Blinde geen muzikant of rietwerker meer Alles goed en u/el Protestants hulpbetoon CIMADE 25 jaar Van Her en Der garantie- if* Een woord voor vandaag Paus per helikopter naar zigeuners Gelijk ijke kansen bestaan nog niet SYNODE BETREURE ASSEN -1926 DUET OP WEG NAAR ANDERHALF MILJOEN Pagina moet uit boek DE ROTHSCHILDS IN OPSPRAAK Puzzelhoek De wonderlijke weg van het Evangelie frappeert bijzonder in het verhaal dat in Handelingen tien staat opgeschreven. Hier is het Cornelius, de hoofdman van de Italiaanse afdeling van het Romeinse leger, die wordt aangeraakt door de Geest en daarna wordt gedoopt met het gehele gezelschap, dat in Caesaréa bijeen is gekomen. De barrières tussen het Joodse volk en de anderen worden door de Geest gesloopt en God komt met Zijn grote doorbraak. De apostel Petrus is het instrument in Gods hand om deze doorbraak tot stand te brengen. Eerst echter moet dit instrument worden bijgesteld, want zoals het is, is het niet bruikbaar. Als de Heilige Geest zich neerzet op wat in Handelingen tien de heidenen worden genoemd, is er verbazing bij de mensen, de gelovigen, die met Petrus zijn meegekomen. Hoe kan het? Van het ene op het andere ogenblik beginnen de heidenen in tongen te spreken en God te loven. Die verbazing is te be grijpen. De lof van God uit mensenmonden, die altijd weer geneigd zijn tot vloeken en lasteren, is een zaak, die voort durend verbaasd doet staan. Als men het bij anderen ontdekt, maar ook bij zichzelf. In Caesaréa gaat een deur open. Het grote offensief, gericht op bevrijding uit de ban van zonde en uitzichtloosheid, is begonnen. Als God het wapen van Zijn Geest richt op een mensenhart, wordt dat vernieuwd. Dat is een wonder, dat zich nog elke dag herhaalt. Vanavond lezen wij: Genesis 43 vers 1 tot en met 15. VRIJDAG 9 JULI 1965 Vluchtelingen en gevangenen Jubileum in F rankrijk KARL BARTH gaat weer iets vooruit. De 79-jarige theoloog werd enkele dagen geleden in het ziekenhuis opgenomen, waar met goed gevolg een kleine operatie is uitgevoerd. Barths labiele gezondheidstoestand heeft de laatste maanden herhaalde malen aanleiding tot bezorgdheid gegeven. Zijn standaardwerk, de Kirchliohe Dogmatik is nog steeds niet voltooid. DRS. J. REILING, rector van het Nederlandse Baptisten-seminarie in Bilthoven en een van de Nederland se afgevaardigden op het baptisten congres in Miami, zal nog enkele weken in Amerika blijven, om als gastdocent mee te werken aan de zomercursus van het seminarie van de zuidelijke baptisten te Louis ville. METROPOLIET BORIS, aartsbisschop van Odessa, is op 59-jarige leeftijd overleden. Hij speelde een belang rijke rol in de oecumenische bewe ging en had een voornaam aandeel aan de besprekingen, die vooraf gingen aan de aansluiting van de Russische Kerk bij de Wereldraad. Vorig jaar fungeerde hij als gast heer van het uitvoerend comité van de Wereldraad, toen deze in Odessa vergaderde. OPGAVE VAKANTIEADRES Dringend verzoek, uw vakantieadres via de uit de krant geknipte bon, die wij regelmatig op de advertentie pagina plaatsen. minstens een week van tevoren op te geven. Indien deze schriftelijke tijdig in ons bezit PARIJS Dit jaar bestaat in Frankrijk vijfentwintig jaar de hulporganisatie CIMADE, het „Co mité Inter-Mouvements Auprès Des Evacués", Of eigenlijk ligt het begin nog iets eerder, toen juist door het uitbreken van de oorlog de protestantese jeugdbeweging, bezorgd voor de toestand van de uit de Elzas