Nieuwe Leidse Courant 1966 Na 1 januari wonen, en en ruimer koken Verzet: Wij zijn niet anti-Duits Touwtjes strak in Algerije NIEUWE KWALITEITSVOORSCHRIFTEN Staat behoeft nu minder te lenen Verslaafde overleden Groep van Zes: .onverdraaglijk' Immigranten belegeren Nederlandse ambassade Vredesmissie Vietnam kan op weg gaan Ned. jongen bij Nice vermoord C«tQ Directeur: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER CHRISTELIJK-NATIONAAl DAGBLAD „Stantvastigh is ghebleven miin hert in teghenspoefl" Maandag 21 juni 1965, 46ste jaargang Veranderlijk weer De Bilt verwacht tot morgenavond: Veranderlijke bewolking met op de meeste plaatsen enkele buien, sommige met onweer. Overwegend matige wind tussen zuid en west. Lagere temperaturen nst bezorging 18.00—19.00 .J (Van onze sociaal-economische redactie) DEN HAAG Alle woningen, waarvoor na 1 januari 1966 van rijks wege een bijdrage of subsidie wordt verleend, moeten voldoen aan ho gere minimale kwaliteitseisen, die hoofdzakelijk betrekking hebben op de grootte van de woningen en op de afmetingen van de belangrijkste vertrekken. Dit blijkt uit de nieuwe „voorschriften en wenken voor het ontwerpen van woningen", die het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening vandaag bekend heeft gemaakt. In de nieuwe bepalingen is het minimum van de totale oppervlakte van een eengezinshuis met 17 pro cent verhoogd, waardoor de mini male toelaatbare ruimte uitkomt boven hetgeen thans nog als maxi male oppervlakte toelaatbaar is. Wat de nieuwe maximaal toege stane oppervlakte betreft: deze mag voor A-woningen 10 procent en voor B-woningen 22 procent groter zijn dan het oude maximum. Voor de totale oppervlakte van etage woningen is de verbetering nog sterker: het nieuwe minimum ligt hier 21 pro cent boven het oude. Ook de nieuwe maxima zyn drastisch verhoogd, t.w. 15 procent voor A-woningen en 27 pro cent voor B-woningen. Vertrekken Uit de nieuwe voorschriften blijkt ver der, dat de hoofdwoonkamer in de toe komst niet kleiner mag zijn dan 16 m2, terwijl thans bijv. nog mag worden vol staan met 12 m2 voor een tweepersoons bejaardenwoning. Ook de minimum- breedte van dit vertrek moet groter worden 3.85 m (in uitzonderingsgeval len 3.55 m) tegen thans 3.60 m. (resp. 3.40.1 voor de kleinste vertrekken en 3.75 m. (resp. 3.50 m.) voor de grotere vertrekken. De hoofdslaapkamer moet een opper vlakte van tenminste 11 m2 hebben met minimum-breedte van 2,70 m. tegen thans 9.5 m2 en 2.60 m. Ook t.a.v. de keukens worden aanmerkelijk hogeje eisen gesteld. Geldt nu als minimum op pervlakte 3 tot 6 m2 (afhankelijk van de huisvestingscapaciteit), straks wordt dit opgevoerd tot 5 a 7 m2 (naar gelang de woninggrootte); de breedte moet tenminste 1,80 m zijn. De keuken moet ook de gelegenheid bieden tot plaatsing (en doeltreffend ge bruik) van een aanrecht, een kooktoe- een koelkast, een ander huishoude lijk apparaat en een of meer kastjes. Voor deze minimaal mogelijke inrichting worden gedetailleerde voorschriften ge geven, die tot nu toe geheel ontbraken. Los van de genoemde minima voor deze vertrekken wordt een ruime over maat geëist, waarby aan de architect de vrijheid wordt gelaten aan welke ver trekken hij deze in het bijzonder meent te moeten toedelen. Verdere eisen Door de verkoop van de aandelen van de staat in de N V. Breedband behoeft het rijk thans minder te lenen dan an ders het geval zou zijn geweest. Het nieu we kabinet, zo deelt minister Den Uyl aan de Tweede Kamer mee, is niet te ruggekomen op de voornemens, die de vorige regering ten aanzien van de be zitsvorming had De overneming van de aandelen Breed band uit het bezit van de staat door de Hoogovens heeft ten gevolge, dat de tan tièmes van de directie van de Hoogovens stijgen. In 1964 ontvingen de directeuren ieder een tantième van 260.000 gulden. Had de nieuwe constellatie reeds in 1964 bestaan, dan zouden de