BMW De winter wordt wit of vrolijk getint f 5.575.- EEN LUXE Veranderlijk Auto tegen dode, twee boom: een gewonden Zuidafrikaanse politie doet inval bij dagblad Marihuana-handel in Bunnikse fabriek een &ante h# Tally moet nog even wachten Economie en Financiën Hoger omzet Shell Canada lederwaren Soepeler houding van Papandreoe c.s.? Bus in Moezel Wilson dwingt Warbey in het gareel Straalvliegtuig maakt geslaagde noodlanding s MAANDAG 2 AUGUSTUS 1965 (Van onze moderedactrice) PARIJS Een daverend onweer noch de vrije zaterdag hebben kunnen verhinderen dat de mode race hier onverstoorbaar doorgaat. Capucci toonde zaterdagmiddag een kleine doch uitgelezen collec tie in vrolijke, we zouden bijna zeggen Italiaanse, kleuren. De tailleurs zijn samengesteld uit een foureaujapon (dus recht) met een driekwart mantel, die meestal een verdekte sluiting onder een patte heeft. Ook hier veel stiksels, maar geen verdikte naden en ook steeds precies in de kleur van het materi aal Die stiksels zijn er dus wel, maar vallen bijna niet op. De tail leurmantels hebben dikwijls een overpamd aan de rug, dat van een centimeter of vijf beneden de taille los valt. Als tegenstelling ook tail leurs bestaande uit rok, blouse en heel kort boleroachtig manteltje. Dikwijls zijn twee kleuren gecombi neerd door in crustaties. Wat ook bij de japonnen gebeurt en dan dik wijls in samenstelling wit-beige. Hier veel beduursels laivgs de hals of op de ceintuurs, terwijl voor de feeste lijke klediij weer stroisveerranden langs de zoom waren gezet. Wit met •awart, wiit met zilver, wit met beige het wordt een lichte winterl tup.: Umqn u, MM 91a, Den Haag. nO ileilers verspreid mer het gehele tand. De schouders zijn breed en niet zo wei nig, de mouwen leken ietwat rond in gezet. Veel groen in verschillende nuances, koningsblauw en pasteltin ten voor de avond- De hele collectie getuigde van een ge raffineerde eenvoud, maar geen spoor Courrèges. Het is duidelijk, dat vele ontwerpers met mee wensen te doen in de meetfkunrielijn. La Roche /^uy la Roohe hield echt een vrolijk, welhaast gezellige toon in zajn col lectie. Jeugdig en fris zonder veel versierselen enr pretentie maar pret tig om te zien en te dragen. Guy la Roche is „een jongen van buiten", maar zün collectie is echt op de Parij- se vrouw afgestemd. De Franse pers is dan ook altijd geestdriftig over hem terwijl de buitenlandse persstem men dikwijls koel blijven. Hier tailleurs met drie vrij grote kno pen gesloten en niet zoals bij de anderen met een dubbele rij. De japonnen vallen absoluut recht, .zonder aanduiding van de taille. Ze vallen wel glad langs de heup en zijn dus geen sacjaponnen. Het zijn. tubes. Ze sluiten hoog aan de hals en hebben heel kleine mouwttfes of •helemaal geen mouwen. Langs stik sels in V-vorm, van hals tot zoom, of van de halts tot over de taille zijn de enige versiering. Het is net of er een groot plastron is ingezet. De tailleurs hebben of 'n afstaand bias- kraagj'e of h smal bontje langs de hals dat bonltje slaat even over en er siteekt dus aan één kant een staart je uit. De clou van de collectie wa ren japonnen in twee kleuren. Bav. paars met chartreuse; rood en grijs; zwart en mosterd geel. En het moet gezegd, dat het altijd mooi is. Minder breed De schouders zijn hier beslist minder breed dan bij de andere. Ook bij de mantels, die in een tube vallen en steeds met een bijpassende japon ge toond werdten. Bij de geklede modellen dezelfde soberheid van lijn. Hoe het mogelijk is kan moeilijk verklaard DE BILT. Gedurende het week einde handhaafde zich over Nederland een overwegend westelijke polaire stroming. Een hierin aanwezige zwak ke rug van hoge druk onderdrukte zaterdag de buiigheid vrijwel geheel, zodat het weer toen een zonnig karak ter had. Zondag kwamen eveneens flinke