VLEET Nieuw bejaardencentrum Katwijk weinig minder dan een paleis Illustratie van wat men met 3,5 miljoen gulden so al niet kan doen... Grens wordt IS mille Er is te weinig gestudeerd zegt directrice m.m.s. te Voorschoten Visserij nieuws bij de NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 24 JUNI 1965 Opening volgende week door de burgemeester KATWIJK AAN ZEE Zo'n tien jaar nadat de eerste plannen werden gemaakt, zal burgemeester H. Duiker donderdagmiddag 1 juli een zorgvuldig gekalligrafeerde oorkonde inmetselen in de hal van huize Salem aan de Duindoornstraat. Daarmee zal de officiële opening van dit schitterend tussen duin en park gelegen christelijk bejaardencentrum een feit zijn. Alle erbij betrokkenen hebben ontzet tend veel werk moeten verzetten om het zover te krijgen en zij zijn er wel eens moedeloos onder geworden. Maar nu het er staat, blijkt het niet gewoon een bejaardenhuis te zijn, doch een bejaardenpaleis. Architect Wentink uit. Baarn en de Katwijkse aannemer De Best hebben er werkelijk iets heel moois van gemaakt, strak van lijn als het is, licht, uiterst doelmatig en voorzien van de modernste snufjes. Verbazingwekkend Drie-en-een-half miljoen gulden heeft het gekost. Zo'n bedrag is nauwelijks meer dan een klank, maar wie een paar uur in het nieuwe centrum heeft rond gekeken, krijgt er toch wel enig idee van hoe ontstellend veel geld er eigen lijk mee is aangeduid. Men ziet dan tastbaar voor zich wat al niet met zo'n som voor elkaar kan worden gebracht en verbaast zich er over hoe aantrekke lijk een modern bejaardencentrum zijn kan. Volgende week zal het tehuis geheel bezet zijn. op de zestien bejaardenwoningen na, die nog verder moeten worden afgewerkt. In totaal kunnen 146 bejaarden worden geherbergd. Het zullen allen Katwijkcrs zijn. Bij secreta ris A. van der Jagt regende het weliswaar aanvragen urt heel het land maar die van buiten de ge meente heeft men stuk voor stuk moeten afwijzen. Het verzorgingstehuis omvat in vier woonlagen 92 éénpersoonskamers en lien tweepersoonskamers, elk voor zien van een toegangsdeur met bel en brievenbus, een afsluitbaar portaal met daarin een klein aanrecht, tevens wasgelegenheid (met warm en koud stromend water), een opbergkastje. een toilet en een toegangsdeur naar een zit-slaapkamer met ingebouwde hang-legkast en een balkon. Recreatie Aansluitend aan het ruime midden- pnrterregedeelte bevindt zich een grote recreatiezaal, terwijl op elke gang twee gezellige zitruimten zijn gecreëerd Behalve gemakkelijk te belopen trappen, is een zelfbedie- ningslift aanwezig om de verdiepin gen te bereiken. Het verzorgingstehuis bevat voorts een ziekenafdeling met behandel- en recreatieruimte. Op de gangen zijn badkamers, douchecellen en strük- ruimten voor algemeen gebruik. Een eenvoudige aula met wachtkamer completeren deze afdeling. In het souterrain treft men aan de kamers voor 't personeel, de centrale keuken, de verwarmingskelder, ter wijl er verder nog ruimte beschik baar is voor de tijdelijke opslag van eventuele overtollige goederen van de bewoners. Ruimte voor de stalling van auto's en fietsen is niet vergeten en in de fraaie ruime hal bevindt zich naast het kantoor een publieke tele- fooncel. Hier in de buurt bevinden zich ook de werk- en woonkamer van de directrice en de kamer