Twaalfduizend gulden voor ,een goede Duitser'' Brick Bradford an Harte" vraagt vanavond cticf «lesje en üosje AVRO - televisie gaat op talentenjacht Senmoet DE STENEN ZONDE j MAANDAG 2 AUGUSTUS ETHERGOIVENETHERGOIVÉN.ETHERGOIVEN-ETHESGOI.VEN PMERGOLVEN-ETHERGOIVEN-ETÊHERGOLVEN-ETHERGOLVEN- 22.20 Bockbeaprek IV (Van onze radio- en tv-redactie) Hilversum Het gulle ge ven van luisteraars tijdens en door de radio-uitzending van de VARA op maandag 19 juli, waar door voor het werk in Het Koets huis in Den Haag de som van 24.000 bijeen is gebracht, geeft Henk van Stipriaan goede meed om vanavond in de tweede uitzen. ding van het programma „Van Harte" een nieuw beroep op het Nederlandse volk te doen. Ditmaal wordt een bedrag van 12.000 gevraagd voor „een goede Duitser", Ernst Bruno Motzko. Vraagt men Henk van Stipriaan: „Durf jij dat aan?" „Natuurlijk. „Van harte" is bedoeld Dit is de Poolse Duitser Ernst Bruno Om directe nood te lenigen van wat Motzko, voor wie „Van Harte" van- ot wie ook. Wij kijken niet naar rich- avond 12.000 vraagt. ting of gezindte, wij kijken alleen naar opvallend financieel gebrek. En daaraan lijdt Ernst Motzko. Zijn ge- 22 55 Show-Sctoouw: muzika; ie In Eaperai ir.kbeeld; 23.40 H. 2J 55-24.00 Nieuws, lilversum n. 298 m. VARA schiedenis is er een van moed huidige omstandigheden zyn tragisch. Daarom hoop ik, dat iedereen zal wil len helpen." „Maar er is zoveel nood bij bejaar den in ons eigen land. Moeten wij nu beginnen met een man, die in zijn va derland wordt vergeten, met Neder lands geld te helpen. Is dat niet wat vér gezocht?" ,,Je mag het als een symbool zien. Wij willen in Motzko al diegenen eren, HU had een aom van 85.000 mark, wel-, :e hij vóór de oorlog had verdiend met self-uitgegeven tijdschrift. Dat geld Commentaar Ongecompliceerd Wat de NCRV-televisie zondag bood, ■was een rustig, goed gevarieerd pro gram/ma, met stuk voor stuk gemakke lijk te verteren, ongecompliceerde onderdelen. Een charmant entree vormden de twintig minuten leuke vlotte liedjes, die de Spotlights onder wat zeer ge maniëreerde regie van Kitty Knappert presenteerden. Het schijnbaar doodeen voudige korte televisiespel „Hannibal" zal door de genen die de streng psychologische achtergrond ervan proefden, meer zijn gewaardeerd dan door kijkers, die zich alleen maar wilden laten amuseren. Die kwamen beslist teleurgesteld uit, ook al wat het moderne terecht alleen aanduidende decor betrof. Ons speet het alleen, dat Broes Hartman gelegen heid kreeg, het in feite zo tragische spel tot aan de rand van de klucht te trekken. Was dit niet gebeurd dan zou het met hoogst eenvoudige woorden nauwelijks geschetste brakje levens drama beslist welsprekender en daar door aangrijpender zijn geweest. Onzes inziens benaderde alleen Emmy Lopes Dias een enkele maal het werkelijk door de auteur bedoelde dramatische Na een uitstekend muzikaal inter mezzo had David Koning aan de Mui- dense jachthaven een gesprek met de schrijver Jan de Hartog. die in Neder land is ter gelegenheid van het ver schijnen van zijn boek „Het Zieken huis". Dat wil zeggen: David Koning stelde als hij er kans toe zag een enkelvoudige vraag en gaf daarmee de bijzonder vlotte en boeiende causerie van de schrijver weer eens een zetje in een andere richting. Jan de Hartog wijdde nog eens uit over zijn inmiddels reeds algemeen bekende ervaringen in het negerziekenhuis in Texas: vertelde en passant enkele anecdotes uit zijn jeugd: hield voorts met evengrote ge makkelijkheid een korte beschouwing over theologie: praatte over enkele van zijn boeken en beantwoordde diep zinnig de vraag of zijn werk nu verder