Peking en Hanoi dwingen V S tot hardere strijd nieuws Werper A-bom had alleen politiek doel Russische marinevloot voor Nasser? „Auschwitz te groot voor één rechtbank" „Pro-Chinese elementen pleegden staatsgreep" Nasser staat bijna geheel alleen Klassenstrijdgroeit in de Sowjetunie Jji een. étönfce hij Brandt wil geen Duitse [kernwapens ZATERDAG 17 JULI 1965 Niet om oorlog te verkorten rri TT 'schrijft, dat de op het ogenblik 1 ruman: „rLameT schikbare bewijïen aantonen, dal op die jongens MAIDSON (VS) De beslis sing om op de Japanse steden Hirosjima en Nagasaki atoom bommen te gooien, hetgeen volgens de officiële cijfers aan 106.000 mensen het leven kostte, werd slechts genomen uit politieke overwegingen. De Amerikaanse regering onder leiding van Harry Truman had de hoop het afgrijse lijke resultaat van de bommen te gebruiken als „een hamer en een pressiemiddel op de Sowjetunie". Dat schrijft de 29-jarige Gar Alpe- rovitz, assistent van de Amerikaanse democratische senator Gayrlo Nelson, in een proefschrift. Truman wilde de bommen gebruiken om de onderhan delingspositie van de VS tegenover de Sowjetunie te versterken. Totnutoe had de Amerikaanse propaganda al tijd beweerd, dat de bommen werden geworpen om de oorlog te bespoedi gen en Amerikaanse (en Japanse) levens te redden. Kortgeleden zijn documenten gepubliceerd, waaruit blijkt, dat de Japanse regering vóór het gooien van de bommen vrede Truman zou kort voor de conferen tie van Potsdam hebben gezegd: „Als de bom ontplofte, en ik denk wel, dat hij dat zal doen, zal ik een hamer hebben op die jongens" (waarmee hij de Russen bedoelde). Alperovitz Hakenkruisen op trottoirs in Miinchen MÜNCHEN Thans zijn ook in de Beierse hoofdstad Miinchen haken kruisen verschenen, die onbekenden op trottoirs en aanplakzuilen hadden aangebracht, met de woorden „juden raus". De autoriteiten hebben de be volking opgeroepen te helpen bij het opsporen van de daders. Intussen is in Stuttgart gisteren een 38-jarige leraar, Dietrich Schuier, tot zeven maanden gevangenisstraf ver oordeeld, omdat hij onder pseudoniem een geschrift, getiteld „ketterse afo rismen", had geschreven, waarin het nationaal-socialisme wordt verheer lijkt en de Joden worden beledigd. De man was sinds maart van het vorige jaar als leraar geschorst. Rasdiscriminatie in Engeland zal worden bestreden LONDEN Het Britse Lagerhuis heeft gisteren een wetsontwarp aan genomen dat het aanzetten tot rassen haat bestraft met maximum twee jaar of duizend pond boete. Dit wetsont werp moet nu door het Hogerhuis worden behandeld. Het voorziet in het instellen van plaatselijke verzoe ningscommissies ter regeling van ge schillen voortvloeiend uit rasdiscrimi natie. Een raad van drie man zal op deze commissies toezien. Het wetsontwerp bedoelt rassendis criminatie op openbare plaatsen tegen te gaan. Pensionhoudsters mogen hun bordjes „geen kleurlingen" wel blij ven voeren. Verhuurders mogen on derverhuur aan niet-blanken niet meer tegengaan, dit ter voorkoming van „ghetto"-vorming van niet-blan ken in grote steden. be- dat de atoombom niet nodig was om einde aan de oorlog te maken of levens te redden en dat dit in 1945 door de Amerikaanse leiders werd begrepen. Bewapeningswedloop De ontwikkeling van de bom gaf Truman de gelegenheid een hardere politiek tegen de Sowjetunie te gaan voeren. Hij wilde de Russen ertoe brengen in te stemmen met de Ameri kaanse plannen voor Oost- en Cen- traal-Europa. Maar deze politiek faal de. Toen de minister van oorlog, Henry Simpson, aftrad, schreef hij aan Tru man, dat „het onderhandelen met de Russen met het atoomwapen op de heup een bewapeningswedloop van een nogal wanhopig karakter tot ge volg zal hebben." BEIROETHet Libanese blad Al Jarida heeft gisteren geschre ven, dat de Verenigde Arabische Republiek voor 23 juli een „ma rinevloot compleet met vliegdek- schip" zal ontvangen