I) DRugabei Ron Carke op 3 mijl onder de 13 minuten HILDA SLAMAN WON 400 M IN PRAAG r""~ Twintig procent van Russen werkloos Landenprijs Aken voor Italiaanse ruiters Jim Clark won Grote Prijs van Engeland Geen speldjes voor raad Japan en EGKS werken samen Economie en Financiën Ratzeburg won weer /ft eett fonte Winst-Deli-Mij fors gestegen NIEUWE LEIDSE COURANT Schelde icos te tcoelig Zwemmen in kanaal om Scheldebeker VLISSLNGEN De 22e Scheldebeker- zwemwed., die zaterdag werd gehouden is gewonnen door de 18-jarige Tino Jansen uit Eist van de zwemvereniging EZPC. De harde wind en de sterke golfslag waren er oorzaak van dat de 23 deel nemers niet de Westerschelde over zwommen, maar een 5 km lang traject door het kanaal door Walcheren afleg den. Zij startten in Middelburg met als einddoel Vlissingen. Hoewel de tocht door het woelige kanaal niet meeviel bereikten alle deelnemers en deelneem sters de finish. De uitslag is: I Jansen (EZPC, Eist) 1 uur 9 min. 32 sec; 2. T. Schouten (HVGB, Haarlem) 1.11.53: 3. R. Gruppe- laar (Njord, Haarlem) 1.13.1; 4. J. van Scheijndel (SNA, Den Haag) 1.13.05; 5. P. Hatfield (BLDJA, Middlesborough/ Engeland) 1.13.06. De eerste dame kwam als nummer zeven binnen. Het was mej. C. Janssen van de vereniging Njord uit Haarlem met een tijd van 1.17.45. MAANDAG 12 JULI 1963 LONDEN De 28-jarige Australische zijn specialiteit atleet Ron Clarke is zaterdag tydens de A.A.A.-kampioenschappen te Londen als eerste loper ter wereld op de 3 mijl on der de dertien minuten gekomen: 12 min. 52.4 s Hij verbeterde hiermee zijn eigen we reldrecord, dat sinds 5 juni op 13.00.4 stond, welke tijd hij in Los Angeles liep. Behalve de recordserie van Clarke (zijn 12.52.4 betekende vanzelfsprekend ook een nieuw record voor het Gemenebest en voor Australië) vielen er in deze race op de 3 mijl nog vier nieuwe nationale records te noteren, namelijk voor de Ame rikaan Gerry Lindgren, die met 13.04.2 tweede werd. voor de derde aankomende in 13.07.6, de Hongaar Mecser, voor de Ier Graham, die in 13.21.2 als zesde finishte. Als vijfde plaatste zich de Engelsman Wil kinson in 13.17.4. Er werden in de Engelse hoofdstad nog enkele bijzondere prestaties geleverd. Rex Cawley, de olympische kampioen en we reldrecordhouder 400 meter horden won PRAAG De 400 meter dames bij de „Evzen Rosicky" memoriaal-atletiekwed strijden te Praag is zaterdag In een Ne derlandse triomf geëindigd. De Sagitta- atlete Hilda Slaman-Van Doorn won de finale in de tijd van 55 sec., hetgeen een nieuw record voor deze jaarlijks te hou den wedstrijden betekende. Als tweede finishte haar landgenote Geesje Soesbeek in 55.4 sec. Het Nederlandse duo liet in de finale achter zich de Russin Lainer Eerik (56.0), de Westduitse Antje Gleich- feld (56.3.), de Tsjechische Dorbroslova Zakova (56.7). Lia Hinten kwam zaterdag uit op de 200 meter. Zij werd op deze afstand met minimaal verschil verslagen door de Britse Daphne Arden. Voor beiden werd dezelfde tijd afgedrukt: 24.6 sec. Achter dit tweetal finishte als derde de Austra lische Marylin Vassel met een tijd van 25.2, terwijl de vierde plaats voc Tsjechische Jaroslava Pavlickova in 26,1, De Poolse atlete Irena Kirsszenstein. die de dag tevoren een nieuw wereld record vestigde op de 100 meter met 11,1 sec. tesamen met haar landgenote Eva Klobukowska, kwam wel uit in de series op de 200 mester, maar ofschoon zij zich door een overwinning plaatste voor de finale, liet zij hierop verstek gaen. Zij nam wel deel aan het verspringen won dit nummer met een sprong 6A8 meter. Overige winnaars waren: 200 meter heren Lewis (VS) 21.0 sec., 110 meter horden Lindgren (VS) 13.9 sec., 500 meter Schul (VS) 13.54.6.. 