Weekagenda VLEET Achterste rijen van gehoorzaal gaan misschien omhoog hamer van de sloper De heer A. Paauw trad af als voorzitter van Rijnsburgse Boys Visserijnieuws bij de „M.E.A. B." NIÉUWE LEIDSE COURANT 4 WOENSDAG 25 AUGUSTUS 1965 Leidse raad akkoord met gasprijsen Woensdag -Pieterskerk, 7.30 uur: avondstilte Gehoorzaal. Den Burcht en Min<.-va. 11 tot 5 en 7 tot 11 uur: LEIDATO.. Den Burcht, 8 tot 11 uur: tienershow LEIDATO. Den Haag: Goede-Vrijdagkerk, 8 uur: orgelconcert, winnaars orgelconcoursen. Scheveningen: Kurhaus-paviljoen, 8.30 uur: Max Tailleur. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie, „Er Is een moord gepleegd". Donderdag Gehoorzaal. Den Burcht en Minerva. 11 tot 5 en 7 tot 11 uur: LEIDATO. Den Burcht, 8 tot 11 uur: tienershow LEIDATO. Rijnsburg: kerkgebouw Katwijkerweg lb. 8 uur: orgelconcert Dirk Janszoon Den Haag: Zuiderpark, 2 uur: Leids Jeugdtoneel. Scheveningen: Kurzaal. 8.15 uur: Radio- Philharmonisch Orkest. Scheveningen: strand, 10.30 uur nam.: vuurwerk (bij goed weer). Scheveningen: Kurhaus-paviljoen, uur: Max Tailleur. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Oomedie, „Er is een moord gepleegd". Vrijdag Stationsplein Leiden. 7.30 uur nam.: afd. Lèiden Ned. Chr. Reisvereniging, ver trek naar Delft voor Taptoe-Delft. Pieterskerk, 8.15 uur: orgelconcert Adriaan Blanktnstein. Gehoorzaal, Den Burcht en Minerva, II tot 5 en 7 tot 11 uur: LEIDATO.. Den Buroht, 8 tot 11 uur: tienershow LEIDATO. Den Haag: Zuiderpark, 2 uur: „Nieu we avonturen van Dik Trom". Scheveningen: Kurzaal, 8.30 uur: Joop Doderers cabaret „De Narrekap". "Scheveningen: Kurhaus-paviljoen, 8.30 uur: Max Tailleur. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie, „Er is een moord gepleegd". Zaterdag Station, 8.43 uur: afd. Leiden Tuinbouw en Plantkunde, vertrek voor excursie naar Rotterdam. Gehoorzaal, Den Burcht en Minerva, 11 tot 5 en 7 tot 11 uur: LEIDATO.. Den Burcht, 8 tot 11 uur: tienershow LEIDATO. Rohoboth, 8 uur: ingebruikneming gro te zaal jeugd-onfmoetingscen;rum. Den Haag: Goedc-Vrijdagkerk, 2.3( uur: finale interpretatie- en improviaa- tiowedstrijd Nat. Orgelconcours. Scheveningen: Kurzaal, 8.30 uur: Joop Doderers cabaret „De Narrekap". Scheveningen: Kurhaus-paviljoen. 8. uur: Max Tailleur. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie, „Er is een moord gepleegd". Films Camera 2.30, 7 en 9.15 uur): Jerry, de schrik van het bataljon '14) Lido (2.30, 7 en 9.15 ur): Niemand ontkomt zijn noodlot (18) Luxor (2.30. 7 en 9.15 uur): Vreemde bedgezellen (a.L). .Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Dc ban diet van Oklahoma (14). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Kare John (18); elke morgen behalve op zondag om 10.30 u Dik Trom. Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Veel liefs uit Moskou (18). Films van donderdag af. Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): Geef er de bruid aan. (14 Jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Hercules in de hel van Djingiz Chen. (14 jaar. Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): tot en met dinsdag: Moeder wat een broeder (alie leeftijden: woensdag 1 september: Sink the Bismarck (14 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Eerst de vrouwtjes (14 jaar). Studio (2.30. 7 en 9.15 uur): Kare John. (18 jaar). Trianon (2.30. 7 en 9.15 uur): Vee) liefs uit Moskou (18 jaar). Welke apotheek? Doeza-apotheek. Doezastraat 31. tel 21313, en Haven-apotheek. Haven 18, tel 20035. Tentoonstellingen Hortus Botanicus: tentoonstelling van hedendaagse Ned beeldhouwkunst. Tijds beeld "85. tot 6 sept., 10—21 uur. «iijksmuseuin Volkenkunde. Steenstr tentoonstelling Univisie 65, t.g v lustrum Universiteit oeeld van het dage lijks werk v„r de Leidse universiteit tot ongeveer 13 september. 