Weekagenda Echte waarheid aangaande universiteit is nog lang niet overal doorgedrongen Wat nederlaag lijkt is in Gods rijk een overwinning Cods woord is een woord voormen van weerhaken Teenager - muziekfestival in de Stadsgehoorzaal Lange haren jeugd baren de kappers zorgen... Zandbouwwedst rijd in Noordwijk a. Zee NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 28 JUNI 196 Nieuwe Vaart, 7 tot 11 uur: hengelwed- strijden (lustrum universiteit» Gehoorzaal. 2.30 tot 1 uur 's-nacht kaptoernooi met academlache steden- wedstrijd, na afloop dansen ltg.v. lus trum universiteit» Museum van Oudheden, 3.30 uur: ope ning tentoonstelling van kindertekenin gen „Hoe ziet het kind de student?" door prof. dr A. Klasen* Bevrijdingsplein, 8 tot 10 uur nam.: kleine-baan-skelterwedstrijden voor uni versitaire teams en bedrijfsploegen (tg-V lustrum universiteit» Sociëteit Minerva. 8 tot 12 uur nam.: bridge- en schaakwedstrijden <t.g.v lustrum universiteit» Schuttersveld: gehele dag Lunapark (tg.v lustrum universiteit» Feestterrein Oud-Hortuszieht Witte Singel: geopend van 5 uur nam. af (t.g.v lustrum universiteit» Den Haag: Kon Schouwburg. 8.15 uur: Het Ned Kamerorkest Den Haag: Waalhaorper vlakte, 2 uur- pistool- en geweerwedstrijd militairen studenten en burgers (t.gv. lustrum uni versiteit» Scheventngen: Kurzaal. 815 uur: Sowjet-Russisch Poppentheater Dinsdag Gebouw V.VSIi.. 2.30 uur: leerlingen huishoudscholen showen zelfgemaakte kleding (t.g.v. lustrum universiteit» Bevrijdingsplein, 2.30 tot 4.30 uur: skelterwedstrijden (t.g.v. lustrum uni versiteit). 6 tot 10 uur finalea Kaasmarkt, 9.30 uur nam.: filmvoor stelling (t.gv. lustrum universiteit). Schuttersveld: gehele dag Lunapark (tg.v. lustrum universiteit) Feestterrein Oud Hortuszicht Witte Singel: geopend van 5 uur nam. al (t.g.v lustrum universiteit) 'Nieuwe gobouw Kamer van Koophan del, Stationsweg. 2.30 uur opening door mr J. Klaasesz, commissaris der Konin gin Stadhuis, 7 tot 8 uun zitting Bouw fonds Ned Gemeenten. Breestraat 19. 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Pieterskerk 7.45 uur: Holland-Festival uitvoering Hohe Messe door Toonkunst koor o.l.v Iskar ArlDo Oegstgeest: Patronaatsgebouw. 7.45 uur: Stichting voor huishoudelijke en gezins voorlichting. show van eigengemaakte kledingstukken. Katwijk aan Zee: Nieuwe Kerk. 8 uur: orgelconcert Kees Bons uit Maassluis. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Ned Danstheater, balletten. Scheventngen: Kurzaal. 8.15 uur. Sowjet-Russisch Poppentheater. Woensdag Binnenplein Rijksmuseum Oudheden. 5 uur: opening instuif „Crazy Owl Saloon" (tg.v. lustrum universiteit). Doezastraat en VlJI-meiplein. 2.30 tot 9 uur: braderie (t.g.v. lustrum universi teit). Sociëteit Minerva 3 uur: hospita-mid dag, tg.v lustrum universiteit Academiegebouw, gewelfkamer. 4.30 uur: ontvangst deelnemers aan opstelwedstrijd en bekendmaking Juryrapport, tg.v. lus trum universiteit. Gehoorzaal. 8 uur: Studenten-muziek gezelschap Sempre Crescendo er Lelds Studenten-strijkensemble. tg.v. lustrum universiteit Peterskerkplein 830 uur nam.: opvoe ring van Tijl Uilenspiegel, t.g v lustrum universiteit Pieterskerk, 7.15 uur: avondgebed voo cives universiteit, voorganger dr W A Visser 't Hooft, secretaris-generaal van de Wereldraad van Kerken LJ".C.-terrein Boshuizerkade. 9 uu nam.: taptoe en vuurwerk (t.g.v lus»rum universiteit) Schuttersveld: gehele dag Lunapark (tg.v lustrum univtrslteit» Van der Werf-park: poppenkastvoor stellingen. t.g.v lustrum universitei' Feestterrein Oud-Hortuszicht Witte Singel: geopend van 5 uur nam. af (t.g.v. lustrum universiteit) Gymnastieklokaal school Hooglandse Kerkgracht, 8 uur: Goref. schoolvereni ging Leiden, de heer T. M Gilhuis over „Plus- en mintekens voor de school met de Bijbel", pauze met bestuursverkie zing. Technische school Haagweg 3.30 uur- afscheid van de heer J F de Boer. le raar dagschool cn machinisten-avond- school Groot Auditorium. Academiegebouw 8.15 uur: interconfessioneel forum, met o a dr W A Visser 't Hooft Chr Nijverheidsschool Boshuizen, Tous- saintkade. 