mm „Hannibal", kleine strijd tegen levensverveling Morgenavond kijken naar: rl&usltc/' IDE STENEN ZONDEj ZATERDAG 31 JULI 1965 ETHERGOLVENETHERGOIVEN-ETHERGOIVEN-ETHERGOIVÉM tTWERGOlVEN-CTHERGOLVEN-ETHERGOtVEN-ETHERGOtVEN. Brick Bradford (Van radio- en tv-redactie) BUSSUM Het is een heel merk waardige eenakter, die de NCRV-te- ievisie ons morgenavond aanbiedt op het scherm. We willen u gaarne uit nodigen, er eens naar te kijken tussen 8.50 en 9.25 uur. U kunt dan kennis maken met het aparte werk van de Joegoslavische schrijver Vantsja Kljakovitsj, een naam die u nauwe lijks kunt uitspreken en die u nu nog niets zegt. Misschien wordt dat na de tv-uitzending (Ned. 1) anders. „Hannibal" 'is een kleine levensfilo sofie. Het wordt aan de kijker overge laten, er de juiste interpretatie aan te geven. U moet het verhaal vooral niet alleen als realisme zien, veel eerder als de confrontatie met een levenssi tuatie die om klaarheid vraagt. U maakt kennis met een ouder wordend echtpaar, Iwan en Martha, dat elkaar niets meer heeft te zeggen. Ze zitten en u merkt direct hier met een altijd-durend gebeuren te maken te hebben in hun beschei den ingerichte woonkamer, waar al lang niets meer de aandacht trekt. Niets meer? Ja toch, de twee klok ken. De hangklok en de staande klok, die maar nooit precies gelijk willen slaan. Altijd komt de een na de an der. Iwan is er al jaren mee doende, ze gelijk te laten lopen... Eerste kleine symbool van twee Ie» vens die aan elkaar gelijk zijn gewor den... maar net niet helemaal, zodat er altijd een licht geharrrew treedt. Totdat opeens het monotone levens ritme wordt doorbroken: er komt een telegram van ene Hannibal, gericht aan Iwan. Hij meldt zijn plotselinge komst en ondertekent met „Je Hanni bal". Maar het echtpaar kent geen Hannibal. Toch valt hij als een bom in hun dagelijks leven. Hij weet alles van hun beiden, vooral dingen uit Iwan's jeugd. Maar Hilversum I 402 19.10 Actualiteiten, solist: klassieke grammofoonplaten. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II 298 m: VARA: 18 00 Nieuws en commentaar op het nieuws. 18.20 Voor de teenagers. 19.20 Voor de jeugd. 19.30 Stereo: Tango rumba-orkest en zangsolisten 20.00 Nieuws. 20.05 Ware legende, hoorspel. 21.00 Wiener Festwoche. 22.30 Nieuws. 22.40 Sport op zaterdag. 22.45 Reportage. 23.10 Zij__dle Tocii is het zo! Nieuwtjes hij de Flintstones Johan Kaart en Emmy Lopes Dias als het echtpaar in „Hanni bal", tv-eenakter, zondagavond op Nederland 1. de twee kunnen hem niet plaatsen en dat probleem wordt ook niet opgelost. Wie Hannibal in werkelijkheid is, komt niemand, ook de toeschouwer niet, te weten. Hij komt, brengt beroering, veran dert de houding van het echtpaar... en gaat weer. Hij is als de steen, die vallend het rimpelloze watervlak BUSSUM De schrijvers/teke naars van de Flintstones hebben iets nieuws bedacht. Af en toe zullen de huiselijke avonturen van de beide echtparen uit het stenen tijdperk worden afgewisseld met een showtje, dat zij opbouwen rondom de stem van een bekende grote ster. Een van de eersten die aan de beurt komen is Elisabeth Montgommery als Alice in Wonderland". Sammy Davis leent dan zijn stem aan de Cheshire kat, Howard Morris aan Wit Konijn. Bill Dana, die ook het scenario voor deze speciale Flint- stoneshow schreef, spreekt zelf de Witte Ridder. Wanneer wij deze shows als afwis seling op het scherm zullen krijgen is nog niet bekend. Nog niet iedereen krijgt de ƒ110 DEN HAAG Het is minister Veld kamp bekend, dat nog niet alle vol wassen werknemers een minimumloon van 110 per week ontvangen. Dit kan volgens hem het gevolg zijn van de