105 u., op zondag van 15 uur De Lakenhal: tentoonstellng 17de- eeuwse meesters uit Ned bezit, oude meesters uil de collectie van de beei en mevrouw S'dney J van den t-erg-Bendix, van 5 tot 30 aug. De Lakenhal: tentoonstelling van foto's „Leiden bestudeerd", tot 12 september Wassenaar: kunstzaai Heufl. Hof taan 7, tentoonstelling van wandkleden door Car ine van der Meer. van 9 tol en met 26 aug.. dagelijks van 10 tot 5 uur ook op vrijdagavond van 8 tot 10 uur. LISSE De heer H. Minnee. afkom stig uit Leiderdorp, waar zijn vader er broer een kappersbedrijf leiden, heeft op het Vierkant recht tegenover hotel De Witte Zwaan, een nieuw kappers- bedrijf geopend in het pand waar voor heen de zaak Fransen gevestigd interieur is met veel zorg cn smaak in gericht LEIDEN „Het is een sprookje, dat na invoering van de aardgastarieven de kleinverbruikers het gelag zullen betalen voor de grootverbruikers", aldus wethouder Harmsen maandag in de Leidse raad. Het college van B. en W. Ls na zeer veel beraad akkoord gegaan met het voorgestelde tarief arover de Samenwerkende Regionale Organen Gasvoorziening en de Gasunie overeenstemming bereikten en waarmee de minister van econo mische zaken zich kon verenigen). B. en W. zyn van mening, dat het voor gestelde tarief (waarvan we vorige week de cijfers publiceerden) in ieder geval gedurende de ombouwperiode moet worden aangehouden. De Leidse raad gaf na deze uiteenzetting zijn fiat aan de aardgastarieven, waarvan de grenzen voor de kleinverbruikers liggen op 300, 600 en 2100 m3. Een ander punt. dat aandacht vroeg, was dc exploitatie van de Stadsge hoorzaal- Zoals we berichten, wil de huidige exploitant, de heer P. B. K. Versteeg, de exploitatie niet voortzet ten. Overeenkomstig het voorstel van B en W werd nu een nieuwe exploi tatie-overeenkomst aangegaan met de heer I. Milikan, thans gérant van het Erasmushuis te Utrecht. Deze was met een bedrag van f 27 500 per jaar de hoogste inschrijver. De verandering houdt tevens in, dat van brouwerij wordt gewisseld, terwijl dc vergoeding voor het schoonmaken e.d. werd ver hoogd van f 50.000 tot f 76.000. Nu men het toch weer over de gehoorzaal had. benutten de heren Van Aken (Pv.d.A.), Lambermond (KVP) en Franssen (PSP) de gele genheid door onder meer grotere soepelheid bij de exploitatie vcun het complex, meer „reclame" (bijvoor beeld in de vorm van een kleuren- folder) en verhoging van de achter ste rijen van de grote zaal te beplei ten.. Dit laatstealdus de heer Lam bermond, omdat vooral bij toneel voorstellingen de achterste rijen geen goed zicht op het toneel bieden. Eventuele verhoging van de achter ste rijen is In studie, zo kon wethou der Piena mededelen. Als de zaak rigens was dat ook de aanvankelijke opzet geweest. Het nieuwe lokaal zal gelijktijdig met twee gymnastiekloka len voor het christelijk lyceum ïr Zuidwest worden gebouwd, wat kos- :enbesparend werkt. Teleurstelling Wat de verdere agenda betreft: De heer Kuyt (PvdA) bepleitte bij het voorstel tot hei beschikbaarstel len van gelden voor verxeersonder- wijs op ulo-scholen ook verkeersles op middelbare scholen- Dit zal worden bekeken, deelde wethouder Harmsen namens de afwezige wethouder Sannes mede. De heer Kuyt vroeg aandacht voor de toestand van het huidige gymna stieklokaal van het Rembrandtlyceum Enkele andere raadsleden moesten tot hun teleurstelling uit de mond van wethouder Harmsen horen, dat de botanische tuin gaat verdwijnen nu er een semi-permanem gymnas tieklokaal zal worden gebouwd. Ove- De Hoop terug in Rotterdam ROTTERDAM Gistermiddag meerde het hospitaalkerkschip „De Hoop" aa Parkkade. De eerstvolgende reis zal op 1 augustus aanvangen. Tijdens de afgelopen reis werden de volgende diensten verleend. Medische dienst (scheepsarts A Hartman). Gedurende de laatste reis werden 63 patiënten behandeld, van 10 West-Duitsers, 6 Oost-duitsers, 3 len, 1 Belg en 43 Nederlanders. Van hen werden er 22 in het scheepshospitaal op genomen. Totaal aantal verpleegdagen 91. Er werden 65 recepten afgegeven. Via de radio werden 24 medische adviezen verstrekt. 