Weekagenda Groot verschil tussen vermogen in Leiden en randgemeenten Bloemenweelde in Burgerzaal NZH= BUSCHAUFFEUR Noord-Zuid-Hollandse Vervoermaatschappij N.V. Ploegen Tour de Lisse anders samengesteld Lesvliegtuigje maakte geslaagde buiklanding Nederland klopte het favoriete Bulgarije Secretaris Hoogenboom gaat jubileren NIEUWT LEIDSE COURANT VOENSDAG 4 AUGUSTUS 1963 Woensdag Burgerzaal stadhuis, 4 tot 10 uur: bloe- menshow t.g.v. corso Rijnsburg-Leiden. Gehoorzaal, 8 uur: variété-avond t.g.v feestweek Bloem en Show. Den Haag: St. Jacobskerk. 8.15 uur: or. gelconcert door Jan Schmitz. Scheveningen: Kurzaal, 8.15 u.: Hoofd stad Operette, An der schonen blauen Donderdag Openluchttheater Kikkerpolder, 2 uur: „De avonturen van Swiebertje" (met de echte tv.-figuren). Station Leiden, 8.30 voorm.: aid. Lei den Ned Chr. Reisvereniging, perziken- tocht naar het Westland, 8 uur uit Noord- wijk, 8.15 uit Rijnsburg. Burgerzaal stadhuis, 9 uur voorm. tot 10 uur nam.: bloemenshow t.g.v. corso Rijnsburg—Leiden. KATWIJK AAN ZEE: Triumfatorkerk, 8 uur: orgelconcert Nico van den Hoo- ven uit Den Haag. Den Haag: Lutherse kerk, Luth. Burg- j wal 9. 8 uur: orgelconcert Feike Asma. Scheveningen: Kurzaal, 2-30 uur: jeugd- voorstelling Circus Pepino; 8.15 uur: Resi dentie-Orkest, met pianosolist. Vrijdag BoerhaavezaaL 8 uur: opening tentoon stelling van aquarellen, gouaches en schilderijen van Kees van der Wel door drs. A. J. van der Meer. Burgerzaal stadhuis. 9 uur voorm. tot 10 uur nam.: bloemenshow t.g.v- corso Rij nsburg—Leiden. RUNSBURG: Flora-hallen. 6 tot 11 uur nam.: bezichtiging corsowagens. RIJNSBURG, veiling Flora. 5 uur: ope- j nin-g Rijnsburgs Bloemencorso 1965 door gedeputeerde D. van der Kwaak. NOORDWIJK-BINNEN: Hervormde kerk- 8 uur: orgelconcert Piet van Eg- mond. Scheveningen: Kurzaal. 8.15 uur: Jong Jeruzalem danst Zaterdag Burgerzaal stadhuis, 9 uur vjn. tot 10 uur nm.: bloemenshow tg.v. corso Rijns- burgLeiden RÜnsburg: Flora-hallen. 9 tot 12 uur v.m.: bezichtiging corsowagens. BLOEMENCORSO RIJNSBURG—LEI DEN: 1.30 uur vertrek uit Rijnsburg (ter rein Flora), omstr. 2.30 uur te Oegstgeest (Rijnzichtweg, v. Asseldelftstraat, Rhijn_ geesterstraatweg, Endegeesterlaan enz.), in Leiden omstr. 3.10 uur Stationsplein, Stationsweg, Steenstraat, Blaruwpoorts- I brug, Haarlemmerstraat, Pelikaanstraat, Hooigracht, Hogewoerd, Breestraat (om streeks 3.45 u.). Noordeinde. Rembrandt- i straat; pauze ten einde omstr. 515 u., dan de route Noordeinde, W. Singel, Zoeterw.singel, Lammenschansweg, To- matenstraat, Zoeterwoudseweg, Vijf-Mei laan, Boshuizerkade.Ter Haarkade, Haag- weg, Morsweg, Morssingel. Stationsplein, enz.: ten slotte avondroute door Rijns- Rijnsburg: 8.30 uur n.m. grote muzikale taptoe na afloop van het corso. Scheveningen: Kurzaal, 8.15 u.: Jong Jeruzalem danst Zondag (8 aug.) Burgerzaal stadhuis, 1—10 uur: bloe menshow t.g-v. corso Rijnsburg—Leiden. Camera: (2.30 uur) Yogi de beer (alle leeftijden)(7 en 9.15; zondag 4.45. 