Rondschrijven minister stuurt Leidse begroting in de war Voor nieuw Rembrandt - lyceum gebouw noodzakelijk een Subsidies van Leiden in gemeente 1966 BUSCHAUFFEUR Culturele raad oprichting in Binnenkort heiwerk voor de Leidse veemarkthal Voorstel gemeentelijke belasting te verhogen Noord-Zuid-Hollandse Vervoermaatschappij N.V. Blankenstein speelt Orgelmis van Bach in Pieterskerk NIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 25 AUGUSTUS 1965 Informatieve nota bij de begroting LEIDEN Voor het eerst hebben B. en W. de conceptbegroting verge zeld doen gaan van een informatieve nota, waarin allerlei onderdelen der gemeentehuishouding nader worden belicht. Zij hopen door deze voor lichting de behandeling van de begroting te bespoedigen. Vragen die an ders zeker zouden worden gesteld, kunnen na deze informatie achterwege blijven. Over de womngbouw heet het, dait slechts een verruiming van het gemeen telijk grondgebied te zijner tijd een op lossing kan bieden voor het huisvestings. vraagstuk. Met de gemeente Leiderdorp is inmiddels een regelin-g getroffen, waar bij in een verhouding 40 woning we two mingen 40 premiewonAragen 20 vrije sectorwwuingen in die gemeenite Leidse contingenten ten behoeve van Leidse woningzoekenden zullen worden fiere aid- De woningbouw zal na de grens wijziging (OegstgeestWarmond) in de eerste plaats moeten worden ver wezenlijkt In de MerenwUk, welk gebied naar Leiden zal overgaan; voorts zal kunnen worden gebouwd in het gebied, dat van Voorschoten zal worden verkregen, terwijl ten slotte nog enige ruimte voor uit breiding van de bestaande woonwijk in het Morskwartier beschikbaar Het contingent van 128 premiewoaiin- gen zal dit jaar hoofdzakelijk worden gebruikt voor een plan van 120 etage- wondngen in het westelijk deel van hel Morskwartier. Het contingent van 144 woningen vrije- seotorbouw wordt voor voortzetting van de woningbouw in zuid-west aangewend. Extra contingenten van 64 woningen in zuid-west en 30 woningen ten behoeve van Estec-personeel zijn of komen bin nenkort in uitvoering. M onu men tenzorg Het definitieve plan voor restauratie van een vleugel van het Boerhaavecom- plex ten behoeve van enkele atelierwo ningen is aan de minister ter goedkeu ring en subsidiëring voorgelegd. Industrieterrein De onteigening van een complex gron den in westelijk deel van het irtd us trie schap „De Grote Polder" is door de Kroon goedgekeurd. Met de betrokken grondeigenaar werd inmiddels ten aan zien van de overdracht aan het Indus- bedpelde gronden, alsmede daarop aansluitend terrein ter grootte van 7 hectare, in principe minnelijk akkoord bereikt, In totaal krijgt het Industrieschap dan de be schikking over ca. 20 ha .Eveneens overeenstemming verkregen ten aanz: van de voor openbaar nut bestemde gronden langs de spoorlijn Leiden— Woerden en langs de zuidzijde vat bebouwing aan de Hoge Rijndijk. Onderwijs Ten aanzien van de gymnastiekloka len kan worden medegedeeld, dat plan nen bestaan het oude gymnastiekgebouw aan de Pieterskerkgracht te vervangen door een dubbele gymnastiekzaal, die speciaal bestemd zal zijn voor de neu trale en de r-k. Vakschool voor meisjes. Wat het kleuteronderwijs betreft moet worden opgemerkt, dat het ontbreken van urgentie-verklaringen de voorberei ding van verdere bouwplannen niet mo gelijk maakt Inzake het u.l.o. en v.g.l.o.