7 Patiënten werden in de loop van de reis aan de wal gebracht, Geestelijke verzorging (scheepspredi kant ds. G. S. Oegema). Er werden 4 kerkdiensten op zondag en 4 dagsluitin gen op een weekavond gehouden. In to taal werden van 153 schepen rapporten ontvangen van een goede ontvangst. Radio-technische dienst (radiotelegra fist H. L. J. Distel). Door het personeel van de radio-dienst werden 18 repara ties aan boord van schepen op zee ver richt. In 49 gevallen kon met een tech nisch advies via de radio worden vol staan. Technische dienst 'hoofdwerktuigkun dige J. J. van der Wilk). Het personeel van de machinekamer heeft in 6 geval len noodreparaties verricht aan boord van de schepen op zee. Door kapitein Rog en de stuurlieden werden 125 weerrapporten opgemaakt, die door de radiodienst naar De Bilt werden verzonden. In totaal werden deze reis 1650 zeemijlen afgelegd. Hooggestemd concert Benoemingen De raad ging akkoord met de vol gende benoemingen: lid van ae missie voor de civiele verdediging werden mevrouw Geelkerken en de heren De Bruyn, Zitman. Lijten Roorda. Tot docent aan het Rembrandtly ceum werden benoemd: mevrouw ars. A. M. Jacobs-Scheper (biologie), de heer M. Mengelberg (muziek), de heer H. Bartels (handtekenen), mr. S. Lopes Cardozo (geschiedenis), drs. D. C. Magé (geschiedenis), de heer J. Meijs (Duits), drs. H- J. H. Mooren (klassieke talen), drs- H. P Noote- boom (biologie), de heer J. Remmers (Duits) mejuffrouw A. J. Stolk (Frans), mejuffrouw A. A- Voorma (Nederlands) en mevrouw I. M. G. van Putte-de Windt (Spaans). Tot tijdelijk leraar wiskunde aan de Louise de Coligny-h.b.s. werd be noemd drs- R. Satller. Hoofdleidster van de kleuterschool Hummelhof wordt mejuffrouw R. M. van der Weele. hoofdleidster van De Boterbloem mejuffrouw E. H M. de Vogel en hoofdleidster van Parkiét mevrouw A. Kooreman-Vodegel. Verpleeghuis Leiderdorp LEIDERDORP Voor de vergadering an maandag 30 augustus wordt de ge meenteraad voorgesteld aan de Inter kerkelijke stichting tot verzorging en verpleging van langdurige lichamelijk zieken te Leiden ongeveer 29.215 m2 grond voor 45,per m2 te verkopen. Hiermee is dus een bedrag van rond 1,3 miljoen gulden gemoeid. Zoals be kend zal de stichting een verpleegtehuis gaan bouwen. De gemeente maakt het gehele terrein bouwrijp. Ook zal de gemeente twee in ritten maken tot aan de grens van het terrein, van de Hoogmadeseweg af. na bij de begraafplaats. Met de bouw van het verpleeghuis moet uiterlijk drie maanden na de datum verlening van rijksgoedkeuring den begonnen. Binnen drie jaar na datum zal de bouw zijn voltooid. Naar wij vernemen, heeft de stichting, aarin zestig diaconieën zijn verenigd, de bouwplannen nog niet gereed. Hier door is dus ook nog geen Rijksgoedkeu ring aangevraagd. De dag waarop deze te verwachten is. kan dan ook nog niet bij benadering worden vermeld. Gedeputeerde Van der Kwaak bouwt bungalow te Vdorp dorp verhuizen, waar hü een bungalow laat bouwen. Daartoe wil hij een per ceel bouwterrein ter grootte van onge veer 690 vierkante meter kopen, gelegen aan de Tollenaersingel, nabij de Oocken- B. en W. van Leiderdorp stellen de raad voor tot de verkoop over te gaan tegen een prijs van f 10 per vier kante meter. Deze prijs is zo laag aan gezien de grond niet bouwrijp is. Een verkoopsprijs zoals in het algemeen wordt bedongen, zou in dit geval naar het inzicht van het college niet reëel De heer Van der Kwaak zal voor zijn rekening nemen de kosten van de voor de toegang tot het desbetreffende bouwterrein over de Meijewetering te bouwen brug, het leggen van gas-, water- Raad SASSENHEIM besluit: Verenicniigshuis valt onder 'O C SASSENHEIM Gisteravond vergaderde de gemeenteraad. Bij de ver koop van een perceel grond (1100 m2) gelegen aan de Jac. van Beyeren- laan, aan de gebrs. Nicola, kwamen de tongen los. Dit was een gevolg van het feit, dat met het aannemen van het voorstel het pand Jac. v. Beyeren- laan 16, onder slopershanden zal vallen. Dit pand is thans in gebruik bij diverse verenigingen en clubs, zoals operette-vereniging Beatrix, Adest Musica en de judo-club. RIJNSBURG In het clubgebouw aan de Noordwykerweg hield