HO TSJI MINH NODIGT KWAME NKROEMAH UIT Geheime fondsen voor nazisme? Steeds zwakkere greep van IVYV op Afrika Ghanese bemiddeling Vietnam? Harriman had geheim gesprek Her [•vatting overleg over ontwapening CTanoiiêl~ QL19 Maandag begrafenis van Stevenson Op gebaard in kathedraal te Washington Rechter geeft Strauss gelijk garantie- Congres Amsterdam geëindigd Materialisme /ft een fojtta hij vindt geen weerklank EEG-ministerraacl van 26 juli blijft op agenda VRIJDAG 16 JULI 1965 SAIGON Miljoenen Amerikaanse vlugschriften die boven Noord-Vietnam zijy, uit gegooid om de bevolking op te roepen de strijd te staken, ver tonen aan een kant de afbeel ding van een Noordvietnamees bankbiljet van vijftig dong (on geveer 50 gulden), zo heeft gis teren een Amerikaanse woord voerder bekendgemaakt. Men heeft de pamfletten dit uiterlijk gegeven om. te bevorderen dat de Noordvietnamezen de papie ren oprapen. WASHINGTON De Sowjetunie akkoord gegaan met de datum 27 juli voor de heropening van het ontwape- ningsoverleg in Genève. President Johnson had dinsdag op een persconferentie al gezegd, dat de Russen hadden ingestemd met hervatting van de besprekingen, die sinds september vorig jaar verdaagd waren geweest. Johnson zei, dat de Verenigde Staten hadden voorgesteld, het overleg niet later dan de 27ste juli te laten her- De Amerikaanse nationale vereniging voor de vooruitgang van gekleurden (de N.A.A.C.P.) heeft donderdag bij de Amerikaanse minster van volksgezond heid en sociale zaken een klacht inge diend tegen twaalf ziekenhuizen in zes Zuidelijke staten, die volgens haar ras sendiscriminatie bedrijven. T ONDEN President Nkroemah van Ghana is door zjjn Noord- vietnamese ambtgenoot Ho Tsji Minh uitgenodigd naar Hanoi te komen voor besprekingen over de kwestie-Vietnam. Nkroemah is geïnviteerd in zijn hoedanigheid van president van Ghana en niet als lid van de door de Britse premier Wilson samengestelde vredesmissie van het Gemenebest, die de strijdende partijen in het Vietnamese geschil rond de conferentietafel moet brengen. Dit is gisteren uit zeer betrouwbare bron in Londen vernomen. De uitnodiging was vervat in een schrijven, dat Ho Tsji Minh kort geleden aan de Ghanese leider heeft gezonden. Ook Harold Davies, die onlangs naar Hanoi is gereisd om te onderzoe ken hoe de Noordvietnamezen over de vredesmissie denken, maar teleur gesteld van zijn missie is terugge keerd, is opnieuw door Noordvietna mezen uitgenodigd voor een gesprek. Davies, die gehoopt had met vooraan staande Noordvietnamese leiders met wie hij bevriend is te kunnen spreken had geen enkel onderhoud met een Noordvietnamese minister gehad. Hij had ook geen verzekering gekregen aangaande een eventuele ontvangst in Hanoi van de Vredesmissie. Harriman In Moskou is de kwestie-Vietnam ook hoofdschotel van gesprek geweest tussen de reizende Amerikaanse am bassadeur Averell Harriman en dt Russische premier Kosygin. Na het overleg, dat meer dan drie uur heeft geduurd, wilde Harriman geen com- De Canonet Quick Loading 19 geeft een heel een voudige oplossing van de filminleg. Dit Canon-systeem kent geen beperkingen ten opzichte van filmmerk of filmsoort. Evenals de wereldberoemde Canonet heeft deze camera een lichtsterke lens f1.9 en auto matische belichtingsregeling maar met nog groter bereik door CdS cel! f345.- Wilt U meer weten? Vraag uw fotohandelaar en koop zo'n echte Canon-Camera voor weekend en vakantie! Canon-Camera's objectief bezien beter! IMP. N.V. BORSUMIJ-WEHRY DEN HAAG WASHINGTON Het stoffelijk overschot van Adlai Stevenson, dat thans ligt opgebaard in de Episcopaalse nationale kathedraal te Washington, zal maandag in Bloomingfield (in de staat Illinois, waarvan Stevenson gouverneur was) ter aarde worden besteld. Laatste groet Gisteravond trokken honderden mensen langs de baar om hem een laatste groet te brengen. Hiertoe bleef ook de gehele nacht gelegenheid be staan. Eerder op de dag waren de stoffelijke resten met het vliegtuig van