Weekagenda De Wolff en Otten spelen in Leiden EEN BEZORGER Student reed rustig door na aanrijding De Van der Lippen favoriet Roeikampioenschap in het Hazerswoudse Rietveld =NZH= BUSCHAUFFEUR Noord-Zuid-Hollandse Vervoermaatschappij N.V. Oude tegeltjes brachten Leidenaar geld op Mr. Klaasesz opende kamp in Nieuwkoop NIEUWE LEIDSE COTJRANT s WOENSDAG 28 JULI 196S Woensdag Pieterskerk, 7.30 uur: avondstilte. Den Haag: Nieuwe Kerk, 8 uur: orgel concert Gerard Akkerhuis mjn.v. Koos Verheul, fluit. Donderdag Station Leiden, 7.45 uur voorm.: afd. Leiden Ned. Ohr. Reisvereniging, ver trek voor dagtocht naar Noordbrabant. 7.15 uur vertrek uit Noordwij k, 7.30 uur vertrek uit Rijnsburg. Katwijk aan Zee: Triumfatorkerk, 8 uur: orgelconcert door Gerard Akkerhuis, organist Nieuwe Kerk Den Haag. Den Haag: Zuiderpark, 2 uur: Ie wie Den Haag: Lutherse kerk, 8 uur: or gelconcert Feike Asma. Scheveningen: strand, 10.30 uur nam.: vuurwerk. Scheveningen: Kurzaal, 8.15 uiur: Re sidentie-Orkest. Vrijdag Pieterskerk, 8.15 uur: orgelconcert Charles de Wolff, m.m.v. Daniël Otten. viool. Katwijk aan Zee: Nieuwe Kerk, Voor straat, 8 uur, concert Chr. Kamper Man nenkoor Door Eendracht Verbonden, o.l.v. KI. Mulder, met medewerking van solisten. Den Haag: Zuiderpark, 2 uur: Prins en bedelknaap. Films Camera: (2.30 uur) Eén tegen allen (met Charlie Chaplin) (alle leeftijden); (7 en 9.15 uur) Desperate Hours (18 jaar) Lido: (2.30, 7 en 9.15) Girl Happy (met Elvis Presley) (alle leeftijden). Luxor: (2 30, 7 en 9.15 uur) Winnetou keert terug (alle leeftijden). Rex: (2.30, 7.15 en 9.15 uur) Doelwit voor twee revolvers (14 jaar). Studio: (2.30, 7 en 9.15 uur) Kare John (18 jaar), 's morgens 10.30, behalve zon dag: Dik Trom voor de jeugd. Trianon: (2 en 8 uur) 's Is een gekke, rare, dolle, dwaze wereld (14 jaar). Films van donderdag af Camera: (2.30 uur) Yogi de beer (alle leeftijden); (7 en 9,15; zondag 4.45. 7, 9,15 uur) De knuffelflat (18 jaar). Lido: (2.30, 7 en 9.15; zondags 2.30, 4.45, 7en 9.15) School voor striptease (18 jaar). Luxor: (2.30, 7 en 9.15 uur; zondags 2.30, 4.45, 7 en 915 uur) Winnetou keert terug (alle leeftijden). Rex: (2.30, 7.15, 9.15; zondags 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur) Het teken van Zorro (14 jaar). Studio: (10.30) Dik Trom (alle leeftij den), (2.30, 7. 9.15; zondags 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur) Lieve, lieve John (18 jaar). Trianon; (2 en 8; zondags 2, 5 en 8 uur) t Is 'n gekke, rare, dolle, dwaze wereld (14 jaar). Apotheek Apotheek Centraal, Breestraat 74, tel. 20552, en apotheek Van Beest Smal- lenburg LEIDERDORP. Tentoonstellingen Hortus Botanicus: tentoonstelling van hedendaagse Ned beeldhouwkunst, Tijds beeld "65, tot 6 sept., 10—21 uur. Rijksmuseum Volkenkunde, Steenstr.: tentoonstelling Univisie 65, t.g.v. lustrum Universiteit, beeld van het dage. lijks werk var de Leidse universiteit, tot ongeveer 13 september, 10—5 u., op zondag van 15 uur. De Lakenhal: tentoonstelling van foto's „Leiden bestudeerd", tot 12 september. LEIDEN Charles de Wolff en Daniël Otten geven, zoals wij reeds aan kondigden, op 30 juli onder auspiciën van K. en O. een concert in de Pie terskerk. Beiden zijn jonge musici, die