van de Sow jetunie. Het blad schrjjft, dit be richt te hebben vernomen uit „di plomatieke kringen, die nauwe contacten onderhouden met ver scheidene niet-gebonden landen." President Nasser heeft oud-premier Chroestsjow tijdens diens bezoek aan Egypte in mei 1964 volgens het blad medegedeeld dat Egypte een vloot no dig had ter vervanging van de oude bestaande uit onderzeeërs, torpedoja gers en torpedoboten. Nasser zei aan Chroestsjow de huidige Egytische vloot aan Algerije te zullen schenken en verklaarde zich voorts bereid de kos ten van de nieuwe vloot te betalen. Chroestsjow beloofde de vloot, waarvan geen verdere bijzonderheden bekend zijn, „binnen een jaar te zullen leveren." De nieuwe Russische leiders hebben Egypte beloofd de ver plichting van Chroestsjow te zullen naleven en de vloot voor 23 juli a.s. te zullen afleveren, aldus Al Jarida. Op 23 juli wordt de staatsgreep herdacht waarmee de Egyptische roya listische regering in 1952 ten val werd gebracht en Nasser aan de macht kwam. HARRIMAN: Geen ivijziging in politiek Zuid-Vietnam MOSKOU Averell Harriman Amerika's reizend ambassadeur, heeft gisteren verklaard, dat zijn gesprek met de Russische premier Kosygin bedoeld is om gevaarlijke misverstanden inzake de positie van de VS in Vietnam, te voor komen. Harriman, die officieel een particulier bezoek brengt aan Rus land, zei voorts, dat het Vietna mese vraagstuk niet een probleem is dat tussen de VS en de Sowjet unie moet worden geregeld, maar een zaak is van de Noord- en Zuid- vietnamezen. De ambassadeur die dit gisteren op het Rode Plein zei tijdens een inter view in de open lucht, was van mening, dat de huidige Russische lei ders evenmin als Chroesjtsjef, in een kernoorlog verwikkeld willen raken. Speculaties als zou door het Ameri kaans-Russische gesprek een wijzi ging zijn gekomen in de Sowjet-hou- ding aangaande het Vietnamese vraagstuk zijn door het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken ontzenuwd. Natuurlijk was het ge sprek belangwekkend geweest, maar wijzigingen in de reeds bekende standpunten heeft het niet gebracht, aldus het ministerie. Ook Engeland gaat via Moskou trachten de kwestie-Vietnam op te lossen. De Britse minister van buiten landse zaken Stewart wordt dit jaar nog in de Russische hoofdstad ver wacht voor besprekingen met zijn Sowjet-ambtgenoot Gfomiko. Uit Accra wordt nog vernomen, dat premier Nkroemah van Ghana de uitnodiging van zijn Noordvietnamese collega Ho Tsji Minh naar Hanoi te komen om over Vietnam te praten, officieel nog niet heeft aangenomen. Nkroemah maakt zoals bekend deel uit van de door premier Wilson van Engeland samengestelde vredesmissie •an het Gemenebest. Haring is een gewiekst dier LONDEN Hoe gewiekst is een haring? Volgens een rapport van een Schotse visserij-instantie is een haring aardig knap. De heren hebben haringen bandjes .•aorgespeeld, waarop de geluiden van ?en treiler waren opgenomen en wat deden die haringen? Zij hielden onmid dellijk op schoolvorm te zwemmen en verspreidden zich. Later kwamen ze weer bij elkaar, maar vermeden het gebied, waar de geluiden waren gehoord. Zodra het geluid werd afgezet, bewogen ze zich —eer op de normale wijze. Als het erom gaat, dingen te zien, zijn haringen niet zo knap. Op een model van een treiler reageerden zij pas toen dit zich op nog geen anderhalve meter afstand bevond en in de nacht was de reactie nog slechter. Verdediger in Frankfort: Beschuldigingen tegen andere advocaten FRANKFORT Een van de be langrijkste advocaten in het Ausch- witz-proces, heeft gisteren beweerd, dat het proces te groot is dan dat één rechtbank erover kan beslissen. „Het is misdadig dat een zo enorme zaak georganiseerd werd", aldus dr. Hans Laternser, die 5 van de 20 beklaagden in het proces vertegenwoordigt, dat reeds een jaar en zeven maanden Bulgaarse premier WENENDe Bulgaarse pre mier en