de voetbalvereniging „Rynsburgse Boys" haar jaarvergadering. Het belang rijkste nieuws kwam by de bestuursverkiezing: voorzitter Alb. Paauw deelde mede, dat hij zich niet herkiesbaar stelde. in Katwijk KATWIJK AAN ZEE Voor het laat ste concert in de Nieuwe Kerk was veel belangstelling. Het programma bestond uitsluitend uit meesterwerken, op één na alle uit de koorllteratuur. Hiertoe wal Sursum Corda uit Nieuwendam, diri gent Jan v d Waart geëngageerd, terwijl voorts aan dit programma meewerkten het Zuidhollands Orkest, twee vocale so listen, Ank Reinders, sopraan, Watty Krap, alt, en ten slotte Eric Ingwersen. organist. Het koor. dat blijkbaar heel ernstig jn taak opvat, stelde zijn gehoor in aat het te beoordelen op de verschil lende facetten van de koortechniek. Een voorbeeld van bekwame a cappella zang waren dc vertolkingen van het met in getogen klank gezongen O bone Jesu van Palestina, het Sanctus van Ix>tti en Jesu. knmm doch selbst zu mir. van Bruckner Met medewerking van Ank Reinders. so- praan klonk het merkwaardig ingetogen Laudate Domlnum van Mozart. Doordat het koor letterlijk in de ruimte zong (te ver van een achterwand* ging de tekst verloren. De sopraan had de juiste kleur in haar aanhef. Een levendige uitvoe ring kreeg Buxtehude'f intieme kleine cantate Allee was ihr tut. Het koor exact in de koloraturen. Het orkest werd door Jan vd Waart tot de juiste bescheidenheid gedrongen. Het laatste koorwerk, Vivaldi's Gloria bevredigde in hoge mate. Het is een briljant stuk. sterk wisselend van stemming. De diri gent wist dR *oed uit te buiten. De so praan klonk nobel en de alt 6af Kn warme toon in het Agnus DeL Eric Ingwersen. die betrouwbaar het geheel mee ondersteunde, bracht als in termezzo Johan Sebastiaan Bachs Fan tasia und Fuge in g moll. Zonder uiter lijk vertoon speelde hij de fantasie, waar. door de voordracht aan duidelijkheid won. Voor de manier waarop hij de fuga (wat een fantastisch stuk is dat toch) speelde heb ik de grootste bewon dering. Ingwersen heeft een buitenge woon ritmisch gevoel. Zijn knappe ver tolking was een belangrijke bijdrage aan dit hooggestemde concert Henri Welbooren LISSE De Llssenaren Anton San ders. Annelies Schols. Henry Eeuwjjk en Marcel De heer Verschoor zei. dat deze zaak hem zeer ter harte gaat. Dit pand dient het cultureel belang van de gemeente. Hebben de gebrs. Nicola deze grond in derdaad nodig? De verenigingen die er in huizen, kunnen geen ander onderdak vinden. Ook Mevr. De Meyer (pvda) vond het spijtig, dat de betrokkenen hun club lokaliteit kwijt raken. Zij vroeg of er geen oplossing was op korte termijn. De voorzitter antwoordde, dat het de verenigingen bekend was, dat dit pand tijdelijk in gebruik genomen kon "wor den. Er komen 8 nieuwe woningen voor in de plaats. In het kader van het uit breidingsplan is afbraak van het pand onvermijdelijk, ook uit stedebouwkundig oogpunt. Verder zei hij nog niets posi tiefs te kunnen zeggen t.a.v. een nieuwe lokaliteit. Hij was zich ervan bewust dat er gebrek is aan een oefenlokaliteit. Deze zaak wordt serieus door B. en W. onder- Ook de heer Van Prooyen (kvp) be treurde het verdwijnen van het huis „Beatrix". Hij drong er op aan de 6loop zo lang mogelijk uit te stellen. De heer v. d. Nouland (kvp) deed de suggestie de operettevereniging Beatrix onderdak te verlenen in de kantine van het sport- De voorzitter zei, dat uitstel van dt sloop moeilijk is i.v.m. het bouwrijp maken van de grond. In feite komt met de verkoop van de grond een einde nan het bestaan van het huls. Na deze uitvoerige discussie werd het voorstel z.h.st. aangenomen. Tevens werd een perceel grond v 990 m2 verkocht, eveneens aan de Jac. Beyerenlaan, aan de Staat. Op deze grond zal een nieuwe P.T.T.