VLEET Visserij nieuws bij de Waardevolle uitvoering Excelsior in Katwijk „Eet rustig uw Hollandse Nieuwebeste mensen Voetbalvereniging Katwijk moet vooruitgaan Bootje uit ver verleden dook op in Hazerswoude Afscheid ds. Boonstra Katwijkse badhuis werd bittere ontgoocheling Premiewoningen Noordwijks Gladiolusstraat NJEIWE LEinSE COUKANT DOM>ERDAG 17 JL:.m M. F. Scot waarnemend ontvanger Zoeterwoude ZOETERWOUDE De raad kwam bijeen onder voorzitterschap van loco-burgemeester P. van Hof wegen. Aan de heer P. van Dorp, commies eerste klas ter gemeentese cretarie, werd eervol ontslag ver leend als waarnemend gemeenteont vanger wegens zijn benoeming te WQk bij Duurstede. In zijn plaats werd benoemd de heer M. F. Scot, commies eerste klas ter gemeente secretarie te Zoeterwoude. B. en W. stelden voor be de Kroon in beroep te gaan tegen een besluit van G.S., waarbij goedkeuring werd onthouden aan de aankoop van een perceel land, bestemd voor de bouw van een rioolwaterzuiveringsinstalla tie. Het verschil in taxatieprijs en koop] de ling. De raad ging met het voorstel akkoord. Voor het in de vorige vergadering aangehouden punt verbetering van de woning voor de hoofdonderwijzer van de Openbare lagere school, hadden B. en W. een nieuw preadvies opge steld, waarmee de raad akkoord kon gaan. By de rondvraag vroeg de heer W. Th. Pet naar de verlichting van de Vlietweg en de rijsnelheid voor auto's. De voorzitter zegde onder zoek toe. De heer Vink stelde vra gen. over het verkeersprobleem Kor- temiening. Ook hier zullen binnenkort maatregelen worden genomen. De heer Joh. van Vliet merkte op, dat in het Westeinde iemand wagens bouwt en plaatst, hetgeen de omgeving danig ontsiert. De voorzit ter zei dat wel vergunning is ver leend, maar hij zal laten onderzoeken of overeenkomstig de daarin gestel de voorwaarden wordt gehandeld. Geslaagd in Katwijk KATWIJK AAN ZEE Onder aus piciën van het Nederlands Elektronica en Radiogenootschap (N.E.R.G.) te 's-Gravenhage is gehouden het examen „Radiotechnicus." Hiervoor slaagde en- ze plaatsgenoot de heer T. P. M. Zangmuur. Als bijzonderheid zij hierbij vermeld dat van de 300 kandidaten maar 14 in aanmerking kwamen voor het N.E.R.G.-diploma. Wedvlucht Katwijk KATWIJK AAN ZEE De P.V- „De Rijnmondere" hield een wedvlucht oude duizen van Orleans Afstand 510 km In concours 137 duiven. De uitslag luidt: W Heemskerk 1 42: C van Doorn 2 31: G. Noteboom 3 4 6 8 15 16 26 27 35 37; J. Schaddé van Doorn 5 14 29: M Souvereün 7 10 19 22 40: T de Kluii- ver 9 32 34 41; J. van Zanten 11: W de Vreugd 12 17 38; A Stravers 13 _I. Meulendijk 18 21 23 45; B. Paauw 24 30 33; K. Schaap 25 39 44; A van der Plas 28; Pim Heemskerk 36; Mulder/Smit 43: J. Admiraal 46. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Vrijdag: hoog water 5.52 en 18.13 uur; laag water 1." en 13.52 uur. .VOORHOUT De „Vereniging tot Richting en. instandhouding van chris telijke scholen houdt morgenavond om half 8 ih een der lokalen van de school Jacoba van Beierenweg haar jaarver gadering. IJMUIDEN Voor de haringvissers was weinig of geen eer weggelegd. Een enkel vaartuig ving na een dag vissen twee kantjes, maar de meeste andere schepen kwamen aan dat zeer schamele totaal nauwelijks toe. Daar er ook weinig andere vis werd gevangen, moet van een zwarte dag worden gesproken. Dit alles speelde zich af op 57 NB. De schepen die tussen 59 en 60 NB opereerden, troffen het beter. Men had wel eens betere resultaten beViald, maar met dagvangsten van rond 150 manden hoops was men toch niet ontevreden. Opmerkelijk was dat er weer wat koolvis werd gevangen. De makreel was echter niet zo best meer vertegenwoordigd. Wat