Voorzichtig zijn met de Gaulle Sunkist Breuk als hij zijn zin niet krijgt? Nieuwe regering Jemen: voornamelijk militairen Val voor de rechter Dr. Rolf Pauls Bonns ambassadeur Konstatijn zou zuivering in leger tegenhouden Jjx een. élanie Kij, Mariner 4 nu ,onder invloed' van Mars Indonesische „boobytraps" Nederlands kind is een straatkind s DONDERDAG 8 JULI 1065 De crisis in de Europese gemeenschap Van een onzer redacteuren Het is in deze dagen interes sant te vernemen, hoe de kran ten in Frankrijk en Duitsland en ook die in Engeland reage ren op de door president De Gaulle veroorzaakte crisis in de EEG de Europese Economi sche Gemeenschap. We zien dan, dat de houding van de Franse generaal zeker niet de instemming van alle bladen in zijn land heeft, dat de West- duitse kranten niet zonder meer het innemen van een keihard standpunt tegenover Frankrijk propageren en dat ook een blad als de Londense Times een grote bedachtzaamheid aan de dag legt, ondanks het feit, dat de Franse president enkele jaren geleden botweg de Britten de toegang tot de EEG ontzegde en ook toen een crisis veroor zaakte, die de gemeenschap op zijn grondvesten deed schudden. De gaullistische Nation, die te Pa rijs verschijnt, zegt dat als de Franse maatregelen het effect hadden van een steen die in een stille vijver wordt gesmeten, het ongetwijfeld een vijver van illusies was van degenen die hoopten dat het wel terecht zou komen. Wellicht hadden Frankrijks partners er verstandiger aan gedaan meer aandacht te besteden aan de waarschuwingen die Parijs bij elke gelegenheid heeft gegeven. Men had beter „voor dan na" de Franse uitlatin gen serieus kunnen nemen, vooral diegenen die de onuitgesproken me ning koesterden dat de gemeenschap pelijke landbouwpolitiek zo belang rijk voor de Fransen was, dat zij bereid zouden zijn alle concessies te De rechts radicale „l'Aurore" vraagt zich echter af, wat generaal De Gaulle in zijn schild voert. Wenst hij uittreden van Frankrijk uit de gemeenschap, maar durft hij de ver antwoordelijkheid nog niet aan of volstaat hij ermee de EEG ir ijskast te plaatsen en wacht hij de reacties van de vijf af? Als zij alleen maar acte zouden nemen van het vertrek der Fransen en met andere bijv. Groot-Britannië en verscheidene leden van de EVA verder zouden gaan, zou de Franse president verlost zijn uan die maniakale voorstanders van een bepaalde Europese integratie. Als zij naar Canossa gaan, zal er één gebiedende voorwaarde zijn: eeuwig durende handhaving van de regel der unanimiteit d.w.z. een vetorecht dat volgens het EEG-verdrag in 1966 moet worden opgegeven. Mag er De gematigde rechtse „Le Figaro" meent ook, dat er maar een magere rechtvaardiging bestaat voor de be slissing der Franse regering „De vraag rijst of Frankrijk echt een akkoord over de gemeenschappelijke land bouwpolitiek wenst. Het besluit van dinsdag doet vermoeden van niet. Want het blokkeren van de gemeen schappelijke markt is zeker niet het middel om tot een akkoord te komen. Onze partners hebben zeker geen behendig beleid gevoerd in deze onge lukkige zaak en zij dragen een groot deel van de verantwoordelijkheid voor de crisis, aldus „Le Figaro", maar door het contact met hen te verbreken zal men ze niet tot een vergelijk brengen". De onafhankelijk linkse Combat' verklaart dat Frankrijk handelt alsof zijn partners zijn schuldenaars zijn en alsof hun voordelen van de gemeen schappelijke markt de Opoffering al hun nationale belangen ivaard was. Als Parijs niet snel verstandig wordt, zal alle hoop op een versterking van de politieke banden in Europa ver vliegen. Of is dat misschien de bedoe ling van generaal De Gaulle? zo vraagt dit blad zich af. FELLERE STRIJD VERWACHT Meer dan 140 arrestaties SANAA (Jemen)/BEIROET Maarschalk Abdallah Sallal, president van Jemen, heeft een nieuwe regering gevormd, waarvan hijzelf eerste mi nister is en verder dertien officieren en twee burgers deel uitmaken. Een generaal, Hassan al