Brick Bradford Actualiteiten Vanavond spannende uren bij Jules Verne-films —Toch is het zo!- Jesje en Josje Senmoet |DE STENEN ZONDE] MAANDAG 26 JULI 1965 (Van onze radio en tv-redactie) BUSSUMHij heeft veel ger droomd en gefantaseerd bij zijn turen in de toekomst, deze merk waardige man Jules Verne, wiens honderd boeken in de vorige eeuw met een glimlach werden gelezen, maar hij heeft niet kunnen voor zien hoe wij vanavond aan de beeldbuis van zijn stoute verbeel dingen zouden zitten genieten Want vanavond gaat het er op los Ned. I: bijna twee uur lang is het alles Jules Verne, wat de klok slaat, ook al zijn het dan drie verschillende films, die de NTS uitzendt. We beginnen direct na het journaal te kijken naar „De wonderbaarlijke r Jules Verne", een filmpje, samenge steld uit de vele welbekende gravures die zijn boeken hebben verlucht. De Tsjechische televisie heeft deze rolprent gemaakt en dat zegt veel. want wat we van de televisiekunst uit dit land hebben gezien heeft altijd grote bewondering af gedwongen. Zün we zo 20 minuten ingeleid op het werk dat gaat komen, dan begint de film, die de befaamde Tsjechische regisseur ITHERGOLVEN-ETHERGOlVEtrtTHtHGOlVEN-EIHERC Commentaar De belangrijkste televisie-uitzendin gen vormden zaterdagavond op beide netten de actualiteitenprogramma's. „Attentie" besteedde veel aandacht aan het pers-interview dat de heer- Bourquin uit Zuid-Af rika (ex-Neder lander) op Schiphol gaf en waarin hij omstandig mededeelde dat hij „met zoveel mogelijk parlementsleden van alle partijen" wilde komen spreken over „de ton van Luns" die bij hem en de organisatie waarvan hij secre taris is. niet welkom wordt bevonden. Over zijn standpunt ten opzichte van de. apartheidspolitiek wilde hij niets vertellen. De heer Bourquin maakte een nerveuze indruk en was bijzonder op zijn qui vive. Meer spectaculair was de grote re portage.welke een VARA-team Athene heeft gemaakt en wac.. nauwkeurige beelden werden gegeven van de opgewonden begrafenis van de in het gedrang omgekomen student. Voorrts had Bas Roodnat een kort ge sprek met de secretaris van het Griek se vakverbond, die toegaf dat er voor lopig één korte, maar wellicht nog meer langere stakingen worden voor- ibereid, omdat de arbeiders handha ving van de grondwet en dus van hun daarin vastgelegde rechten v „Niet de koning, maar zijn raad gevers zijn onjuist geweest", was het argument, dat in een ander gesprek Andres Papandreoe, de zoon van de afgetreden premier, hanteerde. Ook hij beriep zich op negatie van de grondwet: het recht van de premier, ministers aan te stellen, werd hem ontzegd. Ja, er is ook een crisis in de centrumpartij en de onlusten ko men voort uit opstand in de rechter vleugel en neen, het communisme speelt geen rol van betekenis hierbij. We kregen ook iets te zien van de persconferentie welke Papandreoe zelf gaf en waarin hij volhield in zijn ge loof, spoedig te zullen terugkeren: „tussen hem en de koning bestaat geen persoonlijk conflict". Hoewel Papandreoe jr. uitdrukkelijk had gezegd dat de koningskwestie bij dit alles niet actueel is, kon Achter het nieuwshet toch niet laten, door dubbele vertaling van het Griekse woord voor democratie (dat ook re publiek betekent) een suggestie in de ze richting te doen. Niettemin was de reportage op zichzelf