Zaterdagavondprogramma (NCRV) viel niet mee Brick Bradford —Toch is het zo! Weinig vertier voor Bondsdagleden Jesje en Josje Senmoet [DE STENEN ZONDE] MAANDAG 28 JUNI 1965 ETHERGOIVEN-ETHERGOIVEN ETHERGOIVEN-ETHERGOIVEN ITHERGOIVEN-ETHERGOIVÉNETHERGOIVEN-ETHERGOIVEN- Praagse tv wil Secam-systeem verbeteren (Van onze radio- cn tv-redactie) PRAAG Demonstraties met kleu rentelevisie volgens het Amerikaanse en het Franse systeem, gehouden tij dens het Tv-festival, hebben niet de gewenste voldoening gegeven. Bij de beproeving van het Franse systeem. waarbij gebruik werd gemaakt van kleurenfilmpjes bestemd voor bios coopreclame. bleek er een teveel aan kleur te ontstaan op de buis. Wit werd rose, geel werd groenachtig. Ook ontsier den hinderlijke lichtflitsen de uitzendin- De hoofdingenieur aan wie de demon straties waren toevertrouwd, zeide dat Tsjechoslowakije niet uit politieke over wegingen vóór het Franse SECAM-sys- teem heeft gestemd; men geloofde ge woon dat dit beter was dan het Duitse of het Amerikaanse. Maar deskundigen bij de Tsjecische televisie zijn nu bezig, zelf verbeteringen in het SECAM-systeem aan te brengea Zij menen hiermee een welkome bijdra ge tot de Europese kleurentelevisie te kunnen geven. Intussen zal de Praagse televisie pas in het seizoen 1970/71 'met kleurenexperi- menten grtan beginnen. >Jk. AVRO verliest vele leden f (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De AVRO boekt regelmatig ledenverlies. Tot nu toe wil zij echter haar juiste cijfers niet publiceren. Wel zal dit moeten gebeu ren in de jaarlijkse Algemene Verga dering welke op zaterdag 3 juli a.s. ir Maastricht wordt gehouden. De AVRO-voorzitter. mr. L. H Slotemaker, blijft optimistich bij dit alles. Ook schenkt hij voorlopig wei nig aandacht aan het feit, dat zich toch weer een actie-comité heeft gevormd, dat niet tevreden is over de gang van zaken. Hij meent, daarvan in Maastricht wel meer te zullen Er blijft narigheid binnen de AVRO luisterkring bestaan. Men heeft zich twee jaar geleden laten geruststellen door de aankondiging van „grootse plannen" en de acties gestaakt. Maar er komt nog niet veel van die plannen tevoorschijn. Met het beloofde vormen van jeugdkernen schiet het ook niet op en er zijn nu leden, die haring of kuit willen hebben. De heer Slotemaker meent, dat men niet overhaast tewerk moet gaan met uitvoering van plannen, maar alles zich kalm moet laten ontwikkelen. Indien er leden zijn die anders denken en geloven dat de plannen niet verder komen dan vage aanduidingen, dan zal dat ter verga dering wellicht blijken. Geleerden voor maanvlucht HOUSTON Het Amerikaanse bu reau voor lucht- en ruimtevaart heeft uit 1700 sollicitaties zes burgers ge selecteerd, die zullen worden opgeleid voor de komende vluchten naar de maan. Het zijn twee natuurkundigen, twee medici, een ingenieur en een ge oloog. Het bureau had gehoopt op tien of twintig wetenschappelijke astronauten, maar de eisen zijn zo hoog, dat de meeste geleerden hieraan niet vol- De eigenlijke vlucht naar de maan wordt verricht door drie man van het apolloproject. Het is de bedoeling dat op latere vluchten mannen van de we tenschap meegaan omdat zy over ken nis beschikken die gewone astronauten niet bezitten. d&CZBJHOPUek IK GR DIKEC MET Er zijn ongetwijfeld vele kijkers geweest die zich voor zaterdagavond groot kijkgenccgen bij de NCRV had den beloofd en tenslotte wat teleurge steld na afloop van het programma de knop omdraaiden. Want de uitzending viel in onderdelen niet mee. Alles was er een beetje tegenaan, niet helemaal Om te beginnen boeide het verhaal van Lassie ditmaal niet zo als