3000 meter steeple Holas (Tsjech.) 8.54.0, Hinkstap- sprong Kalocsai (Hong.) 16.17 m., Hoog- Aanvoer vochtige lucht houdt afin DE BILT Langs de flank van een groot hogedrukgebied dat zich gedu rende het weekeinde van de oceaan over Frankrijk naar het Alpengebied uitbreidde, trokken verschillende sto- ringsgebieden over de Britse eilanden naar het Noordoosten. Krachtige zuid westelijke winden voerden daarbij vochtige lucht van subtropische oor sprong naar West-Europa. Frontensystemen van de storingen trokken ook over ons land hetgeen vooral in de nacht van zondag op maandag plaatselijk veel regen bracht. De regenzone strekt zich maandag morgen uit van zuidwest Engeland over ons land tot in Noord-Duits- land en Denemarken De frontale zone blijft ook de ko mende 24 uur dicht bij ons land zodat de regenkansen nog groot blijven. Wel zal de warme lucht aan de zuidzijde van het front zich tijdelijk weer wat verder naar het noorden gaan uit breiden waardoor de temperaturen in het zuidoosten van ons land morgen hoger kunnen worden met mogelijk ook, enkele opklaringen. Hoogwater Scheveningen 13 juli: 2.54 v.m.; 15.22 n.m. Dinsdag 13 juli: zon op 4.35, onder 20.56; maan op 21.20, onder 3.50. Dinsdag 13 juli: volle maan. Strandvericachting In de komende nacht passeert nog een randstoring met enige regen en krachtige tot harde zuidwestelijke wind ons land. Morgen weer opklaringen, waarbij de wind afneemt en het strand weer iets aangenamer wordt. Temperaturen van 17 a 18 graden, zee water 15 graden. Vooruitzichten: verge leken met de vorige week wat aangena mer. maar nog niet bestendig. HET WEER LN EUROPA Rapporten hedenmorgen zeuen uur Tamper, j w"f- LJjt gestel dh. Er c" h'iïli D. Helder Ypcnburg Vussingen regen De Bilt regen Eindhoven regen Helsinki T*M bew Kopenh zw. bew Londen regen Brussel regen Parijs gh. bew Grenoble T bew. Berlijn regen München bew Genève li bw Wenen zw bew Belgrado onbew. Rome onbew. Madrid onbew Limabon onbew. w 6 18 :5 22 18 15 15 windstil 28 17 springen Burrell (VS) 2.06 m„ Tienkamp Sokol (Roem.) 7433 pt., Kogelslingeren Kondrasjof (Rusland) 67.28 m., 800 meter Jungwirht (Tsjech) 1.50,9. Matson alsnog in YS-atletiekploes HOUSTON/TEX Randy Matson. de Amerikaanse wereldrecordhouder kogel stoten (21.51 meter) is zaterdag in Hous ton alsnog gekozen voor de Amerikaanse atletiekploeg, die deze maand een Euro pese tournee gaat maken. Matson, die wegens een knieblessure niet aan de Amerikaanse kampioen schappen kon deelnemen en daardoor niet in aanmerking kwam voor de na tionale ploeg, kreeg in Houston toch een kans om zich te kwalificeren. Matson deed dat op niet mis te ver stane wijze. In nauwelijks tien minuten stootte de aankomende tandarts de VA kilo zware kogel vijfmaal ruim boven de 20 meter met als beste prestatie 20.64 meter. De serie van Matson een beste uit zijn carrière zag er als volgt uit: 20.38, ongeldig 20.64, 20.31, 20.58 20.59 meter. MOTORZÉSDAAGSE OP MAN MET 21 NEDERLANDERS DEN HAAG Aan de 40e internatio nale motorzesdaagse, die van maandag 20 tot en met zaterdag 25 september op het eiland Man in de Ierse zee wordt ge houden. zullen 21 Nederlanders deelne men. Behalve twee teams, die zullen strijden om de Zilveren Vaas, is een club team van Holland-West ingeschreven. Voorts komen er elf individuele Neder landse deelnemers in deze zesdaagse uit. In totaal zullen de rijders ongeveer 1920 kilometer moeten afleggen. De Nederlandse afvaardiging is als volgt samengesteld: Vaasteam A: Frits Selling (Amster dam) met Greeves, Hein van Olst (Hei- no) met Greeves. Jan van Dobben (Al- blaserdam) met MZ en Henk Wendelgelst (Amsterdam) met MZ. Vaasteam B: Henri Zijdemans (Den Haag) met DKW. Jan van de Hoek (Am sterdam) met Greeves, Simon Schram (Wolvega) met CZ en Cees van Rijssel Jr (Den Haag) met DKW. Clubteam Holland-West: Rudi Boom (Amsterdam) met Zundapp. Rob Selling (Amsterdam) met Greeves en Stef van der Sluis (Arnhem) met Rond-Sachs. Individuele rijders: Ton van Heugten (Amersfoort) met CZ, Fran6 Vos (Dor drecht) met Maico, Willy van Ommeren (Amby) met Zundapp, Jan Schenk (West- zaan) met DKW, Han Bonke (Haarlem) met CZ, Arie van der Top (Bennekom) met Rond-Sachs, Kreijne (Hoogland) met Maico, Lammers (Schijndel) met Bulta co, Sikkema (Den Haag) met Rond-Sachs en Elbert (Hengelo) met DKW. WATERPOLO BELGIË WON MET 4-3 VAN WEST-DUTTSLANI) LUEBECK De Belgische waterpolo- ploeg heeft zaterdag te Luebeck een ver rasend e overwinning met 43 (10. 01. 20 02) behaald op West Duits land. In de laaste speelperode gaf de betere conditie van de Belgen de doorslag in harde wedstrijd, waarin veel vuldig spelers het water werden uitge stuurd. GSV poulewinnaar veteranentoernooi van De f ier DE LIER 's-Gravenzandse SV is zaterdagmiddag winnaar geworden van de tweede poule van het door De Lier georganiseerde voetbaltoernooi voor ve teranen. In de eerste poule, die 3 juli erspeeld, bleek Hazerswoudse Boys de sterkste, zodat In de finale op 21 augustus deze beide teams tegen el kaar zullen uitkomen. De strijd ging zaterdag voornamelijk tussen de organiserende vereniging De Lier en 's-Gravenzandse SV. Het tref fen tussen deze beide kanshebber* ein digde in een doelpuntloos gelijkspel, maar doordat 'sGravenzandse SV zijn overige drie wedstrijden won en De Lier ook tegen Maasdijk een punt verspeel de werden de 's-Gravenzanders poule- ■SPQBHB de Brit Cooper, die 51.5 sec. liet afdrukken. Verdere uitslagen waren: zes mijl: Ga- moudi (Tunesia) 27.38.2; hinkstap: Alsop (G.B.) 15.88 m.; kogelslingeren: Szivots- ky (Hong.) 67.98 m.; 880 yards: Farrell (V.S.) 1.49.5; hoogspringen: Nilsson (Zw.) en Petterson (ZW) beiden 2.03 m.: kogel stoten: Varju 19.02 m.; 3000 m. steeple: Herriot (G.B.) 8.41. De uitslagen waren: 'sGravenzandse SVNaalwijk 10, De LierMonster 10. MaasdijkNaaldwijk 01, Monster 'sGravenz. SV 0—1, De Lier—Maasdijk 1—1. NaaldwijkMonster 1—0. 'sGra- enz. SVDe Lier 00, MaasdijkMon ster 2—0. NaaldwijkDe Lier 01, Maas dijk—''s-Gravenz. SV 0—2. 's-Gravenz. SV 4 3 1 0 7 30 De Lier 4 2 2 0 6 3—1 Naaldwijk 4 2 0 2 4 2—2 Maasdijk 4 1 1 2 3 3—4 Monster 4 0 0 4 0 0—5 RON CLARKE PAARDESPORT West-Duitsland nam Europese titel van Nederland over COMPIEGNE Nederland heeft het Europese kampioenschap veelzijdigheid van de landelijke ruiters, dat het sinds 1957 op zijn naam had staan en drie keer met succes verdedigde (1959, 1961 en 1963), af moeten staan aan West- Duitsland, altijd een van de grootste tegenstanders van onze landgenoten en reeds eerder tweemaal Europees kam pioen (1954 en 1956). Te Compiègne beëindigde West-Duits land zaterdag de driedaagse wedstrijd, bestaande uit vier-tallen dressuur, een trekwilligheidsproef, een individuele dressuurproef, een cross-country en een springconcours met 80,80 punten en werd daarmee kampioen. Zwitserland eindigde met 97,50 punten op de tweede plaats en Nederland werd ditmaal derde met 132,90 punten. De overige drie deelnemende landen. Oosten rijk, België en Frankrijk bezetten in deze volgorde de vierde, vijfde en zesde De beste individuele prestatie werd