goed en infor matief. Ook schonk Achter het nieuws" at- tentie aan de branden in Ridderkerk in een levendig verslag van de onrust welke in de streek heerst en van de maatregelen die burgers en politie treffen. Een evt. brandstichter weet nu precies, waar hij aan toe is.... indien, hij heeft meegekeken. Bij de Duitse opvoering van „De vermoeide Iheodoor" hebben wij ons weer eens verwonderd over het feit, dat de ouderwetse kluchtschrijvers zich zoveel moeite getroostten, om der- gelijke ingewikkelde toestanden aanïomSftW het Vliegtuig uit scheppen. Want een toestand was het;Het Und vertóll hem,° moeder weer, met reeksen toevalligheden, lis-hem zou komen afhalen, maar zij is niet ten en lagen, persoonsverwisselingen j komen opdagen. Dus gaat Alan aan het en wat dies meer zij, mensen die maar zoeken, waarbij hij slechts één adres ter Station Petticoat naar eerste net (Van onze radio- en tv-redactie) BUSSUM De NCRV heeft besloten om met ingang van 1 september a.s. het aardige televisiefeuilleton „Station Petti coat", de genoeglijke belevenissen rond om het telkens weer van een wisse dood geredde ouderwetse lokaaltreintje, van het tweede naar het eerste net over te plaatsen. Wie dus de vrolijke avonturen van de ondernemende hotelhoudster, haar drie dochters en haar merkwaardig personeel nog niet kon zien, kan er dan via Ned. 1 BUSSUM De NTS zal op de middag van vrijdag 30 juli a.s. naar traditie een reportage uitzenden van de binnenkomst der deelnemers aan de Vierdaagse, op het tijdstip dat zij de finish in Nijmegen op de laatste dag bereiken. Herman Kuiphof en „Nul één", nieuwe televisieserie (Van onze radio- en tv-redactie) BUSSUM De NCRV presenteert van avond op Ned. 2 (8.01—8.25 uur) eer nieuwe reeks politiefilms, met de lucht vaart als achtergrond. Men ziet via aller lei min of meer romantische avonturen het werk van de Internationale Luc\t- veillgheidspolitie aangetoond. Dat zulk een organisatie bestaansrecht heeft, wordt duidelijk als men bedenkt dat er dagelijks met de diverse lucht vaartmaatschappijen zeker 200.000 perso- ris zijn en dat er eveneens elke 15 miljoen ton post en vracht goederen wordt vervoerd. De luchtvaartondernemingen hebben de verantwoordelijkheid voor de veilig heid van passagiers en vracht. In de eer ste plaats komt natuurlijk de veiligheid van de vliegtuigen op zichzelf, maar daarnaast dient alles en iedereen die mee opstijgt, beschermd te worden tegen bijv. diefstal, misdaden en persoonlijke on gemakken. Daarvoor is dus deze dienst heel bruik baar. De BBC maakte er in co-productie met MGM een filmserie over, waarmee de Nederlandse kijkers vanavond kunnen kennismaken. In dit eerste deeltje maakt men kennis met een zevenjarig jongetje, dat in moei lijkheden is geraakt. Nigel Patrick, die steeds de rol zal spelen van het hoofd de veiligheidspolitie Alan Garnett, en uitlopen en nooit de verkeerde man of vrouw ontmoeten voordat het dolle verhaal zich ten einde spoedt, waarna alles in de grootste verwarring en de pijnlijke situaties geraakt, om dan plotseling op de pootjes terecht te komen, zodat alles opgelost en ieder een tevreden is. De Duitse toneelgroep speelde de klucht als een blijspel, zonder een te veel aan opgewonden gehol, ge schreeuw en wilde mimiek, en zo was dus „De vermoeide Theodoor" best aardig