Paus Paulus naar de VN? OOK MINISTER VOOR HOGER MAXIMUM demi SPELDJES! Wet arbeidsongeschiktheid Grenzen van premielast genaderd Tito: geen wantrouwen meer tegen Russen Nettebandieten aan werk in New York testers protest tegen maatregel van DDR Cation Kwestie-Jemen naar oplossing egft &onte, Ky Vrachtwagen ramt museum Waterloo CeCrn Gehele medische zorg in één gebouw 9 VRIJDAG 2 JULI 1965 NEW YORK Mgr. Alberto Gio- vanetti, waarnemer van het Vatikaan bij de Verenigde Na ties heeft gisteren verklaard te verwachten dat paus Paulus de Zesde de Algemene Vergade ring van de Volkerenorganisa tie, die op 21 september wordt gehouden, zal bijwonen. Volgens deze waarnemer heeft paus Paulus het bezoek in overweging en het zou hem verbazen wanneer het niet doorging. Mgr. Giovanetti zou de plannen voor het bezoek met se cretaris-generaal Oe Thant bespre ken. Een woordvoerder van de VN heeft later die berichten voorbarig ge noemd. In elk geval zou een offi ciële bekendmaking door het Vati kaan gedaan moeten worden, aldus de woordvoerder. Commentaar van het Vatikaanse staatssecretariaat over het bezoek van paus Paulus aan de VN werd echter niet gegeven. Een hoge prqjaat van het secretariaat zei „verbaasd" te zijn geweest het te vernemen. De prelaat, die zijn naam niet wilde bekendmaken, ver klaarde dat in normale gevallen hij daarover op de hoogte moet zijn. Neergeschoten vrouw baart gezonde zoon DÜSSELDORF De bij de aanslag op de voormalige Kroatische diplo maat Berislav Dezelic ernstig gewon de 25-jarige Marianne Kulenovic heeft gisteren een zoon ter wereld gebracht. Zij werd woensdag door een kogel geraakt toen twee mannen de woning van Dezelic, een anti-Titoïsti- sche leider van uitgeweken Kroaten, in Düsseldorf binnendrongen en de aanwezigen onder vuur namen. Deze lic, zijn 55-jarige echtgenote en hun 25- jarige gehuwde dochter werden aan het hoofd getroffen. Haar echtgenoot bleef ongedeerd. Alle slachtoffers verkeren op het ogenblik buiten le vensgevaar. De bevalling verliep zon der moeilijkheden. Het kind maakt het goed. De daders van de aanslag zijn nog DEN HAAG In de Tweede Kamer heeft minister Veldkamp gisteravond gezegd, dat hij be grip heeft voor de opvatting, dat de maximale uitkering krachtens de wet op de arbeidsongeschikt heid (wao) veel hoger moet zijn dan thans mogelijk zou zijn. De heer Roolvink (a.r.) heeft deze mening geformuleerd in een mo tie, die dinsdag in stemming komt. Hij zal hoogstwaarschijnlijk (Van onze parlementsredactie) worden aangenomen en vormt dan een belangrijke aanwijzing voor het georganiseerde bedrijfs leven, dat de beleidsbeslissing moet nemen. De minister was zeer erkentelijk voor de hem toegezwaaide lof. Als jong ambtenaar bij de Raad van arbeid in Breda, vertelde hij, heb ik menige arbeidsongeschikte moe ten verwijzen naar maatschappelijk hulpbetoon. Nimmer had ik gedacht dat het mij zelf gegeven zou zijn aan dit sociaal onrecht een einde te mogen maken. Met grote spoed werkt hij thans aan een wetsont werp voor de verzekering van zware geneeskundige risico's. Nog dit jaar hoopt hij het bij de Tweede Kamer aanhangig te kunnen maken. Wat de voorzieningen bij arbeids ongeschiktheid betreft, blijft de voor keur van de minister uitgaan naar een volksverzekering, althans op langere termijn. Hij zou het niet juist achten thans iedere zelfstandige tot de vrijwillige verzekering krachtens de wao toe te laten, zoals door de Kon. Ned. Mid denstandsbond is bepleit. Naar de wao zullen ongeveer 140.000 personen overgaan. Terug van bezoek aan Rusland MOSKOU/BELGRADO - Pre sident Tito van Zuidslavië heeft gisteren bij zijn terugkeer uit Mos kou in Belgrado verklaard, dat de Russen tegenover zijn land geen terughoudendheid meer tonen. Ti to, die dertien dagen in Rusland verbleef, vroeg zijn volk daarom de Russen niet meer te wantrou wen. Hij zei, dat, tijdens zijn be sprekingen met de Russische lei ders, ruime mate van overeen