Werk wordt gewaardeerd en ledental blijft groeien Brick Bradford NCRV in gunstige positie —Toch is het zo! Senmoet VRIJDAG 25 JUNI 1965 ETHERGOIVENETHERGOIVEN-ETHERGOLVEN-ETHERGOIVEN tTHERGOlVEN-ETHERGOlVENETHERGOLVEN-ETHERGOlVEN. Cleveland Orkest UTRECHT Het ledental van de NCRV biyft toenemen en dat plaatst haar ten opzichte van de andere omroeporganisaties in een gunstige positie. Met een toe neming van 8.952 leden werd op 31 december 1964 het record aantal van 459.470 bereikt. Bovendien voelt de NCRV zich gezond en sterk door het verheu gende feit dat haar werk gewaar deerd wordt, ook, zoals uit het Lichte kritiek op de nota-Vrolijk (Van onze radio- en tv-redactie) nader overleg aangaande de plannen gewenst. Mr. Roosjen meent te weten, dat de minister daartoe bereid is. Reclame Commentaar Scheepsbouw Vara's Achter het nieuwswas gisteravond actief met gesprekken over de Japanse scheepsbouw en de Rotterdamse begrafeniskwestie. De heer Verolme was persoonlijk in de studio om zijn mening te zeggen over het feit dat (ook) Nederlanders het voordeliger vinden om in Japan sche pen te laten bouwen, niet alleen om de lagere kosten maar tevens om de kortere levertijden. Hij kritiseerde de Nederlandse overheidspolitiek inzake de staalverwerking en het niet-sub- sidiëren van de scheepsbouw. De heer JVerolme hoopt dat de Nederlandse afvaardiging straks in EEG-verband mede zal streven naar een algemene regeling voor subsidiëring in de ko mende twee a drie jaren, om. op deze manier Japan te dwingen tot afspra ken. Zoals het nu gaat, aldus de heer Verolme, dreigen er in Nederland be drijven ten onder te gaan. Verklarend werd voorts gesproken met begrafenisondernemers en bodes over het verschijnsel van tipgeld voor de bode die de ondernemingen be voordeelt, hetgeen zich uitsluitend in Rotterdam voordoet. De tendens was dat het niet aangaat een begrafenis tot een winstobject te maken. Ge waarschuwd werd tegen de onjuiste veronderstelling dat men bij de nood zaak van begraven de verzekerings bode moet waarschuwen. Het spel „De bouwers van het rijk" zal voor een groot percentage kijkers zwaar te verteren zijn geweest. Wij nemen aan dat velen „gevlucht" zijn naar het tweede net of de radio. Absurd toneel laat zeer veel over aan de verbeelding van de toeschou wer. zo ook dit uitzichtloze, filoso- fisch-psychologische stuk van Boris Vian, dat hoge spelkwaliteiten bezit maar uiterste concentratie eist. Ieder voor zich moet hieraan be leven wat hij zelf machtig is. In elk geval gaven de spelers en met name Frans Vorstman in een bijzon der moeilijke rol met zware slotmono loog emotioneel zoveel mogelijk kleur aan het schetsmatig uitgewerkte gegeven: de confrontatie van de mens met zijn existentie indien deze is ont daan van enige geestelijke rijkdom. kijk- en luisteronderzoek blijkt, buiten de kring van naaste geest verwanten. Dirt zijn de belangrijkste feiten, welke de voorzitter van de NCRV mr. A. B. Roosjen vanmiddag in de jaar lijkse vergadering van de verenigings raad releveerde. In zijn openingswoord gaf hij voorts, als gebruikelijk verpakt in een stroom van citaten, dichtregels en aforismen, zijn reeds in de Omroep- gids geuite mening omtrent de huidi ge situatie in de omroeppolitek te kennen. De brochure van de WD kreeg opnieuw kritiek te verduren: er wordt een opsomming gegeven van al wat radio en televisie vermogen te be werkstelligen in hun beïnvloeding van de samenleving, maar mr. Roos jen vraagt zich af waarom het tot 1965 moest duren, eer men dat in de WD-kring inzag. En waarom heeft men in deze brochure niet anders dan schimpscheuten over