m alles e kan met celmuur Brick Bradford Walter en Connie komen volgend seizoen weer —Toch is het zo! «Jesje en Josje Senmoet DE STENEN ZONDE 11 DONDERDAG 1 JITLI 1965 ETHERGOLVEN-ETHERGOLVIN-ETHERGOIVEN-TTHERGOLVEN Er was niet te ontkomen aan de druk, die het gesprek, dat NCRV-ver- slaggever Nico Heizenberg gisteravond in .Attentie" voerde met de Ameri kaanse negersohrijver James Baldwin, maakte. Hij antwoordde zelden recht streeks en verloor zich vaak in filoso fische bespiegelingen. Zo deelde hij mee dat er „meer Amerikaanse neger schrijvers zijn dan u denkt", en dan werken noemende en geen namen auteurs. Hij bagatelliseerde de grote roem, die ds. Martin Luther King om geeft; .Martin is een kennis van me. Nee, ik heb soms een andere mening. Hij doet wat Jiij kan om een tiende van de bevolking in het gareel te houden' Of de politici in de V.S. voldoende doen in het rassenvraagstuk? „Zolang men spreekt van een rassenstrijd ko men we niet verder. De zuidelijke agent is het slachtoffer van de misda den die worden gedaan jegens de zwar ten, niet het dode negerjongetje". Merkwaardige en wat verwarde uit spraken deed Baldwin over de kerk waarin hij zich niet thuisvoelt: ,Jk ge loof in het leven en dat God liefde is en daarmee ben ik op de kerk vóór". Ook betoogde hij dat het blanke meerderheidscomplex" waaruit alle rassenhaat is voortgevloeid"uit Europa door emigranten van weleer is ge ïmporteerd in Amerika (slavenhandel) en dat deze nu op Europa terugslaat: „Jullie zult het moeilijk krijgen. Ik be schuldig niemand, maar ik stel verant woordelijk. Jullie zult moeten leren zeggen: ik weet het, en spijt erkennen". En over de apartheidskwestie in Zuid- afrika: ,£uropa moet druk oefenen op Zuid-afrika door de economische en militaire overeenkomsten te schenden" „Moeten wij dat?", vroeg de heer Hei zenberg, ,Ja, dat moet", herhaalde James Baldwin met een laatste felle blik uit zijn sterk-meesprekende ogen. Alzo gaf de NCRV met dit gesprek een belangwekkende informatie, omdat men nu ook eens kon vernemen welke gedachten jonge negerkunstenaars heb ben over het rassenconflict in Amerika. Dat verscherpt het algemene inzicht en deze toon moet ook worden gehoord, ook al is die doortrokken van een an dere essentie, dan die, welke de vrede lievende prediking van dr. King ken merkt. AVRO mikt nog steeds op hele radio- en televisienetten (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Blijkens een hoofdartikel van de hand van haar perschef Hans Reinhardt dat de AVRO in haar pas-verschenen pro grammablad opnam, mikt deze om roepvereniging nog steeds op de per soonlijke exploitatie van een heel radio-televisienet, al wordt nu niet meer gesproken van wélke. De AVRO blijft bij haar al eerder uitgesproken twijfel aan het totstand komen van „openheid" in het bestel volgens ideeën, vastgelegd in de nota van minister Vrolijk, maar meent dat openheid alleen kan worden verwer kelijkt wanneer „de zendtijd op een of meer zenders geheel wordt toege wezen aan één organisatie, die zorg draagt voor de (artistiek-) technische realisering van het door een breed samengestelde, representatieve pro grammaraad uitgestippelde beleid, waarbij inderdaad alle groeperingen en meningen naar evenredigheid voor microfoon en camera kunnen worden gepresenteerd." „En dat", zegt het artikel, „is het doel van de AVRO sinds haar oprich ting. Daarvoor heeft zij ook twee jaar geleden al een plan gepubliceerd, dat voorziet in zulk een algemene taak voor de AVRO, terwijl dan de gerich te omroeporganisaties terecht kunnen op het andere net." Hoewel er hier wordt gesproken van „het andere net" bedoelt het artikel een radio- én televisienet, gezien het destijds gepubliceerde