erricht door de enige deelnemende imazone, de Zwitserse mej. Buff met het paard Gummiball. Sow jet-econoom verklaart: MOSKOU Volgens de Russische econoom dr. Vefim Manevich is twintig procent van de arbeiders in de Sowjet- unie werkloos. Hoewel dr. Manevich het niet zo duidelijk heeft gesteld, mag dit uit zijn bewoordingen worden opgemaakt. Hij verklaart, dat twintig procent van de arbeiders in de Sowjet- unie geen „produktief werk ten be hoeve van de openbare economie" ver- Hoewel het percentage niet direct gelijkbaar is met de werkgelegenheids cijfers in het westen, beschouwen weste lijke waarnemers te Moskou het cijfer dat nog nooit tevoren werd gepubliceerd als een belangwekkende aanwijzing voor de officiële bezorgdheid ten aanzien van de werkgelegenheid in de Sowjet- Dr. Manevich schrijft over de moeilijk heden in een artikel in het jongste i mer van het officiële tijdschrift Voprosy Economiky (Economische vraagstukken). AKEN De Italiaanse equipe, bestaan de uit Piero d'Inzeo met Bally Black, Gra- ziano Mancinelli met The Rock Angioni met Canio en Lalla Novo met Sun beam, heeft met een totaal van 28L strafpuntcn zaterdag de landenprjjs op het internationale concours hippique te Aken gewonnen. De Italianen verwezen de sterke Diïit- se afvaardiging, bestaande uit de nieu- Europese kampioen Hermann Schrid- de, Alwin Schoeckemoehle, Kurt Jara- sinski en Herbert Meyer, die op 33 straf- punten uitkwam, naar de tweede plaats. Frankrijk eindigde als derde met 52 strafpunten. Ierland als vierde met 53 1/4 strafpurwt en Rusland met 80 3/4 strafpunt als vijfde. De Tsjechen speelden in het geheel geen rol en werden met 187 pun ten zesde. Na de eerste omloop waren eigenlijk alleen nog de Itallianen, van wie d'Inzeo feilloos rondging, maar een kwart tijd- fout kreeg, met 12% strafpunt en Duits land met 16 strafpunten kandidaat vooi S1LVERSTONE De Britse autocou reur Jim Clark heeft zaterdag in Sil- verstone de Grote Prijs van Engeland ge wonnen. Clark reed in een Lotus. Zyn landgenoten Graham Hill en John Sur- tees eindigden resp. als tweede en derde. In Silverstone gingen 21 coureurs start. Zij moesten 376.85 km afleggen. Het parcours van 4.815 km moest 80 maal worden gereden. Er waren ruim 100.000 toeschouwers. Het verloop van de race was vooral in de slotfase toen Clark zijn comfortabele voorsprong door ma chinepech bijna verspeelde zeer span nend. Overigens heeft de Schot vrijwel van start tot finish de leiding gehad. De Engelsman Graham Hill, die met een ge middelde van 183.89 km per uur de snel ste ron<je op zijn naam bracht, kwam aan de finish slechts 3,2 sec., te kort om zijn tweede zege van dit seizoen te be halen. Zeven coureurs haalden het einde De uitslag luidt: 1. Jim Clark (GB), Lotus Climax de 375 km in 2.05.25,4 (gem. 180.240. 2. Graham Hill (GB). BRM, 2.05.286, 3. John Surtees (GB) Ferrari, 2.05.53, 4. Mike Spence (GB), Lotus, 2.06.05, 5. Jackie Stewart (GB), BRM .06.46. Op een ronde: 6. Dan Gurney (VS), Brabham Climax. De stand voor het wereldkampioen schap luidt: 1. Jim Clark 36 pt„ 2. Gra ham Hill 23 pt„ 3. Jackie Stewart 19 pt, 4. John Surtees 17 pt., 5. Bruce Mclaen (Nw Zeeland) 8 pt., 6. Spence (GB) en Bandini (It.) elk 6 pt. De Schotse herenboer Clark is op het ogenblik veruit 's werelds beste autocou- Voor de vierde maal in successie behaalde Clark zaterdag de overwinning dat betekende tevens zijn vierde zege dit seizoen in de vijf tot nu toe gehou den races om het wereldkampioenschap coureurs. De Grote Prijs van Monaco werd dit jaar een zege voor de Brit Graham Hill, maar toen