Astmapatiëntjes komen kerngezond terug uit Oranje Naussau's Oord K.L.M. boekt weer winst: in kwartaal 14,5 miljoen Van Amsterdam naar Rome „elektrisch JLuchtpiraat" boven kamp Ouders doen beroep op de minister Afleveringspositie van supersone vliegtuigen nu reeds gereserveerd Financieel herstel zet zich voort Nozem slaat agent: acht weken DONDERDAG 19 AUGUSTUS 1965 ZES WEKEN IN BOSSEN DOEN WONDEREN Hopman Veenstri Kamervragen over bijstandswet DEN HAAG Het Tweede Kamerlid Kikkert (CHU) heeft staatssecretaris Egas van cultuur, recreatie en maatschap pelijk werk schriftelijk gevraagd of hij op de hoogte is van de verontrusting door de trage gang van zaken bij de uitvoering van de algemene bijstands wet en over het onbehagen over het geheim houden van de normen, die bij de toepassing van de bijstandswet wor den gehanteerd. Hij vraagt de staats secretaris of deze een vlotte gang van zaken bij de uitvoering, en openbaar making van de normen wil bevorderen CHARLEROI De eredivisieclub He racles heeft woensdag in Charleroi met 5—3 van SDortiog verloven. Bij rust leidden de Belgen al met 3o (Van een onzer verslaggevers) RENKUM Thuis krijgen ze paar keer per maand een hevige aanval van astma. Ze zijn daarna een dag of wat van streek en kun nen niet naar school. Als andere kinderen gaan voethallen of zwem men of ravotten, blijven zij aan de kant staan. Ze moeten wel want ze kunnen eenvoudig niet meedoen Honderden keren hebben ze gepro beerd net als hun vriendjes achter een bal aan te rennenmaar het ging niet- In de prachtige bossen van Oranje Nassau's Oord is dat allemaal an ders. Daar hebben zij geen last van hun kwaal, daar leveren ze sportie ve prestaties alsof ze nog nooit van ademnood het beklemmende gé- vaar, dat elke astmapatiënt op elk uur van de dag bedreigt hebben gehoord! Zes weken lang wonen ze in het ge zellige tentenkamp, dat op een open plek in het bos (geschenk van Koningin Emma) -is opgericht: 'IR jongen; en meis fes, in leeftijd variërend van acht tot twaalf jaar Artsen en longspecia :"en noemen hen „zware patiëntje; Zij heb ben de ouders geadviseerd hun Hinde ren naar het door de Mr. J M. H. Baron van Heemstra Stichting georganiseerde kamp te sturen." het enige therapeutische kamp voor asmatische kinderen in ons land. Het kamp wordt aeze zomer voo' de zevende maal gehouden Tot nu toe kwa men er voornamelijk kinderen uit Utrecht en omgeving, maar di; jaai voor het eerst wordt het bewoond door pa tiëntjes uit alle delen van on; /ana. Na <1e verheugende resultaten van voor gaande jaren heeft de stichting in krin gen van medici bekendheid gegeven haar activiteiten en het gevolg was. dat tal van artsen een verblijf ir het kamp als „recept" voorschreven He'aas moes ten talrijke ouders worden te'eurgesteld. omdat het kamp slechts een kVine veer tig jongens en meisjes kan .herbergen. Waarom hebben de patiëntjes gedu rende hun verblijf in de Renkumse bos sen geen last van astma-aanvallen en Verzending; zeepost Met de volgende schepen kan ze< zijn bezorgd, slaan achter de" schip vermeld Argentinië: Lago Traful 24/8 Navlero 23 8: Australië: Riedersteln 25/8. Simba 27/8" Brazilië: Uruguay Star 27 8: Canada: Nieuw Amsterdam 22/8. örnefjell 25/8. Rijndam 27 8: Chili: Wiesbaden 22 8. Socratec 25'8' Kenya. Oeganda. Tanganjïka: Ferd dc Lesseps 22/8- Ned. Antillen: Kroon 24'8 Nieuw.Zeeland: Main Lloyd 23 8: Suriname: in 25/8: Verenigde Staten Na cle elektrificatie van het baan vak Ariihem-Oberhausen 55 UTRECHT Na de elektrifikatie van het baanvak Arnhem-Ober- hausen zal men van Amsterdam naar Rome met elktrische treinen kunnen rijden. Het werk zal klaar zijn met ingang van de zomerdienst regeling op 22 mei 1966 fin verband met Pinksteren een week vroeger dan normaal). Voor sommige reizi gers zal na de elektrifikatie van het baanvak Arnhem-Oberhausen een tijdwinst van ongeveer een half uur optreden. Op