perioden met zonneschijn voor maar plaatselijk kwamen toch ook en kele zware onweersbuien tot ontwik- Ten westen van de Britse eilanden is een tamelijk actieve depressie aange komen, die in oostelijke richting trekt en morgen dicht langs ons land zal passeren. In verband hiermee neemt de tijdelijk naar zuidwest tot zuid krimpende wind in kracht toe, terwijl bovendien het frontensgsteem van depressie regen zal brengen. Een vol gende depressie, die een iets zuidelijker gelegen baan volgt dan zijn voorgan ger, nadert eveneens snel Europa. Het weer blijft dan ook de eerstkomende dagen veranderlijk met af en toe regen en vrij veel wind. De temperatuur blijft beneden normaal. Strandvertvachting Een depressie bü Ierland trekt de Noordzee. Een regenfront passeert de komende avond en nacht. Morgen wisselend bewolkt met plaatfselijk nog wat regen. Vrij krachtige zuidwesten wind. Nog steeds te koel, 15 tot 17 gra den. zeewater 16 graden Vooruitzichten: de eerste helft deze week zal nog geen belangrijk beter strandweer brengen Hoogwater Scheveningen 3 augustus: 7.11 v.m.; 19.38 n.m. Zon en maan Dinsdag 3 augustus: zon op 5.04, onder 20.27; maan op 12.45, onder 23.16. Woensdag 4 augustus ;eerste kwartier. HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen zeven uur és xs *-• =2 lis SÈ 15 lï ia Brand in treincoupé UTRECHT, In een eerste-klas- coupé van de trein RotterdamEind hovenVenlo is zaterdag om kwart over vier, vlak nadat de trein het station Rotterdam-Lombardije verla ten had, brand uitgebroken. Een reiziger in een aangrenzend com partiment werd gealarmeerd door het geluid en door rookontwikkeling en trok aan de noodrem. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor, maar het compartiment brandde geheel uit, even als de gang naar het balcon. De gemeen telijke brandweer van Rotterdam heeft het vuur geblust Volgens de N.S. is de brand niet te wijten aan een technische storing. Men neemt aan, dat ze is veroorzaakt door een brandende peuk sigaar of sigaret. Het beschadigde treinstel werd losge koppeld, waarna de rest van de trein zijn reis met ruim een half uur vertra ging voortzette, doordat men de boven leiding tijdens de brand uit veiligheids overwegingen spanningloos had gemaakt, liepen nog vijf andere treinen vertragin- worden, maar prachtige gitversiering, soms nog met gouddraad verwerkt, kon de gedistingeerde eenvoud niet weg nemen. In deze collectie betrekkelijk veel zwart en een beeldig lichtpaars van de violette de parme. De avond japonnen hadden geborduurde corsa ges in bolerovorm. Kleuter overleden na val uit flatgebouw AMSTERDAM, In Tutndorp-Sloter- meer is zaterdagavond de driejarige Jan Meelker van de zevende verdieping van een flatgebouw aan de Eastonstraat naar beneden gevallen. Het jongetje werd naar het ziekenhuis gebracht, waar het korte tijd later is overleden. Hoewel zijn slaapkamerraam extra was beveiligd met ijzerdraad heeft hij dit los weten tc peuteren. De kleuter is ver moedelijk op de onder het raam ge plaatste verwarming gaan staan en daar na uit het geopende raam gevallen. UDEN Op de Bedafsweg te Udenl MAASTRICHT, De 26-jarige K. Eentje, die het niet deed Deze. door het Russische pers bureau Tass verspreide, foto toont een Amerikaanse bom, die een dezer dagen boven Noord-Vietnam werd uitgeworpen en niet ont plofte. De Noord-Vietnamees, bij zijn huisje op de achtergrond, kon van geluk spreken. (Venlo). W K L_ I mans (Eindhoven). N J A Kortenoev I (Velden) W J M Send en (Eindhoven). heeft zich zaterdagavond een verkeers ongeluk met dodelijk afloop voorge daan. Een personenauto met drie in zittenden raakte van de weg en kwam tegen een boom tot stilstand. De twin tigjarige dienstplichtige soldaat A. F. Suppers uit Ravenstein werd uit de auto geslingerd en overleed ter plaat- Een andere