VLEET Burgemeester onafhankelijk hief glas op Valkenburg Binnenkort bouw van 33 woningwetwoningen Visserij nieuws bij de Cals bevestigt dat de verloving op komst is Tweede project baksteen montagebouw te Katwijk Winst veiling Katwijk daalde in 1964 BUSCHAUFFEUR Koorzang en orgelspel in de Nieuwe Kerk te Katwijk aan Zee Eerste paal voor vierde chr. lagere school Voorschoten NIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 23 JUNI 1965 Gemeenteraad geconfronteerd met leuzen VALKENBURG In de gisteravond gehouden gemeenteraadsvergade ring heeft burgemeester M. A. van der Have lachend het glas geheven op „een vrfj en onafhankelijk Valkenburg". De heer Van der Have zei niet van plan te zyn geweest iets te zeggen over de ministeriële twijfel aan het bestaansrecht van Valkenburg, maar gezien de grote belangstelling op de publieke tribune wilde hij van dit voornemen afwijken en zijn vertrouwen in de toekomst van Valkenburg uitspreken. De burgemeester deelde mee. dat hij on. middellijk nadat hij van onze redactie had gehoord wat de minister in zijn memorie van antwoord betoogde, zich in verbinding had gesteld met een lid van Gedeputeerde Staten. Over het be sprokene kon hij zich niet uitlaten, maar wel wilde de heer Van der Have herin neren aan een ongeveer drie jaar geleden door G.S. gedaan voorstel, waarin werd geadviseerd Valkenburg niet alleen zelf standig te laten, maar het zelfs uit te breiden met honderd hectare als com pensatie voor het vliegkamp Valkenburg. Vertrouwen ..Er verschijnen mooie leuzen in het dorp en voor de deur van het raadhuis is vanavond wel een bijzonder fraaie aangebracht, maar toch kunnen wij zeg gen dat van een annexatie-oorlog nog geenszins sprake is. Wij hebben moed en vertrouwen wat de toekomst van ons Valkenburg betreft". De burgemeester vroeg of de raads leden aan deze woorden nog iets hadden toe tc voegen Niemand scheen daaraan behoefte te hebben, zodat de agenda ver der kon worden afgewerkt. Het belang rijkste punt was het voorstel over te gaan tot de aankoop van gronden voor de aanleg van sportterreinen. Zoals wij gisteren meldden, hebben B en W. be rekend. dat hiermee inclusief de aanleg ongeveer f 385.000 zal zijn gemoeid, welke uitgave kan worden gefinancierd door de vuilnisbelt te verkopen voor f 363.450. De raad ging met het plan ak koord. Slechts de heer Poot stribbel de wat tegen waar het ging om het punt de Heidemaatschappij opdracht te geven tot het maken van teke ningen. bestekken en begrotingen. Hij meende te weten, dat de Heide maatschappij niet al te veel kaas heeft gegeten van de aanleg van sportvelden. De burgemeester en de heer Korpershoek zeiden goede er varingen met de Heidemaatschappij te hebben en bovendien is er altijd nog de Sportfederatie, die de plan nen deskundig onder de loep neemt. Bestemming De heer Van dér Mey Informeerde naar de bestemming van de oude vuilnis, belt. De burgemeester antwoordde, dat met de koper is overeengekomen, dat de door hem aan de belt te verlenen bestem, mi rug de goedkeuring moet kunnen weg dragen van de provinciale planologische dienst en het gemeentebestuur. Op een vraag van de heer Poot of met alle grondeigenaren al overeenstemming is bereikt, deelde de voorzitter mee. dat er nog slechts één moeilijkheid is. Eén der betrokkenen wenst het hem toeko mende bedrag belastingvrij te ontvangen. Over deze kwestie zullen nog onderhan delingen worden gevoerd. Het gaat ech ter slechts om een bedrag van ongeveer f 2.500 De heer Korpershoek vroeg of ge zien He grote woningnood het geld van de vuilnisbelt niet beter voor de woningbouw zou kunnen worden bestemd. De voorzitter lichtte toe. dmt het niet is toegestaan met