partyleider Todor Zjiw- kow heeft in een vraaggesprek dat hy aan Oostenrijkse verslaggevers toestond, toegegeven dat er in april een mislukte staatsgreep te- Met betrekking tot de verhouding tot de Sowjetunie zei Zjiwkow nadruk kelijk: „Ik ben met de Sowjetunie voor leven en dood. Dit is niet alleen mijn persoonlijke overtuiging, maar gen zyn regering werd onderno-i meerderheid van het volk en de par- men door pro.Chinese elementen v Volgens westerse diplomatieke r berichten waren de meeste van de i mens enmet een primitieve ma nier van denken." „Een groep samenzweerders, die zich afzijdig hield van het volk, heeft dit complot gesmeed. Als het niet was gebeurd, dat een van de samenzweer ders zelfmoord pleegde en een andere had geprobeerd te ontsnappen, hele zaak als een onbelangrijke episo de zijn verlopen," aldus Zjiwkow. Het vraaggesprek dat Zjiwkow toe stond aan Oostenrijkse journalisten, die de Oostenrijkse minister van bui tenlandse zaken Bruno Kreisky op een bezoek naar Bulgarije vergezelden, is gisteren gepubliceerd door het Oos tenrijkse persbureau. De hoofdredac teur van dit persbureau dr. Otto Schönherr was een van de aanwezige jóurnalisten tijdens het vraaggesprek. Negen van de belangrijkste samen zweerders, onder wie vijf generaals en andere hooggeplaatste legerofficie ren zijn in juni j.l. tijdens een geheim proces veroordeeld tot gevangenis straffen variërend van tien tot vijftien jaar. De samenzweerder, die zelf moord heeft gepleegd zou Iwan Todo- row-Goroenya zijn een lid van het belangrijkste figuren in het complot nationalisten, die Bulgarije weg wilden leiden van de koers van een bijna to tale afhankelijkheid van de Sowjet unie welke door het regiem van Zjiw kow wordt gevolgd. Laternser trok ook het plan van de rechtbank in twijfel om tien dagen te beraadslagen nadat de verdediging met haar werk gereed is, alvorens een vonnis uit te spreken. Die tijd, zei hij, is veel te kort om het massale dossier van de zaak de revue te laten passe- Verwacht wordt, dat de verdedigers einde dezer maand, begin volgende maand met hun pleidooien klaar zul len zijn. Tien dagen daarna zal dan de beslissing vallen. Laternser zei, dat dit schema alleen maar een uitspraak toestaat in de meest duidelijke geval len en stelde voor de meer moeilijke gevallen er van te scheiden en op nieuw in behandeling te nemen voor een andere rechtbank. Dit commentaar kwam aan het slot van zijn samenvatting in de zaak van de voormalige S.S.-er luitenant-kolo nel Victor Capesius, apotheker in Auschwitz. Hij zei. dat alle verklarin gen van getuigen, die zeggen gezien te hebben, dat Capesius mannen, vrou wen en kinderen selecteerde voor de gaskamers, onbetrouwbaar zijn en eis te dat de man vrijgesproken zou worden. Hij beschuldigde de twee andere advocaten van kwaadaardige insinuaties en van het verzinnen van argumenten in hun pleidooien tegen Capesius. GRONINGEN Tot gewoon hoogle raar in het operationeel onderzoek aan de rijksuniversiteit te Groningen is be noemd drs. C. van de Panne, thans lector in de econometrie aan de universiteit van Birmingham (Engeland». Drs. Van de Panne studeerde aan de Nederlandsche Economische Hoogeschool van Rotter dam. daarna werkte hij als wetenschap pelijk ambtenaar in dienst van deze school op het economisch instituut te Rotterdam. Nog dit jaar hoopt de heer Van de Panne te promoveren aan de universiteit van Birmingham. Van de reis die McNamara en Cabot Lodge naar Vietnam maken kan veel afhangen. McNamara is zoals men weet minister van de- I fensie van de Verenigde Staten. Cabot Lcidge werd dezer dagen opnieuw benoemd tot Amerikaans ambassadeur in Saigon, de hoofd- stad van Zuid-Vietnam. Hun be vindingen zullen in belangrijke I mate bepalend zijn voor de stap pen, die president Johnson in de naaste toekomst met betrekking tot de strijd in Vietnam zal nemen. I Enkele dagen geleden