voor wat wordt genoemd „de thans vastgeroeste situa tie van het clubbestel?" Immers, aldus de NCRV-voorzitter, dit bestel werd opgebouwd door or ganisaties van personen die ruim 40 jaar geleden al begrip toonden voor de enorme betekenis en invloed van de radio en plm. 15 jaar geleden initiatief ontplooiden voor de televi sie. Lakend sprak mr. Roosjen over de gedachten aan een „nationale om roep", in deze broohure ontvouwd: „Het nationale ten deze zou dan enkel worden bepaald door de omstandig heid, dat de beheersraad door de Kroon moet worden benoemd." Openheid Het verheugt de NCRV dat in de nota-Vrolijk een ander geluid wordit gehoord, ml. dat wat ook al eerder uit de Televisienota-Cals (1953) klonk: geen ontwrichting van het huidige Nederlandse omroepbestel. Met voorbeelden van situaties in Frankrijk, België, Luxemburg en Oos tenrijk wees mr. Roosjen een staats omroep af en uitte hij zijn vreugde dat de Nederlandse regering het vraagstuk van radio en televisie ein delijk als een kwestie van de eerste orde is gaan zien. „Intussen echter ligt de wettelijke regeling nog niet voor de deur: de minister geeft in zijn nota slechts hoofdlijnen voor een overgangsbestel Mr. Roosjen is ook voorstander van openheid, welke andere zendgemach tigden tot de ether toelaat, maar onbeperkte toelating zou een moord aanslag op de programma's zijn. De door de minister gestelde criteria daartoe hebben zijn instemming. Ge gadigden voor een zendmachtiging zijn er altijd in overvloed geweest: in 1930 stonden behalve de huidige om roepen er nóg 15 aan de deur te kloppen: mr. Roosjen somde ze alle op. Maar ook toen reeds voorkwam de overheid door het stellen van criteria versplintering van zendtijd. De eis tot samenwerking van de omroeporganisaties in NRU- en NTS- verband onderschrijft de NCRV, maar het feit, dat de minister dan ook culturele instellingen bij de omroep- structuur wenst te betrekken, maakt VANAVOND TE ZIEN Nederland 1 KRO 8.50 uur is het weer tijd voor „Duel", het quizprogramma dat nu uit Hengelo komt. 9.30 uur het derde deel van „Villa Sidonia": huisknecht Pitt blijft geheimzinnig doen 10.00 uur eerste deel van een documentaire over de Amerikaanse ruimtevaart. ederland 2 AVRO 7.00 uur (NTS) reportage roeiwedstrijden van ARGO. 8.01 uur Armand Denis laat vooroorlogse en nieuwe opnamen zien van een reis van Marokko naar het Wildpark in de Congo. 9.20 uur een aflevering van „De verdedigers", die een onschuldige van de electrische stoel willen redden. VANAVOND TE HORÈN Hilversum I NCRV 8.15 uur aansluiting met het Kurhaus in Scheveningen voor stereo- fonische uitzending van een concert van het Holland Festi val. U hoort het Clevelandorkest en later het NCRV-Vocaal Ensemble. 10.40 uur flitsen van de eeuwfeestviering van het Leger des Heils in Londen en van het 11e Baptisten-Wereldcongres in „Wijd als de wereld". Hilversum II VARA 8.05 uur (VPRO) gaan prof. dr. W. Schermerhom en dr. W. Drees samen de politieke situatie in ons land van 20 jaar geleden bespreken. 9.00 uur muziek uit films en musicals. 9.35 uur buitenlandse correspondenten aan het woord en 10.00 uur concert door het Metropoleorkest (stereofonisch). 