gemeente gelden woningen te bouwen. In dit verband had hij echter een verheu gende mededeling te doen. Naar alle waarschijnlijkheid kan binnen enkele dagen een raadsvergadering worden gehouden om te besluiten tot de bouw van 33 woningwetwoningen De be sprekingen over dit plan zfjn nog niet afgerond, maar er is goede hoop, dat deze zaak nu zeer snel voor elkaar komt In een korte pauze kregeD de raadleden de gelegenheid om de nieuwe vuilnisauto te bezichtigen, waarmee voor het raad huis een korte demonstratie werd gege ven. Het vuil zal met deze auto naar de vuilstortplaats te Katwijk wonden gere den. Elke woensdag krijgen de inwoners van Valkenburg gelegenheid gratis grof vuil mee te geven. Wie bedrUfsvuil naar de stortplaats te Katwijk wil brengen, kan daarvoor op de gemeentesecretarie bonnen krijgen a f 1. Elke bon geeft het recht tot het storten van één kubieke Straatnamen Het voorstel straatnamen in plan 't Joght werd aangehouden. De raadsleden wilden zich op de door de voorzitter ge noemde namen nog eens bezinnen. Voor de toegangsweg werd genoemd Midden- joght. voor de weg ter hoogte van de hervormde pastorie Lambrechtsveld (naar de schutspatroon van de paarden markt St. Lambertus). voor de fcrote dwarsweg die aansluiting zal fèvefe op de M. Poststraat Claudiusbaan. voor de weg daarachter Frankenburg en verder De Steenplaats en De Kalkoven. De raad ging akkoord met de verhoop van grond aan de „Claudiuslaan" ^ah de heren Van den Berg en Langeler vóór de bouw van veertien premiewonitvgen Van de zeventien naar voren gebrachte kandidaat-bewoners zijn er door B. en W zeetien aanvaard. Bouwvolume is reeds toegezegd Ook werd besloten tot de verkoop van een perceel grond aan ..Frankenburg" voor de bouw van een bungalow De burgemeester kondigde aan het plan voor de aanleg van dertien parkeerstroken langs de Hoofd straat. Vandaag zouden de onder handelingen met de eigenaars van de betrokken stukjes grond worden geopend. Voorts deelde de heer Van der Have mee. dat de heer Ouwer- sloot zijn functie van huurophaler zal neerleggen. Eén van de leden van gemeentewerken zal in zijn plaats worden benoemd. Alle overige agendapunten gingen on der de hamer door. In de rondvraag zei de heer Van der Mey. dat een in de haven liggend jacht ongerief voor de kwekers geeft De burgemeester zegde een onderzoek toe. De heer Post ves tigde de aandacht op de ongelukkige verkeerssituatie bij het Haagse Scbouw, waar bovendien te weinig politietoezicht is. De burgemeester zal deze zaak opne men met het gemeentebestuur van Voor schoten. Daarna ging men in besloten Demonstralie Valkenburg VALKENBURG Donderdagmiddag >m twee uur wordt op de Voorschoterweg een demonstratie gegeven met de nieuwe vuilnisauto, de sneeuwruimer en de zand. IJMUIDEN Hoewel er een lichte verbetering in de vangsten was te bespeuren, kan de haringvisserij nog steeds niet succesvol worden ge noemd. Dagenlang heeft men genoegen moeten nemen met zeer schrale vangsten, soms kwam men niet verder dan een dagtotaal van tien kantjes. Nu haalde men in enkele gevallen 20 kantjes op, een verbetering dus van 100 percent. Maar het algemene beeld blijft niettemin weinig rooskleurig. Op 60 NB laten de schippers weinig van zich horen. Uit de spaarzame be richten kan worden geconstateerd dat men rustig zijn gang gaat. Tot spec taculaire verrichtingen kwam men niet, maar sommige vaartuigen konden toch tegen de 200 manden hoops bergen, voornamelijk schelvis, wijting, gul en wat makreel. De grote kotters op 56 NB moesten het in hoofdzaak hebben van gul, wijting en schelvis De omgeving van de Sylt oefent steeds minder aantrekkingskracht uit op de Nederlanderse vissers. Enige tijd