vertelde de I president, het nemen van „ernstige besluiten" te overwegen. Latei- voegde hij er nog aan toe, dat de „eer van de Verenigde Staten thans in Zuidoost-Azië op het spel Men kan zich afvragen, of de Amerikaanse politiek van directe inmenging in de strijd in Vietnam, waarmee tijdens het bewind van president Kennedy een begin werd gemaakt, juist is geweest. Daar wordt verschillend over geoor deeld. Er zijn mensen die menen, dat de Verenigde Staten al veel eerder hadden moeten ingrijpen. Dan zou het nooit tot de vernede ring in Dien Bien-Phoe zijn geko men. Zij vergeten, da t het de Fransen waren, die dit ingrijpen onmogelijk maakten, zelfs toen de nederlaag bij Dien Bien-Phoe on vermijdelijk bleek te zijn geworden. Anderen menen, dat de Amerika nen zich helemaal niet met militai re middelen in de strijd hadden moeten mengen. Dan zou de „eer van de Verenigde Staten" thans niet in Zuidoost-Azië op het spel hebben gestaan. Dit laatste verandert echter niets krijgen. En andere gebieden in aan de ernstige situatie in Zuid- Zuidoost-Azië zouden het volgende Vietnam. Peking, Hanoi en de slachtoffer worden van de door Vietcong denken er niet aan, plaats Peking georganiseerde agressie. aan de conferentietafeL Terecht meent president Johnson, igg|j§~ dergelijke capitulatie on politieke oplossing valt dat niet te praten, zolang Zuid-Viet- nam en de Verenigde Staten niet slechtsuitstel willen voldoen aan de voorwaarde zijn> van de communisten, die op een Johnson en diens adviseurs hou- volledige capitulatie neerkomen. den er ernstig rekening mee, dat De Amerikanen zouden uit Zuid- het communistische regime in Pe- Vietnam moeten terugtrekken en king niet zal rusten, voordat ge- de door Peking en Hanoi gesteunde heel Zuidoost-Azië onder de voel Vietcongtroepen zouden vrij spel js gelopen. Er zijn totdusver geen aanwijzingen, die deze Amerikaan se opvattingen logenstraffen. De mislukte missie van de Britse on derminister Harold Davies, die werd aangediend als een vriend van president Ho-Tsji-minh en andere Noordvietnamese leiders, is er ten overvloede om de Ameri kaanse opvatting te steunen. President Nkroemah van Ghana zal welkom zijn in Hanoi, de hoofdstad van Noord-Vietnam, om met zijn collega Ho Tsji Minh en andere communistische leiders de proble men van Vietnam te bespreken. Tot- Intussen dreigen Zuidvietname- dusver wilden Ho en de zijnen niets Amerikanen door de steeds driester wordende Vietcongtroepen onder <de voet te worden gelopen. Noordvietnamese geregelde eenhe- van dergelijke contacten weten, i dat zij vreesden, dat zij de positie van de Ver. Staten ten goede zouden komen. Wellicht verwachten den infiltreren op steeds grotere Nkroemah een invloedrijke figuur te schaal in Zuid-Vietnam. De mili- vinden met name in de groep Afri- New York Herald Tribune, die De hierop niet uitblijven, zolang Gaulle zo ongeveer laat zeggen: ,Jk had iets minder gewoons in ge dachten". De Engelse woordspeling met „common" (in Common market of Gemeenschappelijke markt en a little less common of iets min der gewoons) gaat helaas bij de vertaling in het Nederlands ver loren. Niettemin „doet" de plaat het nog wel bereid is voorstellen te lanceren, die aan de wensen van Peking en Hanoi tegemoetkomen. Een andere beteke nis kan er niet aan worden gehecht. Had in Mind Something a Little Leas Common resident Nasser van Egypte komt zelf het volledige vertrouwen had- zaam maar zeker alleen te den. Dat zij belangrijke posten i de Arabische wereld. Had hadden gekregen was een gevolg die zijn positie zoveel mogelijk trachtten te verzwakken, na de verwijdering van Ben Bella kan De Nassergezinde kranten in op Algerije Beiroet (de hoofdstad sinds enkele dagen is i, die als Arabisch inlichtingen- zelfs Irak, dat hem het sterkst had centrum dienst doetvallen plotseling Arcf aan. Dit wordt gezien als een vooruitlopen op een