Breuk met een oude traditie Labour gaat nog meer bezuinigen Geen verschil tussen Friesland en Limburg België heeft een Waalse premier Heath moet nu Wilson verslaan Turks protest bij Makarios Lotz bekent spionage voor Israël Waarschuwing op pakjes sigaretten Miele er is geen betere! Fanfani moet contact met Fransen zoeken 5 WOENSDAG 28 JULI 1WB Vechter voor toenadering tot EEG (Van een onzer redacteuren) HET IS eigenlijk geen won der, dat de Lagerhuis fractie van de Britse Conser vatieve partij Edward Heath heeft gekozen als opvolger van sir Alec Douglas-Home. Iemand heeft kort geleden eens type rend gezegd: „Als de Conserva tieven een goede partijleider willen hebben, moeten zij Re ginald Maudling nemen. Stel len zij er prijs op, de socialisten te verslaan als er nieuwe ver kiezingen gehouden worden, dan moeten zij Edward Heath nemen." Ogenschijnlijk maakte het niet veel uit, wie van de twee partijleider zou zijn ge worden. Ze zijn allebei gema tigd en vooruitstrevend en ze kunnen gezien worden als de belangrijkse veregenwoordigers van de „moderne" stroming in de partij. Maudling zou echter nog te veel herinneringen heb ben opgeroepen aan het verle den van de Conservatieve par tij, waarvan de leiders uit de aristocratie waren voortgeko men. Als Heath officieel tot par tijleider zal worden uitgeroe pen, zal dat in enkele opzichten een breuk met de traditie zijn. ren en aanvuren. Een gelukkige omstandigheid is daarbij, dat de onbevredigende gang van zaken bij het aanwijzen van de nieuwe leider niet meer kan voor komen, zoals dat bijvoorbeeld het geval was, toen sir Alec Douglas- Home (toen nog Lord Home) in feite tegen de wil van de meerderheid van de partij werd benoemd tot opvolger van Harold Macmillan- Toen kon de scheidende premier of oppositieleider nog zijn opvolger aanwijzen. Dat deed Churchill, toen hij koningin Elizabeth adviseerde, Anthony Eden tot pre mier te benoemen en zelfs nog, toen hij na het poltieke fiasco van Eden als gevolg van de Suezcrisis wist te voorkomen, dat Richard Butler in aanmerking zou komen. Het was een publiek geheim, dat Churchill Butler niet mocht, omdat deze het grootste aandeel had gehad in de overwinning die de Conservatieven in oktober 1952 op de socialisten hadden behaald. Veranderd In plaats van Butler werd de min der begaafde Harold Macmillan pre mier, die zich tenslotte niet kon hand haven. Voordat hij de leiding uit han den gaf, wist hij in navolging van Churchill te bereiken, dat Butler (op nieuw) werd gepasseerd. De aristo craat Lord Home werd naar v gehaald. Op 15 oktober van het vo rig jaar werd hy door de socialisten onder Harold Wilson verslagen. Home, die zijn naam liet veranderen in sir Alec Douglas-Home, bleek evenwel de eerste te zijn, die een wijze les had getrokken uit de manier, waarop hij de leiding van de Conservatieve partij in handen had gekregen. Na de verkiezingsnederlaag heeft hij er zelf aan meegewerkt, dat de gehele pro cedure werd gewijzigd. In wezjen heeft hij het mogelijk gemaakt, dat Heath gisteren op zo vlotte wijze kon wor den gekozen. De houding van Maudling verdient eveneens grote bewondering. Het stond inderdaad vast, dat hij geen kans meer zou maken tegen Heath, die maar twee stemmen te weinig had om de eerste maal te worden gekozen. Hij had het evenwel op een felle strijd kunnen laten aankomen, omdat de Lagerhuisfractie niet de enige in stantie is, die bepaalt, wie de leiding overneemt Het Hogerhuis spreekt een woordje mee en ook de kies districten in het gehele land hoeven als zij dat willen niet onbetuigd te laten- Nu iedereen zich ruiterlijk heeft neergelegd bij zijn verlies, mag worden aangenomen, dat zich geen moeilijkheden meer zullen voordoen. Men zal gretig gebruik willen maken van het demonstratieve herstel van de eenheid in de partij een eenheid zonder welke het onmogelijk is, ver kiezingen te winnen. LONDEN De Britse minister van financien heeft gisteren