Mogelijkheid toenadering tussen Cairo en Londen nieuws trebied rond Isjoe Lai van V ietcong gezuiverd Noordse raad bezorgd 0111 Vietnam Delegatie naar Indonesië voor financieel gesprek Kosygin blijft uitgenodigd Rijken en armen in ontwikkelingslanden Leeuwtje uit Artis komt dood aan in Londen Kist zou te klein zijn Wijzigingen op komst in Argentinië? Dorpelingen in Kasjmir krijgen wapens ZATERDAG 21 AUGUSTUS 1965 Britse regering zegt: Zeker 560 rebellen, gesneuveld Uitvoerverbod r»-, T Rolls Royce motor in studie LONDEN Britse autoriteiten hebben op het ogenblik een verzoek j van de Nederlandse regering in studie om terug te komen van het verbod op de uitvoer van Rolls Royce motoren, die geplaatst zouden worden in voor Indonesië bestemde Fokker-Friend- »hips. Dit is gisteren door een woordvoer der van het Britse ministerie van buitenlandse zaken meegedeeld. De Engelsen vrezen, zoals bekend, dat de vliegtuigen door Indonesië zullen worden gebruikt voor militaire doel einden. Deze mededeling kwam op dezelfde dag dat in Djakarta het Fokker-con tract inzake de levering van Friend ships door president Soekarno en de commerciaal-directeur van Fokker, de heer F. Diepen, werd ondertekend. Het gezaghebbende Britse weekblad Economist heeft een beschouwing ge wijd aan de wijze waarop het uit voerverbod voor Engelse motoren voor de Fokker-Friendships tot stand is gekomen. „Toen bekend werd dat Indonesië de Friendship, 's werelds best geslaagde vliegtuig in deze klas se, in licentie zou bouwen, zag de regering haar kans schoon Indonesië 'in moeilijkheden te brengen, aldus het blad. SAIGON/OSLO De Ameri kaanse mariniers die donderdag de Vietcong op het schiereiland ten zuiden van de luchtmachtbasis Tsjoe Lai een zware nederlaag hebben toegebracht, hebben dit terrein gisteren van vijanden ge zuiverd. Hier en daar was enig contact met de vijand. Volgens de mariniers sneuvelden aan Viet- cong-zijde meer dan 560 man, ter wijl het aantal gewonden rond de duizend lag. Hoeveel man de mariniers bij de felle strijd verloren hebben is niet bekend. Aangenomen wordt dat zij ook zware verliezen hebben geleden. Elders in Zuid-Vietnam vlogen Zuid- vietnamese vliegtuigen twee maal over de voorpost Dak Soet, welke Vergoeding genaaste bezittingen SCHIPHOL Een uit tien man bestaande Nederlandse delega.tie is naar Djakarta gevlogen om be sprekingen te voeren over wat men noemt de „hangende finan ciële vraa "stukken". Dat zijn dan de schadevergoeding, die Neder land eens van Indonesië hoopt te ontvangen voor de genaaste Ne derlandse bezittingen en verschil lende vorderingen, die beide lan den nog op elkaar hebben in over- heidsverband. De delegatie staat onder leiding van mr. N. S. Blom, buitengewoon en gevolmachtigd ambassadeur. Bij het vertrek van Schiphol zei mr. Blom dat ook aandacht zal worden besteed aan het particuliere Nederlandse hui- ïenbizit, dat door de Indonesische regering is genaast. Daarnaast ligt er nog steeds de claim van het Neder landse bedrijfsleven voor een geleden schade van ongeveer tweeëneenhalf miljard gulden. Dit overleg is voortgekomen uit de ontmoeting tussen de beide ministers van buitenlandse zaken, mr. Luns en dr. Soebandrio. Er werd reeds eerder over deze financiële problemen ge sproken en wel in november van het vorige jaar, toen een Indonesische naar ons land kwam. Thans begint de tweede fase in Djakarta, waar de Indonesische missie net als vorig jaar zal worden geleid door de heer A. Ponsen, assistent van minister Soebandrio. Doel van het overleg is overeen stemming te bereiken over een geza menlijk voorstel, dat de beide delega ties aan de regeringen zullen voorleg gen. Vermoedelijk zullen met het ge sprek twee tot drie weken gemoeid zijn. De meeste overige leden zijn vertegenwoordigers van de ministe ries van buitenlandse zaken, financiën en economische zaken. De kwestie Jemen Nassser soreekt met i koning Feisal over ontwerp-verdrag CAIRO/ADEN President Nasser van Egypte vertrekt