radicale gesteund, afvallig geworden. In Bagdad is een conflict ont- mogelijkheid van verzoening de Iraakse nationalisten. Ten ste vijf „nasseristische" ministers geloofi.... zijn ontslagen en een aantal met hen sympathiserende officieren heeft volgens de Neue Zuercher Zeitung huisarrest gekregen. Zij waren al enige tijd niet meer op hun post verschenen. Tot deze groep zouden twee kolonels beho ren: de commandant van de lucht macht en de chef van de militaire inlichtingendienst. De nasseristen wilden zo meent men de aansluiting bij Cairo forceren. Pre sident Aref werd daardoor in ver legenheid gebracht en was toen wel gedwongen, zich van de nasse risten te disatntiëren. Zij hadden reeds de oprichting van een Arabische socialistische unie geforceerd. Deze eenheidspar tij vond echter nog minder weer klank dan in Egypte, waar zij was „uitgevonden". Voorts hadden de nasseristen kritiek uitgeoefend op de nieuwe voor Irak zeer gun stige olie-overeenkomst. Deze zou de buitenlandse onderneming meer concessies hebben toegestaan, dan onder president Abdel Karim Kassem het geval was geweest De IPC (Iraakse Petroleum Maat schappij) had nl. dat gedeelte van de door Kassem onteigende conces siegebieden teruggekregen, waar President Nasser van Egypte, die zij reeds proefboringen had ver- steeds eenzamer wordt. Hij heeft De afgetreden ministers bezitten volgens het blad noch onder de burgers noch in het leger veel wijs geniet vrijwel alleen Jemen over. En hoe. Kloof Italië en Frankrijk niet kleiner CHAMONIX/BONN/BRUSSEL De Franse president De Gaulle Italiaanse eerste minister Giuseppe Saragat hebben gisteren na de ope ning van de tunnel onder de Mont Blanc anderhalf uur met elkaar ge sproken. Volgens waarnemers zijn de standpunten niet dichter hij elkaar gekomen, alhoewel officiële woord voerders van „een onderhoud in een hartelijke sfeer" spraken. De geruchten in de Westduitse pers s zou de voorzitter van de Europese Commissie, prof. Hallstein af willen treden, zijn gisteren in Brussel met klem tegengesproken. Hallstein zou af willen treden omdat hij weinig kans ziet op overeenstemming over de fi nanciering van de gemeenschappelijke landbouwmarkt. intelligentsia de wens uit, verder te studeren. Niet minder dan 80 pet. kreeg daartoe ook inderdaad de genlenheid. Het contrast met de kinderen op het platteland bleek verbazingwekkend groot te zijn. Van deze kinderen wilde 76 pet. verder studeren, maar slechts 10 pet. kon het ook werkelijk gaan doen. De naoorlogse geboortegolf, die nu moet worden opgevangen op de universiteiten dreigt de ver houdingen nog schever te trekken. dat een „klassenstrijd" van for- van wat die personen bezitten! 50^a?r1otnTCnctaSfaekom?nbiii!l maat zijn schaduwen vooruit Thans ervaren zij. dat het een gexomen, aie erpt. Het duidelijkst blijkt dit uit gevolg is van de' verschillen in staan als een speciale studie, die in de afge- genoten onderwij- r4- - het Westen reeds lang bekend waarheden als een koe, lopen twee jaren werd gemaakt strijd ral gaan tussen de bemiddel- ders als een doSSag bif heldere door een groep beoefenaren van de den (gevolg van hun opleiding) en hemel worden onderfaan V.ctór ™l,££3ï'™}?S!'JeV°lg r." on" Zorza ,ekent hierbij in The Guar- voldoende opleiding) om het on- dian aan. dat in een democratische derwijs voor hun kinderen, die samenleving de kiezers er op zou- ZeZ T,J^g0ed m0ge i}ke plaatS den hebben aangedrongen, dat er in^de maatschappij moeten verove- meer studieruimte en -gelegenheid Een nieuwe klasse van bevoor rechten, die haar privileges mei hand en tand tracht te verdedigen trekt al geruime tijd de aandacht. w En nu blijkt, dat de voorrechten materiaal, dat in"het rapport van vader op kind kunnen over- Novosibirsk gaan niet aan hun trekken kunnen ko- sische tijdschriften het monopolie van de enige partij, dat vooralsnog politieke uitdruk king wordt gegeven