Adenauer kraakt kernplan VS Jjh eea dorée Kij. >s- ts Mishandeling van vee in Antwerpen „Drama voor Duitsers^ Blijft Quaison-Sackey nog jaar voorzitter? l/éZ/ajqut# Raad van Europa in rapport Lof voor campagne van dr. Meinsma Minder runnertjes in stad Utrecht „Er komt geen vakraad voor de bouwnijverheid" Indiërs leggen hinderlaag: 25 doden Astronaut wordt aquanaut Geen vrij willigerskor ps voor Zuid-Vietnam US 1963 5 VRIJDAG 20 AUGUSTUS 1965 lieiui em lug lit -edinig t« region asfcatellirg astsitellinj 63; mede- fan plant ;aan geld, kruisvere subsidie algemet* I weilanc ill aan aat t. t de ren i akkoord a W. kun- gemeente >are wej het dan verkopet veg te la- ieverorde- Genoemd open. Het kantoor- ïrijwomin. laeavond adert de er meer: 24; idem it 70 voor t uitge- lagrté ïedewer- iet voor vername i* groen- vijziging voorstel emeente ïnschap- elasting; igers d-plaat* meritus- 1896 te n oplel- 13 sept. iet ambt rschoten oktei964 is thans erzorger ïlft gaat >ensioen. ding ge- Z 15 ok- in één iuteltje, lijk ge- In het id men an Har- als idjf uur igplaats verkap- andden. rel spuit, orzaakt len ftljd ls jlbrief. praken r A. H. |aDOS ANTWERPEN Vlaamse vrouwen en kinderen waren er gisteren gillend getuige van, dat een losgebroken koe in een Antwerpse straat door Fransen werd afgemaakt. Het dier was ont vlucht. werd in een hoek gedreven en voor de ogen van protesterende toe schouwers afgemaakt. In Texas in de VS waren 930 koeien aan boord ge gaan met bestemming Frankrijk. In Antwerpen, waar de invoerrechten aanzienlijk lager zijn dan in Frank rijk, kwamen er zestig minder aan. De Antwerpenaar C. van den Boo gaard vertelde tegen verslaggevers, hoe het Franse personeel de dieren mishandelde. Hij had met eigen ogen gezien, hoe een onbekend gebleven Franse veehandelaar koeien op gevoe lige plekken met een ijzeren staaf mishandelde. Hij had de man voorge houden, dat dit door de Belgische wet is verboden, maar de man had hem bedreigd. Toenhad hij de politie gewaarschuwd. Hij voegde hieraan toe: „Ik begrijp niet, dat toegestaan wordt, dat de Fransen op deze manier in een Belgi sche haven vee mishandelen en het vee van Amerika naar Europa bren gen onder zulke omstandigheden." Bemiddelaar in staalstaking VS heeft goede hoop PITTSBURG (VS) William W. Simkin, de bemiddelaar in het Ameri kaanse staalconflict, heeft gisteren besprekingen gevoerd met de twee strijdende partijen in het geschil. Simkin zei later goede hoop te heb ben dat vóór- 31 augustus, op welke dag de vakbond een staking heeft uitgeschreven, een akkoord zou wor den bereikt tussen de partijen. Hij herinnerde eraan dat de staking eer der op 1 mei zou zijn begonnen en dat toen vier dagen tevoren een overeen komst werd gevonden, federale bemiddeling. MUNSTER De Westduitse oud-bondskanselier, de 89-jarige dr. Konrad Adenauer, heeft gis teren een zeer felle aanval gedaan op het voorstel dat de Verenigde Staten in Genève hebben inge diend om het aantal kernmogend- heden te beperken. Hij vergeleek het met het zogenaamde „plan- Morgenthau" van kort na de oor log, dat beoogde van Duitsland een weerloze boerenstaat te ma ken door alle industrie te vernieti gen. Sprekend in zijn hoedanigheid van voorzitter van de CDU, zei de oude staatsman op een verkiezingsbijeen komst in het Westfaalse Munster, on der meer dat het „plan-Morgenthau" erop was gericht van de Duitsers bedelaars en paupers te maken. Adenauer