het stempel van zijn ziekenhuiserva ringen zal dragen met ..Ik weet het nog niet. een beetje wel". Ook dit pakkende gesprek was toch weinig ge- Duitsland zeer bekende vocaliste R< compliceerd. al leek het wel zo. Franke optreden als de gevaarlijke schuilplaats moesten stel len zonder gas, water, licht of sanitair, van zijn privé middelen. Ook kocht hjj voor de arts Dreyfusa een medische uitrusting, zodat hy ope raties kon verrichten b(j andere onder gedoken Joden. Toen de Duitsers in 1945 terugtrokken uit het Poolse gebied op de nadering van de Russische troepen, deserteerde Motzko uit de inmiddels bij het leger aangesloten Loftschutzpolizei. om voor zijn onderduikers te kunnen blyven zor gen. al was zijn geld totaal op Op voorspraak van dr. Dreyfuss werd j auTü'ébePv Hour hij door de Russen vrijgelaten en daar na uitgewezen. Zijn familie werd echter bij de Poolse vergeldingsacties gedood. In 1946 heeft Motzko eerst in Traun- stein gewoond. Later is hij bij een wedu we in Essen ingetrokken. Hij geniet ee pensioen van 175 mark per maand we gens invaliditeit, overgebleven uit ver wondingen in de eerste wereldoorlog. Negentien jaar lang heeft hij gepro beerd. een zgn. ..Entschadigungs"-uitke- ring te krijgen, waardoor zijn pensioen op een zodanig peil komt. dat hij kan leven. Het is hem niet gelukt. Wel bezit hij, zoals de VARA deelt, veertien kilo papier aan brieven, akten, mistige verklaringen en betui gingen van spijt en medeleven van he Bondsministerie en vrijwel alle landsre geringen. Woonde hij in West-Berlijn. dan zou hij in aanmerking komen voot een aanvullend pensioen, nu hij elders in de Bondsrepubliek woont, gaat dat 19.30 Voor de werkende 20 00 Nieuws; 20.C5 Stereo: Licht semtole met zangsolisten: die nu eenzaam en vergeten zijn, maar die toen het er op aan kwam, hun le ven en hun gehele bezit voor hun medemens in de waagschaal durfden zetten. Want het waren oorlogsslacht offers, voor wie de heer Motzko alles heeft gedaan, wat mogelijk was." jniet- Dit is het verhaal van Ernst Bruno „En nu wordt Ernst Bruno Motzko, Motzko: onder behoeftige omstandieheden van- In feite begint dat in 1939. Hij was daag 66 jaar. Op deze dag wllen wU pro toen 40 jaar oud en schrijver bij de af-beren van het Nederlandsrhe v deling gezondheidszorg van de Luft- f 12.000 bijeen te krijgen, dat dan scliutzpolizei en hij hoorde toen van kan worden belegd, dat de heer Motzko de gruwelen, die zijn Joodse landgeno- ten bedreigden in concentratiekampen. (Dit in tegenstelling tot verzekeringen van vele Duitsers, dat zij nooit van de ze dingen hoorden tijdens de oorlog). Motzko, afkomstig uit Kattowitz in Opper-Silezië. was geen arm man. Toen hij in dat eerste oorlogsjaar in bezet Polen werkte in de ghetto's van Soss-! nowitz en Srodula, trachtte hij daar zo veel mogelijk nood te lenigen door het: uit eigen middelen verstrekken van I voedsel en medicijnen. 100 per maand ontvangt- Dan kan hy rondkomen zegt Henk van Stipriaan. Dat wordt dus geprobeerd tussen 6.15 en 7.30 in het tweede radioprogramrr „Van harte." „Eurofilm-junior", opzet van EEG (Van onze radio- en tv-redactie) ill Dana Show (dl. 1 r—Toch is hef 1880) Over roggen sprekend, denkt de leek meestal aan die, voornamelijk tn tropische zeeën levende dieren, die bekend staan door het vermogen elektrische schokken te veroorzaken hij ieder die hen te na komt. Maar arlijk gif. dat in Japan als foe- toont die merkwaardig veel na het eten van deze kogelvissen zich vergiftigingsverschijnselen voordeden. BIJ onderzoek bleek, dat behalve deze tril- of sidderrogen kent Hjke stof die door de stekels in het Indianen. Overigens