- onderwij6 zijn al evenmin urgentie-ver klaringen aanwezig. Betreffende het gl.o. zijn urgentie- verklaringen beschikbaar voor een school van de gereformeerde schoolvereniging in het Morskwartier en voor een r.k. school in zuid-west. B. en W. stellen zich voor in de komende maanden te trachten aan de serie van tien systeem- scholen deze beide scholen toe te voegen Het middelbaar onderwijs komt per 1 september 1968 onder de werking van de Wet op het voortgezet onderwijs. Vooruitlopend daarop is aan de Kroon verzocht de Louise de Coligny-h.b.s. per 1 september 1966 aan het h.a.v.o-experi- ment te doen deelnemen. Het huidige gebouw van het Rem- brandt-lyceum biedt onvoldoende ruimte en voldoet op vele punten niet meer aan de eisen, die aan het gebouw dienen te worden gesteld. Door verbouwingen kan geen af doende oplossing worden verkregen, zodat gestreefd dient te worden naar een nieuw gebouw, dat te zijner tijd behalve voor de gymnasium- en Atheneumafdeling ook voldoende ruimte zal bieden voor de H.A.V.O.- afdeling, die B. en W. zich voorstel len aan de school te verbinden. Sport In voorbereiding zijn de plannen voor aanleg van sportvelden in het tweede deel van de Kikkerpolder en van een tennispark in de Fortuinwijk. Met het ontwerpen van het schetsplan voot de sporthal met instructiebad in Zuid-West zijn goede vorderingen gemaakt, terwijl de mogelijkheid bestaat, dat voor de binnensporten speelgelegenheid zal wor den geboden in die militaire sportzaal die dit jaar gereed komt. In voorbereiding ls voorts een plan de aan de Stinksloot gelegen voormalige baggerstalen in te richten als jachtha ven, waarbij behalve aan het bieden een vaste ligplaats en winterberging Leidse watersportbeoefenaars ook wordt gedacht aan het bieden van ligmogelijk- Molenmuseum De verbouwing van de molen „De Valk", in verband met de inrichting tot molenmuseum, zal deze zomer zijn vol tooid, zij het, dat nog enige maander gemoeid gaan met de verbouwing var de vertrekken, die tot bewoning zullen dienen. In het voorjaar 1966 kan de opening van het museum tegemoet wor den gezien. Verkeer B. en W. streven ernaar aan de hand van een opgesteld plan de uitbreiding van de parkeergelegenheid en een doel matige verdeling van de beschikbare parkeergelegenheid zoveel mogelijk te bevorderen, waarbij met name ook de financiële aspecten wonden bekeken. In een vergevorderd stadium van voorbereiding verkeren de plannen tot het aanbrengen van verkeers lichteninstallaties op de kruispunten Haarlemmerweg - Rijnsburgersingel - Maresingel - Warmonderbrug en Wassenaarseweg - Rijnsburgerweg - Houtlaan. Aan de hand van proef nemingen wordt thans de mogelijk heid onderzocht tot automatisering van de verkeerslichtinstallatie bij de De Gijselaarsbank. Aardgas Voor wat het Leidse verzorgingsge bied betreft, mag worden verwacht, dat de ombouw op aardgas in het eerste kwartaal van 1967 volledig zal zijn vol tooid. Alsdan zal derhalve aan de pno- duktie van stadsgas een definitief einde zijn gekomen. Voorts mag men aannemen, dat de ombouw binnen de grenzen van die eigen gemeente reeds aan het einde van 1966 haar beslag zal hebben gekregen- Volksgezondheid De financiering van de plannen van de Stichting tot behartigring van de be langen van mind er-valide en verzorging behoevende bejaarden om het Elisabeths- en het Hof van Zessen te tramfor en in een verpleegtehuis voor chro nisch zieke bejaarden ondervindt moei lijkheden als gevolg van de heersende kapitaalschaarste. Gedeputeerde Staten hebben medegedeeld bereid te zijn te bevorderen, dat door de provincie Zuid- Holland een garantie wordt verstrekt tot 1/3 gedeelte van de stichtingskoosten, mits de gemeente Leiden het resterende 2/3 deel garandeert. Aangezien dit laat ste onder de gegeven omstandigheden op ernstige financiële bezwaren stuitte, hebben B. en W. in overleg met Gedepu teerde Staten een andere oplossing ge vonden Een voorstel daaromtrent zal spoedig komen. Voorts is de indertijd door B. en W., in samenwerking met het college van curatoren der rijksuniversiteit (Medische Faculteit en Academisch Ziekenhuis), ingestelde werkcommis- sie met voortvarendheid doende plan nen uit te werken voor de stichting van een niet op confessionele