verdrevenen in het zuidwesten van het land, een comité vormde, waarvan de initia len nu -in Frankrijk voor iedereen bekend zijn. Het comité begon zijn arbeid onder de vluchtelingen, die er waren. Maar het volgende jaar groeide dat al verder uit, toen heel Frankrijk de gevolgen van de oorlog ging voelen. De internering van Joden, communis ten en verdachte vreemdelingen wek te aanvankelijk weinig protesten. Maar de CIMADE zag haar taak en begon arbeid in een twaalftal kam pen. Daarmee wordt gewoonlijk het begin van de arbeid van CIMADE aangeduid, omdat het nu in de open baarheid trad op meerdere plaatsen tegelijk. Toen 1944 de bevrijding van Frank rijk bracht, kreeg CIMADE weer nieuwe taken. Te midden van ver woeste steden en bij de grote tekor ten, die er waren op allerlei gebied werd er een hulpwerk opgebouwd, dat een getuigenis werd van de noodzaak van liefde en verzoening tussen de mensen als voorwaarde voor de nieuwe opbouw van de samenleving. Vanaf 1947 kwam uit breiding over de grenzen met het uitzenden van teams naar Duitsland. Het doel van alle activiteiten was door hulp in natura èn door ontmoe tingen in gesprekken en conferenties warm menselijk medegevoel te tonen. In Frankrijk raakten in die tijd de kampen leeg, maar evengoed moesten vele mensen nog geholpen worden bij de intrede van een nieuw leven. Dan komt de zorg voor de zg. displaced persons, mensen die verdreven zijn van hun oorspronkelijke woonplaats. Vanaf 1949 krijgt deze zijde van het vluchtelingenwerk een zwaar accent bij de CIMADE. En ook onder de nieuwe politieke gevangenen vangt de CIMADE op verzoek van een lid van het nationaal verzetscomité aan in christelijk liefdebetoon te dienen. Vrijheid Steeds wordt de lijn doorgetrokken: er bestaat een verantwoordelijkheid voor allen die van hun vrijheid zijn beroofd. In de concrete situatie, in alle spanningen en problemen van deze tijd, is er voor een christen een taak te verrichten. Vijfentwintig jaar lang heeft de CIMADE gepoogd dat te doen op velerlei manieren, daarin gesteund door de bijdragen van velen. Niet zoekend naar belangrijke func ties of op andere manier op de voorgrond tredend tracht CIMADE steeds daar te zijn waar hulp nodig De voorzitter pasteur Mare Boegner drukte het eens zo uit: „Ik wil niet verhelen, dat ik soms een beetje buiten adem ben geweest omdat ik DEN HAAG Paus Paulus VI zal zondag 26 september het kamp bezoe ken, dat voor duizenden deelnemers aan de internationale zigeunerbede vaart naar Rome enkele kilometers buiten de stad zal worden ingericht. De Paus zal per hefschroefvliegtuig landen. Aan de bedevaart zullen ook de aalmoezeniers en de eigen bisschop van de zigeuners deelnemen. Het is de eerste keer in de geschiedenis, dat een paus de zigeuners bezoekt. Dit is gisteren in Den Haag meege deeld door de landelijk aalmoezenier van het rooms-katholiek woonwagen- werk in ons land, pater A. Oremus S.J. Onder de 20.000 woonwagenbe woners in ons land zijn ongeveer 400 zigeuners, dat wil zeggen niet meer dan omstreeks vijftig gezinnen. In Europa, Groot-Brittannië, Noord- en Zuid-Amerika leven naar schatting vijf miljoen zigeuners, die bijna in hun geheel rooms-katholiek zijn. De zigeuners komen, naar men aanneemt, oorspronkelijk uit India. Sinds enkele eeuwen zijn ze in Euro pa verspreid. Ze dienen niet verward te worden met de zogenaamde „reizi- contact met de ziende wereld en voor meer begrip bij de ziende medemensen, zowel