AVRO-plan. Want, zegt het tenslotte, zo zou niet alleen versnippering wor den vermeden, maar zouden kijkers en luisteraars te allen tijde kunnen kiezen uit gerichte programma's en een programma van meer algemene aard. BUSSUM Het moge waar zijn, dat de NTS op dinsdag 6 ju li a.s. de 39ste en tevens laatste Engelse les met Walter en Connie uitzendt (een les die op 13 juli nog wordt herhaald), maar dat bete kent geen afscheid van het popu laire jonge paar. Ze verdwijnen slechts een paar maanden van het scherm om dan nog vaker terug te keren. We weten, dat vooral vele oudere kijkers wat teleurgesteld zijn, omdat zij bij het ijverig volgen van de onderwijzende avonturen van Walter en Connie toch hun jeugdig tempo niet hebben kunnen bijhouden en dus niet zóveel van de lessen hebben opgestoken als zij hadden verwacht. Kijkers die vroeg met vakantie zijn gegaan, hebben het einde van de is niet voldoende kunnen volgen, en nog weer anderen hebben het zonder boekje gedaan of zijn te laat begonnen.... Voor al dezen zal het een vreugde zijn te vernemen, dat de hele cursus volgend seizoen op Ned. 2 wordt herhaald. Men kan er zich van nu af aan reeds op voorbereiden om straks gelaarsd en gespoord klaar te staan als Walter en Connie, te beginnen op hun huwelijksdag, belangstellenden weer het abc van de Engelse taal gaan onderwijzen. Wie de cursus wél goed onder de Hilversum I 402 m. NCRV 19 00 Niet weer praatje. 19.10 Radiokrant. 19.30 Geestellj. ke liederen (gr.). 19.45 Modeme orkestmu ziek (gr 20.00 Zomermozalek (gevarieerd programma. 22 00 Kerkorgelconcert (opn.): moderne en semi-klassleke muziek 22.30 Nieuws en SOS-berichten. 2240 Avondover- denkinR. 23.00 Boekbespreking. 23.05 Klassiek Volksliedjes zullen Taptoe vervangen (Van o e radio- en tv-redactie) BUSSUM Omdat maandagavond al een reportage van de NATO-Tap- toe in Arnhem is uitgezonden als haastig-ingevoegd onderdeel van het nationale televisieprogramma, zal de AVRO dit voor vanavond aangekon digde programma op Ned. 1 vervan gen door de muzikale show „Wage- wage-wiede-wiede-waag". t is een op 29 december jl. gemaakte opname van de finale in de volksliedjescompetitie, gehouden in het kader van het Hartewens-festival. Een groot aantal jonge amateurs heb ben hieraan meegedaan, maar in de| finale zijn o.a. ook de Padre Twins opgetreden. Marie-Cécile Moerdijk, die ook deel uitmaakte van de jury, presenteerde het programma, dat gegeven werd in de Oudhollandse omgeving van de Waag in Haarlem. Als televisiespel zendt de AVRO een Duitse eenakter uit, waarin een zichzelf-overschattende voetballer niet wil merken, dat zijn tijd voorbij is en hij zich moet terugtrekken. Hoe hem dat aan het verstand wordt gebracht maakt het spel duidelijk. Boek gekocht: 340.000.- LONDEN Het boek dat Robert Her- ich tussen 1612 en 1624 geschreven heeft over gemeenplaatsen in de poëzie is dins dag op Sotheby's veiling verkocht voor 340.000 gulden. Het manuscript is gedeeltelijk in rijm 1 proza. Het bevaat twaalf pagina's poëzie in de hand van de dichter met tal van verbeteringen en er staat een aantal gedichten in over Lady Frances Howard, wier scheiding van Esse en haar huwelijk met Somerset haar berucht gemaakt hebben. VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 AVRO 7.35 uur Lucy Ball gaat met haar twee kinderen op stap om opnamen van een Danny Kaye-show bij te wonen. Maar. 8.20 uur een documentair trogramma over de economische opbouw van Japan. 9.10 uur het Duitse televisiespel „Sportvrienden" en 10.05 uur een programma van volksliedjes. Ned. 2 KRO 8.01 uur optreden van Bert Brugman's marionettentheater 8.30 uur documentaire over „achtergebleven Nederland tussen Maas en Waal. 9 uur een aflevering van „Het grote avontuur": pioniersarbeid van een emigrantengezin in het Amerika van 1875. VANAVOND TE HOREN -Hlversum 1 NCRV 8 uur begin van twee uren zomeramusement, waarvoor bijdragen zijn geleverd door het recreatiecentrum „De Faasbloem" in Chaam. 