Katwijk stal het hart van de kunstenaar Evert Pieters KATWIJK ZOALS HET WAS Afbraak schelpkalkovens Naar de rust aan van de Rijn bij de oever Arnhem Kerkelijke activiteiten voor de badgasten NIEUWE LEIDSE COURANT 4 ZATERDAG 17 JULI 1963 ln de ban van zand en zee KATWIJK Je kunt je dat eigenlijk vandaag de dag en zeker in het zomerseizoen! haast niet meer voorstellen; maar toch is er een tijd geweestdat Katwijk nog het uitverkoren domein van vele binnen- en buitenlandse schilders was. Tussen oude familiefoto's vond ik ook nog enkele vergeelde opnamen, gemaakt in het Waaigaten ik herinner me nog, hoe mijn moeder de namen van de daarop voorkomende personen noemde; daaronder die van German Grobe en Arthur Feudel, die evenals Gerhard Morgenstjerne Munthe en Eugene Mulerrt helemaal uit Duitsland kwamen om aan het Katwijkse strand inspiratie op te doen. Ook de Zwitser Al- phonse Stengelin en de Belgen Edgar Farasyn en Isidore Opsomer zetten er hun schildersezel in de duinreep of op het strand, zoals hun Nederlandse confrères Jozef Israels, Hendrik Willem Mesdag, Bemardus Johannes Blommers en zijn schoonzoon Jan Zoetelief Tromp, Fokko Tadama en zijn vrouw, Willy (Jan Willem) Sluiter en Jan Toorop dat ook vroeg of laat deden. Sommigen van deze kunstenaars kwamen één of meer zomers door brengen in het toen nog zo bescheiden en landelijke Kat wijk aan Zee dat in de laatste decen nia vóór de eerste wereldoorlog toch: nog meer vissers- t;:j dorp dan badplaats was aangetrok- j ken door de lage. vaak wit-gesaus-^e woningen met hun I zwarte plinten, of door de karakteris- I tieke witte kerk aan de zeezijde. Anderen werden zo gegrepen door zee en strand, met de kleurige be drijvigheid rond af- en aanvarende bomschuiten, of door de duinen met hun welige be groeiing en wit- i gele stuifgaten, dat zij eenvoudig niet meer van Katwijk waren weg te slaan en er zich metter woon vestigden dan wel zich een zomerverblijf bouwden. Tot deze laatste groep be hoorde Evert Pie- - a ju-AC En* y> deze onderwerpen behandelde, weet hij toch hoe hij iets volkomen individueels, iets van sterk persoonlijke aard kan be reiken; niet alleen het brede machtige schilderen a-la-brosse, maar ook de uiterst verfijnde toon, het prachtige grijs het bleke geel van de hemel: dit is Pieters door en door". In trek Zo wordt hij een schilder, wiens werk bij velen in trek is; het lijkt wel, of de hoge prijzen, die hij voor zijn werk be dingt, de verkoop alleen maar stimuleren. Noepide een tijdschriftartikel in 1905 hem reeds „een schilder, van wien Amerika thans meer vraagt dan hij kan leveren", :ijn bezoek aan de States in 1910 werd :en ware triomftocht langs de voornaam ste steden, waarbij zijn bewonderaars zich om het hardst uitsloofden in het be wijzen van attenties aan „the famous Dutch artist". Het mag waar zijn, dat de keuze van onderwerpen de bij de Amerikanen zo geliefde Hollandse klederdrachten, Volen- dammer en andere mutsen e.d. de schilderijen van Pieters, evenals van velen zijner tijdgenoten, bijzonder ge schikt maakten om als „export-art" te dienen, de wezenlijke verdienste van het werk van Pieters ligt toch m.i. in de wijze, waarop hij zijn grote passie voor kleur en licht tot uitdrukking weet te brengen, weet te vertolken in zijn schil derijen. En daarom was het te betreuren, dat toen in 1955 aan de badgasten en autochthone bevolking van Kat wijk gelegenheid geboden werd door een aantrekkelijke expositie kennis te maken met „Schilders in Kat wijk" Evert Pieters daar niet ver tegenwoordigd was. Hopenlijk doet