7 uur nam.: uitreiking diplo ma's cursus voor bejaardenhelpster Station, 7.30 uur vjn.: vertrek dagtocht Keulen N.CJl ieis)V. Den Haag: Hout-ustkerk. 815 uur: or gelconcert Aart Smink, mm v. Lelds Toonkunstorkest Den Haag: Zuiderpark 2 uur: Swic- bertje Bromsnor en Saartje. Scheventngen: Kurzaal. 8.15 uur: Residentie-Orkest Donderdag Zaal Koningskerk. 730 uur opening ro- merten toons lelling ruilclub Koningskerk door ds L. Kievit Doezastraai en ViJf-melplein: braderie (t.g.v lustrum universiteit) Gehoorzaal. 8 uur concert Jeugd-ka- merorkest oXv Henk Briër. tg.v. lustrum universiteit Pieterskerkpleln. 9 uur namofficiële opvoering TUI Uilenspiegel, tg.v. lustrum universiteit. Minister Diepenhorst op Univisie LEIDEN Het welkomstwoord bij de officiële opening van de univer sitaire lustrumtentoonstelling zaterdagmiddag werd gesproken door pre sident-curator dr. E. H. Reerink. Hij legde er de nadruk op, dat de expo sitie niet is opgezet „pour épater le bourgeois" door het vertoon van zoveel mogelijk geleerdheid, maar om te trachten hem de betekenis van het wetenschappelijk onderwijs en onderzoek in de maatschappij duidelijk te maken. Vervolgens hield minister Diepenhorst een wel zeer fraaie, rijke lijk met humor doorkruide rede, waarin hij tot de conclusie kwam, dat het gehele universitaire bedrijf met zyn vele tekortkomingen desondanks meer deugden blijkt te vertonen. Wij hebben, zc zei de minister, voorgeslacht de universiteit geërfd als een kostbaar bezit. Behalve de noodzaak van een eerbaar levensgewin wij men. sen blijven steeds aan het materië' bonden hebben ook andere, ook oudere motieven zich laten gelden: de zucht te kennen, do begeerte naar waarheid, de verwondering, die tot bewondering kan uitgroeien. Besloten Prof Diepenhorst gaf als zijn mening te kennen, dat de universiteit thans meer in het leven staat dan vroeger Klachten over wereldvreemdheid vrij blijvendheid, liberaal-burgerlijke zelfge noegzaamheid, worden minder dan voor heen ver jomen. Zowel zii die de verdedL ging van het Westen voeren als ue standers van een communistische ideolo gie begrijpen wa. het is de academische wereld achter zich te hebben. Regering en parlement ervaren thans aan den lijve wat betrekkelijk ruim op gezette financiële schema's voo univer siteiten en hogescholen betekenen. Des. ondanks blijft de academie een wal sloten wereld, dekken oe gedachten de gewone man indien hij er zou ziln over instellingen van weten* ".aDDe- üjk onderwijs over studenten en hoog leraren, niet de werkelijkheid, er kar men ook ui. geschriften van deskundi- Feestterrein Oud-Hortuszicht Witte Singel: van 5 uur af geopend (t.g.v. lus trum universiteit) Garenmarkt, 8.30 uur voorm.: vertrek K. en O.-excursie naar Zuiderzeewerken Doelenkazerne. 4 tot 6 uur: receptie t.g.v. derde lustrum van de militaire koksschooL Leiderdorp: oude Marijkesehool. Hoofd, straat, 7.30 uur: stichting Muziekschool Leiderdorp, uitreiking einddiploma's. Noord wijk-Binnen: Herv. kerk. 8 uur: uitvoering Halleluja Katwijk aan Zee en Cantate Domine Noordwyk, o.l.v Johan Admiraal, oi^pelbespeling door Piet van Egmond Den Haag: Kon. Schouwburg 8.15 uur: Residentie-Orkest en Ned Kamerkoor uitvoering yan Dpn Gloypnni^jin, Mozart. Vrijdag Pieterskerk, 1,4» uur rectorale rede verlening van vièr ere-doctoraten. ope ning van universitaire lustrum 1965. Doezastraat en Vljf-meiplein: braderie (t.gv lustrum universiteit). Den Burcht, 8 uur- feestavond De Na tuurvriend t.g.v zevende lustrum Scheventngen: Kurzaal. 