zaterdag met zijn jacht naar Saoedie Arabië, waar hij met koning Feisal zal beraadslagen over een ontwerp-verdrag, waarover afgescheiden Jeminitische republikei nen en koningsgezinden begin augus tus na besprekingen in Taif, in Saoe die Arabië, overeenstemming hebben bereikt. Dit ontwerp voorziet in de instel ling van een tachtig man sterk Jemi nitische adviserende raad, die een acht man sterke „opperste raad van de staat Jemen moet kiezen. Deze raad zal dan weer een minis ter-president aanwijzen, die vrij is naar eigen inzicht een re-gering samen te stellen. In de opperste raad moeten twee leden van het Jemenitische vor stengeslacht zitting hebben, namelijk een oom van de imam en één van de twee bij name genoemde neven. Ko ning Feisal zou bereid zijn dit plan te aanvaarden, mits de Egyptische troe pen in Jemen, ter sterkte van naar schatting vijftig duizend man, worden teruggetrokken. Rachman verzet zich tegen uittreding van Sabah JESSELTON Premier Abdoel Rach man van Maleisië heeft verklaard dat zijn regering bereid is de strijd aan te binden met iedereen die een brejk tussen Sabah en de Maleisische federal e zou proberen te bewerkstelligen. De Maleisische premier sprak bij zijn aar- komst te Jesselton in Sabah uit Serawak. Hij brengt een onverwacht bezoek aan de Borneose staten van Maleisië wij toekomst onderwerp van speculaties is geworden na de uittreding van Singapoce uit de federatie. Rachman 2ei tot ver slaggevers. dat Sabah. Serawak en a- s andere staten de federatie nooit zouden verlaten. Hij was naar Sabah gekomen om te horen wat de leiders van die staat j -- inoo kt t„ te ze£gen hadden en het volk een en geconstateerd m 1923. Na een k0itcjander uiteen te zetten. Hij was tevreden epidemie ui 19?7 in Egypte >s ook Afrma i over de toestand in Serrwak. Op de van cholera vrij gebleven. vraag wat hij dacht van het voorstel van De eigenlijke haard van de klassieke - - - cholera is altijd de delta van de Ganges in India geweest, maar ook daar kon de ziekte dank zij de bemoeiingen van de wereldgezondheidsorganisatie en de Inrf- donderdag door de Vietcong onder de voet was gelopen. Van de 300 verde digers worden er, aldus een Ameri kaanse militaire woordvoerder. 250 vermist. Een handjevol Zuidvietna- mezen en acht Amerikanen waren nog aanwezig. Amerikaanse en Zuidvietnamese gevechtstoestellen voerden gisteren ook vele aanvallen uit op Vietcong- kampen en -opslagplaatsen waarbij grote verwoestingen zijn aangericht. De aanvallen op Noord-Vietnam ten slotte werden voortgezet door vlieg tuigen van de Zevende Vloot. NOORDSE RAAD In Oslo hebben gisteren de ministers van buitenlandse zaken van IJsland, Finland, Denemarken, Zweden en Noorwegen in een bekendmaking uiting gegeven aan hun ernstige onge rustheid over de gevaarlijke toestand in Vietnam. Zij doen een beroep op de betrokken partijen onderhandelin gen te openen, zonder vooraf voor waarden te stellen. De Noorse minister van buitenland se zaken Lange verklaarde te betwij felen of het politieke doel, dat de VS met hun militaire acties nastreven, zal worden bereikt. Hij riep op tot een tijdelijke staking van de luchtaanval len op Noord-Vietnam. Lange waarschuwde echter ook te gen een algeheel terugtrekken der Amerikanen uit Zuid-Vietnam. „Een algehele terugtrekking zou een gevaar betekenen voor de veiligheid, niet slechts in Azië, doch ook in andere delen van de wereld. De waarde van Amerikaanse beloften zou erdoor worden aangetast", aldus Lange. De vijf Noordse ministers hebben voorts verklaard, bereid te zijn, om, wanneer er een veelomvattende over eenkomst tot stand komt aangaande een verbod op kernwapenproeven, toestemming te geven voor het op richten op hun gebied van waarne- mingsposten voor het registreren van ondergrondse schokken, om na te gaan of dergelijke schokken het ge volg zijn van bijv. aardbevingen of eventueel werden veroorzaakt door heimelijk genomen ondergrondse kernwapenproeven (die nu nog zijn toegestaan). Het Amerikaanse