stemming is bereikt ten aanzien van een aantal vraagstukken op internationaal terrein. Kort na het vertrek van Tito ver scheen in Moskou een gezamenlijk Russisch-Zuidslavisch communiqué, waarin o.m. door beide landen stelling wordt genomen tegen toegang van de Bondsrepubliek tot kernwapens door middel van de multilaterale kern macht van de NAVO. De twee landen gaan uit van erken ning van het feitelijke bestaanvan twee soevereine Duitse staten. De verklaring benadrukt de noodzaak van het normaliseren der situatie in West-Berlijn, alsook de onschend baarheid der bestaande grenzen in Europa, en spreekt zich vervolgens uit tegen bewapening van zowel Oost als West-Duitsland. Ten aanzien van de VN wordt Senator Morse doet beroep op Johnson inzake Vietnam WASHINGTON De Amerikaanse democratische senator Wayne Morse heeft gisteren een beroep op president Johnson gedaan om de oorlog in Viet nam te staken en een vrede door toe doen van de VN tot stand te brengen. Ondanks geruchten die zeer posi tief waren, heeft radio-Hanoi nu om geroepen dat Noord-Vietnam de vre desmissie van het Britse Gemenebest niet zal ontvangen. Volgens Britse autoriteiten omdat de boodsch-p aan de „Noordvietnamese autoriteiten" was gericht. Engeland erkent Noord-viet- nam niet, maar tot nu toe was de aan duiding „Noordvietnamese autoritei ten" altijd voldoende geweest. Wel is de Britse consul-generaal in Hanoi bij de Noordvietnamese regering voor een gesprek ontboden. Bij aanvallen van de vietcong zijn vier Amerikanen gedood, waarmee het totaal aantal in Vietnam gedode Amerikanen op 446 komt, terwijl er 2506 zijn gewond De monetaire quarantaine van West- Irian zal spoedig worden opgeheven. Na de overdracht van het gebied door Nederland op 1 mei 1963, werd een zogenaamde roepia van West-Irian inge voerd, waarvan de waarde sindsdien aanzienlijk gedaald schijnt te zijn. Het Amerikaanse Bureau voor Inter nationale Ontwikkeling heeft zeventien miljoen dollar beschikbaar gesteld om de ontwrichte economie van de Dominicaan se republiek weer op de been te helpen. gezegd, dat de inspanning van de leden daarvan gericht dient te zijn op het verhogen van de rol en doeltref fendheid der wereldorganisatie bij het houden van vrede en veiligheid. Het wordt noodzakelijk geacht zo spoedig mogelijk uitvoering te geven aan het besluit tot verbreding van de samenstelling van de Veiligheidsraad en van de Economische en Sociale Raad. Ook hechten beide landen grote betekenis aan het bijeenroepen van een internationale ontwapeningscon ferentie, zo stond in de verklaring. Verkiezing van de Franse president op 5 december PARIJS De Franse minister van voorlichting, Alain Peyrefitte, heeft gisteren meegedeeld, dat de komende presidentsverkiezingen zullen worden gehouden op 5 december 1965, met 19 december als reserve-datum voor een eventuele tweede ronde. President De Gaulle heeft nog altijd niet verklaard, of hij al dan niet kandidaat zal staan voor een nieuwe ambtsperiode van zeven jaar. Men verwacht, dat De Gaulle binnenkort, dat wil zeggen in de loop van juli, een persconferentie Loongrens Goede nota zei de minister te heb ben genomen van het verlangen om de loongrens voor de ziekenfondsver zekering te verhogen. Enkele afge vaardigden hadden gesproken over een koppeling aan de loonindex en een bedrag van ƒ12.000,— genoemd. Dr. Veldkamp merkte op, dat hij liever de ontwikkeling van de zaken wilde afwachten. Binnenkort, zo deel de hij mee, zyn op het gebied van de verstrekking van de zogenaamde kunst- en hulpmiddelen in het zieken fondsenpakket belangrijke verbeterin gen te wachten. De vergoeding van prothesen wordt onbeperkt en het vergoedingspercentage voor hoortoe- stellen, kunstogen e.d. wordt van 75 tot 90 verhoogd. Vakopleiding Aan staatssecretaris De Meijer zal de minister vragen om de wijze van functioneren van de centra voor vak opleiding met het oog op gehandi capte werknemers nog eens aan een zorgvuldig