8.15 operaconcert, met Omroeporkest. Zaterdag Technische school Haagweg, 9 en 10.30 uur: diploma-uitreiking. Oude Vest 13. 8 uur: C.J.V. De Valk. slotfestyn. Gehoorzaal. 11 uur: studium generale voor reünisten en civia. prof dr. B Schaper over „De revolutie van Westen" Zulderkerk, 8 uur: concert Lyra Aca demica. Pieterskerkhof, 8.30 uur nam.: opvoe ring Tijl Uilenspiegel voor reünisten en cives. Katwijk aan Zee: Boulevard. 1.30 uur- nat. mars- en drumbaadconcours Bond Chr. Muziekverenigingen In Ned., 8 uur parade en défilé. 10 uur vuurwerk op Zuid-Boulevard. Den Haag: Zuiderpark. 8,15 uur: Hon gaarse volksdansen. Schevenlngen: Kurzaal 8.15 Ned. Kamerorkest Films Camera (2.30, 7 eo 9.15 uur): Le repos de guerrier (18 Jaar). Lido (230 7 en 9.15 uur): Wat rouw (14 jaar). Luxor (2 30. 7 en 9.15 uur): Waar lief de schande wordt (18 jaar). Rex 230, 7.15 en 915 uur): Apachen in de aanval (14 jaar). Studio (230, 7 en 9.15 uur)Ka re John (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9J5 uur): Lime light (alle leeftijden). Welke apotheek? Doeza-apotheek, Doezastraat 31, tel .21313 en Haven-apotheek Haven 18. tel 20035. De dienst van apotheek Van Breest Smallenburg Leiderdorp wordt waarge nomen door de Haven-apotheek. De dienst van de apotheek Voorschoten wordt zondag 27 juni van 8 lot 22 uur waargenomen door de Doeza-apotheek. De Oegstgeester apotheek is geopend. Tentoonstellingen Zaal Koningskerk. einde Koningstraat: tentoonstelling ruilclub Koningskerk, op 2 juli van 2—10 uur en 3 juli van 10—9 ir. Hortus Botanicus: tentoonstelling van Hedendaagse Ned beeldhouwkunst. Tijds beeld '65. van 18 juni tot 6 sept Boernaavezaal, Lange Vrouwenkerk- Koorstee^: Gouaches en tekeningen van Rijksmuseum Volkenkunde. Steenstr tentoonstelling Univisie 65 tg.v lustrum Universiteit, beeld van het dage lijks werk v«j- de Leidse universiteit, van 27 juni ai, 10 tot 5 uur De Lakenhal, tentoonstelling Foto en tlm. resultaten van foto- en filmwed- strijd t.g.v. lustrum Universiteit, van 26 juni af, 10 tot o uur. De Lakenhal: tentoonstelling Eigen Werk kunstwerken van de Leidse cives academicae, tg.v. lustrum Universiteit van 26 juni a«. 10 tot 5 uur Rl-ismuseum Oudheden, Rapenburg tentoonsteiing van tekeningen van scho neren. tg.v. lustrum Universiteit, van 28 Juni af. Wassenaar: kunstzaal Heult Hoflaan 7: tentoonstelling vbd schilderijen van Dirk Breed en kerfamiek van Koen Mertens (van 26 juni 4 uur tot en met 15 juli. dagelijks van 10—6 uur, boven dien op vrijdagavond 810 uur, 'szon dags alleen na afspraak. gen soms moeilijk de echte realiteit grij- Over de hoogleraren z-l de minis ter, dat zü ongetwijfeld aan Inister hebben ingeboet. In toga genuld wor. den ;e een enkele maal me' slordige Kerstmannen vergeleken. Botten de grenzen staan zij in salariëring soma met „baker track drivers" gelük; binnenslands gelden zt als miuder gewenste huurders dan nachtclub, ondernemers. Men schat hun talen ten voor pokerspel, hur gave om te converseren, hun vermogen een aan trekkelijke vrouw aan ziel te ver binden gering. Van de oude von Moltke en van Gene- ral-Oberst Beek werd in Duitsland ge- zegd dat zij gelet op hun simpel voorko men wel professoren hadden kunn- - zUn. Maar al werder. de hoogleraren ontdaan van hun glorie, bijzondere kennis trent hun doen en laten 's vaak afwezig. Anderzijds wordt ook gewezen x> het toegenomen aanzien van hoogleraren Zii zouden als adviseurs van regeringen geweldige invloed uitoefenen, indien zij al zelf niet tot het bewino werden geroe pen. Hun ultzonderliikheid moge dwenen zijn .als leiders van grote facul teiten, als directeuren van kostbare labo. ratoria. kwamen zij in deze zienswijze tot een grotere positie dan voorheen Toch blijft ook iets van de