ministerie van de fensie heeft intussen zjjn vliegers opge dragen elke raketbases, die zü bU hun vluchten boven Noord-Vietnam waar nemen, te vernietigen. Dit zou echter niet gelden voor de bases rondom de hoofd stad Hanoi. Maleisië verbiedt zusterpartij in Singapore KOEALA LOEMPOER Tussen Maleisië en Singapore, dat onlangs uit de federatie is getreden; dreigen moeilijkheden te ontstaan, doordat Maleisië van plan is de Maleisische afdeling van de „Partij voor volksac tie", die in Singapore aan de macht is, te verbieden. Het argument hiervoor zou zijn dat de groepering verbonden is met een buitenlandse politieke or ganisatie. De secretaris-generaal van de groe pering verklaarde gisteren in Koeala Loempoer, dat men los zal staan van de partij in Singapore. Nieuw type cholera in Perzië? GENEVE De thans in Oost-Azië heersende cholera, waarvan in de eers'e week van augustus 1243 en in de we?r. daarop 617 nieuwe gevallen werden gera- gistreerd, zou volgens inlichtingen -an de wereldgezondheidszorg in Genève van het type Eltor zijn. waarvan nog steeds niet vaststaat of het een variant van de klassieke cholera dan wel een vorm met een nieuwe verwekker is. De cholera is in deze twintigste eeuw overal in de wereld ver teruggedrongen. Op het Amerikaanse continent heeft deze BONN Naar aanleiding van be richten volgens welke de Russische premier Kosygin \n de aansta herfst naar Bonn zou komen, heeft regeringswoordvoerder dr. Krueger in Bonn verklaard dat de uitnodiging van de bondsregering aan de Russi sche minister-president aanvanke lijk tot de toenmalige premier Chroesjtsjef gericht nog steeds van kracht is. Dat was ook door de Westduitse ambassadeur in Moskou bij diens kennismakingsbezoek aan Kosygin bevestigd. De bondsregering had echter nog geen aanwijzingen over de juistheid van genoemde be richten. TUSSEN CAIRO ENLONDEN betreft. De leiders van Zuid-Ara- Er zijn aanwijzingen dat Enge- bië en Jemen zouden dan in onder legd bezig is, de Arabische landen ling overleg hun toekomstige rela- reeds contact geweest tussen Britse De Britse defensie zal en Egyptische diplomaten. Het doel lenen van onafhankelijkheid aan daarvan is waarschijnlijk geweest Aden geen behoefte meer hebben een poging te doen om misverstan den uit de weg te ruimen en als gevolg daarvan te komen tot stabi lisering van de verhoudingen in dat deel van de werefd. De twee grote problemen voor beide landen zijn Jemen en Zuid-Arabië. In Je men ziet president Nasser zich geplaatst voor een totaal mislukte militaire expeditie tegen de 'royalis ten. In Zuid-Arabië steunt Nasser met succes opstandige activiteiten, die er op gericht zijn de Britten uit hun basis Aden te verdrijven. Gestreefd wordt naar een gelei delijke terugtrekking van beide landen uit zuidelijk Arabië. Enge- land heeft zich reeds gebonden aan ean basis in dat gebied, r door Zuid-Arabië voor hankelijkheid te beloven. i onai- Nasser dus reden kunnen zijn, Nasser zich ten opzichte van Engeland te zou zich mede in overleg met matigen, al was het alleen Saoedi-Arabië aan een soortgelijke omdat hij de economische on w termijn kunnen binden wat Jemen keling van zijn eigen land daar ee grote dienst mee zou bewijzen. Intussen is het al moeilijk te komen tot de vorming van een federatie van Aden en de andere mitrailleurnesten Zuidarabische staten, De moeilijk- de grens tussen heden komen vooral van de zijde De Britten zien van Aden, welks premier Abdoel zich geplaatst tegenover oproerige Gawle Mackawee geen genoegen die vorig jaar reeds was ingesteld. Deze zou niet representatief ge noeg zijn geweest. Mackawee wenst aanvaarding van een door de VN-assemblee aangenomen re solutie, voordat de conferentie over de grondwet wordt gehouden. In deze resolutie wordt aahgedron- gen op zelfbeschikkingsrecht voor Aden op basis van het algemeen kiesrecht met toezicht van de Ver. Naties op de eerstgehouden ver kiezingen en de terugtrekking van Engeland uit Aden. De taak van de conferentie zou