van het Naast het verzorgingshuis zijn zestien vrije woningen gebouwd, verdeeld over twee woonlagen, elk met een eigen ingang, maar tevens bereikbaar via de hoofdingang van het verzorgingstehuis. Deze wonin gen omvatten een kleine hal, een woonkamer, een slaapkamer, een keukentje, een douchecel, een toi let, bergruimte en balkon. In twee woningen is een derde kamer aan wezig. De huisjes zijn voorzien van centrale verwarming en een warm waterapparaat. Zoveel mogeliik dient men de eigen huishouding te verzorgen. Ook alle kamers in het verzorgings tehuis zijn centraal verwarmd. Er is een zuster-oproepinstallatie aange bracht. die door de bewoners in wer king kan worden gesteld. Tevens heeft men een aansluiting op de draadomroep, die ook kan dienen voor huisomroep. de kerktelefoon en het centrale televisienet. Verder is het mogelijk een eigen telefoon aan te sluiten, een telefoon dus, waarvan de verbinding niet via de centrale loopt Personeel Er zijn thans ongeveer 22 perso neelsleden in dienst. Administrateur is de heer A. Zwaan, de vaste mon teur de heer H. van Duijvenbode. Secretaris Van der Jagt vertelde one. dat het bestuur het wel heel bijzon der getroffen heeft met de directrice, zuster A- C. van der Klooster, die voordat zij een half jaar geleden »n Katwijk werd benoemd twaalf jaar directrice van een bejaardencentrum in Sommeisdijk is geweest. Haar ad viezen. onder meer bij de inrichting en bij de werving van het personeel, blijken goud waard te zijn geweest. De heer Van der Jagt stak ook de loftrompet over de interkerkelijke samenwerking in de stichting chris telijk bejaardencentrum. Hervorm den. gereformeerden en christelijk- gereformeerden werken eendrachtig samen. Overigens behoeft men niet een bepaalde levensbeschouwing te TE KOOP FRAAI WOONHUIS met grote tuin CENTRUM KATWIJK AAN ZEE 6 kamers, keuken, bijkeuken en douche. HERENHUIS te Katwijk aan den Rijn 8 kamers. 2 keukens, bijkeuken, garage. Alles leeg te aanvaarden. Vestigingsvergunning vereist. Inl. MAK. en ASS. KANT. MINNEE BOULEVARD 5fi KATWIJK AAN ZEE TELEFOON 3155 Exterieur van het nieuwe Kat wijkse bejaardenhuis. Foto D. Kruyt. zijn toegedaan om in het tehuis te kunnen worden opgenomen. De stichting, die als grondslag heeft de Bijbel als Gods woord, stelt zich ten doel bejaarden binnen de ge meente Katwijk van alle gezindten en levensbeschouwing een goede verzorging te bieden. Daarbij is elk winstbejag uitgesloten. De tarieven zijn afgestemd op een sluitende ex ploitatie. De bouw van Huize Salem is ge schied in opdracht van de stichting hervormd bejaardencentrum, waar van het dagelijks bestuur bestaat uit de heden D. J. Kleen, T. Mey- vogel en J. van Rijn. Later is de stichting christelijk bejaardencen trum met als dagelijkse bestuurders de heren M. van der Plas, H. Dijks man en A. van der Jagt opgericht, waarin de verschillende Kerken sa menwerken. Deze stichting gaat het bejaardencentrum exploiteren en zal het daartoe bij de opening van de eerstgenoemde stichting huren. De bouwwerkzaamheden hebben iets meer dan twee jaar geduurd. A. G. de Jager, BOULEVARD 59 VRIJDAG 25 JUNI AFWEZIG Voor spoedgevallen J BERGMAN, arts. tel. 2921 Kind van 5 onder trekker gedood TER AAR Gistermorgen om streeks kwart voor acht Is het 5-jarig zoontje van de familie A. Verduyn langs de