onderzoek te onderwerpen. Zelf zal hij alles doen om de sociale werkplaatsen nog meer voor hun taak in het raam van de wao geschikt te maken. Een garantie, dat de laagst betaalde. werknemers die thans inva- liditeitsrente trekken er bij de invoe ring van wao niet op achteruit zullen gaan, kon de minister niet geven. De heer Van Lier (soc.) had daar over een motie ingediend waarvan de minister bij aanvaarding naar hij zei kennis zou nemen. Ik ben nu eenmaal afhankelijk van wat de sociale verze keringsraad mij aan dagloonregelingen voorstelt. Mogelijk vindt de wens %'an de kamer, verondersteld dat de motie wordt aangenomen weerklank bij de sociale verzekeringsraad. Met verschillende afgevaardigden was dr. Veldkamp van oordeel, dat wij de grenzen van de premielast naderen. Ook het beroep op de algemene mid delen kan echter slechts beperkt zijn. Weliswaar kan harmonisering van de indirecte belastingen er toe leiden meer algemene middelen ter be schikking komen, maar het is nog de raag of dit additionele middelen zul len zyn. De kosten van levensonder houd zouden dan immers stijgen en dit kan stijging van de kinderbijslagen met zich brengen. Daarom zal steeds onder ogen moeten worden gezien of lastenverhoging voor een bepaald doel niet gepaard kan gaan met lastenver laging op een andere plaats. Fokker verkocht binnen week 15 Friendships SCHIPHOL Binnen één week zijn 15 bestellingen geplaatst op het Fokkerprodukt, de F.27 „Friendship". In het begin van deze week maak ten de Fairchild fabrieken in de V.S., die voor onze Fokker fabrieken de F.27 in licentie vervaardigen, bekend dat zij 12 bestellingen hadden ontvan gen voor het Nederlandse toestel, van er tien bestemd waren voor Allegheny Airlines te Washington, één voor de Amerikaanse bougiefabriek Champion Spark Plug en één voor een niet nader bekend gemaakte fir- Gistermiddag deelde de directie van Fokker mee, dat zij een nieuwe bestelling voor twee „Friendships" I NEW YORK Drie gewapende ban- In de Amsterdamse haven kwam vandaag het Chileense marine opleidingsschip Esmeralda aan, een trotse viermaster, die onge veer 3000 vierkante meter zeil voert. De Esmeralda zon ligplaats kiezen bij het Stenen Hoofd. Er bestond een kans, dat de Amster dammers deze herinnering uit de tijd van de romantische zeilvaart daar zouden kunnen bezichtigen. Schreiner koopt Japanse DC-7 7 SCHIPHOL De luchtvloot van de Nederlandse luchtvaartmaatschappij Schreiner Airways is thans uitgebreid met een DC-7, die werd gekocht van' Japan Airlines. Hiermede is het aan-' tal bij Schreiner in gebruik zijnde toestellen gestegen tot 28. Dit werd gisteren bekend gemaakt door de directeur van de luchtvaartmaat schappij, B. A. M. Schreiner. De aanschaf van de DC-7, een zogenaamde long-range versie met een capaciteit van maximaal 102 pas sagiers en een vliegbereik van onge veer 6000 km non-stop, is volgens de heer Schreiner noodzakelijk gewor den door de steeds toenemende vraag in Nderland naar goedkope transat lantische vluchten, die met dit toestel mogelijk worden. „Ook de belangstelling voor verre vliegvakanties is thans zo groot", aldus de heer Schreiner, „dat wij dit jaar nog op nieuwe bestemmingen zoals Libanon en de Canarische eilan den zullen gaan vliegen. Bovendien zijn er plannen voor trips naar Cana da en Mexico." had ontvangen van Philippine Air Lines, die reeds 13 van deze toestellen in het verleden heeft gekocht. Aero- trasporti Italiani, een dochtermaat schappij van Alitalia, bestelde op nieuw een F.27 die zal worden toege voegd aan de 5 Friendships, die de maatschappij reeds eerder heeft aan geschaft ten behoeve van haar bin nenlandse luchtnet. Met deze nieuwe orders is het totaal aantal bestellingen op het po pulaire toestel gestegen tot 336, waar van er 46 in de éérste helft van dit jaar zijn verkocht. De Franse nazi Jean Barbier, die ervan wordt beschuldigd tijdens de Duit se bezetting talrijke Fransen gedood of