zich moeten beperken tot het instellen van een voorlopige regering van niet-poli- tici (ca. een jaar) die de VN- commissie nodig heeft om de alge mene verkiezingen voor te berei- Van Britse zijde wil men de betreffende resolutie en het Britse voorstel tot het verlenen van onaf hankelijkheid in 1968 op de confe rentie in bespreking brengen. Nu Aden zich zodoende politiek heeft geïsoleerd ook van de Zuidara bische staten, die de resolutie al leen maar in principe aanvaard hebben dreigt de vaststelling van de agenda al op een misluk king uit te lopen. Met deze agenda is volgens de Times een werkgroep thans in Londen bezig. Dit is de nieuwbenoemde premier van Griekenland, Elias Tsirimokos, die volgennde week voor het parle ment zal verschijnen om een ver trouwensvotum te vragen. Twee Britse militairen bezetten de brandende in de rotsen Aden en Jemen. De Britten zien Het is nog niet zo lang geleden, wikkelde landen. De boer moet in dat de landbouw in sommige op- de eerste plaats een betrouwbare zichten werd beschouxvd. als een en faire prijs kunnen ontvangen. kenmerk van het kolonialisme en Voorts moet er krediet beschikbaar de industrie als een symbool van de zijn tegen een redelijke rentevoet, onafhankelijkheid. Het denken opdat de boer zijn oogstsamenstel- over en de politiek van de ontwik- ling kan wijzigen en de door hem kelingshulp zijn zich echter in be- gewenste produktiviteit kan berei- langrijke mate aan het wijzigen, ken. In de omgeving van het be- Algemeen wordt erkend, dat de agrarische ontwikkeling niet lan ger beschouwd moet worden als drijf ,moet technische hulp be schikbaar zijn. die aangepast is aan de aanwezige bodem- en kli- groeiende bevolking te voeden, ten. maar ook als bron van industriële Rostow heeft tijdens zijn reizen grondstoffen, van deviezenbespa- door de ontwikkelingslanden heel ring en als deel van het proces van wat gevallen gezien, waarin aan al het vergroten van de binnenlandse deze voorwaarden was voldaan. markt. Het gaat er naar zijn mening thans De Amerikaan Walter Rostow, nog om, hoe van die successen kan een van de belangrijkste adviseurs worden geleerd en hoe daarop een op het State Department te Wash- systematisch beleid kan worden ge- ington, meent, dat er (afgezien van bouwd. Willen de ontwikkelings- agra- Dr. James van Allen, de Amerikaan se geleerde, die de radio-actieve gordels om de aarde ontdekte, heeft op een internationale conferentie in het Noorse Bergen verklaard dat Rusland zich zijn kunstmanenprojecten meer lijkt toe te leggen op het vergaren van militaire dan wetenschappelijke gegevens. Zij ge bruiken hun waarnemingssatellieten in banen die van weinig nut zijn verkrijgen van gegevens over aldus Van Allen. Muggen lieten gevangenen staken ANGOLA Een 500-tal gevange nen van de strafinrichting in de Ame rikaanse plaats Angola/Louisiana zijn een zitstaking begonnen omdat een gevangene met speciale toezichtfunc- tie geschoten had op een gevangene die volgens hem probeerde te ont snappen. De protesterende medege vangenen weigerden aan het werk te gaan en kregen daarom geen eten. De afgelopen nacht waren de deuren van de slaapzalen gesloten en de gevange nen verbleven op een grasveld. De autoriteiteYi hadden gehoopt dat de gebruikelijke zwermen muggen de verzetsactie wel spoedig tot een eim' straling* I zouden brengen maar een straffe wind hield de insekten weg. Oostende verbiedt taaibetoging OOSTENDE De voor morgen door 13 Vlaamse organisaties aange kondigde protestbetoging tegen het gebruik van de Franse taal in de kerken aan de Belgische kust is dooi de burgemeester van Oostende ver- boden. De organisatoren van de be- toging hebben al laten weten dat de j voorgenomen optocht desondanks zal doorgaan. De Franse regering heeft een ver-1 zoek van Washington ingewilligd om de Amerikaanse belangen in Cambodja te behartigen. Zoals bekend heeft Cambodja met de V.S. gebroken. Een bekende Oostduitse cabaretière.! Ingrid Ohlenschlaeger, is vrijdag naar