president Johnson van Londen naar Washington gevlogen. Bij de aankomst van het toestel waren o.a. aanwezig: president Johnson, minister Rusk (Buitenlandse zaken) en de Britse ambassadeur in de VS. Door een dubbele haag het geweer presen terende militairen van alle wapens werd de kist naar de auto gedragen, die vervolgens naar de kerk reed. De met de Amerikaanse vlag bedekte kist was op de thuisreis begeleid door vice-president Humphrey, Stevensons zonen Adlai, Borden en John en zijn zuster mevr. Ives, met haar echtge- Vandaag zou Johnson een rouw dienst bijwonen in de kathedraal, die vanmiddag om vier uur Ned. tijd zou aanvangen. Na beëindiging van de dienst zal het stoffelijk omhulsel wor den overgebracht naar Springfield, de hoofdstad van Illinois. Daar zal de kist 24 uur opgebaard staan in het Capitool. De begrafenis zal maandag plaatshebben in Bloomington, even eens in Illinois. Hierbij zal een klein gezelschap van familieleden aanwezig zijn. In het gebouw van de Ver. Naties te New York zijn regelingen getroffen voor een maandag te hou den herdenkingsdient in de zaal van de Algemene Vergadering. Een van de sprekers zal minister Rusk zijn. Harriman Intussen heeft Averell Harriman, e in Moskou een onderhoud had gehad met premier Kosygin, ontkend, dat Stevenson in zijn aanwezigheid verklaarde, de Amerikaanse interven tie in de Dominicaanse republiek als een „massale blunder" te beschouwen. De Amerikaanse radioreporter houdt evenwel vol, dat dit wel het geval is geweest. Harriman heeft toegegeven, wel samen met Stevenson en de cor respondent in Parijs te hebben gedi- MÜNCHEN Een Münchense rech ter heeft de vroegere Westduitse mi nister van defensie, Franz Josef Strauss, gisteren grotendeels in het gelijk gesteld in een proces dat Strauss tegen het blad Der Spiegel had aangespannen. Het blad moet een reeks beschuldigingen van corruptie schriftelijk intrekken en Strauss een schadevergoeding van 25.000 mark be- Lenin; g voor autoweg in Italië BRUSSEL De Europese investerings bank heeft een lening van 24 min dol lar verstrekt voor de aanleg van een autoweg tussen Bolzano en de Brenner pas in het noorden van Italië. Het geld is bestemd voor het noordelijke deel de autoweg en dekt de kosten van aa van 85 kilometer. De totale lengte va weg wordt 311 kilometer. Hij zal rechtstreekse verbinding vormen tu de Brenner pas, de Italiaans-Oostenrijk- Harriman, die officieel een particu lier vakantiebezoek brengt aan de Sowjetunie, verklaarde tegenover verslaggevers, dat hij president John son „enkele zeer belangrijke inlich tingen" zal geven. De reizende ambassadeur, die be kend staat als een bekwaam onder handelaar, zei zeer tevreden te zijn over zijn onderhoud met Kosygin. Hij voegde er nog aan toe, dat hij, tijdens zijn verblijf in Rusland, nog met ande re Russische leiders besprekingen zal voeren. Behalve de Kwestie-Vietnam staat ook het ontwapeningsprobleem op de agenda van Harriman. Beroep op VS Het wereldvredescongres in Helsin ki heeft intussen een beroep gedaan op de V.S. hun „agressie" in Vietnam te staken. In een door de Franse schrijver Jean Paul Sartre ingediende resolutie heet het dat Amerika op geen enkele manier „zijn misdadige acties tegen het volk, dat slechts vrede zoekt en dat van de VS ge scheiden is door een reusachtige oceaan" kan rechtvaardigen. De klaringen van president Johnson ten aanzien van de vredeswil van de VS en zijn oproep tot „besprekingen zon der voorwaarden" zijn volgens de resoluties slechts huichelachtige po gingen om de „imperialistische poli tiek van de VS te verdoezelen". In Zuid-Vietnam zelf is door de regering een algemene mobilisatie af gekondigd van mannen en vrouwen. Dit mo.bilisatiebevel beoogt de vor ming van een „reserve-leger". Amerikaanse en Zuidvietnamese ge neraals zullen met de minister van defensie McNamara, die vandaag in Saigon aankomt, spreken over een elk ogenblik te verwachten groot offen sief van de Vietcongs. In Sampang op het Indonesische