Is de egelvisrog zeker niet de enige rog die als drager van vaar vergif te boek staat. Ook mllit! ntal andere roggenfa- h|0ed van het slachtoffers kan worden de adelaarsrog. die in het bezit is in die leder aantal ge-lachten met de nodige ten zijn onderverdeeld. De bekend-te soort aan onze kust is de gewone rog. ook stekelrog. doornrog. drie- staart en rode rog genoemd, zulks in tegenstelling tot de gladde rog en de vleet ifieetl die eveneens veelvu'dig in de Noordzee worden aangetroffen. Belangwekkender dan deze vrij on schuldige roggen is de egelvisrog. waarvan de voor-te lichaamshelft ko gelrond stekels bezet is. Dit dier. dat zich bij oorkeur ophoudt rond de k« groot gebracht, zich ook in de geslachtsor- Egelvis-rog zit vol gif fen i i de i ganen en in de ingewanden van de vis bevindt. Daarom werd juist in Japan I dit foegoegif aan een systematisch wetenschappelijk onderzoek onder worpen. In zuivere i In Zuidocst-Azlë. is foegoegif nn<fcr de wetenschappelijke bomen. giftig steekwapen, beert een zeke re faam op dit gebied. Daarom is In Italië bij de wet verboden dit dier op de markt of in winkels te koop aan te bieden, tenzij de gifstekel nit het dier is verwijderd. De giftige stoffen zijn bij dit dier klaarblijkelijk niet zoda nig in het organisme verspreid, dat de consumptie van de rest van het dier gevaar oplevert. Nu we het toch over zeedieren hebben, kunnen we ook wel eens spreken over wetenschappelijk onder zoek dat uit een filmstunt is voortge- uitermate gevaarlijke tegenst -odotoxin bekend, stof de naaldscherpe stekels, die verlammend werkt op het centrale Daal waarmee hij is bezaaid, bevatten een zenuwstelsel en een uitwerking ver- Belglë: Nederlands p.-oer Kaï 20.25 8.40 Lichte gram .50 Volaan. :ing; 12.00 Angelus: 12.03 Steri nentsmuzlek (gr); 12.20 Voor 12.27 Mededelingen t.b.v. land. er 12.30 Nieuws. !2 -10 Actualiteiten uziek: 12.50 Lichte grammofoonmuziek; !L De afdeling, film. radio Ie van de Europese Gemeen-, gebruikte hU voor hulp aan Joden. HU schappen laat een nienwe filmreeks ma-1 hielp veracheldenen van hen naar Hon-1 ken, welke t.z.t. ook op televisie in de zes i garüe te ontvluchten. I lenden te «len zal *yn. De opnamen voor de eerste film zijn al Bij de likwidatie van het ghetto Soss- gemaakt. De titel is „Eurofilm-junlor". nowitz volgde hy het transport. Toen Zes jongeren trekken er op uit om Euro- l 17.30 Licht orkest (17.50-18.00 Overh duik langs Curaca Roos); 18 20 Vooi Springplank: jongr j kest; 18.30 En nu Hilversum II. 29 :uidkust. Tekst: P. nijn geval: vragenbear AVRO: 8.00 foomnuziek. (8.25 De groenteman): Morgenwijding^ 8.55 Klassieke grammofoon- groep zwaarbewaakte gevangenen onder een spoorwegviaduct door liep, zag hij kans Hildegarde Dzialoszynski, de zuster van een reeds ontvluchte vriend van hem, uit de rijen te sleuren Hij verborg haar tot 1943 in zijn ouder lijke woning. Motzko bleef de gehele oorlog in Duit se politiedienst maar maakte van de voorrechten welke hij genoot door het dragen van zijn uniform, gebruik om Joodse onderduikers van voedsel te voor- In 1943 ging Motzko nog een stap ver der. Hij huurde een in verval geraakte kapperszaak, vlak naast de woning van een hoge Gestapo-functionaris. Naast het huis" werd een afdeling van de S.A. Sturm-Bogenschutz gebouwd. En hier. haast in het hol van de leeuw, richtte Motzko een eigen schuilplaats in. Hij verborg er de onderduikers voor wie zij zorgde. Hildegarde Dzialoszyn ski. dr. Dreyfuss. diens moeder en zus ter. Hij onderhield deze vier. die het in srkest pa te ontdekken. Uit elk der zes landen Is één van hen gekozen. Nederland wordt