Westkanaahveg door een trekker overreden. Hij zat op de trekker b(j zijn oom. die een stukje gras moest maaien Plotseling kwam de trekker in een greppeltje terecht, waarbij Jantje er af viel en onder een wiel terecht kwam. Het kind was vrijwel op slag dood Een blik in de fraaie hal van het Katwijkse bejaardencentrum. Foto D. Kruyt. Diploma-uitreiking EHBO te Katwijk KATWIJK AAN ZEE Gisteravond werden in hotel Riche diploma's uitge reikt aan de geslaagde cursisten van de EHBO-cursus van de Katwijkse reddings brigade. Voorzitter Wouda sprak er zijn vreugde over uit dat alle kanldaten zijn geslaagd. Dit pleit voor het peil van de lessen van dokter De Jager. De heer Wouda wekte de gediplomeer den op daadwerkelijk dienst te gaan doen bij de reddingsbrigade. Dokter De Jager onderstreepte deze woorden. Mevrouw De Jager en mevrouw Coorn werden bloemen aangeboden en dokter De Jager en de heer Coorn kregen platenbonnen. De namen van de geslaagden luiden: J v d Glas. S C Zwanenburg, J de Jong, C Visser, A v d Plas, Gvd Plasv d Bent, M v Klaveren, C de WildeHou- waard, L Souverijnv d Glas, A v d Glas—v d Plas. H A H Viel. N Guijl, M Oeveman, M J v d Does, P van Sloten, H Nawijn, M H Guijt. Radio-uitzending over Katwijk KATWIJK AAN ZEE Morgenmid dag van 13.30 tot 14 uur wordt in het AVRO-radioprogramma Neerland* mu- ziektuin" aandacht besteed aan de con certen, die in het zomerseizoen door het Orgelcomité in Katwijk worden georga niseerd. Een gedeelte van het concert dat op 15 juni jl. in de Nieuwe Kerk werd ge geven, zal te beluisteren zijn. Er worden voorts gesprekken gevoerd met de heren J. van der Plas, Chr. Verplancke en Feike Asma. K a Iw ij k-Cel e ritas KATWIJK AAN ZEE Vanavond om 7 uur spelen de Katwijk junioren A te gen Celeritas junioren, kampioen van de Haagse afdeling op het terrein aan de Hoornes. Deze wedstrijd is voor Katwijk de laatste. Het moet deze beslist winnen om de zeer kleine Kans voor promotie Weekprogramma VVV Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Weekprogram. ma VW. Maandag 28 juni: Wilde bridge drive ten bate van liefdadige doeleinden in hotel „Riche", 8.15 uur n.m. Dinsdag 29 juni; Orgelconcert te geven door Koos Bons in de Nieuwe Kerk aan de Voorstraat. 8 uur n.m Carillonbespe ling door Hessel H. de Harder van Woensdag 30 juni: Dulnenwandcltocht in het verboden gebied van de N.V. Leid- se Duinwater Mij ten bate van liefdadige doeleinden. Startplaats: Paviljoen Fock de Best op het strand tegenover hotel ..Riche". Afstanden 5 en 10 km. Starttijd russen 6 en 7 uur n.m. Donderdag 1 juli: Strandfeesten op he parkeerterrein bij De Zwaan voor kleu ters van 3 jaar en ouder. Aanvang 2 uui Vrijdag 2 juli: Volleybalwedstrijd KVC Iod het Andreasplein. Aan vang 7 uur n.m. Zaterdag 3 juli: Nationaal mars- en drumbandconcours op de Boulevard, uit gaande van de Bond van Chr. Muziek verenigingen in Nederland. Aanvang 1 uur n.m. Aan dit evenement wordt door een groot aantal muziekkorpsen deelge nomen s Avonds om 8 uur Parade en Défilé in het centrum van de Boulevard: Groot vuurwerk aan de Zuid-Boulevard. Aanvang 10 uur n.m. KATWIJK Onze plaalsgenote mej. N. H. G. Bödeker is aan de Kweekschool Haags Genootschap geslaagd voor onder wijzeres. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee OEGSTGEEST Onze plaatsgenote mej. E. Klaij is aan de Kweekschool Haags Genootschap geslaagd voor onder wijzeres. Premiespaarwet (Van onze parlementsredactie) DEN' HAAG De Tweede Kamer heeft gistermiddag met 69 tegen 43 stem men een amendement van de heer Kik kert aangenomen. De c.h. afgevaardigde had voorgesteld om de inkomensgrens voor de Algemene premlespaarwet niet te stellen op f 12.000 maar op f 15.000. Z(jn amendement kreeg, behalve van zyn fractiegenoten, de steun van de KVP, de VVD, de SGP. de BP. het GPV en de antirevolutionairen Roolvink en Geel kerken. Het wetsontwerp werd daarna bjj zitten en opstaan aangenomen. Al leen de Boeren stemden tegen. Autobotsing SASSENHEIM Gistermiddag tien voor half vier had op het kruispunt SasseniheimNoord een autobotsing plaats. Een bestuurster van 'n personen auto. komende uit de richting Noordwijk, gaf geen voorrang aan een vrachtwagen die van Lisse kwam. De personenauto werd tegen een lichtmast gesmakt en vrijwel geheel vernield. De bestuurster werd met een gebroken sleutelbeen naar het diaconessenhuis te Leiden overge- Kind gewond SASSENHEIM J-i stermiddag om streeks vijf uur liep een dame met haar tweejarig kind in een wandelwagentje op het voetpad van het smalle gedeelte van de Hoofdstraat. Zij stak even de weg over. waarbij zij het kind h het wagentje op het voetpad achterliet. Dit nam hier mee geen genoegen en ging moeder ach terna. Hierbij liep het tegen de zijkant van een personenauto op. Het kind werd tegen de grond geworpen en liep een hoofdwond op. Op zoek naar zondebokken VOORSCHOTEN Het grotere aantal afgewezen kandidaten bjj het eindexamen van de middelbare meisjesschool „Bijdorp" houdt de ge moederen van de betrokkenen bezig. Daar zijn eerst de teleurgestelde ouders, wier kinderen niet het begeerde diploma in ontvangst konden nemen. Met alles hadden deze ouders rekening gehouden, behalve dat het ook mogelijk was om op „Bijdorp" niet te slagen. Dan zijn er de zus ters van „Huize Bijdorp", die maar niet kunnen begrijpen, waarom ar nu zo'n ophef wordt gemaakt over iets, dat wel erg spijtig is, maar waar aan de kinderen toch echt zelf wel schuld hebben. De directrice, zr. Cyrilla herhaalde het nogtmals nadrukkelijk: ,.Er is te weinig gestudeerd. Het verzuim tussen het schriftelijk examen en het mondeling examen is zeer groot geweest. ouders zoekt een of meer dere zondebokken. Zij mer vonden te hebben in een docent, de leraar Duits, de heer A. M. Kimmel. Deze docent is pas negen maanden verbonden aan ..Bijdorp" en heeft in feite de erfe nis van zijn voorganger naar het examen begeleid. De docent is in het bezit van de akte MO-A en hoopt dit jaar de akte MO-B te behalen. Het ministerie gaf deze leraar een ontheffing, hetgeen in deze tijd zeer gebruikelijk is, het aantal „onbevoeg den" bij het middelbaar onderwijs is zeer ..Het is een zeer knappe leraar", aldus de directrice van ..Bijdorp'", „wat moei lijk anders kan omdat het departement van onderwijs hier op toe ziet' Boven dien" aldus zr. Cyrilla, „is niet alleen het vak Duits slecht gemaakt, maar ook 1JMUIDEN Met de haringvisserij was het nog steeds treurig gesteld. De treilcrs zochten een groot zeegebied af, maar tot enig succes van be tekenis kwamen zij niet. Compensatie in de vorm van andere vissoorten werd bijna niet gevonden. Vooral de makreel is in geen velden of