al heel wat prijzen in de wacht sleepten. Charles de Wolff is organist en dirigent in Enschede en werd on langs benoemd (als opvolger van dr. Anton van der Horst) tot dirigent vcun de Nederlandse Bachverenigvng. De jeugdige violist Daniël Otten is reeds enige tijd concertmeester van het Rotterdams Phvlharmonisch Orkest. Oharles de Wolff werd in 1932 ge boren. Hij behaalde zijn conservato riumdiploma's piano, orgel en het di ploma hoofdvak theorie. Hij studeerde orgel bij dr. Anton van der Horst in Amsterdam en Jeanne Demessieux in Parijs. De heer De Wolff verwierf de Prix d'Exellence voor orgel, nadat hij verschillende praktijk- en theorie diploma's had behaald. Kortgeleden won hij de eerste prijs in het Gaudea- mus Concours voor jonge musici. Door het gehele land heeft Charles de Wolff orgelconcerten gegeven, zijn spel werd op grammofoonplaten vast gelegd. Na het vertrek van Yvon Baarspul bij he>t Overijssels Philhar- monisch Orkest heeft hij concerten van dit orkest geleid. Van 1962 tot 1964 was De Wolff gastdirigent van het Noordelijk Filharmonisch Orkest in Groningen; thans is hij benoemd tot vaste dirigent van het N.F.O. met in gang van het seizoen 19651966. Met orkest trad Oharles de Wolff ook op als dirigent-solist, o.m. in een orgel concert van Handel en in Bach's vijfde Brandenburgse Concert (Klavecimbel solo). Het is voor 't eerst dat de heer De Wolff in Leiden een concert geeft. Violist Daniël Otten is in 1938 in Rotterdam geboren en behaalde onder leiding van zijn leraren Oskar Back en Gijs Beths drie jaar het einddiploma van Amsterdams Muziek Lyceum. Door zijn strakke stijl en prachtige techniek kreeg hij een goede pers op het Tsj ai- kofski-concours in Moskou in 1962. Als solist niet orkest en als partner van de pianist Johan Otten heeft hij in korte tijd een eigen plaats in het Nederlandse muziekleven veroverd. Deze violist met zijn warme, vèrdra- gende toon. bezit een muzikale rijp heid die men zelden bij jeugdige spe lers aantreft. Het programma van het concert dat om kwart over acht begint luidt: S. Scheidt: variaties over „Christe qui est lux et dies" (orgel); G. B. Vitali: cha conne (viool en orgel); J. S. Bach: ko raalvoorspelen „Wer nur den lieben Gott lasst walten", „Ach bleib bei uns Herr Jesu Christ" (orgel); J. S. Bach: Sonate (vioolsolo); J. S. Bach: Fanta sie en fuga in g. kl. t. (orgel). V ebo-tentoonstelling op woensdag LEIDEN Op 15 september zal de V.E.B.O. haar grote fokveetentoon- s telling en zurvelshow houden, ditmaal niet op een vrijdag maar op een woensdag. Als bijzonderiieid kan worden ver meld, dat op deze tentoonstelling de blaarkoppen uit geheel het westen van ons land worden verwacht. De burgemeester, mr. G. C. v. d. Willigen, heeft zich bereid verklaard de tentoonstelling te openen. CHARLES DE WOLFF Gaudeamus Mr. Kernkamp trad af bij Zaalberg LEIDEN Tijdens de jaarlijkse al gemene vergadering van aandeelhou ders van de n.v. Koninklijke Neder landse Fabriek van Wollen Dekens v/h J. C. Zaalberg Zoon is de presi dent-commissaris mr. J. H. B. Kern kamp in verband met zijn leeftijd af getreden. In de ontstane vacature werd bij acclamatie benoemd mr. J. Keu- ning. De aftredende president-com missaris heeft