herinnerde aan de plan nen van het westen om de Duitse kinderen buiten Duitsland te laten opvoeden en zodoende hen van Duits land te vervreemden, aan de groot scheepse vernietigingen in de eerste tijd na de oorlog, ook van consumptie goederen makende fabrieken en aan d* grote moeite, die de Duitsers heb ben moeten doen om vergunning te krijgen het puin te ruimen en weer aan het werk te gaan.. Iets dergelijks gebeurde volgens hem in Genève. Zijns Inziens was het Amerikaanse voorstel bedoeld om een kernwapenclub te vormen, die de wereld zou gaan regeren. Het overleg, zo zei hij, beoogt niet ontwapening, „maar het tegenhouden van landen, die bescherming nodig hebben bij het krijgen van deze bescherming". Wat in Genève gebeurt is een drama voor ons Duitsers, aldus Adenauer. Bondskanselier Erhard sprak op hetzelfde moment in Braunschweig. Hij zei, dat zolang de bondsrepubliek aan atoomdreiging bloot staat, zij niet van een krachtige bescherming kan afzien. Wij zillen met dezelfde wa pens worden verdedigd, als waarmee Zuid-Amerïka wil ander NEW YORK Een groep Latijns- laerikaanse landen heeft gisteren in Stv York onderling beraadslaagd h overleggen over een eventueel ge zamenlijke stap, die moet verhinderer dat de Ghanese minister van buiten landse zaken, Quaison-Sackey nog een jaar voorzitter van de Algemene Ver gadering van de VN blijft. De Ghanees wil dat, omdat hij door de financieel-constitutionele crisis waarin de VN verkeert, dit jaar zijn voorzitterschap niet heeft kunnen uit oefenen. De Zuidamerikaanse landen menen, dat dit keer een Europeaan ol een Aziaat voorzitter moet worden. Quaison-Sackey heeft gezegd, dat hoewel hij minister van buitenlandse zaken van Ghana is, president Kwame Nkroemah van dat land hem voor nog een jaar ter beschikking wil stellen, „indien dat de algemene wens der VN- leden is". niet erg zijn ingenomen met het optreden van Quaison-Sackey. Onder meer klagen zij erover, dat zij niet van tevoren zijn ingelicht, dat de Ghanees zich nog een jaar beschik baar wilde stellen. Men verwacht echter niet, dat zelfs de Afrikaanse VN-leden die vierkant tegen herverkiezing van de huidige voorzitter zijn, dit openlijk zullen tonen. Dit om de Afrikaanse solidari teit niet te doorbreken. Commissie onderzoekt onlusten in Amerika LOS ANGELES Gouverneur Ed mund G. Brown heeft John A. McCone, oud-directeur van de CIA, de centrale inlichtingendienst, benoemd tot voorzitter van een comissie, die een onderzoek zal instellen naar de onlus ten in de negerwjjk van Los Angeles. De commissie zal personen kunnen dagvaarden om er zeker van te zijn dat geen belangrijke informatie voor haar verborgen blijft. Zes blanken en twee negers hebben er zitting in. wij worden bedreigd en op zekere dag zouden kunnen worden aangeval len, aldus Erhard. NEDERLAND De Nederlandse regering heeft in antwoord op vragen van het Tweede Kamerlil Ruygers (soc.) verklaard, da het totstandkomen van een interna tionaal verdrag over de niet-versprei ding van kernwapens zeer dringend is. Dit houdt echter niet in, dat de Nederlandse regering aan een derge lijk verdrag voorrang verleent boven medezeggenschap van de NAVO-lan- den over de atoombommen. Ook me dezeggenschap heeft volgens de Ne derlandse regering tot gevolg, dat het aantal atoommachten niet verder wordt uitgebreid. Willv Brandt Bonn saboteerde pas] esbespreking HAMBURG Burgemeester Willy Brandt heeft gisteren tijdens