7, 9.15 uur) De knuffelflat (18 jaar). Lido: (2.30, 7 en 9.15; zondags 2.30, 4.45, 7en 9.15) School voor striptease (18 jaar) Luxor: (2.30, 7 en 9.15 uur; zondags 2.30, 4.45, 7 en 915 uur) Winnetou keert terug (aile leeftijden). Rex: (2.30, 7.15, 9.15; zondags 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur) Het teken van Zorro (14 jaar). Studio: (10.30) Dik Trom (alle leeftij den), (2.30, 7 9.15; zondags 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur) Lieve, lieve John (18 jaar). Trianon; (2 en 8; zondags 2, 5 en 8 uur) 't Is 'n gekke, rare, dolle, dwaze wereld 1 (14 jaar) Films (van donderdag af) Camera: Te rijk om los te lopen (7 t 9.15 u.>, 14 jaar; Toto en de stropers (2. uur), alle leeftijden. Lido: Incident op Cyprus (2.30, 7 i 9.15 uur), 18 jaar. Rex; De klokkenluider van de Notre Dame (2.30, 7.15 en 9.15 uur), 14 jaar. Luxor: Bij de luchtbescherming (2. 7 en 9.15 u.), alle leeftijden. Studio: Lieve lieve John (2.30, 7 9.15 u.). 18 jaar;'10.30 uur Dik Trom (alle leeftijden). Trianon: 't Is een gekke, rare, dolle, dwaze wereld (2 en 8 uur), 14 jaar. Apotheken De dienst van de apotheken wordt j waargenomen door de apotheek Tot Hulp der Mensheid, Hooigracht 48, tel. 21060. Tentoonstellingen Hortus Botanicus: tentoonstelling van hedendaagse Ned beeldhouwkunst. Tijds beeld '65, tot 6 sept., 1021 uur, Rijksmuseum Volkenkunde, Steenstr. tentoonstelling Univisle 65, tg.v. lustrum Universiteit, beeld van het dage. Üjks werk vcm de Leidse universiteit, tot ongeveer 13 september, 105 u., op zondag van 15 uur. Boerhaavezaal, Lange Vrouwenkerk steeg 12: tentoonstelling van aquarellen, gouacnes en schilderijen van Kees van der Wel (van 7 tot en met 11 aug., dage lijks van 3 tot 6 en van 7 tot 9 uur). De Lakenhal: tentoonsteling 17de- eeuwse meesters uit Ned. bezit, oude meesters uit de collectie van de heer en mevrouw Sidney J. van 5 tot 30 aug. LEIDEN, In Zuid-Holland, Noord holland en Utrecht is de stijging van het gemiddelde vermogen per inwoner het sterkst geweest. Evenals ten aan zien van het inkomen geldt, dat in de randgemeenten van Rotterdam, Den Haag en Leiden het gemiddelde ver mogen hoger is dan in de centrumge meenten. Dit verschijnsel wordt ver oorzaakt door de vestiging van perso nen uit de middengroepen en hogere inkomengroepen in deze randgemeen ten. De verschillen in heit gemiddelde vermogen tussen deze gebieden zijn groter van omvang dan de inkomens verschillen. Voor het randgebied van Leiden en de stad zelf bestaat een op merkelijk verschil, namelijk ƒ6.826, tegenover ƒ2.705,Is het gemiddelde vermogen in Leiden zelf toegenomen met 27 procent, in het randgebied van Leiden heeft zich een stijging van 43 procent voorgedaan. In deze omgeving is de stijging in de Bollenstreek en in Katwijk en om geving nog groter geweest dan die in de randgemeenten van Leiden. In de Bollenstreek is het vermogen toege nomen met 64,5 procent en in Katwijk Bejaarde voetganger negeerde zebra en werd aangereden LEIDEN Op het kruispunt Bree straat Korevaarstraat Steenschuur Gangetje is gistermiddag om twaalf uur een 74-jarige voetganger aangereden door een bromfietser. De man stak naast de zebra het kruispunt over en keerde halverwege terug. Op dat moment wilde 17-jarige bromfietser achter hem rijden. Beiden kwamen te vallen. De voetganger kreeg een zware hersen schudding en hoofdwonden. De brom fietser werd vermoedelijk met een kaak- fraktuur overgebracht naar het Diaco- nessenhuis. Haagse politierechter Hardnekkige Alphense huisvrouw DEN HAAG Een