Dollarstroom begint kleiner te worden Zonnige finale maakte nog heel veel goed Blikjes uit Voorschoten Vljftlgbte net op tijd Remise was voor Hein Donner genoeg Wasserijen weer duurder FINANCIEEL WEEKOVERZICHT Goudspeculatie kan terugkomen I*»l0(fl*.l\ IIIV I ALLEEN NIEUWE LEIDSE COURANT 6 ZATERDAG 31 JULI 1965 Bijna een tekort aan Vierdaagsekruisen NIJMEGEN Dit is in de bijna vijftigjarige geschiedenis van de Vierdaagse nog niet voorgekomen: een tekort aan kruisen, kroontjes en cijfers! Bijna was gistermiddag de voorraad uitgeput, toen de chauf feur, die een razendsnelle rit naar Voorschoten (Koninklijke Begeer) had gemaakt, in Nymegen terug kwam met een nieuwe lading „ere metaal". Hieraan was het te danken, dat tientallen Vierdaagse-wande laars niet zonder kruis naar huis hoefden te gaan Het was allemaal het gevolg van een „hoge uitzondering", die de organisato ren maandagavond hadden gemaakt voor buitenlandersdie zich voor de Vier daagse kwamen aanmelden. De inschrij vingsdatum was op 1 juli al gesloten. Officieel kon zich dus niemand meer laten inschrijven. De Vierdaagse-leldrng wilde echter wel wat door de vingers zien en stemde erin toe, dat de buiten landers toch startten. Dit besluit hield in, dat tal van me dewerksters een hele nacht moesten doorwerken en dat er veel meer Vier- daagse-kruisen moesten komen. De fa briek kreeg opdracht die zo spoedig moge'ijk te maken en op te sturen. Toen de „blikjes" er gistermiddag om een uur of half drie nog niet waren, werd er een auto naar Voorschoten ge zonden. Precies op tijd kwam deze te rug- Niemand van de wandelaars heeft iets gemerkt van de nerveuze spanning, die er achter de schermen heerste. En dat was maar goed ook. want de meesten hadden al moeite ge noeg om zelf op de been te blijven Gehaald Toegejuicht door honderdduizenden mensen, die hen bloemen in de armen hadden geduwd, waren zij uitputting en pijn vergeten. Maar aangekomen bij de finish, waren er die van vermoeidheid in elkaar zakten en moesten worden weg gedragen. Anderen strompelden met hun laatste krachten naar de hospitaaltent. Toen ze hun schoenen uittrokken, wa ren hun voetzolen zo rauw als biefstuk. Maar: ze hadden het gehaald. En daar om was het zo fijn, dat niemand van de organisatie met een paar holle woor den hoefde te vertellen, dat de kruisjes op waren. De finale van de 49c Vierdaagse maakte veel van de treurige voorgaan de dagen goed. De toeschouwers, die van Malden tot gebouw ,.De Vereeni- ging" rijen dik langs de kant stonden of zaten, koesterden zich in een warm zomerzonnetje, terwijl het legioen van op de kop af 11.801 wandelaars de laatste loodzware kilometers naar de finish aflegde. Show Vlak voor de eindstreep werd het tra ditionele défilé een weergaloze militaire show en een bont kijkspel tegelijk. Met het einde in zicht Jutten de militaire de. tachementen zioh op tot een strammt parademars langs de eretribune, waarop tal van hoge militaire en burgerlijke (Van een onzer verslaggevers) autoriteiten waren gezeten. Tussen de soldaten liepen zingende wandelgroepen vreemd uitgedoste individuële wande laars. En allen droegen bossen bloemen de annen, anjers, gladiolen en veld bloemen. Moeders met kinderen liepen man en papa tegemoet en vaders him spruiten zochten hun vrouw en ta op tussen de vele duizenden wan delaars. Vóór twaalven De eerste lopers meldden zich al >or het middaguur terug. Zij deelden niet in de hulde, die