ontbrak de Schot op het appél. Hij vind de door hem eveneens gewonnen 500 mijl van Indianapolis financieel aan trekkelijker. Het ziet er naar uit dat Clark het we reldkampioenschap gaat heroveren. Al in won hy met overmacht (negen van de tien races) 's werelds hoogste ren- nerstitel. Dit jaar won hy de grote prij zen van Zuid Afrika. België, Frankrijk en nu dus Groot Brittannië. Aluminium zwembad in Sprang-Capelle SPRANG—CAPELLE In de 6500 inwoners tellende Brabant se plaats Sprang Capelle is za terdag een zwembad geopend, waarvan de wanden en de bo dem bestaan uit aluminium matten. De matten zijn water dicht gemaakt met vet. Over het vet is een ondoordringbare laag blauwe verf aangebracht. Het is voor de eerste maal dat men in Nederland aluminium gebruikt bij de aanleg van een zwembad. Volgens het TNO is het materiaal zeer duurzaam. Het gaat waarschijnlijk twintig jaar mee. Het zwembad in SprangCapelle, dat een wa teroppervlakte heeft van 830 vierkante meter, kost met de erbij behorenae accommodatie f 235.000.—. de landijprijs. De overige landenteams hadden in het zware parcours, dat een lengte had van 710 meter en waarop 14 hindernissen (17 sprongen) waren uitge zet met een maximum-hoogte van 1.60 meter, toen al zoveel strafpunten opge lopen, dat zij zich als uitgeschakeld kon den beschouwen. In de tweede manche bleven als eni gen Schridde en de Ier Seamus Hayes op Goodbye zonder strafpunten. De overige combinaties vielen allen in de fouten op de moerassige, gladde bodem en daarbij waren er ook. die ten val kwamen. Mede door de aanhoudende regenval ging het geluk een steeds grotere factor spelen. Ondanks Schridde's goede prestatie in de tweede manche, waarmee de Europese ruiter individueel tot de beste verrich ting in dit bijster zware springconcours kwam, konden de Duitsers hun achter stand niet wegwerken en voor de tweede achtereenvolgende maal legden de Ita lianen in Aken beslag op de begeerde land en trofee. lid Van Gestel heeft nul op rekest ge kregen. Het college van burgemeester en wethouders gaat niet op zijn voor stel in om speldjes te geven aan raads leden. „Het moet een grap van hem zyn geweest", aldus een woordvoerder. De socialisten zouden rode, de rooms- katholieken gele. de protestants-chris telijke zwarte en de liberale roze speld jes krijgen. Het doel daarvan was, dat de kiezers hun vertegenwoordigers in de raad op straat zouden herkennen. Volksdansfeest in Alkmaar ALKMAAR Dit weekeinde is in de kaasstad de Internationale Volksdans- week 1965 begonnen. De Nederlandse Volksdansvereniging heeft hiervoor zeven buitenlandse groepen met 250 danseres- en dansers naar Alkmaar gehaald. Zaterdagavond gaven alle groepen in de grote veilinghal een voorstelling. De Bulgaarse groep, voor het eerstt in Ne derland, treedt morgen in de Kurzaal in Scheveningen op. De Engelse groep is de gast van Dansiofensy in Den Haag. De Grieken treden op in Den Haag. Prinses Irene en haar echtgenoot Car los zijn dit weekeinde uit Madrid per vliegtuig naar Milaan vertrokken. Zij weigerden te zeggen, wat de reden van hun reis is. Dr. Manevich schrijft, dat een bepaald aantal mensen ..verplicht is hun tijd door te brengen met het verzorgen van privé- tuinen of het verrichten van huishoude lijke arbeid". Dit is het gevolg van dc automatisering in de industrie. Daartegenover noemt Manevich ook als oorzaken de slecht ontwikkelde dustrie in kleine en middelgrote steden en de geboortegolf na de tweede wereld oorlog. Dr. Manevich noemt in zijn artikel nog meer cijfers. In de steden Leningrad en Moskou is het percentage