10 uur gaat Thijs Kramer het orgel in de St. Lambertuskerk in Helmond bespelen. 10.40 uur dagsluiting in „De Faasbloem". Hilversum II AVRO 8.15 uur stereofonische uitzending van een rechtstreeks door te geven concert van het Holland Festival. Bernard Haitink dirigeert het Concertgebouworekst in werken van Pijper, Mozart (vioolconcert in G. solist Wolfgang Schneiderhan) en Brück- ner (9e symfonie). 11.05 uur weer stereofonische uitzending, nu van nieuwe platen. knie heeft gekregen kan zich eens verheugen, want de NTS heeft voor het komende seizoen ook de „Walter and Connie reporting" aange kocht. Die gaat op Ned. I de ether in Wij hebben U al eerder iets var deze cursus verteld: Walter en Connie hebben dan al een flinke zoon en reizen met hem door Europese landen, zodat vooral de toerist dan van hun gesprekken veel kan leren. En wie is er tegenwoordig geen toerist? Het tweetal komt dus op 6 juli voorlopig afscheid nemen en wel door naar een partijtje te gaan, natuurlijk het avontuur al weer Anders van opzet is de Franse cursus, welke de NTS al beloofd had voor de komende winter. Dit lessenreeks van Télé-Hachette, geti teld „En France comme si vous y étiez". Al komen er dan geen Walter en Connie aan te pas, deze televisie cursus is beslist niet minder aantrek kelijk en instructief, zegt de NTS en dat wachten we dus belangstellend Via gesloten keten Kleurentelevisie op lange afstand (Van onze radio- en tv-redactie) EINDHOVEN Ter gelegenheid van het Congres van de FITCE (Fed. des Ingénieurs des Télécommunica- tions de la Communauté Européenne) dat vanmiddag gast was van Philips, heeft de NTS in samenwerking met PTT en PTI een televisieprogramma op gesloten keten gerealiseerd, waar bij voor het eerst proeven met kleu- renuitzendingen op lange afstand werden genomen. De proeven hebben een bevredigend resultaat gehad en werden door de congressisten met belangstelling bekeken. De uitzending werd verzorgd Waalre en door de beelden enige malen te laten doorzenden naar de zenders Roermond en Smilde, kon men binnen de Nederlandse grenzen een afstand van 1100 km overbruggen, eer zij op de beeldbuis kwamen. Aangezien het een uitzending op gesloten keten betrof, konden alleen de hierop aangesloten toestellen (die normaal ook bij de proef uitzendingen zijn betrokken) deze opvangen. De congressisten in Eindhoven zagen het programrtia op eidophor-schermen. Vooraf werd er een schakelpro gramma uitgezonden waaraan bijdra gen werden geleverd door Teleac in Delft, door Schiphol via een reporta gewagen van de NTS, en door de PTI in Hilversum. Voor de kleurenuitzen- ding werd de daarvoor ingerifchte studio in Waalre gebruikt. Champagne voor de hijgende reporter Bij de Hilversumse kantoren van de NTS is gisteren door een milde en teerhartige gever een fles champagne bezorgd voor..- de reporter Nico Heizenberg, die dinsdagmiddag tijdens de rijtoer door Den Haag zo hij gend achter de auto van Konin gin en Prins aanholde. U zult zich herinneren, hoe de woorden: „De Prins ziet mij nu" en ,.De Koningin ziet er als het ware uit uls een gelukkige moe der die in het geluk van haar dochter deelt" er bijna kreu nend bij hem uitkwamen.... Het was puur enthousiasme en eigen initiatief, deze draf-in de-stoet. zijn regisseur had hem er niet eens opdracht toe gege- Maar de goede gever was van mening dat Nico Heizenberg toch op verhaal dient te komen na zo'n krachtoer. Vandaar de fles opwekkennat. NTS: 20.00 Journaal. AVRO: 20.20 Docui taire over Japan. 