grond slag berustend verpleegtehuis voor chronisch zieke bejaarden. Bedoelde commissie heeft zich reeds tot het college gewend met het verzoek het nodige krediet beschikbaar te stellen voor het doen opstellen van een schetsplan voor een gebouw- In 1960 stelde de raad het nodige kre diet beschikbaar voor de stichting van een gezondheidscentrum In Leiden- Noord. Nadat aanvankelijk de rijks- goedkeuring voor de bouw van dit ob ject zeer lang op zich had laten wach ten, blijkt thans uit een door de di recteur der Gemeentewerken ingezon den rapport, dat de stichtingskosten meer dan het dubbele van het oorspronkelijk geraamde bedrag zullen belopen. Het zal duidelijk zijn .dait, gelet op de gegeven moeilijkheden in verband met het le- ningsplafond der gemeente, hierdoor ver traging zal (moeten) optreden in de rea lisering van de plannen. Het laat zich dan ook aanzien, dat dit jaar nog niet met de bouw zal kunnen worden be gonnen. Niettemin blijven B. en W. aan Endegeest De paviljoens mannen C en D var Endegeest vragen dringend een gron dige restauratie en modernisering; B. er W. zijn voornemens te dien aanzien op korte termijn plannen te doen omtwik- Voorts bestaat grote behoefte aan tweede werkplaats ten behoeve van arbeidstherapie; verwacht wordt, dat het plan hiervoor nog in de loop var jaar zal worden ingediend. Hetzelfde geldt voor de, met het oog op de ont vangst van bezoekers zeer noodzakelijke, uitbreiding van het oude theehuis en de aanbouw van een koffiekamer aan het ontspanningsgebouw. In het voor de Inrichtingen op te stellen structuurplan zal grote aan dacht worden geschonken aan de bouw van een observatie-paviljoen, een opname-afdeling voor geestelijk gestoorde bejaarden, alsmede aan de mogelijkheden in een nieuw pavil joen „Avondzon" uitbreiding te geven aan een geconcentreerde verpleging van bejaarden. In dit kader wordt voorts ook aandacht aan een vergro ting van de capaciteit van het Weide- paviljoen, die thans, met rond 56 plaatsen, ontoereikend is te achten Veemarkthal Het ligt in die bedoeling dat in oktober van dit jaar met heien zal worden be gonnen en dat begin 1966 met de eigen lijke bouw van de hal een aanvang wordt gemaakt, Dronken chauffeur hield zijn mond DEN HAAG „Ik zeg niks, ik ben een lijk," zo luidde de vreemsoortige verklaring van een chauffeur uit Leiden, die op zaterdagavond 26 juni in de Vlietstraat te Leidschendam gevaarlijke kunsten met de door hem bestuurde auto uithaalde. Omdat de chauffeur reeds eerder voor een gelijk feit is veroordeeld, luidde de eis twee weken gevangenisstraf en ont zegging der rijbevoegdheid gedurende twee jaar met aftrek van de tijd waarin het bewijs is ingetrokken. Het vonnis luidde conform. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Peter Paul, z v P I de Vogel en M M Donker; Madelon, d v G W Martens en M Kloosterman; Sophia Johanna, d v A van der Kwaak en J Versteegt; Maria Johanna, d v A J van Zeijl en C J Groenendijk; Cornelia Adriana Afra, d v P A van der Slot en J M Heems kerk: Abraham Cornells, z v J H Lardée en C M van Zoest; Pieter, z v W van Rijn en M Hijman; Edwin Frits Leonard, z v P van Hecke en A H Warmerdam; Antje Jacoba, d v G A van Delft en N Ammeraal; John Arthur, z v J A Lausberg en M C J Lalleman; Leuntje Helena, d v W Haasnoot en L van Duijn; Dirk Jan, z v J T Kootstra en D G San- ting; Bea, d v J Zwaan en N Plokken Jacoba, d v C Onderwater en D C Houwaard; Frangoise Nicole, d v J J Broodman en M Haazebroek; Victor, z v C A Kreffer en C M C van der Hulst Gehuwd: J A Dietz en E J Ver hoef; J Spies en C Sliering». Overleden: G Visser, 85 Jr, echt genote van K Slagter; E C Steren- berg, 39 jr, echtgenote van JAP de Koning Gans; G van Houten, 90 jr, wed van J van Leeuwen; J W Spierings, 87 jr, man; C W Simonis» 