anders wel het geval is. maar daar kan de NCRV niets aan doen: de ene afleve ring van een strip valt nu eenmaal beter uit dan de andere. Wel kunnen we het de regisseur van „Ene Nachtigaal" euvel duiden, dat hij de aflevering „Jongens van de ouwe hap" zó „de deur liet uitgaan", Voor Joop Doderer was het een bijzonder inspannend geheel. Hij moest geweldig van leer trekken in zijn eentje; de grap was nu juist, dat hij weinig of geen weerwerk kreeg. Daarvoor alle respect, deze grote komische acteur speelt ook dat klaar. Maar Maya Bouma bedierf een groot deel van de grap doordat zij zich niet goed kon houden en voortdurend haar slappe lach verbeet, zodat zij de figuur van de stijve echtgenote volko men miste. John Leddy presteerde hetzelfde en nam daarmee nogeens een stuk van het effect weg. Bijzonder geslaagd was de aflevering op zichzelf ook al niet en daardoor hadden de kijkers alweer een lichte teleurstel- „Attsntie" kwam tussen twee jool- programma's met een zwaar-opgevat te reportage annex-vraaggesprekken over de apartheidskwestie in Zuid- Afrika. Te statisch, te rommelig en daardoor niet levendig genoeg. Ook was er in de huiskamer zulk een afwijkende sfeer teweeggebracht, dat het zeer goed bedoelde programma niet tot z'n recht kon komen. Men kan ook iets teveel vergen van de geestelijke lenigheid van de kijker. Juister was het geweest, deze uitzen ding op een ander tijdstip te plannen. En wat te zeggen van de show „Oud roest"? Er waren heel aardige onderdelen in, maar er was te opval lend veel nagedaan van Amerikaanse shows om nog aan originaliteit te kunnen denken. Rien van Nunen is een uitstekend komisch acteur, maar geen cabaretier. Dit kwam des te beter uit nu hij, als de grote man van Stiefbeen, nogal onaannemelijk de baas van een ander voddenpakhuis moest voorstellen. Er bleef nu niets over van het kostelijke scharrelaartje, dat hij zo uitnemend als Toon Stiefbeen tevoorschijn' brengt. Ook al werd hij nu eveneens „Toon" genoemd en al trachtte hij zich geheel te geven in een rol, die hem eenvoudig niet ligt. Rien is geen zanger: men moet hem dan ook niet achter elkaar liedjes laten zingen op Perry Como-manier, noch trachten een Danny Kaye of een Dick Powel van hem te maken. Dan gaat het effect van zijn talent verloren, De show zelf ging allerhande kan ten uit, vermaakte tieners en bejaar den, mikte op artistiek en burger lijk... en werd daarom vlees noch vi! en over het geheel genomen matig amusement. Om de tegenstellingen en het geeste lijk draaien en wenden op deze avond nog verder door te voeren kreeg men het derde en helaas het zwakste deel te zien van de reeks „De revolutie laat haar kinderen gaan". Het is de Duitse makers van deze serie niet gelukt, de trits naar een hoogtepunt te voeren. Het is ermee gegaan als met menige trilogie: hoge verwachtingen, in het eerste deel gewekt, werden niet hele maal gehonoreerd in het tweede, zo dat men alles hoopt van het derde, dat dan net te weinig blijkt te geven. Niettemin heeft deze reeks veel onthuld en verduidelijkt en wat meer inzicht gegeven in de methoden, wel ke tijdens het Stalinisme werden aangewend in de dikwijls verwerpe lijke toepassing van de oorspronkelij ke communistische leer, die een veel heid van excessen moeilijk te hervin den maakt. Wij blijven de NCRV dankbaar voor deze uitzendingen, ook al zouden we er nu net nog meer van willen weten, dan schrijver en film maatschappij ons lieten horen en DRAADOMROEP VANAVOND I. Johan Svendsen X. S.vmphonie nr. 1 gr t. op. 4. Molto allegro. Andante. Allegretto scherzando. Maestoso, Philharmo- nUch Orkest van Oslo o.l.v. Odd Grüner- Hegge. 