21.10 Sp< prof. voetballer, documen- Nederland II: NTS 20.00 Nieuws in het kort. KRO: 20.01 Spectacle Poupée. marioni tentheater. 20.30 Twee-P' - reportage over een achter land. 21.00 Het grote avo het bestaan (Teeth of the lion) .documentaj re 21.50 Onze man in Parijs. 22.10 Einde. België: Nederlands pro gr. kan. mot Ben Hilversum I 402 m. KRO: 7.00 Het levende Woord, metdltatie. 7.05 Ouverture: reporta ges en commentaren, wegeninformatie en lichte grammofoanmuziek. (7.307.40 Nieuws Plus minus. 8.00 Overweging). 8.30 Nieuws. 8.40 Jaarfeest van de Zonnebloem: Hoogmis. S.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.05 In do platensoos: verzoekprogramma voor oudere luisteraars (10.30 Weeroverzicht). 1100 Voor de zieken. 11.40 Licht instrumen taal ensemble. 12 00 Angelus. 12.03 Promena de-orkest (opn.): Populalr-klassieke muziek. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.40 Aktualiteiten of grammo- dio. Tussen 15.30—17.00 Reportages Tour de Codalichte muziek voor tiener en twer HUversun ochtendgym I 7.20 Lichte grammofoonmuziek. 7.25 Van de voorpagina. 7.30 Lichte grammofonmuziek. (Om 8.00-8.10 Nieuws). 9.00 Te land en te water, een informatief programma voor weg en waterweggebruikers. VPRO: 9.40 Mor genwijding. VARA: 10.00 Schoolradio. 10.20 Lichte grammofoonmuziek 11.00 Nieuws 11.02 Voor de kleuters. 11.15 Vrij entree cabaret (herhaling van 4 oktober 1964). 11.4( grammofoonmuziek. 12.00 Licht orgel- MPi l/*i«ilri« ding voor de landbouw. 12.41 muziek (gr.). 12.55 13.00 Nieuws. 13.10 Actualiteiten foonmuziek. 13.25 Beursberichten. 1 Schakeringen, een reeks programma's c r in Woord en Muziek. 1 zangsoliste. 15.00 Lichte grammo- c. VPRO: 16.00 Nieuws. Aanslui tend: Damesbladen zijn ouder dan u denkt (II). lezing. 16Y.15 Gobelin: aspecten Franse lied. 16.45 Nieuwsdienst voor nieuws gierige kinderen. 16.49 Voor de jeugd. 17.30 ondo: Nede-'-- Nederland I: NTS: 14.00-16.00 Reportag van het Internationaal Tennistourr Wimbledon. België: Nederlands progr. Kan. 2 er 1852) De aanpassing van levensvor men aan de meest barre omstandighe den ls een van de verbazingwekkend ste hoofdstukken van de biologie. Diep onder de grond, in aarde en moerassen, waar geen zuurstof kan doordringen, leven bijv. bakteriën die afstand van de zuurstof hebben ge daan en hun energie op andere wijze bemachtigen. Zo zijn er zwavelbakte- riën, stikstofbakteriën, gistingsbakte- riën. ijzerbakteriën. bakteriën die in petroleum leven e.d. Allemaal levens vormen die het zonder zuurstof kunnen stellen. Ook bij hogere levensvormen kunnen we iets dergelijks waarnemen, deze dieren zijn m.i. niet geheel te vergelijken met anerobe (zonder zuur stof levende) vormen omdat deze parasieten alle energie aan de gast heer ontlenen en dus niet als zelfstan dig wezen kunnen bestaan. Hoe het ook zij, in beginsel zijn levensvormen mogelijk die het zonder zuurstof kunnen stellen. Zou in de atmosfeer van Mars, die zó ijl is, dat zij met de aardse atmosfeer op een hoogte van 17 km kan worden verge leken, zuurstof zij het dan in geringe concentratie voorkomen, dan zouden zich misschien levensvor men kunnen voordoen die op een hogere trap staan dan de ten voor beeld gevoerde bakteriën. Korstmos sen, die zowel in de verzengende hitte van de Sahara, als in de barre koude van de Himaiaja op een hoogte van 5000 m kunnen tieren, blijken gehard te zijn tegen de meest ongunstige omstandigheden hier op aarde. Wel licht zouden zij dan óók (zij het misschien in een andere vorm) op Mars kunnen voorkomen. Maar het is Zuurstof en leven even goed mogelijk dat door gebrek aan voldoende zuurstof op alle leven ontbreekt. Om kort te gaan: indien een betrekkelijk