in het Lagerhuis een aantal maatregelen bekendgemaakt. Hy deelde mee, dat het nadelige saldo op de Britse betalingsbalans aan het einde van het jaar waarschijnlijk minder dan de helft zal bedragen van dat van verleden jaar. De ministeries, en de genationali seerde industrieën zullen opdracht krijgen hun investeringsuitgaven en hun aankopen in het buitenland zo veel mogelijk te beperken. Betalingen voor invoer zullen voortaan gewoon lijk niet worden toegestaan vóór de goederen verscheept zijn. De Bank van Engeland heeft de handelsbanken opnieuw schriftelijk verzocht om „met nog grotere zorg vuldigheid" alle kredietaanvragen te onderzoeken, die middelen tot beta ling van de invoer zouden kunnen op leveren. Sociale hervormingen, die de Labourregering gehoopt had te kun nen invoeren, zullen uitgesteld wor den. De bepalingen inzake afbetalings aankopen zullen worden verscherpt en de maximale afbetalingsperiode zal verminderd worden van drie jaar tot 30 maanden. Er zullen wetgevende maatregelen genomen worden, waar door door middel van vergunningen toezicht zal kunnen worden uitgeoe fend op de aanvang van particuliere bouwwerken. ANKARA Turkije heeft bij.de Grieks-Cyprische autoriteiten in Nico- eJa geprotesteerd tegen een amende ment op de Cyprische kieswet, de vori ge week door het Cyprische huis van afgevaardigden aangenomen. De Turkse regering zegt in een nota dat zij het amendement in strijd met de Cyprische grondwet acht en dat zij zich het recht tot actie voorbehoudt, dat gewaarborgd wordt door het ga rantieverdrag tussen Engeland, Tur kije en Griekenland als het eiland eenmaal onafhankelijk geworden is. Het amendement werd door het huis aangenomen bij afwezigheid van de Turks-Cyprische leden. Het voorziet in de samenstelling van een enkele kieslijst. Griekse en Turkse Cyprioten mogen geen afzonderlijke lijsten meer Alle goedgekeurde projecten voor investering buiten het sterlinggebied zullen voortaan gefinancierd moeten worden met behulp van investerings valuta of door het lenen van gelden in het buitenland, zo deelde de minis ter mede. Deviezentoewijzingen voor dit doel zullen worden opgeschort. Voortaan zal de regering exportkre dieten garanderen vanaf ƒ250.000 in plaats vanaf 500.000, zoals tot nu toe het geval was. De militaire uitgaven zullen het volgend jaar met een mil jard gulden verminderd worden. Scholen in Kongo genationaliseerd LEOPOLDSTAD De Rooms-katho- lieke missiescholen in Kongo (Brazza ville) worden bedreigd met nationalise ring, aldus heeft de persdienst van d( missie (Dia) bekendgemaakt. Verwacht wordt dat de beslissing hier- /er vandaag zal vallen tijdens een spe ciale bijeenkomst van het parlement in Brazzaville. De voorgestelde wet voorziet erin dat alle bezittingen van het particu lier onderwijs aan de staat zullen worden overgedragen. Het onderwijs aan beide oevers van de Kongo is voornamelijk in handen van de missie. Volgens Dia zijn er in Kongo (Brazza- vill) 75.000 leerlingen van lagere scholen, 8.073 leerlingen van middelbare scholen n 965 van technische scholen. Bus in rivier vol krokodillen: 29 doden LISSABON In Angola, in Portu gees West-Afrika, zijn 29 mensen om gekomen toen een bus in een rivier stortte die wemelt van de krokodillen. Slechts zeven van de 36 mannen, vrouwen en kinderen in de bus over leefden het ongeluk. Maandagavond ontstaken redders, die niet in staat waren de bus te lich ten, vuren langs de oevers van de ri vier en sloegen met lange stokken in het water om de krokodillen te verja gen. Dinsdag gooiden Portugese militai ren handgranaten in het water om de dieren af te schrikken, terwijl redders tevergeefs probeerden het voertuig uit de rivier te halen en de lijken te bergen. Europa Daar komt bij, dat Heath er meer dan Maudling voor geschikt is, de so cialistische premier Harold Wilson op diens eigen terrein te verslaan. Het feit, dat de 49-jarige Heath uit een heel eenvoudig milieu