2. Zorahayda. legende op. 11. Phil- harmonisch Orkest van Oslo Grüner-Heggc. II. Edvard Gri Allegro molto B moderato molto e marcato. Géza Andi piano; Philharmonlsch Orkest van Berlijn Adagio. Allegr vivat Romande Or- 402 m. Kro: 7.00 Het levend* meditatie. 7.05 Ouverture: reporta ge!. commentaren, wegeninformatie en lichte grammofoonmuziek. (7.30-7.40 Nleui 8.00 Overweging). 8.30 Nieuws. 8.40 Lichte grammofoonmuziek en berichten vrouw. 8.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10 00 Sextuool: gevarieerd^ muziekprograi uit. praatje. 12.40 Actualitei foonmuziek 12 50 Lichte muziek ér 13.30 Lichte grammofoonmuziek v< tieners. 14.00 Voor de plattelandsvr 14.10 Lichte grammofoonmuziek. 15.10 Licht baken. lezing. 15.20 Musiëi muziekprogramma. Tussen 15.30-17.00 Onder breking reportage Tour de Fn l'Avenir. 18.00 Voor de zieken. weg: Gebedsdier._.. 17.50 Overheidsvoorlichting: De invloed buitenlandse kuituren op de architektuur de Nederlandse Antillen, vraaggesprek v. orkestmuziek en zangsollsten op tafel: Uitzending van Volkspartij. Een uitzending 18.20 Kaarten Ie Katholieke politieke HILVERSUM II 298 m. Avro: 7.00 Ni- 7.10 Ochtendgymnastiek. 7 20 Lichte gram mofoonmuziek. Vpro: 7.50 Dagopening. Avi 8.10 Lichte gra ding. 9.00 Voor 8.45 Morf ïken. 10.00 V< grammofoonmuziek. mk tuinbouw. 1230 Uitzending voor de landbouw. 12.40 Electi h orgelspel. 13.00 Nieuws. 13.10 Actuali- en en grammofoonmuziek. 13.25 Beursbe- ten. 13.30 't Muzikantenuur: gevarieerd :iekprogramma. 14.40 Schoolradio. 15.00 blijspel. 15.30 Lichte Voor «Te jeugd (gr. Toch worden ze in september weer heel graag herkozen. Veel meer nieuws in Eurovisie (Van onze correspondent) r>ONN Als men bij de politici in de Westduitse hoofdstad daar deze geen andere inkomsten heb ben. Zij zijn beroepspolitici, zoals men die vooral In de Ver. Staten kent. Van de 521 parlementsleden hebben er •ngeveer 300 een tweede woning in 1849) De baan. waarin de Mars rond de zon loopt, kenmerkt door een zeer grote helderheid ken- zich door zijn excentriciteit. Als ge- merkt Mars zich ook door een opval- zo helder als Sirius. Maar behalve met „Bahrain wat gelijk staat met „hemelse krijger". De Arabieren ge bruikten een andere variant door bijna 207 miljoen, kilometer, maar is De bloedrode kleur waarmee hij bij haar grootste afstand ruim 249 mil- tijd en wijle j joen km. Door deze grote excentrici- fonkelt, kan zelfs teit kan ook de afstand van Mars tot gloed krijgen, onheilspellend althans worven, zijn echter direct oorzaak irde bij verschillende oppo6ltles „Merekh" te geven, voor soort speer. Geen van dezo het uitspansel volken, die grote verdiensten op het onheilspellende terrein der sterrenkunde hebben ver grote verschillen vertonen. In gunstige oppositie bedraagt deze af stand bijna 100 miljoen km. maar bi) een gunstige (zoals we in 1956 hebben gehad) is de afstand van de aarde tot Mars nog geen 57 miljoen km. Hoewel tussen twee opeenvolgende oppositie» een tijd van gemiddeld 780 dagen verloopt en Mars dus om de twee jaar De rode planeet Daar zijn de Grieken schuldig aan, die hem naar hun oorlogsgod Area hebben genoemd. En aangezien do oorlogsgod der Romeinen op een gegeven moment met de Griekse Ares werd gelijkgesteld, Is de planeet uiteindelijk onder de naam Mara i voorgesteld. aardig dicht in onze buurt komt, zal krijgt. Het ia dan ook geen wonder, trouw hebben gehandhaafd, ook al ziet het toch tot 1971 duren. r zich dat vroegere beschavingen in de rode niemand (gelukkig) i gunstige constellatie voordoet als planeet iets onplezierigs hebben ge- menhang tussen deze planeet en de Venus. Onder de« De Perzen dachten er eigenlijk r Daarover een volgende keer! standigheden is Mars zelfs driemaal ever, wat zij duidden de planeet aan (Nadruk verboden). H. Pétillon. 