huisvrouw uit Alphen aan den Rijn blijkt erg hard nekkig te zijn op het gebied van win- keldiefstaillen. Hoewel ze reeds eer der was veroordeeld, was ze daarna weer verscheidene keren betrapt. De rechter veronderstelde, dat de win keliers in Alphen de vrouw zo lang zamerhand wel zullen kennen. Hij veroordeelde haar tot f 75 boete en een week gevangenisstraf voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar. v. d. WATER heeft het. De beste merken. JUNGHANS, KIENZLE HAARLEMMERSTRAAT 181 Altijd voordelig Maandag de gehele dag gesloten. Morgen Swiebertje "LEIDEN. Als het weer morgen middag niet goed is, zal Swiebertje om half 2 en 4 uur optreden in de Gehoor zaal. Dus niet in de veilinghal aan de Zoeterwoudseweg. Bij goed weer in het bospatk van de Kikkerpolder. De voorstellingen gaan, zoals bekend, uit van de commissie Jeugd-vnkantie- bezigheden. en omgeving met bijna 59 procent. Deze toeneming is vooral toe te schrij ven aan de ontwikkeling in de ge meenten Noordwijk, Noord wij kerhout Rijnsburg. waar de stijging resp. 1,9. 76,3 en 67,8 procent bedraagt. Ook in deze gebieden is de groei van het vermogen duidelijk het gevolg van de vestiging van vermogensbezit- Dit lazen wij in een artikel onder de titel ,,De regionale vermogensverde ling in Zuid-Holland", opgenomen ir het dezer dagen verschenen Kwartaal bericht van het Economisch-Technolo- gisch Instituut voor Zuid-Holland. Meisje viel uit raam van derde verdieping LEIDEN De bijna achtjarige Ju dith de Vries heeft gisteravond om streeks half zeven een val uit een raam op de derde verdieping van de ouder lijke woning aan de Boshuizerkade overleefd. Het meisje kwam terecht in een onder het raam gelegen plant soen en heeft vermoedelijk in haar val nog een ruit van een lager gelegen verdieping geraakt. Met hoofdwonden en vermoedelijk inwendig letsel werd zij overgebracht naar het Diaconessen- huis. Haar toestand is thans redelijk. LEIDEN De statige, marmeren Burgerzaal van het stadhuis is door twaalf Nederlandse bloemschikkunste naars en door personeel van de ge meentelijke plantsoenendienst omge toverd tot een dorado voor bloemen liefhebbers (en wie is dat niet?). De meest „gewone" en de meest exotische produkten van kwekers hebben eer plaatsje gevonden in stijlvolle compo sities, die de weelde en schoonheid van de natuur accentueren. Nu eens omlijsten de fleurige bloe men een kooi met vrolijk fluitende vogeltjes, dan weer versieren ze een wagenwiel, een moderne plastiek, een hek of een aantal herinneringen aan een vakantie in warme, zuidelijke stre- Het element „Tien jaar Rijnsburgse corso in Leiden" ontbreekt evenmin: het is verwerkt in een bloementrein- tje waarvan de tien wagentjes de thema's van de achtereenvolgende cor so's uitbeelden. Ook buiten de muren van het stad huis kan men iets van de bloemen weelde binnen merken. De gevel van het oude bouwwerk gaat namelijk voor een deel schuil achter een groot aan tal bloementoeven. Bovendien hebben enkele middenstanders aan de Bree straat hun etalages een extra bloemrijk accent gegeven. De bloemententoonstelling, die van middag door burgemeester Van der Willigen werd geopend, is tot en met 7 augustus van 9 uur 's morgens tot 10 uur 's avonds te bezichtigen en op 8 augustus van 1 uur 's