directeuren ieder ongeveer 24.000 gulden meer hebben ont vangen. Een herziening van de tantième regeling is overigens in overweging. Toeriste (57) valt uit bergspoor BRIGUE De 57-jarige mevrouw Joh. Hesselink uit Zwartsluis heeft tij dens haar vakantie in Zwitserland de dood gevonden doordat zij uit een trein Met het bergspoor was zij onderweg naar de Furka-Oberalp, samen met haar echtgenoot. Onderweg klaagde zij dat ze zich niet lekker voelde. Ze ging naar het open platform van de trein om wat frisse lucht te krijgen. Nabij het station Tiefenbach viel ze plotseling van de langzaam rijdende trein. Ze werd met de zelfde trein naar Brigue overgebracht, waar zij nog voor ze naar het ziekenhuis overgebracht kon worden, overleed. Ze had een schedelbreuk BAMBERG Voor de vierde keer in een week tijd heeft zich zaterdag avond in de Beierse stad Bamberg een geval van anti-Joods vandalisme voorgedaan, ofschoon de Joodse eigendommen nu onder scherpe be waking van politie en speciaal ge vormde burgerwachten staan. dat ook hogere eisen worden gesteld aan de sanitaire inrichting (bad- en doucheruimte, w-c., wastafels^enz.) en aan de kast- en bergruimte,* alsmede met betrekking tot terrassen, loggia's, balkons en trappen. Een lift wordt aanbevolen voor meer- gezinshuizen, waarin een der hoofd woonkamers meer dan 8.60 m. boven het terrein bij de hoofdtoegang is gelegen, d.w.z. als er een vierde woonlaag is, zonder onderhuis, boven het maaiveld. Verplicht is het aanbrengen van een lift als dat hoogte verschil meer dan 11.20 m. bedraagt, dus als er een vijfde woon laag is, zonder onderhuis, boven het maaiveld. Wat de geluidswering en de thermi sche isolatie betreft moet worden vol daan aan eisen, die in de zgn. norm bladen zijn vermeld; in het algemeen zijn de aan B-woningen te stellen eisen hoger dan die voor A-woningen. De tot nu toe gehanteerde „voorschrif ten en wenken" dateren reeds van 1951. Deze verouderde bepalingen blijven nog van kracht voor woningen van de zgn. „Keuzeplr.nnen' 'en voor de zgn. ononder broken bouwstromen, die vóór 1 januari 1966 zijn begonnen. Ben Bella voor krijgsraad? ALGIERS Kolonel Boumedienne, die in de regering van de afgezette premier Ben Bella vice-premier en minister van defensie was, schijnt in de Algerijnse hoofdstad de touwtjes stevig in handen te hebben. Niet al leen werd zaterdag de staatsgreep verrassend snel en zonder bloedver gieten uitgevoerd, ook na die spannende uren is het opmerkelijk rustig gebleven. „In het gehele land heerst rust en orde, terwijl de bevolking normaal aan het werk is", zo deelde de revolutionaire raad, die de macht van Ben Bella heeft overgenomen, vanmorgen mee. Deze ontwikkeling wijst erop, dat de gebeurtenissen in Algerije meer toe te schrijven zijn aan rivaliteit tussen personen dan aan politieke tegenstellingen. De revolutionaire raad, die dus onder leiding staat van Boumedien ne, heeft in duidelijke termen het beleid van Ben Bella afgekeurd. Hij wordt beschuldigd van „slecht be stuur, demagogie, corruptie en anar chie". De oppositie zou door bedrei ging en chantage de mond zyn ge snoerd. De raad noemt hem een duivelse dictator, „die het lot van alle despoten zal ondergaan". Wat er met Ben Bella precies zal ge beuren, is nog met duidelijk. Wel is bekend dat hij op het ogenblik in een villa ergens in Algiers gevangen zit. Het Egyptische blad Al Achram meent te weten dat Ben Bella voor een militaire rechtbank zal moeten verschijnen. Fervent man Zo is de vrij ombekende kolonel Bou medienne, de man die Ben Bella bij het bestuur van het land na de onaf hankelijkheidsverklaring altijd heeft ge steund, nu aan de macht gekomen. Hij staat bekend als een fervent mohamme daan, die het leger beschouwt als de /tern van de socialistische opbouw van zijn land. Bij de tweedracht die aan het licht kwam toen Algerije in 1962 onaf hankelijk werd, koos Boumedienne de zijde van Ben