78 jr, man. LEIDEN Nadat de begroting 1966 reeds gereed was gekomen, hebben B. en W. en Leiden een oiculaire van de minister van binnenlandse zaken ontvangen, die voor de gemeente bijzonder onaangename consequenties heeft. Deze circulaire, die betrekking had op de gemeentefondsuitkeringen voor 1966, stuurde namelijk de berekeningen die men had uitgevoerd met behulp van gegevens ontleend aan een eerder ingekomen circulaire gron dig in de war. Er kwam een nadelig verschil van f 798.268 uit naar voren, een ernstige tegenvaller waardoor het evenwicht in de begroting werd ver broken. B. en W. hebben overwogen de raad bü suppletoire begroting een voorstel te doen hetzij door verlaging van uitgaven, hetzij door verhoging van inkomsten als nog opnieuw tot een sluitende begroting te komen. Zij zijn echter tot de slotsom gekomen, dat zij daarvan in de gegeven toestand moeten afzien. Voorlopig Waar de minister in zijn laatste circu laire tweemaal het woord „voorlopig" gebruikt, menen zij deze tegenvaller voorlopig te mogen dekken door een be schikking over de saldi-reserve. Aanvan kelijk was geraamd f412100 uit de saldi- reserve te moeten putten. Daarbij komt dan nu het genoemde nadelige verschil van f798.268, zodat in totaal f 1.210.368 aan de reserve van f2.098.316,60 moet worden onttrokken. Het is het college gebleken, dat ook verscheidene andere gemeenten door de betrokken circulaire moeilijkheden zijn komen te verke ren. Deze ontwikkeling toont duide lijk aan, hoe weinig de regels van de financiële-verhoudingswet 1960 de behoeften van de individuele ge meenten zijn ingesteld. Intussen be raden B. en W. zich omtrent de stap pen, die zij in verband met deze ont wikkeling zullen ondernemen. Van G.S. is een brief ontvangen, waar in zij meedelen, dat zij hebben besloten het gehele bedrag waarmee het lening plafond voor de gemeenten en water schappen is verhoogd, te bestemmen voor de financiering van de omschakeling op aardgas. Aan Leiden is voor dat doel een extra-lening-contingent van vijf miljoen toegewezen. Eerder was meegedeeld, dat deze extra financieringsmiddelen ook zou den mogen worden aangewend voor de verwerving van onroerend goed in het belang van de volkshuisves ting. Blijkbaar is de behoefte voor de omschakeling op aardgas echter zo groot, dat voor het andere doel meer beschikbaar zijn. Dit wordt door B. en W. van Leiden ten zeer ste betreurd. LEIDEN In de gemeentebegroting >or 1966 worden ook de bedragen ge noemd waarmee de verschillende instel lingen, organisaties en verenigingen wor den gesubsidieerd. Hier volgen ze. Vereniging Veilig Verkeer f450; Leidse Reddingsbrigade f400; Nieuw Leids Die- renasyl f750; Stichting ter bevordering de Schooltandverzorging f 24.000; Ver eniging tot bestrijding der tuberculose f14.000; Vereniging Herstellingsoord de Leidse Buitenschool f 18.750; Instellingen uitzending en verpleging van kinde. in gezondheids* en vakantiekolonies f 18.000; Protestantse Ver. voor Gezond heidszorg „Het Groene Kruis" f60.000; Wit-Gele Kruis, afdeling Leiden f35.500; Protestants-Christelijke Ver. voor Ge zondheidszorg „Het Oranje-Groene Kruis" f 14.000; Stichting Kraamcentrum van het Groene Kruis f6.000; R.K. Centrum voor kraamhulp Leiden en Omstreken f3.450; Kraamcentrum van het Oranje-Groene Kruis f 1.200; Leids Drankweercomité f200; Ver. Consultatiebureau voor Alco holisme te 's-Gravenhage f 1.100; Vereni ging voor Veilig Verkeer f3.260; Katho liek Sociaal Pedagogische Schooldienst f 18.900; Genootschap Ars Aemula Natu rae f 11.234; Leidsche Schouwburgvereni- LEIDEN Volgens B. en W. zal Lei den aan een aantal plaatselijke belasting maatregelen niet kunnen ontkomen. Om te beginnen ligt het in hun voornemen de straatbelasting en de rioolbelasting te verhogen, elk met ongeveer twintig