na de slech te vangsten aan het eind van de vorige week al werd gevreesd, is waarheid ge worden: bij de Sylt is de tong op de te rugtocht. Met een dagtotaal van vijftig kilo moest men al tevreden zijn. Ook de schol liet zich niet zo gemakkelijk van gen. Een van de schippers merkte met galgenhumor bij een stevige zuidweste lijke wind op: Ze zijn met de noorderzon vertrokken. Onder de Nederlandse kust noteerden de loggers en kotters eveneens schrale vangsten. Er werd veel minder schol gevangen en wat nog erger was ook veel minder tong. Wat er was Aan de IJmuider markt losten twaalf vaartuigen 2476 kisten vis, waarvan 550 kisten schelvis, 90 kisten wijting, 180 kisten gul en kabeljauw, 550 kisten klei ne gul, 720 kisten koolvis, 150 kisten ma kreel. 120 kisten schol, twee kisten tar bot, 48 kisten diversen, 560 stuks stijve kabeljauw en 1800 kilo tong. Voor de woensdagmarkt vielen de prij zen wat tegen. Wie verwacht had door de schrale tongaanvoer de handel dieper de buidel zou moeten tasten, kwam bedrogen uit. Van enige stijging was geen sprake. De schol kwam beter te voorschijn. De enen die op de voorgaande dagen bijzon der schaars waren, haalden nu bij de eerste afslag 65.— Later zakte de priji tot 56,— maar met het gemiddelde was ten dik tevreden. De makreel was ook iets duurder zon der nochtans tot een bijzonder hoogte te reiken. Maar in leder geval bleef ook de vismeelfabriek verre. De notering schommelde tussen ƒ31,— en de ƒ18,20 en dat was ruim voldoende om volledig de normale kanalen afgevoerd t< worden. De schelvis liet het afweten. De hoog ste notering was weggelegd voor dt kleinmiddel met 36,— maar in de mees te gevallen moest met veel minder ge noegen worden genomen. Met de gul was het ook mis. De grote gul haalde maar het gemiddelde be droeg slechts ongeveer twintig gulden. Voor de handel was het bijzonder pret tig dat er eindelijk weer eens wat kool- De 720 kisten vonden een greti ge aftrek waarbij de grote witte met gemiddelde van 165,wel de kroon Vandaag aan de markt Vandaag verschenen in IJmuiden on der meer aan de markt de KW 75 met 60 kisten en 71 kantjes haring, de VL 16 Voorloper met 150 kisten, 41 kleine kis ten haring en 120 kantjes haring, de IJM 221 met 550 kisten en 80 stuks stijve ka beljauw, de VL 105 Elisabeth met 300 kisten, de VL 110 Michiel Jan met kisten, de VL 34 Anita met 310 kisten, de KW 193 Vrouw Pruna met 250 kisten. i 127 In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 160 kisten schelvis, 110 kisten wijting, 90 kisten gul, 200 kisten toters, 50 kisten makreel, 50 kisten schol en 600 kilo tong. Installatie burgemeester Haarlemmermeer HAARLEMMERMEER Donderdag 1 juli wordt mr. F. Th. Dijckmeester ge ïnstalleerd als burgemeester van de ge meente Haarlemmermeer. Programma half 2 aankomst van gezin Dijckmeester bij Aalsmeerderbrug; daarna eerst per auto en vervolgens per rijtuig naa raadhuis in Hoofddorp: kwart v< buitengewone raadsvergadering: half 5 tot 6 uur openbare receptie in aula lagere technische school, ingang Ter Veenlaan. Wm .H. Müller en Co; Prof. ir. J. de Wijs, rector magnificus van Technische Hogeschool te Delft, is gen 1 juli benoemd tot commissaris tevens tot lid van de raad van advies der C.V. Nationaal Bezit van Aandelen. H.V.A.: De produktie van de suiker fabrieken Wonji en Shoa heeft thans geëindigde campagne 61.698 (vo rig jaar 62.747) ton bedragen. KATWIJK AAN ZEE De chr. oratoriumvereniging gaf, met het Noordhollands Philharmonisch Orkest, de solisten Annette de la Bije (so praan), Watty Krap (alt), Simon van der Geest (tenor), Max van Eg- mond (bas) en de organist Victor Hens, onder leiding van Herman Blek- kenhorst