eiland Madoera zijn vier schooljongens gedood door het ontploffen van een gra naat, waarmee zij speelden. Volgens Ah- tara wisten de slachtoffers niet, dat hun speeltuig een dodelijk wapen was. Caamano vraagt zitting Y-raad NEW YORK Het „constitutiona- listische" bewind in de Dominicaanse Republiek heeft telegrafisch om een spoedbijeenkomst van de Veiligheids raad verzocht. Volgens de „minister van buitenlandse zaken", dr. Cury, maakten de inter-Amerikaanse vre desmacht en de junta voor nationaal I Zwitsers hielpen China aan eerste i atoombom ZURICH Twee zakenlieden uit Zü- rich, de 62-jarige Walter Oertli en zijn 36-jarige zoon Richard hebben een be langrijk aandeel gehad in de ontwikke ling van de eerste Chinese atoombom. De twee Zwitsers, die door de politie worden gezocht, hebben gedurende een aantal jaren communistisch China voor zien van kobalt, dat, waarschijnlijk via Tsjechoslowakije, naar de plaats van be stemming werd gezonden. Walter en zoon Richard werden al enige tijd dooi de politie in de gaten gehouden, maar de Zwitserse autoriteiten konden ze niet formeel aanhouden, omdat zij hun ko- balttransacties op een zeer geraffineer de wijze uitvoerden. Maar het luxueuze leventje verander de toen de eerste Chinese atoombom ge reed was. China had toen geen kobalt meer nodig, waardoor de twee zaken lieden met financiële moeilijkheden te kampen kregen. De twee mannen zijn uit Zwitserland weggevlucht, terwijl zij een schuld van ruim 10 miljoen Zw. fr. achterlieten. De politie vermoedt dat het duo naar een communistisch land is uitgeweken. herstel onder generaal Imbert zich schuldig aan acties tegen de constitu- tionalisten. De vredesmacht zou enige toegangswegen hebben afgesloten tot de zone die in handen van laatstge noemden zijn. De volgelingen van generaal Imbert zouden willekeurige mensen aanhouden in het noordelijke deel van Santo Domingo. Naar van welingelichte zijde in New York werd vernomen, zal de raad wellicht vandaag nog bijeenko- Ontsnapping van beschuldigd LONDEN Een Londense vracht autochauffeur, de 27-jarige Henry James Holsgrove, is in staat van oeschuldiging gesteld, omdat hij hulp zou hebben verleend bij de ontsnap ping van Ronald Biggs en drie ande ren uit de gevangenis van Wands worth. Biggs zat daar een vonnis w.n dertig jaar uit wegens deelneming aan de grote overval op een posttrein. Naar de directie van de N.V. Bier brouwerij De Drie Hoefijzers meedeelt, staan thans uitbreidingswerkzaamheden op stapel voor een bedrag van tien min. gld. De werkzaamheden omvatten de bouw van een nieuw brouwhuis, een gistkelder en een silo. Medio 1967 ver trouwt men hiermee gereed te komen. Het oude gedeelte zal met het nieuwe door «n luchtbrug worden verhonden. BRUSSEL Op 10 mei 1944 is in Straatsburg, de voornaam ste plaats in het toen door Duitsland ingelijfde Elzas-Lo- tharingen, een geheime confe rentie gehouden tussen nazi-lei ders uit vele landen van Europa en vertegenwoordigers van gro te industrieën in het Derde Rijk en de daaraan onderworpen ge bieden. Met het geld van de concerns zijn toen geheime fondsen gevormd, die het rieo- nazisme thans nog ten dienste Dat vermoeden want meer is het niet is uitgesproken door de Belg Hubert Halin, voorzitter van de Internationale Unie van het Verzet en Gede- geld! In elke doos Senator sigaren (aanstekelijk lek ker!) vindt U als garantie een prachtig, kleurig bankbiljet! In elke doos een ander! In totaal pre senteert Senator U een serie van liefst 48 bank biljetten uit 13 landen. De nieuwe spaarhobby! Straks komt er ook nog een spannend Senator- bankbiljettenspel. Hoe meer Senator bankbil jetten U dan hebt, hoe beter Senator sigaren aanstekelijk lekker! In Moskou zijn grote propagan- daborden opgericht om de acties van de Verenigde Staten in Vietnam te veroordelen. „Van dalen van de twintigste eeuw", bommen met daarop „Made in USA" en weerloze jongetjes on der bedreiging van Amerikaanse vliegtuigen moeten de Mosco- vieten overtuigen van