procent van het tot nu toe geldende tarief. Terzake kan een meer-opbrengst van respectievelijk f 190.320 en f 264.120 worden verwacht, in totaal alzo f 454.440. Verder meent het college, dat het in het kader van de plannen in de toe komst de burgerij in de gelegenheid te stellen periodiek grofvuil aan de ophaaldienst aan te bieden, verant woord is de tarieven voor het ophalen van huisvuil met vijftig procent van het thans geldende tarief te verhogen, waar door een meeropbrengst van f 250.000 zal worden verkregen. Aanvankelijk waren B. en W. ook nog van plan een brandverzekeringsbelasting in te voeren en de opcenten op de per sonele belasting te verhogen, maar dit voornemen zijn zij teruggekomen. ging f47.000; Openbare Leeszaal en Bi bliotheek „Reuvens" f237.531; Stichting R.K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek f50.745; Blindenbibliotheek f675; Harmo nie- en Fanfarekorpsen f 11.225; Stichting Het Residentie-Orkest te 's-Gravenhage f5.200; Amateursymfonie-orkesten f2.136; Subsidie Ned. Amateur Toneel Unie f400; Stichting Leidse Volksuniversiteit K O f 101.485; Commissie Jeugdvoor stellingen f30.950; Stichting Kunstmani- ties f 20.000; Beroepstoneelgezel schappen f 13.200; Leidse Kunstkring „Voor Allen" f2.300; Subsidiëring jeugd afdelingen van sportverenigingen f 14.100; Leidse Ver. voor School- en Werktuinen f 5-200; Comité voor vakantiebezigheden de schooljeugd f9.000; Speeltuinver enigingen f32.800; Instellingen op het ge bied van de jeugdbeweging en de jeugd zorg f319.310; Vereniging Koninginnedag f3.500; St. Nicolaas Intocht Commissie f700; Comité Bevrijdingsdag f2.000; Stichting Dodenherdenking f800; Leids Volkshuis voor Sociaal pedagogisch werk voor volwassenen f6.317; Vereniging voor Pedagogiek, afd. Leiden f630; Ned. Mili taire Bond Pro Rege f500; Katholiek Militair Tehuis f500; Comité voor Inter nationale Samenwerking f 1.100; Instel lingen, werkzaam op het gebied van de Nazorg en de Avondverzorging van oud leerlingen van het buitengewoon lager onderwijs f48.000; Instituten voor gehan dicapten tb.v. nazorgwerk f560; Cie Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting f61.000; Stichting Medisch Opvoedkundig Bureau f21.000; R.K. Medisch Opvoed kundig Bureau f5.400; Katholiek Bureau voor huwelijksaangelegenheden f 2.200; Bureau voor Levens- en Gezinsmoeilijk heden op humanistische grondslag f2.200; Bureaus buiten Leiden gevestigd f200; Stichting Kleuterdagverblijf „Margriet" f71.250; R.K. Vereniging Meisjesbelangen f 1.000; Hendrik Pierson Vereniging, dis trict Leiden f 1.200; Zita-Vereniging afd. Margarita van Cortona f2.000; Vereniging Christelijke Jeugdhulp f2.000; Stichting Interkerkelijke Gezinszorg f60.000; Stich. ting Katholieke Gezinszorg en Gezins hulp in de gemeente Leiden f 70.000; Ker kelijke Commissie voor Maatschappelijk Werk der Gereformeerde Kerk f20.000; R.K. Sociaal Charitatief Centrum t.b.v. de Stichting Kath. Centrale voor Gezins zorg f24.000; Stichting Hervormd Maat schappelijk Werk f22.500; Commissie Maatschappelijk Werk der Gerefor meerde Kerk f2.500; Subsidie voor bij zonder maatschappelijk gezinswerk, uit- in jeugdzorginstellingen f33.964; Bejaardensociëteiten f 9.900; Vereniging tot het bevorderen van de agrarische be langen in de Rijnstreek (Vebo) f7.400; Vereniging voor Vreemdelingenverkeer, afd. Leiden f62.734; Stichting Rijnlands Borgstellingsfonds f3.900; Leidse Politie Sportvereniging f 295; Sportstichting, zweminrichtingen f190.691; Stich. ting „Fonds voor aanleg, onderhoud beheer van wandelparken „De Leidse Hout" f 14.965; Commissie Esthetische vorming van de schooljeugd f 10.500; Plaatselijk schoolmelkcomité f 16.400; Stichting Leids Studiefonds f 25.000; Stich- stichting, sportterreinen f 532.599; Ge- ting Leidse Muziekschool