omstandigheden dat werkgevers en werknemers het bij een cao niet zijn overeengekomen. Als dit wel het geval is, is er sprake van een overtreding, waartegen kan worden opgetreden. Dit antwoordt de minister op vragen van het KVP-Tweede-Kamerlid C van der Ploeg. De minister deelt tevens mee dat de regering de principiële vraag over de wenselijkheid en mo gelijkheid van een minimumloon nog in beraad heeft. En na zijn vertrek wordt het dage lijks leven van dit echtpaar ook weer stil. De klokken zijn er nog, ze slaan alweer niet gelijk. En opnieuw heb ben ze elkaar „niets te zeggen", deze twee, opnieuw neemt de gevaarlijke levensverveling bezit van hen en van de sfeer in de woonkamer. Wat heeft de schrijver zijn toe schouwers willen voorhouden? Het is aan elk van hen, dit zelf uit te ma ken. „Hannibal" is ontleend aan de bun- :1 „Ontmoetingen" van Vantsja Kljakovitsj en Nel Bakker bewerkte het spel naar de Duitse vertaling van Milo Dor. Het zijn Johan Kaart en Emmy Lo pes Dias, die het echtpaar spelen; Broes Hartman verschijnt als Hanni bal. Dit stukje uitzichtloosheid wordt geregisseerd door Bob Löwenstein. Vanzelfsprekend trekt ook de jury voor dit laatste programma mee. Die bestaat uit de mannequin Sophie- tje van Kleef, de zanger-drummer van de Torero's Ruud Kleyn, Miep Janssen, lokettiste bij de Ned. Spoor wegen en Co de Kloet, chef van de VARA-radiojeugdafdeling. De laatste „Top of Flop" zal de 40- ste zijn. Het programma begon in 1961, naar het voorbeeld yan de. suc cesvolle BBC-serie „Jukeboxjury" en het is eens per maand, zomer en win ter door, uitgezonden. Eerst geruime tijd uit de Larense Singerconcertzaal, daarna uit allerlei gemeenten in het Het is steeds een door jong cn oud drnkbekeken programma geweest en het gaat er ook niet uit omdat het aan ponulariteit verliest, maar omdat de VAR A-televisie de tieners in het komende seizoen weer eens iets an ders wil aanbieden. Trein vol tieners naar de laatste „Top of Flop" BUSSUM De laatste uitzending van het tienerproeramma „Top of Flop" van de VARA-televisie krijgt een feestelijk tintje. Het komt op de avond van woensdag 11 augustus op het scherm, maar wordt een dag tevo ren in de Buitensociëteit van Zwolle opgenomen. Op die 10e augustus zal er een speciale trein van Amsterdam naar Zwolle rijden en die trein word volgepakt met tieners, die gedurende het reisje gezellig in een daarvoor in gerichte wagen kunnen... dansen. Dat zal me een feest worden o._ rails. Herman Stok zal persoonlijk de dans leiden en de jeugd-afdeiing van de VARA gaat de hele zaak op de geluidsband vastleggen voor latere uitzending. Er komen dan natuurlijk ook gesprekjes met de jongelui aan te Verder zal er een televisie-team meereizen om opnamen te maken. Dit voor een uitzending van ongeveer 4 minuten, welke aan die van de laatste „Top of Flop" zal voorafgaan. Nederland I NTS: 18.00 Athletiek te Kiew: Rusland-Amerika. CVK/IKOR/RKK: 19.00 Bijbelvertelling door en voor kinderen. NTS: 19.06 Kentucky Jones: Lachende Boeddha, TV-film. 19.31* '--,* "ourn: 21.25~Pianotrïoklassieke :iek. 21.55 Interview. NTS Journaal. VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 KRO 8.50 uur artiesten, paarden, beven, olifanten en ezels treden op in Circus Althof. 9.55 uur een vrolijke vakantie-cocktail met muziek en zang. Ned. 2 AVRO 8.01 uur nieuw avontuur van Top Cat. 8.25 uur Elvis Presley als tieneridool. 8.55 uur komt „de schone heks" weer in actie met haar trucs, want Darrin heeft een verstuikte enkel en is erg lastig. 9.20 uur De Saint voert een merkwaardige „oorlog" in olierijk Koe weit, ook ditmaal ontbreekt het mooie meisje niet. VANAVOND TE HOREN Hilversum I KRO 7.30 uur werken van Mozart en Schumann in „Populaire klassieken. 