in de verheugend goed bezette Nieuwe Kerk, uitvoeringen van Gabriël Fauré's Reguiem en Anton Bruckners Te Deum, heide werken uiteraard op Latijnse tekst, voorafgegaan door een welgeslaagde ver klanking van de Sinfonia in Bes van Joh. Chr. Bach. We waren dankbaar voor deze, naar verhouding tot wat men doorg van oratorium verenigingen gewend is. korte avond, omdat we weer eens kon den genieten van twee hoogedele pro- dukten van onze geestelijke koorlite ratuur. Dankbaar ook, dat het (met permissie) nu eens géén Haydn was. Een Requiem (een dodenmis) en een Te Deum (het hoogste loflied van de kerk) vormen in zekere zin een te genstelling. Daarom was dit concert ook zo harmonisch samengesteld. Wel iswaar is het Requiem van Fauré vanwege de, om strikt persoonlijke re denen. door de componist aangewende tekst-coupures (Dies Irae. Benedictus) niet voor de eredienst geschikt (het Te Deum is dat wèl), maar het is toch van een ontroerende devotie doortrokken. Fauré ziet comDOsito- risch in dit werk terug en kondigt te gelijk het komende nieuwe klank idioom aan. Toch is deze hoogst ver fijnde, overrijpe klank weinig voor navolging en ontwikkeling geschikt gebleken. De voornaamste moeilijkheid voor een koor is wel het zich moeten in passen in de instrumentale klank, het zich zelf als een instrument moeten gedragen. En dan objectief ingesteld omdat Fauré zelf niet in zijn werk stond, maar het van buiten af als een object bezag. Herman Blekkenhorst heeft met kundig beleid begrio en fijn gevoel zijn koor tot die hondine geleid en on gedwongen. nv»ar doelbewust daarin vastgehouden. Tooh uitte zieh nu en dan wel iets té «terk en moeilijk te onderdmbken bewogenheid. De klank was doorgaans heel beschaafd, een enkele keer. In 't begin (..et lux per- petua lueeof eis") onzuiver. De pianis simo's. die Fauré graag, indien moge lijk. toenast. klonken in alle stem groepen gaaf en ongebroken. Bruckners Te Deum. een machtige lofzang, waaraan het universum schijnt deel te nemen, met indruk wekkende unisono's en golvende klankzeeën, waarin het persoonlijke in het massale van de ontelbare schare is opgegaan, werd volkomen in stijl en monumentaal vertolkt. We vonden hier de koorzang, wanneer die in pas sages even vrij uitkwam, zelfs nog gaver, reiner en meer afgewogen dan in het Requiem. Beide werken besluiten met een hoogtepunt: het Requiem met het ver rukkelijke „In Paradtóum", met han> en fluiten als een stuk gewichtloze hemelse zaligheid, het Te Deum met het rotsvast gelovende, steeds meer stemmen tot zich trekkende „In te Dom ine, speravi". Blekkenhorst had het orkest stevig in de hand en gebruikte het doeltref fend. In beide gevallen, vooral spre kend in het Requiem was de klank -ijk genuanceerd en paste geheel en al bij en in de koorzang. De organist werkte voortreffelijk mee, hij sprong bijna nergens uit en sloot zich gevoe lig en nauwgezet bij koor en orkest aan. In Bruckner groeide die samen werking vaak uit tot indrukwekken de toppen. Het solistenkwartet werkte lofwaar dig. Vooral de stemmen van sopraan en bas, zeer gecultiveerd, buigzaam en orachtig van klank, muntten uit. Ook de alt en de tenor zongen mooi, al week Van der Geest in timbre en op vatting wel min of meer van zijn drie collega's af. Deze op hoog peil staande uitvoe ring zal voor velen onvergetelijk blij ven. Joh. van Wolfswinkel 15 juni een artikel voor over het eten van Hollandse nieuwe haring en de haringworm. Hetzij mij op deze plaats vergund enkele opmerkingen te maken naar aanleiding van dit redactionele artikel. Waar heeft de desbetreffende redacteur zijn licht opgestoken voor hij tot pu- bliikatie van dit artikel overging Naar