Nederlands gebied wordt achttien kilometer geëlektrificeerd, van Arnhem tot aan het de gemeente Zevenaar De- horende plaatsje Babberich. De Duitsers moeten 72 kilometer elektrificeren. Het Duitse grensstadje Emmerich gaat een gewichtige functie vervullen in de nieu we regeling. Daar zullen de treinen van en naar Nederland moeten omscha kelen van wissel- op gelijkstroom. Dat betekent, dat de Duitsers ae kilometer van Babberich naar Emme rich op de Nederlandse manier met dubbele draad moesten aanleggen. Het stationsemplacement van Emmerich bood voldoende ruimte voor de aanleg van een elektrische sluis. De machinist van dc trein kan het omschakelsys- teem in Emmerich niet voorbijrijden. Mocht hij in slaap zijn gevallen, dan wordt zijn trein automatisch geleid naar een ander spoor van gelijke net spanning. Kortsluiting, letterlijk en fi guurlijk, kan dus niet optreden. De zogenaamde ..buurlandtrelnen' de uit Duitsland komende gewone trei nen, verloren tot nu toe met rangeren veertien minuten. Daar zal in Emme rich tien minuten worden afgeknabbeld. D-treinen als de Rheingold, de Loielel- Wenen expres en de Holland-Italië-ex- press zullen na 22 mei 1966 ongeveer waarschijnlijk zelfs een half uur. METST AAL STERK Dokter W. A. J. Koooer viorzitter van de stichting en kinderarts te Bilt- hoven, schrijft dat toe aan de pnysto- therapie (ademtechniscoe instructie en heilgymnastiek) en aan de paedogogi- sche gerichte aanpak, afgestemd op het astmatische kind. Hij vertelt: ..We proberen al het mogelijke om de jon gens en meisjes weerbaarder te maken tegenover hun kwaal: ,/e willen hun van hun onmachtgevoelens veroor zaakt door de regelmatige aanvallen verlossen. De kinderen worden hier „gehard" Ze doen allerlei dingen, die ze vroeger voor onmogelijk zouden hebben gehouden. Daardoor worden ze ook mentaal gesterkt en hopelijk bete: bestand tegen hun ziekte. Wie niet beter zou weten, zcu denken met een gr.oep geheel gezonde jongens pn meisjes te doen te hebben. Het kamp en het kampleven verschillen dan ook 'n practisch niets van andere zomer kampen, waar jongelui hun vakantie doorbrengen. De kinderen zeif voelen zich gelukkig ook allesbehalve patiëntjes. Sportieve prestaties vormen een belangrijk deel van de „training". Martin Groenendijk (12) van de Mijnsherenlaan 35b in Rotterdam demonstreert (foto links) een keurige duik over zes „bokken", die hij met een koprol afrondt. Recht op de foto een voorbeeld van de „ademhalingslessen"die elke dag worden gegeven. bossen van Oranje Nassau's Oord voor lange tijd van zijn kwaal wordt verlost, steekt schril af tegenover het aantal jongens en meisjes onder de zestien jaar met astmatische aandoeningen: veertig a vijftigduizend is de uw? schatting. Veel meer kinderen zouden in aanmer king moeten kunnen komen voor een verblijf in een therapeutisch kamp. Maar dat zal alleen moge'ijk zijn, als er voldoende ruimte en vrijwillige leiders worden gevonden. Ook de financiën spe len (uiteraard) een rol. Ge.ukkig be hoeven de kampkosten (f 35 per week) voor de ouders geen bezwaar te zijn. Zij dragen naar vermogen bij De rest wordt betaald door het ziekenfonds en vaak ook door werkgever en/of bedrijfsfond sen. De Mr. J. M. H. Baron van Heem stra Stichting krijgt subsidie van het Praeventie-Fonds en van het Nederlands Astma Fonds. De outillage van het kamp (tenten, douche- en washok en dagver- b'ijf) kwam er door schenkingen van particulieren en een bijdrage uit het Kinderpostzegelfonds. ZUIGER Voor dokter Kooper fs het een ge ruststellende gedachte, dat vlakbij het kamp de Emma-kliniek staat. Als er met een van de kinderen iets gebeurt, kunnen specialisten meteen ingrijpen. De kampleiding heeft overigens in al die jaren nog nooit hulp van een long arts hoeven in te roepen. Alleen de dagelijkse komst van twee ademha- lings-therapeuten herinnert de kinde. ren aan hun ziekte. Zij krijgen dan .ademhalingslessen"Een andere vorm van ademhalingstechniek is zingen. Hopman Veenstra: ..Er is geen betere ademhalingsgymnastiek te bedenken". Er wordt dan ook uit volle borst ge zongen in de bossen rondom Renkum. Paniek in Valkenburg VALKENBURG Een vermoedelijk Belgische straaljager (kenteken Mt-27) lieeft gisteren paniek veroorzaakt in de Euro-camping op de top van de Cau- berg door tot vijf keer toe op een hoogte van slechts dertig meter over tenten en caravans te razen. Vele kam_ peerders (de camping herbergt er dui zend) gooiden zich uit angst plat op de grond of kropen onder auto's of ca- De vierde keer. dat het vliegtuig laag overkwam, liet de piloot het landingsge stel zakken. Daarmee wekte hij de in druk een noodlanding te gaan maken. Toen het toestel enige minuten later weer laag over de camping scheerde, bleek dat niet het geval te zijn. Integendeel: de vlieger rondde zijn onverantwoordelijke een levensgevaarlijke stunt af door het toestel om zijn lengte-as te laten draaien. Een paar dagen geleden had dezelfde straaljager ook al opschudding te weeg gebracht door erg laag over de camping en Valkenburg te vliegen- De rijksluchtvaartdienst heeft een derzoek ingesteld. Tal van kampeerders hebben foto's en filmopnamen gemaakt, terwijl het toestel laag over de camping kwam. De resultaten daarvan zullen er waarschijnlijk toe bijdragen de „luchtpi- raat" snel op te sporen. Ned. honkbalnegen tal verloor van Herlijn HAARLEM Het Ned honkbalnozen. tal heeft woensdagavond in het Haarlem se h-onkbalstadwi zijn laatste oefenwed strijd voor het Europese kampioenschap verloren. De Berlin Braves, een in West- Duitsland gelegerde Amerikaanse ploeg, zegevierde in een aantrekkelijke wed strijd mest 72. Soorevenloop: Berlin Braves: 2 0 10 4 0 0 0 0. Nederland: 00200000 0. Kwestie m.m.s. in Voorschoten DEN HAAG De ouders van de 29 gezakte kandidaten op het eind examen van de mms in Voorschoten zijn van plan door te zetten. Het comité, dat is gevormd om de belan gen van de afgewezenen te behar tigen, heeft de minister van onder wijs gevraagd nader te onderzoe ken, hoe het eindexamen precies is verlopen. Men wil dit onderzoek laten doen door een onafhankelijk drieman schap. Zo zal men meer waarborgen hebben voor objectiviteit dan met het eerste onderzoek het geval is ge weest. Meisjes de dupe Twee inspecteurs hebben reeds onder zocht, waaraan' het te wijten is, dat 29 van d>e 51 kandidaten werden afgewezen. Verder heeft een delegatie van het co mité van ouders dns. J. M- Aarden uit Voorburg, drs. J. B. J. Klijberg uit Noot dorp en de heer E. G. Parramome uitt Noordwijkerhout, de staatssecretaris ver. teld, dat de meisjes de dupe waren wa- ïen geworden van bijzondere omstandig heden. die het examen aanwijsbaar om gunstig hadden beïnvloed. In de Tweede Kamer waren vragen gesteld over het examen. Maar in zijn antwoord had de staatssecretaris als fac toren voor de ..catastrofale examenuit slag" genoemd een overmatig aantal zwakke kandidaten, van wie velen aller minst een juiste werkhouding hadden Bovendien, zo antwoordde de staatsse cretaris. z»u dte schoolleiding niet voor- KLM-direetie in jaarverslag (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG. De KLM heeft afleve ringsposities gereserveerd voor drie. in Amerika te bouwen supersonische vlieg tuigen. In diverse landen is de ontwik keling van deze toestellen voor de bur gerluchtvaart in volle gang. De KLM- directie heeft de reservering gemaakt, omdat zU er niet aan twUfelt, dat „op den duur het vervoer over lange af standen met dit soort vliegtuigen zal worden verzorgd". Gezien de zware technologische etsen, dié in de burgerluchtvaart gelden, zal er nog lange, tijd mee gemoeid zijn. voor dat zij in het geregelde vervoer kuünen worden gebruikt, aldus de directie in haar jaarverslag. De vliegtuigindustrie ir thaas ook be zig met de ontwikkeling van