amusement. Na afloop kwam Pierre Janssen met zijn „Kunstgrepen" op het scherm; dit maal ging het over portretkunst. Na tuurlijk was zijn voordracht weer leer rijk en boeiend, maar wij hebben ons bepaald gestoten aan de volkomen on nadenkende wijze, waarop hij voor dwergen en zwakzinnigen vele malen de woorden „gedrocht" en „monster" hanteerde. Geeft Pierre Janssen zich er geen rekenschap van. dat er misschien ook lilliputters en ouders van zwakzin nige kinderen naar hem luisteren? Zo niet, dan is dit een onverantwoordelij-0 ke tekortkoming. Bovendien moet hij j Koen Verhoeff zullen tussen 3 bedenken, dat men zulke woorden be- j uur aanwezig zijn voor een praatje ter helemaal niet kan gebruiken, wantI commentaar, men zégt daar nogal wat mee Voor in de avond vonniste de ru- j briek „Opspraak" zichzelf met de laatst j er toch wel goede en bahartigensi uitgesproken zin: woorden. woorden!* dige dingen werden gezegd, ware Karl Zcman heeft gemaakt naar een van toekothst van. dc luchtvaart maar Verne's romans: „Een duivelse uitvin- uitgever na uitgever stuurde het ma- ding". Wat dat ook weer was. die „dui- nuscript terug, totdat ei eindelijk één veise uitvinding"? zei: ,De ontwikkelingsbeschouwing is goed, Herinnert u zich de graaf d'Artigas niet, die de wereld wou beheersen en daar voor een nog volkomen onbekende tech niek. aan het fantasierijke brein van Verne ontsproten, hanteerde? De piraten- geschiedenis met de toen nog niet uitge vonden duikboot en de chemische brand stof, welke tevens de hele wereld kan vernietigen Een meeslepend avon turenverhaal, waarin telkens elementen opduiken, die appelleren aan uitvindin gen, die veel later zijn gedaan O, zult u zeggen, dat is dc gesciedenis uit „Uit liefde voor de vlag!" Precies, dat is het ook, maar de film kreeg een nleu- ONGELOOFLIJK O. zult u zeggen, dat is de geschiedenis Karl Zeman is in het toepassen van trucs om de gravures uit dit boek tot levi brengen. Dat kan alleen met cam gebeuren, en hoe! Wilt u daarvan meer weten, blijft u na afloop va speelfilm dan vooral aan het toestelwant dan kunt u nog een kwartier lang kijken naar „Karl Zeman's toverwereld", waarin hij iets onthult van de toegepaste tech nieken. Een hoogst boeiende kwestie op zich zelf! nu is het misschien welkom, alvast te weten over de persoon van Jules Verne zelf. was een Fransman, die op 8 febru ari 1828 werd geboren in Nantes als eer- zoon van de procureur Pierre Verne diens vrouw Sophie-Hennriëtte Alot- te. Jules (die eigenlijk Juips-Gabriël heet- t) was voorbestemd zijn vader op te vol- ;n en dus ging hij braaf op 20-jarige leeftijd rechten studeren in Parijs aan de Sorbonne Al spoedig kwam hij tot de ontdekking, dat de droge rechtenstudie niets was voor zijn levendige geest: hij wilde schrijver worden, omdat zijn fan- geprikkeld werd door allerlei we tenschappelijke onderwerpen, waar hij ver nadacht GEEN SUCCES Resultaat: geen succes en vader boos. Geen studiegeld meer: thuiskomen! Maar Jules hield vol, ook al viel het boek dat hij tenslotte publiceerde bij niemand in de smaak. Toen hij 28 jaar was, moest er toch geld worden verdiend, vooral omdat hij wilde trouwen met de jonge weduwe Honorine Morel-de Viane Dus werd hij makelaar en verdiende weer niets, omdat hij zijn meeste tijd besteedde aan wetenschappelijke