het in de laatste verga dering niet erg moeilijk gehad. De jaarstukken spraken voor zichzelf, zo dat de agenda in zeer vlot tempo kon worden afgewerkt Namens directie en commissarissen bracht de heer H. M. Burghard de scheidende voorzitter, die sedert 1951 reeds commissaris van de n.v. was en van 1957 af de vergaderingen leidde, dank voor zijn voortreffelijk leider schap. Hij heeft het vooral in de laat ste tijd niet zo gemakkelijk gehad door de algemene moeilijkheden in de branche die werden veroorzaakt door de positie op de wereldmarkt. De heer Burghard werd als commissaris herbe noemd. De Nieuwe Leidse Courant VRAAGT VOOR VASTE STADSWIJK EN ENKELE RESERVE-BEZORGERS. Nadere inlichtingen: Abonnementenafdeling. Steenstraat 37. Telefoon 31441. DEN HAAG, Een student uit Leiden gaf voor de Haagse politierech ter toe. dat hij iets had gehoord. „Maar ik dacht dat het een steentje was". Het was geen steentje, doch een aanrijding. Erger was dat de 9tudent met z'n auto rustig doorreed, en dat bezorgde hem een stevige schrobbering van de poli tierechter. „Het zijn onbehoorlijke en laffe manieren, om een ander met de schade te laten zitten", toornde de rechter. De schade bleek weliswaar niet groot te zijn, maar dit niaakte voor de officier weinig verschil; hij eiste 25,boete voor de aanrijding en 100,en zes maanden voorwaar delijk ontzegging van de rijbevoegd heid voor het doorrijden. De rechter veroordeelde daartoe. De Haagse politierechter gaf toe. dat het optreden van een chauffeur uit Rijnsburg beslist onsympathiek was, maar dat gaf een 29-jarige vrachtauto chauffeur uit Zaandam nog niet het recht, om zijn collega te mishandelen. Toen verdachte met een grote tank auto door Rijnsburg reed, stond voor een winkel een bestelauto slecht ge parkeerd. zodat de tankauto niet kon passeren. „Haal die auto even weg" zei de chauffeur van de tankauto. „Ik heb niks met jc te maken", luidde de repliek van de ander. Toen stapte de tankauto-chauffeur uit zijn wagen en er ontstond een twistgesprek, waarbij werd geslagen. Volgens verdachte deelde de chauffeur van de bestelauto de eerste klap uit, maar deze beweerde het tegenoverge stelde. En omdat een getuige die ver klaring ondersteunde, achtte de offi cier voldoende bewijs aanwezig en vorderde hij f 50,boete, omdat ver dachte „over de schreef" was gegaan. De rechter liet verzachtende omstan digheden gelden en volstond met ƒ25.- boete. Al tienmaal in één maand bad een los-arbeider uit Leiden geld gestolen ten nadele van zijn kostbaas. Hij werd betrapt terwijl hij uit een vestzakje geld haalde. ,,Dat was op die manier een vaste bron van inkomsten voor hem", zo stelde de officier vast en hij eiste 100,boete, benevens twee w ken gevangenisstraf voorwaardelijk. Omdat het geld is terugbetaald, leg de de rechter f 50.