Tienmaal exquis smullen met Jane en NCRV-tv Brick Bradford Kok en kooksters vóór! VARA verzamelt in vijf kwartier ruim f 63.000 Toch is het zo!- Senmoet |DE STENEN ZONDE] DINSDAG 3 AUGUSTUS 1965 ETHERGOlVEN-ETHERGOtVEN-ETHERGOlVEN-ETHERGOlVIN tTHERGOlVEN-ÊTHERGOlVEN-ETHERGOlVEN-ETHERGOlVEN- (Van onze radio- en tv-redactie) I te gaan zwerven over fraaie wegen in. Wanneer i J een Frankrijk, waar het voortdurend Nederland 3 BUSSUM Al wie houdt van corner schijnt te zijn. koken en van smikkelen, en voor- De. .Frans^ filmmaatschappij C.au- al van avonturieren in het berei den van meester-schotels, zette zich vanavond tussen 9.35 en 10.10 uur aan de beeldbuis, na Ned. 2 te hebben ingeschakeld. Want dan krijgt U de eerste van tien „luchtig opgeklopte anec- doten over beroemde gerechten, onder toevoeging van een scheut je waar en hóé", opgediend. ..Drie sterren een begrip", heet de nieuwe serie. Gaan we af op wat de NCRV- televisie, die deze reeks aanbiedt, aan Franse heerlijkheden Ln het vooruit zicht stelt, dan moet het wel veelbe lovend zijn om met de charmante Engelse Jane in een kleine auto mee u weet. dat in heel taurants van de zéér goed op de hoogte zijnde Miche in twee sterren krijgen en niet een enkel drie, hebt een toetssteen. Frankrijk staat dit jaar met 3175 restaurants (al dan niet bij hotels behorende) in de Mi"helin-gids. Van al deze voeren er 62 twee sterren en slechts 12 drie; 546 hebben één ster en de rest helemaal niets. Drie sterren wil dus zeggen: exquis. nemen aan een Songfestival om de naam van Nederland hoog te hou den. Gisteren vertrok Conny van den Bos van Schiphol naar Polen voor het vijfde internationale festival van lichte muziek. Maar haar dochtertje Karin wilde mee en er kwamen tranen in haar ogen toen mama afscheid nam. Het festival, onder auspiciën van de Poolse radio en televisie duurt van 5 tot 8 augustus. Conny van den Bos zal drie liedjes laten horen. Aan het festival nemen 12 westerse landen en de landen van het oostelijk blok deel. Conny van Bergen is de tweede Nederlandse vertegenwoordigster in Polen. Volgende week tweemiljoenste kijker verwacht mont koos deze aantrekkelijke om een klein beetje vergeeflijk op te pijpen over heel beroemde, dikwijls al honderden jaren oude recepten, die het land de faam van epicuristisch en gastronomisch para dijs hebben bezorgd. De filmmakers zorgden in de eerste plaats zelf voor een goed recept om de keukengenoegens bij de kijkers thuis te bezorgen: een flinke portie romantiek, gemengd met zonneschijn Natuurlijk gaat het in de filmserie en charme, gezellige sfeer en niet te dus om hogelijk-beroemde gerechten, weinig fantasie allemaal uit drie-sterren-restaurants. Jane (gespeeld door de actrice Su- De meester-koks (dit zijn grote en zanne Leigh) trekt dus in een appetij-voorname heren.'' zullen besiist niet Haantje de pan (Va i tv-redactie) HILVERSUM De NTS heeft mede gedeeld, dat de Dienst Luister- en kijk gelden van de PTT volgende week de inschrijving van de tweemiljoenste kijker eerwacht. In feite hebben wij er al veel meer, want zoals deze dienst onlangs verklaarde, moeten er in Nederland zeker 200.000 ..zwartkijkers" zijn. Maar de officiële aanmelding van de tweemiljoenste staat nu voor dë deur. De NTS is voornemens, er een klain feestje van te maken met een directe avonduitzending uit de woning van de gelukkige. Voor de goede DuitserMotzko Overvloed wordt verdeeld (Van onze radio-entv-redac-tie) „Hartelijk, hartelijk dank, maar ik wil dat hele bedrag niet zelf hebben, verdeel het alstublieft ook onder anderen die hetzelfde werk deden", zei gisteravond thuis