geleden ving men daar vrij veel tong deze vissoort laat zich bijna niet zien. Daarom geeft men de voor keur aan de visserij onder de Neder landse kust. Die levert weliswaar ook niet al te veel op maar de kosten zijn lager zodat men er verhoudingsgewijs beter uit kan springen. Overigens hangt men in deze contreien niet alleen van de tong af. Nu er veel gul voorkomt heeft men een goede kans van deze vissoort een aardige hoeveelheid te bemachtigen De laatste dagen hebben de gelukkigen goede besommingen kunnen boeken Wit er wu Morgen verder gesprek mei fractieleiders (Van onze parlementsredactic DEN HAAV Minister-p-esident Cals heeft gisteren voor het eerst bevestigd, dat prinses Beatrix zich binnenkort zal gaan verloven. Hij deed dat gisteren na afloop van de eerste ronde van het gesprek met de tien fractieleiders uit de Tweede Ka mer. Dezen waren bijeengeroepen om dat de regering wilde peilen hoe het parlement denkt over de indiening van een wetsontwerp tot goedkeuring van een huwelijk van prinses Beatrix met de heer Claus von Amsberg. Het gesprek met de fractieleiders zal morgen om twaalf uur worden voortge zet. Gistremiddag zijn ook de fractielei ders uit de Eerste Kamer gehoord. Na afloop van het onderhoud in de Tweede Kamer zei premier Cals in ant woord op vragen van journalisten of het binnenkort tot een verloving zal komen: „Ik dacht van wel, maar u moet niet op te korte termijn denken" Daarmee wilde de premier kennelijk zeggen, dat de aankondiging van de verloving niet meer deze week kan worden verwacht Dat is ook logisch, want het Konink rijkskabinet zal a.s. vrijdag (mede op basis van wat de regering tijdens het binnenskamers overleg met het parle ment te weten is gekomen» beslissen of tot indiening van een goedkeuringswet en van een wet tot naturalisatie van de heer von Amsberg zal worden overge gaan. Mr. Cals wilde niet zeggen op welke datum de verloving bekend zai worden gemaakt. In politieke kringen houdt men het echter op maandag 28 juni Dit bet feit. dat het gesprek met de fractieleiders uit de Tweede Kamer van daag niet kon worden beëindigd, mag volgens de premier niet worden afgeleid, dat ,.de zaak moeilijk ligt In het parle ment". Dit gesprek was om elf uur be gonnen en werd tegen enen tot vandaag geschorst. „Twee uur is te weinig om vrij uitvoe rige uiteenzettingen te geven en aan te horen," aldus mr, Cals, die over de In houd van het besprokene niets wilde zeg. gen ,,Wij werken ondanks de voortijdige publikaties rustig het programma af," zo liet hij weten. „Welk programma?" zo wen. gevraagd. „Het programma in ver band met de verloving van prinses Bea trix." luidde het antwoord. Met deze op zichzelf niet opzienbaren de opmerking doorbrak de premier ech ter voor het eerst de struisvogelpolitiek van de Rijksvoorlichtingsdienst, die tot dusver nog geen enkele maal in zijn communiqué's het woord „verloving" in dc mond heeft genomen. Mr. Cals liet doorschemeren, dat van daag misschien meer bekend zal worden over de datum waarop koningin Juliana de verloving van haar dochter officieel za| aankondigen. Omstreeks dat tijdstip zal de regering ook duidelijk laten blij ken welke houding zij heeft Ingenomen met betrekking tot de indiening van een goedkeuringsontwerp. Het gesprek in de Tweede Kamer werd bijgewoond door de 'ractieleiders Schmelzer (kath. v.). Nederhorst (soc.). Geertsema (lib.), Roolvink (a.r.), freule Wttewaall van Stoetwegen (cii.) zij verving mr. Beernink, die zicb in Rus land bevindt Lankhorst (pee. soc.). Bakker (comm.), Van Dis (s.g.), Koe koek (Boerenpartij) en Jongeling (GPV) Verder waren, behalve premier Cals. ook aanwezig Kamervoorzitter Van Thiel en Kamergriffier Schepel. van 3.283 kisten vis kisten schelvis. 