studies. Hij geloofde ih de toékomst "van de techniek en zag in zijn fantasie zoveel mogelijkheden, dat hij die in hoogge stemde verhandelingen wilde neerschrij- Zo begon hij met een werk over de steunt niet op de huidige feiten. Verwerk de gegevens in een roman, en de mensen zullen ze lezen!" En hierin bleek Jules Verne zijn vorm te hebben gevonden. Zijn eerste roman „Vijf weken in een luchtballon" (ach, wie kent het verhaal niet?) ging erin als koek. De mensen keken op van zo'n span nend. heeFapart boek waarin geen salon- romantiek. maar wild en stoutmoedig avontuur ten grondslag lag. Nu vloeide de inkt regelmatig uit Ver zijn ontsterf'lijke verhaal „Een reis om de wereld in tachtig dagen" publiceerde. Mét de inkt vloeide ook het geld naar hem toe. Verne kon zich tenslotte in Amiens een villa kopen. Hij bleef tot aan zijn dood toe schrijven, soms verschillen de boeken in één jaar. Dat kostte hem zijn ogen: in zijn laatste levensjaren plaagde een chronische oogontsteking hem zo, dat hij bijna niet meer kon zien Jules Verne. wiens fantasie onuitputte- stierf 60 jaar geloden op 77-jari- ge leeftijd. Hilversum l 402 m. NCRV 10.00 Nieuws en i-eerpraatje. 19.10 Radiokrant. 19.30 Piano- harpspel (opn.): moderne 11c 5 Pianoduo (opn): moderne muziek. 22.20 :kbespreking. 22.30 Nieuws en SOS-be- ten. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Klas sieke orkestwerken (gr.) 23 55-24.00 Nieuws. Hilversum li 298 m. AVRO 18.00 Nieuws. 1.15 Actualiteiten. 18.25 Lichte grammofoon- uziek. 19.45 Overheidsvoorlichting: Den Haag a.in de lijn. 20.00 Nieuws. 20 05 Muziek- revue. 21.00 Zo is het gekomen, klankbeeld. 2! r,5 Z:;'en op drift, hoorspel 22.50 Nieuws 22.40 Actualiteiten. 23.00 Bonsoir de Paris. 23.55-24.00 Nieuws DRAADOMROEP VANAVOND ammofoonplaienprogramm Michael Tippett. I. Conce string orchestra. Allegro con van 1820 o for double jrio. Adagio tival Kamerorkest la Bowden, Richard Standen, monlsch Ko John Prltchi III. Ritual dances ult „The Midsummer Marriage" Prelude. Transforr Koninklijk Philhar- erpool o.l.v. tlon for in Transforr t dance. First Fourth dance: Fi: Voluntary Human Sacrifi hct Royal Opera He John Pritchard. Nu Duits snel in 't Grootste Theater (Van onze radio- en tv-redactie) HAMBURG De Duitse schriiver Fritz Hoehwalder heeft als vierde; auteur van de Eurovisie opdracht d€rJ" 'rutST de'00 Beer' gekregen tot het schrijven van eenplaggenhut. f:im. 19.35 Huckiehe spel, dat in „Het grootste theater ter tekenfilm. 20.00 Journaal en wc wereld" nl. in Eurovisieverband, zal -.°-20 Oe .wonderbaarlijke relï- in Summer. The 1874) Door het wanbeheer dat se- leven te houden, In bijbelse tijden vuld, vruchtbare gebieden in troosteloze opbrak naar het Zuiderland, t de aartsvader beslist niet vsn de natuur. Door de ontbossing, lijk die reeds in bijbelse tijden plaats vond, is een groot deel van het land in de greep gekomen van de erosie, dïe de vruchtbare gronden doet oer- stulven en wegspoelen, waarna de barre rotsbodem komt bloot te liggen. Eeuwenlange roofbouw heeft de berg hellingen waar vroeger olijven- en geweest. De kudden Toch water in Negeb De Israëliërs hebben herhaaldelijk gepoogd in de Negebwoestijn kolonies te vestigen, maar tot voor kort bleef dit zonder resultaat, ondanks de veel 1 ging oriënteren op de