militair, de negentien jarige G. H. Leenders. eveneens uit Ravenstein, werd ook uit de auto ge slingerd en liep ernstige verwondin gen op. De eveneens uit Ravenstein afkomstige bestuurder. J. M. Willems, is met ernstige verwondingen in een ziekenhuis opgenomen. GRONINGEN Vier personen liepen gisteren ernstige verwondingen op bij verkeersongeluk op rijksweg 49 (Gro ningenAfsluitdijk) in de gemeente Ma- rum. Het ongeluk ontstond toen de auto de 33-jarige verpleegster G. van Daal uit Amsterdam tijdens een inhaalma noeuvre in botsing kwam met een tegen ligger, bestuurd door de heer H. Albron- da uit Groningen, die in zijn auto drie passagiers had. De inzittenden werden met ernstige verwondingen naar het aca demisch ziekenhuis in Groningen overge bracht Ook de verpleegster ls in ern stige toestand naar het ziekenhuis ver- AMSTERDAM De Amsterdamse poli tie heeft gisteravond proces-verbaal op gemaakt tegen de 23-jarige metselaar B. L. uit de hoofdstad wegens het ver oorzaken van een dodelijk ongeluk en het r(jden onder invloed. De metselaar, die een auto bestuurde, sloeg op de hoek RuysstraatWibautstraat linksaf en ver leende daarbij geen voorrang aan een hem tegemoetkomende scooterrijder. De botsing die volgde was zo hevig dat de bestuurder van de seooter. de 52-jarlge stoker T. J. van Velsen uit Amsterdam, ter plaats overleed. VARSEVELD De 45-Jarlge W. Bier man uit Varsseveld ls vrijdagavond op de Halsweg in zijn woonplaats met zijn bromfiets plotseling linksaf geslagen en geschept door een personenauto. De 9- jarige Jan ter Maat. een logeetje afkom stig uit Arnhem, die achter op de brom fiets zat, was op slag dood. De heer Bier man is ernstig gewond naar het Wilhel- mlnaziekenhuis te Doetinchem overge bracht waar een been geamputeerd werd. Voor zijn leven wordt gevreesd. BARNEVELD Ter hoogte van het landgoed De Biezen bij Barneveld is za terdagavond de 3^-jarige gehuwde A. Vonhof uit Amsterdam verongelukt. De heer Vonhof was met een oude postkoets op weg naar een ruiterdemonstratie te Lunteren. Op een gegeven moment raak ten de leidsels los. De heer Vonhof trok de remmen aan, maar kwam daarbij ongelukkig te vallen dat hü een wiel over het hoofd kreeg. Haut uit Maastricht is zaterdagavond bij een verkeersongeluk om het leven geko- Hij kwam met zijn motor na een inhaalmanoeuvre frontaal in botsing met ;n tegemoetkomende taxL OMMEN, Bij een autobotsing op het kruispunt rijksweg 36Becrzerweg in de gemeente Ommen is de 64-jar)ge heer K. uit Borne om het leven gekomen. Zes personen zijn min of meer ernstig gewond opgenomen in het ziekenhuis te Hardenberg. De heer K. zat naast de bestuurder van een personenauto, die in botsing kwam met een andere personen auto waarvan de bestuurder geen voor rang verleende. Verdronken ZANDVOORT Zaterdagavond is op het noordelijke strand in Zandvoort een hoopje kleren gevonden afkomstig een 21-jarige jongeman uit Frankfort Main, die in een hotel in Amsterdam logeerde. Nu hij zich tot heden toe niet heeft gemeld, neemt men aan. dat de Jongeman vermoedelijk is verdronken. Niemand heeft echter van het ongeval iets bemerkt. De naam van de vermiste is Jurgen Schaf er. COMO De negentienjarige Neder lander Adrianus Hofman uit Bloemen- d aal is zaterdagmorgen in het Comomeer verdronken. Zijn verloofde, Anthonia van der Valk uit Rotterdam, die met Adrlaan diens vader met vakantie aan het Comomeer vertoefde, zag haar verloofde voor haar ogen verdrinken. Zijn lichaam werd na een half uur zoeken op tien me ter diepte gevonden. JOHANNESBURG De Zuid afrikaanse recherche heeft zaterdag avond een inval gedaan op de re dactie van het in Johannesburg ver schijnende dagblad „The rand daily mail". Het blad heeft de afgelopen dagen artikelen gepubliceerd over de wantoestanden in Zuidafrikaanse gevangenissen. De