zich nog eens een soortgelijke gele genheid voor om het werk van deze Katwijkse schilder, die op 17 fe bruari 1932 te Laren overleed, te leren kennen. W. A. Poort In soldatenjas Oude Katwijkers kunnen zich misschien nog wel het beeld van Pieters voor de geest halen, zoals de rake tekenstift van Willy Sluiter zijn Katwijkse buurman! hem vereeuwigd heeft in november 1913: een gezette mannefiguur in de zee- reep even bezuiden de Oude Kerk, ge kleed in iets als een nog dikker ma kende! oude soldatenjas; kraag óp; sjaal over de hoed heen en vastgeknoopt onder de gebaarde kin, om te voorkomen, dat de wind ermee aan de haal ging: de rechterhand torst een vers doek van royale afmetingen de linker een grote map; zó sjouwt 'hij, op korte afstand achter een jongeman, die zijn ezel en schilderskist draagt, op zijn huis aan, dat op de achtergrond zichtbaar is. Anderen herinneren zich hem misschien in een meer zomerse entourage: in witte hemdsmouwen en grijs vest. de voorrand van zijn slappe sneehoed omlaag geklapt om de ogen te beschermen tegen de felle zon. terwijl de zeewind nauw merkbaar speelt door snor en korte puntbaard en de felle ogen afwisselend zich richten op object, palet en doek. Wie was deze Evert Pieters eigenlijk? En waar was-tie toch vandaan geko- Hij was geboren in het hart van Am sterdam, op 11 december 1856. Zoals dat met meer kunstschilders het geval ge weest is ik denk b.v. aan de in 1962 overleden Willem Witjens was hij zyn loopbaan begonnen, twaalf jaar oud, als leerling van een Amsterdamse huisschil der. Toen hü negentien was vertrok hij als decoratieschilder naar de Sinjoren stad, Antwerpen; zijn avonduren benutte hy om er by Verlat lessen te volgen aan de Academie voor Beeldende Kunsten, 's Zondags gaat hy voor zyn plezier schilderen, soms naar prenten of gra vures, soms naar de natuur. Het is één van deze zondagsstudies, die voor Theodoor V'erstraete aanleiding wordt Pieters verder op weg te helpen. In 1885 boekt hij een eerste tentoon- stellingssuccesje, tien jaar later door meer onderscheidingen gevolgd. Dan keert hU terug naar Holland, trouwt er met zyn leerlinge, mejuffrouw Van den Bossche, vestigt zich in Bla- rlcum, waar hy zich in 1902 een atelier bouwt dat hy de naam „Azc- ick-kan" geeft, als een herinnering aan de geiyknamige Antwerpse schil dersbroederschap. Evert Pieters was een bijzonder ple zierig mens om mee om te gaan: hij tintelde van levenslust: reeds zün stra lende glimlach liet daarover geen twijfel bestaan; er zat iets hartveroverends in deze kunstenaar met zün sterke zin voor humor; en dén moest je hem eens Vlaams horen klappen, als hy de een of andere historie uit zün Antwerpse tijd ging op halen! Eigenlijk was hü veel te Zuidclyk ge aard om nog te passen in dat nuchtere cn wat strak-deftige Noord-Nederland! Wie het niet geloven wil. sla er het ge denkboekje maar eens op na. dat R. W. P de Vries jr. ter gelegenheid van Pieters' zeventigste verjaardag schreef en waar een prachtige schets al weer van Willy Sluiter in is opgenomen: Evert Pieters. ondanks zün 52 jaren in rijbroek en knie kousen. rechterhand vrolük in de lucht zwaaiend, in koddige danspassen de ka mer doormarcherend op de muziek een ouderwetse grammofoon (met geweldige hoorn erop. weet u nog en op dc voet gevolgd door zijn zoon Jules van een jaar of negen! Bruisend van levenslust. Haagse school Wat zün kunst betreft, onmiskenbaar is hij in zijn stijl sterk beïnvloed door Israëls en verwant aan Blommers, d.w. dat wé hem moeten rekenen tót de z. Haagse School. In Blaricum