de wandelaars kregen, die een paar uur later Nijme gen binnenkwamen. Van drie tot vier uur verzorgde de televisie een recht streekse uitzending. In het Vierdaag- -legioen werd daarmee al dagen ge leden rekening gehouden. Er werden serieuze berekeningen gemaakt over het tijdstip, dat het gunstigst was om binnen te komen. Let wel: met de meeste kans om op het televisiescherm te verschijnen Het gerucht ging ook. dat de militaire deelnemers tussen drie en vier uur bij de finish moesten zijn. En dat klopte vrij aardig. Alleen de Amerikanen zaten aast en juist zij waren het. die een spectaculaire show presenteerden. Ter wijl de andere militaire groepen ervoor zorgden zo snel mogelijk de eindstreep te bereiken, gaven de Amerikanen voor de eretribune nog een paar nummertjes showexercilie met hun geweren. Zij dwongen hiermee ieders bewondering af. Iedereen accepteerde de overtuigende revanche van de Yankees op de minder goede resultaten van verleden Jaar Een van de organisatoren sprak de hoop uit, dat volgend jaar bij de gouden Vierdaagse het weer wraak zal nemen. Want de vijftigste moet nog groter en nog imposanter worden! De 49e Vierdaagse Is zonder inciden ten verlopen. Alleen in het militaire tentenkamp op Heumensoord zijn een paar ernstige vechtpartijen gebeurd, waarbij soldaten met verwondingen naar ziekenhuis moesten worden gebracht. De voorlichtingsdienst van de Vierdaag- bewaarde hierover een paar dagen het stilzwijgen. Toen het nieuws toch uitlekte, gaf een woordvoerder als com mentaar: „Da's toch niks bijzonders Gebeurt elk jaarl" Jodelend Jodelende Zwitsers, militaire muziek korpsen, een boerenkapel uit Overijssel, stoere politiemannen en brandweerlie den, zingende verpleegsters urenlang duurde het défilé, dat zelden zo verma kelijk en gevarieerd was. Zonneschijn maakte de drie verre gende en koude dagen goed. De laatste dag was slecht begonnen. Regen- en hagelbuien striemden de wandelaars, die het vroegst vertrokken, maar later op de morgen klaarde het weer op en bleef het zonnig. In Cuijk hadden de meesten natte ruggen van het transpi reren en dat was deze Vierdaagse nog niet voorgekomen Toch leverde de vierde en laatste dag nog 72 uit vallers op, wandelaars, die 's morgens met de moed der wanhoop waren ver- 15 sept. op ADO-terrein Voorl. Ned. elftal tegen Standaard DEN HAAG Het voorlopig Neder lands elftal speelt op woensdagavond 15 september op het terrein van ADO in het Haagse Zuiderpark een oefenwed strijd tegen de Belgische topclub Stan daard uit Luik. Theo Sluijmer uit Haarlem is terecht HAARLEM De 15-jarige Haar lemse scholier Theo Sluijmer. die op maandag 19 juli spoorloos verdween, is terecht. De jongen is gistermiddag aangetroffen in Apeldoorn. Hij zal van avond bij zijn ouders terugkeren. Theo verdween 's morgens in alle vroegte na een onenigheid de avond te voren met zijn ouders. Via kranten, radio en tv heeft de Haarlemse politie aan het begin van deze week zijn opsporing verzocht. Dit leidde tot vele tips bij de politie die alle zijn onderzocht. Hoe hij in Apeldoorn is gevonden en wat hij in de twee weken heeft gedaan, is nog niet meegedeeld. IBM-toernooi AMSTERDAM (ANP) Grootmeester Jan Hein Donner heeft in de laatste ronde van het IBM-toernooi niet veel moeite gehad zijn toppositie te consoli deren. HU trof zün voornaamste belager Bruno Parma in een vredelievende bui. Al snel besloten beiden tot remise. De Hongaar Szabo