Coopvaetf Amerika brengt Moskou in grote verlegenheid nieuws Moet astronaut vleugels halen? Vertrouwen voor Pierre Harmei Premier Pompidou gaf een vertekend beeld Fransen nemen niet deel aan oefening Fallex Landbouwbeleid EEG gevaar voor de wereldmarkt Rhodesia kijkt de kat nog even uit de boom Eerste boete in tunnel Mont Blanc „Vleugelsatelliet gelanceerd België kan geregeerd nu weer worden Jjfi e&ft ÉLontc Ky ZATERDAG 31 JULI 1965 BRUSSEL Na een emotieloos debat van dertien uur heeft het Belgische Huis van Afgevaardigden de nieuwe regering van premier Pierre Harmei vanmorgen vroeg een vertrouwensvotum gegeven; 131 afge vaardigden stemden voor en 65 tegen. Zestien afgevaardigden meest soci alisten waren niet aanwezig. Het huis telt 212 leden, waarvan de regeringspartijen er 141 bezetten 77 CVP en 64 socialisten. Van de afgevaar digden van de twee regeringspartijen stemde niemand tegen. Volgende week zal het debat over de nieuwe regering in de Senaat plaatsvinden. Verwacht wordt dat in dit 178 leden tellende college de regering ook een vertrouwensvotum zal krijgen. De twee regeringspartijen hebben daar samen 128 zetels. Ongeveer dertig sprekers hebben aan het debat in het Huis deelgenomen. Geen VS-troepen uit Europa naar Vietnam WASHINGTON Duitse bladen hebben uit het feit dat de Amerikaan se regering besloten heeft zes troepen transportschepen, die op Europa voe ren, te vorderen voor troepenvervoer naar Vietnam, de conclusie getrok ken dat de Amerikanen hun troepen sterkte in Europa willen verminderen. Dat is echter niet het geval. De sterk te van de Amerikaanse strijdkrachten wordt binnenkort drie miljoen man, sinds tien jaar niet meer voorgeko men. Naar verluidt zullen ook enkele eenheden van de nationale garde en de reservisten worden gemobiliseerd. Omstreeks half september bevinden zich drie volledige divisies in Viet nam, waarvan de „vliegende divisie" uitgerust is met 450 helikopters. Deze divisie wordt op de hoogvlakte van Midden-Vietnam gelegerd waar een offensief van de Vietcong wordt ver- De Amerikaanse regering heeft in middels aan de voorzitter van de Vei ligheidsraad een brief gestuurd waar in de VS onvoorwaardelijke mede werking aanbieden als de Veiligheids raad zich op verzoek van wie dan ook met de kwestie-Vietnam gaat bezig houden. Waarnemers zien hierin een verdere poging van de Amerikanen het conflict te internationaliseren zon der zelf om een bijeenkomst van de Veiligheidsraad te vragen. DOUWE EGBERTS Zachte geurige pijptabak Reactie van Den Haag: DEN HAAG Een woordvoer der van het ministerie van buiten landse zaken heeft desgevraagd verklaard dat de uitlatingen van de heer Pompidou, premier van Frankrijk, het conflict in de EEG niet nader tot een oplossing bren gen. Pompidou legde meer de na druk op wat de EEG-landen ver deelt dan op de punten van over eenstemming. De uitlating van de Franse premier dat Frankrijk „nooit zal toestaan dat de gehele Franse economie van bui tenaf geleid zou worden zonder dat de regering de verantwoordelijkheden SNEL VERLICHTING VAN VERKOUDHEID EN GRIEP Dank zij Togal. Helpt snel-afdoende bij griep, verkoudheid, hoofdpijn, migraine, spit, reumatische pijnen. Met Togal in huis: gelukkiger leven. Zonder zorg voor gezondheid. Bij apoth./drog. TOGAL 0.95; 2.40; 8.88. Niet eens met NAVO-strategie PARIJS Aa nde komende NAVO-oefening Fallex-1965 zul len geen Franse officieren deel nemen, zo is gisteren van bevoeg de zijde vernomen. De chef vai. de Franse generale staf, generaal Charles Ailleret, heeft de opper bevelhebber van de NAVO-strijd- krachten in Europa, generaal Lem- nitzer, daar kortgeleden schrifte lijk van op de hoogte gesteld. Aan de oefening-Fallex. die om de twee jaar wordt gehouden, nemen de staven van de diverse NAVO-onder- delen deel. Het is een streng geheime oefening ter beproeving van de ver bindingsmiddelen