Omari, is be noemd tot vice-premier voor „burger- Iiike zaken". Een andere generaal, Hamoed Al Jaifi, is vice-prethier, „belast met militaire aangelegenhe den". Waarnemers in Beiroet menen, dat thans een eind is gekomen aan de poging een verzoening tot stand te brengen tussen de aanhangers van het door Sallal verdreven vorstenhuis en de republikeinen. Sallal zou nu geheel in republikeinse richting zijn gegaan. Men neemt aan, dat Sallal zich heeft verzekerd van de steun van Nasser. Egypte zal nu waarschijnlijk met ver nieuwde kracht pogen de stammen, die trouw zijn gebleven aan de sultan en de steun genieten van Saoedi- Arabië, te overweldigen. De leider van het aftredende Jeme- nitische kabinet, Achmed Mohammed Noman, heeft toen enkele dagen gele den een militaire raad in het leven werd geroepen, zijn ontslag ingediend. Hij heeft zich naar Kaïro begeven. Er zouden meer dan 140 arrestaties zijn verricht, waaronder „gematigden" en l Opwinding in Pools dorp WARSCHAU Sedert enige J tijd is het kleine Poolse dorp Zabludow in het oosten van het 3 land het doel van vele bede- 3 vaartgangers uit de omgeving, die daar hun wonden "komen 3 wassen in een vijver met groe- 1 zelig water, van dit water drin- ken en op een weideveld in de 2 buurt wachten op de verschij- 2 ning van Maria, aldus meldt de 3 plaatselijke pers. In ingezonden 2 stukken in de bladen is al ge- 2 waarschuwd voor het gevaar 3 van epidemieën, die door het 3 gebruik van het vuile water 2 kunnen ontstaan. 3 De aanleiding tot de bede- 2 vaarten was de bewering van 3 een jong meisje, Jadwiga ge- 3 heten, dat verklaarde op de 3 weide een verschijning van Ma- 3 ria te hebben gehad. Volgens de 3 Poolse persberichten heeft de 1 familie van het meisje haar 2 medewerking niet onthouden 4 aan de verspreiding van het 3 verhaal, aangezien de bede- 3 vaartgangers niet karig zijn met i Hun gaven. Het in Düsseldorg verschijnende „Handelsblatt" verklaart, dat generaal De Gaulle altijd zeer veeleisend voor zijn vrienden en partners is geweest, doch dat hij nu de boog teveel gespannen heeft. Hij zet niet alleen het bestaan van de EEG op het spel, maar hij brengt Frankrijk ook in een isolement waar hij alleen door een grote koerswijziging weer uit kan komen. Als hij dat niet doet, zal hij de vernietiger zijn van het Verenigde Europa, dat hij had moeten leiden. De „Frankfurter Allgemeine" meent, dat men zich bij het slaan van bruggen voor een terugkeer moet afvragen wat er zou gebeuren als De Gaulle het EEG-verdrag z< willen verscheuren. Het blad waa schuwt voor de romantische emotie, dat de resterende Vijf zich nu maar tot Groot-Britannië moeten wenden dat niet minder anti-supranationaal is dan Frankrijk. Men zal koel moeten analyseren wat er voor de Vijf over blijft. Volgens de „Frankfurter" mag er in geen geval getornd worden ac de bepalingen van het EEG-verdrag. Engeland De Londense „Times" analyseert de opvatting, dat de gemeenschap, ont daan van haar politieke aspecten, zich zou kunnen ontwikkelen tot een gi gantische vrijhandelszone, waarin Groot-Britannië, Scandinavië, Zwit serland, Oostenrijk en zelfs bepaalde Oosteuropese landen hun natuurlijke plaats zouden kunnen vinden. Politiek gezien lijkt dit bepaalde voordelen te bieden, aldus de „Times", en de redenering is niet zonder waarde. Ze houdt echter geen rekening met de moeilijkheden die zo'n ontwikkeling zou ontmoeten. Er zou een lange periode van schadelijke onzekerheid ontstaan, gedurende wel ke noch Engeland, noch enig ander land, er in zou slagen regelingen met de gemeenschappelijke markt te bereiken, die onzekerheid zou zelfs een wereldrecessie tot gevolg kunnen hebben. Als de gemeenschappelijke markt zou verdwijnen, zou het op de lange duur ook niet zeker zijn dat de wil blijft bestaan om echt vorderin gen elders te maken. De „Times" gelooft, dat op korte termijn Groot-Britannië of andere landen niets te winnen hebben bij een breuk in Brussel. De welstand va EEG is in sterke