uitzending vior "de landbouw: 12.40 Llchl vertegenwoordigd door Diana Dobbel-orkest: 13.00 Nieuws; 13.10 Actualititeiten er man, België door Roger van Hooi, Lu-crammofoonmuziek: 13 3 Beursberichten xemburg (loor Robert Biver. Uit Frank- i 13710 't Muzikantenuur moderne kamermu ryk koos men Catherine Diamant, uitziel< e" 'koorliederen: H-30 Voor de kinde Duitsland Peter nohberger en uit Italië1 ït":0 15v*> Lichte grammofoonmuziek- (On- Maria Lamonica. amuaenVentamuziek17 10 New York cE Rene Steichen van Radio Luxemburg p-aat.ie; 17.15 Lichte grammofoonmuzieR voerde de regie. voor de tieners. ..Hèhe, dat was op het nippertje!' ..Wat heb je daar?" vroeg hij nieuws- zuohtte meneer Joppers, toen ze er gierig. eindelijk met veel moeite in waren „Een lucifer," zei Blekkie „En een geslaagd de brandende struiken, die al vrij ongewone, ziet u wel, meneer half verkoold waren en hier en daar nog Joppers. Een paarse, kartonnen lucifer, wat na smeulden, te doven. „Als we vijfeentje uit zo'n boekje die ze vaak als minuten later waren gekomen zou de; reclame ergens bij geven. Wacht eens. brand zich al geweldig uitgebreid heb- daar ligt er nog een!" Hij dook tussen de ben. Ik vraag me af," ging hij verder, half verbrande struiken en diepte nog hoe hij feitelijk is ontstaan. Iemand is e«n lucifer op. onvoorzichtig gtfWeest met' ..Iemand heeft hier natuurlijk een-pijp n sigaret." of een sigaar of een sigaret aangestoken toen de lucifer achteloos weggewor- "J zeker wi lucifers of dat hij iets opraapte. steeds gebeurt het af en toe opnie mensen moesten nu toch wel zo langza merhand weten hoe gevaarlijk het is." Ze hoorden takken achter zich kraken en zagen dat moeder Joppers en Jesje zich bij hen kwamen voegen. „Waren die struiken al zo ver ver brand!" riep Jesje verschrikt. ..Hoe heb ben jullie ze nog kunnen doven!" „Het had ook niet veel gescheeld, of het was ons niet meer gelukt," sprak haar vader. „Kom mee. mensen, dan wandelen we verder. We kunnen hier niet zo erg ver van Dommeloo af zijn Dan kunnen we daar iets drinken." ..Ja. dat is een goed idee. vader," riep Josje. „Ik heb een droge keel gekregen van dat vlammen doven. We hebben wel een flesje limonade verdiend, vind ik." Stimulans voor amateur-tv (Van onze radio- en tv-redactie) STUTTGART Op de dit jaar te hou den Tv-expositie zal bUzonder aandacht worden besteed aanamatenr-televi- sie. Men rekent ermee, dat tv-amateurs de tafel meedoet, moet er een funk in de toekomst net zo actief zullen «Un reisje door Nederland voor over heb- als radio-amateurs. j ben. (Van onze radio- en tv-redactle) BUSSUM - De AVRO gaat weer zoeken naar jong talent en twee tele visieprogramma's „Nieuwe Oogst". Het eerste komt op vrijdag 6 augustus via Ned. 1 rechtstreeks uit de zaal van De Harmonie in Leeuwarden, en de samenstelling ervan is op de oude leest geschoeid. Ze zullen weer voor de strenge jury moeten verschijnen, de camera-debu tanten er iedereen, die voor of achter eens zingende Hans Malaggride uit Amsterdam. Wie de meeste punten haalt, wordt beloond met een optreden in een van de komende amusementsprogramma's van de AVRO-televisie. Voor de begeleiding zorgt een com bo van Pierre Biersma. De uitzending kan men zien op 6 augustus van 8.40 tot 9 35 uur. «ement worden 10 i Door het inschakelen van deze moge- j j)at geldt in de eerste plaats voor lijkbeid zulltn dc exp^nten dan op hun d desku„jige jurv", wsike gevormd de programma, de experimentele kleu- Amsterdamse zangpedagoge, die na ren-uitzendingen plus een amateur-voor- tüurliik niet ontbreken kan, en de he stelling. ren Guus Jansen jr., hoofdredacteur De amateur krijgt speciaal voor deze van een Larens muziektijdschrift tentoonstelling beschikking over een klei-1 (waarjn <-]ie „deskundig" is, zal wel studio in het gebouw. Er zal wat amu-j blijken). Lou van Rees. impresario uit v—rfootid O™ ^.O yiSkevoen en Pim Jacobs, musicus in interviewster. 