een ver- kiezingstoernee de regering van Er hard ervan beschuldigd doelbewust de overeenkomsten inzake de pasjesrege ling met Oost-Duitsland te hebben gesaboteerd. Zoals bekend heeft het Westduitse kabinet het Oostduitse voorstel de bezoekregeling van Westberlijners met een half jaar te verlengen, van de hand gewezen als zijnde onvol doende. Brandt daarentegen is eer voorstander van verlenging van d< pasjesovereenkomst. Brandt heeft met deze uitlatingen duidelijk de afspraak met Erhard de pasjeskwestie buiten de verkiezingscampagne te houden, genegeerd. Erhard heeft de Westber- lijnse burgemeester een dag tevoren nog zo op het hart gedrukt, eenheid van Westduitse zijde essentieel belang is voor succesvolle onderhandelingen met de Oostduit sers. De pasjeskwestie zal ongetwij feld onderwerp van gesprek zijn neer Brandt bondskanselier Erhard binnenkort weer zal ontmoeten. De datum van de ontmoeting is echter nog niet vastgesteld. Griekse premier rekent op vertrouwen ATHENE De nieuwe Griekse pre mier, Tsirimokos, rekent er vast op, dat zijn regering begin volgende week het vertrouwen van het parlement zal krij gen. Het aantal afgevaardigden van d< Centrumpartij dat hem steun had toe gezegd, zou daarvoor toereikend zijn. De voorzitter van deze partij, ex-premier Papandreoe, daarentegen zei gisteren nog, ervan overtuigd te zijn dat de rege ring geen meerderheid zal krijgen. In rechtse kringen is men vrij gunstig gestemd ten aanzien van Tsirimokos zonder dit openlijk te tonen in verband met de scherpe kritiek die nog ms kortgeleden van rechtse zijde op hem geleverd. Het blad Kathimerini hoopt „dat Tsirimokos niet erger zal blijken dan Papandreoe en dat hij de gekroonde democratie zal beschermen". Gisteravond is het in Athene nog tot ongeregeldheden gekomen tussen politie en betogers die een vergadering hadden bijgewoond. Ongeveer 7000 mensen trok ken door de straten. Bij het „plein van de grondwet" had de politie versperrin gen geplaatst. Zeker 90 betogers liepen verwondingen op. Er werden 350 arres taties verricht. Een aantal agenten werd gewond door rondvliegende stenen. de succe8-bolknak. Vervaardigd volgens Velasques-patent nr. 86596, dus: de kwaliteit van een dure sigaar en dèt voor dertig centl NEERLANDS GR00lS DEN HAAG De commissie van de volksgezondheid van de Raad van Europa heeft lof toege zwaaid aan dr. L. Meinsma's anti rookcampagne, die zich vooral richt tot de Nederlandse jeugd. Deze campagne is wellicht de in teressantste die de laatste jaren tegen roken van sigaretten is ge voerd, zo staat in het rapport dat opgesteld werd door de Brit John Wakefield, deskundige op het ge bied van sociale research te Man chester en consulent van de We reldgezondheidsorganisatie. Rapporteur Wakefield heeft vooral veel waardering voor de matiging, die in Nederland bij de anti-rookcam- pagne wordt betracht. „Het beste is natuurlijk, helemaal niet te roken, maar als je dat niet kunt bereiken, zie dan tenminste af van de sigaret en bepaal je tot min der gevaarlijke vormen van roken: sigaar of pijp", zo vat Wakefield de strekking van de campagne samen. Hij tekent hierbij aan, dat dit advies aantrekkelijk is gemaakt door de ac cijnsverhoging van 25 procent op de sigaretten in Nederland. Wakefield is niet erg geestdriftig over de anti-rookcampagnes die in andere Europese landen zijn gevoerd. Bij deze campagnes heeft men zich alleen bepaald tot het publiceren