middags tot 16 uur 's avonds. Op de foto: een deel van het bloe- mentreintje. (Foto N. van der Horst). Nieuwe broodfabriek aan Rooseveltstraat LEIDEN, De coöperatie Rijnland, gevestigd aan de Korevaarstraat, gaat een nieuwe broodfabriek bouwen aar de Rooseveltstraat. Burgemeester mr G. C. van der Wiligen zal maandag middag 16 augustus om drie uur de eerste paal slaan. HEBT U EEN RIJBEWIJS? Dan hebben wij voor u dicht bij huis EEN GOEDE BAAN! In het werk zit veel meer dan U denkt! Het bezit van een gewoon rijbewijs BE is voldoende; voor de opleiding zorgen wij. Onze vertegenwoordigers zullen u gaarne volledig inlichten over de mogelijkheden HOOFDKANTOOR: Leidsevaart 396 HAARLEM Telefoon (02500)-18460 KIES EEN BOEIENDE BAAN Bil EEN STERK BEDRIJF. KIES DE N.Z.H. LISSE, De ploegen van de Tour dus even sterk, hetgeen rechtvaardl- de Lisse worden anders samengesteld dan vorige jaren. De commissie heeft namelijk vastgesteld wie vorig jaar tol de besten werden gerekend volkens het puntenstelsel. De acht hoogstge- klasseerden worden nu verdeeld over de acht ploegen, zodat elke ploeg een goede renner van het vorig jaar krijgt Vervolgens wordt de tweede groep van de renners over de acht ploegen verdeeld, enzovoort. Iedere ploeg is Hazerswoudenaar vond het enorm ROTTERDAM Een tweemotorig Messerschmidt lesvliegtuig heeft gisteravond op de luchthaven Zes tienhoven een geslaagde noodlan ding gemaakt. Dit was nodig door een defect aan het landingsgestel. De twee inzittenden instructeur en eigenaar van het toestel H. J. van Overvest (32) en de heer J. Koet- Wereldkampioenschap schaken studenten BOEKAREST Aan het toernooi om het wereldkampioenschap scha ken voor studentervteams in Roemenië doen enkele topteams niet mee. zoals die van Joegoslavië, U.S.A. en Polen. Het luxe hotel en de speelzaal in het casino zijn gelegen in een prachtig park in de vakantieplaats Sinaia, 170 km van Boekarest. De organisatie is uitstekend. Iedere dag verschijnt er een bulletin met alle partijen die de vorige dag zijn gespeeld. In de toemooizaal worden de toeschouwers, die in groten getale opkwamen, op behoorlijke afstand gehouden. Buiten het casino zijn metershoge borden opgesteld, waarop de resultaten minutieus worden bijgehouden. Een korps tolken doorbreekt een eventuele taalbarrière. in tijdnood. Van den Berg speelde met wit Siciliaans en offerde Mertens met torenoffer in 20 zetten t, De 17 viertallen zijn in drie voorron den groepen ingedeeld. Nederland bij Rusland, Bulgarije, Engeland, Cuba en België. Tsjechoslowakije is favoriet en komt evenals vorig jaar uit met Hort, Kavalek, Jansa en Janata. Hort wordt binnenkort grootmeester, Kavalek en Jansa zijn meester en Janata is wereld kampioen, samen met Georgiue, de kam. pioen van Roemenië, die ook van de par tij is. Nederland treedt aan met een homo geen team dat bestaat uit de Amsterdam mers Ree, Enklaar, Van der Weide en de in Leiden studerende A, van den Berg uit Noordwijk. De eerste ronde tegen België bracht Nederland een 3—1 overwinning. Ree behield met zwart tegen Verstraette een symmetrische stelling tot bijna alle stuk ken waren afgeruild: remise. Enklaar kon ook niet door de verdediging heen komen, daar Mertens de stelling pot dicht hield, hetgeen eveneens in