mijn menmg is hij zeer slecht of onjuist geïnformeerd getuige het slot artikel, waar staat: Rest nog waarom men vroeger nooit van de haringworm heeft gehoord. Als verklaring hiervoo hoort men dat er toen de aandacht niet opgevallen. Ook zou de haring vroeger sterker gezouten zijn en beter zijn schoon gemaakt. Laat ik uw redacteur dan mogen ver klaren als enigszin deskundige (ik werk namelijk op kantoor bij een ha- haringhandel) dat er van 1947 af, toen er r loggers ter haringvaart uitgingen Hollandse Nieuwe, in de eerste we ken voornamelijk groene haring werd aangevoerd. Dat waren haringen die heel licht werden gezouten en die men gelijk zo uit de ton kon eten. Dus niet zoals dit nu gebeurt, dat de haring nadat op de haringafslag is ingekocht eerst drie a vier uur in het water gezet moet worden en herhaalde malen nagespoeld moeten vanwege het hoge zoutgehalte Hieruit blijkt dus dat de haring toen veel minder werd gezouten, neen toen was er van geen haringlarve sprake. De opmerking dat de haring toen beter zou zijn schoon gemaakt, is een slag in de lucht. Ik vind dit zelfs een belediging van de kleinhandelaren in haring als zouden hun vak niet verstaan. Ik moet gewoon om deze opmerking lachen, als ik de haringboeren dagelijks bezig zie in hun keurig schoon geboende karren 1 met hun keurig wit gestreken jassen Dat het publiek opmerkzaam wordt gemaakt op het 'feit dat het beter is geen werkelijk groene haring te eten. dat kan zeker geen kwaad. Maar dat men nu ook nog gaat beweren dat het eten van behoorlijk gezouten haring ook gevaar oplevert, dat is nu tobh wel een beetje al te gek. Uw redacteur haalt ook nog een geval in van haringwormziekte in Laren. Bii ivraag door de kleinhandelaar die de haring in Laren aan de zogenaamde patiënt had verkocht, bleek er helemaal geen patiënt te bestaan Dit werd mede gedeeld op de Katwijkse haringafslag. Al deze berichtgeving over de haring- larve ruikt een beetje naar sensatie Aan de lezers zou ik willen zeggen: eet rustig uw dagelijkse Hollandse Nieuwe, zonder gevaar voor uw gezondh Noordwijk aan Zee J. Hoek Schoolstraat 4. 1. De informaties werden ver strekt door het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid, door de directeur van de keuringsdienst voor waren te Haarlem en door de keu ringsdienst voor waren te Den Haag. 2. De redactie van de NLC beweert helemaal niet. dat het eten van be- hoorlijk gezouten haring gevaar op levert. Zij geeft alleen de bevindingen weer van de keuringsdienst voor wa- ren, die meedeelt ook in goed door- zouten haring larven te hebben aan getroffen. En daar wordt dan meteen aan toegevoegd, dat dit. wanneer de haring althans zorgvuldig wordt schoongemaakt, geen gevaar oplevert voor de gezondheid. 3. Waarom men vroeger nooit van de haringworm hoorde, is ook voor de redactie van de NLC een oven vraag. Zij heeft er dus geen verklaring voor. In het bewuste artikel wordt alleen de mening van sommige instanties weergegeven en dan nog in de voor waardelijke vorm, dat wil zeggen, dat de redactie niet overtuigd is juistheid daarvan. 4. Wat de patiënt in Laren betreft. Dit is een mededeling van het minis terie. zoals uit het artikel duidelijk blijkt. Er wordt teveel ophef gemaakt over de haringworm. Inderdaad. Maar wanneer de keuringsdienst voor ren ontdekt, dat ook in goed gezouten haring larven voorkomen, dan is nieuws dat niet mag worden verzwe gen. Overigens beoogde ons artikel geen sensatie. Het was als geruststel lende informatie bedoeld. Zie ook de vette kop: Bij goed schoongemaakte haring geen gevaar. Redactie NLC. KATWIJK AAN ZEE In de kantine van de „Hoornes" hield de voet balvereniging Katwijk haar