recherche was op zoek naar documenten waaruit de krant zijn gegevens moet hebben geput. Inmiddels heeft de chef cipier van de Cinderella-gevangenis in Boksburg huisarrest gekregen naar aanleiding van verklaringen, die hij tegenover de pers zou heb ben afgelegd. Het blad, dat tegen de regering Ver woerd is, gaf uitvoerige overzichten van de diverse martelingen die in de gevan genissen werden toegepast. Een van de martelingen zou met elektrische schok ken geschieden De hoofdredacteur van The rand daily mail. Laurence Gandar, zei zaterdag avond tot de rechercheurs, dat ze het ge bouw konden doorzoeken, maar toch niets zouden vinden omdat de documen ten in handen van een juridisch adviseur n. Het onderzoek leverde inderdaad Stockholm 1. hew Oslo zw. bew. Kopenhagen 1. bew. Luxemburg Parijs Genève tv bew Locarno onbew Wenen gh. bew Innsbruck zw bew Belgrado zw. bew Athene onbew Rome onbew Barcelona 1. bew. Madrid L bew Mallorca 1. bew Lissabon onbew. windstil 21 windstil 32 24 windstil 25 18 De zaak heeft in Zuldafrika nogal wat deining veroorzaakt Zo zün er vragen gesteld in het parlement. De minister van justitie Vorster heeft gewaarschuwd, dat kranten die over de beweerde martelin gen in gevangenissen hebben geschreven gerechtelijk kunnen worden vervolgd. De chef-cipier van de Cinderella-ge vangenis, Johannes Theron, verklaarde na de overval op zijn huis: „Ik ben vast beslotener dan ooit om de toestanden in de gevangenissen hier aan de kaak te stellen. De waarheid zal aan het licht komen". Minister van justitie Vorster heeft hardnekkig geweigerd in te gaan op eisen van de oppositie in het parlement voor een grootscheeps onderzoek naar het beheer van Zuidafrikaanse gevangenis- Het was de tweede keer in een maand, dat de politie een inval deed in de kan toren van The rand daily mail. Eerder in Juli deed zich hetzelfde voor. nadat het blad een aantal artikelen had gepubli ceerd van de ex-politieke gevangene Ha rold Strachan. waarbü büzonderheden werden gegeven over wreed optreden tegen zowel gekleurde als blanke gevan genen. Hoofdredacteur Gandar kreeg toen van de regering een publikatieverbod over deze kwestie. Strachan werd het stilzwijgen opgelegd door een verban ningsbevel van de regering. Hü is onder huisarrest geplaatst. UTRECHT De rijkspolitie heeft twee in ons land werkende Marok kanen gearresteerd wegens het in bezit hebben en verhandelen van marihuana. Het zijn de 21-jarige Spaans-Marokkaan J. C. A. H. die donderdag in een Doorns pension aangehouden werd en de 29-jarige Frans-Marokkaan M. S., op wiens kamer in Utrecht mannen van de rijkspolitie en van de Utrechtse ze denpolitie vrijdagavond in 'n koffer een zakje met vier en een half ons marihuana vonden. De zaak kwam vorige week zaterdag aan het rollen toen in Tiel twee ma wegens diefstal van enkele colbertjasjes werden verhoord op het bureau va gemeentepolitie. Bij de fouillering bleek van hen. een Marokkaan, sigaretten op zak te hebben, waarvan men moedde dat ze marihuana bevatten. Om dat de man in Doorn woonde schakelde de gemeentepolitie van Tiel de rükspoli- n die bü huiszoeking In het arbei derspension in de kleding van de Marok kaan inderdaad tabaksresten vond met zoals vandaag na onderzoek ls komen vast te staan marihuana. Vlucht verijdeld BRUNSWUK. Een hagelbui van kogels van communistische grensbewa kers heeft gisteren de vlucht verijdeld van een jonge Oostduitser, die probeerde naar het westen te ontkomen. De westduitse douane te Brunswük deelde mede. dat de ongeveer 25-jarige vluchteling zich op enkele meters af stand van het prikkeldraad bevond, toen Oostduitse grenswachten hem in het oog kregen. Zij begonnen meteen te schie ten en dwongen de man zün ontvluch tingspoging op te geven. De douanebeambten geloofden niet. dat de man was getroffen, hü