komt, betekent een breuk in een oude Conservatieve traditie. Hij is de man, die evenals Wilson de gewone man zal aanspreken, iets waar een figuur als Lord Home ten enenmale niet in is geslaagd. Na dat de Conservatieven in de oppositie werden gedrongen ontpopte Heath zich als de enige leider van de party, die het bij de felle debatten in het Lager huis tegen Wilson kon opnemen. Bij Heath, die vrijgezel is, komt de poli tiek op de eerste plaats. Door zijn pro gressieve visie en zijn enthousiasme voor een groot Verenigd Europa is hij de man, die zijn partij wellicht kan overhalen, een nieuwe poging te doen om de toetreding van Engeland tot de EEG te bewerkstelligen. „Als je in de politiek gaat", heeft hij eens gezegd, „moet je of van me ning zijn, dat je voortdurend zoveel mogelijk mensen tevredien moet stel len of zoals ik het doe geloven dat je de politiek hebt gekozen om een heleboel onzinnige dingen kwijt te raken. Een van die nare dingen is volgens Heath het feit, dat Enge land buiten Europa staat. Zijn vast beradenheid bij de onderhandelingen te Brussel over Engelands toetreding tot de EEG gaf een niet-Britse jour nalist de opmerking in de pen, dat men in Heath al een „kant en klare" premier voor dat Verenigde Europa had. Ook in zijn eigen land heeft Heath door zijn optreden in Brussel naam gemaakt. Al drie jaar geleden werd hij gedoodverfd als de mogelijke opvolger van Macmillan- En als deze een vrije keus mogelijk zou hebben gemaakt, zou Heath wellicht al an derhalf jaar geleden de leiding van het land in handen hebben gekregen. CAIRO De Westduitse paarden handelaar Wolfgang Lotz heeft giste ren voor het Hooggerechtshof in Cai ro bekend voor Israel te hebben ge spioneerd. Hij ontkende echter een aanslag te hebben gepleegd op de Duitse raketspecialist Wolfgang Pilz waarvan hij eveneens beschuldigd is. Bij deze aanslag werd de secretaresse van Pilz zwaar gewond. Zij is blind geworden. Met Lotz in de beklaagdenbank zaten zijn vrouw Waltraud en de vertegen woordiger in Cairo van het Mannes- mannconcern, Wolfgang Kiesow. Alle drie zijn beschuldigd van spionage voor Israel. Lotz vertelde dat de Israëlische geheime dienst hem in West- Duitsland benaderd had en hem ver zocht als toerist naar Cairo te gaan. Hij deed dit in januari 1961, maar keerde een maand later naai' Miinchen terug. Daar kreeg hij van Israëlische agenten les in codeschrift en het gebruik van een radiozender en ont vanger. Onder het mom van paarden handelaar ging hij toen naar Egypte. Zijn Israëlische opdrachtgevers hadden hem explosieven gegeven, die hij pas na een speciale opdracht mocht gebrui ken. De ontplofbare stoffen had hij twee jaar lang bewaard. Hij had nooic bevel gekregen ze te gebruiken. Het proces is verdaagd tot woensdag. Op 28 juni verscheen het drietal voo. het -erst voor de redhter. De verdedi ging vroeg toen een maand uitstel. WASHINGTON President Johnson heeft gisteren een wetsontwerp getekend, dat bepaalt dat van 1 januari af op alle pakjes sigaretten moet staan dat roken gevaarlijk voor de gezondheid kan zijn. Op duidelijke wijze moet op elk pakje staan: „Caution. Cigarette smoking may be hazardous to your health". De Senaat heeft het wetsontwerp met 72 tegen 5 en het Huis van (Afgevaardig den met 285 tegen 102 stemmen goedge keurd. In een verklaring van het Witte Huis wordt gezegd, dat de nieuwe wet aanvullende wetgeving op dit punt niet uitsluit. Dit slaat kennelijk op de van eis Nederlandse van berg gevallen COGNE De veertigjarige Amster damse verpleegster C. Brambade is gisteren overleden na een val by de beklimming van de bijna 3300 meter hoge Herbetet in de Italiaanse Alpen. Zy verloor haar evenwicht en viel van een hoogte van tweehonderd meter. Zij maakte deel uit van een gezel schap van tien andere Nederlandse toeristen. 