8.30 uur het programma „Drie van elck wat wils", met Italiaanse muziek, cabaretliedjes, Gert Timmermans' „Grijze haren" en nog veel meer. 9.30 uur vakantieverhalen uit Zuid-Amerika, Pakistan en Spanje. 9.50 uur vrolijke plaatjes en 10.25 uur nieuwe klassieke platen. Hilversum II VARA 8.05 uur „Ware legende", hoorspel van Gyorgv Sos (herhaling). 9.00 uur concert van de Wiener Festwoche: het Londens Symfonie orkest speelt werken van Handel, Haydn en Dvorak. 10.45 uur reportage skütsjesilen en 11.40 uur een dagje uit met Mies Bouwman. Nederland I: NTS: kort. 19..- 1 Dwars door Afrika, documentaire film. 19.35 Sir Lancelot. TV: film. NTS: 20." in het Barend de Beer. KRO: 19.06 weeroverzicht. KRO: programma. 21.55 Vak balletprogrami 22 35 Journaal .20 Brandpunt. X Dubbelgangers: r Amsterdam. NTS: 22.50-22 55 Journaal. Nederland II NTS: 20.00 Nieuws ln het kort. AVRO: 20.01 Top Cat. tekenfilm. 20.25 Tieneridolen: Elvis Presley. 20.55 De schone heks. TV-film. 21.20-22.10 The Saint. TV- film. België: Nederlands progr. Kan. 2 en 10: 19.30 Tijd voor U. 20.00 Nwb. 20.25 De wijkagenten. 20.50 Zomercarrouscl. showpro- gr. 21.40 Suspens: De teddybeer. 22.40 Nws. 1879) Griekse, Romeinse en Ooster- vruchten van de wolfskers, zonder se dames, die ln de oudheid bijzonder van <ie kwalijke roep aantrekkelijk wilden zijn, gebruikten P,anl Iets aan te j, ken' nen zich geruime tijd met deze deze bladeren voeden wanneer hun geen ook andere planten ter beschikking staan, patrijzen laten zich die vrachten goed Het verschijnsel dat deze stoffen, te verzróten "zodat deie" SDlezels der «maken. Zelfs konijnen en marmolten die op de mens een giftige werking zIpE-h n nusèndc Alerénheden ver- blijken de giftige werking van de hebben, het organisme van bepaalde EL.jïSïïïïftjÏÏTd.1»"X atropine te Poppen dooroUop dieren M ten .pf^.te b.tt,.»*eP. kers aanwezige stoffen oefenen een "~r «U wekenlang met wortel, tan- h.odl niet .til bij de wolfakera. De sen en bladeren van de wolfskers gevlekte -scheerling, die voor ons worden gevoederd. Het merkwaardige dodelijke stoffen bevat, wordt zonder commandeert, zodat de schijnbare doet zich hierbij schoonheid der vrouwen-ogen In feite aan verlammingsverschijnselen was te wijten. Het sap van deze plant kan echter ook minder onschuldig werken, doordat de atropine, hyoscyamine en scopolamine verlamming van dc spie ren van het spijsverteringskanaal be werkstelligen, of van de bronclilën, of van de urineblaas. Een hoeveelheid van 0.002 gram atropine verwekt reeds hallucinaties en 0,1 gram be werkstelligt verlamming zodat we zeker geen gedurfde stelling verkondigen door te bew wolfskers een nitermate giftige plant is. Althans voor de mens, want er zijn dieren waar deze zware vergiften Vergif of geen vergif dat dergelijke commentaar door geiten gegeten. We moeten dit alles niet te eenzijdig zien, want we kunnen de zaak ook om draaien. Het lieve-vrouwebedstro, dat wij hoogst onschuldig achten, blijkt voor eenden, ganzen en kippen een levensgevaarlijk vergif te bevatten. En voer de witte muizen niet met winterwortelen, want zij gaan er aan te gronde. Ricinusolle dat een genees middel voor dieren aan deze plant te gronde gaan, wanneer zij als hulsdlereu zijn groot- ic ffebrachl en du, korter, of l.n,ere wmdwnll, h«" bet hort. lijd met de dooe de men, toebereide v°" 'iA "'L dst klot rijn pevoederd. Dl. e..t eeb.ee dat de niet op voor de kever Halca atropa, die zoals de naam reeds te kennen geeft uitsluitend Is aangewezen op atropine-houdende gewassen cn zich geen, of hoegenaamd geen uitwerking de bladeren van de wolfskers uitne- i hele streek van deze dieren te zuiveren. Van het vergif naar de roggen Is een grote, maar gemotiveerde stop. op hebben. Zo pikken merels de mend laat smaken. Ook slakken kun- «lesje en «lesje Hilversum I. 402 m. KRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Hoogmis. 