heeft nog pogingen gedaan om Parma van de tweede plaats de eindrangschikking te verdrijven. HU speelde tegen Langeweg zeer onder nemend. Toen hij echter een belangrijke pion inboette, reikte ook hier de stelling niet verder dan remise. Filip, die geen partij heeft gewon nen, poogde het op de laatste dag tegen Trifunovic. HU lanceerde een nieuwtje Keres, dat de Zuidslaviër tot lang durig nadenken stemde. Toen die echter de enig juiste weg had bewandeld, was de puntenverdeling snel een feit Kara- klaicBouwmeester werd een ouderwet se Italiaan, met een zeldzame variant. Zwart raakte even het spoor bijster en moest toen urenlang een gedrukte stel ling verdedigen. Toen hij eenmaal mis greep, ging het eindspel voor hem ver loren. De Zuidslavische meester ver leden jaar winnaar van de meestergreep kwam aldus, na een slechte start nog net tot de 5e prijs. De strijd tussen Barendregt en Zuide- ma duurde uren. Wit maakte een fout er zwart zette vervolgens een toreneind spel dat eenvoudig te winnen was zwak voort Na 7 uur spelen ls er afge broken. Voor de definitieve slotrang- schikking is de uitslag van weinig be lang meer. In de meestergreep schoven Ghltescu en Szilagyi binnen vijf minuten remise. Karper verloor van ASC-clubgenoot Or- baan, die hierdoor het zg Meisterdrittel nog net bereikte. De uitslagen van de negende en laatste Grootmeestergroep. Filip—Trifunovic te—>2; Karaklaic—Bouwmeester 1—0; SzaboLangeweg V2Vi ;DonnerPar- a VzVz\ BarendregtZuidema afgebr. Eindstand 1. J. H. Donner GVz; 2. B. arma 6; 3. L. Szabo bl/z] 4. Dr. P. Tnfu- jvic 5: 5. N. Karaklaic 4'/.; 6. Dr. M. Fi lip 4; 7. Prof. Dr. J. T. Barendregt 8*4 1 afgebr.; 8. H. Bouwmeester 314: 9. K. Langeweg 3; 10. C. Zuidema 214 en 1 afgebr. Meestergreep: KarperOrbaan 01: De Graaf—Milic 1414; De Rooi—Plater afgebr.; GhitescuSzilagyi 1414: Ene- voldsenHartoch 1414. Eindstand: 1. G. Szilagyi 8; 2. T. Ghi tescu 614; 3. B. Milic 514: 4. J. Enevold- 5; 5. R. Hartoch 4; 6/7. R. A. G. de Graaff en J. G. Karper 314; 8. K. Plater 1 afgebr.; 9. C. Orbaan 3; 10. P. de Rooi 2 en 1 afgebr. DEN HAAG. De minister van nomische zaken heeft dezer dagen aan de witwasserijen toestemming gegeven de prijzen te verhogen. De prijzen zullen zestien procent hoger mogen zijn, dan die welke op 1 januari 1963 golden. Verleden jaar juni werd toestemming gegeven om de prijzen op acht procent boven die van 1963 te bren gen, zodat opnieuw kan worden gerekend met een verhoging van bijna acht pro cent van de prijzen, die het laatste jaar golden. (Van onze economische medewerker) Jarenlang is er een ware dollarregen boven West-Europa gevallen. Een regen, die de bodem vruchtbaar heeft helpen maken voor de sterke eco nomische groei, die wy al die jaren hebben mogen beleven. Het waren dollars die West-Europa van Uncle Sam kreeg voor militaire hulp. voor economische hulp als kredieten, leningen en investeringen. ingen, ook verdwenen. Geld waarvoor reer andere effecten werden gekocht. Ook deze koersstimulans viel dus weg. De door Amerika aangeboden effec ten werden teruggekocht gelukkig te gen lagere koersen, maar hierdoor stroomde er geld het land uit. In plaats n geldstroom naar Nederland vloeit er geld naar het buitenland. Dit De gevolgen waren niet altijd even prettig voor Amerika. Er ging een enorme kapitaalstroom naar het buitenland, die de betalingsbalans uit haar evenwicht bracht. Boven dien werd een deel van de dollars die