West-Duitsland uitgeweken. Zij trad in Oost-Duitsland op in het succesrijke ge zelschap „De Distel". I aantal politieke leider?, van Sabah om de overeenkomst waaronder Sabah zich bij de federatie aansloot aan ee*j nieuwe beschouwing te onderwerpen in het licht van Singapore's uittreding, ant woordde premier Rachman: ..Dat moeten zij weten, maar het is toch aan ons. een eventuele beslissing te nemen De Maleisische regering heeft intussen laten weten, dat ze een verbod ovei weegt van de volksactiepartij de zustergroepering in de federatie van de regeringspartij in Singapore SCHIPHOL Een jonge leeuw uit Artis en bestemd voor een die rentuin in Karatsji is gisteren dood op het vliegveld van Londen aangekomen. Een tweede leeuw tje, dat dezelfde reis maakte, man keerde niets. De twee leeuwen, die afgelopen winter in Artis werden geboren, werden vervoerd met een toestel van de KLM. Het hoofd uan de dierenbescher ming van het L ondense vliegveld, Neville Whittaker, noemde de krat waarin het leeuwtje verpakt was lengte 1,20 meter en breedte 74 centimeter) een doodskist" Volgens Whittaker was er voor het beest geen ruirpte voor enige bewe ging. „De poten waren bedekt met •bloed. Kennelijk had het leeuwtje gepoogd zich vrij te vechten. Zijn neus was bedekt met schaafwonden", zo zei Whittaker. De tweede leeuw die de reis overleefde was echter verpakt in een krat", die kleiner leek dan zijn eigen lichaam". „Het is mij een raadsel, hoe de leeuw kan zijn doodgegaan", aldus de reactie van de directeur van Artis, dr. E. F. Jacobi. „Volgens ons mankeerde er niets aan de verpakking", zo voeg de hij er aan toe. Dr. Jacobi wilde de mogelijkheid niet geheel uitsluiten, dat er wellicht tiidens het vervoer iets met de kist is gebeurd. Van de zijde van de KLM wordt nog meegedeeld, dat voor het verstu ren van dieren bepaalde normen be staan voor de afmetingen van kisten, kratten, dozen en de ventilatie. Vol doen ze daar niet aan. dan wordt de lading niet geaccepteerd. Er wordt een onderzoek ingesteld naar de dood van het leeuwtje. hi ee*i hij, ernstigste kloof in de wereld niet de onderont- gelegen tussen rijke en arme lan den. maar tussen rijken en armen in de ontwikkelingslanden zelf. Het is dringend noodzakelijk dat de bevoorrechten in het algemeen zij die een opleiding hebben geno ten de steden (vaak even mo dern als in Europa en de Ver. Staten) verlaten en schouder aan schouder gaan werken met hun broeders op het platteland. Dit is niet alleen om economische, maar erd afgeleid, dat er voor Illia - werd afgeleid, dat er voor Illia ook en vooral om sociale en poli geen gevaar dreigt. Aanvankelijk tieke redenen noodzakelijk. tevergeefs getracht had, naar zijn anderen een militaire staatsgreep niet. Ongania is voorstander van nauwe militaire samenwerking met cii de Ver. Staten in de strijd tegen was het communisme. Vermoedelijk wil hij geen nauwe relaties met De land terug te keren, nam eigenlijk niemand het optreden van deze in Spanje wonende ex-president meer gen Ongania in de maak ernstig. Peron is geen probleem dat hij om die reden op meer, omdat men het peronisme gegaan. Het een noch het ander i» ,T - liever zonder hem blijkt te willen totdusver geschied. En daarom zegt tTauJle aanknopen. Zijn grote te- nastreven. Als gevolg hiervan is i.—m js het zwaartepunt van de strijd weer o, geheel in Argentinië zelf komen te haast te maken, doch Ongania liggenmet name bij de leiding êgj- -- icKciiiK vcu. êensPeler. generaal Rosas, heeft dit hebhen eeen wel eedaan- Deze is enige tijd - «een geleden van zijn post ontheven. van de strijdkrachtendie sinds de jaar van zijn post te ontheffen. SkSSt.'^X^ p°utiek spf!?