8.30 Hoogmis. 9.30 Klassieke ka mermuziek (gr.) 9.43 Nieuws. CONVENT VAN KERKEN: 10 00 Gereformeerde kerk dienst (Vrijgemaakt). KRO: 11.15 Gevarieer de klassieke grammofoonmuziek. 12.10 Boek bespreking 12.20 Vocaal en Instrumentaal Trio (gr) 12.30 Nieuws. 12.35 Buitenlands commentaar. 12.43 Gevarieerd muziekpro gramma. 14.00 Stereo: Radio Phllharmonisch orkest en solist (opn): klassieke en moderne muziek 15.00 De nand aan de ploeg, lezing. 15.05 Marathon: lichte grammofoonmuziek en sportreportages. 16.30 Dansorkest en koor zang. IKOR. 17.00 Kerkdienst uitgaande van do Nederlandse gemeente in Duisburg (W Duitsland). 18.00 Oecumenisch nieuws. 18.10 Zingt het voorbedachte lied. 18.30 Twaalfde Duitse Evangelische Kirchentag. klankbeeld. 19.00 De Open Deur, veertiendaagse rubriek. «eram ma van gewijde mu- 20.07 Reflex: wekelijkse leven en samenleven. :hte orkestmuziek (gr.) 20.35 NCRV: Verzoekprograi ziek. 20.00 Niei bespiegeling o klaringsproces Alfons Ariens. 21.30 Promena deorkest. Omroepkoor en solisten (opn): amusementsmuziek. 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Epiloog. 22.50 Klassieke kamermuziek (opn). 23.30 Utrechts Stedelijk Orkest (opn): semi-klassieke muziek. 23.35- 24.00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. VARA: 8.00 Nieuws, gevarieerd programma. (0.00 i opgaat. 16.30 derland II: NTS: 16-slot). 20.00 Joi De verguisde ia!. 20.05 Margie - 21.10 Dinah Shore Show. 22.00-22.15 Sport in beeld. Gesproken portret. 10.45 Hamburg Hilver sum, uitwisselingsconcertomusementsmu- lek. AVRO: 12.00 Muzikaal onthaal: bont .nuzikaal programma. (12.30 Eventueel post- duivenberichten). 13.00 Nieuws. 13.07 De wereld, lezing. 13.20r" ima dat alle kan: VARA: 17.00 DIscoDai (gr.). ii.wj Voor de jeugd. 17.50 Nieuws en sportultsla- gen. 18.05 Marathon: Sportprogramma. VPRO: 18.30 Amsterdams kamerkoor (opn): Geestelijke liederen. 19.00 Causerie. 19.13 Liedjes. 19.30 Korte Nederlands Hervormde kerkdienst. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Opera aria's (gr.). 21.00 De lafaard, hoorspel. 21,r* Licht ensemble en zang. 22.10 20 Minut< oordelen met Jo Vlscher Jr., cabaretpro. gramma. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten 23.00 Licht orkest met zangsollste. 23.55-24.00 Nieuws. Kirchentag 1965 in ,Jieiimerkn BUSSUM In het kerkelijke pro gramma „Kenmerk", dat op maandag 16 augustus a.s. via Ned. 1 op het scherm komt, worden indrukken ge geven van de Kirchentag, welke deze week in Keulen wordt gehouden. België: Nederlands progr. Kan. 2 i 1-11.40 H. Mis. 16.40 Flintstones. 17.05 Praalstoet van de Gouden Boom t< 10.45 Klein, klein kleutertje 19.05 11. Ze stapten genoeglijk babbelend verder door het bos. Plotseling bleef Blekkie met een ruk staan. „Wat is er, Blekkie?" vroeg meneer Joppers verbaasd. „Ik ruik iets!" zei Blekkie. „Een scbroeilucht. Ruikt het ook niet?" Vader Joppers. moeder Joppers, Jesje en Josje snoven uit alle macht. ,,Ja, je hebt gelijk geloof ik, Blekkie", knikte meneer Joppers. ,,Er zal toch geen bosbrand z((]n ergens?" „De brandlucht komt uit die richting!" wees Blekkie. „Laten we vlug eens gaan ,,Is dat niet gevaarlijk?" riep Jesje nog 'crschrikt, maar meneer .Toppers en de twee jongens waren al weg gehold. Moeder Joppers en Jesje bleven een tikje beduusd