gedeporteerd te hebben, is in Parijs ter dood veroordeeld. Hij werd twee jaar geleden door enkele van zijn slachtoffers herkend en meldde zich toen vrijwillig bij de politie. dieten hebben gisteren bij een roof overval in een New Yorkse juwe lierszaak edelstenen ter waarde var 250.000 tot 300.000 dollar buitge maakt. De firmanten en de klanten van de juwelierszaak werden i: vertrek achter de winkel opgesloten. De keurig geklede en goed gemanierde bandieten boeiden Abe Kobrin en zijn zwager Sam Bush, firmanten van Kobrin Brothers aan Madison Avenue, en dreven dezen met de revolver in de vuist naar de achter kamer. Jack Epstein, een klant die even later de winkel binnenkwam, onderging eenzelfde lot. Hij werd aan een waterleidingbuis vastgebonden en 50 dollar lichter gemaakt. Mevrouw Lillian Farrell, die twee gerepareerde ringen kwam ophalen werd eveneens naar de achterkamer ROTTERDAM OP Z'N BEST PIOO - HAVENRONDVAARTEN - DELTATOCHTEN ILIJDORP - EUROPAS MODERNSTE DIERGAARDE IEK UITZICHT OP 110 M. HOOGTE Binnenvaart naar Berlijn Elegant, niet veel groter dan een pakje sigaretten, zéér gemakkelijk te bedienen, dat zijn zo enkele eigen schappen van de voortreffelijke CANON DEMI, de halfformaatcamera met ingebouwde belichtingsmeter! Het objectief is rag- scherp en u maakt 72 perfekte opna men op een normale kleinbeeldfilm. c 195.- incl. polsriem en etui van leder. BERLIJN De Verenigde Staten, •ankrijk en Groot-Britannië hebben ;i een gisteren in Bonn uitgegeven ge meenschappelijke verklaring vastge houden aan hun rechten op de binnen wateren naar Berlijn. Zij betogen, dat Wilt u meer weten? Vraag uw fotohandelaar en koop zo'n echte Canon-Camera voor weekend en vakantie! Canon-Camera's: objectief bezien beter! IMP. N.V. BORSUMIJ-WEHRY DEN HAAG AMMAN Egypte en de Jemeniti- sohe republikeinse regering hebben het voorstel van koning Hoessein van Jordanië om besprekingen te houden over een staakt-het-vuren, aanvaard. Het voorstel was gericht tot Egypte, Saoedi-Arabië, en de republikeinse en royalistische leiders van Jemen. Er zou een inter-Arabische vredesmacht in het leven geroepen moeten worden die in Jemen toezicht uitoefent De strijden de groepen zouden onder bevel van deze macht moeten komen, terwijl alle buitenlandse troepen het land moeten verlaten. l De nieuwe Indonesi sche minister van ver bindingen, kapitein Par tono, die directeur is ge weest van de Garuda In donesian Airways, heefi de Indonesische vrouwen gewaarschuwd voor he' „gevaar om door zachte strelende woorden, die mogelijk gemakkelijk weerklank vinden in de harten van de Indone siërs, in het kamp der nieuwe kolonialisten en imperialisten te worden gelokt". Partono zei dit in een toespraak tot vrouwelijke vrijwilligers. Hij voegde eraan toe: „Het zijn speciaal de vrouwen, die gemakke lijk kunnen worden ver leid door beloften van een rijk en geriefelijk leven. Dit is ook de re den, dat Indonesië gedu rende 350 jaar door kolo nialisten kon worden be- l Een eerste druk van Alice in Wonderland van Lewis Carroll bracht gis teren op de veiling van Christie 40.000 gulden op. Het boek dateerde uit 1865 en maakte deel uit van een verzameling van de graaf van Harewood. De collectie van de graaf bracht in totaal 420.000 gulden op. I Gisteren is in Surina me het emancipatiefeest gevierd ter herdenking van de afschaffing van de slavernij in 1863. Naast dankdiensten in vaak eivolle kerken, stonden onder meer bo- tenwedstrijden op de brede Suriname-rivier en de gebruikelijke show van „koto-missies" bij het gouverneurshuis op het programma. Enkele jaren geleden werd door de Surinaamse regering bepaald, dat de dag voortaan „Dag der Vrij heden" zou heten en door alle bevolkingsgroe pen zou worden gevierd. In feite zijn het echter nog steeds de creolen, die het feest vieren. De Italiaan Antonio Jarrera beleefde een merkwaardig avontuur. Een zwaardvis viel zijn lichte motorboot zestien kilometer buiten de kust