tussen de staven, waarbij orders en rapporten worden verzonden. Tijdens de oefening van 63 merkte de Fransen tot hun ongenoegen dat men uitging van de veronderstelling, dat een groot deel van Europa o.a. het noorden van Frankrijk door een vijandelijke mogendheid bezet was. Dit was, zo zeiden de Fransen, in strijd met de officiële NAVO-strategie van grootscheepse vergelding, die voorziet in een onmiddellijk tcrug- slaan met kernwapens zodra een NA- Russische diplomaat uit Engeland gewezen LONDEN Engeland heeft de tweede secretaris van de Russische ambassade in Londen, Vitalij Bojarov, tot „ongewenst persoon" verklaard. Hij moet zo spoedig mogelijk het land verlaten, zo heeft het Britse ministerie van buitenlandse zaken bekendgemaakt. Hoewel geen reden voor de maatregel werd genoemd, betekent het besluit, vol gens welingelichte kringen in Londen, een represaille voor de uitwijzing van de tweede secretaris van de Britse ambassa de in Moskou, Bishop, wiens naam was genoemd in het proces-Brookc. Vorige week werd Brooke, een lector uit Lon den. in Moskou tot vijf jaar hechtenis veroordeeld omdat hij zich schuldig zou hebben gemaakt aan anti-Sowjet-activi- teit. Engeland heeft ontkend dat Bishop gehad. t deze zaak te maken zou hebben KEULEN Orville Freeman, de Ame rikaanse minister van landbouw, is van oordeel, dat de landbouwpolitiek van de EEG een gevaar betekent, niet alleen voor alle Europese landen, maar oo voor de wereldmarkt. In een radio-interview zei dc Amer- kaanse minister dat alle graanuitvoerende landen toegang moeten hebben tot de EEG. ..Als de gemeenschappelijke markt neen zegt, moeten de negatieve gevolgen verwacht worden, waarmee het protecti onisme steeds gepaard gaat." VO-land wordt aangevallen. Men ging daarentegen uit van het beginsel van trapsgewijze verge'ding, door de Amerikaanse minister van defensie, McNamara, op een bijeenkomst van de NAVO-ministerraad in Athene be pleit. Dit was echter nimmer door Frankrijk aanvaard en dus ook niet officieel door het Atlantisch bondge nootschap, waar immers besluiten met algemene stemmen genomen moeten worden. De Franse regering waar schuwde na afloop van Fallex-1963 geallieerde opperbevel, Frankrijk niet aan de oefening van 1965 deel zou nemen wanneer het uit gangspunt niet werd veranderd. Dit is kennelijk niet gebeurd. De Fransen hebben laten weten, dat de Franse verbindingsmiddelen bij de oefening wel zullen mogen worden gebruikt. BEROERING Het Franse besluit om geen officie ren aan de NAVO-oefening te laten deelnemen heeft in kringen van het geallieerde hoofdkwartier beroering gewekt. Men wijst erop, dat de maat- ber van de geallieerde luchtstrijd- regelen ook gelden voor de bevelheb- krachten in Midden-Europa, de Franse generaal Jean Crépin, en dat zonder zijn medewerking de oefening nauwe lijks door kan gaan. Men is in deze kringen geneigd, in het Franse besluit een nieuwe aanval op de geïntegreer de NAVO-structuur te zien. Konstantinov: „elke Rus is reo•eringsaoent,, MOSKOU „Elke ware zoon van het Sowjet-vaderland is een agent van de regering", aldus heeft Joeri Konstantinov, de voornaamste getuige van de openbare aanklager in het proces tegen de kortgeleden te Mos kou tot vijf jaar vrijheidsstraf ver oordeelde Britse lector Brooke, te Moskou tegenover een westerse jour nalist verklaard Brooke is 25 april jl. in de woning van Konstatinov door agenten van de Russische binnenlandse veiligheids dienst gearresteerd. Konstatinov, die verklaarde dokter en specialist op het gebied van rönt genstralen te zijn, lichtte toe dat de organisatie van Russische uitgeweke nen „N.T.S.", waarvoor Brooke zou hebben gewerkt, zijn adres waar schijnlijk heeft gekregen van een jeugdige Amerikaanse toeriste. die hij in 1960 in Moskou had ontmoet. Drie jaar later werd hij door een zekere Nikolajev, afkomstig uit Londen, be