-telefoon- centrale verrijzen. De heer Jan Maat (kvp) vroeg om het werk in de Hoofdstraat niet in de decembermaand te laten uit voeren, om dc middenstandsiaken niet te duperen. De voorzitter xei dat eerst na de winter begonnen kan worden, daar het risico van een lan- De lieer A. H. Kerkhof overleden DEN HAAG Gistermiddag is op 67- jarige leeftijd na een kort ziekbed over leden de heer A. H. Kerkhof, voorzitter van de protestants-christelijke bond van begrafenisondernemers in Nederland. De heer Kerkhof was ook voorzitter va afdeling Den Haag en voorts lid de examencommissie. Vele jaren diende hij bovendien de Gereformeerde Kerk in Den Haag-west. Grenscorrectie tussen Rij-nsburg en Katwijk? RIJNSBURG Vanavond vergadert de raad in het gemeentehuis. Er staan slechts vier punten op de agenda, waar van er drie naar alle waarschijnlijk hcid zonder discussie zullen worden af gedaan. Over één punt n.l. „wijziging grens met gemeente Katwijk" is in een vorige raadsvergadering al uit voerig gediscussieerd. Toen werd afgesproken, dat er in prin cipe geen bezwaar was tegen de grens correctie die betreft ruil van de punt „Dooie Gat" tegen een stuk grond de overzijde van het kanaal mits garantie kon worden gegeven, dat de agrarische bestemming van de over te dragen grond wordt gehandhaafd. Ged. Staten berichten nu in een brief van 11 augustus, dat deze garantie niet kan worden gegeven. De bestemming van het over te dragen gedeelte zou in eerste Instantie van de raad van Katwijk af hangen. Op grond van een eventueel in te dienen bestemmingsplan kunnen G. S. pas de pro's en contra"* afwegen. I B en W verzoeken de raad nu ri, standpunt definitief te bepalen Het col- Eeuwijic "hebben ;,ge blijft ven mentn». dat het taobeve. het succes deelgenomen aan de Jeugd- llin-g verdient met de grenscorrectie ak- ge vorstperiode niet kan worden ge nomen. Overigens zullen dc werk zaamheden vele weken duren, want na dc riolering komt de bestrating aan de beurt. De heer G. Kruik (prot. chr.) vroeg lar een betere verlichting in de Hoofd straat. De voorzitter zei dat dit inder daad dringend nodig is. Bij Rijkswater staat wordt bij herhaling op verbetering aangedrongen. Benoemingen ,In de vacature ontstaan door het ijden van de heer P. A. M. Oosterveer werd benoemd de heer A. Verdegaal. In dezelfde vacature werd de heer De Nennie benoemd in de raad van com missarissen H.L.S. en de financiële missie. In laatstgenoemde commissie werd in de vacature-Kortekaas benoemd de heer v. d. Nouland. De raad had geen bezwaar tegen toetreding van de gemeente Noordwijkerhout tot het re gionale woonwagenkamp te Leiden, te meer niet omdat dit financiële voor delen biedt. Bij het voorstel een geldlening van f 150.000 bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten aan te gaan merkte de heer Verschoor (Prot. Chr.) op, dat t nodig is door de zure appel heen te bijten. De rentevoet van 6% is wel hoog, maar deze zal nog wel hoger worden. Dus gauw doen. De subsidie van de kruisverenigingen over 1964 werd als volgt vastgesteld: Groene Kruis f 1338,46. Prot. Ziekenver pleging „Bethesda" f 4776.50, Wit-Gele Kruis f 4455,47. In de Algemene Politie verordening werden enkele wijzigingen aangebracht om parkeerexcessen tegen te gaan. Zo kan nu doeltreffend opge treden worden tegen autowrakken op de weg. Burgerlijke stand van Rijneburg RIJNSBURG Geboren: Petrus C M, z v J M Koeleman en M G M v d Meer; Gerarda Th. d v H v Egmond en T P Stork; Therèse. d v L v Egmond en W Vooijs; Willem, z v W Marguenie en J C Driebergen; Cornelis J, z v L v Egmond en B v d Eijkel; Ria. d v D Slingerland en M v Kralingen; Arendje, d v D A vd Oever en J W Koekebakker: Arie N, z v M Ouwehand en W C v Nieuwkoop. Overleden: Anna M de Mooij (10 sep. '93) e v P Hogewonlng; Gerard Ch West broek (18 okt '48). Overleden te Leiden: Jacomina v Klaveren, wed. v G Kraan. Ondertrouwd: Adrianus v Nieuwkoop, 22 jr en Willij Heemskerk, 21 jr; Dirk S Anholts, 24 jr. Oegistgeest cn Neeltje N Ouwersloot, 25 jr. De heer Paauw zei in zijn motivering van dit besluit, dat hij enerzijds door zijn werk veel van huis moet zijn, ander zijds, dat hij in zijn vrije tijd wat minder gebonden wenst te zijn door allerlei ver enigingsverplichtingen. De scheidende voorzitter had uitge rekend. dat hij