jaarlijkse ledenvergadering. Voorzitter L. D. van Duyn memoreerde in zijn openingswoord de resultaten van de elftal len. Vervolgens las de heer L. Schrama. secretaris, het jaarverslag. Over het competitieverloop was de heer Schrama, niet helemaal tevreden Velen hebben de mening dat het Katwijk niet interesseert of men in de vierde of derde klas speelt. „Wij hebben er de spelers voor en wij hebben er ook terreinen voor: dat dwingt ons tot betere resultaten. Het publiek eist meer en wij zijn gezien de kosten verplicht om alles te doen wat mogelijk is". Penningmeester D. de Best gewaag- in zijn verslag van een gezonde toestand. De aftredende bestuursleden L. Schrama, C. v. d. Zwart en D. de Best werden bij acclamatie herkozen In de vacatures J. Klinkenberg. P. van Diggele en J. Guyt werden ge kozen de heren C. Pronk, W. Jonker en P. Gillebaard. In de kascommissie werden benoemd L. v. d. Boon, C K. Haasnoot en C. Haasnoot. In de elf talcommissie werden gekozen L. D. van Duyn, H. Freke. en P. Gillebaard. Het volgende punt was de contributie regeling. Het bestuur zag zich genoodzaakt de contributie te verhogen. Na een duidelijke uiteenzetting door het be stuurslid, de heer J. van Duijvenbode. over de uitgaven, die de vereniging staan te wachten, ging de vergadering na enige discussie akkoord. Bruiloft Leiderdorp LEIDERDORP Naar aanleiding van ons bericht van gisteren over het echtpaar De Koning, dat 65 jaar ge trouwd is. verzoekt men ons nog mee te delen, dat het feest zich in verband met de gezondheidstoestand van bruid en bruidegom tot de intieme familie kring moet beperken. Ingelanden Morsebelpolder bijeen in Rijnsburg RIJNSBURG In café Centraal heette voorzitter Joh. Kromhout gis teravond in het bijzonder het nieuwe bestuurslid D. van de Meij Jaezn welkom op de vergadering van de stemgerechtigde ingelanden van de Morsebelpolder. Secretaris-penning meester J. Bogert deelde mede, dat in 1964 was ontvangen f3976,99 en uitgegeven f 1064,39, zodat men een batig saldo van f2912,60 had. De be groting werd vastgesteld op f 4607,61. De heren A. van Egmond en P. Se- gaar werden in de kascommissie ge kozen. De heer Segaar complimenteerde de (overigens niet aanwezige) mole naar C. van Veen met het geringe stroomverbruik bij de bemaling. De bermen van de weg werden verhuurd aan de heer Fok Zandbergen voor f 10; hij moet de kanten tweemaal maaien. Het bestuur was niet enthou siast over de suggestie van de heer Segaar een reservefonds te stichten voor een nieuw gemaal, omdat het huidige nog heel goed is. Eind oktober leeft de eerste schouw plaats en veertien dagen daarna de herschouw. In antwoord op een vraag opperde de voorzitter de mogelijkheid het tweede gedeelte van de tocht te laten uitbaggeren in het najaar. Rijnsburgse slaagde in Den Haag RIJNSBURG. Willy van Veen, Kanaalstraat 42. slaagde aan de christelijke opleidingsschool te Den Haag voor kleuterleidster. Visnieuws Lisse De visclub „Advendo" heeft de eerste wedstrijd gehouden. Het weer was gun stig, doch de vissen hadden nog niet veel trek. Er werden maar 52 maatvis- sen gevangen. Uitslag 1 Jac. van Diest 11 stuks 24 punten; 2 W. Maarschalk 815; 5 Diest Jr. 6—12 4 G. 