achter. „Het zal toch niet echt een grote bosbrand zijn, moeder?" vroeg Jesje angstig. „Welnee, dan zou Je wel vuur en vlammen zien", stelde haar moeder haar gerust „Maar er brandt inderdaad iets", ging ze. verder. ..Ik ruik het nu ook heel Vader Joppers en Josje stormden ach ter de snel tussen de stammen door sprintende Blekkie aan. „Kijk, daarginds brandt iets!schreeuw de Blekkie. „Vlug, meneer Joppers het begin van ec-n hem nog Het is nog brand. Missehlen kunnen wel doven!" Drie of vier struiken hadden vlamge- vat. Gelukkig stond er bijna geen wind. Maar het was toch al een angstwekkend gezicht „We moeten proberen de viammen ui) te slaan!" riep Blekkie. ..Ruk zo'n struik je uit de grond, meneer joppers." Blekkie brak zelf een dikke bladertak af en begon ermee op de. brandende struiken te slaan. Meneer Joppers trok een hele struik uit de grond en bonkte en beukte ermee op het vuur. Ook Josje hielp haastig een handje. „Ja, de vlammen worden minder!" riep Blekkie. „Nog even volhouden. Ik geloof dat we de brand er nog juist onder Senmoet 75 23.00 Nws. Ze weet wie 's nachts buiten de deur is en van welk hout de konijnehokken en geitestallen gebouwd worden. Het ligt voor de hand dat ze haar mond niet zal houden als dat zo eens te pas komt. Wat Martine zei of zweeg, heeft niets te maken met de moord op Lenter Borne. Ja, ja, meent Jeep, 't hangt aan elkaar als klitten. Op een dag zat de landschut achter Dries Borne aan toen die op konijnen jaagde, maar tegen Siewert van de Hidder werd zelfs geen kwaad woord gezegt. 't NCRV; 7.oo Dagope-Is begonnen met doorgesneden strikken en ver- - - immofoonmuziek. 7.201 sleepte boomstammen, een kleine ergernis groeide Badiökram K^".SS5^l'.gJjokJ. bevroren Gewijde muziek (gr.). 8.30 Nieuws. 8.401dat uit het sparrenbos rolde en eer het beneden MAANDAG Lichte gra keuze: 9.35 Wat verzoekprogram iziek. 9.00 Muziek i 10.10 Klassieke gra 9.40 Voi de zieken, huisvrouw. :ick. 10.30 De het Woord in de wereld van Indonesië: theologische etherleergang. Lichlo grammofoonmuziek. 12.00 To Club: nieuws, iMorm^aUes^en en tuinder. 12.27 Medeclè' Lichte orkestm Touring- 1310 Klassieke Lichte orkestmuziek (opn). 14.00 Lichte grammoioonmuziek. 15j30 Strijkkwartet cn solisten (opn): moderne kamermuziek. 16.00 p.iihelovc: icnkir.r. 16 3" Vocaal ensemble lopn): geestelijke liederen. 16.45 Oude mu- :iek (gr.) 17.00 Voor de kleuters. 17.13 Lichte dikke kwam, zo was aangegroeid dat het stam. waar het tegenaan bonsde, afbrak. Iedereen doet er wat bij, iedereen heeft zijn eigen gedachten, die nu opeens hardop mogen worden uitgesproken of achter de hand gefluisterd. Was er de laatste tijd ook sprake van twist tussen Dries en Lenter? Omdat de jongste zich door de roddel liet inpalmen? De vrouw van Tabe de smid durfde het te zeggen: Martine Volmar moest zich schamen om aan één tafel te zitten met Vasse van Buuren. De oude Vasse was een goed mens, maar wie heeft er ooit iets goeds onder vonden van zijn zoon? Martine hoeft zich niets te verbeelden, al woont ze bovenop de heuvel. Bernt Vasse is tegen de Horsten: ze hoort hem niet te 17.30 Lichte grammo-1 woord te staan en nog minder komt het te pas om 17.50 Overheidsvoorlichting: Su- j jn molenhuis te zitten bij de zwarte. Alle naprof D?. A j!eFeKöbben met dékeuters brengen hun maalkoren naar Hinberghe, E. Bayer.18.00'Marinierskapel der behalve Zweder Thase, maar dat komt, omdat hij Koninklijke Marine. 18.20 Klassieke grammo- aandeel heeft in de molen. De smidsvrouw is goed foonmuziek. ilversuin II. 298 m. VARA: 7.00 Nieuws, lendgymnastiek en socialistisch strijdlied. Lichte grammofoonmuziek. 