individueel als collectief. Ter gelegenheid van zijn jubileum heeft de Blindenbond 3000 gulden geschonken aan dr. J. van Weelden voor zijn werk onder de blinden in Perzië, waar onderwijs, opvoeding en revalidatie van blinden nog in de kinderschoenen staan. Dr. Van Weel den was gisteren zelf aanwezig om dit| bedrag in ontvangst te nemen. Hij zal gers", die Nederlander zijn en aan liet eind van de vorige eeuw door armoe de gedwongen gingen zwerven. Bijna alle woonwagenbewoners in ons land zijn geen zigeuners, maar reizigers. De Nederlandse overheid heeft het plan voor alle woonwagenbewoners regionale kampen in te richten, waar de nodige voorzieningen kunnen wor den getroffen en onder meer scholen kunnen worden gebouwd. Op die manier kan inderdaad de eeuwige cirkel geen -ontwikkeling- zwerven-zwerven-geen ontwikkeling worden doorbroken. De aalmoezenier voor de zigeuners in Frankrijk, tevens zigeunerdeskundige, patet Barthelemy, was vol lof over het Nederlandse plan. Ierland wil het Nederlandse systeem van de regionale woonwagen kampen overnemen. Toch hadden zo wel pater Barthelemy als pater Oremus één bedenking: de eigen aard van de zigeuners, hun speciale 'gewoonten en hun muziek dienen als het enigszins kan behouden te blijven. Beroepingsiverk NED. HERV. KERK Beroepen te Aalst (Bomm.), Brand wijk en te Stellendam: kand. M. A. Jansens te Sint-Maartensdijk; te Nijkerk op de Veluwe (toez.): H. A. van Slooten te Voorthuizen. Beroepbaar: B. de Graaf, Molenstraat 90, Oud-Vossemeer; C. Mondt, Plantsoen 49, Leiden; H. A. van de Pol, Graat Bentincklaan 25, Ede; Joh. Richter, Jo- hanniterweg 81, Doorwerth; D. P. Rijp- ma, Goedestraat 31 bis, Utrecht. GEREF. KERKEN Prof. dr. J. T. Ubbink overleden HAREN (Gr.) In de ouderdom van tachtig jaar is overleden prof. dr. J. T. Ubbink, rustend hoogleraar in de theologie aan de Rijksuniversiteit te Groningen en emeritus-predikant der Nederlandse Hervormde Kerk. De overledene werd 7 juni 1885 te Rotterdam, waar zijn vader predikant was te Delfshaven, geboren. Hij stu deerde aan de Rijksuniversiteit te Groningen waar hij in 1917 promo veerde tot doctor in de theologie op het proefschrift, getiteld: „Het eeuwi ge leven bij Paulus", een godsdien- stig-historisch onderzoek. De overledene werd in 1911 kandi daat en aanvaardde 21 december 1913 het predikambt te Gaast en Ferwoude (Fr.). In 1918 vertrok hij naar Roode- school en in 1926 naar Souburg.. Rier volgde in 1930 zijn benoeming tot hoogleraar te Groningen in de oud christelijke letterkunde en de exegese van het Nieuwe Testament. Hij volg de daar prof. dr. I. de Zwaan op, bij wie hij gepromoveerd was, die toen naar Leiden vertrok. Prof. Ubbink in augureerde op 1 maart 1930 met een rede over „Jezus Christus". 25 jaar heeft hij het professoraat te Gronin gen bekleed, 19 september 1955 ging hij met emeritaat. Van de hand van prof. Ubbink zijn verschillende bijbeldelen verschenen in de bekende serie „Tekst en uitleg". Ook heeft hij in tal van theologische en wetenschappelijke tijdschrdiften gepubliceerd. Zijn stoffelijk overschot is vandaag te Smilde begraven. Hongaarse priesters veroordeeld wegens hoogverraad WENEN Een rechtbank in Boe- moest rennen om in contact te blijven met de dagelijkse leiders van het werk, die steeds ogenblikkelijk reage ren op nieuwe verzoeken om hulp Op vele plaatsen in Frankrijk er. daarbuiten doen teams van CIMADE hun dienst. Het budget van dit alles gestegen