van feiten omtrent samenhang tussen ro ken en gevaarlijke kwalen. Het pu bliek moet dan zelf maar zijn conclu sies trekken. Voorbeeld De rapporteur is van mening, dat bij dit soort campagnes, die zijn Vloer verrotte door water in Sionskerk AMSTERDAM Hoewel de gere formeerde Sionskerk in de Amster damse buitenwijk Geuzenveld nog maar acht jaar oud is, moeten er nu al nieuwe muren in worden gezet, omdat anders het water bij regen weer binnen blijft stromen. Vlak na de bouw is reeds het glas tussen de houten sponningen bol gaan staan, zodat water en wind er door- neen kwamen. Heel wat water, dat ook de vloer deed verrotten, is door de koster in emmertjes weggedragen. In het begin heeft men naar allerlei oplossingen gezocht in de vorm van nieuwe ruiten en dwarse ijzeren balken. Daar dit echter niet hielp is men ten einde raad overgegaan tot drastischer maatregelen, zodat nu twee nieuwe mu ren samen met ccn oppervlakte van honderd vierkante meter, worden aange bracht. Zondag moet de ene wand klaar zijn, I want dan preekt de dominee. De week daarna wordt wand nummer twee onder j handen genomen. Israëli betogen tegen Pauls JERUZALEM Joodse oud-gedepor teerden en verzetslieden zijn gisteroch tend in botsing gekomen met de politie die de residentie van de Israëlische president in Jeruzalem bewaakte waar de eerste Westduitse ambassadeur in Israël, Rolf Pauls, zijn geloofsbrieven kwam aanbieden. Verscheidene betogers raakten gewond en een twaalftal is gearresteerd. Men had toestemming ge kregen om zich op enige afstand van de presidentiële residentie te verzamelen en „stilzwijgend" te demonstreren maar kort na de aankomst van Pauls verbraken betogers de afzetting onder het roepen van „Nazi-officier, ga heen". Pauls was met politie-begeleiding per auto uit Tel Aviv naar Jeruzalem geko men en de route werd overal bewaakt gebaseerd op vrees, de gewoonte tot roken met nóg meer hardnekkigheid wordt gehandhaafd. Het rapport ver klaart met nadruk, dat de propaganda tegen roken alleen kans van slagen heeft als zij zich niet beperkt tot activiteit van deskundige opvoeders of instanties. Het voeren van die propaganda Ls in feite een zaak van iedereen. Door persoonlijk voorbeeld en door het beperken of staken van gewoon ten en gedragingen die het in stand hoden of verder verbreiden van de rookgewoonte kunnen bevorderen, zal uiteindelijk kunnen worden beslist dat er een „klimaat van openbare mening" ontstaat, waardoor een gelei delijke verandering van opvatting ten aanzien van het roken, zowel bij de jeugd als volwassenen, kan worden bevorderd, aldus Wakefield in zijn rapport. Tragere OESO-landen PARIJS Het secretariaat van de Organisatie voor Economische Samen werking en Ontwikkeling (OESO) in Parijs heeft een rapport gepubliceerd waarin staat dat de economische groei in de 21 lidstaten (ook in West-Europa) in de tweede helft van dit jaar en in 1966 wellicht trager zal verlopen. In de twee de helft van dit jaar zal de groei waarschijnlijk tot minder dan vier pro cent (op jaarbasis) dalen in vergelijking met 4V2 procent in de afgelopen twaalf maanden. Hoewel het nog te vroeg is om er zeker van te zijn wordt verwacht dat deie ontwikkeling ook in 1966 zal aan- Verordening helpt UTRECHT Deze zomer heeft de Utrechtse politie aanmerkelijk minder te stellen met „runnertjes" dan vorig jaar. Toen regende het op het politie bureau klachten van binnen- en bui tenlandse