99 (Van onze speciale verslaggever) BRUSSEL „Geen verschil tussen de provincies Friesland en Limburg. Geen verschil tussen de staten Ohio en Oregon." Op deze wijze wordt in Brussel de Europese Economische Gemeenschap ge typeerd de EEG, die door de houding van Frankrijk op het diepste punt sinds haar bestaan is beland. Wel (ingeperkte) sou- vereiniteit dus, maar niet langer grenzen met belemmerende be palingen voor de Zes: Frankrijk, West-Duitsland, Italië, Neder land, België en Luxemburg. Vanwege de verstoring, die een be slissing van dit kaliber kan teweeg brengen, werd op langere termijn gepland. Er zijn drie etappen ingesteld elk van vier jaar die van 1958 tot 1970 lopen. Van het Europa van de Zes moeten we ons geen geringe voorstelling maken. De produktie- en consump tiegemeenschap telt op dit moment reeds 180 miljoen zielen, terwijl het de industriële produktie. De Zes vormen tezamen een economisch blok, dat door de „concurrenten" eerder wordt over- dan onderschat. LEGIO De taken van de EEG zijn legio. Er zijn activiteiten op gebieden als de landbouw, het vervoer, het tot stand brengen van een douane-unie, het opheffen van beperkingen op het vrije verkeer van personen, diensten en kapitaal, de concurrentie, de kartelafspraken, de dumping, de sub sidiëringen, de belastingen, de har monisatie van de wetgevingen, de conjunctuurpolitiek, zomede het han delspolitiek en sociaal beleid. Daar naast wordt er steeds meer gedaan met betrekking tot de ontwikkelings landen overzee. Voor de snelle stijging van de produktie binnen de EEG zijn, be halve conjuncturele, verschillende redenen aan te geven, die nauw verband houden met de gemeen- VRAAG WASAUTOMATEN-PROSPECTUS NR. 15 Rij MIELE. GOUDSESINGEL 92. ROTTERDAM. BRUSSEL Kabinetsformateur Pierre Harmei heeft gisteren de samenstelling van zijn kabinet be. kend gemaakt. Het telt 27 leden, van wie 15 rooms-katholieken en 12 socialisten. De nieuwe regering zal bestaan uit zes ministers-coördi nator, veertien gewone ministers en zeven ministers-staatssecreta- Voordat hij als Engelands vertegen woordiger in Brussel optrad, had Heath zich al de knepen van de di plomatie eigen gemaakt. Hij deed dat als leider in het parlement ten tijde van de Suezcrisis. Hij heeft er ook nooit tegen opgezien, tijdelijk impo pulair te zijn. Met zijn wetsontwerp tot afschaffing van minimumprijzen voor bepaalde produkten negeerde hij een mogelijk verzet van een aantal parlementsleden. Het deerde hem niet. Rey op vingers getikt BRUSSEL De vijf EEG-landen heb ben de voorzitter van de EEG-mlnlster- raad, de Italiaanse minister van buiten landse zaken Fanfani, gemachtigd met Parijs contacten te onderhouden om president De Gaulle te bewegen de Franse boyeot van de gemeenschap op te heffen. De zaak was aan de orde gesteld door het lid van de EEG-commissie Jean Rey, die verslag uitbracht van de vorderingen in de Kennedyronde. Hij vertelde dat er echt wat moet gebeuren in de EEG. wil hij nog verder vooruit kunnen in de GATT-onderhandellngen. Over de land bouw bijvoorbeeld kan helemaal niet gesproken worden. Rey liet uitkomen dat hij Franse functionarissen zou polsen als hij daar een mogelijkheid toe zag. De ministerraad reageerde heftig. De minis ters zeiden te vrezen dat de EEG-com- missie als supranationaal orgaan als de bekende rode lap op de Franse stier zou werken. Daarom werd Fanfani gemach tigd de Franse intenties te pellen. ris. Vice-premiers zijn Se; (CVP) en Spinoy (BSP). Spaak blijft op buitenlandse zaken. De kabinetscrisis heeft 64 dagen ge duurd. Het aantal leden van het Belgische kabinet is ongekend hoog. Het vorige telde 20 leden. Van de nieuwe rege ring maken 13 Vlamingen, 11 Walen en 3 Brusselaren deel uit. Spaak, die in het vorige kabinet vice-premier was, heeft deze functie moeten afstaan aan een andere socialist: Spinoy. De reden hiervoor was, dat premier Har mei een Waal is, zodat de vice-premier een Vlaming moest zijn. Spaak is na melijk een Brusselaar. Voor het eerst in de geschiedenis van België is een vrouw opgenomen in de