tot een behoorlijk bedrag. In Frankrijk wordt onder hen die be lang stellen in het werk van CIMADE een feestgave in dit jubileumjaar gevraagd van 100.000 F om het tekort over 1963 weg te werken (1964 kon dank zij uiterste zuinigheid zonder tekort besloten worden) en 500.000 F om in 1965 en volgende jaren voort te kunnen gaan, om daar te zijn waar hulp nodig is in moeilij ke omstandigheden, om open te staan voor ieder die bijstand vraagt, gedre ven door christelijk medeleven met de ander. Stellig zullen velen in Frankrijk daaraan willen bijdragen. geld! In elke doos Senator sigaren (aanstekelijk lek ker!) vindt U als garantie een prachtig, kleurig bankbiljet! In elke doos een ander! In totaal pre senteert Senator U een serie van liefst 48 bank biljetten uit 13 landen. De nieuwe spaarhobby! Straks komt er ook nog een spannend Senator- bankbiljettenspel. Hoe meer Senator bankbil jetten U dan bebt, hoe beter Senator sigaren aanstekelijk lekker! Amsterclam-Zuid vraagt: AMSTERDAM De kerkeraad van de gereformeerde kerk van Amsterdam-Zuid heeft zich tot de generale synode gericht met het verzoek, de leeruitspraak, die de synode van Assen in 1926 deed ten aanzien van het scheppingsverhaal en de daarop volgende schorsingen te „betreuren". Gelijk bekend was de leidende figuur van hen, die in 1926 de Gereformeerde Kerken verlieten, dr. J. G. Geelkerken, predikant in Am sterdam-Zuid. De kerkeraad merkt ook in haar brief op, dat veel voor malige „hersteld-verbanders" sinds 1946 weer lid zijn van de gerefor meerde kerk van Amsterdam-Zuid. De kerkeraad schrijft verder onder meer, dat hij „het een zaak van kerkelijke waarachtigheid acht te zijn, dat gewijzigde inzichten niet geruisloos de plaats van vroegere inzichten innemen, maar dat daarvan op behoorlijke wijze rekenschap ge geven wordt." Consciëntie De brief besluit: „Daarom zou de kerkeraad zo gaarne zien, dat in aansluiting; "aan het door de vorige synode uitgesprokene uw vergadering zich in deze geest uitspreekt: le dat de synode het betreurt, dat in 1926 een bindende uitspraak gedaan is inzake de exegese van Genesis 2 en 3. 2e dat de synode het daarom even eens betreurt, dat dr. Geelkerken en anderen met hem, die zich om der consciëntie wil niet aan de bedoelde uitspraak meenden te kunnen onder- spaar plezierigmet NYLONS met gratis waardezegels van 15 en 25 ct. Berotpon te Schevenmgen <rac. w.jie,,d h rooms-katholieke dr. H. Holtrop): dr. E. de Vries te Am- „r,lo„ sterdam-West. UTRECHT - De Nederlandse S«,Ild,ëbruikï„ voor Blindenbond heeft gisteren indrukkerij. Utrecht zijn zeventigjarig bestaan! Verdn. heeft dj. Jan wu de wiet,e herdacht. De waarnemend voor- Adrian us Jacobsprijs uitgereikt aan de zitter van de bond, ds. Jan Wit, «j» ^«-^«Keokeo. voor rijn constateerde gisteren in zijn JUbl-| De prijs, groot 1000 gulden, is verleden leumrede met dankbaarheid, dat I jaar door de bond ingesteld en genoemd j j naar zijn oud-voorzitter. Hij wordt eens er Sinds de oprichting van de bond K twee jaar uitgereikt aan iemand bijzonder veel is bereikt op het die met een der moderne publiciteits- Bedankt voor Amsterdam: dr. B. Riet veld te 's-Gravenhage-West. Presaparatoir geëxamineerd en toe stemming verkregen om te proponeren: kand. G. Snel, W. M. Oppedijkstraat 5. IJlst. GEREF. KERKEN (vrRg.) Beroepbaar: J. van Benthem, gerepa trieerd zendingspredikant op Nieuw- Guinea, Mottenbrink 18, Onnen, post CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Klundert: kand. Bos te Nunspeet. GREF. GEMEENTEN heid, de medische verzorging van, het onderwijs aan en de beroeps mogelijkheden voor blinden. Er is, zo zei hij, ontzaglijk veel veranderd sinds 1895, toen de blinden in ons land bij hun beroepskeuze maar twee mogelijkheden hadden: riet werker of muzikant. De vooruitgang heeft het bestaan van blindenorganisaties echter niet overbodig gemaakt. In allerlei stich tingen, instanties en organen die zich met het wel en wee van de blinden bezighouden zal het bij voorbeeld nog mogelijk moeten worden gemaakt, dat ook de blin den zelf er hun stem laten horen. De blinden, zo zei ds. Wit, hebben eet jaire kans in dit leven nodig, zij zullen daar ook zelf iets aan moeten doen. wordt dal steeds moeilijker in wereld die meer en meer op het visuele ingesteld raakt. Van gelijke kansen voor zienden en niet-zienden in het beroep, op de huwelijksmarkt, in vakantie en vrije tijd kan volgens hem nog niet Voor het werk gesproken worden. belangrijke bijdrage heeft de bevordering van een beter begrip voor de situatie en dt problemen van de blinden in Nederland.) „Blind Kind" is gemaakt in het Ko ninklijk Instituut tot onderwijs van blin den in Bussum, in opdracht van de VPRO, die de film op 30 oktober van het vorig jaar uitzond en op 4 juli jongstle den herhaalde. Op het filmfestival in Arnhem kreeg de heer Van der Keuken een eervolle vermelding voor dit werk. De Nederlandse Blindenbond wil door de toekenning van de prijs vooral de onsentimentele en zakelijke' manier eren, waarop de heer Van der Keuken zijn onderwerp heeft bena derd. Met de W.A. Jacobsprijs heeft men verder waardering tot uitdruk king willen brengen voor het artikel j dat de cineast naar aanleiding van i zijn film „Blind Kind" in het Alge-j meen Handelsblad heeft geschreven. blinden-j Tweetal te Delft: drs. P. Honkoop. kand. te Kloetinge en kand. Chr. van der Poel te Rotterdam, van wie laatst genoemde is beroepen. Drietal te Goudswaard: drs. P. Hon koop. kand. te Kloetinge; kand. A. Hoo- gerland te Werkendam en kand. Chr. van der Poel te Rotterdam, van wie kand. Hoogerland is beroepen. DOOPSGEZ. BROEDERSCHAP Aeugenomen naar Rotterdam (vac. wij len dr. N. v. d. Zijpp): mej. C. E. Offer- haus te Franeker priesters veroordeeld tot gevangenis straffen van twee-en-een-half jaar tot negen jaar. Zij stonden terecht op beschuldiging van hoogverraad. De priesters, behorende tot de „regnum marianum"-organisatie, zouden een invloed op de Hongaarse jeugd heb ben uitgeoefend die „gevaarlijk voor het regime" was en contacten hebben gehad met het „kapitalistische wes ten". vraag vooral om de DUET-spaarkaart werpen, op grond daarvan eerst ge schorst en later uit hun ambt ontzet Bovendien zou de kerkeraad de synode de vraag in overweging willen geven of uit een dergelijke uitspraak geen verdere consequenties getrokken dienen te worden om tot herstel dei- verhoudingen te komen. Protest tegen verblij f Papoea-voetballer DJAKARTA Het Indonesische blad Harian Rakjat, orgaan van de commu nistische partij, is boos op de Neder landse regering, die de Papoea-voetballer Dominggus Wawejai (19) toestemming heeft gegeven in ons land zijn HBS af te maken. Het artikel stelt, dat de jongen asiel heeft gekregen, maar dat is beslist niet net geval. Het departement van justitie heeft met nadruk gezegd, dat van een asielsituatie geen sprake is. AMSTERDAM De stand van de actie Brood