men op lange termijn gekregen had en die men niet direct nodig had, op korte termijn weer in de V.S. uitgezet; dat bracht dollars aan rente op. Kort lopende tegoeden Kunnen echter opgevraagd worden. Ja, men kan zelfs eisen dat de V.S. niet in. dollars maar in goed betalen. En dat is dan ook gebeurd. Het jarenlang bestaande tekort op de kapitaal balans. de opvraging van in Ameri ka uitstaande tegoeden met betaling in goud hebben de Amerikaanse goudvoorraad drastisch verkleind, wij moeten eigenlijk zeggen gehal- MAATREGELEN Dit kon zo niet verder gaan, wilden de VS niet in het slop komen en het vertrouwen in de dollar geheel laten ondergraven. Daarom heeft de Ameri kaanse regering vorig jaar maatregelen ter sanering van de beta lingsbalans genomen. In het kort komen zij er op neer dat het bedrijfsleven gevraagd is. de inves teringen in het buitenland te beperken, de verstrekte kredieten terug te halen, geen effecten meer in het buitenland te kopen, buitenlandse effecten te verko- De maatregelen blijken zoden aan de dollardijk te zetten. De dollar- stroom begint kleiner te worden. En dat wil dus zeggen dat de overvloed aan dollars kleiner en kleiner wordt en dat de kans niet is uitgesloten dat de dollar binnen niet al te lange tijd in West-Europa een schaars artikel zal worden. KOERSDRUK In eigen land merken wij dit ook al. De aankopen op grote schaal van onze internationale fondsen behoort tot het verleden. Dit werkt een koersdruk in de hand. Maar bovendien is de koopkracht van allen die effecten naar het buiten land verkochten en daarvoor geld ont- Internationale monetaire conferentie was een extra kracht die 't kapitaal in Nederland schaarser hielp maken. Het oplopen van de rente in ons land moeten wij zeker ook tegen deze achtergrond bekijken. Economen, financiële deskundigen en regeringsleiders in de VS gaan zich realiseren dat de nieuwe mone taire politiek, die voor de Amerikaan se betalingsbalans successen gaat af werpen, in Europa wel eens gevaar lijke gevolgen kan hebben. TEKORT Was er tot nu, dank zij de enorme dollarstroom naar Europa geen gebrek aan internationale betalingsmiddelen (met een duur woord internationale liquiditeiten genoemd), thans zou wel eens anders kunnen worden. De overvloed kan in een tekort omslaan. En dat betekent dat er onvoldoende betaal middelen komen voor de aankoop var goederen, voor de betaling van he' dienstenverkeer en voor het betalen var dividend en rente. Tekort aan betalings middelen betekent dat het economische lichaam aan bloedarmoede gaat lijden: teruglopende produktie, stijgende werk-j loosheid, dalende winsten kunnen ont- Natuurlijk zal in de huidige tijd geen regering een naderende depressie met gekruiste armen aanzien. Zij zal on middellijk maatregelen nemen het gevaar te keren. Maar waarom zou men het zover laten komen. Amerikaanse zijde om een internatio nale monetaire conferentie te organise- de monetaire problemen be sproken kunnen worden en waar maat regelen genomen kunnen worden voor een stabieler monetair bestel. Er zijn de laatste jaren verschillende plannen gepubliceerd voor een verbete ring van 't internationale geldstelsel. Dat van de Nederlander prof. Posthuma maakt daarbij ook een kans. Hij wil om het heel kort te zeggen de inter nationale reserves die nu voornamelijk uit dollars en ponden bestaan, aanviil- len met andere deviezen. De suggestie van Amerikaanse zijd» voor een internationale