geringe concentratie van dat gas in de atmosfeer van Mars aanwezig is. kunnen we de mogelijk heid van het bestaan van enig primi tief leven niet bij voorbaat uitsluiten. Want de korstmossen, die een samen leving vormen van wieren en schim mels, zouden zich hebben kunnen aangepast aan de geringe zuurstofcon centratie. Iets dergelijks zien we zelfs in bescheiden vorm bij de mens (die uiteraard veel minder resistent is dan dergelijke primitieve levensvormen). Bergbewoners hebben bijv. zoals onderzoekers bij herhaling hebben vastgesteld een groter aantal bloed lichaampjes dan de bewoners van de laagvlakte. De oorzaak van deze aan passing moeten we zoeken In de veel ijlere lucht, waarin bewoners van het bergland verkeren, zodat zij moeilij ker zuurstof opnemen dan hnn mede mensen in lagere luchtlagen. Dit nadeel van de ijlere lucht kan worden gecompenseerd door een groter aantal bloedlichaampjes, die voor het trans port van de zuurstof naar het organis me moeten zorgdragen. Ziedaar dus een vorm van aanpassing, waarvan de mens zelf zich in het geheel niet bewust is en die zich buiten zijn medeweten voltrekt. In deze zin zou het meest primitieve leven, zoals dat van korstmossen, zich ook hebben kunnen aanpassen en handhaven onder de barre omstandigheden die op Mars heersen en die bij ons weten geen plaats voor hogere levensvormen Nadruk verboden. H. Pétlllon 46. „Jullie zouden kunnen gewichthef fen, Barend." zei Josje. „En misschien »g een leuk clownsnummer doen. Jesje i ik geven een poppenkastvoorstelling." „Hebben jullie dan een poppenkast?" vroeg Berend verbaasd. „Die hebben we van oom Derk te leen gekregen", vertelde Josje. „Wat denken jullie, doen jullie mee?" „Natuurlijk, altijd!" sprak Barend. „Maar waar moet de voorstelling worden gehouden?" „Ja...," zei Jesje een tikje aarzelend. „Bij ons in de kamer misschien." „Dat gaat niet." zei Benend beslist. „Nee. ik weet iets veel betere. Hier bij ons in het pakhuis. Dat maken we netjes aan kant we zetten een paar rijen stoelen neer en hangen nog wat slingers op. Dan zul je eens zien hoe leuk het er hier ..O, geweldig. Berend!" riep Josj« „Dat vind ik nog eens fideel." „Ik vind het een veel te aardig plan van jullie," antwoordde Berend. .Maar jullie moeten wel voor de bezoekers zorgen, hoor jongens. Wat wilden jullie de mensen laten betalen?" ,Een dubbeltje", zei Jesje. „Een gulden!" riep Josje. „Een gulden is te veel, maar een dubbeltje weer te weiig", zei Barend, dubbeltje weer te weinig", zei Barend, voor volwassenen en één kwartje voor kinderen." „Ja, dat is een goed idee!" riepen Jesje en Josje tegelijk. „Hoeveel mensen zou den er hier in het pakhui* kunnen, Berend?" „Nu, toch gauw een zestig, zeventig," rekende Berend uit. „Maar zoveel bezoe kers zullen jullie niet krijgen. Waar moet je die vandaan halen?" „We zeggen het naturlijk tegen alia kinderen in onze klas," zei Josje. „En dan vragen we of ze ook hun vader en moeder meebrengen." „Dat lijkt me niet gek," knikte Barend. „Vaders zullen er wel niet veel komen, want die moeten werken, maar moeders komen misschien wel mee." .Maar hoe komen we aan zoveel stoelen. Barend?" riep Jesje uit. 49 Dan doet Siewert zijn verhaal. Vanaf zijn geboorte in het veen, waar het armste volk van de hele wereld woont. Zijn moeder werd door haar minnaar in de steek gelaten toen ze het kind verwachtte. En ofschoon Siewert er niets aan doen kon dat zijn vader zo gehandeld had, werd hij er toch vanaf zijn geboorte op aangezien. Eerst met medelijdende blikken, later werden ze verwijtend bij het minste. Er was heel veel wat hij niet mocht doen, omdat hij geen vader had. In het begin begreep hij hun houding niet, zijn moeder had toch gezegd dat zijn vader