wegen te bekennen. Ondertussen zijn verscheidene vaartuigen maar aan de thuisreis begonnen zonder dat men in de ruimen een behoorlijke vangst heeft kunnen bergen. De schippers achtten het niet langer verantwoord op zee te blijven. Elke dag langer betekent een dag van bijleggen. Slech te berichten kwamen ook binnen van de Sylt. De tong is in deze omge ving een zeldzame verschijning geworden. Meer dan 15 kilo haalde men van deze vissoort niet aan boord. Schol werd ook bijna niet gevangen. Na de goede resultaten van enige weken geleden, betekent deze terug gang een grote teleurstelling voor de Nederlandse vissers. De spanvisserij werd door enkele kot ters beoefend. Ook deze methode leverde geen al te beste resultaten op. De IJM <n de IJM 207 kwamen tot een geza menlijk totaal van 180 kantjes haring. Eerstgenoemd vaartuig had verder 90 kisten andere vis aan boord, de IJM 207 180 kisten. Hiervoor zijn zij bijna twee weken van huis geweest. De loggers en kotters onder de Neder landse kust troffen eveneens weinig tong aan. Een paar dagen geleden konden di verse -schepen dit goed maken door ach ter de gul aan te zitten, maar ook deze vissoort laat het in toenemende mate af- Wat er wai Aan de IJmuider markt verschenen 15 vaartuigen. Zij zorgden voor van 3781 kisten vis. waarvan 1480 kisten schelvis. 320 kisten radio. 170 kisten wij ting. 180 kisten gul en kabeljauw. 1290 kisten koolvis. 6 kisten haring, 103 kleim kisten haring, 100 kisten makreel, 21 kleine kisten makreel, 120 kisten schol. 2 kisten tarbot. 90 kisten diversen, 415 stuks stijve kabeljauw en 1500 kg tong, Voor de schol bestond grote belangstel, ling. De enen stonden met eer* hoogste notering van f 74 aan de top, maa tweetjes mochten er met een inzet f 72 ook ziin Nu de tong In geringe hoeveelheden wordt aangevoerd begint de prijs lang zaam maar zeker een stijgende lijn te vertonen De eentjes zaten met van f 7.81 weer dicht bij de acht gulden per kg. De verse haring was met f 31 zienlijk goedkoper dan op voorgaande De vismeelfabriek had geen schijn kans wat makreel te bemachtigen. De handel nam de overigens geringe vlot op. De prijs lag tussen de f f 25. De schelvis stond minder in De grootmiddel zakte van f 38 tot f 17. De andere soorten moesten eveneens gevoe lige klappen incasseren Nu de gul niet zo goed was vertegen woordigd. verwachtte men een prijsstij ging, maar dat is er niet van gekomen. De kleine gul noteerde in de meeste ge vallen f 15. Alleen de grote kon zich met een notering die tussen de f 47 en de f 34 lag enigszins handhaven. In de sector van de grote rondvissoor- ten viel een behoorlijke opleving te be speuren, Met het oog op de uitvoer naar België was de handel bereid tamelijk ver te gaan. Zo haalde de grote kabeljauw een top van f 154 en dat was zeker dertig gulden meer dan enige dagen geleden De grote witte koolvis was gemiddeld nog iets duurder. Met een top van f 134 mocht de grote wolf er eveneens zijn. Alleen de grote zwarte koolvis minder gewild, maar met een hoogste tering van f 98 mocht men, gezien de vrij grote aanvoer, niet mopperen. Vandaag aan de markt Vandaag verschenen in IJmuiden on der meer aan de markt de KW 39 Wilhel mina Johanna met 930 kisten en 107 kan tjes haring, de IJM 206 Wiron 7 met 90 kisten, de IJM 207 Wiron 6 met 180 kis ten, de VL 115 met 345 kisten er kleine kisten haring en makreel, de KW 171 Jan Maria met 440 kisten. 