in Es sen de overgelukkige Ernst Bruno Motzko, toen hem om half acht via de Westduitse omroep die de VARA-uitzending „Van Harte" in haar geheel overnam, vernam dat niet de voor hem gevraagde 12.000 maar meer dan 63.000 was bin- Het is een waarlijk groots gebaar telijk autootje door fleurige streken, her en der het land door, want zij is verloofd met een Franse jongeman en voelt het dus als een plicht haar Britse keukenkennis te verloochenen om de geheimen van de Franse keu ken te gaan doorvorsen, teneinde hem met hapjes en schotels uit het rijk van Marianne te kunnen verwennen als de huwelijksboot aan 't dobberen is geslagen. Drie sterren Zij rijdt rond en ontmoet overal een aardige causeur, die haar wel iets romantisch heeft te vertellen over een of ander gerecht en wat hij vertelt ziet ze als het ware vóór zich.... en wij natuurlijk ook. Vanzelfsprekend bereikt ze dan ook wel een restau rant, waar ze dat kokswonder kan proeven en waar ze dan tot overmaat van vreugde ook iets verneemt over de bereiding. Maar dat zijn allemaal restaurants ,.met drie sterren".' Wanneer u geen autorijdende toe rist-op-avontuur bent, zit u wellicht even te kijken met die woorden „drie sterren". Ze zijn nl. ontleend aan de befaamde, jaarlijks verschijnende Mi- chelin-gidsen, die voor verschillende landen elk in aparte uitgave, gelden. In zo n gids vindt u alles over allei mogelijke dorpen en steden, netjes 23.55-24.oo alfabetisch gerangschikt. Wat zo'n ge- al hun geheimen prijs geven, maar de oplettende kookster of kok (want laten we vooral de heren amateur koks niet onderschatten!) zal er toch wel haar of zijn voordeel mee kunnen doen... al worden ze alleen maar op een ideetje gebracht. Vanavond stuit Jane bij haar om zwervingen op een merkwaardig haantje-in-de-pan. Het gerecht, dat zij opspoort, heet: Le coq au Cham- Zal Jane het straks haar Franse echtgenoot kunnen voorzetten? Zal iemand van de kijkers/sters het op tafel kunnen brengen? De avond zal het leren. 1881) Filmhelden en dito heldinnen mogen ons op het witte doek doen geloven dat zij over ongewone moed en kam.igheden beschikken, in werke lijkheid zijn zij even benauwd voor hun hachje ais wij en gaan hun vaardigheden niet boren de middel maat nit. Het is algemeen bek ad. dat b!j bet verrichten van moeilijke of din gemaakt van ag. „Qdboeis". wier .even een geruigere dollarwaarde heeft dan dat van de held of de heiüiu van het verhaal. liet lust ons niet de vele trucs te vermelden die ons de suggestie schenken dat de filmheld in levensgevaar verkeert, terwijl hij in werkelijkheid even veilig is als de toeschouwer in de bioscoopzaal. We merken slechts op. dat ve.e diepzee-opnamen, die de laais'.c jaren werden vertoond, op de aquarium beeft een lengte van 3d een breedte van 12 m en een diepte ruim 5m.n kan dus bijna 2 mil jee n quentie» nu liter water bevatten. Het cirkelvormi ge aquarium heeft een middellijn van ruim 22 m en dezelfde diepte als de rechthoekige bok. In deze bassins, die beroepsvissers zich zonder enige belemmering kan voltrekken. Dit brengt aparte conse- zich mee. want voortdu rend moet vaar aanvulling van de levende have warden gezorgd, een karwei dat door een kleine vloot van strand de zntlea echter Gigantisch aquarium algen uitzonuerini regel dei irage gei eken. Verscheidene maken hebben de handen ineengesla gen en gezamenlijk een gigantische zee-aquarium gesticht. Dit aquarium, waarvan de ene rechthoekig, de ande re driehoekig is. Het rechthoekige zijn gelegen, zijn tails, waartoe we ook verstaan het voortd arend verversen van het water en bet op temperatuur brengen daar