zocht. die hem een brochure van de „N.T.S." overhandigde. Konstantinov gaf dit pamflet door aan de de Russi sche veiligheidsdienst. Hij w?a.r" schuwde deze dienst ook toen hij in april door Brooke werd bezocht, die kan uitoefenen, die zij ten aanzien van het Franse volk heeft", geeft volgens de Haagse woordvoerder een verte kend beeld van de rol die de gemeen schap en de Europese commissie spe len. De uiteenzetting van Pompidou over het verband tussen landbouw en in dustrie zou aan waarde hebben ge wonnen als niet alleen over de nade len zou zijn gesproken, maar ook over de belangrijke voordelen die Frank rijk nu reeds geniet, en over de be langrijke uitbreiding van de Franse uitvoer naar de EEG. Tenslotte, Pom- pidou's opmerking over het feit dat de vijf partners afspraken niet gereali seerd hebben, is aanvechtbaar, want de zes partners konden het tijdens de onderhandelingen over ondergeschik te zaken soms langdurig oneens zijn, en ook Frankrijk verzette zich vaak tegen een bepaalde maatregel. Dit al les kostte veel tijd omdat de datum 1 juli slechts een streefdatum kon zijn. Sühnezeichen wil antisemitisme BERLIJN De actie Sühnezeiahen heeft zich tijdens een discussie met vertegenwoordigers van jeugd- en volwassenenorganisaties in West-Ber- lijn beraden over de antisemitische incidenten, die zich de laatste tijd in verscheidene Duitse steden hebben voorgedaan. De actie Sühnezeichen is een Duitse actie, die tekenen van verzoening wil oprichten tussen Duits land en de landen, waarmee het in oorlog is geweest. Besloten werd tijdens de discussie om de jeugdorganisaties en de organisaties van leraren te verzoeken zich na de zomervakantie op speciaal daarvoor be legde conferenties bezig te houden met de oorzaken van deze voorvallen en ook met de maatregelen die daartegen kun- ;n worden genomen. De beledigingen, die men de laatste tijd de Joden heeft aangedaan moeten door alle verantwoordelijke personen worden gezien als een aansporing om de jeugd met meer energie, fantasie en tijd voor te lichten over de Joden, over hun geschiedeni gingen en Jood. maar 0 in de toekomst aanleiding hebben zich door Duitsers bedreigd te voelen, zo werd in West-Berlijn gezegd. Arrestatie in Bamberg BAMBERG In Bamberg, West- Duitsland, is donderdagavond de 20- jarige tandtechniker Reinhard Woiz- tik aangehouden, die ervan wordt verdacht hakenkruizen te hebben ge schilderd op joodse graven en ge denktekens. Dit is meegedeeld door de officier van justitie Ostheimer, die zei dat Woiztik vermoedelijk alleen ge werkt heeft. Een bekentenis heeft hij nog niet afgelegd. De jongste beslissingen van pre sident Johnson met betrekking tot kunnen vloeien. de rol van de Verenigde Staten in De in Ar"" de oorlog in Vietnam stellen de overtuiging toch al stroeve relatie tussen „doorzichtigheid Washington en Moskou nog meer op de proef. De Russen willen zot bepaald ogenblik in elkaar De in Amerika wijd verbreide de toenemende ran het Sowj et- systeem heeft een gevoelige deuk gekregen, omdat men te weinig po- elke prijs voorkomen, dat zij de sitiefs weet over de ideeën van de Chinese communistische leiders in opvolgers van Chroesjtsjef. Deze de kaart spelen. Aan dit feit is het doorzichtigheid was echter eerder te danken, dat de Amerikanen in t>et "su,ltaat vaI\ d* 8awald'8a Vietnam onsestraft met zulk grot ontwikkeling van de Amerikaanse geschut te werk kunnen gaan. Het „sowjetologie is echter duidelijk, dat er ergens een grens is, die men ook in Mos kou niet kan laten overschrijden. En het is de vraag, hoe lang het nog zal duren, voordat dat „point of no return" is aangebroken. Toen Chroesjtsjef nog niet zo lang geleden van het politieke to neel was verdwenen, was er reden om de terughoudendheid van de nieuwe leiders te zien tegen de achtergrond van pogingen, hun po sitie in het binnenland te consoli deren. Later