Huisvesting van personeel grootste zorg van Estec en industrieën SPORT Alphense drieling vandaag voor eerste keer jarig Salariëring is niet veel hoger dan door Ned. bedrijfsleven COSIER JONGE (OSIER Raad voor Oegstgeest bang onwettige zaak Industrieën aan Lage Rijndijk willen op- en afritten rijksweg 16 Bedrijfsvoetbal doet spanning verdwijnen nieuwe leidse courant donderdag 15 juli 1965 Esro-directeur dr. A. W. Lines voor Leidse K. v. K.: commercieel), technische uitvoerbaarheid financiële mogelijkheid. Die geleer den zullen tenslotte de Esro-directie ad vies uitbrengen over de projecten. (Van i i onzer verslaggevers) LEIDEN Een van de grootste problemen, waarmee de directie van Estec te kampen heeft, is niet direct de aanwerving van technisch perso neel, maar de huisvesting van de naar schatting 3000 personen, die de staf van rond 800 man in Noordwyk medio 1967 zal hebben meegebracht. Reeds verleende de regering een extra contingent van 100 woningwetwoningen en 245 premiewoningen, maar daarmee is men nog niet aan de kleine 800 die men denkt nodig te hebben. „Hoe minder huizen we ter beschikking krygen, hoe meer technisch personeel wij uit de Randstad moeten weg trekken. Dit zal voor vele kleinere bedrijven ernstige gevolgen kunnen hebben". Aldus dr. A. W. Lines, directeur van het European Space Tech nology Centre (Estec) van de European Space Research Organisation (Esro) te Parijs, gistermiddag in een causerie voor de Kamer van Koop handel en vertegenwoordigers van industriële clubs uit het district Ryn- Iand. De Engelsman zette in het kort uiteen, dat het personeelsbestand van de Esro 200 man in het hoofdkwartier te Parijs, 800 in Noordwijk, 100 man in het Esdac (óeta centre verzamelpunt van gege vens) te Darmsrtadt (Wdld), 100 in het Italiaanse research-centrum en rond 150 man op stations in Spitsbergen (Noor wegen). België. Alaska en Noord-Ierland zal gaan bedragen. Zomer 1967 zal de Noordwijkse personeelsbezetting volledig moeten zijn. Het personeel onderscheidt men in de klassen A universitair) en B (HTS, UTS en LTS), waarvan de eerste in Delft momenteel 110 bedraagt, afgestudeerde ingenieurs. Dit moeten er rond 230 wor den. Van die 110 komen slechts zes in genieurs uit Nederland, de rest uit de negen andere deelstaten, die vorig jaar maart de conventie tekenden, waarbij het Europese wetenschappelijke ruimte- project voor acht jaar financieel werd Wanneer men uit de wetenschappelijke experimenten en onderzoekingen tenslot te ook economisch nut zal verkrijgen opwekking van electriciteit door kernenergie en voor de meteorologie), dan zal men daar 'n algem. gebruik van maken. De wetenschappelijke dienstver lening blijft echter het belangrijkst. Daar van zullen alle wetenschappelijke inste- lingen op dit gebied kunnen profiteren Op een ZESTIG PROCENT Van het B-personeel probeert men zo veel mogelijk mensen in ons land te vinden, vooral uit economische overwe gingen. Kan men hier 60 9 o van de on geveer 450 benodigde electro-technicl. fijn-instrumentmakers en eleotrotechnici vinden, dam wordt aan de verwachtingen voldaan- Kan men dat percentage in en rond Noordwijk niet aan een huis helpen, dan moet men de technici gaan aan trekken die vrij dicht bij Noordwijk wonen, waardoor de „markt" ernstig zal worden overvraagd Door de noodzaak en de betrekkelijk ruime middelen (buitenlanders zijn ten slotte duurder door hun vestiging in een ander land), zullen in dat geval de Nederlandse bedrijven daarvan ernstige schade kunnen ondervinden. Wordt het probleem wel tijdig opge lost. dan kan men ook technici van el- iers in