nieuwere, vergrote versies van de huidige straal vliegtuigen. Over een jaar of twee ko men de eerste od de markt. Door hun protere vervoerscapaciteit bü relatief weinig hoger exploitatiekosten zullen deze toestellen de economie van het luchtvervoer in belangrijke mate ver beteren. zo meent de directie van de KLM. Omdat het aanzien van de burgerlucht vaart nog „voor een lange reeks van teren" zal worden bepaald door het thans in gebruik zijnde type straalvliegtuig volgt de KLM de ontwikkeling nauw lettend. Zij laat zich hierbU leiden door haar mening dat verdere ontplooiing tijdige aanschaffing van het meest econo mische materieel noodzakelük maakt. De tenten in het kamp zijn gegroepeerd rond een open plek in het bos. waar sport en spel druk worden beoefend. die voor hun gezondheid in de bossen zijn. De heer en mevrouw Veenstra en hun medewerkers(sters) zorgen daar voor wel. Dokter Kooper weet de kamp leiding bij hen m vertrouwde handen: .Een kamp valt of staat met de leiding. Vooral voor de ouders is het heel be langrijk te weten, dat hun kinderen goed worden verzorgd" PADVINDER De heer Veenstra, die men z\jn 69 jaar beslist niet aanziet, is een ver woed padvinder (in Utrecht is hij nog steeds hopman van een troepen daarom gelden in het kamp de ge dragsregels van de verkenners. Hop man Henk Veenstra (doorgaans ge woon ,.hop"pakt zijn jongens (en meisjes) stevig aan. Hij houdt van orde en netheid en van 'knapen, die van aanpakken weten. Hij laat ze sporten, zwemmen, wandelen en als ze na een vermoeiende dag dik onder het vuil zitten, stuurt hij ze onder de koude douche Spoedig al kun je resultaten zien van het gezonde buitenleven, én van de stevige pot. die de kok van de naburige Fmmakliniek op tafel brengr. „De ge wichten springen omhoog vertelt dokter Kooper voldaan. En als tüdens de twee bezoekdagen de ouders een kijkje komen nemen, kunnen ze hun eigen ogen bijna niet geloven Is dat hun zoon. die daar als een geboren atleet over zes geknield liggende j >ngens een snoekduik maakt en daarna een ge slaagde koprol 7 STIMULANS Dokter Kooper stelt het bezoek van ouders op hoge prijs, omdat zü zodoende gelegenheid krijgen te zten wat de kamp leiding in een paar weken met hun kin deren heeft weten te bereiken. Dat re sultaat stimuleert vaak de ouders hun zoon of dochter thuis over ,.dc drempel" te helpen. Nu het kamp in Renkum niet langer een experimenteel karakter heeft sinds de stichting de medische wereld op de hoogte heeft gesteld, krijgt ook de „na zong" meer aandacht Dc beide aan de stichting verbonden medische consulen ten zullen na afloop van het kamp na gaan wat de uitwerking van het kamp is geweest. „We weten wel, dat die bij zonder gunstig is nuar we willen het nu zwart op wit zier", vertelt dokter Kcoper. Het aantal van 33 kinderen dat in de (Van i onzer redacteuren) DEN HAAG De KLM heeft het eerste kwartaal van het lopen de boekjaar 1965/66 (april, mei en juni) f 14,5 miljoen winst gemaakt. In de overeenkomstige periode van 1964 werd een verlies van f 1.4 mil joen geboekt De vervoersinkomsten waren f 20.1 miljoen (14 pet.) hoger dan voi'ig jaar bij een 13 pet hogere produktie. Het vervoer was in ton- kilometers gemeent 20 pet. hoger en de beladingsgraad steeg van 51.9 pet. tol 55.3 pet. Deze stijging houdt vooral verband met grote toeneming van het vrachtvervoer (35 pet.) De bedrijfskosten (exclusief afschrij vingen) waren f 4.6 miljoen (3 pet.) ho ger dan in 1964 Loon- en pdijsstijgingen en de hogere productie hebben tot toe neming van de bedrijfskostenen bijgedra gen: anderzijds hebben efficiency-maat- regelen (vermindering van de perscm- neelssterkte) de bedrijfskosten gedrukt- Het verheugende resultaat van de eers te drie maanden bevestigt de optimis tische voorspellingen in het zojuist verschenen verslag over de periode verleden jaar begxzaeoshrdlu c mfm 1964/'65. De directie verwacht, dat het