monetaire confe rentie is door Frankrijk (lees De Gaulle) van de hand gewezen. Dit heeft in Lon den op de goudmarkt een kettingreactie opgeroepen, nu twee weken geleden. GOUD En ontstond een sterke vraag naar goud, die weer versterkt werd door aankopen van verscheidene centrale banken, van particuliere potters en van speculanten. De eerlijkheid gebiedt te zeggen dat de Franse houding niet de enige oorzaak van de goudvraag was. Speculatie, angst om wat er in Vietnam gaat gebeuren, vrees voor een niet tegen te houden devaluatie, het politieke spel van China, dat alles hielp de stroom opstuwen. Wij hebben in de loop der jaren reeds vele goudprijsstijgingen gehad. Maar keer op keer liepen zij dood, omdat de V.S. voet bij stuk hielden en weigerden de vaste prijs voor goud van $35 per te verhogen. Want dat zou een devaluatie van de dollar betekenen en daar denken de V.S. niet aan. Tot nu toe althans. Een gedachtenwisseling over het in ternationale geldstelsel zou niet alleen belangrijk voor het internationale beta lingsverkeer zijn maar ook voor de ver houding tussen het goud en de dollar. Als die gedachtenwisseling er niet komt, zal de goudspeculatie weer de kop opsteken. Tuberculose nam verder af DEN HAAG Ook in 1964 is de tu berculose in ons land duidelijk verder afgenomen. Dit blijkt uit het verslag 1964 van dr. M. Russchen medisch ad viseur van de Stichting Nederlandse Sanatoriumverzekering. Het aantal sterfgevallen aan alle men van tuberculose tezamen bedroeg vo.gens voorlopige gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek 230 of 1.90 per 100.000 inwoners, terwijl in 1963 253 sterfgevallen waren of 2.11 per 100.000. De sterfte aan alle vormen van tu berculose tezamen daalde dus in 1964 met 23 gevallen of ruim 9 procent, ter wijl per 100.000 inwoners deze sterfte bijna 10 procent lager was dan in 1963. In 1955 stierven 707 personen aan tu berculose, dat is 6,6 per 100.000 inwo ners, zodat in de laatste 10 jaar de sterfte aan tuberculose in Nederland tot op ongeveer 1/3 gedeelte afnam. PRIJZEN VOOR KOERIERS: 1 TOT 30 WOORDEN1-75 ELK WOORD MEER f 010 Voor Koeriers onder nummer wordt 25 ct extra in reke ning gebracht. Bewijsnummer (alleen op verzoek) 20 ct KOERIERS WORDEN ELKE DAG GEPLAATST N V. Hei Personeel gevraagd Meubelstoffeerder ij. En kele nette jongelui gevr. die het vak willen leren. Wij maken bankstellen en fau- teuüls. Haagsche Clubfau- teuilfabriek Veurseweg 178. Voorschoten. Telef. 01717 2435. Meisje gevraagd voor hulp in de huishouding, voor ca 3 dagen per week E. v. Intern. S'ationsweg 29a. Leiden, tel. 21883. Verpleegster worden? En dan liefst in een mod. ge zellige stad Onze eerstvol gende cursus vangt begin september '65 aan! Inlichtin gen: Directrice Diaconessen huis. Parklaan 95Eindho- Wij vragen een leerl. mag. bediende. Leeftijd ,n jaar. Pers. Leiden. Flinke hulp in de hulsh. gevraagd in gezin met k'ei- ne kinderen, voor 5 ochten den in de week. Mevr. St ru we. Grunerielaan 31. Oegst- geest. TeL 51138. 0 Gevraagd vooi u.i*8 «.»- ken in Huishoudelijke en luxe artikelen tevens speel goederen vlotte verkoop sters of verkopers, tevens kunnen leerling-verkoop sters worden geplaatst. Goed loon en zeer binnenkort ook 5-daagsc werkweek. Aanm. Princestraat 11—13. P. Oudshoorn. ..Het Email- lehuis". Noordeinde 7. Tel. 2863. Princestr. 