gaat het ii terleur la Israëls- prevaleren boven het landschap: Van die vertrouwde binnen huisjes met vrouwen en spelende kinde ren in de lichtval van een open deur of een zonbeschenen venster. Misschien is het een contact met de toen reeds bejaarde Weissenbruch geweest, dat Pieters ertoe gebracht heeft de zeekant eens op te zoeken. In alle geval komt hij in 1901 of 1902 enthousiast terug vai bezoek aan Egmond: hij is er in de ban van zand en zee gekomen. Hij produceert grote doeken, weidse zee- en strandge zichten met paarden. Zelfs koopt hij Blaricum een oud. wit paard, om model te staan voor zijn strand-schilderüen soms chartert hij er de oude dorpssmid bij, die voor die gelegenheid wordt uitge. dost in de blauwe kiel en de roodbaaien broek van een schelpenvisser! Natuurlijk, dat is maar behelpen. En daarom laat hij zijn oog vallen op Katwijk dat is ook niet ver van Den Haag. waar hij nog eens gedacht had samen met Willy Slui ter en Jan Feith een huis te laten zetten. Daar koopt hij in 1903 en vol gende jaren grond op het terrein be zuiden de Oude Kerk, waar voor heen „het seintoestel met toebehoo- ren van den stormwaarschuwings- dienst" stond, en laat er zich tegen over de woning van Blommers atelier met woonhuis neerzetten. Nu kan hij een goed deel van het jaar daar zich uitleven in zijn schilder kunst en strandgezichten-naar-het- En het duurt niet lang. of zelfs in Ame rika is de roem van Evert Pieters als schilder van het Hollandse zeestrand, schelpenvissers met hun karren, van de paarden die de bomschuiten het strand optrokken en van de zonsondergangen doorgedrongen. Wat Pieters in Katwijk schiep waren echte stemmingsschilderüen. „En hoewel zowel Blmomers als hijzelf BOERENKAAS Wij leveren U uitsluitend van uitgezochte eerste kwaliteit. ,De Landbouwer' Voorstraat 36 Telefoon 2136 Feike Asma speelt in de Nieuwe Kerk KATWIJK AAN ZEE Aangemoe- digd door het succes dat hij met het concert van 6 juli jL boekte, heeft or ganist Feike Asma voor dinsdag a.s. een programma samengesteld van ge lijke strekking. Het concert, dat 's avonds om acht uur begint, wordt gehouden in de Nieuwe Kerk. Het programma: 1. Inleidend koraal- spel, Psalm 43 Feike Asma; 2. a. Trio in G. dur; b. Toccata et Fuga in d-moll J. S. Bach; 3. Choralvor- spiele: a. Erbarm' dich mein, o Herre Gott; b. Aus tiefer Not sohrei' ich zu dir J. S. Bach; 4. Toccata (op verzoek) W. Ralph Driffill; 5. Choral no. 2 in 6 mineur Cesar Franck; 6. Moto ostinato Petr. Eben; 7. Cantilène (uit Symphonie Romane) Oh. M. Widor; 8. Improvisatie (oud-" Nederlands volkslied) Feike Asma. Geslaagden Katwijk KATWIJK AAN ZEE Voor diploma zijn geslaagd: ds. Baas i Intrede ds. Van Roon KATWIJK AAN ZEE Morgen middag om zes uur zal ds. J. P. van Roon dus zijn intrede doen in de Nieuwe Kerk na 's morgens om tien uur door dr. C. van Leeuwen uit Ermelo te zijn bevestigd. Na de in- trededienst wordt voor genodigden een verwelkomingsbij eenkomst ge houden in de Oranjezaal. Onderzoekscliip voor de visserij DEN HAAG Zo gaat het nieuwe onderzoekingsvaartuig voor de vis- seren er uit zien. Zoals wij eerder meldden, wordt het gebouwd door de Sleephelling Maatschappij Scheveningen V.N.. KOUDEKERK gisteren is een begin gemaakt met de sloap van de drie kalkovenschoorstenen van de Alphense N.V. Clant Zn Schelpkalkbranderijen te Koude kerk aan den Rijn. De N.V. zag zich genoodzaakt het bedrijf te sluiten. Zoals wij enige tijd geleden al uit voerig berichtten, verdwijnen hiermee de laatste schelpkalkovens in de Rijnstreek. Het terrein, waar op de