verleden jaar begonnen herstel zich zal voortzetten, waardoor het lopende boek jaar zal eindigen met een „waarneem baar positief" resultaat Als gevolg van deze gunstige ontwikkeling zullen voorstellen voor een financiële recon structie achterwege blijven. Als de exploitatieuitkomsten vooruit blijven gaan, zal de KLM over ruim vijf jaar de sinds 1960 geleden verliezen heb ben ingelopen. De verliezen zullen in elk geval zijn weggewerkt op het tijdstip, waarop de b ui-gerluchtva a rtsupersone vliegtuigen in dienst gaat nemen Dat het de nationale luchtvaartmaat schappij thans financieel stukken beter gaat. blijkt ook uit het feit, dat de DC-9 toestellen, die medio volgend Jaar worden afgeleverd „contant" worden be. taald. Met deze bestelling is een bedrag van 10 Omlljoen gulden eemoeld: een kwart hiervan is inmiddels voldaan. De belangrijkste cijfers uit hot 1 slag over de periode 1964/'65 publiceerden wij enige tijd geleden reeds: de normale eenploita-tie leverde voor het eerst sinds 1960 een positief resultaat op, f 7 mil joen. Het jaar dTarvoor werd op de ploitratie een verlies van 40-8 miljoen ge leden. Dat er in 1964/'05 toch een v« lies werd genoteerd is toe te schrijv aan de kosten voor de afvloeiing van overtollig personeel (f 16.1 miljoen» Hogere produktie Met de produktieverhoging heeft de KLM goede resultaten bereikt Zij heelt thans veertig vliegtuigen in dienst tegen 85 eind 1960. De huidige vloot levert een produktie, die ruim anderhalve maal zo groot is als vijf jaar geleden. Grotere snelheid en meer laadvermogen dragen ertoe bij. dat de kosten per geproduceer de tonkilometer aanzienlijk lager zijn. In 1960 waren de kosten per tonkilometer 89 cent tegen 64 cent in 1964/'63. Hot aantel personeelsleden daalde in vijf Jaar met vierduizend, hetgeen de vernogmg de loonsom voor een groot doel com penseerde. Tarieven Een aanzienlijke daling van een aantal internationale tarieven was het gevolg de kostenverlaging per tonkilometer Gemiddeld zijn de tarieven de afgelopen Jaren met vier procent gezakt. Aangeno men wordt, dat zij voorlopig met twee procent per jaar zullen dalen- Op de lijndiensten stegen de vervoers inkomsten van f 503 miljoen in 1963/'64 tot f 569 miljoen in 1964/'65 (13 pot.), In het afgelopen boekjaar vervoerde de KLM 1.6 miljoen passagiers. Het verkeer van en naar Nederland maakt een s groter deel van het geheel uit. De KLM- directie vindt dit een gunstig verschijn sel. Personeel Het aantal personeelsleden Is op het ogenblik veertienduizend, ruim vljftlen- honder minder dan eind maart 1964. Volgens de directie is nu aan de massale afvloelng van personeel practisch een eind gekomen. Het streven naar dc hoogs te graad van efficiency zal echter nog een aantal functionarissen conse quenties hebben. Het personeelsbestand zal In de periode I965/'66 nog Iets afne men: de hoop ls gewettigd dat het „na tuurlijke verloop?? hierbU als factor zal meespelen. Dc arbcldsproduktivitelt ging belang rijk omhoog in het afgelopen boekjaar. Dc personeelsbezetting daalde met 7.6 pet., maar de totale produktie gaf een stijging van 6.5 pet. te zien. In dezelfde periode steeg de loonsom met 7 pet de tonkilometerproduktic per employé met 13 pet Lij nen net Het lljncnnet van de KLM verbindt thans 96 steden in 661anden. De commer ciële organisatie telt ruim tweehonderd eigen verkooppostcn, verspreid over de hele wereld. In 1964/'65 werden dertien oudere toestellen van de hand gedaan. Daaronder waren de drie laatste DC-3's. vliegtuigen van dit type de KLM van In verschillende uitvoeringen hebben 1936 tot 1964 uitstekende diensten bewe- Als vrachtvliegtuig Ingezet op de rou te naar New York en Montreal heeft de DC-8F (Jet Trader) voor een belangrij ke stijging van het vrachtvervoer ge zorgd. In juni heeft de KLM een derde toestel van dit type besteld. Steun Het comité was allerminst ingenomen met dit