43. En daar reden ze weg, nagezwaaid door de boer en de boerin. „Als boer Maas wist, wat Josje hem geflikt heeft, zou hij misschien niet zo vriendelijk zwaaien," lachte oom Derk. „Wat heeft hij dan gedaan?" vroeg tante Maartje verschrikt. Maar toen oom Derk het haar vertelde, moest ze zelf ook lachen. „Jij bent me toch een boef, Jos!" hoofdschuddend. „Maar ik kan h^t yel van je indenken, jongen. Afijn, als die vos verstandig is. komt hij niet terug. En als hij dat wel doet, krijgt boer Maas hem toch nog wel te pakken." Nadat de kinderen alle dieren weer hadden begroet en een boterhammetje gegeten zei Jesje: „Nu moeten we verdergaan met ons poppenspel, Jos. Want anders kunnen we woensdagmiddag geen voorstelling ge- poppen erbij. Dan krijgén we misschien nog betere ideeën." Jesje haalde de, poppen en zette Jan Klaassen op haar ene hand en Katrijn op de andere. „Mooi zo!" riep Josje. „Nu moet jij ze wat tegen elkaar laten zeggen, Jes, en dan schrijf ik dat op. Dat leren we dan uit ons hoofd en dan kunnen we ons niet vergissen bij de voorstelling." Ze waren zeker een uur druk in de weer. Het was nog niet eenvoudig, maar geleidelijk aan kregen ze toch een heel avontuur. Josje had op het laatst kramp in zijn vingers van al het schrijven. Ze waren druk bezig toen de telefoon ging. Oom Derk nam hem aan. Hij praatte even met iemand, maar de kinderen sloegen er geen acht op. Maar toen oom Derk de hoorn neerlegde en zei: „Dat was jullie vader, jongens. Je moeder mag aan het eind van de volgende week naar huis, „sprongen ze opgewonden overeind. „O, wat heerlijk!" nep Jesje uit, verheugd met de poppen zwaaiend die ze nog in haar hand hield. „Nu moeten we helemaal zorgen, dat de voorstelling woensdag doorgaat, Jes!" schreeuwde Josje uitgelaten. Bonn. Zestig parlementariërs in het flatgebouw, dat enkele jaren geleden tegenover het Bondsdagge- izijn oor te luisteren legt kan men telkens weer de klacht vernemen, dat er in Bonn zo weinig ontspan- i bouw werd "opgetrokken. I ning is te vinden. Maar toch hopen de Bondsdagleden op de man at zou de leden van de Bondsdag dat ze op vragen of zij tevreden zijn met hun HILVERSUM De nieuwsuitwisse- 19 seotember door hun kitzere nn- leveP in Bonn- zal steUig een bevesti- line vla Eurovisie neemt steeds meer sePlemDer aoor nun Kiezers op- 2end a„twoord fa-yge,,. Natuurlijk is toe® Maakte het eebraik vïï, het me?w ™ar Bon_,n «M)1?1Worden het in Berlijn jrUemaal veel g, - Eurovisienet (Van o e radio- en tv-redactie) slechts 18 pet van het totaal uit, in 1964. so leren ons de pas-verschenen cijfers, was dit gestegen tot bijna 50 pet. Voor het eerst in het bestaan Eurovisie bleven de sportuizendingen onder de helft van het totaal. In 1956 was 71 pet van de uitzendingen aan sport gewijd, in 1964 niet meer dan 40 pet. In totaal bracht Eurovisie verleden jaar 480 uitwisselingsprogramma's met i duur van 664 uren. De Vlaamse BRT nog altijd de grootste afnemer, zij relayeerde 223 programma's. Resp. vol gen dan de Waalse RBT, de Nederlandse NTS, de Duitse en de Zwitserse telev 'nieuws in 1961 gestuurd, waar dan wel niet veel "«J» vS1?"m( VANAVOND TE ZIEN Nederland 1 NTS Nederland 2 NCRV 8.01 uur herhaling van een aflevering van de serie „Stiefbeen en zoon", waarin Dirk een „mooie betrekking" kan krijgen. 8.40 uur Djes-zien met Pim Jacobs en zijn gasten, 9.05 uur „Eerste klasse-passagier in levensgevaar", een aflevering van de Scotland Yard-serie Geheime Brigade. VANAVOND TE HOREN Nationaal programma 7.10 uur Klankbeeld „Wie is Claus?" naar in Duitsland verzamelde gegevens samengesteld door Herman Felderhof en Kees van Drongelen. 