werd oostduitse soldaten weggevoerd. Het incident deed zich voor in de büheid van Helmstcdt. de controlepost op de Berlünse autosnelweg. Tijdens het verhoor vertelde H. dat hy de marihuana op de fabriek Bunnik waar hij werkt, kochit van een hem niet bij name bekende col- en landgenoot. Dank zij de mede werking van de personeelschef van de fabniek kon de politie de volgende dag de hand leggen op S. die al vooi hij op de politiepost Bunnik aan kwam, bekende. De hoeveelheid Ma rihuana die in zijn keurige (privé) - kamer in Utrecht in beslag werd ge nomen is ongeveer f 700 waard. Niet zelf De twee Marokkanen rookten de rihuana zelf niet, maar gebruikten de sigaretten uitsluitend als handelswaar. S. nogal vaag over de identiteit van zijn leverancier (de transacties gebeurden op een nogal geheimzinnige manier e beweert dat hy de man niet kent) de politie zet haar onderzoek voort De marihuanahandel in de Bunnikse fabriek al minstens vier maanden aa: gang. Iedere vrijdag, direct na ontvangst de loonzakjes, werden er ..zaken' gedaan. Ook de afnemers van de Marok kanen zyn niet allen bekend. In ieder ge- -al is er een Nederlands meisje bü, .vriendin" van een van hen. De twee mannen zün in verzekerde be waring gesteld en zullen worden geleid bü de officier van justitie in Utrecht l In de bossen in de buurt van Coimatore in het zui den van India zoekt men een 'olifant, die al zeven mensen heeft gedood. Hij moet slagtanden hebben van bijna een meter lang. I De 34-jarige Cubaan Luis Casas. die vroeger gouverneur van een pro vincie is geweest, is door een Amerikaans jacht in Miami aan land gezet Men vond hem zwemmend voor de kust. Hij had zojuist het piepkleine vlot (an derhalf bij één meter) verlaten, waarmee hij een dag tevoren in Cuba van wal was gestoken. Hij moest daar een straf van 20 jaar ondergaan wegens activiteit tegen het regi me van Castro. Een 69-jarige Ameri kaan John Libbi heeft zijn vierde poging om de berg Ararat in Turkije te beklimmen, waar hij de ark van Noach hoopt te vinden, opgegeven in ver band met de slechte weersomstandigheden. De 61-jarige Ameri kaanse filmster Cary Grant blijkt vorige maand in het geheim in het huwe lijk te zijn getreden met de 27-jarige actrice Diane Cannon, die kleine rollen heeft gespeeld in „The girls" en „The rebel breed". Voor Grant is het zijn vierde huwelijk. Dia ne Cannon is niet eerder getrouwd geweest. Tot schoonheidskoningin van Michigan is gisteren gekozen de nit Vlaardin- gen afkomstige mejuf frouw Lynne Smith (19), die thans in Kalamazzo woont. De jongedame, die negen jaar geleden met haar familie naar de VS is gekomen en precies zes weken geleden het Ame rikaanse staatsburgerschap heeft gekregen, zal Mi chigan vertegenwoordi gen in de wedstrijd om de titel van Miss America dit jaar. I Zaterdagavond zijn In Engeland voor de televisie voor het laatst reclames voor sigarettenmerken vertoond. Zij zijn door de regering verboden na een felle anti-rookcampagne van Britse medische des kundigen. Via de televisie mag nog wel reclame worden gemaakt voor pijptabak en sigaren- De Britse sigarettenfabrikan- ten hebben naar schatting ruim 60 miljoen gulden per jaar uitgegeven aan tv-reclame. A'fl mislukte parachutesprong HOEVEN Het meisje dat onlangs by haar eerste parachutesprong onderaan het vliegtuig bleef han gen zal nog tot januari a.s. moe ten wachten tot ze opnieuw een poging mag doen om als leerling- parachutiste naar de aarde te zweven. Het is namelyk gebleken dat 18 jaar de minimum leeftijd is waarop mag wor den gesprongen. Deze bepaling, niet overbekend., wil de leiding van de pa- rachuitistenschool aanhouden, temeer daar het meisje, de 17-jarige Tally Aquina, nu zo overdadig in de publi citeit is gekomen. Haair eerste avontuur heeft Tally nóet weerhouden om vol ongeduld