't Hort 6—12; 5 van Haaster 210: 6 P. F. Scheep maker 47; 7 G. van Es 46 8 R. van der Zaal 25; 9 J. van Noort 24; 10 n Noort Jr. 1—4: 11 G Spaargaren 2—3; 12 Fr. van Dijk 1—3; 13 E. Broek hof 2—2; 14 J. Mens 1—2; 15 B. va 1—2. J. van Haaster won de dagprijs door het vangen van de grootste vis (32 cm): J. van Noort ving de grootste voorn (22.6 cm). LISSE Voor herbenoeming als le- :n van de Sohadevergoedingscommissie worden voorgedragen de heren mr. J. H. Huizcnga, Rotterdam: G. Vogelaar. Noordwijk en C. P. Vergouwen te Voor- LISSE Wegens overlijden van de heer N. Mens zal in de komende raads vergadering een lid van de raad moeten worden benoemd in de vacature van n de raad van Commissarissen der N.V. Elektriciteitsbedrijf H.L.S. voor de bollenstreek. Afgraving in Gerepolder HAZERSWOUDE Bij afgravingswerkzaaniheden in de Gerepolder, op het terrein van de fa. G. Kools uit Alphen aan den Rijn, deed men gister morgen een unieke vondst. Personeel dat hier werkzaam was, waar schuwde de heer Kools dat men gestuit was op een boot. Voorzichtig werd met klein gereedschap getracht de totale vorm van de boot vrij te maken. Dat lukte. De contouren werden blootgelegd van een bootje in de vorm van een uitgeholde boomstam. Zelfs het zitje ontbrak niet. De Heer G. Kools stelde zich direct in verbinding met de heer C. Kroon, die zich speciaal toelegt op de historie van Hazerswoude. Via hem werd contact opgenomen met dr. W. C. Braat (Oegstgeest) van „Oudheidkundig Bodemonderzoek". De spoedig gearriveerde assistent van dr. Braat schatte de ouderdom van het kleine vaartuig op 600 a 700 jaar. Getracht werd het vaartuig in zijn geheel vrij te maken en ongeschon den boven te brengen. Alle pogingen daartoe mislukten. In stukken heeft WARMOND Vrijdagavond kunnen de leden van de Hervormde Ge meente en verdere belangstellenden en vrienden persoonlijk afscheid ne men van ds. H. L. Boonstra en zijn echtgenote, die in de loop van de vol gende week naar Haarlem vertrekken. De bijeenkomst wordt gehouden in 't Trefpunt. Bezoekers wordt verzocht om kwart voor acht aanwezig te zijn. De kerkdienst waarin ds. Boonstra afscheid zal nemen van zijn gemeente wordt gehouden zondagmiddag a.s. om 3 uur. Zondag 27 juni 's avonds om uur hoopt hij in Haarlem zijn intrede (te doen in een dienst in de Grote of Bavokerk. 's Morgens om tien uur Gezellig uitstapje Warmondse dames WARMOND De hervormde vrou wengroep „Stille Kracht" en de dames- krans „Irene" begonnen de jaarlijkse uitgaansdag met een bustocht naar Rot terdam, waar het vlaggeschip va: Holland-Amerika-lijn, de .Rotterdam" werd bezichtigd. Na een bezoek aan de Euromast paviljoen Plaswijck ging de tocht naar Schoonhoven voor een bezoek aar Edelambachtshuis. Gedineerd werd in Montfoort, waarna in 't Trefpunt een gezellige avond volgde. Hier werd ook afscheid genomen de scheidende presidente van de v wengroep, mevrouw Boonstra. Levensverhaal hadarts Katwijk (5) KATWIJK Het is op een zonnige septembermorgen in 1845, dat dok ter Polijn Biichner in de koelte van zijn door geschoren lindebomen tegen de zomerzon beschermde spreekkamer de laatste hand legt aan zijn Be knopte hatidleiding". D.w.z. het voorwoord uit zijn pen laat vloeien. Hij verontschuldigt zich jegens al te preutse lezers: „Dat ik zooveel mogelijk getracht heb, iedere uitdrukking te vermijden, welke voor de teedere kunne of den beschaafden stand hinderlijk kon geacht worden, en dezelve, daar het onvermijdelijk was, liever onder een Latijnsclie benaming heb omschreven, is een vrijwillig offer, door mij gebracht aan den goeden smaak onzer kiesche eeuw. En hü rechtvaardigt hot schrijven de handleiding aldus: „Wanneer he<t niet vreemd te achten is aan de bemoei jing des Geneesheers, welke zich door het vereerend vertrouwen zijner begunstigers bot de leiding eener geneeskundige in- rigting geroepen vindt, de aandacht van het publiek, zoo veel mogelijk op zoo danige imrigting te vestigen, zal niemand zich verwonderen, dat door hem die middelen worden aangewend, welke den bloei en de uitbreiding van zijnen werk kring kunnen bevorden." Wachten Rustig herleest hij de woorden, voegt ïn enkele