het gelijk van de communistische Viet- AMSTERDAM Het congres van het Internationaal Verbond Vrije Vakverenigingen (de Socialistische Internationale), dat tien dagen in ons land ver gaderde, is vandaag weer uiteen [egaan. Voornaamste punten van het congres zijn geweest: de po sitie van de werkende vrouw, de problemen rondom de ontwikke lingslanden met name in Afrika en het vraagstuk van de hoofd arbeiders. Twee van deze punten raakten de groei van de werk nemersvakbeweging: Wil het le dental van de vakbonden in de toekomst meer stijgen dan zal dit het resultaat moeten zijn van meer vrouwelijke leden en het I De dertienjarige Wolja stond op uit de school bank en las luidop het begin van pagina 260 van het leerboek „Verzame ling Algebraïsche Pro blemen" voor: „Rita zong terwijl ze haar baby voedde, een zeer droevig liedje".... De wiskundele raar werd woedend en greep het boek uit Wol- ja's handen. Maar het was geen grapje. Wolja 'ïad slechts voorgelezen wat er in het leerboek stond afgedrukt. Het blad Sowjetskaja Kultu- ra klaagt erover, dat in de Sowjetunie vaak zo slecht verzorgde boeken verschijnen. In een spe ciaal pakhuis in Moskou liggen duizenden boeken met ernstige typografische fouten opgeslagen. I Brigitte Bardot heeft te genover verslaggevers in Hollywood gezegd, wie naar haar mening haar opvolgster zal worden. „Er is maar één moge lijkheid. Daar valt niet aan te twijfelen. Na BB komt CC!" De Italiaanse filmster Claudia Cardina- le, die overigens haar sporen reeds lang heeft verdiend, zal het onge twijfeld leuk hebben ge vonden, dit te horen. I Een man met een hart van goud, een zak vol dollars en de namen van 45 gevangenen op stukjes karton heeft de stedelij ke gevangenis van Co lumbia in Zuid-Carolina leeggekocht. De 45-jarige James Braziel, een gewe zen majoor van de lucht macht, was zelf op borg stelling vrijgelaten nadat hij achter slot was gezet wegens wanordelijk ge drag en het zonder ver gunning in bezit hebben van een vuurwapen. „Het is verschrikkelijk, zoals ze je daar behande len. Daarom wou ik die andere kerels eruit ha len". De gevangenen hadden hem de avond voordat hij door bemid deling van een zaak waarnemer vrijkwam, hun namen gegeven op stukjes karton. Zodoende kon hij opgeven wie hij vrij wilde hebben. De verbaasde cipiers moes ten alle gevangenen te gen een borgstelling van in totaal 5.000 gulden la ten gaan. (Van onze soc.-econ. redactie) Het congres aanvaardde een Ver klaring over de rechten van wer kende vrouwen en een program actie voor de vrouw, waaraan wij reeds aandacht besteedden. Speciaal voor de beambten of hoofdarbeiders werd een resolutie geformuleerd om 'deze categorie te bewegen in groteren getale tot de vakbeweging toe te treden. Door de voortgaande technische ontwikke ling en de invoering van computers worden vele werknemers van hand arbeider beambte. Procentueel daalt het aandeel va» de handarbeider in de totale beroepsbevol king ten gunste van het aantal hoofdar beiders. Wil de vakbeweging ook toekomst haar greep op de werknemende stand blijven behouden, dab zal kring van de beambten waar n noodzaak van vakbeweging dikwijls nauwelijks erkent, een me'ntale verande ring moeten optreden. Deze problematiek met betrekking tot het ledental, die het IWV-congres aan de orde stelde, is een algemene problematiek, die voor vrijwel de gehele vakbeweging gelijk ligt. De resoluties tegen de dictatuur in Spanje e'n de apartheidspolitiek in Zuid- Afrika waren weinig opzienbarend. In het verleden zijn er reeds vele van dergelijke resoluties, ook door de vak beweging, opgesteld. Zo heeft ook het Internationaal Christelijk Vakverbond in zijn laatstgehouden congres niet vergeten protest aan te tekenen tegen het beleid in deze landen. AFRIKA Een veel meer eigen karakter droeg het congres op het punt van het beleid in de ontwikkelingslanden. Het IVVV wor stelt met dit probleem, omdat het nog steeds niet het juiste beleid gevonden heeft om in Afrika, Azië en