van. buiten beschouwing laten. Van belang ia. dat het leven van de see. zoals zich dat In deze beperkte ruimte afspeelt, door grote patrijspoorten in de wanden kan worden gadegeslagen, zowel door amateurs die bier hun filmopnamen kunnen maken, als door mannen van wetenschap die thans bekend staande onde de naam .marine studio's" bestaat nit twee grote tanks, eindelijk In staat zijn de gedragingen van bepaalde dieren In ban eigen milieu te bestuderen, let» waartoe in normale aquaria, waarin de dieren veiligheidshalve van elkaar gesehel den zijn. geen gelegenheid is. Om zeeganglaboratorium in Wage- ningen mag er overigens ook zijn: Daarover een volgende keer. Nadruk verboden. als minimale schelpdiertjes en door zichtige tropische visjes. Zelfs een wrak van een srbip is op de bodem van dit aqnarinm neergelaten om toch vooral maar een realistisch beeld van moment van de dag. want de dieren die op elkaar azen, leven hier niet gescheiden, maar bewegen zich voort durend langs elkaar, zodat bet wrede leven van eten en gegeten worden Jesje en «Josje 'l&joUcr' Pianorecital (opii.I: Klassieke en muziek: 20.25 Op de centrale post brigade, hoorspel. (Herhaling lied. 23 15 meente biedt aah bezienswaardigs, aan amusement en vooral ook aan hotels en restaurants kunt u nauwkeu rig nagaan. Om de beschrijvingen en aandui dingen beknopt en overzichtelijk te houden, bedient de Micbelin zich van allerlei tekentjes, die u in rijen ac'hter de namen van de hotels en restau- geweest iet het Nederlandse volk ™nts ziet staan.. U constateert dan in gisteravond naakte. Het geld kwam i oogopslag, in welke klasse son met rijksdaalders, tientje»'honderd-etablissement behoort of er veel of jes bij elkaar en er werd zeift eenw«ln,8 kamers «g. "at voor ï?lta'r cheque van tienduizend gulden ineensu kunt verwachten, of er zonneterras- gegeven. Rotterdam verzamelde het,sen e,n ëarages zijn. ena- enz., maar *L vooral ook, hoe de keuken zich ge- meeste geld. ()raagt Ontroerde en opgewonden verslagge- Dit keukengedrag nu valt af te vers meldden dat het op alle twaalf In- j leiden uit sterretekenties: ningsposten zwart zag van de mensen, die zich verdrongen om (dikwijls ano niem) geld te brengen. Deze 63.000 is nog niet het einde, er komen waarschijn lijk nog enkele duizenden bij, want mer kon alles niet zo gauw tellen. 15 Actualiteiten: n8S°brief uit Parlji 19.05 Nederlands 19.30 Gamelan: Indone- 20 05 Leg program- Aan de enige hoofdweg die Dommelöo lijks gesproken, of in de verte weerklonk rijk was stond een ouderwets restaurant het gegier van een sirene en even later met een grote tuin. waar je ook iets stoof er een kleine brandweerwagen gebruiken kon. langs het restaurant ..Laten we hier maar eens neerstrijken". ..Zou er weer ergens een bosbrand zei vader Joppers. ,jHier ziet het er (zijn?", riep Jesje verschrikt. ,.U weet gezellig uit Jullie zeker limonade, jon- toch wel heel zeker, dat u die struiken gens? Of ijs?" goed gedoofd hebt, hè vader?" Dat was een moeilijke beslissing, waar-„D ja", knikte meneer Joppers. ,,Kijk over wel eventjes nagedacht moest wor- 1 eens", wees hij. „Daar komen ook nog den. Ten slotte besloten Jesje en Blekkie twee vrachtauto's met militairen. Die ijs te nemen. Josje wilde liever limonade, gaan zeker ook helpen blussen. Ja, er „Hè. wat is het hier heerlijk rustig! moet vast weer ergens brand zijn." verzuchtte Jesje. ..Echt een prachtig „Je zou haast wensen, dat het eens landelijk plaatsje, hè moeder. Ik zou een dag heel hard regende", zei moeder hier zo in slaap kunnen vallen, zostil Joppers. ..Dan werd het brandgevaar is het hier." tenminste veel kleiner Zo u brandweer Ze had de woorden nog maar nauwe- kan toch ook weinig beginnen!", ver volgde ze ..Nergens in het bos is water." „Ze hebben natuurlijk schuimblus»- apparaten bij zich", antwoordde vader Joppers ,.En als ze de brand niet kun» oen blussen, kunnen ze in elk gevat probéren de omvang er»-«m zo vé-1 gelijk te beperken. Wat doen we?