f234.000; Sport, meentelijke schoolsportcommissie f3.500; Comitc internationele uitwisselingen f8.000; Stichting Leidse Jeugdactie Stichting Leidse Jeugdverblijven f67.700; Alsvoren, storting, leningen schenkingenfonds t.b.v. de huisvesting v.h. jeugdwerk f 11.000; Commissie Kin. derfeest op 30 april f3.500. Oprichting van een maatsch appelijk contactorgaan LEIDEN Heit overleg over de tot standkoming van een stichting „Plaatse lijk Maatschappelijk Cowtacborgaam-" kan binnenkort worden afgesloten. Spoedig daarna zal een voorstel bij de raad aan hangig worden gemaakt. Het tc vo orgaan wordt bij uitstek geschikt ge acht zich bezig te houden met het vraag stuk van de verzorging van zelfstandig wonende in enigerlei vorm hulpbehoe vende bejaarden, een en ander zoveel mogelijk van een zogenaamd diensten centrum uit. HEBT U EEN RIJBEWIJS? Dan hebben wij voor u dicht bij huis EEN GOEDE BAAN! n het werk van een zit veel meer dan U denkt! Het bezit van een gewoon rijbewijs BE is voldoende; voor de opleiding zorgen wij. STANDPLAATSEN: HAARLEM, VOORBURG EN LEIDEN. THANS OOK IN LISSE REGELMATIG KENNISMAKINGSAVONDEN. De eerstvolgende wordt gehouden op donderdag 26 augustus van half acht tot negen uur in Hotel-Restaurant „De Witte Zwaan", Vierkant 246, Lisse Onze vertegenwoordigers zullen u gaarne volledig inlichten over de mogelijkheden in ons bedrijf. HOOFDKANTOOR: Leidsevaart 396 HAARLEM Telefoon (02500) -18460 KIES EEN BOEIENDE BAAN BIJ EEN STERK BEDRIJF. KIES DE N.Z.H. LEIDEN Vrijdag 27 augustus zal de eigen organist van de Pieterskerk, Adriaan Blankenstein, het vierde concert verzorgen in de serie, die de Leidse Volksuniversiteit K. en O. in samenwerking met het College van kerkvoogden der Hervormde Gemeente Leiden, deze zomer heeft georga niseerd. De indeling van dit programma luidt: 1. Kyrie: „Kyrie, Gott Vater in Ewig- keit"; Canto fermo in Soprano; „Christe, aller Welt Trost"; Canto fermo in tenore; „Kyrie, Gott Heiliger Geist"; Canto fer- 0 in Basso. 2. Gloria: „Allein Gott ln der Höh sei hr", a. Trio, b. Canto fermo in Alto. c. Fughetta (manualiter). 3. De Tien Geboden; „Dies slnd die heiligen zehn Gebot". 4. De Geloofsbelijdenis: „Wir glauben 1 an einen Gott"; In Organo pleno. 5. Het Onze Vader: „Vater unser in Himmelreich"; Canto fermo in Canone. 6. De Doop: „Christ, unser Heer. zum Jordan kam"; Canto fermo in Pedale. De Biecht: „Aus tiefer Not schrei Al dir"; Pedale doppio, a 6 voci. ichz u dir"; Pedale dopple, a 6 vocL LEIDEN Op het gebied van het gemeentelijk cultuurbeleid kan binnen kort een advies worden verwacht van dc Commissie van advies in culturele zaken. In dit advies zal de commissie eei voorstel doen tot omzetting van de Com missie in een Culturele Raad Lelden, Oost-west-verbinding LEIDEN Getracht zal worden de demping van de Langegnacht evenals die van de Korte Mare, zo spoedig mogelijk te voltooiien. Wat betrêtt de ring- en invalswegen merken B. en W. op, dat het programma voonLoipig omvat: 1. de verdubbeling van de bestaande rij baan over het Schuttersveld, teneinde tweerichtingverkeer aldaar mogelijk te maken- 2 de doortrekking van de Willem de Zwijgerlaan tezamen mat de bruggen aan de uiteinden. De provinciale brug over de Zijl komt binnenkort in aan bouw, de brug over de Haarlemmer- trekvaart in het voorjaar van 1966. terwijl met de wegen rondom de nieu we veemarkt nog dót jaar wordt be gonnen; 3. de weg door de Kiklcerpolder. Deze zal tezamen met de wegaanleg over het Schuttersveld en een daarop aan sluitende reconstructie van het Sta tionsplein eveneens geleidelijk tot uit voering moeten komen. Een werkelijke grote verbetering de verkeerssituatie in de binnenstad kan echter eerst tot stand komen na het om leggen van de huidige vaarweg door de binnenstad. Uit het overleg met de pro