11—13. Tel. 3700. Katwijk aan Zee Personeel aangeboden Boekhouder Staatsprak- tijk Diploma heefi nog 1 a 2 dagen ter beschikking voor het bijhouden troleren van administraties en belastingzaken. Brieven onder no. 8566 bur blad Heer. 30 jaar, bezit gel dig E.H.B.O. cenheids-liplo- oeigt plaatsing verband meester. Volledige taak. Br. onder no. R 3209 ur. v. d. blad. Te huur gevraagd i Jong echtpaar zoekt kamers met keuken in Le den of omgeving. Brieven onder no. 8604 bur. blad. 4e jaars student zoekt kamer m of in omgeving van Leiden. F B. L. Naere- bout. Boulevard de Ruyter 78 Vlissingen, tel. 01184 3342 Jong stud, echtpaar zoek: woonruimte in Leiden of omgeving. Hogewcerd 30. Leiden Tel. 20257. (Tussen 6 en 8 uur n.ra.). le jaars student medicij nen vraagt v.z.sp. m. kamer zonder pension. Schellekens, Verbeetenstraat 77b. Breda. Gevraagd een grote of 2 kleine gestoff. kamers, p/a Hotel de Witte Singel. Witte Singel 93. Tel. 34343. Heeft U kamers of zoekt U kamers? Wij bemiddelen. Kamerverhuurkantoor C. F. Hansen, Rapenburg 60, Lei den. Tel. 31786. Te huur aangeboden Huur Philips-televisie v. f 25.95 per maand, zonder •ooruitbetaling. maar met recht van koop. Morgen al bij U thuis. Bel dan vóór 010-120705 en s-avonds 010-863977 Huur een koelkast voor 12.75 per maand, zonder vooruitbetaling, met recht van koop. Vandaag besteld morgen al bij u thuis Bel dan voor 6 uur 019-120705 's-avonds 070-863977. Rustige studente zoekt kamer. Mej. M. Hijzen. Li- Schilder vraagt werk. gusterstraat 103. Den Haag Binnen en buiten. Tel. 42926 Tel. 070—601426. na 7 Verhuur zonder chauffeur van overwegend nieuwe automobielen. Reserveer tij dig Uw vakantieauto. N.V. Leids Autoverhuurbedrijf, Vijf Meilaan 7. Leiden. TeL 31511. Wasmachineverhuur. Eddy Huur nu een wasmachine. Blijvend in uw huis voor slechts f. 2— centrifuges f. 1.50 en f 1.75 p. w. aan huur. Ook combinaties. Kan ook eigendom worden. Bern- hardkade 23. Tel. 32039. Woningruil Woningruil. Aang. wo ning in Eindhoven, op goede stand, 5 kamers met tuin. Gevr. in Lalden woning of 5 kamerflat. Telefoon over dag 01710—31541, toestel 23. Woningruil. Aangeb. 2 ka mers en serre, grote tuin achterom. In Morsbuurt. Zeer geschikt voor oudere mensen. Gevr. grotere wo ning, (geen flat). Brieven onder nr. 8622 bur. v. d. blad. Aang. Utrecht. Riante 4 kamerflat. Gevr. vrije wo ning. 4 of 5 kamers. Omge ving Leiden (b.v. Oegst- geest) Tel. 030—713998. Of brieven onder nr. 8620 bu v. d. blad. Te koop gevraagd Bij kunsthandel T. Ooms in- en verkoop van antieke meubelen, dekenkisten, ko peren lampen, ketels, doof potten. kristaL porselein, enz Keuze uit 400 schil derstukken Haarlemmer straat 93, Leiden. Tel. 26643. HuLspijporgel of pedaal harmonium te koop gevr Br. met prijsopgaaf onder no. It 3196 bur v. d. blad Te koop aangeboden Aang. compl. aquarium, 35 bij 35 bij 60. Met o.a. ther mostaat, luchtpomp, verlich ting. rotswand, planten er vissen. Rijn- en Schiekanaal 95, Leiden. Te koop aangeboden: D.K.W.-junior, type 1962. In bijzondere goede en mooie staat van onderhoud met ga rantie. financiering moge lijk. Gerard Doustraat 10, Hazerswoude (dorp) Tel. 01728—510. Te koop 2 C.V. Bouwj 1960. I.pr. st. Nieuwe banden, nieuwe lak. Rijdnijk 66. Voorschoten. Ford Taunus 17 M aan geboden, bouwj. '59. Mo torisch en mechanisch in prima staat, z.g.a.n. banden, kokosmatten, gee.i oliever- bruik. wegens aanschaf klei nere wagen, 3 Oktoberstraat 22. Leiden. Studieboeken voor HBS- A. Te bevr. na 19.30 u. bij J. Boehmer, Burg. Warnaar- kade 