moest men echter wel tot het inzicht komen, dat er een verandering in het Russische poli tieke denken had plaatsgevonden. Verschil van mening kan er nog slechts bestaan over de aard en de reikwijdte van deze koerswijzi ging. Deze erkenning durende onberekenbaarheid dan van een zich meer en meer openstellen van de Russische maatschappij. De Ameri kanen zijn veelal geneigd, een ver- maatregel te vernietigen. In Wash ington peinst men daar in het hui dige stadium van de strijd in Zuid- oost-Azië nog niet over. Men be perkt zich er toe, de krachtmeting voort te zetten, totdat de Chinese communisten inzien, dat Amerika met zijn enorme kernmacht geen „papieren tijger" is. Johnsons buitenlandse politiek wekt van tijd tot tijd de indruk, dat de president van de hand in de tand leeft. De laatste tijd beginnen politieke waarnemers zich echter af te vragen, of hij niet bezig is, een eigen conceptie van de inter nationale politiek te ontwikkelen. De mogelijkheid bestaat, dat hij de zwakte van Moskou wil benutten voor een beslister optreden tegen de agressieve varianten van het communisme in Azië en Latijns- Amerika. Wellicht wil hij zelfs die zwakte Dit is de schoondochter van de Griekse ex-premier George Papan- dreoe. Zij is Amerikaanse van ge boorte en huwde met Andreas duidelijk aantonen, zo schrijft de Papandreoe, toen deze ,in balling- gelijking te maken met de huidige de voort- verhouding van de Ver. Staten tot van communistisch China en die tot de het Sowjetsvsteem heeft groeiende gowjetunie in de vijftiger jaren. lijk is. Zijn vrouw Margaret heeft de hulp van de Verenigde Staten ingeroepen om koning Konstatijn te 1overredende eisen van haar scepsis gewekt ten aanzien van de Als geVolg daarvan vergelijken zij prognose, die men een jaar geleden ook de Vietnamese crisis met de vooral kon vernemen, volgens wel- sombere dagen tijdens de Berlijnse ke de Russische maatschappij in blokkade, die in 1948 begon en in toenemende mate verburgerlijken 2949 eindigde J"J— De Amerikaanse deskundigen geven echter openlijk toe, dat zij thans nog minder over het commu nistische regiem in China weten, dan destijds met de Sowjets het In de Sowjetunie heeft men te genwoordig ook belangstelling voor dingen, die niets met politiek te ning tussen Oost en West. Vele Amerikanen blijven de hoop koes teren. dat de Sowjets weer tot het inzicht zullen komen, dat zij ge- meenschappelijke belangen heb- schoonvader in te willigen, ben, ook in Azië. maken hebben en dus eigenlijk niet geval belangrijk zijn. Vandaar dat deze foto gemaakt kon worden van de Rus Shirali Muslimow uit Azerbeid- jan, die voor het eerst van zijn leven _r r 'naar de stad ging'. De man, die uit van de Ver. Staten gingen be lief bergdorp Barzavoe komt, zou schouwen. Er zijn zelfs stemmen 160 jaar oud zijn en dus de oudste opgegaan, om de Chinese kernin- Ietwat naief was het dan ook, toen de Amerikanen pas na het tot ontploffing brengen van de eerste Chinese kernbom Peking in ernst als een grote tegenstander ter wereld zijn. stallaties bij wijze Op het ogenblik bevindt de Brit se minister voor Gemenebestzaken, Cledwyn Htighes, zich in Rhodesia, het gebied, dat vroeger Zuid-Rho- desia werd genoemd, ter onder scheiding van Noord-Rhodesia (dat thans onafhankelijk is onder de naam Zambia). Rhodesia is niet al tijd niet onafhankelijk. De reden daarvan is. dat het handjevol blan ken, dat daar de touwtjes in han den heeft, er niet over peinst de leiding over te dragen aan de ver re in de meerderheid zijnde zwarte bevolking. Blijkbaar heeft men in Rhodesia besloten, voorlopig de status quo te handhaven en niet eenzijdig over te gaan tot het proclameren van de onafhankelijkheid van Rhodesia onder blanke leiding. Men weet, dat niet alleen de Britse regering, maar ook talrijke Gemenebestlan- den ernstige bezwaren hebben te gen de plannen van