ovens staanis inmiddels eigendom geworden van Spanbeton in Koudekerk aan den Rijn. Voorschotenaren naar Denemarken VOORSCHOTEN Onder grote be langstelling nam gisteravond een 46- voetballers met „hun aanhang", leden van de voetbalvereniging Rouwkoop, voor een week afscheid van Voorschoten. In het kader van de „Euro-sportring" gaan deze voetballers acht dagen naar Dene marken. In het kleine plaatsje Hasle ko men zij vandaag aan. De week zal wor den doorgebracht met bezoeken aan de omgeving en natuurlyk het meten \an eikaars krachten op het voetbalveld. De voorzitter van Rouwkoop, de heer P. Weduwer, sprak de spelers bij het vertrek toe en wees hen op de taak Voorschoten sportief te vertegenwoordi- gen in het buitenland. Om 7.30 uur precies waren alle Rouw- kopers, voor deze gelegenheid gekleed in hun „beste" kleding, lichte broek met donkelblauw jasje waarop het wa pen van Voorschoten, in de bus en onder leiding van de heer Roodenburg nam de tocht een aanvang. Duiven-nieuws Voorschoten VOORSCHOTEN „De Zwaluw" hield een wedvlucht met oude duiven van Chateauroux, afstand 747 km. Gelost 6 uur met Z.W.-wind. Aankomst 1ste prijsduif 16.00.55, snelheid 1242,63 m.pjn.; aankomst laatste prijsduif 17.25.51, snel heid 1088,08 m.p.m. De prijzen van de eerste tien duiven werden als volgt behaald: D. Brouwer 14: Joh. Westenbrink 210: H. H.-J van Klaveren 389; A de Graaf 5—7; L. Hemmes 6. „De Zwaluw" hield eveneens een wed vlucht met jonge duiven van Duffel, afstand 116 km. Gelost om -7 u 5f Z.W.-wind. Aankomst 1ste prijsduif 9.16.53, snelheid 1322,70 m.p.m.; aankomst laatste prijsduif 9.33.13, snelheid 1115,45 m.p.m. De prijzen van de eerste tien duiven werden als volgt behaald: F. Hendriks 17: P. N. van Wissen 2; H. v. d. Voort 38: S. Venema 4; C. Zwaan 5 Joh. Westenbrink 6; D. Brouwer 9; J. J. He.v- ne 10. Het leven van Katwijks eerste badarts (slot) KATWIJK De tweede helft van de jaren zestig der vorige eeuw be tekende het begin van een geduchte aderlating voor het doktersgezin aan de Vloeddijk: de oudste zoon, Willem Frederik, volgde de voetsporen van zijn vader en ging medicijnen studeren in Leiden; later zal hij zich als arts vestigen in Deventer. Niet minder trots zal de vader geweest zijn op Her- manus Jacobus, die in Deventer gaat studeren en er zijn doctoraal medi cijnen en fysica doet; ook hij draagt de eeuwenoude artsen-traditie der Biichners verder. Wilhelmina Wout era trouwt in Kampen met een Kra- lingse touw fabrikant, en Elisabeth weet het hart te winnen van een Kam- pense kandidaat-notaris. Begin juni 1866 daarentegen verliet :n rouwstoet het doktershuis, om de nog maar 16 jaar tellende Maria Mar- garetha naar haar laatste rustplaats te brengen. Later vliegen ook Marinus Karei en Ernst Louis, de Benjamin, uit. s het stilaan stil geworden in het doktershuis aan de gracht, die Kampen i tweeën deelt. Onder vreugde en leed zet de dokter zijn stadspraktijk voort. Maar als de laatste het ouderlijk huis verlaten heeft, de Kampenaren hun krant van zon- 4 april 1879 opslaan, zien zij daar een advertentie bevestigd, wat reeds enkele weken een publiek geheim was: Doctor Polijn Büchner acht zich bij het verlaten der Gemeente verpligt. in het algemeen zijn dank te betuigen, voor het vertrouwen, hem. als Genees heer gedurende een reeks van jaren geschonken: met de verzekering e aangename herinnering aan allen die tot het einde zijner practische loop baan. hunne genegenheid ondubbelzin nig hebben betuigd. Kampen. 