komma toe, en legt dan met een duidelijk gebaar van voldaanheid de ganzeveer neer- Hij zal zien, dat het nog deze week de drukker bereikt. Hoe eer het geschrift verzonden kan worden, des te beter En dan maar wachten op de reacties, op de badgasten! Eén keer per Jaar op de 30st« juni bielden de rijtuigen van een gezelschap niet-badgasten stil voor de ingang van het Badhuis, aan de land zijde van het gebouw. De kastelein was van te voren ingelicht over hun komst; de heren zouden immers ook samen de maaltijd gebruiken. Ja ze ker, „de heren", en dan nog wel In dubbele zin; het waren de aandeel houders of hun gemachtigden, die zicht dan verenigden in een algemene vergadering, waarin rekening en ver antwoording over de op 30 april ge- eindigde twaalf maanden werd ge daan door de zeven Commissarissen. Er werd een kort verslag uitgebracht over „don Staat der inrigting. met op gave tevens van de veranderingen en verbeteringen, welke zij in het belang derzelve zullen noodig oordelen En eens in de twee jaar had daarbij de' ver kiezing van nieuwe of de herverkiezing der oude commissarissen plaats Commissarissen Zo werden in 1849 commissarisplaatsen bezet door Kaïtwijks burgemeester, mr, G A. Salomon Huygens, en Katwijks nota ris, Aug. E. Roest van Limburg, alsmede door de Leiden aars Bartholomeus Willem W t te waal en J. G. de Waldkirch Ziep- precht, een emeritus predikant. De verbeteringen bestonden voorna melijk uit het aanbrengen van buiten en birmenjalouzieën, losse zonnescher men aan de veranda.- een stalling voor paarden met wagenhuis en kantine en uitbreiding van het aantal badkoetsen tot vijf. Maar toen het ene jaar na het andere verstreek, werd het toch wel duidelijk, dat de Katwijkse badinrichting voor vele aandeelhouders een bittere financiële ont goocheling ging betekenen. (wordt vervolgd) W. A. Poort ds. A. J. van Rhijn uit Haarlem hem in de Ocèterkerk bevestigen. Ds. Boons tra heeft achtereenvolgens ge- staan te Wester haar en Wissekerke. Op 16 maart 1958 kwam hij naar Warmond, waar hij werd bevestigd door ds. A. Leeuwen, indertijd predikant te Den Haag. nu te Harfsen. Altijd heeft ds. Boonstra bestuursfunc ties vervuld. In Warmond wa6 hij voor zitter van het bestuur van de school met d»e Bijbel, lid van de provinciale commissie voor het jeugdwerk kerkprovincie Zuid-Holland en voorzitter de classicale commissie voor he jeugdwerk in de classis Leiden. Uitgaansdag en afscheid van Warmondse vrouwen WARMOND De Hervormde vrouwenvereniging Stille Kracht en de dames krans Irene hebben een geza menlijk uitstapje gemaakt. Mevrouw Boonstra maakte in verband met haar vertrek naar Haarlem voor de laatste maal de uitgaansdag mee. Om kwart voor acht vertrok de bus naar Rotterdam, waar men een rond leiding kreeg op het schip van de ILA.L. „Rotterdam". Ook bracht men een bezoek aan de Euromast en daarna in hotel „Plaswyk" te Hille- gersberg wat op verhaal te komen. In Schoonhoven zagen de dames het Edelambachtshuis en in Mont- men hierna het bootje boven gebracht. Men zal trachten het in de oude staat terug te brengen. De heer C. Kroon is van oordeel dat het bootje nog ouder dan 700 jaar moet zijn- Vermoedelijk heeft men er mee gevaren op de Lodewijksvaart. die grenzend aan het perceel waar het werd gevonden, heeft gelopen. Hij meent dat bij het afgraven nog meer zal worden gevonden. Vooral wanneer men het perceel er vlak naast zal af graven. Volgens historische gegevens zal men dan moeten stuiten op een oud kerkhof en op de fundamenten van een kapel. De heer Kroon heeft op het afge-* graven terrein al eerder enkele klei nere vondsten gedaan. Zo vond hij er een Maria-beeldje en een kleine