mate bepalend voor Europa en zolang de gemeenschap haar eigen moeilijkheden niet ov wonnen zal hebben, zal zij niet staat zijn passende betrekkingen met Engeland of andere landen aan te knopen. royalisten uit het afgetreden kabinet. Volgens sommige berichten zou Sallal ook Noman hebben willen arresteren, maar is Egypte tussenbeide gekomen. SIOUX CITY (Icwa) Een gedeti neerde, die wegens openbare dronken schap en landloperij een gevangenisstraf van onbepaalde tijd uitzat, kwam gisteren op zo'n ongebruikelijke wijze de rechts zaal binnen, dat hij naar een ziekenhuis gebracht moest worden. Glen H. Thompson (49) uit Sioux City, zat op het dak van het provinciale ge rechtsgebouw in Woodbury te zonnen toen hij door een dakraam in een rechts zaal terecht kwam waar een zaak be handeld werd. Thompson, die drie advocaten op een haar na miste en op de grond voor de rechterstoel terecht kwam werd gewond. Een andere gedetineerde, die samen met Thompson zat te zonnebaden, zei dat hij nog geprobeerd had hem te grijpen. Thompson viel ongeveer 10 i 12 meter MADRID Het Spaanse staats hoofd. generaal Franco, heeft gisteren zes nieuwe ministers in zijn kabinet benoemd. Gezien het feit dat de ministeries van handel, landbouw en financiën in andere handen overgin gen, wordt aangenomen dat het 72- jarige staatshoofd deze wijziging, heeft aangebracht om het vraagstuk' van de onvaste prijzen, vooral op levensmiddelengebied. te bestrijden. De werkelijke regeringswijziging waarop Spanje wacht, is nog steeds geen feit: de benoeming van een regeringsleider. Men hoopt dat die doorbraak in de herfst zal komen. Men neemt aan dat Franco door de huidige wijziging de publieke opinie j vat gunstiger heeft willen stemmen. De 31-jarige Belgische bankbediende Pierre van Vooren uit Oostende heeft zijn poging om het Kanaal ove: zwemmen uitgesteld, omdat de ze_ woelig was. Hij hoopt morgen of vrijdag te starten. Twee jaar geleden is het hem reeds gelukt de ruim dertig kilometer van Frans-Vlaanderen naar Engeland zwemmend af te leggen. Twintig passagiers werden ge wond. toen een elektrische trein vlak bij Vaticaanstad uit de rails liep. De trein was onder weg van Viterbo naar Rome. Stukken rots. die op de rails waren gerold, veroorzaakten deze ontsporing. Moenongo geen minister van Kongo meer LEOPOLDSTAD President Kasa- oeboe van Kongo heeft Godefroid Moenongo, die kortgeleden gekozen is tot gouverneur van de provincie Oost- Katanga. van zijn functie van minister van binnenlandse zaken in de centrale regering ontheven. In een door de pre sident ondertekend decreet wordt ge zegd, dat de functies van provinciaal gouverneur en minister van binnen landse zaken onverenigbaar zijn. De 40-jarige Moenongo was niet aanwezig in het presidentiële paleis om met vier andere nieuw-gekozen gouverneurs door presidertt Kasavoe- boe beëdigd te worden. Nadat de plechtigheid een uur was uitgesteld, deelde Kasavoeboe's secretaris mede dat de auto waarmee Moenongo zou arriveren, onderweg panne had ge kregen en dat hij later zou worden beëdigd. Uit welingelichte bron werd verno men, dat Moenongo niet wilde komen, omdat hij als minister wilde aanblij ven, in elk geval om de lopende zaken af te handelen. Men neemt aan dat Moenongo als gouverneur beëdigd zal worden, zodra zijn opvolger is aangewezen. Een Spaanse fabriek heeft onder de naam Grot een driewielig racewagentje ontwikkeld, dat met een 350 cc tweetaktmotor de respectabele snelheid van 150 kilometer per uur kan halen, de carrosserie van deze driewiel-bolide is van alumi nium gemaakt. Eet nil Sunkist grapefruit - ze zijn er weerl vettig gedeponeerd iet uewuMtlijtc. iajifUfe fruUt uit Ondanks kritiek in Israël (Van een medewerker) TEL AVIV In Israël heeft de officiële bekendmaking van de Westduitse kandidaat voor de post van ambassadeur in Tel Aviv uiteenlopende reacties ge wekt. De keus is gevallen op dr. Rolf Paula, het hoofd van de afdeling ontwikkelingshulp van het ministerie