Zuid-Ameri> ka de arbeidersmassa's achter zich t< krijgen. Symptomatisch voor dit beleid is de kritiek, die de Amerikaanse vakbonds leider. George Meany, er op leverde de aandacht, die zijn kritiek kreeg. Vooral in Afrika gaat het slecht, waar niet minder dan negen vakverbonden de afgelopen jaren het IWV verlieten. Er kwamen wel iswaar een aantal nieuwe vakverbonden bij, maar het verlies werd niet goedgemaakt. Tegen deze achtergrond moet ook het tumult gezien worden, dat ontstaan is over de positie vab de afgevaardigden van Tunesië op het congres. Om het verlies van het Tunesische vakverbond, het laatste steunpunt in de Arabische wereld, te voorkomen, is waarschijnlijk onaanvaardbare concessie gedaan aah beginsel van de vrijheid van vakbe- gevaardigden van Tunesië in Amster- dam, dat het IVW zich maar niet te veel met de interne strijd van het Tunesisch vakverbond moest be en. Zou het dit wel doen, dan zou het Tunesisch vakverbond zich wel eens gedwongen kunnen zien, zijn lidmaatschap van het IVVV op te zeggen. Voor deze druk is het IVVV- bestuur opzij gegaan, gelet op de toch al delicate positie in Afrika. Van verschillende kanten zijn kreten geslaakt, hoe het zou moeten ih Afrika om de wagen van het IWV weer in het goede spoor te krijgen. George Meany zag het meeste heil in het duidelijker afstand nemen van het communisme, niet alleen overigens in Afrika, maar in de hele wereld. De neger A. Philip Randolph, eveneens een topfiguur uit de Amerikaanse vak beweging, vond dat Afrika het grote centrum moet worden, waarop alle acti viteiten van het IWV zich richten. Hij wilde een groots opgezet ontwikkelings plan voor Afrika en het uitgeven van regionale vakbondskranten in Afrika door het IWV. Het volgende IWV- congres zou in Addis Abeba gehouden moeten worden en voorts zou een Afri kaan IVVV-voorzitter moeten worden. Krachtige steuta vroeg hij voor de vrij heidsbewegingen in Angola. Mozambique, Zuid-Rhodesia en Zuid-Afrika. DE KERN Aan al deze verzoeken heeft het con gres niet voldaan, maar men kan zich afvragen, of hier wel de kern van de zaak wordt geraakt. Een belangrijke ervaring, die het Internationaal Christe lijk Vakverbond in Afrika, maar ook in Azië en Latijns-Amerika heeft opgedaan, is, dat een vakverbond met een godsdien stige overtuiging, staande in de geloofs houding, meer aantrekkingskracht op de porteerden op een persconferen tie in Brussel. Halin kondigde aan, dat zijn organisatie een onderzoek zal gaan instellen naar de geheime fondsen van het thans weer de kop opsteken de nationaal-socialisme. Volgens Halin heeft het geld onder meer gediend om de vlucht van een groot aantal vooraanstaande nazi's uit ver schillende Europese landen en hun vestiging in bijvoorbeeld Spanje of Zuid-Amerika moge- lijk te maken. De Belg was er tevens van overtuigd, dat de kosten van de verdedigers in de processen, die thans in de bondsrepubliek tegen vele nazi's worden gevoerd voor een groot deel worden gedekt uit deze geheime fondsen. Halin zei, dat er nog vele miljoenen guldens zijn, die ge bruikt zullen worden op de dag, dat in Duitsland of daarbuiten een nieuwe macht naar het voorbeeld van het nationaal-so cialisme zal opduiken. Mantelorganisatie In België bestaat volgens Ha lin een neo-nazistische mantel organisatie met drie afdelingen: de Vlaamse Vrijwillige Arbeids dienst, de „Bien-être Wallon" en de „Freiwillige Arbeits- dienst" in de Duitssprekende gebieden bij Eupen en Arlen, waar vele tienduizenden Duit sers wonen. Italiaan Bruno Storti Nieuwe voorzitter IVVV r.-katholiek (Van c redactie) AMSTERDAM- Tot nieuwe voor zitter van het Internationaal Verbond Van Vrfje Vakverenigingen is gekozen de 52-jarige Italiaan Bruno Storti, die hier mee de Zweed Arne Geüer (sinds 1957 voorzitter) opvolgt. Storti is christen democraat en sinds 1944 aangesloten bü de Italiaanse Chr.-Dem. Partij. De verkiezing van Storti is opmerke lijk omdat hij rooms-katholiek is. In de wandelgangen van het I-V.V.V.