aan. Het bootje werd lek. Tien uur lang hield hij zich drijvende op een luchtkussen. Toen werd hij opgepikt door een tanker. de rechten van de geallieerden niet door eenzijdige maatregelen kunnen worden aangetast. Bondskanselier Er- hard heeft gezegd, de nieuwe uitdaging van de DDR zeer ernstig te nemen. Hij deed een beroep op het westen, voet bij stuk te houden. Gisteren is de maatregel van de DDR van kracht geworden. Deze wil West- duitse binnenschippers ertoe dwingen voor het gebruik van de binnenvaart- route naar Berlijn aan de DDR-autori- teiten een registratiesom van 200 mark te betalen. Tot dusver werden vergun ningen om naar Berlijn te varen door de scheepvaartinstanties in Hamburg en Magdeburg (DDR) verstrekt De DDR wil nu een officieel document hiervoor invoeren. De plaatsvervangend minister van verkeer van het Ulbricht-bewind, Horst Schlimper. zei in een vraag gesprek met ADN, dat de rechten van de westelijke geallieerden inzake de regeling van de binnenvaart in Oost- Duitsland niet meer bestaan. Hij ver klaarde, dat twintig jaar na de oorlog niet meer kan worden gesproken van een bezetting en dat al het gepraat over „zogenaamde bevoegdheden van de westelijke mogendheden duidelijk niet meer steekhoudend is". Nog juist tijd voor PRIMATOUR TEGEN REISZIEKTE Werkt snel en lang gebracht. Zij moest haar diamanten ringen van de vingers schuiven en aan de bandieten afstaan. Toen Epstein de zaak binnenkwam waren de bandieten bezig alle pla teaus met diamanten, smaragden, saffieren en andere edelstenen leeg te maken. „Kan ik u misschien helpen?" vroeg een der bandieten. „Ik wacht wel tot mijnheer Kobrin weer vrij is", antwoordde Epstein. De bandiet trok daarop zijn revol ver, liet Epstein zien dat deze ge laden was en zei „sluit je ogen". Epstein werd daarop naar de ach terkamer gedreven en van zijn por tefeuille beroofd. „Zij waren toch wel keurig", zei Ep stein later, „zij namen 50 dollar uit de portefeuille, die zij mij vervol gens met de papieren teruggaven Mevrouw Farrell, die even later bin nenkwam, ging op een stoel op Ko brin zitten wachten. Zij onderging eenzelfde lot als Epstein, maar zij had 100 dollar weten te redden door deze van haar beurs in een toilet zakje met ritssluiting over te heve- Astronauten voor tweeweekse reis aangewezen HOUSTON Het centrum voor ruimtevluchten in Texas heeft bekend gemaakt dat de astronauten Frank Borman en James Lovell zijn aange wezen als bemanning voor het ruimte schip Gemini-7, dat volgens de plan nen in het eerste kwartaal van 196t een vlucht van ongeveer 14 dagen zal maken. Als plaatsvervangers zijn aan gewezen Edward White en Michael Collins. De Indonesische uitvoer van olie is vergeleken met vorig jaar gestegen met 12.000 barrels per dag, van 288.000 tot 300.000 barrels. Drie nieuwe putten op Sumatra, geëxploiteerd door Caltex Paci fic, leveren thans geheel aan het buiten- WATERLOO Een vrachtwagen heeft in Waterloo, waar Napoleon 150 jaar geleden ten onder ging, grote schade aangericht in een der musea, die aan het trotse wapenfeit herinneren. De bestuurder van de vrachtauto verloor de macht over het stuur bij een poging een botsing met een personenauto te vermijden. Hij reed dwars door de muur van het museum en kwam midden in het kantoor tot stilstand. De chauf feur is korte tijd later in het ziekenhuis overleden. De collectie voorwerpen, die aan de ondergang van het toenmalige Franse imperia lisme herinneren, bleef ongedeerd. Het kantoor is echter geheel ver nield. Vrouw ontvoerde kind om geliefde te behouden LISSABON Een aantrekkelijk fabrieksmeisje heeft van een strand bij Lissabon een baby ontvoerd om de man die haar in de steek dreigde te laten aan zich te binden. Al geruime tijd geleden had zij, toen de man met wie zij aanvankelijk samenwoonde een verminderde be langstelling voor haar toonde, zwan gerschap gesimuleerd. Zij bezocht hem in positiekleding en zei dat zij een kind van hem