historische overlevering die duidelijk van waterputten had gerept. En in derdaad. nadat een groep onderzoe kers wekenlang In de Negeb had rondgezworven, werden de waterput ten ontdekt, waarvan In de bijbel gewag wordt gemaakt. Diep verscho len onder dc hete zandmassa's werden de oeroude waterputten blootgelegd, en op de bodem van deze putten borrelt nog steeds helder drinkwater sommige streken geheel verdwenen, den die in de Negebwoestijn destijds op tiievend water", zoals dit door de Het duidelijkst toont dit de woestijn blijkbaar voorhanden waren. Toch knechten van Isaak werd genoemd Hebron tot moeien we er voor waken ons de landstreek in die tijd al te sappig voor te stellen. Een belangrijke aan- rUd^Uermr Tlnden w, in Gen. voljêns de tërmlnolöslc geen levend water. die zich uitstrekt Egypte, waar verdroogde dalen troosteloze aanblik bieden en voor zover het oog reikt geen vegetatie Elders is in de Negeb thans ook water aangeboord, maar dit is brak en daardoor niet te drinken, het Is dus i die tijd regenval te gering is c 1 plant in waterputten met aarde hadden opge- Nadruk verboden. 6. „Wat een leuke naam," zei Josje, ..Blekkie Bonebekker. Ik heet Josje Joppers en dit is mijn zusje Jesje." „Ik vind het leuk kennis met jullie te maken," lachte mevrouw Bonebakker. „O, kijk eens." vervolgde ze. „Daar komt Blekkie juist aan." „Maar die jongen kennen we!" riep Jesje verrast. ..Dat is Blekkie. over wie we zo vaak in de krant hebben gelezen! Maar ik dacht eigenlijk dat hij anders heette, mevrouw. Moppo, meen ik." „Precies." knikte mevrouw Bonebak ker. „Hij was eeret mijn neefje Blekkie Moppo, maar toon ben ik met commissa ris Bonebakker getrouwd en die heeft Blekkie geadopteerd. En daarom begroette ze hem. ..Kijk eens, ik heb al kennis gemaakt met een paar leuke speelmakkertjes: Jesje en De kinderen gaven elkaar een hand. „Ben je allang hier?" vroeg Josje. „Een week," antwoordde Blekkie. „We blijven nog veertien dagen." „Wij blijven ook veertien dagen!" riep Josje uit. „Dat is gezellig. Dan kunnen we nog eens spelen samen." „Graag." zei Blekkie. „Dat vind ik erg leuk, vooral nu mijn vriend Spekkie niet is. Anders waren wi samen. Maar nu maakt hij moeder en zijn oom Al babbelend hadden ondertussen bereikt. ..Kijk.' het boslaantje „Hier logeren wij nu. En als je vijftig meter doorloopt, die kant op, kom je vanzelf bij „De Toevlucht". Komen jullie misschien binnen om een glas limonade te drinken?" „Nee. we gaan gauw naar huis. me vrouw," zei Jesje. „Vader en moeder zijn missohien al wel een beetje onge rust. Maar als het mag .komen we eens heel gauw langs om te vragen of Blekkie met ons spelen gaat. En dank u nog wel, dat u ons zo mooi de weg hebt altijd; gewezen." Jesje en Josje liepen op een holletje naar hun huis. „Dat lijkt me een reuze aardige jon- I, die Blekkie". zei Josje. „Ik geloof daar nog een boel plezier mee lat' zullen kunnen beleven. Jcs!" vanavonc mPP. 21.55 Kari Ze:...... Omdat Hoehwalder al wist. dat hij reld, film 22.IO De Eerste Wereldoorlog vroeg of laat wel aan de beurt zou War' filmciocumcntair«- 22.35-22.40 komen, heeft hii zijn gedachten al°sed«iand li: NTS: 20.00 Nieuws in hat laten gaan over een onderwerp en zo: kort. NCRV: 2001 Nul_Eéi nnu reeds weten, dat de titelJongetje I van het stuk zeer Duits is, nl. „Het