ons land aantrekken, waardoor de spreiding geleidelijker kan verlopen en de vaderlandse industrie niet ernstig wordt benadeeld. BELASTING De mening als zou het Estec- personeel buitensporig veel verdie nen, o.m. omdat 't belastingvrij zou zijn, sprak dr. Lines met klem tegen. Na aftrek van de interne belasting zal het Estec-personeel niet veel of Neem 'ns „JONGE COSïER" «ris „tik" in uw longdrink! per liter 7,95 weinig méér verdienen dan in de Nederlandse industrie. De mogelijk heden en het bijzonder interessante „toekomstwerk" zal voor de meesten reden zijn bij Estec in dienst te tre den, meende hij. Overigens ziet dr. Lines de huisvesting (nog) niet als zijn grootste probleem. Behalve de 100 woningwet- en de 245 premie-woningen stelt de regering nog eens bouwvolume voor 330 vrije-sector- woningen beschikbaar ten behoeve van hoger personeel. Het totaal van 675 wo ningen, die op een of andere marnier in de Randstad ter beschikking komen, zal grootste behoefte gunnen Het tempo van gereedkomen staat ech ter niet vast. 1100 MILJOEN Zoals gezegd kan de Esto de eerstko mende acht jaar zonder te grote finan ciële zorgen nondkonjen. De tien lidstaten en de twee nog niet aangesloten landen, Noorwegen en Oostenrijk, hebben voor budget van rond 1100 miljoen gulden gezorgd. Het grootste deel daarvan zal Noordwijk worden besteed, dat wil zeggen voor de 30 000 m2 gebouwen (on geveer 30 miljoen gulden), voor de in richting en technische uitrusting (rond 100 tot 150 miljoen) en het personeel. Voor de ontwikkeling van plannen projecten mag de Estec de eerste acht rond 500 miljoen uitgeven. Deze bedragen zijn in 1962 berekend en moe ten waarschijnlijk met 10 tot 15 procent worden verhoogd wegens kostenstijgin gen sindsdien VREDELIEVEND Het doel van de Esro en Estec zuiver wetenschappelijk onderzoek te verrichten voor alle mogelijke ruimteproblemen. Het doel is beslist niet een man in de ruimte of naar een planeet te brengen. Ook zal men niet voor militaire of commerciële doeleinden werken. Het is de bedoeling dat Estec <i. o). de faciliteiten en de financiële mid delen verschaft voor wetenschappelijke onderzoekingen van de ruimte door uni versiteiten of instituten. Onder de faci liteiten verstaat men ondermeer gebruik en uitrusting van raketten en satellieten, die men zal lanceren van bases als Cape Kennedy en Woomera in de Verenigde Staten, en van kleinere bases in Noord Zweden (volgend jaar). Canberra, Sardi nië en wellicht van een nog in te rich ten basis in Frans Guyana INKOPEN Wat de leverantie van materialen e.d aangaat, zal men in Noordwijk voor zo ver verantwoord mogelijk is. zelf raket ten. satellieten e.d- ontwikkelen. Daar voor zijn ruim 1500 firma's in Europa beschikbaar, bij wie naar kwaliteit er prijs zal worden ingekocht. Voor zeld zame apparatuur zal men aankopen ver richten in de Verenigde Staten, hoewel men de Estec zoveel mogelijk op Europa zal oriënteren. De studie- en onderzoekingsobjecten tenslotte, zoals bijvoorbeeld voor astro nomie. astrofysica en meteorologie, den geselecteerd door commissies va afhankelijke geleerden Daarbij wordt ge keken naar nut vredelievend en niet- woordde dr. Lines nog, dat de Estec nu reeds zoekt naar mogelijkheden de opleiding van de technici op alle niveaus zoveel mogelijk op het Estec-werk te richten. Daartoe heeft de afdeling personeel reeds contact gehad met de hoofdinspectie van het technisch onderwijs in ons land. Wellicht, meende dr. Lines, zal dit gevolgen hebben voor de opleiding aan lagere, uitgebreide en hogere technische scholen in Leiden en de vele vragen ant- wijde omgeving. OEGSTGEEST „Werken wij niet mee aan een onwettige handelwijze, als wy deze zaak goedkeuren?" Dat vroegen de heer Brouwer (prot.