in totaal 70 jaar een be stuursfunctie (waarvan 35 jaar het voor zitterschap) had bekleed in diverse vere nigingen, waarmee hij meende aan zijn gemeenschapsverplichtingen wel te heb ben voldaan. Op een voorstel uit de vergadering werd de heer Paauw benoemd tot ere voorzitter. De heer G. v. d. Mey be dankte als bestuurslid om plaats te ma ken voor een jongere. Hij werd benoemd re-lid Tot voorzitter werd gekozen met 90 van de 95 stemmen de heer Nic. Driebergèn. Laatstgenoemde zal tweede- secretariS zijn. Com petitie-verslagen Secretaris W. van Egmond zei in zijn jaarverslag over de competitieresultaten dat het eerste elftal na een goede eerste helft lelijk terug viel. Gelet op dc resul taten in de laatste oefenwedstrijden wordt verwacht, dat in de competitie 1965/1966 een gunstiger klassering wordt bereikt. Het tweede elftal werd ietwat tegen de verwachting in net geen kampioen. Het derde elftal kon zich niet hand haven en degradeerde. Van de overige capcludeert Bromfiets niet zo onveilig DEN HAAG Blijkens het door het CBS verzamelde cijfers is de verhouding tussen het aantal automobilisten en het aantal bromfietsers dat bij een ongeluk betrokken raakt, vier op één. Dat wil ieggen dat er per jaar meer dan 200.000 ongelukken met personenauto's worden geregistreerd tegen 50.000 60.000 met bromfietsen. Ook wannéér men rekening houdt met het aantal en de jaarlijks door deze ver voermiddelen afgelegde afstand dan is de verhouding 13,87,1, aldus een rap port dat door de stichting wetenschappe lijk onderzoek verkeersveiligheid is ge publiceerd. Bovendien is vastgesteld, dat het aan tal ongelukken met bromfietsen dat door het CBS wordt geregistreerd, de laatste jaren achterblijft bij de sterke groei van het aantal bromfietsen op de weg. Koningin Elisabeth bezuinigt op personeel SANDRINGHAM Kon Elizabeth II van Engeland heeft aam zes van de elf werksters van haar landgoed San- dringham in Norfolk tegen 30 septem ber onitslag aangezegd. Functionarissen ten hove verklaarden, dat de onitsla-gen moeten worden gezien als een bezuinigingsmaatregel, die moge lijk is gemaakt door arbeid besparende vernieuwingen, zoals stromend water de slaapkamer*. Het hof heeft medegedeeld, dat de die worden ontslagen, een ontslagver goeding zullen krijgen. elftallen werd alleen het zevende kam pioen, waarmee de secretaris dit team feliciteerde. Penningmeester G. Zand bergen meldde, dat de vereniging financieel gunstig voorstaat. Met de bank werd een overeenkomst gesloten ter fi nanciering van de nieuwe bestuurska- Zoals gebruikelijk, was er nogal wat kritiek op de elftallencommissie. Uit een stemming bleek echter, dat het meren deel van de leden zich met het keuze beleid kon verenigen: de leden van de commissie werden herkozen. Aanbesteding Estec in Noordwijk The European Space Research Or ganisation (de Europese organisatie voor ruimte -onderzoek) in Parijs heeft de bouw van het European Space Technology Centre (Estec) in Noordwijk gegund aan de bouw binatie Noordwijk. Deze combinatie wordt gevormd door de N.V. Nederlandse Aanne- ngsmaatsöhappij v/h firma H. F. Boersma in Den Haag en Bredero's Bouwbedrijf Nederland N.V. Utrecht. Het gebouw is ontworpen door Steensen en Varming, consulting en gineers, in combinatie met Preben Hansen, rachitect, en Balslev en Part ners, consulting engineers, Denemar- ken. Met de uitvoering van het .com- matig vrachtwagens geparkeerd, plex'zal nog deze "maand wordein be- W. stellen voor de strook vooi gonnen. 