Bella, Hij werd weliswaar door het voorlopige bewind ontslagen, doch het leger bleef op zijn hand, waar door Ben Bella aan de macht kwam. Als be londing werd hij minister van defensie in het eerste onafhankelijk kabinet. In 1963 klom hij op tot „tweede man". Boumedienne heeft altijd zoveel mo gelijk contact met de pers vermeden. Hij wordt beschouwd als een kenner van de geschriften van Mao Tee Toeng (van communistisch China) en Fidel Castro (van Cuba). In de revolutionaire raad hebben zit ting gekregen de minister van buiten landse zaken uit het kabinet-Ben Bella, Bouteflika, de vroegere minister van binnenlandse zaken Medghari en de voor malige minister van onderwijs Sjerif Belkacim. In het algemeen wordt geen commen taar geleverd op de machtsovername in Algiers omdat de meeste landen dit een zuiver binnenlandse aangelegenheid vin den. President De Gaulle, die het land op 3 juli 1962 onafhankelijk verklaarde, maakte in een rede in Chartres een toe speling op de gebeurtenissen in Algerije. Hij zei dat „zoals men in Algerije kan zien", landen die hun pas verkregen onafhankelijkheid willen bewaren en hechte instellingen willen vestigen, geen gemakkelijke taak hebben. Erkenningen tuigd met het optreden van Boumedienne en de zijnen. Het bewind is tot nu toe al erkend door Syrië, de Verenigde Ara bische republiek (Egypte). Indonesië en communistisch China. De Russische rege ring liet via een woordvoerder meede len, dat zij een afwachtende houding wilde aannemen. De vice-presiderut van de VAR. maar schalk Abdel Hakim Amer, is voor over leg met de revolutionaire raad in Al giers aangekomen- Kairo wil kennelijk precies weten wat er is gebeurd. Presi dent Nasser liet de Algerijnse minister van buitenlandse zaken, Bouteflika we ten dat de betrekkingen tussen Algerije en Egypte „geen relaties zijn tussen in dividuen, maar tussen landen en volke ren en gezien moeten worden in het ka der van de Arabische eenheid." Topconferentie Het is niet uitgesloten, dat de staats greep in Algiers verband houdt met de komende topconferentie van Aziatische en Afrikaanse landen, die dinsdag 29 juni in Algiers begint In het communi qué dat de revolutionaire raad gisteren heeft uitgegeven, wordt gezegd: „Nu Al gerije aan de vooravond staat van de, belangrijkste internationale conferentie die in een land van de niet-verbond en wereld kan worden gehouden, kan niet worden toegelaten dat een man op cy nische wijze de eerlijke vriendschap en de broederlijke achting van de volkeren De gaande en komende man in Algerije, op deze (archief)foto nog in broederlijk gesprek bijeen: links Ben Bella, rechts de man die hem verjoeg: kolonel Boume dienne. Het staat in ieder geval vast, dat deze topconferentie op 29 juni zal doorgaan. Op 24 juni zullen de ministers van bui tenlandse zaken met hun voorbespre kingen beginnen, zo heeft de Algerijnse voorzitter van de voorbereidingscommis sie, Azzoet, meegedeeld. Zeer waarschijn lijk zal de secretaris-generaal van de Ver. Naties, Oe Thant, een deel van de conferentie bijwonen. Ook de Indone sische president Soekarno, komt naar Algiers. Voorzover bekend heeft alleen de Japanse delegatie besloten haar ver trek naar de Algerijnse hoofdstad uit te stellen. Vlekkenwater AMSTERDAM Vanmorgen is in Am sterdam begraven de 28-jarige in Leidse - pleinkringen bekende Oostenrijker Peter Blayer, die enkele dagen geleden over leed aan het opsnuiven van vlekkenwa ter. Dit synthetische middel wordt in bepaalde artiestenkringen beproefd als vervanging voor narcotica. Blayer, in Amsterdam beter bekend als Tri-Peter", had drie liter van het mid del opgesnoven en werd donderdagmor gen dood aangetroffen in zijn kamer aan de Baanbrugsteeg. De patholoog- toom dr. Zeldenrust heeft nog sectie richt en geconstateerd, dat het slachtof fer een hartafwijking had. „Tri-Petei was door het opsnuiven van vlekkenwa ter al eerder in het ziekenhuis