gestorven was voor zijn geboorte. Toen hij zich daarmee wilde verweren, bespotten ze hem. En hoewel hij er niets aan doen kon, trof de waarheid hem zo diep dat hij zich, sinds hij die wist, afzonderde. Zijn stroef gezicht, dat geleek op de turven waartussen hij had rondgekropen, werd nog stroever en om het leed te verbergen sloeg hij zelden zijn ogen op. Daarom noemden de mensen hem een gluiper, die altijd iets in zijn schild voerde en zij schuwden hem zoals hij het hen Hun woorden en blikken kerfden zijn ziel en maakten dat zijn wezen verwrongen werd, maar dat kon niemand zien. Nog eer hij volwassen was stierf zijn moeder. Zij had zich doodgewerkt met neergeslagen ogen om haar schande. Ze werd op en hoek van het kerkhof begraven. Daarna zwierf de jongen als een verschoppeling van de een naar de ander. De mannen joegen hem weg als het hun beliefde en ze haalden hem aan voor het vuile en zware werk. De vrouwen waren vriende lijker, maar nooit kreeg hij een plaats bij hun eigen kinderen, omdat hij een bastaard was. door DIGNATE ROBBERTZ Zoals een hond kan schooieren om nog wat meer dan een stuk brood, hunkerde de jongen naar een vriendelijk woord, naar een hand die goed was en warm. 'k Geloof niet dat ze begrepen hoe je toch nog een kind kunt blijven als je al lang een werkezel bent. Toen ik een man werd, leerde ik ook het verlangen van een man kennen. In die tijd werkte ik bij de rijkste veenboer van de contrei, waar al de anderen tegenop zagen. Hij was de baas, dat zag je aan zijn ogen en je hoorde het in zijn stem. Niets en niemand werd door hem ontzien. Dat heb ik ondervonden. De mulder kan niet blijven zitten. Hij beent het erf op en neer en grijpt enige keren in de lucht alsof daar iets is wat hij alleen ziet. De veenboer had een dochter, zijn vrouw was allang dood. Daarom had hij het meisje verwend met geld, waarvoor ze alles kon kopen wat ze hebben wilde. Ze was eenvoudig en hunkerde evenals Siewert naar wat meer dan het toege- worpene. Ik wist dat het nooit kon en toch wilde ik niet weggaan. Ik kon dat niet en zij wilde mij niet loslaten. Het duurde niet lang tot haar vader het wist. Hij dreigde haar liever te zullen doodslaan dan toe te staan dat ze zidh zou vergooien aan een schooier. En dat was ik niet. God weet dat ik geen schooier was in de zin zoals de veenboer het bedoelde. Ze hebben nog meer om me gelachen dan ze al gedaan hadden, ze lachten mijn verdriet weg. Ze hebben me leren haten. Ook dat weet God, al weet ik niet of het me zal worden ver geven. Diep voorovergebogen zit de mulder op da voertrog en het is of hij, wat zolang in hem verborgen werd gehouden, nu met smart en moei te te voorschijn moet brengen. De veenboer zocht een andere bruidegom voor zijn dochter en dwong haar om met hem te trouwen. Ze was nog jong en niet opgewassen tegen zijn brute wil. Binnen het jaar stierf ze met het kind dat ze niet ter wereld kon brengen. Ik groef in het veen toen ik het hoorde en ik groef ook op de dag toen ze begraven werd. Tergend langzaam en zwart zag ik in de verte de wagen Toen werd de turf die hij moest steken en het veenwater dat over zijn voeten sijpelde, nog zwarter. Zijn tranen die hij wegveegde, schroei den zijn handen, zo fel was het leed en zo fel brandde de haat. Niet lang daarna stond hij tegenover de veenboer. Blindelings had hij gesla gen, zich vastgrijpend en vastbijtend aan de gehate. Verweer hielp niet. Siewert was wel kleiner, maar zijn haat en verdriet waren onmetelijk. Daags daarna werd de dode veenboer gevonden. Siewert werd ondervraagd, maar hij wist zich zo goed te verdedigen dat niemand hem iets ten laste kon leggen. (Wordt vervolgd)

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 11