— boete op. plus de twee weken voorwaardelijk. HAZERSWOUDE Heel 't Hazers woudse Rietveld was er gisteravond getuige van, dat de familie Van der Lip de beste roeiers heeft onder de in gezetenen van deze buurtschap, mid den in de randstad Holland, zo vredig gelegen tussen Alphen, Boskoop en Hazerswoude. Jan, Corry en Gijs van der Lip zorgden er tijdens de door ve len bijgewoonde Rietvéldse roeikam- pioenschappen voor, dat het jaarlijkse vaarfestijn nog lang onderwerp van gesprek zal zijn. In de categorie jon- HEBT U EEN RIJBEWIJS? Dan hebben wij voor u dicht bij huis EEN GOEDE BAAN! h het werk van een zit veel meer dan U denkt! Het bezit van een gewoon rijbewijs BE is voldoende; voor de opleiding zorgen wij. STANDPLAATSEN: HAARLEM, VOORBURG EN LEIDEN THANS OOK Hl LISSE REGELMATIG KENNISMAKINGSAVONDEN De eerstvolgende wordt gehouden op donderdag 29 juli van hsalf acht tot negen uur in Hotel-Restaurant „DE WITTE ZWAAN", Vierkant 246, Lisse Onze vertegenwoordigers zullen u gaarne inlichten over de mogelijkheden in ons HOOFDKANTOOR: Leidsevaart 396 HAARLEM Telefoon (02500)-18460 KIES EEN BOEIENDE BAAN BIJ EEN STERK BEDRIJF. KIES DE N.Z.H. Haagse politierechter DEN HAAG Het huis dat een 49-jarige granietbewerker in Leiden bewoonde, kon wel een opknappertje gebiuiken. De man ging dan ook hard aan het werk: er werden nieuwe vloeren gelegd, een douchecel ge maakt, nieuwe deuren aangebracht, een provisiekast ingericht, enzovoort. Een ergernis voor de granietwerker was echter, dat regelmatig uit de muur in de gang tegeltjes vielen. „Wat geef je ervoor", informeerde hij bij een kennis, want hij had wel zoveel verstand van antiek dat hij be sefte dat de tegeltjes waarde hadden. De kennis bood er 750 voor, welk bod de granietwerker accepteerde mits de kennis de tegeltjes zelf uit de muur haalde. Dat was een heel karwei er sneuvelden nogal wat exempla ren. Er bleken in totaal 900 tegeltjes te zijn. Ze leverden de kennis van de gra nietwerker een goed winstje op, want hij verkocht ze voor f 1600 en de nieuwe koper deed ze ook weer met winst van de hand. Want volgens des kundigen hadden de tegeltjes een waarde van wel 4000, al valt daar- 'er altijd te twisten. Toen de makelaar, die voor de eige naar van het huisje de huurpenningen kwam innen, de kale gang zag. kreeg hij de schrik van z'n leven. „Daar kun je wel eens een hoop narigheid mee krijgen", voorspelde hij. Nu, dat kreeg dc granietwerker, die wegens ver duistering van de tegels voor de Haag se politierechter terecht moest staan. „U dacht zeker: dan heb ik wat geld van mijn gemaakte onkosten terug", veronderstelde de rechter en de gra- nietwerker knikte instemmend. „Daar kan ik inkomen, maar zoiets mag toch niet", zei de rechter. Verliespost De makelaar zette uiteen dat huis een ware verliespost voor de Noordwijkse eigenaar vormt vanwege de herhaalde en hoge reparat' „De tegeltjes vormden een substan tieel element in de waarde van het huis", concludeerde de officier van justitie. „Maar ze vielen zomaar uit de muur", wierp verdachte tegen. „Ik vond het zo'n rommelig gezicht". De officier vond dat dit verdachte nog niet het recht gaf de tegeltjes voor een appel en een ei te verkopen en eiste een week gevangenisstraf. De po litierechter tilde het minder zwaar er I liet ook het blanco strafregister mee tellen. Hij legde 50 boete op en twee weken gevangenisstraf voorwaarde lijk. gens, dames en heren ging een Van der Lip met de eerste prijs, een wis selbeker, strijken. Het weer dreigde overigens de vo rige week donderdag uitgestelde wed strijden voor de tweede maal in het water te gooien, maar zo tussen de buien door