4 april.' Daarmee is de stichter van Katwijks Badhuis rustend arts geworden. Naar Arnhem Neen, hij blijft niet in Kampen wo- SCHIET OOK MIS als U uw geld thuis bewaart. Breng het liever naar de spaarbank, waar het groeit met 3.6 pet. rente voor dagehjks opvraagbaar, of 4 pet. rente voor 6 maanden opvraagbaar. STICHTING SPAARBANK DER GEMEENTE KATWIJK kantoor Katwijk aan Zee: Voorstraat 88 bijkantoor Katwijk aan Zee: W. de Zwijgerlaan 59 bykantoor Katwijk a.d. Rijn: Voorstraat 29. 10 mei van hetzelfde jaar ver trekt hij met zijn vrouw en zijn enige thuisgebleven dochter, de 37-jarige Ca- tharina Johanna, naar Arnhem. Alles- begrijpelijk, als men weet. dat on dokter daar reeds lang een met Marine-officier gehuwde zuster had ïen. De familie betrekt er een huis op het hoogste deel van de Utrechtse- weg, ter hoogte van de Buitensociëteit (thans Gemeentemuseum), met weidse vergezichten over de Rijn en zijn uiter waarden. Wellicht heeft dat merkwaar dige gebouw ook de herinnering aan nog steeds de zeewind troserende t van-wel eer, het Katwijkse Badhuis weer wakkergeroepen. Maar zoals op een zomerdag de wolkenschaduwen over weilanden en heuvels trekken, zo trokken hier in Arnhem ook de schaduwen over het rustende doktersleven: nog geen jaar na aankomst doen haar man en kinderen de doktersvrouw uitgeleide naar de oude begraaf plaats „Onder de Linden'.waar zij een rustplaats vond in het graf, waarin ook neef Kareis vrouw in 1866 was bijgezet. Ruim twee jaar later wacht de dokter een nieuwe zware gang: eveneens in Arnhem volgt hij de baar, waarop zijn oud ste zoon nog pas 40 jaar oud ten grave wordt gedragen. Anderzijds heeft dr. Polijn Büchner nog jarenlang kunnen genieten vaif vele natuurschoon, waaraan de hoge Rijnoever en Arnhems omgeving ryk zijn. Hij verhuisde zelfs nog, hij zeventig was, naar het verderop ge legen Oosterbeek. Daar was het, dat dit doktersleven dat zün hoogty toch wel gehad moet hebben in de jaren veertig van die eeuw, de bruisende be- Verantwoording De gegevens voor deze artikelen- rie werden vergaard in de gemeente archieven van Gouda, Katwijk, Kampen Arnhem, alsmede in het familie-ar chief Van Wassenaér van Catwijck in het Alg. Rijksarchief te Den Haag. Daarnaast werd geput uit dr. J. G. W. F. Biks dissertatie „Vijf eeuwen me disch leven in een Hollandse stad" (As- 1955). uit dr. Otto Büchner en Ot fried Praetorius, „Georg Büchner. Vor- fahren und Mannesstammverwandte' (Glücksburg, 1955) en diverse jaargan- van het Prov. Blad van Overijssel an Het Ned. Patriciaat. KATWIJK AAN ZEE Morgen wordt weer een begin gemaakt met de kerkdiensten in het Duits, 's Mor gens om acht uur gaat voor in de Oude Kerk Pfarrer Th. Drebes uit Giessen-Hessen. In het kader van de dienstverlening aan de Duitse badgasten wordt ver in het wijklokaal naast de Oude Kerk iedere woensdagavond om acht uur een gespreksbijeenkomst gehou den, waarbij een Duitse predikant een bepaald onderwerp inleidt. Ooik met-Duitsers zijn hier van harte wei- Een andere activiteit betreft de openluchtsamenkomsten, die iedere vrijdagavond van acht tot negen uur worden gehouden op het caravan-' kamp in de noord. Een Duitse en--een -Nederlandse VISHAL C. HARTEVELD DAGELIJKS VERSE GEBAKKEN VIS ZOUTE EN ZURE HARING EN DIVERSE VISSOORTEN Waal Malefijtstraat 9 Telefoon 3392. BURGERLIJKE STAM) NOORDWIJKERHOUT GEBOREN: Franciscus T J M, z v J H van den Berg enGJT Duivenvoorden: Petrus N W. z v J Duindam en W M S Geerlings: Rober- tus J. z v W J Prins en M M Mooijekind. ONDERTROUWD: F A M Joma en L Bouwmeester. GETROUWD: PCM den Elzen en- E J M van den Berg. OVERLEDEN: C Straver. 