opgeno men: eenmaal in Parijs en eenmaal in Amsterdam. In het nieuwste boekje van Simon Vinkenoog, Liefde, wordt Tri- Peter enige malen genoemd. Elektrische stroom doodt zwemmer ROTTERDAM De 12-jarige Hendrik Broekema uit Pernis is zaterdagmiddag op slag gedood, toen hij, nadat hij in de Eemhaven had gezwommen, zich aan een elektrische kabel wilde optrekken. Deze kabel vormde de verbinding tussen een baggermolen en de wal. Een onderzoek door de politie heeft aan het licht ge bracht, dat de isolatie van de kabel was doorgeschuurd, vermoedelijk ten gevolge van de felle wind gisteren. Reactie op komende verloving UTRECHT Het hoofdbestuur van de Nationale federatieve raad van het voormalig verzet Nederland heeft een uitspraak gedaan over de eventuele verloving van prinses Beatrix met de heer Claus von Ams- berg. Deze verklaring is zaterdag middag gepubliceerd, nadat het hoofdbestuur in Utrecht in buiten gewone vergadering bijeen was ge weest. Aanvankelijk had het hoofdbestuur geen enkele behoefte om zich over deze eventuele verloving uit te spreken. Een dergelijke uitspraak is in beginsel zelfs onjuist omdat in de Grondwet over het huwelijk van een kroonprinses waarbor gen zijn neergelged- Met name heeft de wetgever opdracht zich door middel een goedkeuringswet over zulk een welijk uit te laten. Luidruchtige betoging tegen gift PRETORIA Duizenden Nederlandse immigranten iri Zuid-Afrika hebben za terdag uit protest tegen de schenking 100.000 gulden aan een fonds voor slachtoffers van de apartheidspolitiek, uur lang langruchtige betogingen gehouden voor het gebouw van de Ne derlandse ambassade. Mevrouw Apoloma Brusse. die in haar eentje vóór de Nederlandse hulp demon streerde, werd door de betogers bij ar men en benen gepakt en weggedragen. Later kwam de politie er aan te pas, die haar bevel gaf het toneel van de demonstratie te verlaten. De betogers droegen borden bij zich, waarop onder stond te lezen: „Nederland onder graaft recht en gezag", en „Luns is een Tegen het einde van de betoging, waarbij de menigte zelfs tot in de tuin van de ambassade was doorgedrongen, werden rotte eieren tegen de muren en Geschillen toch nog opgelost LONDEN De onenigheid over de samenstelling en omvang van de vredes missie van de gemenebestianden, die zal moeten trachten de strijdende partijen in het Vietnamese geschil aan de confe rentietafel te brengen, is bijgelegd na langdurige besprekingen op het landgoed Chequers. Besloten is eerst een gesprek hebben met secretaris-generaal Oc Thant van de VN en daarna begin juli op reis te gaan naar de by de Vietnamese crisis betrokken landen, t.w. China, Noord-Vletnam en Rusland. De reis gaat door zelfs wanneer genoemde landen weigeren de commissie te ontvangen. In een verklaring uitgegeven door pre- Wilson van Engeland, president Nkroemah van Ghana, premier sir Aboe. bakar Tafawa Baiewa van Nigeria en premier dr. Eric Williams van Trinidad, die tezamen de missie zullen vormen, wordt gezegd dat „alle belanghebbende partijen" zullen worden benaderd, waar onder het nationale bevrijdingsfrowt de politieke afdeling van de Vietcong mits deze deel uitmaken van een Noord- Vietnamese delegatie. Premier Tsjoe En-lai noemde het initia tief van de gemeenebestlanden „manoeu vres". Engeland zou als mede-voorzitter van de Geneefse conferentie het optreden van Amerika in Vietnam moeten veroor. delen, maar het steunt dit, aldus de Chinese premier. Intussen hebben gisteren Amerikaanse toestellen van het vliegdekschip Midway weer Noord Vietnamese strategische pun ten bestookt. Bijna alleen tegen duizenden an dere Nederlandse immigranten demonstreerde mevrouw A. Brusse uit Den Haag zaterdag voor de ambassade in Pretoria vóór het Nederlandse beleid en tegen de apartheid. Al spoedig werd het bord met slagzinnen dat zij mee voerde. uit haar handen gerukt. De vredespogingen voor Vietnam van de Britse gemeenschap