roeiden de Rietveldse inge zetenen nabij restaurant „Klein Giet hoorn" in de Rietveldse Vaart, dat het een lieve lust was. Daar waren dan eerst de jongens tot vijftien jaar, die onder luide aanmoedigingen van plaatsgenoten en toeristen met hun KG-s (Klein Giethoorn-roeiboten) spannende strijd voerden. Jan van der Lip werd hier eerste en Arie de Groot en Hans de Frankrijker legden beslag op de andere ereplaatsen. Speaker Piet van der Werf, niet meer in zijn Rietveld wonend, maar niettemin weer present als een van de organisatoren (men noemt hem nu „ereburger van 't Rietveld"), kondig de daarna de wedstrijden voor de da mes aan. Als grote favoriet tipte hij kampioene 1964 Lidwien de Frankrij ker, maar tot aller verrassing leed de ze Rietveldse een nederlaag tegen Gre de Wit en werd zij derhalve uitgescha keld voor de eindstrijden. In deze eindstrijd plaatsten zich Corry van der Lip, mevrouw Stolwijk en Corry van Dorp, die ook in deze volgorde over de finish kwamen. Het spektakelstuk waren echter de onder zware schemering en regen buitjes verroeide ontmoetingen tussen de heren. Het ging er uiteindelijk om, wie vn het komende jaar in de buurt schap, waar roeien de belangrijkste wijze van zich verplaatsen is, als kam pioen door het leven kan gaan. Welnu, Gijs van der Lip, de kampioen van vo rig jaar, was nu ook niet te stuiten. Hij was zijn tegenstanders in de series te sterk af en in de finales eveneens. Dat waren de coming man Jacq. van de Neut en ex-, doch ere-Rietvelder Piet van der Werf. Laatstgenoemden roeiden weliswaar een goede wedstrijd, maar kwamen toch net die kwaliteiten te kort om Van der Lip te bedreigen. De prijsuitreiking had, uiteraard in het bijzijn van vrijwel alle Rietveldse Het waterkamvp van de Neder landse padvinders begon van morgen onder een trieste grijze lucht. Tijdens de officiële ope ning door mr. J. Klaasesz stroomde de regen uit de he mel. De tenten en boten lagen stil en verlaten toen onze foto graaf er omstreeks half tien kijkje kwam nemen: alle pad vinders waren naar de openings plechtigheid vóór het vroegere raadhuis van Nieuwkoop, ingezetenen, plaats in restaurant „Klein Giethoorn". Op de foto van links naar rechts: Corrie v. d. Lip (eerste), Corrie van Dorp (derde) en mevrouw Stolwijk (tweede). Burgerlijke stand gemeente Leiden LEIDEN Geboren: Maarten Chr z v J Vlieger en C Keijser: Gerlinde d v W C van Otterloo en M M Meijer: Edwin H z v G M H de Bruijn en K Kwakkenbos; Tamara M d v E H de Bruin en V E P Brückner; Reynier J z v F A Seepers en J D Koolhaas Revers: Ronald E z v P L Hornung en H Slamet; Matthjjs H z v M H Brand en A Janson: Gijsbert z v G Ouwehand en A Berkhel]. Gehuwd: C W Stam en T Zunder- man. Overleden: H C den Haan. 1 week. zoon; A P D van Antwerpen. 46 Jr, man; R Plomp, 80 Jr. man: S Siera. 