-chr.) en enkele andere raadsleden zich gisteravond af bij de bespreking van een aanvullend agendapunt: een transactie met de heer N.C. van Rijn. wiens boerderij „Haaswijk" aan de Haarlemmerstraatweg 2 te zijner tijd moet verdwijnen. De heer Van Ryn. die aanvankelyk een nieuwe woning aan de Haarlemmertrekvaart zou laten bouwen, is thans in de gelegenheid een vervangend bedrijf in Nieuwkoop te kopen voor f 95.000. Dit bedrag is voor hem bedrijfs- economiisöh echter met aanvaardbaar en zou op f 32.500 moeten worden ge steld. Aan, de gemeente werd na: voor gesteld de woning in Nieuwkoop voor f95.000 te kopen en deze voor f32.500 aan de heer Van Rijn te verkopen. De resterende f 62.500 komen ong. overeen met de reeds eerder vastge stelde door de gemeente te betalen MhossiteliMragen. De raadsleden bespraken geruime tijd de vraag (en daarbij komende fiscale moeilijk heden), waarom de heer Van Rijn niet zelf de Nieuwikoopse boerderij koopt, doch verklaarden zich ten slot te akkoord met het voorstel. Ook alle andere agendapunten wer den goedgekeurd, al was onder meer voor de afbraak van het pand Hof- dijck 1 een stemming nodig. De vvd- en pvdö-fracties zouden (het pand liever zo lang mogelijk hebben laten staan-, eventueel voor tijdelijk gebruik alts vergader- of opslagruimte. Verbazing Locoburgemeester Steenmetser wekte overigen^ verba zing bij de raadsleden. Hij liet zich, op een vraag naar de bestemming van de grond na afbraak van het uw; ontvallen: er komeen inestation van Rooyakt-ers". Waarop onder anderen de heer Brou wer eraan herinnerde, dat enige maanden geleden nog als bestem ming „flatbouw" werd opgegeven. Na bespreking in besloten zitting werd tot derde leerkracht aan de der de openbare lagere school mejuffrouw N. A. Wiersma uit Alkmaar benoemd. In de rondvraag "werden nog de ver dwijning van het urrinoir bij de Leid- Wedvlucht L.P.C. RIS.-.-- - Alphen Sr. 10 J Sr, 11 P Landesbergen12 J van Alphen Sr. 13 J Degen. 14 W Beij. 15 J van Alphen Sr. 16 J Degen. 17 H J Abrahams. 18 H Sladek. 18 W Teske. 19 J Koster. 20 H J Abra hams. 21 J van Alphen Sr. 22 W Stouten. 23 A Flippo. 23 J Weber. 24 Bink-v d IJssel, 25 G van Steiin. 26 L v d Nieuwendijk. 27 I van Riet. 29 G van 31 W Stouten. 32 L i Bruggen. 33 L v d Nieuwendijk. 34 F scnenkeveld. 35 J Degen. 36 L v d Nieu- dendijk. 37 G van Steijn. 38 H J Abral* 39 P Landesbergen. 40 H van Alphei H J Abrahams. 42 J Knijnenburg. 43 L W van Bruggen. 44 J Degen. 45 A Flippo. 46 W v d Nieuwendijk. 47 Bink- P Landesbergen. 49 Bink-v d IJssel. 50 S A van Hees. 51 J Knijnenburg, 52 J van Alphei Sr. 53 J van Alphen Sr STÏENSTAAAT HERENSTRAAT HAAALEMMERSTR. 204 e i o c Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN GEBOREN: Linda Adriana dr v M van Wijngaarden en W A IJsselsteijn; Ronald zn v M van Wijngaarden en W A IJssel steijn; Reinardus Johannes zn v P A Vin'k en HAM Haverkort; Alida Margriet drvMK Elsinga en M J W Kroorn; Dirkje dr v J Haasnoot en M de Zwart; Stephanus Jacobus zn v PER Rhemnev en M C Fischer; Theodoras Johannes Antonius Maria zn v J A M van Hameren en B C Hogeboom; Robert John zn v F J van den Heuvel en W Boon: Marga- retha Engelina Petronella dr v A J Zaal en C M Vrijburg; Durk zn v H dë Vos en H van der Zee. GEHUWD: R B Chaudron en J C Tijsterman; N J Zimmerman en A M Reints; S de Winter en G" S Hek ster; C G van Wingen en P A Roe- lofs. OVERLEDEN: C Hoek 54 jaar echtg van G Duiker: A Bosgoed 2 jr. zoon; J