worden, ondanks de veroordeling door China en Noord- Vietnam, toch overeenkomstig de plan nen voortgezet, aldus is bekendgemaakt. Dit verklarende zei een zegsman voor de Gemenebestconferentie dat de hou ding die Peking en Hanoi hebben aan genomen wel te voorspellen was ge- Tot nu toe is er officieel niets ontvan gen uit de vyf hoofdsteden die de missie onder leiding van premier Wilson hoopt te bezoeken. Het zijn Washington, Mos kou, Peking, Hanoi en Saigon. Als een offciële afwyzing wordt ontvangen, zo zei de zegsman, dan zal de Gemenebest conferentie dit bekendmaken, zodat de wereld weet wie tegen vrede in Viet- de ramen van het gebouw gegooid. En kele jongeren, die de Nederlandse vlag halfstok wilden hangen, werden daar echter door andere demonstranten van af gehor Jen. Daarop vatte een politie man post b(j de vlaggemast. Aan het begin van de betoging, toen het geheel nog een ordelijk verloop had, had ambassadeur mr, H. A Helb vijf betogers ontvangen, die hem een petitie, ondertekend door 2000 mensen, overhan digden. Toen mr. Helb in de tuin een oude Nederlander te woord stond die zijn decoraties wilde teruggeven, dron gen de betogers in groten getale de tuin binnen. De ambassadeur trok zich hierop snel in zijn woning terug. In de petitie wordt scherpe kritiek ge leverd op de Nederlandse stap. „De Ne derlandse regering zou er beter aan ge daan hebben haar gift aan de slachtof fers van „werkelijke onderdrukking" te geven, bijvoorbeeld in Indonesië. Cuba en Ghana. Wij zijn ervan overtuigd, dat deze daad van agressie nimmer de goed keuring zou hebben gehad van wijlen koningin WilheLmina". zo stond in de petitie. Tot besluit wordt in het verzoek- sohrift de hoop uitgesproken, dat de betoging de sfeer tussen Nederland Zuid-Afrika heeft gezuiverd. Unaniem Het aantal personen dat aan de beto ging deelnam, wordt geschat op vierdui zend. Velen van hen hadden vijfhonderd of meer kilometer moeten reizen on stem te kunnen laten horen. Meer dan een uur werden anti-Nederlandse leuzen geroepen, die werden afgewisseld door Nederlandse volksliedjes. Duidelijk bleek dat zich onder de demonstranten zowel voor- als tegenstanders van de apartheid bevonden, die het er evenwel unaniem over eens waren dat de houding va: derland duidelijk gericht is tegen de vei ligheid en zelfs het voortbestaan van een natie, in het ontstaan waarvan Nederland een groot aandeel had. HELMOND De 21-jarige J. Ver hoeven uit Helmond is bij Nice in Zuid-Frankrijk met ingeslagen sche del aangetroffen. De jongeman, die donderdagmorgen door de politie werd gevonden, was toen juist over leden. Hij was kennelijk het slacht offer van een roofmoord. Er werden namelijk geen persoonlijke bezittingen meer aangetroffen. Omtrent de identiteit van de dader is de Franse politie geheimzinnig. Mo gelijk zijn reeds arrestaties verricht. Een gerechtelijk onderzoek heeft uit gewezen dat de jongeman, dij per bromfiets door Frankrijk reisde om de taal te leren, met een zwaar voorwerp op het hoofd is geslagen. Volgens het Franse persbureau AFP richt het onderzoek zich in de eerste piaats op een jeugdherberg in de direc te omgeving. Een tiental rechercheurs is ingezet. WADDINXVEEN De 29-jarige K. uit Capelle a/d IJssel is gisteren met zijn scooter op weg naar Gouda op de linkerweghelft geraakt en frontaal in botsing gekomen met een tegemoet komende auto. K. is later in een zieken huis te Gouda aan zijn verwondingen overleden. De Federatieve raad van het voormalig verzet spreekt zich nu echter uit om het misverstand weg te nemen, dat uit latingen van sommige verzetsstryders conform de opvattingen zouden zyn van het voormalig verzet. De verklaring vervolgt: „Gelet op hetgeen zich in de jaren 1940 tot 1945 in Nederland en elders heeft afgespeeld, acht het hoofdbestuur het alleszins begrijpelijk, dat zich in het Nederlandse volk nog steeds anti- Duiitse gevoelens openbaren. Het hoofd