'Kortenhoef. Skip Voogd ontbreekt op het appèl. Een jury uit televisiekijkers gevormd is ook weer aanwezig onder leiding van Gerrit den Braber, en dat ensem ble mag gewoon zeggen of het de ge presenteerde nummers aardig vindt of De optredenden. die ervan op de hoogte zijn gebracht dat zij kritiek kunnen krijgen (al gaat het wat mal ser toe dan in het verleden) ziin dit maal de Handini's, telepathen uit Am sterdam. Les Gars du Nord. een Rot terdamse roek-ensemble Satani Demon fakir/vuurvreter uit Haarlem. Jeanette van Zutphen. vocaliste uit Utrecht. Maaike de Wilde, cabaretière uit Ureterp. het zingende duo Neu- jberg-Scott uit Voorbrug en de even- VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 NTS uur een filmpje over fanfarekorpsen en de fabricage van blaasinstrumenten, lur voor de derde maal de film Mandy, waarin een doofstom meisje verwijdering brengt tussen haar ouders, deel 19 van De Eerste Wereldoorlog, najaar 1917. Ned. 2 NTS en KRO 8.01 uur een aflevering van de Bill Dara-show: liefde en perikelen 8.25 uur „Een dag in Peking", eerste aflevering van een Italiaanse documentaire over China. 9.15 uur speelt het Bamberger Symfonie-orkest het werk „Alse sprach Zarat.hustra" van Richard Strauss. 9.45 uur nieuws uit Parijs. VANAVOND TE HOREN Hilversum 1 NCRV 8.50 uur herhaling van het hoorspel Josephine vreemde waan van een oudere mi uitloopt. 10 uur werken van André Grétry op de plaat. 10.40 uur avondoverdenking en 10.55 uur show-muziek. Hilversum 2 VARA 8.05 uur muziek en zang van de Jonge Flierefluiters. 8.30 uur olijkheden in woord en muziek in „Met een knipoog naar de Muzen" 8.50 uur gaan de Sheperds zingen en 9.10 uur begint de uitvoering van Menotti' „De Consul". 11.10 uur ontspanningsmuziek op de plaat. „eigentijdse" opera Draadomroep 76 Van geen kwaad bewust is hij met de agenten meegaan, de Horsten hebben het gezien. Die bij de deur van „De Groene Specht" stonden, keken naar hun voeten cn de anderen onderweg wendden hun hoofd een beetje opzij. Ze willen niets te maken hebben met de dood van Lenter Borne. Ze hebben er geen schuld aan. Zij zijn de landschut niet, die meer op de Hidder kwam dan hij er nodig had. Het doet er niet toe dat hij rond veertig jaar bij hen woont en zijn rechte gang nam door het dal. over hun berg en hun heide. Rond veertig jaar heeft hij zich verantwoorde lijk gevoeld voor iedere akker en elk weiland Hij schutte het brood van de keuters, hun vee er. daardoor ook hun huis en hun kinderen. Hun twisten heeft hij bijgelegd en zich aan hun zeden gehouden, ofschoon hij van de zeekust afkomstig is, waar andere zeden gelden. De aantijgingen van de jachtopziener, die hem een slappe en onbetrouwbare landschut noemde, heeft hij over zich heen laten gaan als kwaad weer, omdat hij meende het eigene te moeten schutten, ook als dat wel eens verder ging dan geoorloofd was. Hij meende dat zo zijn opdracht was. Bernt Vasse heeft het begrepen, maar de Horsten niet. Geen van hen vraagt naar de landschut. Waar hij blijft of wanneer hij zal komen. Op de rand van de brits wacht hij. luisterend naar het kloppen van zijn bloed. Bij het verglijden van de uren is het of ei achter dit niets meer zal zijn. De geluiden achter de deur beginnen vijandig te worden, zelfs de stem van een kind onder het raampje komt uit een wereld waarmee hij heeft afgedaan. De