verwachtte. Later beweerde zij bevallen te zijn. Toen de man, na vergeefs aandringen hem het kind te tonen, aan haar woorden ging twijfelen verschafte zij zich op het strand een baby van ongevveer vier maanden. Drie dagen later kreeg de politie eeninlichting van een onbe kende waar het ontvoerde kind zich bevond. Het was goed verzorgd. Soebandrio polst Boumedienne over diens koers ALGIERS/LONDEN De anti communistische binnenlandse politiek van het nieuwe regime in Algerije is voor de Indonesische minister van buitenlandse zaken, Soebandrio, aan leiding geweest om eens met de sterke man Boumedienne te gaan praten. Soebandrio, die gisteren in Algiers is aangekomen, zal trachten uit te zoeken of kolonel Boumedienne voor nemens is af te wijken van de tame lijk anti-westerse koers van zijn voor ganger, president Ben Bella. De Indonesische minister, die han delt in opdracht van president Soe- karno, en een aantal andere rege ringsleiders zijn bevreesd dat Boume dienne in hun strijd tegen kolonialis me, neo-kolonialisme en imperialism* hen in de steek zal laten. Intussen wordt uit Londen verno men, dat de Britse regering het nieuw* Algerijnse regime heeft erkend. Ja, speldjes-regen bij 5 CELWA produkten: CELWA tisjoe - uniek zacht toiletpapier: 0,65 CELWA damesverband - sneeuwwit wegwerpverband: 0,85 CELWA kant-en-klaar luiers sterk absorberend: 1,75 CELWA keukenrol - gemak - kelijk èn sterk2 stuks 0,90 CELWA kwartet - 4 rollen toiletpapier in één pak: 1,00 kenmerk voor kwaliteit Gezondheidscentrum Flevoland DRONTEN Met het open draaien van het kraantje van een bloedplasma-apparaat verrichtte gisteren de staatssecretaris van sociale zaken en volksgezondheid, dr. A. J. H. Bartels, in Dronten op symbolische wijze de opening van het gezondheidscentrum voor Oostelijk-Flevoland. Hiermee is een voor geheel West- Europa unieke vorm van medische zorg officieel in werking gesteld. Als de proef slaagt zal getracht worden om elders in Nederland een dergelijke vorm van medische zorg in te voe ren. Eén gebouw Twee jaar geleden werd begonnen met de bouw van het centrum. Het gebouw kwam verleden jaar gedeeltelijk gereed en werd toen direct in gebruik genomen. In het gebouw zijn tevens de kruisver enigingen ondergebracht. De huisartsen en de tandartsen houden er spreekuur Slachtoffers van verkeers- en „nder® ongevallen wordeh er behandeld en in de toekomst zullen er ook specialisten spreekuur houden. Ook de Drontens» apotheek is erin ondergebracht, zodat de gehele medische zorg in Dronten in één gebouw is geconcentreerd. De huisartsen uit de andere dorpen in Oostelijk Flevo land werken nauw samen met het ge zondheidscentrum. Het is thans zo dat elk zich in de nieuwe polder vestigend gezin direct wordt onderzocht door een huisarts die de medische en sociale antecedenten van het gehele gezin op vraagt en noteert Het liet in de bedoeling dat het gezondheidscentrum in de toekomst ook een sociaal werkster zal aantrekken. Elke bewoner van Flevoland zal dan in de toekomst medisch en sociaal van „de wieg tot het graf' worden begeleid. Alle medische en sociale gegevens van de bewoners zullen in een kaartsysteem worden verwerkt en dat zal, zoals staatssecretaris Bartels het zei, niet al leen ten goede komen aan de Flevolan ders, maar het kaartsysteem zal op den duur ook een schat van gegevens bevat ten voor medisch wetenschappelijk on derzoek. Basissalaris Het centrum heeft een directeur en 22 vaste medewerkers. De huisartsen in Oostelijk Flevoland mogen niet meer dan ten hoogste achttienhonderd patiënten hebben, met het oog op de vele extra werkzaamheden die zij hebben te ver richten om hun werk ten behoeve van deze nieuwe vorm van gezondheidszorg goed te kunnen doei De inkomstenderving, die zij hierdoor ondervinden, wordt door de stichting Gezondheidszorg Oostelijk Flevoland vergoed in de vorm van een vast basissalaris.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 9