56 jr, echtgenote van A C Kuijl; P A A Berger, 2 jr, zoon. C.J.C. Eendracht naar kamp in Mierloo LEIDEN. Zaterdag 31 juli om haM tien 's morgens begint de chr. jongens club Eendracht haar jaarlijkse kamp- week. Ditmaal gaat men naar Mierloo, waar het gemeentebestuur een mood kampeerterrein beschikbaar heeft ge steld- Vanmiddag zijn de voorkampers vertrokken om het tentenkamp op te zetten en in te richten. Er zijn vijftig deelnemers aan, het kamp. stafleden inbegrepen. Er gaan ook jongens mee uit Valkenburg, Noomdwijk. Kaagdomp en Sassenheim. De hoofdleiding berust weer bij de heer C. Vermeer. Als kampcommandant zal de heer H. van der Kraan fungeren. Vermelden wij ten slofte, dat de C.J.C. Eendracht dit jaar (oktober) haar tienjarig bestaan hoopt te her denken. Noordwijkse strijd om Seiiipost-wisselbeker NOORDWIJK Op de banen van „Seinpost" werden de midgetgolf wed strijden voor badgasten gespeeld om de Seinpost-wisselbeker. Bij de dames legde mevrouw Groen uit Rotterdam, die de 18 holes in 42 slagen deed, beslag op da In de herenafdeling handhaafde de heer J. Zondag uit Arnhem, die vorig jaar dé Seinpost-beker definitief won, zijn reputatie. Hij maakte 40 slagen, doch werd eerst winnaar van de trofee na een barragepartij tegen de heer Van den Berg (Amsterdam). NOORDWIJK De heer A. van der Werf slaagde aan het Rijksinstituut voor de opleiding van hogere politieambtena ren te Hilversum voor het inspecteursdi ploma. Hij is inmiddels benoemd tot ad junct-inspecteur van politie te Wassenaar. (Van een onzer verslaggevers) NIEUWKOOP Vanmorgen heeft de commissaris van de Koningin in Zuid-Holland het nationale waterkamp voor zeeverkenners en waterpad vinders geopend. De regen deerde noch de vijftienhonderd padvimdsters en padvinders die van alle windstreken uit ons lamd waren gekomen, noch de talrijke Nieuwkopers en de aanwezige toeristen, die voor weinig variatie in de kleding zorgden. Het geel van de oliepakken overheerste. De opening verliep zo vlot, dat men zelfs moest wachten op het carillon alvorens de openingstoespraken konden worden gezegd. Het ging allemaal zo vlot, dat men inliep op het tijdschema. Nieuwkoop werd al vroeg opgeschrikt want de 64 groepen trokken van scholen in de richting van het intieme raadhuis. De stemming was uitstekend getuige de talrijke potjes vet, die vol gens liedjes op tafel werden gezet. Niet duidelijk werd wat een zekere Lodewijk moest doen en wat er met de .drunken sailor" gebeurde weet ook geen mens. Oud-padvinder Mr. Klaasesz liet duidelijk blijken oud padvinder te zijn, beurtelings groette hij de aanwezige autoriteiten met de linker en rechterhand. Na het welkomstwoord van de kampleider schout bij nacht W. J. H Goossens, onthulde de commissaris, dat Nieuwkoop de gemeente in Zuid- Holland is met het meeste water. Mr. Klaasesz ontpopte zich ook al als weer- profeet, want hij voorspelde, dat in Nieuwkoop in de komende dagen de meeste plaatselijke buien zullen vallen. Overigens wekte hij de padvinders en -sters op niet te vergeten, dat zij het pad trachten te vinden voor anderen. Met verwijzing naar de Marine-slo gan „Zorg dat je er ook bij komt" zei hij, dat nog vele jongeren hun draai niet kunnen vinden bij de besteding van hun vrije tijd. De opening werd bijgewoond door tal van padvinders autoriteiten o-w. vertegenwoordigers uit Suriname en de vertegenwoordiger van de commandant Zeemacht in Ne derland kapt lt. ter zee Van Es. Ter gelegenheid van de opening werd mr. Klaasesz een presse-papier in een boei aangeboden. Mevrouw Klaasesz kreeg bij haar aankomst bloemen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 3