my'toe de professor omgeven, al geef: hij geen col lege meer met witte bef en n< ge hoed. Studenten Hetzelfde is met de studenten het ge val. De studen moge broodstudent zijn. op een zolderhokje wonen, zijn kost een bierbrouwerij verdienen, een Sinter- klazenpak hebben aangeschaft omdat het meer dan de moeite loont een vijfentwin tig maal ir december '-oor Spaans heilige fungeren, nog steeds acht de buiten wacht de studentikoze leven snoudL.g ge tekend in de uit Jena afkomstige dicht regels: Wer nicht Lust hat zu einem schonen Pferd zu einem blanken Schwert zu einem sohönen Wefb der hat kein Herz lm Lelb. Voor en na meent men dat de grote moeilijkheid voor de' acade mische jeugd is de vereniging van Jiquor, Sex and Study" in de juis te verhouding. Ingeworteld is de overtuiging dat de studenten nooit Muzikaal succes voor „Kunst na arbeid" KOUDEKERK De muziekvereniging .Kunst na arbeid" won op een nationaal concours In Reeuwijk drie prijzen: een eerste in de concertwedstrijd, een tweede In de marswedstrijd en een eerste ui de wedstrijd voor tamboerkorpsen. Het geheel stond onder leiding van directeur H. van der Velde en de heer P. vam Brummelen leidde het tamboerkorps. Feest v.v. .Koudekerk' KOUDEKERK Het bestuur van de 'oetbalvereniging „Koudekerk" bood het derde elftal en de Junioren, die dit jaar het kampioenschap hadden behaald, een feestavond aan in hotel „De Bruin" Voorzitter Van Kempen reikte de spelers een foto uit van de kampioenen, waarna de avond verder werd doorgebracht met zang. dans en spel. Verkeersexamen in Koudekerk KOUDEKERK Van de hoogste klassen der „Burgemeester de Herder- school en de chr. school „De Rank" deden 37 scholieren verkeersexamen. De volgende kinderen slaagden: Burgemeester De Herderschool: Alie Bontebal, Joyce Brouwer, Tony van Bemmelen, Richard Brouwer, Tijmen Colyn, Ben Fa vier. Nico van Hars kamp, D van Hoekendijk, Herman Ho- genes, Jaap van Leeuwen. Wim Snij der, Jacq Vernet, Piet Vonk, Vaaro Walaardt Sacré van LummeL Christelijke school De Rank: Jans Bijsterbosch, Jan Bijsterbosch. Frits Daniël, Marian van Biggele, Toos van der Ent, Marietje de Jong, Greet je Koeman, Cor Kruit. Tineke van Kui ler, Arie Kuylenburg, Peter van der Pluym, Nely Schellingerhout, Henk van Vegten, Wim Vergunst, Dick de Vogel, Marian de Witte. In totaal werden vijf leerlingen af gewezen. Hoe de Koudekerkse duiven vlogen KOUDEKERK „Ons Genoegen" nam met 61 duiven deel aan een wedvlucht vanuit Chateroux (629 km). De duiven werden gelost om 5.45 uur. De eerste duif kwam het hok binnen om 15.32 uur. de laatste prijsduif om 16.45 uur. De uitslag luidt: 1 Gebr. de Wit 1, 2, 7, 9, 11; 2 M. Schelllngerhout 3. 8. 13. 19: 3. H. van Vegten en Co. 4. 8. 12. 20: 4. L. de Wit 5. 14. 16: 5 G van Klaveren 10: 6. n Leeuwen 15: 7. H. Schellingerhout 17; 8 G. Jansen 18. Burgerlijke stand van Koudekerk a.d. Rijn KOUDEKERK Gehuwd: M J Bcve- lander, 24 jr. Aalsmeer en N Dorrepaal, 22 jr. KOUDEKERK Deze woek wordt ge collecteerd voor hert Anjerfonds ..Kunst na arbeid" verleent medewerking. zo goed zijn als zij voorheen waren en nimmer zo slecht waren als zij thans zijn. Van de drinkende, de duellerende, de het zwakke geslacht de hoofden op hol brengende jeug dige academieburgers weet ieder. Met de werkstudent, met de huwen de en ook gezinsverantwoordelijk heid tonende student, met hen ten slotte, die op rijpere leeftijd zich laten inschrijven, is er slechts ge ringe bekendheid. Daarom is de echte waarheid aangaan de universiteiten, leermeesters en leer lingen nog niet geheel helder of volop tot tevredenheid stemmend getroffen. Intrede ds. Boer te KATWIJK AAN ZEE KATWIJK AAN ZEE Ds. G. Boer (52 jaar, gehuwd, 3 kinderen van wie de oudste Gijs theologie studeert) deed gisteravond in de Nieuwe Kerk zijn intrede