180 kisten radio, 420 kis ten wijting, 140 kisten gul en kabeljauw. 160 kisten kleine gul, 280 kisten toters 240 kisten makreel, 120 kisten schol. 3 kisten tarbot, 130 kisten diversen. 330 stuks stijve kabeljauw en 4500 kg tong De tongprijzen waren een stuk lager Voor de kleinere soorten scheelde hei wel twee kwartjes per kg. De grotere moesten minder prijs geven, maar wer den toch gemiddeld met een kwartje minder gewaardeerd. De schippers, dip het gokje waagden een dag langer te blijven liggen in de hoop een hogere be somming te kunnen halen, kwamen dus bedrogen uit De geringere scholaanvoer bestond uit sluitend uit tweetjes Het prijsverschil was groot. Soms werd f 60 betaald, maar nog meer f 27. Bij de schelvis wonnen de kleinere soorten wat terug, de grotere waren een stuk goedkoper. Dc grote gul was twaalf gulden duurder, de kleinere bleef op vijftien gulden staan. De wijting zakte gemiddeld een gulden of vijf en verdween voor een gedeelte naar de vis- meelfabriek. evenals enkele partijtjes De kabeljauw hield zich behoorlijk staande en ging bij de eerste afslag voor f 136 van de hand. De makreelaanvoer werd geheel door de handel opgenomen tegen een prijs die lag tussen de f 30.40 en de f 18. Er waren maar een naar kis ten haring, maar die brachten dan ook behoorlijke prijzen od. Voor minder dan f 46 was de haring niet te koop De top lag op f 52 Vandaag aan dc markt Vandaag lagen in IJmuiden onder meer aan de markt de IJM 209 Meyert Menno met 460 kisten en 260 stuks stiive kabel jauw. de KW 99 Maria Theresia met 290 kisten en 50 stuks stijve kabeljauw, de IJM 37 Delft met 1300 kisten. 60 kleine Auto in Leidsevaart te Hillegom HILLEGOM Gisteravond om hall acht reed de heer R. C. L. C. uit Nieuw. Vennep met zijn sportauto, waarin ook zijn vrouw en een dochtertje van 2 jaar zaten, langs de Leidsevaart ter hoogte van Bartebrug, toen in een zware regenbui zijn auto slipte. Hij raakte de macht over het stuur kwijt en de auto kwam in de Leidsevaart terecht De man heeft vrouw en dochter en zichzelf op het droge weten te krijgen. De auto is later opgetakeld, Geen der inzittenden had enig nadeel van het ongeval. HILLEGOM Reeds eerder werd bij de politie geklaagd over baldadigheid langs de weg tijdens de weekeinden. Het is deze week weer raakgeweest. Er werden ruiten ingegooid aan de Prinses Irenelaan, de Weeresteinstraat en de Haarlemmerstraat HILLEGOM Omdat de bussen .vrij dag niet kunnen wachten tot na het diner In Treslong, is het bestuur van de „Tocht bejaarden" enigszins in moeilijkheden. Er zijn mensen voor wie de afstand van Treslong naar huis te ver is en daarom doet het bestuur een beroep op de bezit ters van een auto om die avond tussen 9 en 9.30 uur naar Treslong te komen. Hoog en laag. water le Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Donderdag: hoog water 10.56 en 23.22 uur; laag water KATWIJK Op 25 juni 1963 sloeg de burgemeester van Katxvtfk de eerste paal voof de bouw van 313 woningen in het industriële bouwsysteem Baksteen Montage Bouw door het Nederlandsch Bouw- syndicaat tc Den Ilaag. Nu, twee jaar later zijn de 7 blokken gereed en bewoond, waarbjj het tevoren opgestelde tijdschema kon worden aangehouden, en heeft Katwfjk voor zijn inwoners de beschikking over 313 modieuze en zeer solide gebouwde woningen, die weinig aan onderhoud zullen vragen en waarover dc nieuwe bewoners best te spreken blijken te zijn. Dit succesvolle begin van grote elementenhouw heeft ertoe ge leid, dat thans aan liet Nederlandsch Bouwsyndicaat een tweede op dracht kon worden gegeven. Wederom door de Katwijksche Wo ningbouwvereniging- en de woningbouwvereniging „De Brittenburg", thans voor 216 woningen in 6 blokken. Het ontwerp is'wederom gemaakt door bet architectenbureau irs. Van Vreeswijk en Van Nobrtwyk te Zeist. Ditmaal zal een nieuw type woning worden ge bouwd, waarvoor hij de Nederlandsche Huishoudraad aan wie over de woningindeling advies werd gevraagd grote waardering bestaat. Deze woningen, dié in vier woonlagen op een onderhuis gebouwd worden, zullen bestaan uit een naast elkaar gelegen woonbeuk en een slaapbeuk. Via het trappehuis betreedt men een ruim portaal waarop zowel dc ruime woonkamer als de keuken uitkomt. De keu ken ligt aan de achtergevel en heeft een werkbalkon. De woon kamer ligt aan de voorgevel en beschikt over een zitgedeelte en een meer achterwaarts gelegen eetgedeelte. Met een glas- en kasfenwand grenst de oudcrs-slaapkamer aan de woonkamer. De ouders-slaapkamer is ook als tweede woonver trek te gebruiken, daar er in de woning nóg een grote slaapkamer aanwezig is. die als ouders-slaapkamer gebruikt kan worden. Via dc woonkamer bereikt men nu een gang. waarop do drie slaapka mers, de w.c. en de was-douche-ruimte uitkomen. De slaaphcuken van naast elkaar gelegen woningen grenzen aan elkaar, waardoor gcluidsoverdracht van de woningen in horizon tale zin zeer beperkt wordt. Een woonbalkon bevindt zich aan dc voorgevel. Zowel aan voor- als achtergevel komen dus balkons voor, waardoor deze nieuwe woningen ook uiterlijk een aantrekke lijke architectuur laten zien Nie^ alleen in Katwijk, maar ook in Leiden worden momenteel woniij^cn in B.M.B^-systccm gebouwd. Voor de gemeente Leiden zijn in hef MorskwartitA- 303 woningen in aanbouw, terwijl in de For- tuynwijk drie hoge flatgebouwen in aanbouw zyn. Ook deze pro jecten zyn ontworden door bovengenoemd architectenbureau. TE KOOP FRAAI WOONHUIS met grote tuin CENTRUM KATWIJK AAN ZEE 6 kamers, keuken, bijkeuken en douche. HERENHUIS TE KATWIJK AAN DEN RIJN 8 kamers, 2 keukens, bijkeuken, garage. Alles leeg te aanvaarden. Vestigingsvergunning vereist Inl. MAK. en ASS. KANT. MINNEE BOULEVARD 56 KATWIJK AAN ZEE TELEFOON 3155 KATWIJK AAN DE RIJN Van de groentevcilingvereniging „Katwijk en omstreken" is het jaarverslag ver schenen dat donderdagavond om 8 uur tijdens dc ledenvergadering in De Roskam zal worden behandeld. De balan6 per 31 december 1964 heeft als eindbedrag 1.961-227,—. En kele cijfers: activa: vastgelegde mid delen f 725.968. vorderingen op lange termijn f 6747. voorraden f 29.912. vlottende middelen f 727.585, contante middelen f 462-772; passiva: eigen ka pitaal f 100.097. reserve dubieuze de biteuren f 58.525, vreemd kapitaal lange termijn f 438.848, idem korte termijn f 1.163.192. De bruto wjnst bedraagt f 192-324. Het bestuur ,stelt voor van dat be drag^ f 73_.302.aan te wenden voor .drje proeent ledehlening en het ovèrige voor diverse afschrijvingen. De ex ploitatierekening over het boekjaar 1964 heeft het eindcijfer f 721.252. Enkele cijfers: baten: veilingprovi sie f 500.200, emballagehuur f 147.856. contributie f 3009, bruto winst kunst mest f 4031, idem besirijdingsmidde- len f 15 168, idem diversen f 1.641. In totaal werden in 1964 aangevoerd 37.715-900 eenheden tot een bedrag van f 10.793.700. Er werd 31.514.700 kg- waspeen aangevoerd tot een be drag van f 9 080.200. In 1963 was de totale omzet f 13-250.200. Ook de kisten haring en makreel en 80 kantjes haring en de IJM 99 Egmont met 1530 kisten, 105 stuks stijve kabeljauw kantjes haring. In Schevenlngcn In Scheveningen werden aangevoerd 200 kisten schelvis. 150 kisten wijting. 80 kisten gul en kabeljauw. 