*", ging hu verder tegen zijn vrouw, we terug, or ben je erg moe en zullen „Ik voel het wel erg Ln mijn benen", knikte moeder Joppers ,.Je moet reke nen, we hebben er ook al een hele rei* opzitten. Vinden jullie het erg als we met de bus gaan. jongens? Als we thuis zijn moet ik ook weer voor het eten zorgen. Dan maken we morgen wel weer een nog langere wandeling." Zakelijk nog leeft en hoe het nog altijd dankbaar is aan degenen, die hielpen dit leed 31- thans enigszins te verzachten. Ander land En dit alles door middel van een radio uitzending. waarin niets dan zakelijke nengekomen. „Ik hoop dat de dingen worden verteld Henk van Stipri- j aan leidt dit programma meesterlijk: hij Westduitse overheid nu eindelijk werkt geen ogenblik op het sentiment,' Ingelaten met heeft begrepen wat haar taak in toont alleen vaak met dezelfde WO zaken als de mijne is", voeade edrenw-"gSVe" w«rtllnk hij er nog aan toe. Wij vragen ons af hoe deze onge looflijke reactie in West-Dultsland is aangeslagen. De kranten hebben er daar veel over geschreven, een van de groot; ste omroepen nam het programma di rect over. In feite heeft Nederland, nu op particulier initiatief, zich opnieuw ingelaten met „een binnenlandse aange legenheid van een ander land", zoals het verwijt uit Zuiri-Afrlka luidde na ..de .ton van Luns". Igptciicf de "zieken:"9.35 Waterstanden; 9.40 Voor d vrouw; 10.10 Moderne grammofoonmuzie) 10.30 Morgendier----- jfif 12 00 Touring-ClubTouristische v over Nederland: 12.27 Mededelingen land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; beerde vlug de noemen, verder reclame. Namen noemd. Mooier kan het deze manier is de gift zuiver menslie vendheid: er staat niet hel minste tcgen- naam van een firma te is men niet uit op enige worden nauwelijks ge- De neer Motzko is overvloedig gehol pen, maar de VARA zal inderdaad niet dit grote bedrag hem alleen schenken, doch over juiste verdeling nadenken Op overweldigende wijze heeft het Ne derlandse volk getoond, hoe «terk het leed om de Jodenvervolging in de oorlog Dit kan aan de naar men zegt in ge breke gebleven Westduitse overheid niet voorbij gaan Er is al schrik verspreid: t ennuize van de beer Motzko betuigde de voorzitter van de Joodse Raad in Duitsland reedr dat men ..diep be schaamd is" Maar het doel. het menselijke doel. is voldoende inlichtingen ontvangen over bereikt. De VARA zal overigens wel de wijze, waarop zij het gelukkig „te veel" nuttig kan besteden volgens de zelfde richtlijnen. Intussen kreeg dt heer Motzko ook nog twee geschenknn: aanbiedingen voor een veertiendaagse vakantie in Nederland en eenzelfde in Zwitserland. Het zij hem van harte gegund. Grammofoomnuzieh. - 12 50 Koorzang: lichte muziek^ 13J0^Klassie- bfe^moT'zangsolisten^it.OÓ Hlldebrandminia- turen III De charmante Van der Hoogen. hoorspel. (Herhaling van 26 juli jl.L 14 40 Hedendaagse pianomuziek (gr.); 15.15 Mo derne grammofoonmuziek. 15 50 Bijbelvertel ling voor de jeugd; 16.00 Voor de jeugd; 17.00 Lichte grammofoonmuziek: 17.50 Over- heidsvoorlichting: Mens en samenleving; De nieuwe monumentenlijst. Hierover spreekt mr. R Hotke. hoofd directeur van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg; 18 00 Spektrum: Nieuws uU de prot. christelijke lijke comedie. door dr Hilversum II. 298 i ochtendgvm VARA. 7.00 Nieuwe, ialisttsch'strijdlied; 7 20 Lichte grammofoonmuziek; 7.25 Van de voorpagina: 7.30 Lichte grammofoonmuziek. 