* O" ieder geval voor' het einde van het w01i^ l,001" Presid®nt Illia - sindsdien bij elke gelegenheid met opvallende egards behandeld Op de achtergrond speelt generaal West-Duitsland en Italië officieel De laatste weken werd vooral de werd ontvangen, maar in Frankrijk De Gaulle een rol in'de Argentijn aandacht gevestigd op de Argen- (naar het heet op zijn eigen wens) se crisis. Rechts president Illia. tijnse legercommandant, generaal Juan Carlos Ongania. Drie jaar geleden was hij nog weinig be kend., ook in zijn eigen land. Toen stelde hij zich aan het hoofd van de „blauwe" strijdkrachten, die door hun overwinning de terug keer tot de legaliteit en de depoli tisering van het leger mogelijk maakten. Ongania is de enige Ar gentijnse generaal, van wie men weet dat hij een aanbod om presi dent te worden heeft afgeslagen. Hij voelt zich in de eerste plaats soldaat en heeft geen politieke eerzucht, zo zeggen zij die hem kennen. Ongania is een gesloteh figuur, die weinig woorden ge bruikt. Het zonderlinge van d ontwik kelingen na 1962 was, dat de ver kiezingen in juli 1963 een verras sende overwinning opleverden voor een partij, die met de „roden" gesympathiseerd en geconspireerd had. President Illia dankte dus zijn ambt aan een generaal, die dooi hem en zijn partij als een politieke tegenstander wordt beschouwd Ongania heeft deze maand eer' rondreis door Europa gemaakt. Uil het feit. dat hij deze reis maakte I In de Londense wijk Camden is men voorne mens een besloten televi siecircuit te gebruiken om moeders in hoge flat gebouwen in staat te stellen een wakend oog te houden op hun kinde ren, die beneden op de speelpleinen spelen. 1 In Toerkoc, zuid-west- Finland is, naar voor beeld van Helsinki, een „internationale studen tenclub" opgericht om buitenlandse studenten die een zomerbezoek aan Finland brengen bezig te houden met voorstellin gen, Finse lessen, sport evenementen en uitstap jes. I Uit de Spaanse ha venplaats Sanlucar de Barrameda is onlangs het galjoen „Olatrone Sanlucar" vertrokken, waarmee Carlos Etayo ge trouw de wereldreis van Magelhaens wil navol gen. Het vaartuig is een kopie van het schip van de Portugese ontdek kingsreiziger uit het be gin van de zestiende eeuw. Het eerste reisdoel is Tenerife op de Canari- sche eilanden. Kapitein Etayo heeft in 1963 met de Nina 2 de reis van Columbus nagevolgd. De bemanning van de Ola trone Sanlucar bestaat uit tien man, onder wie een Fransman en een Amerikaan. I Met een nieuw soort radio-astronomische pa- raboolspiegel van 90 me ter doorsnee, die waar schijnlijk in het noorde lijk deel van de Eifel zal worden opgesteld, hopen Westduitse astronomen signalen van hemellicha men die zich op een af stand van vier tot vijf miljard lichtjaren bevin- 800 Pakistanen bij recente gevechten gedood KARATSJI Aan dorpelingen in de provincie Jammoe zijn duizenden geweren uitgereikt om hen in staat te stellen zich te verdedigen tegen „ge- den, te kunnen opvangen, wapende binnendringers". Dit is giste ren door een Indiase woordvoerder in Srinigar meegedeeld. Enkele dagen tevoren hadden der gelijke binnendringers 'in Jammoe twee dorpen overvallen en geplun derd waarbij twaalf burgers om het leven kwamen. De aanvallers zouden uit Pakistan zijn gekomen, aldus de woordvoerder. Een zegsman van het ministerie van buitenlandse zaken in New Delhi ver klaarde, dat gedurende de gevechten van de afgelopen dagen zeker 800 Ivan Kasjmir zijn gedood of gevangen genomen. u Pe P®kistaanse minister van zaken betreffende Kasjmir verklaarde giste ren in Lahore, dat hij de strijd in Kasjmir geen Pakistanen zijn betrok ken. Niemand van ons is over de bestandslijn naar Kasjmir gegaan, zo zei hij. Hij verklaarde, dat Pakistan zelfs mensen uit het Pakistaanse deel van Kasjmir bij de grens had tegen gehouden. India poogde echter het Pakistaanse deel van Kasjmir binnen te dringen en daartegen was de be volking in opstand gekomen, aldus de Pakistaanse minister. De om haar steun aan de kunst Efuefiine *rav,n von Schoen. born-Wiesentheld, geboren prinses Ruffo Delia Scaletta, is donderdag in de-ouder- vuu ue aigeiupen aagen zeKer BUU dom van 84 iiar in Tr,-iön„„V. 7o Pakistaanse infiltranten 'in de vallei overleden. Erlangen (Beieren)

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 5