40 stuks stijve kabeljauw en 90 ton ijsharing i KW 121 Brittenburg met 520 kisten, 20 kleine kisten haring en makreel stuks stijve kabeljauw. In Schevenlngen In Schevenlngen werden aangevoerd 50 kisten kleine gul, 350 kisten schol e 3000 kg tong. Vroege kerkdiensten in De Rank Noordwijk NOORDWIJK AAN ZEE, De kerke- raad van de Hervormde Gemeente heeft besloten voortaan ook kerkdiensten De Rank te houden. Met ingang 1 aanstaande zondag wordt voorlopig iede re sondag een vroege dienst gehouden De Rank (om half negen) gevolgd door een dienst in de kerk om tien uur Verder worden van 4 juli af de avond diensten om en om gehouden in de kerk en in De Rank. de ene zondag 's avonds om zeven uur een dienst in de kerk en de andere zondag een dienst in De Rank. De kerkeraad wil met De Rankdiensten tegemoetkomen aan dat deel van de ge meente dat ten noorden van het oude Noordwijk ligt. De gemeente breidt zich uit en de kerk blijft op dezelfde plaats. Met de morgendiensten is tevens bedoeld de badgasten te gerieven van wie er ve len zijn. die bij mooi weer een vroege dienst op prijs stellen. In De Rank zijn deze zomer ook weer kerkdiensten in de Duitse taal. Bij de organisatie van deze diensten, die 's morgens om tien uur worden gehouden, werken de Hervormde Gemeente en de Gereformeerde kerk samen. Ruiling predikanten NOORDWIJK. De kerkeraden van de Hervormde Gemeenten te Noordwijk aan Zee en Noordwijk-Binnen hebben besloten, voorlopig voor een jaar, tot een maandelijkse ruiling van predikanten. De eerste ruiling heeft aanstaande zondag plaats. Ds. Van Dok gaat voor in de dienst in de kerk van Noordwijk aan Zee, ter wijl ds Lapré naar Noordwijk-Binnen trekt 45 jaar werkzaam bij N.Z.H. LErDEN Maandag. 28 juni, zal de heer J. Lardé, Trompstraat 37, de dag herdenken dat hij 45 jaar geleden in dienst kwam bij de N.Z.H.. Hij werd de reorganisatie overgeplaatst van de werkplaats te Rijnsburg naar de auto- kplaatsen 4. Haarlem. Engels en Frans, Over de gehele linit genomen waren de cijfers uitzonderlijk laag. Het was voor „Bijdorp" heel nor. maal. dat leerlingen „cum laude" slaag, den. Dit jaar was er niet één. Er is zelfs een kandidate afgewezen, die maar één voldoende had. Zo iets is nog nooit ver- Gaat men alles grondig nazoeken, dan blijkt, dat op „Bijdorp" helemaal ndets bijzonders aan de hand is. Slechts een samenvallen van een aantal gebeurtenis sen is er oorzaak van. dat 29 van de 51 meisjes dit jaar het diploma niet kregen. Naast de uiterst zware sahrifteHjike exa menopgaven, kwamen daar voor Bijdorp extra bij een wisseling van docenten en zwalcke exameriiklas. doordat een aantal kinderen het onderricht van Bij dorp slechts gedeeltelijk heeft gevolgd elders eerder onderricht kregen. VOORSCHOTEN Mej. J. W. Wiert- •ma te Voorschoten is aan de Kweek school Haags Genootschap geslaagd voor onderwijzeres. Burgerlijke stand van Voorschoten VOORSCHOTEN Geboren: Jan L. v J G Th van Aken en W M Noord- an; Wijnanda P, dr v P Th ten Brug- gencate en M Heuvelman: Lucien-ne M O, dr v A Putter en J H Ravelli: Wouter v J A Brouwer en E van der Plas: Wilhelmus M, zn v W J den Hollander JAC Holsteijn; Rudolph M. zn v Tj Akker en A L Stifckelorum: Nicollna A M. dr v P M van der Voort