-congres achtte men het gisteren niet uitgesloten dat zijn verkiezing een verbetering tot gevolg zal hebben van de verhouding tussen het I.V.V.V. en het Internationaal Chr. Vakverbond. Zoals bekend zijn bij het I.C.V. een groot aantal rooms-katho- lieke en prot.-chr. vakbonden aange-» sloten, zoals in Nederland het C.N.V. en het N.K.V. Sinds de oprichting van het I.C.V. heeft het I.V.V.V. steeds een afwijzende houding aangenomen tegenover het christelijk wereldvakverbond. Het feit dat thans binnen het I.V.V.V. enkele j confessionele figuren naar voren treden, zou kunnen wijzen op een andere ont wikkeling. Ook de heer George Meany. de voor- en Europese parlement. Van de oprich ting af was hij lid van de Katholieke Arbeidersbeweging in Italië, de A.C.L.I. werknemers in andere werelddelen uit oefent dan het IVVV, dat als het er op aankomt geen andere dan een materialis tische levensleer biedt. De Afrikaan is over het algemeen een gelovig mens, al zijn niet alle Afrikanen het ohristelijk geloof toegedaan. Daarom staat hij vreemder tegenover de socialis tische dan tegenover de confessionele vakbeweging. Daarom kan hij gemakke lijker de afwijzing van het communisme door de confessionele vakbeweging be grijpen dan door de socialistische. Wanneer de Amerikaan George Meany van het IVVV vraagt duidelijker het communisme in Afrika af te wijzen, dan ziet hij als rooms-katholiek voorbij aan de principiële moeilijkheden, die hieraan in Afrika teb grondslag liggen. Het is ook een misverstand te menen, dat vergroting van de ontwikkelingshulp in Afrika, plotseling de moeilijkheden voor het IVW in Afrika zal oplossen. Er is op aangedrongen het solidariteits fonds van het IVW meer te bestemmen voor de hulpverlening in Afrika, maar of men erin zal slagen hiermee ook dc „image" van het IWV, zoals deze de laatste jaren is gegroeid, te wijzigen, is zeer de vraag. De conclusie moet zijn, dat het wereld congres in Amsterdam de moeilijkheden, waarmee het IVVV te kampen heeft, wel duidelijker heeft gesield, maar deze nog niet dichter bij een oplossing beeft gebracht. Italië blijft bij zijn voornemen BRUSSEL Er is geen veran dering gekomen in het voornemen van Italië om de ministerraad van de Europese Economische Gemeen schap op 26 juli in Brussel bijeen te roepen. Dit is gebleken op de vergadering van permanente ver tegenwoordigers van de EEG- landen, die gisteren wederom zonder Franse afgevaardigde in Brussel is gehouden. Italië zal alleen van het bijeenroe pen van de ministerraad afzien, in dien België en Luxemburg zouden weigeren daaraan deel te nemen. Tot dusver is dit niet gebeurd. Intussen wordt hard gewerkt aan :n oplossing voor de voorwaarden, die door België en Luxemburg wor den gesteld voor het bijwonen van de ministerraad. Beide landen wensen in het bijzonder te voorkomen, dat de vijf partners van Frankrijk in de EEG een grondige bespreking zouden gaan wijden aan nieuwe voorstellen van de Europese commissie om uit de crisis in de „zes" te geraken. Een dergelijke bespreking zou vol gens de regeringen in Brussel en in Luxemburg de vergadering „te de monstratief" maken en bovendien willen zij vermijden, dat een even tueel resultaat daarvan aan Frankrijk zou worden voorgelegd als iets, dat slechts kan worden aanvaard of ver worpen. In Europese kringen wordt dan ook verwacht, dat de Europese commissie die eventuele nieuwe voor stellen wel op 26 juli in de EEG- ministerraad ter sprake zal kunnen brengen, maar dat een uitputtende bespreking ervan zal worden ver schoven tot een later tijdstip. Een woordvoerder van het West duitse ministerie van financiën heeft gisteravond het uitstel bekendge maakt van de bijeenkomst van de ministers van financiën van de E.E.G., die de volgende week maandag en dinsdag te Stresa gehouden zou wor den. De woordvoerder zei, dat de bijeenkomst tot september werd uit gesteld omdat enkele ministers de bijeenkomst niet zouden kunnen bij wonen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 9