voor het Hart was gisteren 1.313.652,97. Hierin zijn begrepen 1847 collecten van de in totaal onge veer 2120 deelnemende plaatselijke kerken, waarvan 954 hervormde en 730 gereformeerde. Verleden week, toen de collecten van 1774 kerken binnen waren, bedroeg de stand 1.267.039,09. Ruim een kwart van het binnengekomen geld is door particulieren gestort op de giroreke ning van de aotie 500100. PARIJS Een paalde dat het alleen fitte weten dat hij met rechter in Parijs lieeft verkocht en verspreid het boek had willen donderdag bevolen mocht worden als pa- aantonen dat er veel een pagina te schrap- g'na 51 geschrapt was. meer joden en mensen pen van het boek „De De hele eerste op- met joods bloed hoge joden", geschreven lage van De joden functies bekleden dan door ex-diplomaat 60.000 exemplaren over het algemeen wel Roger Peyrefitte die zou verkocht zijn. De werd aangenomen. In anekdotes bevatte'over uil8dvers hebben met zijn boek Iaat hij dan een nieuwe druk ge- ook zeggen, dat presi- De advocaat van de «-- n Rothschilds stelde dat koningin Elizabeth a tn -V I V1 uan de iedereen het recht Engeland, generaal familie, de barons Guy heeft publikatie te ver- Franco, Fidel Castro, E -Lj - Roth- bieden van bijzonder- Konrad Adenauer en scnaa en mevrouw de' heden over zijn open- Hitier en Goebbels baronesse Bethsabee de baar leven. De advo- joods bloed in de ade- tiotnschild, hadden caat van uitgevers ren hebben of hadden. verzocht de verkoop beto(>gde dat de Roth- Als van het boek te ver- schilds bieden omdat het een „openbare UC11 weinig vleiend beeld geworden waren en dat vormden en dat anti- wan de Rothschilds men daarover mocht semieten vaak joden gab vertellen wat men zijn, dan kon er geen De rechter wilde het wist. antisemitisme meer boek niet in beslag la- Toen het boek het bestaan, zo zei Peyre- ten nemen, maar be- licht zag, liet Peyre- fitte toen. eenmaal had soort aangetoond dat de jo- instelüng'' den geen minderheid Invul-puzzel Bijbelverspreiding de bijbelver- de wereld wordt in West- huis-aan-huiscollecte gehou- Horizontaal woorden invullen die bete-, kenen: 1. medeklinker, 2. mandje, 3.| zuidvrucht, 4. gunstig gezind. 5. in voorraad zijnde. 6. dorp in Gelderl.. 7. letsel. 8. witte mier. 9. duurzaam, 10. arbeidseenheid, 11. medeklinker. Bij juis-l te invulling leest men verticaal 1 hetzelf-j de als hor. 6. Oplossing vorige puzzel 1. einde. 2. emmer. 3. Niers. 4. fabel. 5. lemma. 6. aroma. 7. toren. De zegswijze luidt: „een flater slaan". KERNEN VAN INGEZONDEN STUKKEN Zuid-Afrika (7) Zuitl-Afrika (9) In een interview met de NCRV heeft James Baldwin een geweldige indruk gemaakt. Er zijn (nog) te weinig de kritiek over de hele wereld los. Wil vriendelijk genoeg zijn. die zioh realiseren dat hij een men de negerstaten in het gevlei Pijnacker Onjuist P. Rehorst Bijdragen voor deze ingezonden- stukkenrubriek kunnen door alle lezers (en lezeressen) worden ge leverd en worden geplaatst buiten verantwoordelijkheid der hoofd redactie. De redactie behoudt zich het recht voor stukken te weige ren en in te korten schrüft u dus zéér kort! Er kan alleen wor den gepubliceerd met volledige vermelding van naam cn woon plaats. Anonieme brieven krijgen geen plaatsruimte. Waar nodig kan in een bijschrift van redactie- wege een korte toelichting worden gegeven. jammer dat Heizenberg niet moed of is het formaat? had als de beste (heeft) op deze uitspraken in te gaan. Zuid-Afrika. Baldwin