als predikant der Hervormde Gemeente (vacature ds. W. L. Tukker), na 's morgens te zijn bevestigd door zijn vriend ds. W. L. Tukker van Zwolle. De belangstelling voor beide diensten was overweldi gend. Als thema voor de bevestiging had ds. Tukker gekozen Psalm 57 8 tot 12. Het thema was, dat alle ambtswerk dient te geschieden in vol strekte afhankelijkheid van God. Met de prediking over 2 Corinthiërs 4 vers 7 (Wij hebben deze schat In aarden vaten) verbond ds Boer zich aan LEIDEN In het kader van de universitaire sleuteldagen werd zaterdagmiddag en -avond een „teenager-muziekfestival" in de Gehoorzaal gehouden. Dit gebeu ren is te beschouwen als een uiting van modern denken. Vroeger pleegde de universitaire gemeen schap de burgerij concerten en festiviteiten óp te leggen. Dit ge nadig uitdelen en passief ontvan gen van geschenken is nu vervan gen door een samenspel van aca demie en stad. Het tienerfestival is daarvan een bewijs De lustrumcommissie had eerst het plan de Leidse clubhuizen in te scha kelen. Dit stuitte echter af op onover komelijke financiële moeilijkheden. Gelukkig vond men toen de Haar lemse grammofoonplaten-maatschappij „Artone" bereid, het feest te helpen ganiseren. De publiciteit liep uitsluitend over radio Veronica. Daarom zijn de meeste deelnemers niet uit Leiden, maar uit verre omtrek afkomstig. (Rotterdam. Amsterdam, Breda, Heilo). Vrij leeg Toen men tegen drie uur begon, was de zaal nog maar voor een klein deel bezet. Het weglaten van de helft van de stoelen wees trouwens reeds op een niet hoog gespannen verwachting op deze zomerse dag. Toch was het comité niet ontevreden^ ook niet over de aanmelding. Veertien gegadigden hadden zich laten inschrij ven (waarvan een gezelschap verstek, liet gaan): chansonnlères. combo's met allerlei Engelse namen en enkele volks- muziek-solisten. De vijfhoofdlge jury bestond uit op dit gebied ervarenen. Ze letten od de voordracht, de stemming en de reper toirekeus. Een pers-jury en een tweetal, op hun gevoel afgaande, student-beoor delaars werkte daarnaast nog zelfstan dig. Er zijn nu eenmaal altijd lieden die ge vierd in eigen kring, in ijdele zelfover schatting menen, de volmaaktheid wel dicht benaderd te hebben. Gelukkig worden zulke verwatenen in een com positie vanzelf teruggewezen. Enkele goede prestaties van dit fes tival, dat ook een soort van talenten jacht bedoelde te zijn. werden door de jury na de finale, terecht onderscheiden. Prestatie De uitslag luidt: De uitslag luidt: 1. Duo Buddy Doove (Breda); 2. Tilly Fokkens (Den Helder): 3. Silvia van Nassau (Oegstgeest); 4 To ny Ricardo (Rotterdam); 5. The Swinging String (Voorschoten). Joh- van W. nieuwe gemeente. Hij ontvouwde hierbij twee gedachten: 1 De schat steekt in een aarden vat 2 Doel ervan is uit God niet uit ons. De apostel Paulus beschikte over een formidabel incasseringsvermo gen, maar als het ging om de waarneid en opdracht van zijn bediening die door groepen in de gemeente in twijfel werd getrokken, dan was hij onvermurwbaar. Bovenal stond bij hem vast dat hij zijn opdracht van Christus had gekregen. Taak Een schat is daar waar ons hart Is. Bij deze schat is de Heilige Geest gege ven die ons leert zien waar wij staan tegenover God. Het behoort tot mijn taak deze God te prediken. De apostel zegt „Wij hebben, niet wij zoeken of mogen er naar zoeken, wij hebben deze schat in aarden vaten". Dit was de grootste ont dekking in Paulus leven, dat uitgere kend hy door God was uitverkoren een aarden vat te zijn. De schat levend en actief, exclusief, zy duldt geen concurren tie. Wie ls nu tot deze dingen bekwaam? WU hebben dit alles in een aarden vat Als mensen zeggen wy vaak: het oog wil ook wel wat. Maar God stelt zUn heil op een wijze die ons Meeleven In de loop van de middag