automobilisten. Jochies van soms amper een jaar of zeven traden ongevraagd op als helper bij het zoeken naar parkeerplaats. Als de beloning uitbleef, zagen zij er soms geen been in hun ongenoegen met schoppen of krassen tot uitdrukking te brengen. Dit jaar is er nog geen enkele klacht binnengekomen. Ei werden geen processen-verbaal opge maakt, hoewel wel zeven runnertjes gewaarschuwd werden. Volgens de Utrechtse politie is dit gunstige feit vooral te danken aan het opnemen van een nieuw artikel i politieverordening. Dit artikel biedt het aanbieden of ongevraagd verlenen van hulp bij het zoeken naar parkeergelegenheid. Ook de invoering van parkeermeters en parkeerschijven heeft invloed gehad. Er is nu altijd wel zij het soms na zeer veel moeite een plaatsje te vinden. Het nieuwe artikel in de politie verordening trad verleden zomer in werking. In 1964 werden dertig jon gens, in leeftijd variërend van zeven tot vijftien jaar, naar het bureau gebracht wegens in de meeste geval len op het Vredenburg uitgeoefende runnersactiviteiten. Sommigen Afrikaanse jeugd laakt kerkelijke verdeeldheid BINGERVILLE (Ivoorkust) De verdeeldheid van de kerk in concur rerende groepen is alleen maar een voortzetting van het kolonialisme. Al dus een uitspraak van christelijke jeugd- en studentenleiders uit Frans sprekend Afrika, die onlangs confe reerden in Bingerville. Deze conferen tie was belegd door de jeugdcommis sie van de Panafrikaanse conferenie van kerken in samenwerking met de Wereldfederatie van christen-studen- De jeugd moet werken, om aan de verdeeldheid van de kerken een eind te maken. Ze moet speciaal de sterke toename van zendingsgenootschappen afremmen, omdat deze alleen maar een springplank is voor strijd om invloed en allerlei spanningen. De christenjongeren waren het er over eens, dat samenwerking op ht praktisch vlak met andere jeugdorga nisaties zich zover mogelijk moet uit strekken; niet alleen met rooms-ka- tholieke (welke samenwerking al een feit is), maar ook met niet-christelij- ke jeugdorganisaties. „Wij moeten uit onze ivoren toren komen en gaan tot hen, die het evangelie nog ontvangen hebben, om enerzijds openhartig met hen te praten, en aan de andere kant op sociaal en burgerlijk gebied met hen samen te werken." Bouwvakvakantie in 1966 UTRECHT De stichting Centraal Orgaan voor de Bouwnijverheid is voornemens de bouwvakantie 1966 vast te stellen van 18 tot en met 30 juli. Voorzitter r.k. werknemers: hen bleken op één dag enkele tientje» te hebben verdiend. Buitenlanders hadden er vaak een gulden of een rijksdaalder voor over als ze in de buurt van hun hotel aan parkeerruim te werden geholpen. Hun vrijgevigheid en die van Neder landers stimuleerde de activiteiten van de runnertjes uiteraard. Een zekere ,flessie" had de zaken wel heel grootscheeps aangepakt. Hij had enke le jongens „in dienst" en hield zich uitsluitend bezig met de organisatie van de werkzaamheden.... Wereldraad ontvangt 3V2 miljoen gulden voor Oost-Pakistan (Van onze kerkredactie) GENÈVE Drie en een half mil joen gulden is er door de ledenkerken van de Wereldraad van Kerken be schikbaar gesteld voor de slachtoffers van de wervelstorm, die in mei Oost- Pakistan heeft geteisterd. Dit geld zal in de eerste plaats worden gebruikt voor de bouw van huizen. De cycloon, die woedde in de kust gebieden van de Golf van Bengalen, is een van de ergste natuurrampen in de geschiedenis, die 