bevel". De inhoud van het spel wordt echter voorlopig nog geheim gehou den. De voorstelling zal waarschijn lijk april 1966 op de Europese scher men te zien zijn. Ook dan zullen de diverse aangesloten landen eigen op voeringen ensceneren. Camera-gesprek met Jan de Hartog (Van onze radio- en tv-redactie) I BUSSUM David Koning heeft i een cameragesprek gehad met de (schrijver Jan de Hartog. Dit -zal de - 1 dige dingen werden gezegd, waren het NCRV zondagavond 1 augustus 1 Er werd zoveel gepraat dat men niet] toch niet de antwoorden welke men Ned. 1 uitzenden. toekwam aan de werkelijke behande- wellicht had willen horen, en dat stel- ling van de gestelde vragen. Hoewel' de lichtelijk teleur. VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 NTS 8.20 uur filmpje over de werken van Jules Verne, aan de hand van de gravures in zijn boeken, 8.40 uur Jules Verne-film van Tsjechische makelij: „Een duivelse uitvinding" en 9.55 uur een korte documentaire over de kunst van regisseur Karl Zeman, die de film produceerde. 10.10 uur 18e aflevering van ,.De eerste wereldoorlog", gewijd aan regering en dood van Tsaar Nicolaas II. Ned. 2 NCRV 8.01 uur eerste aflevering van ,,Nul één", weer een politieserie, nu gewijd aan de Luchtveiligheidsdienst. 8.25 uur een film over het oude Rome en 9.45 uur een dialoog van Tsjechow, „Tragicus tegen wil en dank' gespeeld door eindexamenleerlingen van de Amsterdamse Toneelschool (herhaling). •eggelopen, TV-film. 20.25 1 iimdocumentaire. 21.45 Tragi iloog. 22.05 Bijbella- dank, tegen wil c zing. 22.10 Ei NEDERLANDS PROGrf. KAN. 2e en 10 Belgie: 19.30 n.m. Richard Leeuwehart 20.00 Nws. 20.30 Openbaar Kunstbezit. 20.4( Het heilig experiment, spel d. Fritz Hoch- 'alder. (Overn. NTS). 22.10 De Wassende VANAVOND TE HOREN Hilversum I NCRV 7.45 uur luchtige plaatjes. 8.50 uur „De charmante Van der Hoogen" in de reeks Hildebrand miniaturen en 9.30 uur stereofonische uitzending: optreden vah het NCRV-vocaai ensemble en de harpiste Phia Berghout. 10.40 uur avondoverdenking. Hilversum II AVRO 8.05 uur muziekrevue in het lichte genre. 9 uur Jasperina de Jong aan het woord over haar carrière. 9.35 uur hoorspel „Zielen op drift", waarmee Henk Sparreboom de 3e prijs won in de wedstrijd NRU-BRT 1963 en 11 uur Parijs' programma van Jan Brusse. iek. 12 50 Lichte ir 13.30 Lichte grammofoonm tieners^ 14.00 VooirgMj" Vader Joryt. die nu tussen agenten in naar Hinberghe gebracht wordt en opgesloten Het troost haar niet als ze bedenkt dat de brigadier geen opdracht heeft gegeven om Dries te zoeken. Het is zo donker op de berg dat ze telkens moet blijven staan om op de weg te letten. Als ze iets scherps door haar kous voelt, doet ze werktuig lijk haar schoenen weer aan. Niet naar de hut gaat ze, die in het donkerste van het bos ligt. maar naar de Stenen Zonde. Alsof ze daarheen gedreven wordt nu Dries er zit. Met zijn rug tegen de steen rookt hij zijn pijp. Oh, zegt hij, hoe kon je weten dat ik met je wilde praten? Het is lang geleden dat zijn stem zo vrolijk klonk. Hij trekt haar naast zich op het mos en legt een arm om haar schouder. Voor de eerste keer doet hij dat en het ontroert haar zo dat ze geen woord kan uitbrengen. 'k Heb over alles nog eens goed gedacht, Rena. 