naar de volgende sprong „toe te leven". Haar blijven hangen van enkele weken gele den kwam o.m. door haar geringe ge wicht en door een ietwat mislukt® start. Gisteren is overleden de heer Kees Mulder (69), die bekend ls geworden doordat hy tientallen parachutisten in de maanden na de slag bü Arnhem over de Rijn heeft gezet en door de Duitse linies naar de eigen troepen heeft teruggebracht. Hy was drager van de medals of freedom van Engeland en Amerika. AMSTERDAM De omzst van de Nederlandse lederwaren industrie was volgens het bedrijfschap in 1964 (1963) f125 (111) miljoen, waarvan f23.3 (18.9) min. uitvoer. Hiervan ging driekwart naar de Euromarkt. De uitvoer in hoe veelheid steeg 20 in geld 23 De invoer nam met 25 toe tot f 40 min. Van de resultaten der bedrüven is nog weining bekend, maar de produktle ls 15 gestegen bü nagenoeg gelijke be zetting zodat de loonkostenstijging met 16 voor een belangrijk deel is goedgemaakt. Dat deze stijging niet tot moeilü'lcheden heeft geleid is verder toe te schrijven aan de gunstige afzet- mogelükheden. De grote terughoudend heid voor de loonvoorstellen voor 1965 is een teken dat de meeste bedrüven dicht bü de grens van het economisch mogelijke zün gekomen. Het schap meent, dat het kosfcenprobleem in het brand punt komt te staan en dat een oplossing alleen mogelijk is door verhoging van afzet en bedxüfsvoering. Op de lengc duur hangt de voortzetting van de pro- duktie in sterke mate afhankelük van rationalisering. De industrie omvatte 360 bedrijven met werk voor 7300 mensen, van wie 5100 rechtstreeks bijdragen in de produktie, van wie 4200 als produkfie- arbeiders, van wie de helft 23 jaar of jonger. De vrouwen vormen 44 van de direkt produktieve werknemers. Markt voor tabak minder gunstig AMSTERDAM In de jaarvergade ring van Entcomayer zeide directeur A. F. Schelkes. dat het eerste halfjaar voor de hele tabakwereld minder gunstig is geweest dan het zeer gunstige tijdvak van een jaar tevoren. Vooruitzichten voor 1965 zün moeilijk te geven omdat één kwartaal een heel jaar kan goedma ken. De liquide middelen zün gedaald doch de tabaksvoorraad is vergroot. Hierin schuilt geen stille reserve doch ook geen verlies. In dit halfjaar is vrü veel Java tabak gekocht in verband met de slechtere oogst. In Kameroen-tabak is weinig gedaan omdat de prijzen te ris kant waren. De Britten hebben nagenoeg alles opgekocht. De statutenwüzlglng ls om administratieve redenen uitgesteld. Deze behelst een kapitaalsverhoging van f 750.000 tot f 1.875.000 om meer armslag te hebben bij de zeer hoge tabaksprijzen, de stijgende kosten en behoefte aan meer geld voor tabaksinkopen. Hoe men het geplaatste kapitaal zal vergroten, ls nog niet te zeggen, maar van een beroep op de kapitaalmarkt ligt de eerste tüd niet in het voornemen. ATHENE Het Griekse parle ment zal vanavond bijeenkomen om de regeringsverklaring van nieuwe kabinet-Novas aan te horen. Dit is zaterdag door de waarnemend voorzitter van het parlement. Baklatzis, bekendgemaakt nadat hy een gesprek heeft gehad met koning Constantyn. Baklatzis liet zich optimistisch uit over de kans. dat de bijeenkomst in tegenstelling tot vrijdagavond m wel doorgang zal vinden, wat zou kun nen betekenen, dat de houding van di fractie van oud-premier Papandreoe's Verenigde Centrumpartij wat soepeler is geworden. Ook de nieuwe premier Novas heeft zaterdag een gesprek ge had met koning Constantijn.. Novas verklaarde, dat de vorst het standpunt de regering deelt, dat het ontbre ken van een quorum geen blijk van af keuring jegens de regering impliceert. Zoals bekend, heeft Baklatzis vrijdag avond bij het constateren van het ont breken van een quorum verklaard, dat beschouu Intussen is de nieuwe regering druk bezig de Centrale Inlichtingendienst (KYP) te zuiveren van linkse