van de werken de bevolking, dat „verplicht is tuinen te onderhouden of huishoudelijk werk te verrichten" zes tot zeven. In Siberië is het percentage werklozen gestegen tot 26 en in een Siberische stad in de streek van Novosibirsk zelfs tot 38. Twee weken geleden schreef het tijd schrift Voprosy Philosophi (Filosofische vraagstukken), dat in de streek van No vosibirsk slechts elf procent van de jon gens en meisjes, die de middelbare school doorlopen hadden, het soort werk konden vinden, waarvoor zij op school waren opgeleid. Britse artsen willen weer betaling SWANSEA. De Britse artsen hebben zaterdag gedreigd met een massale uit treding uit de nationale gezondheids dienst, tenzij zij de patiënten een bedrag in rekening mogen brengen voor een consult. Zij hopen hiermee simulanten af •te schrikken. Een resolutie van deze strekking werd te Swansea aangenomen op het jaarlijkse congres van de Britse medische associatie. Indonesische actie inzake Wawejai DJAKARTA De Indonesische bond van regionale regeringsambtenaren hecfï volgens Antara een telegram gezonden aan de Nederlandse regering met het verzoek de in Nederland achtergeble ven Papoeavoetballer Domingus Wa. wejai „veilig" naar Indonesië te laten terugkeren en waarschuwde de Neder landers niets te doen wat het Indone- siche volk, dat ,,nog steeds de herinne ring aan het Nederlandse kolonialisme bewaarde, zou ergeren". Gevecht op Borneo DJAKARTA. Antara verklaart dat guerrilleros van Noord-Borneo en Indo nesische vrijwilligers op 25 juni een vi andelijke patrouille in de nabijheid vi het eiland Sebatki hebben overvallen t dat vijf Britse militairen en een M; leisische zijn gesneuveld. Partijmannen naar Nieuw-Guinea DJAKARTA Vertegenwoordigers van negen politieke partijen zijn naar Nieuw-Guinea vertrokken om pools hoogte te nemen en stof te verzamelen voor oprichting van politieke partijen in Nieuw-Guinea, dat aan de centrale regering wordt overhandigd. De „Tito- istisohe" Partai Moerba (proletarische partij) neemt niet aan de tocht deel. TOKIO Japan is met de Europese gemeenschap voor kolen en staal over eengekomen tweemaal per jaar regel matig intergouvernementele bijeenkom sten te doen plaatshebben om van ge dachten te wisselen met het doel tot groter wederzijds begrip te komen. De eerste bijeenkomst zal waarschijn lijk eind september in Luxemburg i den gehouden. VS nemen deel aan monetaire conferentie HOT SPRINGS (V.S.). „President Johnson heeft mij gemachtigd mee te delen dat Amerika bereid is deel te ne- aan een internationale monetaire conferentie, die maatregelen zou moeten beramen ter verbetering van de inter nationale monetaire overeenkomsten". Dit verklaarde zaterdag de Amerikaan minister van financiën. Henry Fowler. Zo'n conferentie zou evenwel grondig voorbereid moeten worden, aangezien mislukte conferentie „erger is dan geen conferentie", aldus de minister. De Amerikaanse regering stelt vooj n commissie van voorbereiding te be nemen. Haar preciese taak zou moeten worden vastgesteld op de jaarvergade ring van het Internationale Monetaire Fonds, in september a.s. Bod van Unilever op Schotse fabriek ROTTERDAM Unilever Ltd.. wil binnenkort een bod aanbieden tot ruiling van de 400.000 gewone delen in Robert Lawson and Sons (Hol dings) Ltdeen vleeswarenfebriek Aberdeen in een gelijk nominaal be drag gewone aandelen Unilever, bij Unilever 20 procent contant bijbe taalt. Weer anti-semitisme in Bamberg BAM1BERG In de buurt van Bam berg. op een viaduct, is gisteren een an tisemitisch aanplakbiljet gevonden. Het opschrift luidde: „Juda