7.40 uur Militaire Kapellen spelen. 8.05 uur Rechtstreekse uitzending van een feestconcert, in Gorinchem te geven door het NRU-Promenade-orkest. Presentatie Johan Bodegraven. 9.00 uur samenvatting van de reportages van Soestdijk. 9.25 uur „Vrijages onder de Oranjeboom", poëzie en liedjes die met Oranje hebben te maken. 10.40 uur avondoverdenking. 10.45 uur Vorstelijke verloving in drie generaties: van allerlei over de verlovingen van koningin Wilhelmina, koningin Juliana en prinses Beatrix. 11.00 uur reportage van het Oranjebal in de Beatrixhal te Utrecht. Deze programma's gaan over beide zenders uit. te beleven valt, maar dat ge lukkig toch nog een autobahn naar Keulen heeft. Wat ontbreekt er nu eigenlijk Bonn? Er is geen Reeperbahn zoals Hamburg of een bohemienwijk Schwabing, zoals Miinchen die heeft. Wel zijn er tientallen diplomatenpar- ties, elegante winkels, en ook vrij veel culturele manifestaties, terwijl de omgeving van Bonn genoeg mogelijk heden voor recreatie biedt. Bonn is een stad van ongeveer 150.000 inwoners. Het gebied van „Groot- Bonn", waaronder begrepen de steden Bad Godesberg en Beuel (op de andere oever van de Rijn), die overigens een zelfstandig bestaan leiden, zodat een telefoongesprek tussen Bonn en Bad Godesberg als interlokaal geldt), heeft ruim 350.000 inwoners. Bonn heeft een zeer gemengde bevolking, zoals de meeste hoofdsteden: Bonn is de stad met de meeste buitenlanders. Zoals gezegd willen de Bondsdagleden graag in Bonn terugkeren. Ze hebben alles in het werk gesteld om op een varkiesbare plaats op de kandidaten lijst te komen. En dat is geen wonder: een lid van de Bondsdag verdient per maand tussen de 3570 en 4070 mark en bovendien mag hij gratis met de Bundesbahn reizen. Dit bedrag komt als volgt bijeen: salaris 1 - 470 mark. i bureaukosten 600 mark. reiskosten al naar gelang de afstand 500 tot 1.000 j mark, presentiegelden 1.000 mark (wegblijven van een zitting zonder eeldig excuus kost 100 mark en mét excuus 50 mark....). BEROEPS natuurlijk veel mooier, terwijl de afgevaardigden uit het noorden het Rijnland uit principe kritiseren. Het is op dit moment nog in geen jaren te verwachten dat het gehele rege ringsapparaat naar Berlijn zal verhui zen. Ook de leden van de vijfde Bondsdag, die dus in september zullen worden gekozen, zullen hun tijd in Bonn moeten uitdienen. Ook er weinig te beleven is.... Radioverslag uit Tweede Kamer (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De reportage-afde ling van de KRO zal dinsdag (morgen dus) rechtstreeks verslag geven van de Tweede Kamerzitting. De uitzen ding begint om 1 uur en zal een half uur duren. Aangenomen wordt dat er dan zal worden gesproken over zaken, welke verband houden met de verlo ving van prinses Beatrix. 46 Lenter zwaait met een krans van korenaren, terwijl hij naar het meisje zoekt dat hij daarmee wil kronen. Dries laat zijn bierkroes in de steek om dichterbij te gaan. Het maakt hem warm van vreugde wat Lenter doen wil. Het oude gebruik van eeji bruid kiezen, al hoeft niemand zich gebonden te voelen door de arenkrans. Maar 't betekent veel. Dat hebben de rodden niet uit Lenter kunnen krijgen. Zijn broer blijft een Horst. Op de tonen van Tabe's harmonika gaan de paren als maaier en bindster over de brink tot de smid sneller begint te spelen. En dan komt wat bijna geen jongen goed kan: Lenter tilt het meisje naast hern van de grond en zwaait haar om zich heen, ten teken dat de schoven gebun deld staan. Hij