van buitenlandse zaken. Premier Esj- kol had al verklaard, dr. Pauls als ambassadeur te zullen accepteren. Hij heeft een belangrijk aandeel gehad in het aanknopen van diplomatieke be trekkingen tussen West-Duitsland en Israel en hiermee heeft hij, aldus Esjkol, zijn vriendschap voor Israel Papandreou onder druk ATHENE Via Andreas Papan dreou, plaatsvervangend minister van economische zaken en zoon van de Griekse premier, probéert men de regering-Papandreou in discrediet te brengen. Er zijn ge ruchten dat koning Konstantijn' I De Perzische schrijver Ali Mir Drak-Vandi Is als bedelaar aan opium gebrek gestorven, zonder te weten dat hij dooi zijn boek „Geen hemel voor Gunga Din" miljo nair was geworden. De schrijver is in Zuidwest Perzië overleden. Bij een onderzoek bleek, dat hij ook na het schrijven waf- blijven zwerven. Studen ten. familieleden en autoriteiten beschreven hem als „de bedelaar, die altijd Engelse boeken bij zich had". Het Perzische ministerie van justitie heeft stappen genomen I Twee Schotse broers, de 32-jarige kok William Cameron uit Glasgow en de vijftienjarige James, beweren, dat ze het be faamde monster van Loch Ness hebben ge zien. Het monster is pik zwart en glimmend, zo deelden zij mee. Het heeft de grootte van een walvis en op de rug een aantal grote driehoekige vinnen. De beide broers waren bezig hun tenten op te slaan aan de oever van het meer. „Ik was mijn handen aan het vertelde WUUam, „toen ik golven tegen de wal op zag rollen. Ik keek op en daar was het monster Ik riep James. We zagen ongeveer zes meter van het lichaam met een stuk of tien vinnen op de rug De huid van het monster was pikzwart en glim mend. Het beest was ze ker zo groot als een wal vis. Misschien nog wel groter." De jongste broer schatte de tptale lengte van het monster op 15 meter. „Toen het ver dween, zagen we enorme bellen in het water op stijgen", so sei hij. niet de zyde van zijn premier zal kiezen wanneer het erom gaat be paalde verkiezingsbeloften waar te maken. Zo heeft de 79-jarige Pa pandreou voor zijn verkiezings overwinning (171 van de 300 zetels) beloofd het land en de strijdkrachten te zuiveren van anti-democratische en fascistische elementen. Zijn grootste bestrijder in deze is generaal Garoufalias, de minister van defensie, die kan rekenen op de steun van de hoge legerofficieren. Zij be schuldigen Andreas Papandreou ervan deel uitgemaakt te hebben van een samenzwering van subalterne officie ren, van wie er vijf zijn gearresteerd. Maar de jonge koning houdt de zo noodzakelijke zuivering in het leger ook nog tegen. Papandreou heeft echter meegedeeld gebruik te willen maken van de jaarlijkse mutaties die de koning in het leger aanbrengt om zijn zin door te zetten. Het zal voor de koning dus moeilijk vallen Papan dreou niet ter wille te zijn. De eerste- minister zal de koning spreken on middellijk na de op handen zijnde geboorte in het koninklijk gezin. Weer gevechten in San Domingo SANTO DOMINGO Gisternacht is in Santo Domingo weer geschoten. Drie gewapende mannen naderden een controlepost van de inter-Ameri- kaanSe vredesmacht en openden plot seling het vuur. Op hetzelfde ogenblik werd de post van verscheidene stel lingen uit onder vuur genomen. Er zouden geei. slachtoffers zijn geval len. Voorts zouden de Dominicaanse strijdkrachten Hondurese, Braziliaan se en Nicaraguaanse stellingen be- boten hebben. Inmiddels is de poging tot vorming van een voorlopige regering waarin J™, a. de twee strijdende partijen zitting nelzuUen moeten hebben, in een impasse Pend 1 Spaanse hoofdstad. De Leraakt. verkeerslichten zijn doorj° de hitte bevangen". Voor het publiek was het eenDEN HAAG Het lid van de Twee leuk gezicht, maar de! de Kamer de heer Scheps (soc.) heeft automobilisten zaten er minister Luns vragen gesteld over de zaak-Conring. De heer Scheps wil we ten of de minister „inderdaad bij de regering van West-Duitsland stappen heeft ondernomen om duidelijk te maken, dat de