6, Hazerswoude (dorp). Woningen voor alleen staanden te Lelden. Geen huurkamermisère meer; met f 3500 eigen geld en een maandelijkse termijn voor rente, aflossing en verzeke ring van ca. f 170, bent u baas in eigen huis. Inlich tingen: Iedere dinsdagavond op het Stadhuis te Leiden van 19.00—20.00 uur. Schr. Inl. N.V. Bouwfonds Neder landse Gemeenten Nassau- plein 13, Den Haag. Tel. (070) 636910. Inmaakpottcn in 8 maten. Alléénverkoop de Gouden Sleutels, Haarlemmerstraat 220, Leiden. Tel. 21691. Hypotheken tof 90 pet- tegen lage rente met of zon der afl. Bij eerder overlij- 1 hyp. vrij. Tevens bemiddeling in onroeren de goederen. Boegheim en Vincke. Gouwe 54. Gouda, tel. 01820—7861. 0 Nieuw! Sensationeel! „YAMAHA" buitenboord motoren. Méér P K.'s vooi minder kosten. Petroleum als brandstof. Hoofddealer voor Kager-, Brasemer piassen en omg.: N.V. Jacht haven CIECO. Burg. Kete laarstraat 3. Warmond, tel. 01711—461. En voor een nieuwe en >or een goede gebruikte bromfiets L. C. van der Post. Dealer van :Batavus - Gazelle - Magneet en Zun- dapp. Showroom. Dorps straat 58. werkplaats Dorps straat 42. Koudexerk aar den Rijn Tel. 419. Strjjkinrichting OZON voor uw fijne was. H. Rijn dijk 34a, tel. 22675. Coop, vereniging voor uitvaartverzorging Leiden omstreken. Begrafenissen- Crematies-Opbaringen tegen kostende prijs. Inlichtingen omtrent lidmaatschap ten kantore Haarlemmerweg 72, Leiden. Tel. 22031 en 22494. Uitvaartleider G. M. Seug- ling. Middelweg 36 Tel. 23101. Jac. de Mooy, voetspecia list, Spieghelstraat 13, tel. 34859 Wilt U maandenlang af zijn van Uw likdoorns etc. maak dan een afspraak speciale behande ling. Kosten totaal f 10. De Sleutelkoning. Bijma- a van alle sleutels, repa reren van elk slot. Haarlem merstraat 273 (bij de Over dekte). Tel. 33985. Levering Rijk en gemeente. Des maandags gesloten. 0 Chr contactbureau voor Nederland. Lindelaan 32. Krommenie. Huwelijksbe middeling en briefw. vo< inl. postzegels bijsluiten 0 10 Rijlessen voor f 47,! Losse lessen 6.50. Fonkel- lieuw lesmateriaal. Ge- dipl. instructeurs. Bonds- autorijschool „De Centrale" Diversen w Nieuwe auto's zonder chauffeur. Nieuwste model- >.a. Taunus 17M, Opel Rekord. Volkswagenbusje i. open dak. Garage Werk hoven, Maredijk 34a. Telef. 22300—32735 0 Vamor Rijschool „Irene" geeft de eerste 10 rijlessen voor f 60.-. Nieuwe Bees tenmarkt 2, Leiden. Tel 01710—26753 b.g.g. 01729-286 0 Mcubelhandel „Mors- poort". Ruimer keus eet- hoeken. bergmeubelen en bergkasten. Wandmeubelen naar eigen ontwerp. Mors- straat 58. 0 Trouwauto's??? Iedereen is enthousiast over onze nieuwste zwart of wit-ivoor- kleurige bruidscoupé's en 8 pers. volgauto's. Ook u kunt deze bespreken bij H. G. T. Alleen: Zeemanlaan 12a Leiden. Dir. de Jong. tel. 23055. Telef. (01710)24600 b.g.g. 22287. Schuimrubber, schuim- plastic kunstleder, plastic kleding, autohoezen, kappen, pyama's, asbakje; kleppen, bloemvaasjes. spie gels. kaplak, rubbermatten, sloten enz. Autcbeklederq v Kuik Morsstraat no. 30552 Centraal Interkerkelijk Huwelijkscontactbureau „Eliezer". 