Mieremet 71 jaar echtgen van J Onderwater; H K Rijneker 86 jaar wed van N de Koning; J M Bol- derdijk 72 jaar vróuw; M M Laman 80 jaar echtgen van K Wielinga; J C van Nieuvvenhoven 84 jaar wed van I Cornet; J Smit 66 jaar man. B. en W. Kouclkekerk schrijven K.v.K. (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Onder voorzitterschap van (wethouder) ir. J. J. G. van Hoek waren de leden van de Kamer van Koophandel gistermiddag voor het eerst in hun nieuwe gebouw aan de Stationsweg in vergadering bij een. Van de korte agenda nam geen der punten veel tijd in beslag. De jaarverslagen werden goedgekeurd. Bij de begroting bleek het noodzakelijk met flinke prijsstijgingen rekening te houden, volgens secretaris mr. H. A. C. Branderhorst een weerslag van het eco nomisch leven De post reserveringen vermeldt een bedrag van 20.000 gulden voor de viering van het 150-jarig bestaansjubileum de Kamer in 1966. Hiervoor, zo deelde de voorzitter mee, bestaan nog geen plan nen. Het schijnt echter ir» de bedoeling te liggen een gedenkboek te doen ver schijnen. Rijksweg 16 Bij de ingezonden stukken was eci schrijven van B. en van Koude kerk aan den Rijn. Dit behelsde een verzoek om steun bij het verzoek van Leiderdorpsc en Koudekerkse industrieën in de door Rijkswater staat aan te leggen rijksweg zestien (BrienenoordbrugHaarlem) aan de noordzijde van de Rijn (Lage Rijndijk) op- en afritten te maken, De Kamer stond positief tegenover dit verzoek, maar wilde eerst de plannen Rijkswaterstaat inzien, om te onderzoe ken of het verzoek redelijk genoeg Navraag Bij navraag bij het gemeentebestuur van Koudekerk bleek naar aanleiding hiervan, dat volgens de bestaande plan nen de nieuwe rijksweg 16 ongeveer an derhalve kilometer westelijk van de Kou dekerkse (Rijn)brug komt te liggen. Tus sen de spoorlijn en de Hoge Rijndijk zou een verkeersplein met op- en afritten komen. Mede In verband met de reeds door G.S. goedgekeurde verbreding sebuoint en zebraver lichting op de ver bindingsweg Leiden Rijnsburg aan de orde gesteld. Bij de mededelingen was een be sluit van B. en W. te verbieden eer winkel van kruideniersartikelen in ju li en augustus gedurende een perio de van zes achtereenvolgende werk dagen geopend te hebben. Hierdoor is het mogelijk geworden eventueel op te treden tegen overtreding van het kantieregelingsbesluit. Naar aanlei ding van recente strubbelingen van Actief met een filiaal van een krui- deniersbedrijf te Oegstgeest, had het bestuur van Oegstgeest Actief deze zaak aanhangig gemaakt. Oegstgeester meisje op rijksweg gewond OEGSTGEEST De 16-jarige me juffrouw M. J. O. uit Oegstgeest werd gistermiddag omstreeks 2 op haar nieuwe bromfiets aangereden door een vrachtwagen, waarbij zij een ernstige beenwond opliep. De vracht wagenchauffeur, de heer A. S. uit Sliedrecht. net de afrit van de •ijksweg bij het Rijnzichtviaduct op- èereden, merkte dat hij voor de rich ting Amsterdam de rijksweg nog ver der had moeten volgen, keerde en botste tegen mejuffrouw O., die op het rijwielpad reed. Na behandeling in het Academisch ziekenhuis te Leiden mocht het slachtoffer naar huis te rugkeren. Haar bromfiets werd totaal vernield. Wapenoogst in Leiden kon meer zijn LEIDEN Bij de politie zijn de afgelopen weken G2 stiletto's. 7 val- messen, 115 boksbeugels en f.:) tendoders ingeleverd. Dit naar aan leiding van de oproep in de pers De politie acht deze oogst niet voldoende. Een deel kwam van haTte n H°t bezit van dergelijke wapenen is straf- H. DIJKMAN (GWS) (Van onze sportredacteur) SASSENHEIM Die lui zijn gek. Om met 22 man achter een bal aan te