de blanken in Rhodesia. Kennelijk is men er in Salisbury op uit, Engeland en de Gemenebestlanden (met name de Afrikaanse) niet te provoceren. Voorlopig wil 'men nog wel een jaartje wachten, om te zien of er door middel van onderhandelingen met Londen nog iets te bereiken valt, dat ook voor de blanke Rho- desiërs aanvaardbaar is. Toch is het geen blijk van grote zelfverzekerdheid, dat de Rhodesi- sche premier Ian Smith heeft be sloten. de kat nog even uit de boom te kijken. Het is bekend, dat men in Salisbury vreest, de voorde lige relaties met het Gemenebest te verspelen. Dit zou funest zijn voor de tabakshandel, de snel uit breidende suikerindustrie en nog andere bedrijfstakken. Ook de be langrijke Rhodesische markt in Zambia zou worden getroffen, zo dra dit land andere toe- en afvoer - wegen zou vinden. Dit zou een te hoge prijs zijn. Daarom is men reeds begonnen, aanknopingspun ten buiten het Gemenebest te zoe ken. Er zijn al zich uitbreidende markten in Zuid-Afrika, Japan, Portugal en Spanje. En men ver wacht, dat te zijner tijd ook met Engeland uitstekende handelsrela ties gehandhaafd kunnen blijven. Zuid-Afrika heeft in de afgelopen jaren bewezen, dat zulks mogelijk Zo heeft Rhodesia zich een jaar de tijd gegeven om economisch zo veel als mogelijk is onafhankelijk te worden van Engeland en de an dere landen van het Gemenebest. Deze economie krijgt een steeds grotere veerkracht, aldus een cor respondent van de Guardian en verbetert sprongsgewijs. Vooral wordt ook aandacht besteed aan het feit, dat de economie, die voor namelijk op de tabaksteelt steunt, een bredere basis krijgt. Intussen zijn talrijke blanken in Rhodesia teruggekeerd, die het verlaten hadden uit vrees voor de gevolgen van het uiteenvallen van de Centraal-Afrikaanse federatie waartoe behalve Zuid-Rhodesia ook Noord-Rhodesia en Nyassaland zouden hebben behoord.) Het stre ven naar economische onafhanke lijkheid zal er slechts zijn om de politieke onafhankelijkheid beter te kunnen verwezenlijken. COURMAYEUR De Italiaanse auto mobilist Angelo Minetti uit Genua is eerste die een boete heeft gekregen vc het overtreden van de verkeersregels de nieuwe Mont Blanc-tunnel. Hij moest drieduizend lire (18 gulden) betalen omdat hij een voor hem rijdende Franse auto had ingehaald. Passeren is toegestaan in de tunnel, die slechts rijbaan heeft in beide richtingen. De tunnel is op 19 juli voor verkeer geopend. CAPE KENNEDY De Ameri kanen hebben gisteren een Satur- nusraket met een Pegasussatelliet gelanceerd. Met deze Pegasus-3 wil men meer te weten komen over de gevaren, die de kleine meteorieten, die op een hoogte van 500 kilometer boven de aarde zwe ven, kunnen opleveren voor toe komstige ruimtevaarders. De Pe> gasus is dan ook uitgerust met ontvouwbare „vleugels" met een spanwijdte van 29 meter. Het ligt in de bedoeling dat deze satelliet tot 1968 zijn rondjes om de aarde zal draaien. Men speculeert er op dat volgend jaar een Apollo-cap- sule tot dicht in de buurt van deze satelliet gebracht zal worden, zodat een astronaut tijdens zijn uitstapje de an de vleu- op aarde nader worden onderzocht. Deze lancering betekent de laatste in de tien proefvluchten met de Sa- turnus. Het gaat er om de werking te controleren van de acht raketmotoren die vloeibare brandstof gebruiken. Het heeft lang geduurd bij onze eenstemming bereikte, niet alleen Zuiderburen. Maar het is dan toch eindelijk zover gekomen, dat roomskatholieken en socialisten menstelling van het te het met elkaar eens zijn geworden binet, ouer de vorming van een r coalitiekabinet. Men kent de gehouden, clie verlies opleverden in Vlaanderen werd geboren, maar lijkheid ontnomen, de taalwetten het socialistische kamp Mevrouw De Riemaecker is deze week de eerste vrouwelijke minis- geworen in de geschiedenis van uit te voeren, waarover zij het al werd van Waalse