43 kleine kis ten makreel en 160 kisten toters. Dinsdagmorgen is brand ultgcbroki aan boord van de KW 15 Rijnmond 1, dlc in de IJmuider Haringhaven een onder houdsbeurt ondergaat. Bij laswerkzaam- heden sprong een vonk -over op een hoe veelheid stro. die op de schoeiing lag Deze raakte in brand Het vuur kreeg voeding van op het water drijvende olie. Er was gelukkig een telefoon dicht in de buurt, zodat de Velser brandweer snel worden gewaarschuwd. Door dc sterke rooktontwikkeling leek de situatie nogal gevaarlijk maar dat viel alles mee De spuitgasten hadden niet veel moeite om het vuur onder dejknie te krijgen. Alleen de buitenkant van de hektreiler ter hoogte van het machinistenverbiyf, werd geblakerd. De werkzaamheden zullen van de brand gëen stagnatie on dervinden. -Men hoopt dc Rijmond 1 over een maand weer In de vaart tc kunnen brengen. HEBT U EEN RIJBEWIJS? Dan hebben wij voor u dicht bij huis EEN GOEDE BAAN! In het werk van een zit veel meer dan U denkt! Het bezit van een gewoon rijbewijs BE is voldoende; voor de opleiding zorgen wij STANDPLAATS: VOORBURG EN LEIDEN Thans ook In KATWIJK regelmal gehouden op donderdag 24 juni „Riche". Boulevard 73, Katwijk. Onze vertegenwoordigers zullen 1 In ons bedrijf- Noord-Zuid-Hollandse Vervoermaatschappij N.V. HOOFDKANTOOR: Leidsevaart 396 HAARLEM Telefoon (025001-18460 KIES EEN BOEIENDE BWN Bil EEN STERK BEDRIJF. KIES J)E N.Z.H. KATWIJK De gemengde koren Halleluja (Katwijk aan Zee) en Can tate Domino (Noordwijk) zongen onder leiding van Johan Admiraal in de Nieuwe Kerk. Rutger van Mazijk wisselde met orgelspel af. Van Mazijk opende met de speelse klokjesheldere Echo-fantasie van Swee- linck. Men „ïoe dit werk niet uitbundig, wel min of meer precieus voorgedragen. Dan was Van Mazijks verklanking zeker geslaagd. Hij is een vlot organist, heeft muzikaal élan. maar het monumentale van de grote vorm. de brede allure lig gen hem niet. De beide koren zijn om hun lenige, be weeglijke. uitdrukkingsvolle zang bekend geworden. Helaas Is die reputatie nog lang niet algemeen verbreid. De werker die ze zongen (er waren nu een paar nieuwe bij) 'éven fel en kleurig in de ziel van de dirigent. Dat lijkt ons het geheim van net opmerkelijke welsla gen. De zangers worden er door gehyp notiseerd en maken het allemaal zó. als Admiraal het zich voorstelt. •Sweelinck. wiens psalm 90 voorop ging, heeft in het vocale genre kunstiger en rijker werk geschapen dan in het instru mentale. al ziin oan z'n nrgelcomoosities meestal interessant genoeg Pa.es'-iha's ..ImDroneria" (..Miin volk, wat heb ik u eedaan") op een zeker heel oude tekst, getuige de drie Grieks-Latijnse aanroe pen. en een prachtig hemels-levend „Ego sum panis vivus" (..Ik ben het brood des levens") vao de zelfde grote kerk- muziek-componist. he* vervoerende rijk- gebouwde ..Exsultate Deo" v..n Scarlatti, het merkwaardige „HosDodi nomilui" van de Rus Lwow. eer. innig Benedicts van Bruckner en een meesterlijke compositie van Disller over het koraal ..O Heiland reisz die Himmel auf' vormden verder het koorprogramma. Van Mazijk speelde Bachs Dorische Toccata redelijk goed. maar niet Indruk wekkend. Ook de climax was niet doel- bewust genoeg opgebouwd. In Vivaldi's ^erste Concert (dooi Bach op zijn manier oewerktT trok hii de ü'nen niet strak ge noeg. zodat het klankbeek., behalve In het middendeel, wat groezelig uitviel. Vivaldi verdraagt geen slappe aanpak. Hendrik Andriessens bewonderens waardige „Sonata da chiesa" werd ge middeld goed getroffen, al was ook hier een zekere slordigheid in de afw.rking in eén paar variatie's niet te miskennen en was de voorbereiding tot het statige slot niet bijzonder overtuigend. Joh. van Wolfswinkel winst is in 1964 lager geweest dan in 1963, namelijk f 247.295. Na 1945 heeft zich het