aan zulke mee. zijn er politieke spanningen publiceerd, vergruizelt het ontstaan. Deze kunnen leiden tot i het Russische kind. dat onder- druk I Het zogenaamde lijmsnui- ven is in de Amerikaanse staat New York strafbaar gesteld. Door jongelui, die niet aan marihuana of verdovende middelen kun nen komen, worden de gassen uit sommige lijm soorten opgesnoven om ir een toestand van opwin ding of verdoving te ge raken. De maximale stra' op het snuiven is vijf da gen gevangenis of vljfti? dollar boete. Het is ooi strafbaar lijm te verko pen, als het bekend ka' worden geacht, dat de k<i centrale comité van de Bulgaarse par-i per er een verboden ge bruik van zal maken. De verkoper wordt dan ge straft met een jaar ge vangenis en vijfhonderd dollar boete. 1 Amerikaans ambassade personeel in Den Haag, Brussel. Bonn, Parijs en Rome zal worden opge- Iragcn op recepties voort aan Amerikaanse wijn te schenken. Dit is in over eenstemming met een ichtlijn van Johnson, die le voorkeur van Ameri kaanse ambassadeurs voor "ranse en Duitse wijnen it chauvinistische over wegingen minder gewenst vindt. Een speciale ver tegenwoordiger van de Wine Conference of Ame rica is gisteravond uit New York vertrokken om de Amerikanen op diplo matieke vertegenwoordi gingen in West-Europa te laten kennismaken met wynen uit Florida en Ca- Iifornië. Voor de gasten op Amerikaanse recepties zal het een hele omscha keling worden. Niet alleen in de Sowjet unie komen merkwaardi ge dingen in leerboeken voor, zoals in het boek Verzameling Algebraïsche Problemen, waarin oj pag. 260 stond: „Rita voed de haar baby, terwijl z« een droevig liedje zong." Ook in Frankrijk klopt! het vaak niet geheel. On langs is aan het licht ger komen, dat de leerlingen de zesde klas van een I BONN Willy Brandt, de sociaalde- Iagere school in een dorp je bij Nice reeds sinds de tweede wereldoorlog in een taalboek het zinnetje hebben staan: „Adolf Hit- Ier is de Führer, die de honderden jaren onmoge lijke eenheid van Duits sprekenden heeft weten te verwezenHjken". mocratisehc kandidaat voor het bondskanselierschap in West-Duits- Iand, heeft verklaard, dat hij geen kernwapens zal vragen voor West- Duitsland. Minister van buitenlandse zaken Gerhard Schroder heeft on langs voor internationale opschudding gezorgd door erop te wijzen dat zijn land nooit had beloofd om geen atoomwapens te verwerven. Brandt zei in een verklaring: „Wij hebben vrijwillig het recht opgegeven om abc-wapens (atoom-, biologische en chemische wapens) te vervaardi gen. Niemand dient deze verplichting in twijfel te trekken. Het is duidelijk dat dit geen verbod meebrengt aan geallieerde staten te vragen aan ons atomaire verdedigingsmidde len over te dragen, maar ik zou een dergelijk verzoek niet doen." „Een dergelijk verzoek zou geladen zijn met politieke explosieven. Het zou tevens het roepen van een stem in de woestijn zijn, omdat noch de Verenigde Staten, noch Engeland of Frankrijk bereid zijn ons te voorzien voor een deel van hun kernmacht." Sinds enige dagen vertoeft op Cura cao dr. W. H. van den Berge, oud- staatesecretaris van financiën en lid van de Raad van State. Dr. van den Berge is op de Antillen om de Antilliaanse rege ring van advies te dienen in fiscale problemen. Mej. dr. Timmermans nog in Indonesië j ^JAKARTA in tegenstelling tot dr. E. Emmen, vice-voorzitter van het comité van de vrouwenarbeid van de Hervormde Wereldbond, die dezer da gen weer in ons land terugkeerde, verblijft mej. dr. W. Timmermans, presidente van het bovengenoemd co mité nog in Indonesië. Beiden bezoch ten de bestuursvergadering van de Hervormde Wereldbond, die op de Filippijnen werd gehouden. Mej. Tim mermans, die half augustus weer naar Nederland hoopt terug te komen, is op het ogenblik in Djakarta. Zij bezocht o.a. Hong Kong, Japan en Formosa.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 5