rennen en hem dan weg te trappen als je 'm eenmaal hebt, moet je toch zwaar getikt zijn". Dat was het oordeel van de heer H. Dijk man over voetbal. Die visie heeft sinds 1930 een drastische wijziging ondergaan, want nu zegt hij: „Ik leg nu wel m'n bestuursfunctie neer, maar dat wil niet zeggen dat ik nooit meer ga kijken. Als het me ge geven wordt de tachtig te halen, ga ik elke zaterdag naar GWS kijken". Als het hem inderdaad wordt gegeven, heeft GWS dus in ieder geval de eerste 23 jaar een trouw supporter in voor- en tegenspoed. Dat is al 31 jaar zo. Sterker nog, waar GWS is, is ook de heer Dijkman, want voor wie het nog niet mocht weten: GWS werd niet opgericht in Sas- senheim maar in het Groningse plaatsje Helpman, nu een voorstad van Groningen. De oprichting van Goede Wilskracht Sterk <de initialen van de heer G. W. Sikkens) geschiedde onder supervisie van de heer Mees als kantoorelftal van een strokartonfabriek, dat ging mee doen aan een bedrijfscompetitie in Groningen. Er deden allerlei grote voetballers mee. Tweemaal per week werd er in de avonduren gespeeld. In 1939 verhuisde Sikkens Lakfabriek naar Sassenheim en G.W.S. inclusief de heer Dijkman, een der oprichters, ging mee Die verhuizing liet van het bedrijfs- clubje ook net voldoende enthousias ten over om een elftal te formeren. De tegenwoordige directeuren en de heer Dijkman trokken zelf ook de voetbal schoenen aan. Zo hebben ze allemaal aan de opbouw meegewerkt. G.W.S. is niet uitsluitend een bedrijfsvereni ging meer, ook al zijn de meeste leden verbonden aan Sikkens. Ook niet-be- drijfsgenoten worden met open armen ontvangen. „Dat moest wel, want hoe zouden we anders aan jeugd moeten komen", vraagt de heer Dijkman. Streng Vele jaren maakt hij nu reeds deel uit van de elftalcommissie. Ook is hij enige tijd secretaris geweest, maar het werk van de elftalcommis sie trok hem nog het meest. „Erg on dankbaar. maar je moet streng en eigenlijk onmenselijk hard zijn". En dat laatste verduidelijkt hy aan de hand van een voorbeeld dat plaats had in de eerste oorlogsjaren toen enkele spelers van een der elftallen, misschien wel uit vrees, niet mee wil den spelen als een van de Joodse spe lers zou worden opgesteld. Die jongen werd toen prompt opgesteld en toen de betrokkenen berouw toonden omdat ze voelden dat ze hun plaats kwijt raakten, kregen ze de les van hun leven: ze werden niet opgesteld. De heer Dijkman is streng maar rechtvaardig en toch als men met hem zit te praten blijkt dat niet zo sterk. Hij is een vrolijke man. die echter scherp alle vragen en situaties door ziet. Hij is een van de weinigen, die sinds de oprichting nog in G.W.S. zit. De meesten zijn al gepensioneerd. Ze lieten de club de club. maar de heer Dijkman is een „echte G.W.S.-man", die zijn club niet in de steek laat. „Maar ik leg nu die functie wel neer hoor. Er moet maar eens een jongere komen. Men kan toch niet aldoor een beroep op de „oudjes" blijven doen. En als er eens ivat ernstigs gebeurt met me, gaat de zaak toch ook door. Het kan dus". En dat laatste praat men niet uit zijn hoofd, want de heer Dijkman heeft G.W.S. wel eens een jaartje laten ploe teren. Dat gebeurde in 1950 toen zijn vrouw en een van zijn kinderen in het ziekenhuis werden opgenomen. Het was hem toen te veel en G.W.S. draaide ook toen door. Maar na een jaar was hij weer terug. Dat kwam ook al omdat men vaak in het bedrijf rekende op zijn organisatiever mogen, als er sportontmoetingen moe ten worden vastgesteld met bevriende Vrouw mee Maar hij vindt alles leuk. „Een ding echter, ik had dit nooit kunnen doen als