elementen die door ex-premier Papandreoe tijdens zijn bewind zyn aangesteld. Er zün tot dusver ruim 1700 functionarissen va.. KYP overgeplaatst Enkele dagen geleden is een ambtenaar van deze dienst. Papa- terpos. gearresteerd op beschildiging van het aftappen van telefoonlijnen. Hy zal, zo wordt vernomen. In arrest blüven tot de krijgsraad voor een speciale zitting bijeenkomt. ROTTERDAM Shell Canada heeft ver het eenste halfjaar een winst ge boekt van 15.5 (vorig jaar 10.3) miljoen Canadese dollars of 0.47 (0,31) per aan deel A, waarin ditmaal 1.96 min. of 0.06 per aandeel A uit verkoop van een deel neming. De bruto produktie van ruwe olie en gasbenzme steeg 9% tot gemid deld 58.300 vaten per dag, die van aard gas 4V» tot 9.29 min. kubieke meter per dag. de verkoop van eindprodukten met 5%. met 166.600 vaten per dag. In de benzineprijzen kwam een lichte verbe tering, doch zü zün lager dan vorig jaar door de voortdurende concurrentie in het bijzonder by de gnote steden Quebec, Montreal, Toronot en Vancouver. (Vervolg van pagina 1) Het ongeluk betekende voor de 32 pas» sagiers het trieste en onverwachte slot van een achtdaags vakantiereisje naar Oostenryk: de bus was juist in Bauen* dorf voor de laatste etappe van de thuis reis begonnen toen het ongeluk gebeurde^ Op 24 juli was de bus uit Dordrecht ver trokken en zaterdag zou men weer terug keren. De meeste slachtoffers onder wla 'n Zwitsers echtpaar liepen kneuzing gen, een aantal ook een shock, op. Over de schuldvraag is de politie van Zeil erg vaag. De juiste toedracht is nog niet definitief vastgesteld. Maar aange nomen wordt wel dat bet ongeluk is veroorraaakit doordat de chauffeur van de tankauto in dc onoverzichtelijke bocht op dé linker rijbaan is geraakt. Door de botsing is een van de voorwie len van de tankauto afgebroken. Het is niet de eerste keer, dat op deze voor het verkeer gevaarlyke weg een ongeluk gebeurt. Er zün de afgelopen jaren meer auto's door de borstwering gebroken meest personenauto's. Twee jaar terug stortte een Belgische bus om laag. Daarbij viel toen een dode te be treuren. Het ls een wonder^ dat het on geluk nog zo is afgelopen. LONDEN De partijgenoten van premier Wilson hebben „rebel" War bey, die aangekondigd had tegen Wil son te zullen stemmen als deze niet aftrad, voor de keuze gesteld: of voor Wilson stemmen of bedanken als lid van het Lagerhuis. De Labourpartü meent deze els t® kunnen stellen op grond van het feit, dat de Lagerhuisfractie beloofd heeft (een verklaring getekend heeft) dat de regering van Wilson gesteund zal wor- De houding van Waribey wordt gezien als een schending van deze belofte die bedanken voor het Lagerhuis tot gevolg heeft. Overigens verwacht Labour van daag toch wel te zullen winnen omdat de liberalen ook wel voor Wilson zullen stemmen aldus is de mening in rege ringskringen. Wilson zelf nam het drei gement van Warbey niet al te ernstig op, al zou de absolute meerderheid voor Labour wel helemaal krap worden: twee stemmen. Met 94 mensen aan boord BEIROET Een Convair straalvliegtuig van de Swiss Air met 94 men sen aan boord, heeft hier vandaag een noodlanding gemaakt allen aan boord kwamen er ongedeerd af. Van de linkerwielen van het landingsgestel waren de banden afge scheurd. Het toestel rolde 1200 meter over de landingsbaan op de me talen velgen. De piloot had onmiddellijk na het op stijgen uit Kairo meegedeeld dat de vier banden van zyn linker landingsgestel de wielen afgescheurd waren. Hel cirkelde drie maal boven het vliegveld van Beiroet om de mannen in de ver keerstoren in staat te stellen de toestand van het landingsgestel na te gaan. Daar na kreeg de piloot bevel zijn brandstod in de Middellandse Zee te laten vallea en een noodlanding te maken.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 5