'k Gr het uitpraten met Lenter en dan moet het voorbij zijn met dat wilde leven, 't Was wel heel mooi. maar als ik bij Zweder zou werken of ergens anders, dan beletten ze me toch niet om onder de maan te lopen 'k Geloof dat ik de maannachten nog mooier vind dan een zomerdag. Als Rena zijn arm weg wil schuiven, omdat ze j moet zeggen wat er gebeurd is, trekt hij haar ;n. I dichter naar zich toe. Bij me blijven, de ■rd j bosmeid en de wildeman, dat past toch? Zijn lach is ook anders, diep en lokkend. 't Is over me gekomen toen ik vaders tuin spitte. Dat keren en wenden van de aarde, waarin je weer zaad Hoor DIGNATE KOKKKKTZ I In de oogsttijd heeft ze hem zo horen praten, dan was hij altijd zachter en meegaander, dan werkte hij ook bij de keuters voor bijna geen geld. Lenter, brengt ze over haar lippen. Ja. valt hij haar in de rede. met mijn broer wil ik praten, hier of ergens anders waar geen mensen zijn. Lenter heeft gelijk dat hij doet wat hij zelf wil. dat doe ik ook. 'k Heb allemaal andere gedachten gekregen toen ik de tuin spitte Al vond ik het vervelend dat Volmar iedere ochtend voorbijkwam. Hij deed alsof hij me niet zag. want hij zei niets. Vanochtend ben ik voor zonsopgang de berg opgegaan, 'k Ben ook bij Pee Ros geweest. Je weet toch dat ik zijn wolfsklem weghaalde van achter een plank, waar hij het tuig verborgen had? Die plank hing nog los. Pee is geen mens zoals wij, weet je dat ook? Zo, zei hij, je hebt lang gewacht om die plank te komen vastspijkeren. Ik .schaamde me cn ik heb als een kleine jongen een hamer en spijkers gevraagd. Daarna ging ik terug met een grote omweg over de heide en ik dacht aldoor: dat heb je er goed afgebracht. Dries Borne. Je bent niet kwaad geworden, die plank is een streep, die je onder de oude rekening gezet hebt. Hij heeft bier gedronken, denkt Rena, maar dat is toch niet waar. want dan zou ze het ruiken. Als hij nog meer vertellen wil. is ze hem voor. Dries, je kunt niet meer met Lenter praten. Je broer is dood. Een ogenblik blijft het stil. ze hoort ziin ademhaling. Je hebt je verstand toch nog? Wie zegt nu zulke dingen? Je moet me niet kwaad maken met zulke zottenpraat. Dat is %veer de oude Dries, die denkt dat ze hem in de maling nemen wil. Maar zulke dingen zegt men niet voor de grap. Wat zeg je Rena? Ben je daarvoor naar hier gekomen? Ze kan zijn gezicht niet zien. maar ze voelt zijn opwinding. Vanochtend vroeg toen ik naar beneden ging. lag Lenter in zijn bed. Of lag hij er niet. Het was nog donker. Ik heb er niet op gelet. Op het Ganzepad, zeg je? Hebben ze hem daar gevonden? Je liegt het. stuift hij op. Het kan niet. Lenter is mijn broer' Als ze nog eens herhaalt wat ze gehoord en gezien heeft, vliegt hij overeind. Dwars door het kreupelhout, waar ze hem nauwelijks kan bijhou den tot hij hijgend blijft staan En de zwarte is verdwenen zeg je? Was Jurre Mensink ook in 't Horst en waarom hebben ze Volmar meegenomen? Dat kan hij niet begrij pen. Er zit eon heleboel tussen hem en de land- schut. maar dit kan niet. (Wordt vervolgd) 7.10 Ochtendgymnastiek. 7 20 Lichte gram- 7.50 Dagopening. iek fOm 8.25 De groenteman, praat- 8 45 Morgenwijding, H 10 00 Voor de 8.55 Klu ^or de zieken. Lichte grammo- iek. iOtti 11.00 Nieuws.) 12.00 Pro- de orkest en solisten: 12.27 Mededelingen richten. 13.30 1

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 7