werden de aanvankelijke microfoon-narig- heden langzaamaan overwonnen, het in omvang toenemende jeugdige publiek raakte ingeluisterd, en leef de enthousiast mee. De afwisseling van drukke ensembles en rustigmakende solisten hield echter de geestdrift binnen de perken, waardige kwaliteit niet te voorkomen. By een vrije aanmelding Is minder- Bejaarden (162) dansen rond Harmoniekapel van Leiderdorp LEIDERDORP Met uier bussen heb ben 162 bejaarden zaterdagmiddag hun jaarlijkse uitstapje gemaakt. Een heer. Ifjkc rit voerde hen langs de Katwijkse. Noordwijkse en Zandvoortse boulevards. Een kopje koffie op het Kopje van Blot, mendaal onderbrak de reis even. waarna het verder ging via Haarlem, Overveen en Schiphol naar Alphen's Avifauna voor het diner Tafelpraeses burgemeester R. M. Gal las, die met zyn echtgenote de reis mee- maakte, bedankte het comité en de ge meenschap voor het raogeiyk maken van de reis. Namens de bejaarden bedankte de heer 11 van Winkel. Hij stelde voor de (weer aanwezige) Leiderdorpse Har moniekapel te bedanken door er geza menlijk een rondedans omheen te ma ken. Het was een vroiyke boel. Tenslotte spraken ds. F. Minnema en de heer S. A. Reyerse hun waardering uit over de vlote medewerking van ieder een. Volgend jaar hoopt men het 20ste uitstapje over een hele dag te kunnen uitspreiden. Sportfeest Hervormde school Leiderdorp LEIDERDORP In plaats van tci schoolreisje hebben de kinderen vbl de Hervormde school aan de Kastan jelaan vrijdag een groots opgezet de prima samenwerking tussen onder- wyzend personeel en vele assisterende moeders is deze dag voor 100% geslaagd. Als opening van dit feest werd een ge kostumeerde optocht gehouden, waarvan ook de bewoners van het bejaardencen trum „De Dillenburg" hebben genoten. Daarna deden de kinderen op het Velo- citas-veld enthousiast spelletjes (klas 1 t/m 3) en vaardigheidseisen (klas 4 t/m 6). 's Middags namen de kinderen, ver deeld in groepjes van 10. deel aan een groot spel Het was leuk te zien, hoe oudere kinderen de jongsten langs de 27 posten loodsten. Ten slotte werd een gekostumeerde voetbalwedstrijd gehouden, waarna elk kind voor zyn prestatie een boek en een herinneringskaartje ontving. Kapperstoernooi in LEIDEN LEIDEN Vanmorgen heeft burgemeester Van der Willigen in de stadsgehoorzaal het kapperstoernooi geopend. De burgemeester dacht, dat de belangrijkste zorg van de hedendaagse kapper is gelegen in de lange haren van een deel van onze jeugd. Als het waar is dat de kracht van de man is gelegen in zijn haren, dan moet het wel een buitengewoon sterke generatie a&nyxlioithans opgroeit Hep overslaan van de regelmatige knip beurten door zovele jongeren moet, economisch gezien, wel een nadelige' invloed hebben op de be^Tyjff resultaten van de kappers. Daar staat voor de kappers in de uni versiteitssteden nog wel tegenover dat in het begin van de groentyd vele koppen geschoren moeten worden, al zal dat de vakman artistiek wel weinig bevrediging geven. Voor vele aankomende studenten was de kapper de eerste met wie zij Sla hoofdschotel aan Katwijkse groenteveiling KATWIJK AAN DEN RIJN Hoe wel de aanvoer van sla, 134.000 stuks, iets minder was dan vorige week (158.000 stuks), was dit product ook toch het hoofdprodukt. Er was be langstelling van de exporteurs die af zetmogelijkheden hadden naar West- Duitsland. De notering was f 5 tot f 29. Er was een beperkter aanvoer van waa- peen, die byna uitsluitend bestond uit peen van de nieuwe oogst. Hoewel de peen nog klein is, was er toch wel ex port, naar West-Duitsland en wat België. De kwaliteit van het produkt was goed. De notering was voor A 1 f 12,60 tot f 25.40. A 2 f 2.80 tot f 22.10. B 1 f 12.90 tot f 21,60. De aanvoer, die vorige week 40.000 kg was, bedroeg nu 19.500 kg, de prijzen