13.000 mensen het leven kostte en zeven miljoen ande ren dakloos maakte. In de districten van Gopalgabj en Barisal wil de Wereldraad het geld besteden voor de bouw van duizend huizen. In Gopalgabj is men reeds met 44 huizen begonnen. Zij zijn eenvoudiger uitgevoerd, maar beter en sterker dan de huizen, die door de storm werden weggeblazen. Voor de bouw heeft de raad van kerken irl Oost-Pakistan vrijwilligers geworven, die door vaklieden geleid worden. De projecten van de wereld raad zijn ontworpen in overleg met de Pakistaanse regering, die de ker ken speciaal om hulp bij de wederop bouw gevraagd had. SRINAGAR (KASJMIR) De mi nister van binnenlandse zaken van de Indische deelstaat Kasjmir heeft ver klaard, dat Indische troepen gisteren een groep van 25 Pakistaanse „infil tranten" uit een hinderlaag hebben overvallen en gedood. Het illegale radiostation Stem van Kasjmir (Sadai Kasjmir) heeft omge roepen, dat „vrijheidsstrijders" giste ren een munitie-opslagplaats van het Indische leger hebben veroverd. Deze opslagplaats was gevestigd in Boe- dahl, waar de opstandelingen voorts een pas gevestigde politiepost aanvie len. De Indiërs waren volgens Radio Sadai Kasjmir gevlucht met achterla ting van vier doden en zeven gewon- President Soekarno heeft een uitno diging aanvaard voor een bezoek aan Roemenië, zo meldt het Indonesische persbureau Antara. Marina Oswald, echtgenote van de man die van de moord op president Kennedy werd beschuldigd en werd vermoord, heeft haar nieuwe man, Ken neth Porter, aangegeven, omdat hij haar U.WWde dood rkgevers tegen een bouwraad UTRECHT De voorzitter van de r.k. werknemers in de bouwnij verheid is van oordeel, dat de door aannemersbonden voorgestane vakraad voor de bouwnijverheid er niet komt. Zoals bekend pleitte minister Bogaers onlangs voor een „visitekaartje" van het bouwbe drijf, nadat werknemersorganisa ties de instelling van een bouw raad hadden voorgesteld. Vorige week liet de NAPB weten dat hij geen voorstander is van de pu bliekrechtelijke bedrijfsorganisa tie, maar de instelling van een vak. raad op sociaal gebied zou toe juichen. Ook in deze tijd van maan- vluchten en Mars-verkenningen trekt de jeugd er nog graag op uit om te vliegeren. Het is ccn sport die al eeuwen oud is en die toch steeds weer een bij zondere attractie vormt voor hen die het al op jeugdige leef tijd in hogere sferen willen zoeken. Grote of kleine vliegers, het doet er allemaal niet toe. Belangrijk is dc vaardigheid van het grondpersoneelDeze foto is genomen in het Kra- lingse Bos te Rotterdam. Overstromingen en mond-en-klauw- zeer hebben de economie van Hongarije dit jaar voor 480 miljoen schade berok kend, zo heeft de Hongaarse regering bekendgemaakt. Hoewel de produktie toenam zijn verscheidene belangrijke economische plannen niet verwezenlijkt. I Na 65 jaar zonder rijbe wijs te hebben gereden onder andere munitie voor het Britse leger in Frankrijk tijdens de eer ste wereldoorlog is de 93-jarige Engelsman John Harris eindelijk be keurd. Dit omdat hij voor het eerst in zijn leven bij een auto-onge luk betrokken was. Com mentaar van de bejaarde wijs te gaan halen". I Marzio Ciano, een kleinzoon van wijlen Mussolini, en zijn vrouw Gloria Lucchese willen scheiden op de Italiaanse manier, dat wil zeggen alleen van tafel en bed. Marzio is een zoon van Edda, de oudste dochter van de dictator en van graaf Ciano, Mussolini's minister van