11.10 uur vrolijke plaatjes toe. De NCRV juicht het (met zijn voorzitter) toe, dat het uitzenden van reclameboodschappen in de ether rondom de nieuwsuitzendingen zal geschieden, maar mr. Roosjen acht 24 minuten voor de radio en 15 voor de televisie per dag, te hoog. Ook noemt hij het onjuist, dat de pers niet wordt ingeschakeld volgens het advies van de pacificatiecommissie. De in de nota ontwikkelde procedure acht hij erg gecompliceerd en nadelig voor de pers. Voorts merkte de NCRV-voorzitter op dat in de nota onvoldoende aan dacht is besteed aan de kwestie van het auteursrecht inzake de program mapublicaties. Het proces met Televi- zier hierover sleept al jaren en in de nota wordt aan deze rechteloosheid van de omroeporganisaties, welke haar economische basis vindt in het auteursrecht, ook geen paal en perk gesteld. Bij dit alles wil de NCRV voort gaan met moed, idealisme en energie, haar principiële taak ziende in het doorgeven van de heerlijke boodschap van liefde en eeuwig heil. Daarom ook is zij dankbaar voor het feit dat zij door steun van velen in staat ii gesteld, een som van bijna 200.000 ter beschikking te stellen van het christelijk omroepwerk in jonge ge bieden. In de vergadering keurde men het jaarverslag van de vereniging goed. Dit maakt melding van een wélge slaagd jubileumjaar 1964. In de inlei ding schrijft de directeur, mr. A. H. de Veen, o.m. over het feit dat de radio bepaalde functies moet afstaan aan de televisie, met name in het •avondprogramma. Voor snelle bericht geving en voor muziek blijft de radio echter onvervangbaar. .Geleidelijk echter zal zich een programmavorming uitkristalliseren welke de radio als massa-instrument dan wel als gewaardeerd luisterme dium voor kleinere groepen nieuwe mogelijkheden zal bieden. Het is nu nog een vraagstuk apart, in hoeverre de radio vóór 's avonds 7 uur massa- of groepen-instrument moet zijn. Wel dient er gerekend te worden met de behoefte aan ontspanningsmuziek bij het werk en in de huiskamers. Helaas zit men in de vooravond nog teveel met overheidsuitzendingen en ge dwongen gesproken-woordrubriekjes, die een taai leven leiden". De NCRV huldigt echter nog steeds veel gesproken woord, hetgeen uit het programma-overzicht blijkt: in 1964 nam dat het grootste percentage van de radio-zendtijd, nl. 35,90 pet. Dan volgt 31.52 pet. ernstige muziek, 28,4C pet. lichte muziek en 4,18 pet. amuse mentsprogramma's. vanavond Ierland I. NTS: 19.00 Nieuws ln 19.01 Barend de Beer. KRO: 19.05 De Flintstones (aflevering 53): 19 30 De gave. filmimpressie van een bedevaart. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. KRO: 20.20 indpunt: 20.50 Duel. wedstrijdprogramma: 10 Villa Sidonia. comedy-thriller: 22.00 Het anschot, documentaire. NTS: 22.35 Toeris tische tips: 22.40 Journaal; 22.45-22.55 Film erslag Tour de France. Nederland II. NTS: 19.00 Roeien. Verslag lgië. Nederlands progr. kan. 2 e ie.30 Teletaalles: Engels: 19.45 Int. j i.: 16.55 De Weerman: 20.00 Nws.; 20.20 de v. Frankrijk: 20.30 Te voet inderen: 20.55 Westerns van vroege: 22.20 Nws.; 22.25 De nachtegaal, opei Strawinsky. Reportages van Wimbledon (Van onze radio- en tv-redactie) BUSSUM In de komende week zal de NTS over beide televisienetten reportages uitzenden van het Interna tionale Tennistoernooi in Wimbledon en wel als volgt. Woensdag 30 juni van 2.30-4 Ned. 1: halve finales; donderdag zelf de tijd op Ned. 2 eveneens halve finales; vrijdag van 2-4 uur Ned. 1 finale heren enkelspel en zaterdag juli van 2-4 en van 5.45 tot 7 uur o_ Ned. 1, plus van 4-5.45 op Ned. 2 finales dames enkelspel, gemengd dubbel-, dames dubbel- en heren dubbelspel. Dagelijkse korte samenvattingen zijn 's avonds na het tweede journaal te verwachten op zaterdag 26, maan dag 28 en dinsdag 29 juni. iet de Japanse economie, lezing; b. ternationale oriëntatie in kerk. zending c jkumene: 23.00 Lichte grammofoonmuziel 23.55-24.00 Nieuws. programma; 20.00 Nieuws; 20.05 Herstel en vernieuwing, gesprek over de politieke situatie in ons land. 20 jaar geleden; 20.35 Viool en