verrecke, Deutschland erwache". Het is het ne gende geval van anti-semitisme in deze buurt binnen een maand. RATZEBURG Voor de tweede maal in acht dagen tyd heeft de fameuze Acht van Ratzeburg revanche genomen op de ploeg van de Vesper Boat Club uit Phila delphia voor de nederlaag, die dc Duitsers leden tydens de Spelen van Tokio. Nadat de ploeg van Karl Adam vorige week in Henley in de eindstrijd van de Grand Challenge-cup sneller bleek dan de Olympische kampioenen, won Ratzeburg zater dag op de Küchensee. In een enerverend duel werd de Vesper Boat Club met eer aflengte verslagen. Ratzeburg had voor de 2000 meter 5 minuten 59.6 sec nodig. Voor de Vesper Boat Club werd 6.00.6 afgedrukt. GASCONVECTOR I De Indonesische politie heeft een groot aantal grammofoonplaten en bandjes in beslag geno men in winkels te Dja karta. Dc platen en bandjes waren alle op namen van de Beatles, de Rolling Stones en an dere beat-groepen. die naar Soekarno onlangs heeft verklaard „strijdig zijn met onze nationale aard" Vier musici uit Djakarta zijn onlangs gearresteerd. >mdat zij de Beatles hadden nage bootst. De overheid heeft de hoop uitgesproken, dat componisten en mu sici de voorkeur zullen geven aan muziek, die „zal kunnen meehelpen aan de overwinning van de nationale revolutie...'' I José Gonzales werkte gisteren weer gewoon als timmerman. Zijn droom, helemaal alleen in een kleine boot een reis om de wereld te maken, is op slechts honderd kilometer van het punt. van vertrek in rook vervlogen. Gonza les. die in de Spaanse stad Bilbao woont, was in Frankrijk gaan wer ken om geld voor zijn boot te verdienen. Toen hij probeerde ermee naar de Spaanse haven Pasajes de eerste hal te op zijn wereldreis te varen, blies een storm hem en zijn boot op de rotsen. Hij werd door een passerende vissers boot gered. I Bewoners van Britse ge vangenissen zullen voort aan vogels in een kooi mogen houden. Volgens dc voorschriften van het ministerie van binnen landse zaken, zullen ge vangenen bij vrijlating de vogels mee naar huis moeten nemen. De kooien zijn en blijven echter eigendom van de staat- I Het weerstation op de Azoren heeft meege deeld, dat dc elektro magnetische klokken in het station 45 minuten lang zijn blijven stil staan nadat gisteren een wit, cilindervormig voor werp in de lucht was waargenomen. Het voor werp bewoog zich op een hoogte van onge veer negen kilometer langzaam naar het noord oosten. Het weerbureau meldde, dat voorzover bekend het voorwerp niet in verband staat met de werkzaamheden van de geofysische vloot, die momenteel bij de Azoren aan het werk Privévliegers uit Amerika in Nederland SCHIPHOL, Met een tiental één- motorige vierpersoons vliegtuigen van het type Gardan „Horizon" is zaterdag middag een groep Amerikaanse privé vliegers op Schiphol uit Kopenhagen ge arriveerd voor een kort bezoek aan Am sterdam. Zij maken thans met de van de Franse vliegtuigfabriek Sud Aviation ge huurde toestellen gedurende een maand toer langs zeventien plaatsen in Eu ropa. De vliegers zijn allen lid van de Air craft owner and pilot association of Ame rica (A.O.P.A.). De binnenkomst van de kleine lucht vloot op Schiphol verliep niet geheel zonder mankementen. Bij het neerstrij ken op de landingsbaan raakte een toe stel met de vleugel de grond. Hoewel er geen ongelukken gebeurden werd het vliegtuig dusdanig beschadigd, dat het niet meer gebruikt kon worden. Een an dere „Horizon" kreeg een lekke band. Tabaksindustrie v/h Gebr. Philips deelt mede. dat het mogelijk is van het dividend van f 16,33 per aandeel desge wenst f 8 in gewone