en M H T Spiegeler: Mart M, zn v M M Mlendel D C Sondaar: Engeline M, dr v C Ploeger en E F Bloemers: Bianca J M, H J Rol en J M Zuiderwijk; Els, J Kuipers en K J Kruizing: Marcel a v N Soek en G E WTede; Anton'iu» J J, zn v P W A van Nünatten en R H A Deckers. Ondertrouwd: Adrianus Leemans, te Leiden en Berendje M H Zijl; Hendri- kus Tli M Juffermans. te Leiden en Agatha H M Alkemade. Gehuwd: Willem de Groot te Leid- sohendam en Catharina J M Remmers waal; Cor van Rooy en Maria PLC Kraeijber. Overleden: Adrlana Antje Boer. e v J Bontenbal. 78 jr: Johannes M J Veel, 43 jr; Jacpbus C van Sluijs, -65 jr. Weinigkunstgevoel bij kleuters NOORDWIJK Onder leiding van ds. J. v. Dok kwamen gister avond de leden van de Geertrui- da-kleuterschool bijeen om de balans van het afgelopen jaar op te maken. Secretaris J. de Raad merkte in zijn overzicht op, dat de school een jaar achter de rug heeft van veel werk en lang ge koesterde wensen, waarvan er veel in vervulling waren gegaan, toen de school op 4 mei jl. in ge bruik werd genomen. Geestig attendeerde hij op het abstracte werk van de Noordwijkse kun stenaar H. Bal op het plein voor de school, dat de kleuters nogal eens als speeltuig beschouwen. Dat architecten niet alles kunnen berekenen, bleek wel uit het feit, dat zij katten hebben onderschat, die regelmatig grote sprongen maken om in de zandbak te ko men. Aan de oude school moeten dringend voorzieningen worden getroffen, zo was gebleken. Onder meer moet een gedeelte van het dak worden vernieuwd. Mevr. Hoogstraten, penningmeesteresse van de school, deelde mee dat met de nieuwbouw tot dusver een bedrag van ongeveer f 140.000 was gemoeid. Het door de ouders bijeengebrachte geld voor een jubileumgeschenk wacht nog steeds op een bestemming. Aanvan kelijk was het de bedoeling een piano te kopen voor de nieuwe school maar om dat geen der dames het pianospel mach tig is. gaan de gedachten nu uit naar pick-ups of een bandrecorder, vertelde de hoofdleidster, mej. Krabbendam. Zij betreurde het dat de Geertruida-kleuter- school gesplitst verder moet gaan. Ook vond zij het jammer, dat mej Duijndam per 1 september naar Heems kerk vertrekt Afscheid Bij de bestuursverkiezing deelde ds. J. van Dok mee, dat secretaris De Raad zich niet herkiesbaar stelde. Deze heeft vele jaren lang prachtig werk voor de school verricht en op de vergaderingen voor de vrolijke noot gezorgd. Als blijk van dankbaarheid en waar dering overhandigde mej. Krabbendam de scheidende secretaris een platenbon. In zijn plaats werd de heer Haasbroek tot secretaris gekozen, terwijl in de be- stuursvacature werd voorzien door de verkiezing van de heer E. Hegeman. Tijdens de pauze bestond er gelegen heid de school te bezichtigen. Daarna werden enkele films gedraaid. NOORDWIJK Op het rijwielpad langs de Herenweg reed een bromfietser tegen een volksbusje op. bestuurd door een 35-jarige bloembollenkweker uit Noordwijk. De auto kruiste het fietspad om het erf van een bloembollenbedrüf op te rijden. De bestuurder van de brom fiets kwam te vallen en moest ernstig gewond naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden worden overgebracht. Damclub R.D.C. RIJNSBURG Vanavond om 9 uur houdt de damclub R.D.C. in Concordia haar jaarvergadering.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 4