piano: klassieke Vrijzinnig Kruid en Onkrui_. slot). VARA: 21.00 Melodieën uit films en musicals (gr.): 21.30 Nabeschouwing Tour J- France/Tour de l'Avenir; 21.35 Onbegrei wetenswaardigheden Volksliedji tropole 23°45 Socialistische: Esperanto; 23.55-24.00 Nieuws. DRAADOMROEP VANAVOND Grammofoonplatenprogramma van u.: Hector Berlioz. „La Damnati Faust". Consuelo Rubio. mezzo-sopraan: Richard Verreau. tenor: Michel Roux. bari ton; Pierre Mollet, bas; Koor Elisabeth Brasseur: Kinderkoor van de Radio Télévi- Hilversum I, 402 m. NCRV: 19.00 Nieu' weerpraatje: 19.10 Radiokrant; ren zegger. n~ zingen; 19.35 Operamuziek 20.15 Stereo: Holland Festival 1965: 1847) We kennen Neptunus natuur lijk als de god van de zee, die gelijkgesteld werd met de Griekse god Poseidon. Maar daarmee zijn Neptunus, noch Poseidon voldoende geïntroduceerd, want de komaf van goden uit de oudheid is vaak nog veel ingewikkelder na te speuren dan die der mensen. Laten we dan ook eerlijk bekennen dat van de oorspronkelijke functie van Poseidon bij de Grieken en van Neptunus bij de Romeinen niets met zekerheid bekend is. Deson danks kunnen we aannemen, dat Poseidon (om met de oudste van de twee maar eens te beginnen) méér als aardgod, dan als zeegod werd gezien. Dat bewijst het feit, dat hij aanvan kelijk in de gedaante van een hengst of een stier werd gedacht. Het draven van dit dier veroorzaakte een machtig geweld, waardoor naar men meen de aardschokken en aardbevingen werden teweeggebracht. Poseidon was echter niet alleen de god van de aardbevingen, maar ook van alle wateren en stromen. Deze laatste kwaliteit moeten we niet direct op de zee betrekken, want in hun primitief ste staat hebben volken niet in de «erste plaats met de zee te maken, maar met rivieren, beken en meren, wier oevers zich voor nederzettingen lenen. Als we aan Poseidon denken als heerser over alle wateren en stromen, moeten ons daarbij dan ook in de eerste plaats de wateren en stromen van het land voor ogen staan. Naarmate de Grieken echter meer Afkomst Neptunus met de zee te maken kregen, kon het gebied waarover Poseidon heerste, gevoeglijk over de oceanen worden uitgebreid. Bij de Ionlërs is hij vóór de tijd van Homerus dan ook reeds tot zeegod geworden. Als zijn em bleem kennen we de drietand, die oorspronkelijk een harpoen was, ook al kunnen we dit wapen er moeilijk meer in herkennen. De ontwikkeling van de Romeinse god Neptunus heeft zich waarschijnlijk langs soortgelijke lijnen voltrokken. Het paard- en stier achtige uiterlijk hadden beide heren natuurlijk allang verloren, maar hun aardse karakter treedt toch nog duide lijk aan de dag ln de vorm van een wagen, waarin zij gedacht werden over de zeeën te rijden. Hiertegen steekt het vervoermiddel van de echtgenoten dezer goden (t.w. Am- phitrite, vrouw van Poseidon en Salacia, vrouw van Neptunus) veel stijlvoller af, want deze dames bewo gen zich over de golven voort ln een schelp, getrokken door dolfijnen of zeepaardjes. Het spreekt welhaast vanzelf, dat aan de zeegod meer heiligdommen gewijd werden, naar mate de zee in het leven der volken een belangrijker plaats te vervullen kreeg. Zo bouwde de gunsteling van Augustus, Agrippa, in 25 v. Chr. een nieuwe, prachtige Neptunustempel op het Marsveld, ter ere van zijn over winning ter zee. Het feest ter ere van Neptunus, Neptunalia genoemd, werd op 23 juli gevierd. Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Het levende Woord, meditatie: 7.05 Klassieke grammo- foonmuziek: 7.30 Nieuws: 7.40 Gewijde mu ziek (opn.); 7.55 Overweging; 8.00 Djinn: gevarieerd programma; (8.30-8.40 Nieuws; Q.35 Waterstanden: 10.10-10.20 TT-races te Assen; 11.15-11.22 TT-races te Assen): 12.00 Angelus: 12.03 Lichte muziek (opn.). Tussen 12.04-12.45 Onderbreking TT-races te Assen: 12.24 Marktberichten; 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws: 12.40 TT-races te Assen; 12.45 Overheidsvoorlich ting: Geven en nemen. De familie Van Buuren praat weer over het verkeer; 12.55 Licht ensemble en lichte orkestmi (opn.): 13.15 Lichte orkestmuziek (gr.); 13.25 l'Avenir: 15.40 Signaal: documenta tie van en over jonge mensen; 16.00 Stereo: Metropole-orkest en zangsoliste; 16.30 TT- races te Assen: 16.40 Lichte grammofoonmu- ziek: verzoekprogramma; 17.10 Lichte gram- mofoonmuziek: 17.40 Liedjes; 17.50 TT-race! te Assen: 18.00 Muzikaal toerisme (gr.), afgewisseld met toeristische tips; 18.50 Licht baken. lezing. rersum II, 298 m. VARA: 7.00 Nieuws. ndgymnastiek en socialistisch strijdlied: 7.20 Lichte grammofoonmuziek: 7.25 Van de voorpagina, praatje; 7.30 Lichte grammo- foonmuziek (vervolg): 8.00 Nieuws; 8.10 Lichte grammofoorunuziek; 8.20 Wegwijzer: tips voor vakantie- en snipperdagen, afge wisseld met grammof oonmuziek; 8.30 Lichte of oonmuziek: 9,10 Klassieke e gramomfoonmuziek. VPRO; 9. 1.55 Woonkultuur, praatje. (opn.): 15.40 Boekenwijsheid: 16.00 Hieuws; 16.02 Amsterdamse politiekapel; 16.25 Lichte grammofoonmuziek: 17.05 Ama teursprogramma; 17.30 Actualiteiten. Televisie morgen Nederland I. NTS: 11.00-11.30 Teleat muzikaal prograr ie.35 Achter het i 17.00-17.30 Voor d 41 ,.Nu hebt u helemaal niet op de vo kunnen achieten, nom Derk", zei Jesje „Vindt u dat nu niet jammer?" „Och", zei oom Derk, schouderopha lend. „Ik weet het zelf eigenlijk nog niet." „Ik denk niet dat hij ooit nog terug komt, die schavuit", zei Josje. „Denkt u wel. boer Maas? U mag hem dan gemist hebben, maar u hebt hem vast de stuipen op het lijf gejaagd. Ik denk niet dat Reintje het nog eens wagen zal uw kippen te verschalken." „O, daar ben ik helemaal niet van overtuigd, Josje", bromde boer Maas. ,,Ik kan er nog niet over uit dat ik hem gemist heb" verzuchtte hij zeker voor de vierde keer. „Ik snap er nog altijd niets van!" Ze wandelden naar huis terug, waar de boerin, die het sahot had gehoord, vol spanning op hen zat te wachten. Ze keek bevreemd op toen ze vernam dat de er vandoor was gegaan. „Ja, dat was nu een vos, die het hazepad koos", lachte Josje. „Nu, ik ben tooh wel een beetje blij dat hij heeft weten te ontsnappen, hoor. Het was zoh mooi dier. En ik denk niet, dat hij de kippen voortaan nog iets zal doen. Hij zioh vast een hoedje geschrokken." „Toen hij wegrende, had hij het anders nog niet op", bromde boer Maas. volgende week weer „Ik geloof echt dat ik oud begin te worden, vrouw", vervolgde hij. „Schenk ons maar eens een lekkere kom choco lademelk in. En dan gaan we straks naar de kooi." „Hè. chocolademelk!" zei Jesje. „Daar ben ik juist zo dol op. En kijk eens, uit een ketel geschept! Zo dronk moeder het vroeger bij haar thuis ook altijd, heeft z_ ons wel eens verteld, weet je nog wel, Jos?" „Of ik dat weet", knikte Josje. „Moe der kan altijd gezellig vertellen van vroeger, hè?" 44 Wat jij, onnozel bloed, je durft geen muis vangen, zegt Zweder als ze op de hoeve komen. Neen, Mensink, die val heb ik nooit gezien. Ik geloof niet dat mijn knecht ermee te maken heeft, al zeg je dat hij ermee bezig was. 