's-Gravenhage. Maretakstraat 26. teL 070 321241. Giro: 134140. Na overmaking f 5 volgen in schrijving en gegevens. Invalide heer, 47 jr N.H. v. beroep typist, wil lang? deze weg proberen iemand te vinden die. ondanks zijn handicap, het met hem aan durft. Is er iemand onder de lezeressen die innerlijk voelt dat ook een invalide man in staat is liefde te geven? En wie is bereid die liefde te beantwoorden? Br ond. no. R 3202 bur. v. d. blad. Bromfietsen, Berini. DKW Sparta. Typhoon enz. Voor aanschaf en onderhoud. Be taling in overleg. J Stam. Terweeweg 60, Ogstgeest. Brldge-drlve Katwijk. Woensdag 11 aug. 19.30 in de VisserijschooL Inleg- geld f 5 p. paar. Ins-.hrij ving voor 7 aug. via gir< 342571 t.n.v. C. den Duik of Sig. mag. D. Parlevliet. Zuid- straat 38. Tel. 2594, Katwijk Jongeman, 26 jaar, zoekt kennismaking met meisje van 2026 jaar. Br. onder 8617 bur. v. d. blad. Man! man! wat wordt ons bed slecht; ja vrouw dat moet je laten reparen bij een vakman, dus bij Jan Vonk, Haarlemmerstraat 81. Telef. 22580. Overtrekken, byvul- dag klaar. Te koop: boerderij met 14 ha. best weiland. In de omgeving van Leiden. Brie ven onder nr. 8618 bur. v. d. blad. Avondlectuur kuifje in onze Ned. leesporte feuille met 9 bladen, vanaf 50 ct. p.w. L.L.C. Levendaal 27. Tel. 20300. Autorijschool W. C. A. van Kerkhof leert U beter auto rijden, Narmstraat IA, Lei den. Telef .01710—2555. Te- autoverhuur zonder chauffeur. •Uitgebreide collectie mo derne, nieuwe en bespeelde iels, piano's elektrische elektronische orgels. Be zoekt onze toonzalen of vr. vrijbl. prijslijst. Boot Orgel- en Pianohandel, Kerkstraat 228, Bodegraven, telefoon 01726—2541. Gitaar, accordeon, klari net. sax, trompet, drums, banjo. mandoline, piano. Ukelele-cursussen, Instru ment in bruikleen of op ge makkei. condities. Muziek school Zwaag. Korevaar- straat 5. Wij verzorgen al uw drukwerk tegen billijke prij zen. O.a. visitekaartjes, ge boortekaartjes, verlovings kaartjes. Prima afwerking Schroom niet een GEZINSKRDIET aan te vragen. Bij overlijden wordt het restant kwijtgescholen. Vraagt inlichtingen aan: N.V. FINANCIERXNGS MAATSCHAPPIJ ESCOFIMA Groot Hertoginnelaan 83D, Den Haag. Telefoon 070-514611. lotte bediening. Druk werk Service Halpa - Haar lemmerstraat 64 Telefoon 24185. Naast Muziekhandel G. Hofenk. ASSISTENTE Haar werkzaamheden zullen bestaan uit: Bewerken en uitvoeren van hand werken. Vertalen en/of bewerken van bui tenlands patronenmateriaal. Beantwoorden van lezers-post Uiteenlopend redactioneel werk. Vereist worden: of daarmee gelijk te stellen opleiding, kennis van brei- en handwerken en vaardigheid in machineschrijven. Minimum leeftijd ca. 18 jaar. Eigenhandig geschreven brieven met opgave van personalia, opleiding en ervaring, ver gezeld van een recente pasfoto te richten aan de afdeling Personeelszaken van de galgewater 22 - leiden Uitdeuken en spuiten van Uw auto? Gratis wagen beschikbaar tijdens herstelling van plaatschade - MODERN Willy Sluiterstr. 31, tel 01718-3941 KATWIJK AAN ZEE HERENHUIS TE KOOP Rijnsburgerweg 9 kamers. Moderne keuken en trappenhuis 3 toiletten, parketvloeren, c v. olié, badkamer, aparte douchekamer, voortuin, grote achtertuin, in prima staat. Leeg in overl. Brieven onder nummer 8619 aan het bureau van dit blad. Ds. J. VAN DEN BLINK DAGBOEK VOOR PERSOONLIJKE MEDITATU3 Schriftwoorden, overdenkingen en gebeden; een kostelijk boek voor het eigen geloofsleven. Eenvoudig I Dtep indringend I Woorden ooi bcgteltng De christelijke feestdagen, maar ook allerlei speciale dagen waarop verdriet ot vreugde ervaren wordt in de persoonlijke sfeer, nemen in dit dagboek een ruime plaats in. Verkrijgbaar m de boekbanded f8.50 ZOMER RE UN ING - WA GEN INGEN

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 6