vincie over de aanleg van het scheep- vaartkanaal bij de Korte Vldat blijkt, dat de nieuwe vaarweg naar verwacht wordt in 1969 gereed zal komen. Jeugdbaldadigheid in Leiden kost duizenden guldens LEIDEN De door baldadigheid toe gebrachte schade aan gemeentelijke eigendommen beliep in 1964 een bedrag van circa f60 660. In hot voorafgaande jaar was dit circa f50.000. Hoewel ten aanzien van de opgave over 1963 enig voorbehoud gold, omdat dit een globale schatting betrof, an bovendien het geste gen loon- en prijspeil een vergelijking bemoeilijkt, moet toch worden aangeno men, dat de omvang dier vernielingen jaarlijks groter wordt De tn 1964 aangerichte vernielingen betroffen: straatverlichting f 11.600, ge bouwen f 13.200, bestratingen f 14 540, ver keersborden enz. f3.100, bruggen f 1.200 openbaar groen f 174)20. Maatregelen om te komen tot een doeL matiger bestrijding der baldadigheid der de jeugd zijn ia voorbereiding. 8. Het Avondmaal: „Jesus Christ, un ser Heiland, der von uns den Zorn Gottes wand"; Canto fermo in Pedale; Uitlei ding: Tripelfuga ln Es gr. t Taptoe in Leiden LEIDEN Vrijdagavond geeft de christelijke muziekvereniging „Con cordia" een taptoe op het schoolplein aan de Oppenheimstraat Er gaat een muzikale rondgang aan vooraf. Geen combinatie van functies in Warmond WARMOND In een door de winke liersvereniging göhouden bijeenkomst bleek dat verscheidene leden het niet juist vonden dat de voorzitter en de se cretaris van de vereniging, respectieve lijk de heer J. Mentinck en de heer M. de Vroomen, ook een bestuursfunctie hadden aanvaard bij de middenstands vereniging. Het is volgens deze leden zeer moeilijk zo niet onmogelijk beid» functies te combineren omdat de belan gen van deze verenigingen niet altijd pa rallel lopen. De voorzitter deelde mee. dat deze aan gelegenheid ook een onderwerp van be spreking had uitgemaakt in het bestuur der vereniging waarbij men tot de con clusie was gekomen dat het inderdaad juist Is als zij slechts één bestuursfunctie Vervullen zodat zij besloten hadden als bestuurslid van de middenstandsvereni ging te bedanken. Uitdrukkelijk werd vastgesteld dat een en ander van geen enkele Invloed is op de goede samenwer king en verstandhouding tussen beide verenigingen. Het bestuur werd dank gebracht voor zijn activiteiten, waarbij werd vastge steld dat de begrotingen die voor deze activiteiten waren vastgesteld nooit over schreden werden. Er werd meegedeeld dat in verband met het voorstel van B. en W. aan de raad tot gedeeltelijke af sluiting van de Dorpsstraat voor alle rij- verkeer, B. en W. is verzocht het bestuur die in grote trekken op dezelfde leest' va" de vereniging in de gelegenheid te zal zijn geschoeid als de Sportstichting. °>a 4 's J~ B. en W. verwachten, dat de instelling van een Culturele Raad voor een bloeiend cultureel leven in Leiden van groot be lang zal kunnen zijn. Met de instelling van de Culturele Raad is in de ontwerp-gemeentebegro- ting 1966 reeds rekening gehouden. On- werd een bedrag opgenomen voor de exploitatie en het beheer van culturele doeleinden bestemde ge- Dronken achter liet stuur in Noordwij k DEN HAAG Een monteur uit Oegst geest was, toen hij te Noord wijk een auto bestuurde, zo dronken, dat de politie het gewenst vond hem ter ontnuchtering in de cel te plaatsen. Niet alleen zat de jongeman dronken achter het stuur van zijn auto; ook zijn rijbewijs bleek verlo- De officier vorderde een Jaar ontzeg ging van de rijbevoegdheid met aftrek van de tijd waarin het rijbewijs reeds was Ingenomen, benevens een week ge vangenisstraf. De rechter veroordeelde conform die els en legde nog f 25,- boete op vooi verlopen rijbewijs. bouwen. Deze gebouwen of delen ervan zullen onder meer kunnen zijn de com plexen Zaalberg en Van Wijk (Veste- straat), het