'k Wilde hem vrijlaten, schreeuwt Libbe. Het kan hem niet schelen of de anderen lachen, hij wil de bunzing redden. Bedaren, knort Zweder. Mensink weet hoe de val open moet. Hij laat het dier in de zak zitten, waarin het met een knuppel wordt doodgeslagen. Libbe vlucht weg. maar hij moet komen om zijn naam te laten opschrijven. Zweders gezicht is als uit hout gesneden. Hij zegt geen onbetamelijk woord tegen de jachtop ziener, al geeft hij hem wel te kennen dat hij op terrein is waar hij niets te maken heeft. Neem die val mee. Bernt Vasse zal blij wezen als hij ziet hoe ijverig je bent. Mensink is vastbesloten om nu door te zetten. Midden op de brink zet hij de val neer, vastgebonden aan een stam, zoals hij bij het ven gestaan heeft. Op maandagmorgen lezen de Horsten voor een ruit van „De Groene Speoht" dat een beloning gegeven zal worden aan degene die kan meedelen wie de eigenaar van de val is. 'k Dacht niet dat hij zo stom zou zijn, zegt Jeep Karsten. We kunnen allemaal die beloning verdienen, we hebben maar één naam te noemen. De wildeman, Dries Borne! Ieder kind in 't Horst weet het. maar niemand zal het zeggen. Mensink heeft te veel haast om landschut van 't Horst te worden. Hij rekent alleen met zich zelf en niet met de Horsten. Joryt, zeggen die, je moet op de brink komen. Mensink heeft een bunzingval van Dries Borne aan een boom gebonden. Wij kunnen hem niet losmaken, kom jij dat doen. De jaohtopziener zit bier te drinken in „De Groene Specht" en komt haastig aanlopen als hij Volmar ziet. Daar blijf je af, landschut. Het is een tekorüko- ming van je, die we bij Vasse zullen uitpraten. Da's heel goed, Mensink. De val zal er dan bij op de tafel staan, een bewijs legen me zelf dat ik zelf zal meebrengen. Zulke streken als jij er op na houdt, zijn we in 't Horst niet gewend. Volmar maakt het touw los en zwaait de val onder zijn arm. De Horsten staan er stokstijf bij, een paar mannen en vrouwen en veel kinderen. Zelfs hun ogen bewegen niet, al steken ze in de rug van Mensink. Jullie zult ervan horen, dreigt hij. Een kleine keuter, die aan de landschut te danken heeft dat hij een best stuk land tegen lage pacht in gebruik kon nemen, roept van achter de anderen; Dat valt je niet mee, Mensink. Wij zijn hier eigen baas, ruk in naar waar je hoort. De jachtopziener maakt zich zo kwaad dat hij zijn bierglas kapotgooit, omdat ook Arend Jan met een lachend gezicht op hem wacht. Dat moet je erbij betalen, zegt de waard en lacht nog meer. Als Mensink het geld op de tafel gegooid heeft, loopt hij op een draf de brink over en de holle weg in. Wie het eerst op de gedachte komt, wordt niet bekend, maar eer de dag voorbij is, vlaagt het als rook door 't Horst: hij is naar de Hidder gegaan. Siewert weet ervan. De zwarte mulder heeft Dries verraden. Met de streken van de mulder moet het ook uit zijn, landschut, wordt er gezegd. Ergens op een hofje van een keuter, bij de smidse van Tabe, en als hij over de brink gaat, 't Zal hiermee wel zijn zoals met de scheppen meel die hij uit jullie zakken nam. Allemaal praatjes. Ieder hoort zich met zijn eigen bezigheden te bemoeien. De landschut kan kortaf en zelfs onvriendelijk zijn. Enkele Horsten nemen hem dat zeer kwalijk. Van het koren dat rondom het Grdbbenuus gesneden werd, was de laatste garve voor Libbe Vennink. Hij en het bindstertje dat hem volgt, worden daarom uitgejouwd. Zo is het gebruik. Daarna versierde hij met het meisje de garve. Klaprozen in de top en rondom korenbloemen, waarna het in vrolijke optocht naar de hoeve ging, waar Marye wachtte met knapperig gebak ken wafels, kaneelkoffie en gerstebier. Libbe en het meisje deden hun rondedans om de laatste garve, terwijl de boer met zijn vrouw en al het volk dat in de oogst gewerkt had, toekeek en in de handen klapte. (Wordt vervolgd SM®

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 11