schaal, die waarschijnlijk als kaarsenstan daard had dienst gedaan. Voorts veel püpekoppen, waaronder enkele van eeuwen her. Pond Sterling verkocht LONDEN Het pond sterling, aande len en Britse regeringsobligaties kwa men onder verkoopdruk te staan op ge ruchten dat het tekort op de Britse han delsbalans in mei veel groter Is gewor den. De effecten- en geldmarkten open den enkele uren voor de bekendmaking der cijfers. Het pond daalde tot 2.79 9-16, belangrijke Industriële aandelen daalden een punt en regeringsobligatie* Va punt foort werd gedineerd. Om kwart over acht kwamen de reizigsters weer in Warmond, waar in 't Trefpunt nog een afscheidsbijeenkomst was met me vrouw Boons tra (presidente). Mevrouw BreedykVisser schetste het wel en wee van Stille Kracht in de afgelopen zeven jaar en bedankte mevrouw Boonstra voor wat zij voor de vereniging heeft gedaan. Me vrouw RoestSchrier bracht de dank over via een gedicht en bood namens alle leden 'n keukenmixer aan. Ten slotte voerde mevrouw Boonstra nog het woord en overhandigde zij de ha mer aan de waarnemend-presidente, mevrouw BreedijkVisser. NOORDWIJK In de raadsvergadering ran dinsdag kwam de heer Passchier nog terug op de toewijzing van de premiewoningen aan de Gla- diolenstraat. Deze zijn gekocht door de Boog My. en worden door deze maatschappij in overleg met het gemeentebestuur aan woningzoekenden uitgegeven, nadat deze gegadigden een uitvoerige vragenlijst hadden in gevuld. is verklaarbaar, maar ergerlijk noem de de wethouder het als men inspec ties gaat houden bij de mensen en hen daarbij een woning «oezegt, ter wijl men even later deze toezegging botweg intrekt. Bovendien krijgt het gemeentebestuur hiervan niet eens be richt. De wethouder zegde toe de directie van deze firma te zullen ontfoiedin en in klare taal hun de <?evce vnn liet gemeentebestuur terzake duidelijk te zullen maken. ..We hebben overigens met andere firma's een dergelijke gedragslijn nooit meegemaakt. Wy hebben in dit geval zelfs vordering door de gemeen te overwogen'. Brand aan Dnindamseslag NOORDWIJK Aan de Duindamse- slag ontstond brand in een als schaft- keet gebruikte auto. De brandweer doofde het vuur maar de keet bleek grotendeels vernield. Kind liep tegen auto NOORDWIJK. Op het Sluispad liep de 2-jarige Etienne Meulenbelt achter een melkwagen om de rijbaan op. Het kind werd door een passerende perso nenauto geraakt, die werd bestuurd door een 37-jarige vertegenwoordiger uit Noordwijk. Het werd aan het hoofd gewond en moest naar het A.Z. te Lei den worden gebracht. De heer Passchier vond het een geriijke zaak dat van de 16 oorspron kelijk aangewezen bewoners er zes door de eigenares waren afgewezen. Hij noemde dit een belediging voor deze mensen die het toch ook niet kunnen helpen dat zij minder dan 10.000 per jaar verdienen. Wethouder Sedelaar toonde zich even ontstemd als de heer Passchier. „Het gemeentebestuur heeft voor het eerst zaken gedaan met deze firma en het spijt ons dat dit zo onaan genaam verlopen is, onee aanbevelin gen geschieden altijd zeer zorgvuldig". Dat men inzicht wil hebben in de financiële situatie van de gegadigden Politieberichten NOORDWIJK Bij de politie icwa- en enkele meldingen binnen dat ge parkeerde auto's waren opengebroken. Diverse goederen worden vermist. Op de Zwarte weg reed een 39-jari- ge inwoner van Katwijk met zijn brom fiets in een haag. De man kwam te vallen en liep letsel aan het hoofd op. Hij werd naar het A.Z. te Leiden over gebracht. Geslaagd NOORDWIJK Mevrouw A. v. Zuy- len-Weber slaagde te Amsterdam voor het vakdiploma handel in koffie en le derwaren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 17