zei onder meer: „De kerk is Rijswijk een politiek instituut" en „De kerk lastert", In zijn betoog waren dit geeh loze kregen. Hij kreeg alleen uiter- aard niet de gelegenheid zich verder het hart gegrepen. Dank uit te spreken. die het aandurft Adhesie Het appèl van dr. Arntzen Aan het optreden van persfotografen tijdens de verlovingsfestiviteiten rond om prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg heb ik mij geërgerd. Hoewel de fotografen uitvoerig de plaatjes Joegoslavië' Overstromingsramp A. Benschop gelegenheid hadden gehad i het tv-scherm kwamen. Voor velen denken als dr. Arntzen. Echter zeker ook verwarrend. Maar ward?" Nee. Rotterdam ■- de pogingen vanuit BBvren ze maar ais noraen ronaom de dopn'r Ctt ?r0*e nood iets te uit koninklijke voertuigen zwermen. Dit ..Hulp aan de door i deze man was schaamteloos. J«'-—•• vrijzinnige stro- Voorburg c. Kol Verbond met Israël len mooi artikel in de krant van 19 de stichting Nes Ammim en Israël. Echter heb ik aardbeving verwoeste stad Skoplje gaat nog altijd door. Bijzonder veel konden we al verzenden: medische apparaten en ook kleren. Nu is er weer de watersnood waarvan de gevolgen niet te overzien zijn. Geld is meer nodig dan _ooit voor aankoop D. P. de Jong waarschuwt dat tegen het ei'nd der bezwaar tegen de slotopmerking .die V0^ing8raiddelen, lakens, dekens Zuid-Afrika (8) Zuidafrikaanse kleur- broeder Arntzen, die de kerk Heer Jezus wil behoeden voor Hoogvliet In de bewuste tv-uitzending NCRV "kwam een Zuidafrikaan: ling voor die mededeelde dat als slechts één land was dat bereid was wapens te versohaffen er wel een enorm bloedbad zou kunnen ontstaan. Na „de" gift geloof ik dat we allemaal wel weten welk land dat zou doen.... Laten we liever bedragen ter beschik king stellen van mensen die beschoten worden bij hun pogingen om een communistische „heilstaat" te ontvluch ten. Den Haag nog velen van hun dwalingen terug- brengen wil. Ik hoop dat de adhesie komt op de woorden uc .aie „„I leraars op luidt „dat God Zift eeuwig verbond mün firo ïn »mnSJ tl en dat God met Ziin nude vnllr Tsmëi nimmei- -»ni &iro no. 800028. II _.j Ik giften op - Ik handel steeds ui overleg met mevr. Rupena, Rode Kruis, Belgrado, die weet wat het meeste nodig is. we van Gods verbond Zijn "volk" ™ens<!n ™n,het Demhoud van dat verbond wal van de .erbreken". In Genesis 17 lezen w veel Gods verbond met Abraham: ecu deze eeuwig verbond. In Genesis 24 lezen Uitstappen i Zweden en J. den Boer zijde van het volk geloof, liefdebetoon. eeholDen wamn bii gehoorzaamheid en trouw aan God. sS mK hIIk!6 J£mp, u'V Jod reide: Doe dit en gij zult leven. -■ M.?.ar„2l]. hbbbai toch al hulp Toen kwam de geboorte van de Zoon les mensen. Met Zijn kruiswoord ..Het s volbracht" was de dienstplicht va op een zeker moment zijn examina- het volk ten einde. Het trouw gebleve.. verzocht ^uit^te stappen. Laten gedeelte ging over in de gemeente der degenen die voor deze examens verant woordelijkheid dragén goed beseffen gericht d** de Den Haag gekregen uit Oostenrijk „üüi C1I s Nederlandsche Rode Kruis, heeft lezing van de „Informatiebrieven" urt Belgrado 499 dekens ter waarde van f 4475 per KLM gezonden en voor 8000 aan waarde in kleren verscheept D. A. Neuteboom dat minstens tachtig procent apostelen, het ontrouwe deel haalde het jn RotterdamT" W. van Straten Oldeholtpade N. E. M. Berghuis-Muller

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 2