antwoord. Zwakte en gebrek aan ijver, aldus betogen de ouders, rechtvaar digen in het geheel niet de examenuit slag. Men wijst naar een vergelijking vajrv klassen en geeft een analyse van tenta men- en examen cijfers, die niét in over eenstemming zijn met dc examenuitelag. De ouderes hebben steun gekregen van de oudervereniging, het schoolbestuur en de directrice van de school, die vast stelden. dat de ongunstige uitslag niet alleen aan de kandidaten was te wijten. Docenten De oorzaak van de catastrofale uiitslag. zo menen de ouders, moet ook worden gezocht bij bepaalde docenten en gecom mitteerden vami het examen en bij de di rectrice. Verder is het beleid van de inspecteur voor kritiek va-tbaar. Over d"e wijze waarop de inspecteur de Voorsohotenee examenkwestie heeft onderzocht zijn de ouders evenmin te spreken. Dit onderzoek is niet bevorderlijk voor „de bevrediging van het rechtsgevoel". Het comité van ouders beeft de minis ter en staatssecretaris nog laten weten, dat het van plan is de vaste commissie voor het onderwijs uit de Tweede Kamer te vragen een delegatie van de ouders te horen- ROTTERDAM De politierechter in Rotterdam heeft gisteren de twintig jarige J. A. D. C. veroordeeld tot acht weken onvoorwaardelijk wegens verzet tegen de politie. Bü nozemrelletjes in het zuiden van de Maasstad had hij een politiagent enige stompen in het gezicht gegeven. Tekort aan hotels vormt rem op toerisme DEN HAAG Onvoldoende hotelaccommodatie belemmert het toeristenverkeer naar ons land. De KLM-directie schrijft dit in haar jaarverslag over de periode 1964/65. Met stemt tot voldoening, aldus het verslag, dat de be tekenis van Nederland als een modern, hoog ontiuikkeld land in steeds wijdere kring erken ning geniet". Maar: „Een pvnt van voortdurende zorg blijft de vergroting van de moderne hotelcapaciteit in de belangrijke centra in Nederland". De KLM is ingenomen met de uitbreiding van bestaande en de stichting van nieuwe hotels, maar deze initiatieven kunnen het tekort niet opheffen. Moord in Veenoord Antje Gommers wil schadevergoeding voor hechtenis LEEUWARDEN Het gerechtshof In Leeuwarden zal zich op 2 septem ber in raadkamer beraden over het verzoek van mevrouw Antje Gom mers-Jansen uit Veenoord om scha devergoeding voor ten onrechte in hechtenis doorgebrachte tijd. Mevrouw Gommers heeft vijftien maanden in voorlopige hechtenis doorgebracht. Zij werd ervan beschuldigd, dat zij haar man op 2 december 1963 met land- bouwvergif om het leven had ge bracht Op 25 februari van dit jaar werd zij vrijgesproken. De rechtbank in Assen veroordeelde haar in juli 1964 tot 18 jaar gevangenis straf. na een eis tot levenslang. De ver oordeelde en de officier van justitie kwamen in hoger beroep bij het ge rechtshof in Leeuwarden. Op 18 februari van dit jaar kwam de procureur-gene raal met de eis tot vrijspraak, aangezien hü het bewijs niet geleverd achtte. Op 25 februari deed het gerechtshof een vervroegde uitspraak, waarbU Antje Gommers-Jansen inderdaad werd vry- gesproken. Zij is nog in de loop van dezelfde dag op vrije voeten gesteld. Kamervragen over belastingheffing op stille reserves DEN HAAG Het Tweede Kamerlid de heer Van den Heuvel (kath v.) heeft de staatssecretaris van financiën schrif telijk gevraagd of hij al mededelingen kan doen over de wijze, waarop voor hel nieuwe belastingjaar de overgangs maatregel van artikel 71 van de wet op de inkomstenbelasting 1964 zal worden toegepast. Deze bepaalt, dat de onder nemer met ingang van 1965 opnieuw kan bepalen, welke bezittingen en schulden ♦ut het vermogen van zijn onderneming behoren. Volgens dit kamerlid staan in tal van middenstandsbedrijven 'bezittingen op dc balans vermeld die geen enkel verband houden met de bedrijfsuitoefening en die uitsluitend tot het privévermogeb van dt ondernemer kunnen woraen gerekend.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 9