pand „IJdo", het schoolge bouw Breestraat 66, het Caeciliagasthuis Door de bestemming van al deze ge bouwen of delen ervan voor de sport, het jeugdwerk en het culturele leven, is grote stap gezet in de richting van de oplossing van de huisvestingsmoeilijk heden der Leidse verenigingen. Ook de Leidse kunstenaarswereld is inzake haar woon- en werkruimte intensief bij deze plannen betrokken. Bestuursbeleid DJV werd goedgekeurd LISSE, De wandelsportvereniging D.J.O. kwam in de Oud-Hollandse zaal van De Witte Zwaan bijeen onder zitterschap van de heer P. van der Zwet. Op een verzoek van een der aanwezigen was het bestuur bereid de vergadering te schorsen en de zaal te verlaten, opdat de leden zich geheel vrij konden uiten over het bestuursbeleid. Na de herope ning van de vergadering werd namens alle aanwezigen meegedeeld, dat men zich volkomen achter het bestuur stelt. Voor deze mededeling was het bestuur zeer erkentelijk. De heer M. van Steljn, lid vat Spartaan en door het bestuur var Spartaan gevolmachtigd om de wandel sport onder de jeugdige Spartaan-leden te bevorderen, merkte op dat hij ei graag aan wilde meewerken om bij eer door DJ.O. te organiseren Keukenhof wandeltocht of andere wandeltochten met een groep van ongeveer 150 jeugdige leden van De Spartaan deel te nemen. De Spartaan, die een atletiekvereniging is, wil nimmer zélf de wandelsport gaan organiseren. Wel is men tot alle samen werking bereid doch ieder zij op eigen terrein werkzaam. Ook voor deze ver klaring was de vergadering dankbaar. De heren C. Guldemond en B. Vane- veld zullen in de eerstvolgende vergade ring een uitvoerig rapport over het kas beheer uitbrengen. Besloten werd een (vervroegde) jaar vergadering te houden op dinsdag 5 ok tober. Er werd beslaten de clubmedaille van de Jeugdvierdaagse te Ede de voor zitter aan te bieden. WARMOND Het spreekuur van de burgemeester zal donderdag geen door gang vinden Het eerstvolgende spreek- ur zal tijdig worden bekendgemaakt WARMOND De Stichting Leidse avond h.b.s. zal een subsidie worden verleend van f 175 voor elke leerling uit deze gemeente die deze school be zoekt Voorhouter jongeren bezochten Berlijn VOORHOUT Een groep jongens en meisjes leden van de R.K.J.V. „Contact", heeft een bezoek van ne gen dagen aan West-Duitsland ge bracht. Vijf dagen logeerden de Voor houter jongeren in Berlijn, op een afstand van slechts enkele minuten lopen van de muur. Door lezingen, films, rondritten en een bezoek aan Oost-Berlijn kregen zij een goede indruk van het leven in de verdeelde stad. Hervormd Voorhout beroept kandidaat Jansen te Alkmaar VOORHOUT Op een gemeenteavond heeft hervormd Voortiout gisteren een nieuwe predikant gekozen in de vaca ture ontstaan door het vertrek van da. Elfferich. Kandidaat M. Jansen te Alk maar verwierf het grootste aantal stem men. Op hem zal een beroep worden uit gebracht De heer Jansen is 32 jaar oud en gehuwd. Het echtpaar heeft drie kin deren. Jeugdtekenwedstrijd te Voorechoten VOORSCHOTEN De Jeugd teken wedstrijd, vorige week donderdag op het plein voor het Cultureel Centrum ge houden. is een groot succes gebleken. Niet minder dan 172 jongens en meisjes hebben naar de prijzen gedongen. De uitslagen luiden: kinderen van 12 jaar: 1 Marie de Bats, 2 Hans de la Mar, 3 Adrie 't Mannetje, 11 Jaar: 1 Marian de Graaf. 2 Marius van Egmond, 3 Anton van Egmond. 10 jaar: 1 René de Rooze 2 Nico Cegaar, 3 Benny Fooke. 9 jaar:' 1 Arthur Verwey, 2 George v. d. Peet 3 Liesje van Weert. 8 jaar: 1 Egbert Jan Visser, 2 Martin Douw, 3 Robert Eysing Smeets. 7 jaar: 1 Karei Segaar, 2 Chris v. d. Graaf. 3 Karin Iestra. 6 jaar: 1 Bert Dijkman, 2 Loesje van Schaick en 3 Koos Iestra. Wethouder Schrama heeft de pril zen uitgereikt

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 3