veilingpa troon voor wat betreft de aanvoer grondig gewijzigd. In dat jaar bedroeg de waspeenaanvoer 18 procent van het totaal. In 1955 werd het 51 pet. In 1964 werd een percentage bereikt vart bijna 85 pet Ten opzichte van 1963 daalde de omzet met ruim f 2.456,000 of ruim 18 pet. De aanvoer echter steeg met 5.749.000 eenheden of ruim 18 pet. Dit houdt in, dat de middenprijs van het hoofdprodukt waspeen een beduidende verlaging heeft ondergaan. Was de middenprijs in 1963 nog f 42.92 per 100 kg., voor 1964 beliep die prijs slechts f 28.81. De hoogste maandomzet viel in april met f 1.892000; de, laagste in juni: f 3Ö9.100. „Sint-IS icoiaas" Ons banket moet beter worden BREDA Sint Nieolaas ls niet te vreden over de kwaliteit van het Ne derlandse banket. Niet de „echte" Sint Nieolaas, die zich voor zover bekend nog nimmer hierover heeft uitgelaten, maar een banketbakkersvereniging, die deze naam voert: de Nederlandse r.k. banketbakkerspatroonsvereniging Sint Nieolaas. Op het gisteren in Breda begonnen congres van deze vereniging is het hog« woord gevallen: het is noodzakelijk, dat de Nederlandse banketbakker meer op de kwaliteit van zijn produkten gaat let ten. De bond voorzitter, de heer H. van der Werf uit Noordwijk, sprak deze ver maning uit, hieraan toevoegend, dat dit vooral voor het voortbestaan van ban ketbakkerszaken een vereiste ls. Al to vaak komt het nog voor. aldus de voor zitter. dat van een banketbakkersoro- dukt wordt gezegd, dat er geen smaak aan zit ROTTERDAM De 22-jarige mevr. J. G. van den Berg, filiaalhoudster, uit Hendrik-IdoAmbacht, is gisteren in het filiaal van de RMI in Roterdam neerge slagen. Een negentienjarig kantoormeisje ont dekte de filiaalhoudster liggende op de grond Niet ver van de olek waar de vrouw lag werden glasscherven van een limonadefles gevonden. Bovendien zou een tas met 70 gulden van de vrouw zelf en 600 gulden van de zaak zijn verdwe nen. Zesklassig gebouw volgend jaar klaar VOORSCHOTEN Cisteren was het een belangrijke dag voor het christelijk onderwijs in Lei derdorp. Voorzitter J. J. Steinhart van de Stichting chr. uloschool in Voorschoten sloeg op het bouw terrein aan de Jan Steenlaan in Vlietwijk de eerste vaal vóór een nieuwe zesklassige lagere school. Na deze belangrijke daad SDrak de heer Steinhart in de directiekeet ziin dank uit aan het adres van het gemeentebe stuur. Hij wenste de heer W Kooien ge luk met de gebeurtenis. Wanneer deze volgend jaar september de school (als hoofd) in gebruik neemt komt er voor hem een eind aan omzwervingen. Tot heden huist de heer Kooien met twee klassen in „De Werf' naast de Ge reformeerde kerk. In september kan hij met de snel groeiende kinderschaar drie lokalen van het noodgebouw aan de Mo lenlaan in gebruik nemen. De nieuwe school wordt de vierde chr. lagere school in Voorschoten. Er zijn ook twee uloscholen, waarvan de Bosgeest- school nog steeds in het voormalig Ma rine-Opkomstcentrum is gevestigd. Het paalslaan werd bijgewoond door wethouder G. Schrama. hoofden en bestuursleden van scholen en door ouders en leerlingen. Het aannemings bedrijf Van de Putten uit Haarlem verzorgt de bouw. Het ontwerp is ge maakt door het Lcidse architecten bureau ir. M. P. Schutte en G. H. Bellaard. Vissers opgelicht door ingenieur? HARLINGEN Een vijftigjarige in genieur uit Groningen zou enige Har- linger vissers voor in totaal meer dan een ton hebben opgelicht De man be middelde bij de aankoop van schepen en onderdelen daarvan, kreeg van de vissers volledige betaling, maar zou aan de werven slechts de eerste termijnen hebben betaald De politie heefit de in genieur gearresteerd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 4