bestuur van de Nationale federatieve raad van het voormalig verzet van Nederland wenst echter uitdrukkelijk te verklaren, dat zijn organisatie ndet anti-Duits is. Het verzet heeft immers zijn strijd gestreden tegen het nat io naal-socialisme en tegen het fascisme. Om deze reden is de Nationale fede ratieve raad nog actief, wanneer het gaat om de strijd tegen totalitaire sys temen. Deze sectie heeft uitdrukking gevonden in de campagne ter bevor dering van de geestelijke weerbaarheid, welke zich niet slechts richt tegen bo vengenoemde en andere totalitaire ideologieën, maar ook positief streeft naar een grotere bewustwording van de Humanitaire en christelijke waar den van onze westerse samenleving. In deze gedachtengang past derhalve niet enige discriminatie naar natio naliteit, doch wel de bevordering van van de communicatie en de samenwer king met anderen, ongeacht de natio naliteit". De verklaring was ondertekend: J. J. F. Borghouts, voorzitter, M. A. F. H. N. Jansen, algemeen secretaris. Geschokt Naast deze verklaring hebben zes per sonen, die in de oorlogstyd leidende functies hebben bekleed in de stryd te gen de Duitse bezetter, zich over de even tuele verloving uitgelaten. Tot de onder tekenaars van de verklaring behoort prof. J. W. Duyff uit Amsterdam, in de oorlog landeiyk sabotage-commandant. De ondertekenaars van deze verkla ring zeggen, dat zij geschokt zijn door het feit, dat prinses Beatrix meent, dat Bijvoorbeeld de functies van Prins-Ge maal, die het middelpunt zal zijn van openbare plechtigheden, en van inspec teur-generaal van de Nederlandse strijd- Krachten, uarvuld zullen worden door :n Duitser. In de verklaring wordt er dan aan nerinnerd, dat deze Duitser in zijn jeugd jaren in de Hitierjugend is grootgebracht n de tweede wereldoorlog in de Duitse weermaent heeft meegevochten. „Voor ons is het een ondraaglijke ge dachte," aldus deze verzetsmannen, „dat prinses Beatrix van plan is een stap te doen, die haar straks samen met een Duitser, die in de tijd van onze bitterste nationale nood met de arm omhoog stond „Heil Hitier" riep, naar de herden- Kingsplechtigheden voor onze doden zal orengen." De persoon van het staats- noofd, aldus deze verklaring moet ge dragen worden door de hoogachting, de ae sympathie en het volle vertrou wen van het volk. „Wat er nu dreigt te gebeuren is geen bijdrage tot het op roepen van zulke gevoelend." Overigens wordt aan deze verklaring nog toegevoegd, dat wij het Duitse volk niet ten eeuwigen dagen zouden moeten olijven haten en verachten. De verklaring is ondertekend door Jiem", voormalig commandant binnen landse strijdkrachten Utrecht, de Betuwe □de Bommelerwaard.; (S. P. P. de Man, Laren N-H.) „Leopold", voormalig landelijk sabotagecommandant (prol J. W. Duyff, Amsterdam), „Ad", voormalig distr. -sabotagecommandant Utrecht en ^tied. K.P.-leider (A. Hazevoet, HÜ'sum), Piet", voormalig K.P.-leider, West- land. (P. Doelman, Naaldwijk), „Hes", voormalig districtleider la), en comman dant Nederlandse strijdkrachten, Zeist (J. Kamminga, Zeist), „Peter", voormalig K.P.-leider Hilversum (P. v. d. Heuvel, Hilversum). Rijkswet De rijksvoorlichtingsdienst verstrekt de volgende mededeling: „Na de ver gadering van de ministerraad van vrij dag jj. heeft de minister-president over leg gepleegd met de gevolmachtigde ministers van Suriname en de Neder landse Antillen. De ministerraad van het Koninkrijk is tegen vrijdag 25 juni bij eengeroepen*. Zoals bekend, zijn tegen morgen door de voorzitters van Eerste en Tweede Kamer de fractievoorzitters van de twee kamers bijeengeroepen. Uit een en ander valt af te leiden dat vrijdag de prin cipiële beslissing zal worden genomen over de indiening na de goedkeurings bekendmaking van de verloving van de Prinses van een goedkeuringsontwerp. Dit ontwerp zal er dan een zijn voor een rijkswet

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 1