ik mijn vrouw niet mee had gehad". Waarop mevrouw Dijkman ook in de huiskamer onmiddellijk repliceert: „Je moet je als vrouw er wel bij neerleggen. En laten we eerlijk zijn hij kan beter over het sportveld zwalken. De mannen moeten toch na hun drukke werk hun ontspanning hebben". Ze vond het niet zo erg dat gezwalk, want als het mooi weer is gaat ze vaak mee om te kijken. „Ja maar niet om naar het spel te kijken. Ik keek meer naar m'n man, die voetbalde en langs de lijn liep, vaak harder dan die 22 knullen er binnen", zegt ze lachend. Pa Dijkman reageert maar niet. Hij glimlacht en dat bewijst zijn sportieve karakter. Hechte band Waarom grensrechter en elftalleider Dijkman dat werk al die jaren heeft gedaan? „Kijk. het schept een speciale band. zo'n bedrijfsclub. In de week werken ze met elkaar in een jachtig tempo. Als er iets niet goed gaat, val len er grauwen en snauwen. Als daar geen compensatie voor wordt gevon den. gaat het op den duur helemaal fout. En de zaterdagen dat we voetballen, zyn we in heel ander verband bU elkaar. Dan z(jn wc echt als vrienden onder elkaar uit. Dat kweekt een heel aparte band, waar het bedrijf ook be lang bü heeft Het leuke is dat ze 's maandags altijd nog even napraten over de wedstrijd. Over verlies of winst wordt nooit zo erg nagekaart. We hebben het dan cigenlyk alleen maar over het beleefde plezier". Hij ontveinst zich niet dat er nog wel eens minder prettig wordt nage kaart als zo'n wedstrijd door een on voorziene omstandigheid toch verloren is gegaan. „Uiteindelijk zijn we alle maal mensen". De grootste moeilijk heid momenteel is voor de heer Dijk man het zoeken van geschikte mensen die iets voor G.W.S. willen doen en willen voetballen. Het bedrijf is enorm uitgegroeid, zodat zoeken toch al erg moeilijk is. Bovendien wil hij alle af delingen in het verenigingsverband bijeen hebben. DE VLAG HANGT LIT IN DE JAN LUIKENSTRAAT Leidenaar won armband voor zijn vrouw LEIDEN De heer H. J. Overde- vest. De Sitterlaan 87. heeft voor zyn vrouw een gouden schakelarmband ge wonnen in een detaillistencampagne, uitgeschreven door de bottelaars van een aantal frisdranken. Vanmorgen omstreeks 11 uur heeft he- echtpaar Overdevest de prijs uit handen van de heer H. van Merkom uit Schiedam in ontvangst genomen. NOORDWIJK Voor het mulo diploma A (met middenstand) slaagde te Haarlem onze plaatsgenoot Jan Passchier. Moeder Vonkze zijn nog nooit ziek geiveest (Van verslaggevers) ALPHEN AAN DEN RIJN Van daag hangt de vlag uit aan de wo ning van de famiiie J. Ion Luikenstraat 34. En niet zomaar. Er worden vandaag drie verjaarda gen gevierd. De eerste verjaardag van de kinderen Adrie (l). Robert- Jan (m) en Anita (r(. Vorig jaar op woensdag 15 juli wer den van drie uur af telkens met. een uur tussenruimte drie gezondz ba- bies geboren van ongeveer drie pond elk. Het waren, zoals de wel verbluf te maar bijzonder gelukkige ouders ze korte tijd later zouden noemen, achtereenvolgens Adriane, Anita en Robert-Jan. Onverwacht Dokter A. J. Zwartendijk, geassisteerd door zuster Bep Vermeulen en la ter door zuster J. C. van Noord, leidde de bepaald iidrukwekkende gebeurtenis in huize Vonk, waar de drieling volkomen „onverwacht" ter wereld kwam. Men had heus maar op één gerekend. Vrijwel onmiddellijk na de geboorte zijn de babies naar de kraamafde- ling van het Academisch Ziekenhuis gebracht. Prof. dr. A. J. M. Holmer, hoofd van die afdelingzei vier uur na de geboorte van de 214 pond we gende Adriana tegen vader Vonk: ..Dat is fantastisch. Zulke kleine kin- I deren en dan vier uur na de g'e- boorte nog steeds