Nederlandse regering hogelijk ontstemd is over het opnieuw dan meestal vastliepen, verlenen van een onderscheiding aan Twee uur lang heerste er dr. H. Conring, die zich in de jaren maar mee. Op het hoog tepunt van het middag spitsuur knipperden de lichten alleen nog maar geel, zodat alle wegge bruikers doorreden en het Joodse volk gedemonstreerd. Het Israëlisch parlement heeft een motie ingediend door de links-socia listische Mapan, waarin werd aange drongen de keuze van Bonn te be spreken, verworpen en verdere be handeling aan de commissie van bui tenlandse zaken overgelaten. Deze motie was ingediend naar aanleiding van een uitlating van bondskanselier Erhard. die had be toogd niet te zullen tolereren dat een man wordt gediscrimineerd omdat hij als soldaat zijn plicht deed. De toekomstige ambassadeur in Tel Aviv heeft nameliik als beroepsoffi cier deel uitgemaakt van Hitiers ge nerale staf. Verscheidene kranten, groepen studenten en Gideon Haus- ner, die als procureur generaal de vervolging tegen Eichmann leidde, hebben zich om die reden scherp gekeerd tegen de te verwachten be noeming van dr. Pauls. Deze wordt echter als een anti-Nazi beschouwd, die betrokken is geweest bij de aanslag op Hitier en toen dank zij vrienden aan arrestatie is ont snapt. Wel heeft hij fel gevochten tegen de geallieerde legers. In de strijd tegen de Russische troepen verloor Pauls zijn linker arm. Als officier bij de dertiende tankdivisie heeft hij eind 1944 deelgenomen aan de gevechten bij Nijmegen en Heer len. Na de oorlog ging Rolf Pauls, geboren op 26 augustus 1915, als zoon van een dominee, rechten studeren. In 1949 kwam hij in dienst bij het ministerie van buitenlandse zaken. Hij was onder andere hoofd van de politieke afdeling van de Westduitse ambassade in Washington en waarne mend ambassadeur te Ankara. Sinds 1963 is hij chef van het departement van ontwikkelingshulp. Dr. Pauls was de directe chef van de heer Claus vc Amsberg. „Oud roestuit ruimte op Friese wei la^>IJ?EnTS ~~*0>P z£n pas «emaa»de land heeft een Friese boer drie stukjes metaal gevonden, die zeer vermoedelijk afkomstig zijn van een Russisch ruimte schip. Officieren van de vliegbasis Leeuwar- PASADENA, California Hei Amerikaanse ruimtevaartuig Mariner 4 is precies een week voor hij de eer* ste foto's van dichtbij van de myste rieuze planeet moet nemen, onder in vloed gekomen van de aantrekkings kracht van Mars. Dit werd woensdag opgemerkt door kleine veranderingen in de snelheid van het 520 pond wegende ruimtevaartuig dat nu ongeveer 190 miljoen km van de aarde is verwijderd en op weg is naar de climax van zijn reis van 228 dagen. Zaterdag om middernacht zal de aan trekkingskracht van Mars een verhoging van de snelheid van de Mariner tot ge volg hebben. De snelheid zal geleidelijk oplopen van ongeveer 14.000 km per uur tot ongeveer 17.000 km/u als de ruimte sonde op 14 juli om 23.00 uur WET op 9600 km afstand van Mars komt. Door de aantrekkingskracht van Mars zal de Mariner 4 achter de rode planeet komen waarna het ruimtevaartuig foto's zal gaan seinen die door de vlucht langs de planeet op een band zijn opgenomen. Thant: militaire strijd in Vietnam zonder uitzicht Als de stukjes inderdaad tot een satel liet of raket hebben behoord, hebben ze bu terugkomst in de dampkring tempe raturen van vijftienhonderd tot zeven tienhonderd graden moeten doorstaan De stukjes metaal, waarin titanium is verwerkt, zijn voor nader onderzoek ge stuurd naar de afdeling ruimtevaart van de Utrechtse Sterrenwacht SINGAPORE In drie woonwijken van Singapore zijn gisteravond booby trap-pakketten, gemaakt vin Indonesische handgranaten, gevonden. Een van deze pakketten lag slechts enkele honderden meters van de woning van premier Lee Kuan Yew van Singapore. Een ander pakket lag op het parkeer terrein van Singapore's centrale recher- ehegebouw. De derde bundel handgrana ten werd aangetioffen in een drukke woonwijk. Na de vondsten werd voor het gehele