8 00 Nieuws; 8.10 Lichte grammofoonmuziek (verv 8.50 Voor de kinderen; 9.00 Van alle markten thuis, praatje vooi de huievrouw; 9.05 Klassieke grammofoonmuziek. VPRO: 9 40 Antwoord op eeuwige vragen (II lezing. VARA: 10.00 Amusementsmuziek (gr.): 11.00 Nieuws 11.02 Geknipt voor herhaling (opn.i; 12 00 Stereo: Tango-rumba- orkest en zangsolisten-. 12.27 Mededelingen tulnbou' 12.35 Sc lira iv. ii i te ten: Weense 12.30 Voor lelork lande Filharmonisch orkest en solisten klassieke gewijde muziek; 15.00 Voor en over jonge vakantiegangers; 16.00 Nieuws lö.u< Klasssickc grammofoonmuziek: 16.30 Voor de zieken: 17.00 Wegwijzer: Tips voor vakantie- •nsnipperdagen; 17.50 Actualiteiten. Televisie morgen VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 VARA 8.45 uur leest Simon Carmiggelt uit eigen werk. 8.50 uur hët programma „Voorstelling" in Italiaanse sfeer 9.40 uur speelfilm „Een man in de stad", misdaadverhaal en' niet voor jonge kij'kers bedoeld. Ned. 2 NCRV 8.01 uur Detective-bureau Lynx: Kai moet een modehuis bescher men tegen spionnage. 8.25 uur laatste aflevering in de geschiedenis van de luchtvaart 9.05 uur jonge talenten proberen wat ze kunnen voor de camera's. misschien is het hun eerste stap naar een muzikale toe komst. 9.35 uur een luchtige anekdote over beroemde gerechten uit de Franse keuken. 10.10 uur (CVK/TKOR) een programma over het .Leger des Heils. VANAVOND TE HOREN Hilversum 1 KRO 8.25 uur hoorspel „Op de centrale post van de brigade", een ge schiedenis uit de eerste wereldoorlog (herhaling). 9.20 uur zingt de bariton Herman Prey liederen van Schubert en Schumann op tekst van Goethe. 10.45 uur Leo Nelissen draait weer liedjes. Hilversum 2 AVRO 8.05 uur is het alweer tijd voor amusement in zomers Loosdrecht. 9.40 uur kunstrubriek en daarna romantische muziek, onderbroken door nieuw». •derland I: NTS: 19.00 Nieuws in h« 19.01 Voor de kleuters; 19..6 Jouina; oor gehoorgestoorden19 33 Jackie Gleuo how. 20.00 Journaal VARA: 20.20 Acht« el nieuws 20 45 Voordracht: 20.50 Voo telling Venetië 1. Voordracht 2 Opera Nederland II: NTS: 20.00 Journaal. 20.01 'eteotivebureau Lynx contra modespionnage V-film; NCRV: 20.25 Gevleugelde avon- uren: Luchtvaart in burger en clrcuapak. ocumentairo; 21.05 Toonladders, debuut van snge artisten; 21.35 Drie sterren een egrtp: Licht programma. CVK/IKOR: 22.10- 2.35 Veldtocht der liefde, programma n.a.v. n.m. TeletaallesEngels: 19 45 De r. flimklucht; 20.00 Nws 20.20 Stel je 20.25 De kidnappers. {Urn; 21.15 TV- van Robert Jungle 22.00 De katholieke1 Als hij buiten komt, is de ruimte ontzettend. Het kerkplein van Hinberghe is een oceaan van ruimte. Een mist van tranen blindt opnieuw zijn ogen als hij naar boven kijkt, waar al sterren flonkeren. De Oeler in de verte lijkt het enige standvasti ge. Een paar keer moet hij rusten Vanaf de wegkant spiedt zijn scherpe blik. als die van een vrijgelaten vogel, naar de berg. In de wassende avond is de top onzichtbaar, maar het loofbos dekt zijn flanken als een mantel. De lucht is koud en vochtig; Joryt ruikt de bomen en het bos als hij verder stapt. Nanna! noemt hij hardop haar naam. Ze is hem dichtbij en hij is dankbaar dat ze dit niet behoefde te beleven. Zonder aarzelen gaat hij langs het Ganzepad. waar nog geen Horst is geweest sinds de kinderen Lenter vonden. Op die plek is het gras platge trapt. Joryt blijft er lang staan. In 't Horst flakkeren armzalig een paar lichtjes. Zonder