op temperatuur!" Blakend Die blakende gezondheid hebben de drie kleine Alphenaartjes gelukkig gehouden. Mevrouw Vonk-Belder. die sinds de geboorte van de drie ling over een uitstekende huishou delijke hulp beschikt, vertelde ons vanmorgen: ,,Ze hebben alle DKTP- inentingen al achter de rug. Ook de ..pokkenprik" hebben ze ge had. En geen van drieën heeft er ook maar in het minst last van ge had. Met het vaak vervelende tand jes-krijgen is het ook allemaal ge smeerd gegaan. Ze zijn nog niet één keer ziek geweest." Dankbaar en gelukkig is mevrouw Vonk. En dat zijn natuurlijk ook vader Vonk en de trotse „oude" Lage Rijndijk, 1 te Leiderdorp tot ov den doorgetrokken dijk af te buigen i de Mauritssingel dan naar de Rijn- het flinke aantal op wegvervoer aangewezen industrieën in beide gemeenten en in Alphen aan den Rijn. zouden op- en afritten aan de lage J zijde van de Rijn bijzonder welkom zijn. Genoemde industrieën hebben dan ook reeds bij Rijkswaterstaat aange- klopt en bij G.S., om het verzoek erdoor te krijgen. Voorzover bekend heeft de directie van Rijkswaterstaat er voorals nog geen idee in. broer Ronald Abraham (nu 6). ..Het was ook zo leuk. Van (de directrice van een groot warenhuis in Alphen) kregen wij een drieling-kinderdagen cadeau. Burgemeester Bruins Slot liet heel spoedig een niet-te-tillen mand met fruit bezorgen. Er was een kolossaal boeket bloemen, met wel veertig rozen, van het gemeen tebestuur. En (een bekende firma van baby-voedingsmiddelen) schonk een half jaar lang gratis voeding." Natuurlijk is zo'n drieling bijzonder bewerkelijk. Je hebt niet veel tijd om er eens een lekker te knuffelen, want er wachten er altijd nog een of twee. Je moet er in groeien, maar j leert al gauw dat alles op de klok moet gebeuren anders kom je er niet uit. Het is toch echt wel mee gevallen." Prakti.-ch Dat de moeder van een drieling bij zonder praktisch móet worden, als ze dat nog niet zou zijn, ligt wel voor de hand. En mevrouw Vonk heeft daarmee geen moeite gehad. ..Toen ze nog in de ivieg lagen .zei ik wel eens tegen mijn man: hoe met dat nu met drie ledikantjes. Hun kamer is niet zó groot." Ik heb er zelf wat op gevonden. Bij de de timmerman hebben wij een groot ledikantje besteld met twee tussen- scholten. Het voordeel is dat ze alle drie in één bed, maar toch afzon derlijk liggen. En als ik het. eens erg druk heb. haal ik de tussen- schotten eruit en dan kunnen ze er heerlijk in spelen". Verschil Is er nu veel verschil tussen de kinde deren onderling, vroegen wij. „Dat is er zeker. De meisjes zijn bijzonder hoe zal ik het zeggen pit tig. Veel ..vinniger" dan Robert- Jan. Zij lopen al in de box en aan de hand. maar hun broertje denkt er nog niet nan. Hij ivil wel even tjes staan, maar dat vindt hij vol doende. Hij is ook stukken rustiger als de meisjes". De eerste verjaardag van het koste lijke bezit in huize Vonk is dus een zeer begrijpelijke aanleiding om de vlag uit te steken. Dat is ook ge beurd. Mocht u vandaag nog door de Jan Luikenstraat komen, dan weet u nu dus dat die vlag uithangt voor de verjaardag van Adriane. Anita en Robert-Jan. drie heerlij ke. gezonde, levenslustige kinderen. Wat een feest moet dat zijn LEIDEN Gistermorgen omstreeks half tien werd de 56-jarige mevrouw J. Beij in haar woning aan de Van Speykstraat onwel, ten gevolge waar van zij uit een raam viel. Haar val werd nog gebroken door een in aan bouw zijnde serre. Mei verwondingen aan het hoofd en bloeduitstortingen werd de vrouw per E.H.D naar het Elisabeth-zdekenhuis gebracht

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 3