7.25 Van de voorpaiflna- 7 30 Lichte grammofoonmuziek ?rv.). 8.00 Nieuws. 8.10 Lichte grammo- inmuziek. 8.50 Voor de :reo: Klassieke muziek klassieke pianomuziek (gr.. Onvoltooid verleden tijd (II), door DIGNATE ROBBKRTZ 3 tiiilMUUiMUUimtiUIUMUUlUUUSUUUltf op de hoogte en trots op haar weten, waarnaar de anderen verbaasd luisteren. Waarom moet Martine Volmar zich dan met Siewert bemoeien? Natuurlijk zit er wat achter. Bernt Vase, die treiteraar, lacht om hun arme geldje dat ze moeten brengen voor het halen van een karretje hout of een konijn, waarvan de Oeler grauw ziet. Tabes' vrouw schettert het uit. Het is ook zo'n mooie gelegenheid. De landschut in voorarrest en de rodden niet thuis. Alsof ze wisten dat er iets in de lucht hing, waar ze beter niet bij konden blijven. En Bernt Vasse natuurlijk ook weer op reis. Alleen de loense snuit van zijn jachtopziener speurt vanachter de bomen. Geen ordentelijke stap kun je meer buiten de deur zetten in 't Horst. Dat durft ze allemaal te zeggen terwijl de brigadier in „De Groene Specht" zit. Libbe Vennink moet daar komen om ondervraagd te worden en een paar bosarbeiders die niet lang geleden bekeurd werden wegens het meenemen van jonge berkestammen. Tabe en Gerben Stuve moeten opnieuw vertel len hoe ze Lenter vonden en ze krijgen van degene die naast de brigadier zit, een uitbrander, omdat ze de dode niet hebben laten liggen tot hij erbij was. De Horsten voelen zich niet op hun gemak voor die vreemde. Hij draagt geen uni form en heeft glasharde ogen, die tot in het putje van hun wezen kijken. Het kan niet anders of hij moet alels zien wat ze daar aan heimelijke moet alles zien wat ze daar aan heimelijke ben. Zelfs Jeep raakt de draad van zijn verhaal kwijt als die ogen hem aanzien. Heb jij nooit strikken die door Dries Borne waren gezet, doorgesneden? Deed alleen de molenaar dat? Jeep voelt het koud en warm over zijn rug lopen. Wie kan het verteld hebben, wie kan het weten? Als de landschut dat beweert, antwoordt hij, al zijn brutaliteit bij elkaar garend, dan wil ik wel zeggen dat die mij zoekt. Hij en die Jurre Mensink. Al hebben ze onder elkaar nog zo'n mot, als het tegen ons gaat, is het één klit. Ongelukkig mens als je erin verward raakt. Jeep is zo van streek dat hij niet goed meer weet wat hij zegt. Dil is zijn kans om op het hoefje te blijven, zijn getuigenis. Maak dat je wegkomt, valt de glasharde hem in de rede, anders zou het kunnen gebeu ren dat we jou ook meenemen. Een houten brits met een strozak en een paar dekens in een smal vertrekje met een betonvloer en betralied raampje is iets anders dan de Oeler met zijn hoed van groene ruisende sparren. De lucht is er benauwd; vooral in de nacht als het lijkt of het hokje steeds kleiner wordt. Joryt slaapt niet. Op de rand van de brits zittend maakt hij zijn hemd tot halverwege zijn borst open en strijkt langs zijn keel. Moet hij hier blijven tot ze Dries Borne gevonden hebben, of Siewert? Wordt vervolgd) 9 35 Semi- I VPRO: 9.40 rdenklng. VARA: 10.00 Voor de huisvrouw. 11.0 Nieuws. 11.02 Trammelant in Loeren aan dc Hor. gevarieerd progra zaterdagavond 20 febru^.. Licht instrumentaal septet. 12.27 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Voor lietl platteland. 12.33 Licht orgelspel. 12.55 Actua-1 liteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte grammo foonmuziek. 13.40 Planorecital: klassieke ir ziek. 14.20 De boom van Tencre. hoorspel. I (herhaling van 13 januari 1965). 15.001 Sociëteit Zestig minuten voor boven ludere luisteraars. ing. 17.35 Lichte gram-1 mofoonmuziek. 17.30 Actualiteiten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 7