dat hij zijn voeten beweegt, rollen er stukken steen weg. Het schuifelt en sliffert in de struiken. Joryt kijkt weer naar de sterren die zich vermeerderen Bang is hij nooit gew;est; op de Oeler is alles hem vertrouwd en eigen. Het énige wat hem nog eigen is. behalve het huis op de heuvel. Al het andere, 't Horst met de brink en het kerkje, 't Grobbenuus, de heide, de beek en de molen, het trekt in zijn geest voorbij als dove beelden waarachter het licht gestorven is. De landschut van 't Horst heeft een hekel aan de mensen gekregen. Ze zijn hem zo onverschillig geworden dat het hem ook niet meer schelen kan of ze naar hem zullen kijken of niet. Hun flakkerlichtjes zijn al gedoofd en hun Hoor IHGNATE ROBRKRTZ S deuren gesloten als hij de berg afkomt, voorbij het huis van Ante Borne, waar de blinden zijn dichtgebonden ten teken van rouw. De ochtend is hard en grauw als hij buiten komt in Nanna's tuin, waar de verwaaide bloemen scheef hangen. Vannacht is hij door het huis gegaan tot op de zolder. Alles stond zoals hij het verlaten had en toch was er iets veranderd. De dingen zijn hem nader gekomen, 't Is of ze meer bij hem horen dan voordien, of ze er niet alleen maar staan ten gerieve. Jij bent er ook nog. zei hij tegen Nanna's stoel voor hij erin ging zitten. En: Hier ben ik weer. tegen de klok die was blijven stilstaan. Hij heeft de verdroogde potplanten water gegeven en op een andere wijze dan vroeger gezien hoe de grijze aarde gretig het water opnam. Hij heeft het stof van de blaren gewreven: Hou je maar goed, jullie! In de grauwe ochtend draagt hij de pot waarin geel blad aan een dorre stengel is overgebleven, naar buiten en klopt de aarde eruit. Onvruchtbaar zand. dat langs zijn vingers glijdt en onwezenlijk op de natte grond bij de schuur ligt. Het slot van de schuur is verbroken en de deur met een ijzerdraad dichtgeboden. Binnenin staat niet alles zoals hij het achterliet. Met een soort grimmigheid verschikt hij de manden, de werk bank en de ladder naar de dilt (bergzolder voor hooi of stro). Jammer dat ze daar niet door zakten. En dan? Had er één hier gelegen met gekwetste ribben of een gebroken been, wat zou het hebben uitgemaakt voor hem? Terwijl hij druk bezig is mei het wegvegen van spinraggen voor het venstertje, komt Sax. dé vrachtrijder. Hij heeft zijn paard en wagen midden op de weg laten staan, zo blij is hij dé landschut weer op zijn erf te zien. Goeiemor- gen. Volmar. Sax was al lang van plan naar Joryt toe te gaan zodra deze vveer thuis zou zijn. Nu het zover is, weet hij niet wat hij zeggen zal. Joryt maakt het hem niet gemakkelijker. Hij staat de vrachtijder op te nemen of hij niet meer weet wie het is. Vreemd, dat hij nog nooit eerder het gezicht van Sax gezien heeft. Hoe plat het is, zonder wangen, en een wrat boven het linkeroog. Je hebt zeker geen boodschap die ik moet halen of brengen? Daarvoor kom ik ook niet. hoor! Sax lacht een beetie en dat lachie met die paar woorden zijn voldoende. Ze drukken uit wat hij zeggen wilde en zo wordt het ook door de landschut verstaan.. Hij kijkt de wagen na als die verder rijdt. Sax met ziin plat gezicht en de wrat boven zijn oog zit er bovenop. Vreemd, dat hij jaren met de vrachtrijder heeft omgegaan cn hem eerst nu leerde kennen. Na de middag gaat Joryt naar „De Rodde", dwars door de novemberdag, die als van metaak is. Hij gaat niet de gewone weg. maar langs de beek. die schuimend voorbij de verlaten molen stuift. Joryt roept tegen een grauwe kat. die in een boom klimt en vijandig blaast. (Wordt vervolgd )-

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 7