remise resulteerde. Van der Weide kwam beter den Lerg-Bendix, I uit de opening, speelde toen zeer slecht I binnen het bereik aangezien de Bulgaren verder, maar de Belg Kitkel blunderde ook al van Rusland hebben verloren. In de tweede ronde kregen de Neder landers de Bulgaren tegenover zich. De zen zijn de laatste jaren een keer eerste, tweemaal tweede en tweemaal derde geworden. Op papier was Nederland dus kansloos. Ree kwam tegen de internatio nale meester Radulof wat passief te staan, verdedigde zich taai en schoof na zich te hebben losgewerkt het eindspel knap naar winst Enklaar offerde een pion op b2, veroverde de kwaliteit en won toen in de aanval Van der Weide speelde een boeiende partij, maar op het beslissende moment durfde hij een dame-offer, dat na verschillende analyses winnend bleek, niet aan en bood remise aan. A. van den Berg speelde wederom Siciliaans. offerde twee torens voor drie lichte stukken en blokkeerde de stelling naar remise. To taal 31 voor Nederland! De sensatie het toernooi. Een finaleplaats ligt sier (27) uit Hazerswoude liepen geen enkel schrammetje op. Toen het toestel een kwartier in de lucht zat ontdekte de instructeur, dat lis was met het landingsgestel. De heer Overvest oorlogsvlieger met jarenlange ervaring probeerde van alles om het defect aan het landingsge stel op te heffen, o.m. door het uitvoe- n van een aantal duikvluchten. Daarop bleef hij ruim een half uur in de lucht rondcirkelen. Dit gaf het grondpersoneel de gelegenheid diverse voorbereidingen te treffen voor een noodlanding. Bovendien kon de heer Van Overvest op die manier bijna al zijn benzine verbruiken. De plaats waar het toestel is neerge komen is geheel afgezet. De rijkslucht- vaartinspectie zal zo spoedig mogelijk onderzoek instellen. De mede-inzit tende van het toestel, de 27-jarige boom kweker 1 Jan Koetsier uit Hazerswoude zat gisteren niet voor de eerste keer in de lucht. Hij heeft al ruim tachtig vlieg- achter de rug en heeft zijn brevet- A al in zijn zak. Hij zat gisteren voor het eerstt in een Messerschmidt .overgelest" te worden. „Triest gezicht" Jan Koetsier gaf het volgende t mentaar op de noodlanding: ,,Het enorme ervaring omdat ik wist buiklanding met zo'n fijn toestel bijna niet fout kan gaan. Vooral niet je landt op een grasbaan. Het een triest gezicht de Messerschmidt de landing onnatuurlijk op het gras Evenals voor instructeur Overvest, was het voor de jonge boomkweker de eerste buiklanding. Jan Koetsier heeft zelf ook een werkzaam aandeel gehad in de noodlanding. Instructeur Van Over vest vliegerervaring in 167 verschil lende toestellen had hem opgedragen de benzinekraan dicht te draaien e contact af te zetten op het moment, dat de Messerschmidt het gras van Zestien- hoven raakte. Nuchter vliegerscommentaar va structeur Van Overvest: ,,We hadden eigenlijk het grootste plezier boven. Het kon toch ook niet misgaan. Men maakte beneden trouwens wel een enor me drukte om ons. Toch altijd plezierig zo'n comité van ontvangst. Ze kunnen je even in het schuim zetten als alles fout gaat". De schade aan de Messerschmidt is niet zo groot. Toch schatte instructeur Van Overvest deze op enkele duizenden guldens. Zij keerden terug uit Amerika LEIDEN Ook uit dit rayon keerden gisteren