zijde fel protest België. Zij is 'minister voor het eens waren geworden. Aanvankelijk heeft men ge tracht, de liberalen, die een be hoorlijke winst hadden geboekt, te betrekken bij het overleg over aangetekend tegen het feit, dat op- 0^zin nieuw een een coalitie zou worden gevormd met de roomskatholieke Chr. Volkspartij, die een overwe gend Vlaams stempel draagt. De CVP heeft dus blijkbaai de al zo lang slepende langrijke concessie aan het adres taalkwestie. De liberalen stelden echter te hoge eisen en al spoedig 'erd duidelijk, dat socialisten van de socialisten gedaan. het parlement, zal dat wel duide lijk worden. Intussen is het niet waarschijnlijk, dat het nieuwe ka binet veel zal kunnen uitrichten met dit vraagstuk. Wellicht wil men betere tijden afwachten om Ongetwijfeld zal de Waalse druk rooms-katholieken het met elkaar op de leiding van de BSP (Belgi- eens zouden moeten worden over sche socialistische partij) ook van door mMeI nieuwe verkiezin een nieuw coalitiekabinet, of zij invloed zijn geweest op het rege- het leuk vonden of niet. Het was ringsprogramma, vooral wat be- f7en verloren terrein 1 n het par- dan ook geen wonder, dat het lang treft de taalkwestie. Zodra het lement terug te winnen. Maar dat heeft geduurd, voordat het over- nieuwe kabinet zich presenteert in kan nog wel even duren... dunne aluminiumplaten gels mee terug kan nemen. Deze pla- Konstantinovs woning werd ten die dan de sporen van botsingen 1 in 1964 t.a.' gearresteerd. 1 met kleine satellieten vertonen, zullen minderd. Radio-activiteit in Europa gedaald BRUSSEL Volgens het laatste kwartaalrapport van de Euratom- eommissie over de radioactiviteit is de omgevingsradioactiviteit tijdens het tweede halfjaar van 1964 gedaald. De gemiddelde waarde in de gemeenschap in het eerste kwartaal van 1965 was slechts een zeer klein percentage van de maximum toelaatbare concentratie. In het rapport wordt eveneens vastge steld dat de besmetting van de melk 1963 aanzienlijk is ver- In Indonesië bestaat op het ogenblik een acuut gebrek aan zuurstof voor medische doeleinden. Voor 1 een fles zuurstof die nor maal 12.000 roepia 6,50) kost, worden prijzen tot vijftig gulden betaald. In donesië heeft jaarlijks 12 1 Een portier uit San Fran- miljoen kubieke meter zuurstof nodig, doch het produceert slechts twee miljoen kubieke meter. vliegtuigen dalen of opstijgen. Het is, zoals be kend, meer dan eens ge beurd dat vogels in krach tige straalmotoren werden gezogen, betgeen tot on gelukken heeft geleid. I Op Britsemarinebases zullen in het vervolg spe ciaal opgeleide valken worden gebruikt om an dere vogels van de rolba- nen weg te houden, wan- cisco, de 69-jarige John Libbi, is voor de vierde maal begonnen aan een bestijging van de berg Ararat in Turkije, waar hij de ark van Noach hoopt te vinden. Hij maakt de tocht met ne gen Turken. Libbi zegt de plaats van de ark al te hebben vastgesteld, be dolven onder sneeuw en aarde. Twee Amerikaanse en een Franse expeditie hebben in de laatste jaren tevergeefs naar de ark ge- I Een Londense zakenman heeft gisteren ruim 380.000 gulden betaald voor de paarden van wij len sir Winston Churchill. Hij deed dit op een vei ling, waarop een deel van de boerderij van Churchill werd verkocht. Deze boerderij staat in Ling- field, ongeveer veertig kilometer ten zuiden van Londen. De schoonzoon van Churchill, Chris topher Soames, heeft geen gebruik gemaakt van het recht van optie op de boerderij. Ook de eigendommen van koningin Victoria komen steeds weer in de belang stelling te staan. Zo zijn er in de afgelopen maan den in Londen lal van attributen ter verkoop aanse waskom voor 200, aangeboden: een Victori- cen telefoontoestel (ƒ230), een ouderwetse fietspomp 70), een koperen pe troleumkachel 160) en een autotoeter 150).

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 5