1 per jaar voor dit doel te vèrhuren. Het betrokken perceel bouwterrein is in het uitbreidingsplan open terrein. De stedebouwkundige is echter van oor deel. dat de bouw van een woning hier heel goed mogelijk is en zelfs wel nuttig, omdat daarmee het uitzicht op de binnenterreinen tussen Ockenrode en Nijenrode wordt afgeschermd. Nieuwe klassen aan de Splinterlaan LEIDERDORP B. en W. stellen de raad voor in te gaan op het ver zoek van de Hervormde schoolvereni ging een noodlokaal op de zolderver dieping van de school aan de Kastan jelaan in te richten voor een parallel klas van de zesde, waarvoor een acht ste onderwijzer wordt aangetrokken. Wanneer de raad ermee akkoord gaat. zal de gemeente voor vijf jaar het terrein tussen de Willem de Zwijger- school en de Marijke-kleuterschool aan de Bernhardstraat van de Vereniging voor shr. lager onderwijs, mulo en Be waarschool om niet pachten. Hierop zal voor rond 10.000 gulden een basketveld worden aangelegd, omdat het openbare speelterrein op de hoek Hoogmadeseweg en Ericalaan bestemd is voor twee kleu terscholen. De Hervormde lagere school aan de Splinterlaan heejt wegens uitbreiding van het aantal leerlingen de ruimte, die rtu door twee kleuterklassen wordt ge bruikt, nodig. De semi-permanente kleu terschool voor christelijk kleuteronder- wijs% die achter de school komt, zal vóór 1 november gereed zijn. De andere kan tot 1 november in de semi-permanente school aan de Splinterlaan, waarin per 1 september met een tweede openbare la gere school zou worden gestart. Daar dit laatste niet vóór 1 november kan ge schieden. stellen B. en W. voor de kleu terklas hierin lijdelijk onder te bren gen. Na die datum zal voor het pro bleem van het vinden van een tiende on derwijzer voor het openbaar lager on derwijs, die hoofd van de nieuwe met een gecombineerde eerste en tweede klqs beginnende school zou worden, waar schijnlijk een oplossing zijn gevonden. Nog dit jaar komen tweeklassige openbare kleuterscholen aan de Willem de Zwijgerlaan en een drieklassige open bare kleuterschool aan deVan Poel geestlaan gereed. Van de eerste wordt mevrouw G. J. Wijnsouw-Engelen hoofd leidster. Voor haar school aan de Plan tage en voor die aan de Van Poelgeest laan moeten nieuwe hoofdleidsters wor den benoemd. Voor de eerste stellen B. en W. voor te benoemen mevrouw J. L. Vrolijk-de Boois te Hpogmade. voor de tweede mej. G. Verhoef te Haarlem. LEIDERDORP Mevrouw v. d. VlieS- Rotmensen. Patrimoniumpark 6. heeft de gemeente verzocht naast haar woning een tuin te mogen aanleggen op ge meentegrond. Hierop worden nu greel- f >- IJMUIDEN De haringvissers bereikten gelukkig weer wat betere re sultaten. Het hield weliswaar nog niet over, maar er was duidelijk sprake van een kentering ten goede. De beste vangers kwamen tot een dagtotaal van over de 100 kantjes. Overigens is de totale produktie door het grote aantal vaartuigen dat achter de haring aanzit, bevredigend. De vangst per schip mag dan wel eens tegenvallen, met elkaar haalt men heel wat bin nen. Dat is de laatste dagen aan de IJmuider markt best te merken. De haring neemt in het assortiment een zeer vooraanstaande plaats in. KATWIJK, De op 14 augustus ge houden collecte ten bate van het chr. instituut voor blinden „Bartimeus" te Zeist bracht 1.161,op. vierdaagse te Schaesberg. I koord te gaan. De officieel erkende middenstandscursussen ONDERWIJS-INSTITUUT o.l.v. M. VAN DER HORST Herengracht 4 Leiden Telefoon 01710-30660-34784 (Door het I.M.O. OFFICIEEL ERKENDE MIDDENSTANDSOPLEIDING) beginnen de volgende maand in: KATWIJK AAN ZEE!! Inlichtingen (vragen staat vrij!) in KATWIJK AAN ZEE. heden, woensdagavond van 7—9 uur bij de firma Van Rijn, Prince6traat 27, telefoon 3819, waar U zioh ook kunt opgeven voor de cursussen: DUITS EN ENGELS (voor beginners en gevorderden) Reeds duizenden malen ls daadwerkelijk bewezen: WIE ZEKER ZIJN WIL VAN SUCCES, DIE NEME BIJ DE „M.E.A.B." LES! Schriftelijke inlichtingen op aanvragel In de Noord viel eveneens tering te bespeuren. Trekken van vijftig manden waren eerder regel dan uitzon dering. De meest voorkomende vissoort de schelvis, maar er kwamen nu ook meer koolvis en kabeljauw los. Ver der haalde men wijting en gul scheep. 