regering. Het is mevrouw Marguarite Riemaecker. De benoeming van Pierre Harmei tot premier van België betekent, dat dit land voor het eerst sinds tien jaar een Waalse minister-ipresident heeft, ondanks het feit dat er meer Vlamin gen dan Walen zyn. De 54-jarige Harmei, die geboren is in Ukkel, een voorstad van Brussel, heeft zijn carrière in Luik opgebouwd. In deze typisch Waalse stad doceert hij aan de universiteit. Tot zijn be noeming tot formateur was Harmei voorzitter van de Waalse vleugel van de CVP, die met 77 van de 212 parle mentszetels nog steeds de sterkste par ty van België is. Harmei, die een vlot spreker is, wordt door zijn medestanders gewaar deerd om zyn gematigheid en soepel heid van geest en door zijn tegenstan ders gevreesd om zyn bekwaamheid en handigheid. Hy is een van de groot ste deskundigen van België op het ge bied van grondwetszaken. Pierre Harmei werd in 1950 minis ter van onderwijs. Daarna is hy onder meer minister van culturele zaken en justitie geweest. Hy maakte geen deel schappelijke markt. De eerste is wel de opzienbarende toename van de handel tussen de zes landen een stijging: van 73 procent, of 18 miljard gulden, tijdens de eerste etappe (1958—1962) Daarnaast kunnen nog worden ge noemd het aanvaarden en zelfs voor uitlopen door handel en industrie op de komende, revolutionaire economi sche eenheid, waarvoor nieuwe, aan de veranderde situatie aangepaste projecten werden ontworpen, en het toestromen van kapitaal, afkomstig van investeerders buiten de Gemeen schap, die hoge verwachtingen van de ontwikkelingen binnen de EEG koesteren. 4000.... Het vaststellen van het gemeen schappelijk buiten tarief voor zo'n 4.000 produkten was een van de eerste opdrachten, waarvoor de Ge- gens het Verdrag van Rome (1957) meenschap zich zag geplaatst. Vol waren de zes landen pas op 31 december 1961 verplicht een begin te maken met het aanpassen van de nationale tarieven aan het gemeen schappelijk buitentarief, maar het triële produkten, om dat begin met bleek mogelijk, althans voor indus- twaalf maanden te vervroegen tot 1 januari van datzelfde Jaar. Dit be sluit paste geheel in het streven naar een versnelde uitvoering van het Verdrag. Behoudens enkele uitzonderingen richtte men zich overigens niet op het rekenkundig vastgestelde, of door onderhandelingen verkregen, nationale buitentarief, maar naar een niveau, dat daar twintig procent onder lag. De reden hiervoor was dat de Gemeenschap op een positieve manier wilde bijdragen tot de GATT, de organisatie, die bij het afbreken van de tolmuren in de wereld betrokken is. ONTHEFFING De Gemeenschap kan onder be paalde voorwaarden tijdelijk onthef fing verlenen van de toepassing van het gemeenschappelijk buitentarief. Dit is bijvoorbeeld het geval, wan neer de produktie van bepaalde Soederen binnen de EEG onvoldoen- e is, of wanneer een van de partners van oudsher voor de invoer van deze goederen afhankelijk is geweest van andere landen. In dat geval kan een zogenaamd tariefcon tingent worden verleend, waardoor het invoerrecht voor een deel van de invoer mag worden verlaagd, of zelfs tijdelijk worden afgeschaft. Voor een dergelijke stap geeft de Gemeenschap alleen in uitzonderings gevallen toestemming, omdat zulke maatregelen de verwezenlijking van het gemeenschappelijk buitentarief in wezen belemmeren. In voorko mende gevallen heeft men soms daarom liever tot opschorting van de invoerrechten besloten. Het Verdrag van Rome verplicht de lidstaten hun nationale monopo lies zo te wijzigen dat er aan het eind van de overg llng geen discrimi nationaliteit meer is met betrekking Straks vrij verkeer van personen, diensten en kapitaal binnen het grondgebied van de Zes. tot de bevoorrading en de afzet. Dat wil dus bijvoorbeeld zeggen dat uiterlijk in 1970 de tabakverwerken de industrieën uit de Benelux-landen en de Duitse Bondsrepubliek onbe perkte toegang moeten hebben tot de Franse en