brigadier en de glasharde hebben alles wat ze hebben opgeschreven, voor zich liggen als Joryt door DIGNATF ROKKKKTZ j t4144MiM4itUU4UU4tUUtMU4Um4tUUUt> moet komen. De glasharde leest het voor: wat eep zei en de angstige Tabe. die liever alles wilde toegeven wat anderen beweerden dan een eigen mening opperen. De woorden komen op Joryt af als een zwerm vogels: ze keren en blijven kringen tot ze hem treffen. Dan is hij verbijsterd. Wat heeft Andres te maken met de moord? Of Martine? Lenter kon mijn broer zijn. zei ze. kort voor ze op reis ging. Zij weet niet dat hij hier staat, ze weet ook niet dat Lenter dood is. Tranen springen in zijn ogen. Hoe verzinnen ze het, mompelt hij. Heeft hij niet vele male Andres gewaarschuwd voor diens loslippigheid"' Niet uit kwaadaardigheid iegden ze verkeerd uit wat hij zei of deed. maar omdat ze hem niet begrepen. Heeft hij ook niet zelf zijn schoonzoon moeten leren verstaan' In Nanna's laatste dagen is het als een vonk op hem overgesprongen. De schilder, die een vreemde was. week achteruit en Andres was naar voren gekomen. Een mens. Andres Maler Sindsdien hebben ze samen op de heuvel onder de sterren gestaan. Ze hebben naast elkaar op de Stenen Zonde gezeten en hij heeft de kwasten van Andres in zijn handen gehad, het palet over zijn duim. Hij heeft niets gevraagd, alleen maar geluisterd en gekeken naar het werk dat geen degelijk bestaan kon opleveren. Hoorde hij het zó lezen? Andres Maler, die in „De Rodde" woont, is afhankelijk van Vasse van Buuren? De landheer is rijk en verzamelt schilderijen, zoals zijn vader de kruiken en potten van de oude Horsten. En vragen ze hem over dezt: dingen een antwoord? Hou maar op. ik hoef niet.s meer te horen. De glasharde blijft hem strak aankijken, Joryt knippert zelfs niet met de oogleden. Dan knikt de glasharde alsof hij tevreden is. Geloof je, Volmar, dat de molenaar in staat is om een mens te doden? Het is wel zeer bezwarend dat hij voortvluchtig is. maar bewezen is er niets. Het wordt vriendelijk gevraagd, voor Joryts gevoel tè vriendelijk. Wie weet zeker dat hij onder alle omstan digheden geen moordenaar zou kunnen worden? Ik zeg dat Siewert van de Hidder een stakker is. De glasharde is er zeker van dat de landschut nog meer wilde zeggen. Als hij nog even wacht, is diens mond weer ges'oten. de kin iets naar voren, wat ziin zwijgen benadrukt Het is jammer. Volmar. dat het zo gebeurde. Ik ben ervan overtuigd dat je onschuldig bent, maar ie staat ertussen Joryi raakt de hem toegestoken hand vluchtig, aan; het is zijn gewoonte niet om zo vriendschap pelijk met vreemden om te gaan. Bovendien ziet hij niet goed waar die hand zich beweegt. Er trekken strepen voor zijn ogen. rood en groen, vervloeiend in grijs, alsof hii een dichte mist' ingaat. Hoe lang is het geleden sinds hij hier' kwam? Dagen of weken of maanden, de lengte van de tijd doet er niet toe. Het Ls de diepte die hem gewond heeft. U ar Hl vrr rntgtl i said they toe Chibiabos Onaway! ike, beloved! Thus the gentle Chibiabos. Very boastful was Iagoo. Such was Hia watha's wedding. Richard Lewis, tenor; Royal Choral Society: Phllharmonia Orkest o l.v. Sir Malcolm Sargent. II. Jean Slbeliua. Symphonic nr. 2 in D gr t. op. 43. Allegretto. Tempo andante. Vtvaelaslmo. Al- o.f.v Ernest Ansermet. III. Alexander Tsje- repnin. 10. Bagatellen voor piano en orkeat op. 5. Margrit Weber, piano: Symphonic Orkest van Radio Berlijn o.l.v Ferenc Frlcaay. IV. Sergei Rachmaninov Rhapaodie. Op. een thema van Paganlnl op. 43. Margrit! Weber, piano; Symphoi j Berlijn o.l.v. Ferenc Fr

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 7