enige scholieren terug uit Amerika na daar een jaar onder auspiciën van de American Field Service te hebben doorge bracht. Het zijn van links naar rechts Arie Taal (Alphen aan den Rijn), Mia van Wijland (Leiden), Karei Noordzij (Oegstgeest) en Ria de Hay (Voorschoten). Zij zijn in Amerika opgenomen geweest in een gezin en een schoolgemeenschap en werden met de circa 3000 andere „AFS-ers" uit totaal 60 landen ook ontvangen in het Witte Huis. Naar wij vernamen, kunnen jon gelui uit de hoogste klassen van een middelbare school, indien zij 1 maart 1966 nog geen 18 jaar oud zijn, tot 15 oktober a.s. solliciteren ■naar een AFS-beurs voor het school jaar 1966-1967. Burgerlijke stand gemeente Leiden LEIDEN Geboren: Willibror- dus Anthonius Hendrikus, z v J C Hagemeier en M P J H Verbeek; Johanna, d v J Duivesteijn en J E Stokhuijzen; Alexander Gerard, z v H A Verbeek en M T T Sdhrljner; Petrus Johannes, z v J Baars en J E Guldemond; Aukje, d v S H Goe- demoed en A H Dommers; Petrus Franciscus z v P F Vinkesteijn en H J ten Donkelaar; José Helène Jo hanna, d v M L Panders en L A J M van Maasdam; Anna Petronella Maria, d v J van den Nouland en S H M van der Zon; Anne, d v S Kooistra en A de Boer; Cynthia De- sirée, d v H A van der Klooster en T Bakker; Remigius Donatus, z v R J van Lierop en M T Ponsioen; Francklin, z v M Fleurima en W Donker; Mirjam Germaine, d v M H Annaars en G D van der Zijl; Gerardus Cornelia Maria, z v T J M den Hollander en H M Juffer- Overleden: J van Rossum, 71 jaar, man; S Spaan, 70 jaar, man; B H C Hosman 77 jaar, man; M van Rhee. 62 jaar," echtgenoot van J van der Plas. ger is jegens de ploegen-adopterende bedrijven en hetgeen bovendien de spanning in de strijd houdt In verband met deze nieuwe rege ling heeft ploegleider Jan van Dijk uit De Engel zich teruggetrokken. De commissie wil in de toekomst wel de mogelijkheid overwegen de ploegen eerder samen te stellen, opdat de lei ders met hun jongns kunnen trainen. De volgende ploegen zullen deelnemen: Ploeg „De Vlinder" (blauw), ploeglei der H. Zuiderduin: T. van Eeuwijk, Lissej J. Zeinstra, Lisserbroek; J. Onos, Lisser- broek; J. Akerboom, Llsse; A. van der Lans, Lisse: E. Smit Hillegom. Ploeg „Ons Weekblad" (lichtgeel), ploegleider S. van Lierop: Chr. van Rooijen, Lisse; P. Drost, Llsse; L. Mes man, Lisse; F. Grimbergen, Lisserbroek; A. Bliek, Lisse. Ploeg Beijersbergen (wit) ploegleider C. Oele: Chr. de Vos, Hillegom; J. van de,r Lans, Lisserbroek; F. van der Aar, Hillegom; J. de Boer, Hillegom; T. Koop, De Zllk. Ploeg Gezamenlijkë Kolenhandelaren (lichtblauw) ploegleider L. v. d. Berg: N. van der Zijden, llisse-Engel; A. van Beek, Hillegom; R. de Graaf, Haarlem; N. Groenewegen, Lisse; T. Mesman, Lis serbroek; J. van Ruiten, Llsse. Ploeg Bronkhorst (groen) ploegleider T. Zeldenthuis: J. van der Lans, Lisse; A. van der Klauw, Lisse; C. van der Meij, Sassenheim; H. Duivenvoorde, Hillegom; Th. Nieuwenhuis, Sassenheim; H. Schol- te, Lisserbroek. Ploeg Graficus (rood) ploegleider P. van der Reep: G. Dofferhof, Lisse-Engel; H. Bisschops. Sassenheim: A. Buurman, Lisse; B. Warmerdam, Voorhout; H. de Boer, Hillegom; B. Lamboo, Lissc-EngeL Ploeg Heineken's Bier (witgrauw) ploegleider C. Stroombergen: L. Bontje, Sassenheim; J. Grimbergen, Lisserbroek; J. Peters, De Zilk; H. van der Veek, Lis serbroek; J. van der Bent. Lisse. Ploeg Gezamenlijke Melkhandelaren (groenblauw) ploegleider M. Tjoelken P. Meijer, Sassenheim; H. van Rooijen, Lisse; H. van der Vugt, Sassenheim; M. Kortekaas, Hillegom; J. Bemelman, Lis se; H. van der Zwet, Lisse. Bedankt voor beroep LEIDEN. Kandidaat Honkoop te Kloetinge heeft bedankt voor het be roep van de Geref. Gemeente alhier. VOORHOUT. In juli werd bij de rijkspostspaarbank ingelegd ƒ42.013, en terugbetaald f 27.872,—. Zilver in Woubrugge WOUBRUGGE, Op 5 augustus Is het 25 jaar geleden, dat gemeente secretaris H. J. Hoogenboom in dienst trad van de gemeente Woubrugge. Het gemeentebestuur wil dit jubileum van de populaire secretaris zeker niet on opgemerkt laten voorbij gaan. Daar de jubilaris thans van vakantie geniet zijn de feestelijkheden vastge steld op dinsdag 17 augustus. In Het oude Raedithuys wordt om half vier eerst een extra raadsvergade ring gehouden. Later zal hem een cadeau worden overhandigd namens de burgerij, waarbij ook vele collega's en andere genodigden aanwezig zullen zijn. Eveneens in Het oude Raedithuys is er dan nog een receptie van 17 18.30 uur. waarbij alle ingezetenen de secretaris en zijn vrouw kunnen felici teren. De thans 47-jarige heer Hoogen boom werd geboren in Hoogmade. Na voltooiing van zijn studie aan een middelbare school te Leiden, was hij eerst enige tijd werkzaam op een kan toor in Leiden. Hij behandelde inmid dels het praktijkdiploma boekhouden en het diploma G-A I. Tijdelijke kracht Op 5 augustus 1940 werd hij als tijdelijke kracht, op 1 augustus 1942 als ambtenaar in vaste dienst bij de gemeente Woubrugge aangesteld. Op 1 mei 1946 volgde zijn benoeming tot ambtenaar van de burgerlijke stand, op 1 juli 1946 tot adjuot-commies. Ten slotte werd hij per 1 februari 1947 door de raad benoemd tot gemeente secretaris. Voorts is de jubilaris nog zeer ao- tief werkzaam onder meer als be stuurslid van de Feestcommissie 1928 te Woubrugge, de feestcommissie W'il- helmina te Hoogmade, het Groene Kruis, het R.K. kerkbestuur aldaar. Maar hij is vooral een vraagbaak voor iedereen en geniet dan ook een grote populariteit Ongetwijfeld zal het de jubilaris en zijn echtgenote niet aan belangstelling ontbreken op de 17de augustus. Badmintonspel ers uit Leiden gaan naar Denemarken LEIDEN De Leidse Badminton vereniging gaat een bezoek van negen dagen brengen aan Ferritslev op het Deense eiland Noord-Jutland. L.B.V. maakt deze reis in samenwerking met de Euro-sportring te Baarn. Ook van de Leidse Shutteliers maken enkele leden de reis me zodat een gezelschap v^ man bij dè Deense badmintonvereniging Ferritslev op bezoek gaat. De Leidenaars zullen de burgemeester van Ferritslev de groeten van mr. G. C. van der Wil ligen overbrengen. Zaterdagavond ze ven uur zal het gezelschap de reis naar Denemarken ondernemen. V.v. Leiden vergadert LEIDEN Donderdagavond acht uur houdt de voetbalvereniging Leiden haar jaarlijkse algemene vergadering. Blijkens de convocatie heeft het bestuur de heer Wassenaar bereid gevonden zitting te nemen in de elftalcommissie. Men hoopt nu op toetreding van enkele andere leden in deze commissie.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 3