waren wel goed te noemen. Bosoeen teerde f 45 tot f 113 per 100 bos. Ook hiervan ging een deel weg naar onze Oosterburen. Tomaten, hoewel ook voor export ver kocht, waren wat lager geprijsd voor f 1,80 tot f 5,10. Soepgroenten waren duur: selderie f 11 tot f 29, peterselie f 14 tot f 39, krulpeterselie f 16 tot f 26. kervel f 14 tot f 18. De eerste koudegrondaardbelen zul len deze week komen, de aangevoeraen noteerden f 0,46 tot f 0,52 per bakje van 200 gram. Opmerkelijk was de aanvoer in perziken, notering f 0,16 tot f 0.41. Andy vie noteerde f 14 tot f 59, bloem kool f 21 tot f 107. kroten f 11 tot f 38. rabarber f 13 tot f 20, snybonen per kg f 130 tot f 2,20, prinsessebonen f 1.80 tot f 2.60, spinazie f 36 tot f 62, tuinbonen f 40 tot f 72, bosuien f 3 tot f 14, poot- uien f 7 tot f 18, komkommers f 11 tot f 34, sjalotten f 9 tot f 10, postelein f 19 tot f 62, spitskool f 34 tot f 57. radUs f 13 tot f 31. Winkels vrijwillig open KATWIJK AAN ZEE Het langer open zyn van de winkels alsmede het dinsdagmiddag open zyn gedurende de drie zomermaanden, hangt van de des betreffende winkelier af. Het open zyn der winkels is dus niet dwingend Katwijkse enige geslaagde aan Parijse Sorbonne KATWIJK AAN ZEE Onze plaatsgenote mej. L. Prins slaagde aan de Parijse universiteit de Sorbonne voor het certificat de langue Frangai- se. Van de 28 Europese kandidaten die opgingen was zy de enige die slaagde Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Dinsdag: hoog water 2 50 en 1532 uur; laag water IJ.04 en 23.29 uur. ma heeft opgenomen. Hoe het ook zy, ik wens de initiatiefnemers geluk met deze originele gedachte, aldus de burgemees ter. Hillegomse ruitentikker eindelijk gegrepen HILLEGOM De politie arresteerde een 44-jarige man, die er de gewoonte van maakte onder invloed grote stenen door ruiten te gooien. Hy werd aange houden in de woning van zyn moeder. Hillegomse bejaarden HILLEGOM Ongeveer 400 bejaar den maakten een middaguitstapje naar Oud-Valkeveen. De dag werd besloten met een diner in Treslong. KATWIJK AAN ZEE Aan de Vrye Universiteit te Amsterdam is geslaagd voor het kandidaatsexamen Nederlands mej. E. B. Zuidema- KATWIJK AAN ZEE Van de chris telijke Opleidingsschool, Parklaan 118, hoofd de heer C. van Rooijen, werden toegelaten tot het Chr. Lyceum te Lei den: Paula van Cuilenburg, Hannie Har- teveld, Margriet de Kort, Marja Kruyt, Frieda van der Marei, Annemarie de Mol, Corrie de Mol, Bea Oldenhof, Ineke Ouwehand, Nelly Remmelswaal,, Nellekc van Rijn. Corrie Scholkers, Marianne Vingerling, Marjo van Wynen, Rosemarie Zweers, Henny Bloot, Bos v. Duivenbo- den, Arie Harteveld, Arie Hortensius, Gert Pullen, Willem Schoop, Krijn Taat, Ab van der Vyver. Tot het RUnlands lyceum Ingrid Wilmink. tegen vrlL Dit is de ergernis van het Evangelie, dat niet tegemoetkomt aan onze schoonheidsgevoelens. WU gaan de verkeerde kant op als wU de mo derne mens in de watten proberen te leggen om dit Evangelie toch maar aannemelijk te maken. God steekt zyn schat in het aarden vat Jezus Christus. Wanneer ontdekken wy deze schat? Als wU horen dat hU onze krankheden heeft gedragen: dan pas vloeit de er gernis van het kruis weg. Ook de dienaren des Woords zijn zwakke, arme mensen, ook zy zyn af hankelijk van de schat Het bezitten van dit heil heeft overigens een wen betekenis. Wy moeten daarom meer let ten op de schat dan op het vat De va ten zyn wel breekbaar, maar nooit waar deloos. ZU staan in de hemel hoog geno teerd. Vaak staan zy in de schroei-hitte van Gods heiligheid. Lijden Door Ujden laat God deze schat telkens zien. Kan God niet wat zuiniger met deze schat omgaan, zo vroeg ds Boer zich af. Neen. omdat de drager ervan de dood van Jezus Christus in zijn leden ronddraagt Christus is naar het woord van Pascal constant