86 jr, onge> huwd: H J Buschman, 83 jr. echtgen M van Eeden. In KATWIJK AAN ZEE Westduitse vis bleek achteraf Deense HAARLEM De politierechter heeft 'n zeevisgroothandel uit IJmui- den tot 'n boete van f 500 veroor deeld, omdat hij vis uit Duitsland had ingevoerd zonder erbij te ver melden, dat deze vis oorspronkelijk it Denemarken afkomstig was. Omdat Denemarken niet bij de EEG is aangesloten, geldt voor de invoer van dergelijke vis het zo genaamde buitentarief. De zeevis groothandel was nu onder deze be paling uitgekomen. Ter verdediging liet hij aanvoeren, dat het ondoen lijk is steeds de oorspronkelijke her komst van te kopen vis te bepalen. Burgerlijke stand van Oegstgeest OEGSTGEEST: Geboren: Rudolf Lambertus Maria, z v L Driessen en G S van Meijgaarden; Ellen Caroline, d v J Moeselaar en H I L de Jong; Johanna Wilhelmina, d v W Oudshoorn en A T Oudwater: Robert Edwin, z v E J J Wes terhout en B F Kluit; Paulus Christiaan, z v J J Fedder en L G Janssen! Ondertrouwd: B M Siera en R E M Hotze: C Roodenburg en L C de Kloet; J H Sijtsma en T R B Snel. Getrouwd: P P Gerbrands en T M A H Remijnse: J W Brevoord en I van den Oever: J W Verhaar en S M Schot; J de Vogel en F J Koree; J Wagenaar en S C Teding van Berkhout: E J Sijsma en H W Swellengrebel: W J Bekooij en C de Mooij: T T Tjan en M Beijer: F E J van der Scheer en H M Bijleveld. Overleden: E J K Blume w v A van den Eelaart: A Reedijk. predikant spreken daar en jongelui zingen evangelisatieliederen. Eenzelfde soort bijeenkomsten heeft plaats op het kampeerterrein in de zuidduinen op de donderdagavonden van half acht tot half negen. Poppenexpositie KATWIJK AAN ZEE In. de kleu terschool aan de Voorstraat exposeert de bekende poppenmaakster mevrouw J. Gosliga een prachtige collectie poppen. Opening tentoonstelling 21 juli a.s. expositie is dagelijks van 10 tot 22 te bezichtigen. Geslaagde-vissers KATWIJK AAN ZEE—"Bij'de dooi de examencommissie voor scheepwerk- tuigkundigen té 's-Gravenhage genomen examens voor motordrijver! bij de z;eevisserü is geslaagd A. Rooijen te Noordvvijk aan Zee. Verder is by het door de afdeling scheeps- en kusttelegrafie van de P.T.T. afgenomen examen voor radiotelegrafis ten geslaagd A. Zwaan Czn van de KW 43. Geslaagde zwemmers KATWIJK AAN ZEE Bij de ir overdekte te Leiden gehouden zwem- examens slaagden voor de A-zwemproef: Gerry Ouwehand, Ada van der Plas, Ire ne Scheps, Greetje van Beelèn, Hanneke van Dufin, Pieter van der Velden, Arie de Jong, Arie Oeseman, Pieter Ravens- bergen. Henk Vooys, Kees Harteveld, Willem Smit, Jacobus van der Plas, Hannie Bloot, Ineke Uljee en Agatha Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Zondag: hoog water 6 en 18.23 ur; laag water 1.51 en 14.08 Maandag: hoog water 6.36 en 18.59 uur; laag water 2.28 en 14.42 uur. KATWIJK AAN ZEE Vanmiddag werden de stoffelijke resten ter aarde besteld vah de heer Cornelus va Marei. De heer Van der Marei, die de leefijtd van 83 jaar bereikte, was 2 ambtdrager bij de Gereformeerde Ge meente te Katwijk. KATWIJK AAN ZEE Dinsdagavond om acht uur wordt een openluchtsamen komst gehouden bij de Oude Kerk. Als spreker treedt op ds. R. de Vries. Het evangelisatiekoor verleent vocale mede werking. KATWIJK AAN ZEE Nog eens een karakte ristiek plaatje van een strandevangelisatie. De fotodie wij ontvingen van de heer T. H. Mey ering, Duinoord 10. da teert van 1927. Predi kant is ds. H. Meyering uit Katwijk aan den Rijn. Links van hem, met zwarte hoed. staat mevrouw Meyering

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 4