aandelen op te ne men. AMSTERDAM De geconsolideerde exploitatiewinst van de Deli-My is in 1964 tot f 4.73 (vorig jaar 2,93 miljoen gestegen en by zond ere baten beliepen f 1.6 min. (nihil). Na verhoging van de reserve byzondere risico's met fl,57 miljoen tot f 10 miljoen is de winst f4,76 min. (v.j. na f861.271 ont trekking van aangehouden winst der dochters f 3,79) min. Reeds voorge steld is f7 (6) dividend per aandeel van f 100 over (f 65.56) milj. kapitaal. De deelnemingsopbrengst op de ge wone verlies- en winstrekening was f 6,38(3,78) min. Algemene kosten be droegen f193.811 (140.890). De hulp bij de uitvoer van Indonesische bevol- kingsprodukten maakte goede vooruit gang. Het gunstige sigarenverbruik leidde tot uitbreiding van zaken in si- tabak. In Connecticut is het op pervlak voor shade-tabak vergroot en in Florida wordt weer wat dekblad verbouwd. De sigarenproduktie in Ne derland en Duitsland is aanmerkelijk verhoogd. De fusie met Koch Schelte- ma breidt de handel in tabak uit. In 1965 heeft de dochter Corrie. Maccol and Son het hele kapitaal verworven van L. M. Fischel and Co., te Lon den, en Deli heeft Jennen van de hand gedaan. Over 1965 wil men in begin sel de cijfers verwerken van alle direk- te of indirekte belangen van 50 procent of meer. Wegens de zeer bevredigende resultaten van de Amerikaanse tabaks oogst is het oppervlak voor 1964 uitge breid en men wil deze in 1964 verder uitbreiden. De resultaten van Imperial Processing Corp., waren zeer bevredi gend en de vooruitzichten zijn redelijk De mechanisatie in de sigarettenlabriek in Italië heeft de kosten verlaagd. De oogst 1962 gaf in 1964 nog een klein verlies, doch men hoopt van de reeds grotendeels verkochte oogst-1963 betere resultaten. De vraag naar Ml-omblad blijft stijgen en de fabrieken te Mann heim en Hookenheim werkt continu op volle kracht. Zij hebben thans sa men 8 banden en in 1965 komen er 2 bij. Eindhoven breidde uit van 6 tot 8 banden. De rubberomzetten New York en Londen steeg niet onaanzienlijk met winst. De winst in de koffiehandel was aanmerkelijk hoger, terwijl thee posi tief resultaat gaf. De producerende terrein van Triple Five Oil zijn ver ruild voor 75.000 aandelen Viking Dril ling Company, die nu het hele oliebe- drijf heeft, en waarin Deli nu 60 pet belang heeft Viking werkt met 5 boor- inrichtingen. International Products Corp. in Zuid-Amerika 38 procent belang werkte zeer bevredigend, doch in verband met de financiering kan men nog niet op dividend rekenen. Verscheidene onnodige stukken grond van American Sumatra Tobacco zijn met winst verkocht. Conciërge Defence and aid fund krijgt huisarrest JOHANNESBURG De Veilig heidspolitie heeft de zestigjarige con ciërge van het Zuidafrikaanse Defence and Aid Fund een huisarrest van twaalf uur per dag opgelegd. Hij mag ook geen contacten meer onderhouden met het fonds. De conciërge zette koffie voor het kan toorpersoneel hij zocht de post uit en hield het gebouw schoon. Volgens de Sunday Times zou de vei ligheidspolitie de conciërge een bedrag van tweehonderd gulden per maand hebben aangeboden in ruil voor inlich tingen over medewerkers van het fonds. Toen hij dit weigerde legde de politie hem huisarrest op. Van Melle: Het dividend is bepaald op 35% benevens 100*/. herkapiUlisatie. De resultaten van de eerste vijf maanden zijn achtergebleven bij die van een jaar tevoren. Utrechtsche Hypotheekbank: Met in gang van 12 juli is nog een beperkt be drag verkrijgbaar van 6*/. pandbrieven serie Y van f 1000 a 99%

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 6