in doodsnood. In het Koninkrijk Gods worden de overwin ningen behaald door onze nederlagen heen. In het lUden is Christus' overwin ning. Hij is daar waar geleden, gestre den en gebeden wordt De apostel Pau lus is pas vruchtbaar als het de mens Paulus niet voor de wind gaat. Als wij als dienaren en leden der Kerk gevestigde posities najagen dan gaat het slecht met de dienst des Woord. Gods woord is een woord met weerhaken. Het Woord vam God is als dynamiet, dat aUes weg- neemitj het geeft' heilzame ómtplbf- I fingen naar God toe. Dit is de liefde 'Gods waartegen wij niets vermogen te doen. Met dit Evangelie ben ik onder u ge zet Alles samen van God verwachten, dan zullen wy niet beschaamd uitkomen. In zijn dankwoord tot de vele colle ges vap Gemeente, ring en classis richt te ds Boer zich inzonderheid tot prol dr. Vink en zyn staf van het academisch ziekenhuis te Leiden alsmede tot hoofd verpleegster Van Rijn voor de vele en goede zorgen tydens zyn ziekte onder vonden. Ds. D. Bouman sprak een kort wel komstwoord; waarna in de Oranjezaal een begroetingssamenkomst werd gehou- waar velen met de nieuwe predi kant en zijn gezin kennis maakten. A. G. DE JAGER BOULEVARD 59 AFWEZIG DINSDAG 29 JUNI voor spoedgevallen waarn.: A. F. BEYDERWELLEN, arts Boulevard 28. Telefoon 2182. WIE HEEFT 2 WOLLEN DEKENS gevonden bezorgen. Wed. v. Duyvenbode, Kortenaerstraat 7, Katwijk. NOORDWIJK Zaterdagmiddag Is op het strand een internationale zandbouw- wedstriid gehouden, onder anspiciën van het Franse dagblad Figaro. In tal van Europese landen hebben deze wedstrU* den plaats. De finale is in Parijs. Ruim veertig jongelui van twaalf tot vUftien jaar hadden ingeschreven. Het niveau van de bouwwerken was opmer kelijk hoog, hoger dan vorig jaar in Schevenlngen. Het succes was mede te danken aan de spontane medewerk ma van de brandweer, die ervoor zorgde dat op deze droge, winderige middag het zand nat gehouden wera. Sfinx De beste prestatie leverde Ben Pley uit Noordwijk. Onder zUn handen groei de een machtige sfinx Halverwege vlei zUn Egyptische impressie in elkaar, maar Ben slaagde er toch ln zijn schepping binnen de vastgestelde tUd af te maken Hij zag zUn kunstzin en vasthoudendheid beloond met een wisselbeker en een automatische kleinbeeldcamera. Aan Kees Putman uit Noordwijk kende de Jury de tweede prijs toe. Hy bouwde een sprekend gelijkende SJoukje Dykstra en verwierf daarmede eveneens een wis selbeker. De derde wisselbeker viel ten deel aan Alphons van den Boogaard (Seminarie .Nieuw-Leeuwenhorst" i, die als derde eindigde, en vierde werd Dorien Putman, nichtje van Kees, uit Noordwykerhout. Dit viertal krijgt boven de reeds ge noemde pryzen een rondvlucht boven Nederland aangeboden. Rudy Sips (Bisschoppelijke Nijver heidsschool) werd vüfde en zag zich be loond met een vulpenset. Bijzonder fraai waren sommige kunstwerken. Onder meer was er een aardige uitbeelding van .Janus* van het Vuurtorenplein, een imposant kasteel en een vos. waar de sluwheid van afstraalde. Dc jury, bestaande uit de heren H. A. Bal, beeldend kunstenaar uit NoordwUk, R. A. Dekker, directeur VVV, en een vertegenwoordiger van een Haagg blad, klasseerden na de vijf reeds genoemde zandbouwers: 6. Wim Bouman (Noord- wyk); 7. Martien Leenders (B.N.S.); 8. Albert de Jong (Nieuw-Leeuwenhorst); 9. Kees Eekhout (B.N.S.); 10 Tom Gc- raeds (Warmond); 11. Gerard' Molleman (B.N.S.) en 12. Mlenke Putman (Noord wykerhout). Zy zullen Noordwyk gaan vertegen woordigen op de finale te Schevenlngen. Dc vier besten in dit nationale kam pioenschap gaan naar Parijs. Poppen Trudy de Ruyter NOORDWIJK Van 17 juli tot en met 19 augustus exposeert Trudy de Ruyter net haar poppen in het Goois Museum te Hilversum.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 10