buitenland se zaken. Graaf Ciano werd later in opdracht van zijn schoonvader ge fusilleerd. Een poging tot verzoening tussen de echtelieden faalde. Het echtpaar heeft twee kin deren. I In een voorstad van de Siciliaanse plaats Messi na heeft de 29-jarige Mariana Sofia di Grego- rio haar eerste kleinkind gekregen. Haar dochter, die vorig jaar april op dertienjarige leeftijd trouwde, kreeg gisteren een zoon. Mariana is des tijds ook op dertienjarige leeftijd getrouwd. I In Shanghai worden schrijfmachines vervaar digd met ongeveer 2.000 Chinese karakters, waar mee horizontaal, verti kaal en van rechts naar links kan worden getikt. In Hongkong zijn ze te I Het nietige scheepje Tinkerbelle, waarmee de Amerikaanse journalist Robert Manry uit Cleve land helemaal alleen van Falmouth in de Ameri kaanse staat Massachu setts naar Falmouth in Engeland is gevaren, zal de terugreis maken aan boord van de Queen Mary, een van de grootste schepen ter wereld. De Tinkerbelle is 4 V» meter lang, de Queen Mary meer dan 300 meter. De heer Brouwer van de r.k. werk nemersbond meent, dat een samenwer kingsorgaan in de bouwnijverheid niet behoeft samen te gaan met het opofferen van een goede belangenbehartiging van de leden, zoals de NAPB aanneemt. „De werknemersorganisaties voelen er e min iets voor de belangenbehartiging de leden op te offeren aan een te forme ren bestuursorgaan. Dit orgaan heeft ten doel de gemeenschappelijke belangen 1 werkgevers en werknemers te dienen die zijn er warempel ook nog." De secretaris van de protestants-chris telijke bond van werknemers in de bouw nijverheid, de heer W. van der Leij. ver- klaarde desgevraagd, dat het onbegrijpe lijk is dat de bouwnijverheid zoveel jaren na de bevrijding nog geen ..postadres" heeft. Het gaat naar zijn mening echt niet om het bij elkaar „op visite" gaan. De overheid dient in staat te zijn voor bepaalde aangelegenheden te kunnen aan kloppen bij een voor de bouwnijverheid representatieve raad. ..Af en toe heb ik de indruk, dat de totstandkoming van een samenwerkings orgaan opzettelijk wordt getraineerd", aldus de heer Van der Leij. Op allerlei niveaus is samenwerking mogelijk, alleen in het hoofdbedrijf niet. De toekomst ziet hij niet rooskleurig nu de NAPB het samenwerkingsorgaan heeft getorpe deerd. SAN DIEGO Kaanse astronaut ter. die in 1962 in oen vlucht driemaal oix dr draaide gaat <ie weekeinde voor Ir tig Oe Ami -i tl C'arpei. dag 1 Caii rikaanse marine zoekingsvaartuie S« enzestig meter on spiegel voor de k«i Na vijftien dage, vullen de neeen collega1' van Carpent naar boven worde., ehaa'v doch hijzelf blijft .or eei «h. riode van nogmaah vijftien d- "en onder water qe bedoeling ij, de goschi*. heid var. de manner te hepror- ven voor een langdurig verbi j. onder water. Men a! rachi i Carpenter onder <1. ree pier-! eer eesprek <e aten voerer m-. de astronauten oopei en Co«» rad. die dan vermoed-' ik Ir de -ulmte zullen /weven Minister weet van niets of toestemming gegeven om over een dergelijk korps contact op te nemen hl.n!.d-r^efr idie Xegt dat d00r hoge militaire autoriteiten mlnU»!r 1S T# ev®nt"ee' als commandant op te treden. Dit antwoordt de minister van defensie, de heer De Jong, op vragen van het tweede kamerlid de heer Bruggeman (psp). De minister verklaart ook nog dat hij niet weet met wie de heer Ulrici over deze zaken heeft gesproken.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 5