eiland Singapore de alarmtoestand afgekondigd. GENEVE Secretaris-generaal Oe Thant heeft gisteren in Genève ge zegd, dat een regeling van het conflict in Vietnam met militaire middelen zonder uitzicht is. Geen van beid* partijen kan rekenen op een totale overwinning of een totale nederlaag van de tegenstander. De secretaris-generaal zei voorts niet bereid te zijn als bemiddelaar in Vietnam op te treden wanneer geen .uitzicht op resultaat is. Zolang Noord- Vietnam en China van mening zijn dat de VN niet bevoegd zijn om de vijandelijkheden in Vietnam te doen beëindigen, zal hij zeker niet naar Hanoi of Peking reizen. Hervatting van de ontwapeningsbesprekingen in Genève vindt hij niet realistisch nu de betrekkingen tussen Oost en West slechter worden en er geen gunstig politiek klimaat is. De secretaris-generaal bevindt zich in Genève voor een bijeenkomst van de economische en sociale raad van de VN. Uit Saigon wordt vernomen, dat de Vietcong in de nacht van dinsdag op woensdag een tweede districtshoofd plaats ten noorden van de Zuidviet- namese provincie Kontoem bezet. Schatrijke mannequin Nina Dyer overleden PARIJS De schatrijke Engelse man nequin Nina Dyer is in haar luxueuze villa in een buitenwijk van de Franse hoofdstad eenzaam overleden. Nina Dyer, die 35 jaar werd, werd schatrijk na huwelijken met de Duitse staalkoning baron Heinrich von Thyssen en met Sadroeddin Khan, oom van de tegenwoordige Aga Khan. De mannequin, dochter van een op Ceylon wonende advocaat, kreeg bekend heid. nadat zij erin was geslaagd de aandacht van de boulevardpers op zich te vestigen. Bij haar huwelijk met de Duitse groot industrieel kreeg zij een eiland in de Caraïbische zee en een halsketting ter waarde van een ton. De echtscheiding tien maanden al leverde haar tien miljoen gulden op. Het huwelijk met Khan duurde van 1957 tot 1962. een grote chaos op de wegen in Madrid. Toen werd de stroomievering (want dat was de oor zaak) weer voldoende en keerde de normale toe- •Und tera* van de bezetting jegens Nederland zo schromelijk heeft misdragen. Verder heeft de heer Scheps minister Luns verzocht het antwoord dat de Neder landse regering van Bonn ontvangen zal, of reeds ontvangen heeft, aan de Kibmi teahm te lik— P Enquête over spelsituatie DEN HAAG percent van de gezin- school en „Het Nederlandse kind is een straat kind". Aldus een conclusie uit een in ternationale enquête over de spelsituatie van het Westeurope- se kind. In het giste Generaal aangebo den jaarverslag 1964 van de „Raad voor de jeugdvorming" wordt melding ge maakt van de resul taten van die en quête. Opvallend was, al dus wordt gesteld, dat hoe hoger de woon- etage, hoe minder speelgoed en hoe klei ner speelgoed i n dr gezinnen met hinde ren van 3 tot 10 jaar ;choolresultaten aanwezig was. In oen onvoldoende be komt constructie- correlatie tussen on- ipeelgoed voor. voldoende vaardigheid sri-Asrs "SrH trant speelt. Op de d. enQuete on- raag waar wer? g, «fr» J- kleuterscholen bezoe ken, bleek o.m. een grote eenzijdigheid bij vnor. aldus het jaar- v^iSXed™ "wi verslag, bij kipderen kieulersP fiBpvenaan tan a-soctalen en van staan v00r de jo .ogere ambtenaren. de autootjes, voof de In het jaarverslag meisjes de poppen en wordt voorts gewag verder lego-stenen, gemaakt van de eerste Opvallend was de aan- resultaten van een ge- wezigheid van de richt onderzoek naar voorkeur van het de leefsituatie van het kleine speelgoed. Er Nederlandse kind. De- wordt in het verslag ze eerste resultaten gewezen op vijzen op een terug- ontrustinsr minder dan twintig zoek aan de kleuter ijzen op een terug- ontrusting over rang van zinvolle spelsituatie van het oelactiviteiten, zowel Westeuropese kind. ünnen- als buitens- Melding wordt ge- luis. Er blijkt voorts maakt van de oprich ten vrij hoge correla- ting van een interna- tussen slechte ionale werkgroep, die .•etenschappelijk en •oorlichtend zal gaan

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 5