58 NB was minder makreel te ha len dan enige dagen geleden. Veel Neder landse vaartuigen zijn daar dan ook niet meer te vinden. Het gros zoekt het in de haringvisserij. Door de goede prijs de kantjes zit er nu altijd wel eer besomming in. De grote kotters op 58 NB haalden ta melijk veel kleine gul, schelvis en wij ting scheep. Ook veel van deze schepen vissen op haring. Zij blazen hun partijtje behoorlijk mee en voeren naast een be hoorlijke hoeveelheid verse vis en haring dikwijls meer dan 200 kantjes De loggers en kotters bij de Pit-boel kwamen niet tot daverende verrichtingen. Een enkel vaartuig kon af en toe een trek van twintig kilo tong en een paar den andere vis noteren maar in de meeste gevallen bleef men hier een stuk onder. Ook op de andere visgebieden onder de Nederlandse kust was het succes ge ring. Ten opzichte van enige weken ge leden is hier het aantal schepen sterk verminderd. Als het even kan wordt aan de Jacht op de haring de voorkeur gegeven. De vaartuigen die de laatste we ken aan deze visserij deelnamen, boekten aanmerkelijk betere resultaten dan de schepen die achter de platvis Joegen- Wat er was Aan de IJmuider markt verschenen 32 vaartuigen. Zij zorgden van 9 355 kisten vis, waarv. 2600 kisten schelvis, 400 kisten wijting, 80 kisten gul en kabeljauw, 820 kisten kleine gul, 30 kisten koolvis, 4100 kisten haring, 780 kleine kisten haring, 870 kisten makreel. 80 kleine kisten makreel, 220 kisten schol, 3 kisten tarbot, 190 kisten stijve kabel jauw, 180 kisten diversen en 2500 kg tong De prijzen vertoonden over het alge meen een lichte verbetering. De tong was zeker een paar dubbeltjes duurder dan op de voorgaande dagen De schol cir kelde in de meeste gevallen rond de f 58 en dat is een heel beste prijs. Uitzonde ringen moeten er zijn om de regel te be- bevestigen. Deze keer was dit lot bescho ren aan de schelvis die stukken goedko per was. Het ging alleen om de kleinere sorten die gemiddeld amper twintig gul den' per kist haalden. Nu de haring In grote hoeveelheden wordt aangevoerd, is de handel niet meer in staat alles op te nemen. De lachendt derde is de vismeelfabrlek die grote par tijen krijgt toegewezen. Men zette op verbe- f 22.80 in, maar spoedig zat men dicht te gen de minirpumprijs. Ook de makreel werd op een zijspoor gezet en belandde bij de vismeelfabriek ondanks een veel belovende Inzet van f 27.20. De gul herstelde zich enigszins. Dat was vooral het geval met de grotere soor ten die bij de eerste afslag op f 57 wer den gemijnd. De kabeljauw zette de op- voort. Op het eind van de vorige week werd gemiddeld niet meer dan f 75 betaald, doch nu kon een hoogste note ring van f 178 worden genoteerd. Na tuurlijk kon men dit niveau niet hand haven maar er was geen enkele reden tot mopperen. Van deze gestegen vraag profiteerde ook de grote zwarte koolvis, tt een notering van f 102 behoor lijk opstond. Vandaag aan de markt Vandaag lagen in IJmuiden onder meer in de markt de KW 217 Cornelia met 390 kisten, de WR 61 Bastiaan met 450 kisten, de KW 165 Alida Jacoba met 275 kisten, de VL 121 Willem met 640 kisten, de KW 171 Jan Marie met 615 kisten, de IJM 37 Delft met 1220 kisten 300 kleine kisten haring en makreel en 396 kantjes haring, de IJM 36 Kemphaan met 1545 kisten, 800 kleine kisten haring en ma kreel en 100 stuks stijve kabeljauw, de KW 101 Nestor met 650 kisten en 418 kantjes haring, de KW 149 Arie Jacob met 600 kisten en 218 kantjes haring en de KW 51 Ora et Labora met 700 kisten en 182 kantjes haring. In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 100 kisten schelvis, 80 kisten wijting, 60 kisten gul en kabeljauw, 2000 kisten ha ring, 1300 kleine kisten haring en 90 kisten makreel. Kandidaat Reedijk KATWIJK a. d. RIJN Onze plaats genoot, de heer P. Reedijk, die als ma rechaussee op het vliegveld te Vrlken- burg dienst deed. maar die langs de weg van artikel zes der Kerkenorde (singu liere gaven) tot het predikambt is toe gelaten. heeft, gelijk bekend, een beroep aangenomen naar Hoogezand-Sappemeer. Hij zal zondag 29 augustus in de beide diensten voorgaan, waarna er gelegen heid bestaat van onze plaatsgenoot af scheid te nemen. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Donderdag: hoog water 232 en 15.04 uur; laag water 10.45 en 23.11 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 4