doet dat zonder uit de maat te raken en zonder de minste moeite. Heel de brink juicht, zelfs de ouderen komen kijken. Dries zet zijn handen aan zijn mond, hij moet het uitschreeuwen: Mooi zo, Lenter, mooi zo! Uit dc schaduw van de holle weg komt het bindstertje dat met Libbe werd uitgejouwd. Ze is het kind van een arme man en al vroeg weggegaan, omdat ze over de beek moet en voor de nacht thuis zijn. Nu staat ze ineens midden in de kring met een gezicht zo wit als de Maria- lelies in de tuin van het Grobbenuus. Wa's dat. Jeichien? roept Lenter. Hij heeft het meisje dat hij omzwaaide, nog niet de krans gegeven. Niemand weet of hij dat van plan was. Er zijn heel wat meisjes in 't Horst die wel een arenkrans van Lenter Borne zouden willen heb- Het duurt even voor ze, nog klappertandend door DIGNATE KOBBEKTZ 1 t J tiiiuiuiuiuaiiUuuMUiUUiiuuuuiuait4 van schrik, antwoord kan geven. Het dwaal licht bij de Hidder! Een ogenblik is het doodstil onder de bomen, z hebben het allemaal verstaan. Tot Lenter begin) te lachen. Wees wijzer, Jeichien, het zal Siewert geweest zijn die met een lantaren liep om zijn hennen te voeren. Er is niemand die meelacht. Er zijn te veel Horsten die het dwaallicht wel eens gezien hebben. Na de dood van de oude mulder is het gekomen. Heel oude Horsten beweren dat er veel eerder lichten over de beek zweefden. In de tijd toen er nog schuiten met aardewerk, die uit het grensland kwamen, over de beek voeren en aanlegden bij de tapperij, die niet ver van de molen gestaan moet hebben, ging het daar niet christelijk toe. Er werd ferm gevochten en doden vielen er ook, die dan in de beek terechtkwamen en met de stroom afdreven. Maar hun zielen keerden terug naar de plek waar ze gewelddadig uit hun lichaam gedreven waren. De jonge Horsten hebben hun eigen gedachten over de oude verhalen, al willen ze wel aannemen dat het bij de Hidder niet zuiver is. De oude mulder verdronk bij het kantelen van de nieuwe steen die op een bak vooruit geboomd werd. En Siewert verdronk niet, hoewel hij toch ook in de kolk gevallen was. Als Siewert daarna gewoon naar „De Groene Specht" gekomen wa« om er te drinken en te praten, al3 hij precies zo geleefd en gedaan had als de anderen, zou niemand gezegd hebben dat de ziel van de oude mulder terugkwam, omdat zijn lichaam voortijds gestorven was. Was je bang, Jeichien? vraagt Lenter. Hij Kent haar gezichtje. Vorige zomer werkte ze ook op 't Grobbenuus en hij heeft nog meer dan eens aan haar gedacht. Zo verschrikt en hulpeloos ziet ze eruit dat hij helemaal vergeet waar ze zijn. Voor '.e het weet, is ze in zijn arm en heeft hij haar ïekust. De arenkrans is bijna te wijd voor haar >mal hoofd. Ze is te beduusd om zich te weren, er vordt ook niet gejuicht en geklapt omdat Lenter 'ekozen heeft. De gezichten van de jongens zijn 4trak en de meisjes schuilen dicht bij elkander, 'neens voelen ze weer hoe heet de zomer was en loe zwaar het werk. Lenter houdt het verschrikte meisje nog tegen rich aan als Dries naar voren komt. Hij heeft vier grote kroezen bier gedronken, zijn hoofd is ijl en de bodem lijkt mee te geven bij iedere stap. Wat zag je? vraagt hij, met zijn zwaar voor hoofd naar voren, alsof hij van plan is haar te verdedigen. De ziel van de mulder zweefde boven de kolk. Onzin, valt Lenter snel in de rede. Je was moe van het werk. Ik zal je nu thuisbrengen. Nee, houdt het meisje vol. Ik was al lang uitgerust. Eerst stond het voor het raam van het molenhuis en toen begon het te zweven. En het klaagde ook. Ze slaat de handen voor haar gezicht. (Wordt vervolgd)

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 11