de Italiaanse markt, hoe wel de monopolies daar ln handen van de regering zijn. In de overeenkomsten tussen de Zes wordt om. bepaald dat de regeringen in het algemeen geen steunmaatregelen, of subsidies in welke vorm ook mogen verstrekken, wanneer deze leiden tot begunstiging van bepaalde ondernemingen, of van een bepaalde bedrijfstak. Daardoor immers zouden de overeenkomstige industrieën van de andere landen in een ongunstige concurrentiepositie komen. In slechts enkele gevallen mogen de regeringen een uitzonde ring maken, zoals bij het herstel van schade na natuurrampen, of andere buitengewone gebeurtenissen, of voor het verlenen van steun van een sociaal karakter aan indivuduele ver bruikers. Verder kan een regering worden toegestaan de ontwikkeling van eco nomisch achtergebleven gebieden te steunen, of projecten te subsidiëren met een gemeenschappelijk, Euro pees belang. Al dergelijke maatrege len moeten echter steeds aan de Commissie worden gemeld, die ver antwoording verschuldigd is aan het Europese Parlement en de Raad van Ministers. De EEG is geen gesloten gemeen schap. Associatie (o.m. Griekenland, Turkije, Suriname; de Nederlandse Antillen en een twintigtal staten ln Afrika) is mogelijk, waarbij van de volgende drie hoofdpunten wordt uitgegaan: L De landen van de Gemeenschap moeten geleldeiyk aan alle In voerrechten en kwantitatieve bc- Serkingen opheffen voor de goe- eren uit de geassocieerde landen 2. Omgekeerd moeten deze landen in het algemeen hun invoerrech ten afschaffen voor goederen uit de Gemeenschap, hoewel ze de mogelijkheid behouden rechten te heffen, wanneer dit nodig Is voor hnn eigen ontwikkeling en indus trialisatie. 3. De Gemeenschap verstrekt finan ciële hulp om in de geassocieerde landen de economische en de sociale opbouw te helpen ontwik kelen. Voor dat doel Is het Europese Ontwikkelingsfonds in het leven geroepen. Wat het laatste betreft: voor de periode 1958—1962 kreeg het Ont wikkelingsfonds de beschikking over een bedrag van 581 miljoen dollar, doch de aanvraag voor hulp overtrof deze kolossale som. Ook voor de tweede fase. waarin de EEG zich thans bevindt, wordt prioriteit ver leend aan de verbetering van de infrastructuur: wegen, spoorlijnen, havens, water- en elektriciteitsvoor zieningen, scholen, ziekenhuizen etc. Het scheppen van een gemeen schappelijke landbouwpolitiek is een probleem van de eerste orde. Het Verdrag van Rome stelt alleen vast dat er vóór het einde van de overgangsperiode een begin moet zijn gemaakt met deze gemeenschap pelijke politiek, en dat de landbouw, een van de belangrijkste sectoren van de hele economie, een onderdeel zal zijn van de gemeenschappelijke markt. Over de nieuwe gemeen schappelijke landbouwpolitiek, die werd uitgestippeld door een van de vice-voorzitters van de Commissie, onze landgenoot dr. Sicco L. Mans- holt, werd in januari 1962 overeen stemming bereikt. Maar daarover in het volgende artikel. Pierre Harmei, de man die België na twee maanden aan een nieuw kabinet heeft geholpen. uit van de regering Lefèvre-Spaak, die bij de laatste verkiezingen gewipt werd. Kunstuiting" kon woedende Noor niet bekoren OSLO Een verontwaardigde en woedende Noor heeft gisteren een schilderij uit de vitrine van een win kel getrokken en het doek in het grae vertrapt. Omstanders stonden er jui chend omheen omdat zy ook weinig waardering op konden brengen voor de „kunstuiting" van de jonge schil der. Het doek stelde het verbrande lijk van een Vietnamees kind voor en de Amerikaanse vlag, onder de titel: kin deren onder de brandende napalm, hun huid verbrand tot zwarte wonden totdat zij sterven. „Ik neem de hele verantwoordelijk heid op my", aldus de man, ;4k wil alleen niet geconfronteerd worden met een dergelijk soort smerige propagan da". De politie zal tegen hem optrede® wegens het schade toebrengen aan an« dermans eigendommen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 5