Jeugdige gangsters in Haagse Bos gingen afschuwelijk te keer Vredeskerk 2 september open Ernstig ongeluk tijdens een bejaardenuitstapje Mishandeling en afpersing als tijdverdrijf In afwachting van snelle stevige straf opgesloten Kamerorkest Voorschoten gaf prachtig concert Valkenburgs Harmonie gaf een ereconcert NS weet niets van spoorlijn naar Ameland MEUWE LEIDSE COURANT IS DONDERDAG 17 JUM 1965 Stemmige reeds besteld klok (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Ds. Vossers deelde ons vanmorgen mee, dat de Vredes kerk bij de De Sitterbrug op don derdag 2 september zal worden ge opend. Na de bijeenkomst met de overdracht van de kerk aan de kerkeraad van de Herv. wijkge- meente Vredeskerk zal een korte dienst worden gehouden. Omdat uiteraard vele genodigden en me dewerkers worden verwacht, zal op deze avond niet de gehele wijk- VADERS ZIJN OOK MENSEN Het mag een gelukkig verschijn sel worden genoemd, dat de va ders meer en meer de waardering krligen die zj) verdienen. Dit bl||kt onder meer duidelijk uit de wjjze waarop Vaderdag wordt gevterd. Het is dé dag van het Jaar waarop alle vaders nu eens danig in het zonnetje worden gezet en een geschenk krijgen dat bun >adcrhart sneller doet kloppen. In dit verband ls het wellicht nut tig erop te wUzen dat er een koop centrum bestaat waar jong en oud een rtJk assortiment Vader dag-cadeaus vindt: de markt. Ook voor deze feestelijke gelegen heid biedt de markt de grootste en verreweg de voordeligste keus. Wie vader wil verrassen kan ner gens beter en gezelliger terecht. Er zün op de markt duizenden welkome geschenken, voor alle beurzen. Marktkoopman en straathandelaar staan borg voor royale verscheidenheid, prima kwaliteit en een zó lage prijs dat menige vader extra goed bedacht kan érorden. want OP DE MARKT IS UW GULDEN EEN DAALDER WAARD Woensdag in Leiden de anjercollecte LEIDEN Man schrijft ons: Woens- dag 23 juni zal in Leiden de jaarlijkse anjercollecte worden gehouden ten baite van het Anjerfonds Zuid-Holland, autonome onderafdeling van het Prins Bern hard Fonds. Het Prins Bernhardfonds, dait in 1940 werd opgericht, stelt zich ten doel, het verlenen van financiële steun aan ver enigingen en instellingen op het gebied van de kunst de volksontwikkeling en van de culturele jeugdvorming. De An jerfondsen treden hierbij als zelfstandige onderafdelingen van het Prins Bernhard Fonds op en werken via de plaatselijke comité's. Dc belangrijkste inkomstenbron voor de Anjerfondsen is de jaarlijkse collecte, die overal in den lande omstreeks de 29e juni. de verjaardag van prins Bennhand wordt gehouden. Afhankelijk van de totale Inkomsten per jaar, verstrekken die Anjerfondsen op hun beunt weer giften aan allerled enigintgen in instellingen. Hert valt daar om le begrijpen, dat het werk van de Anjerfondsen van uitermate groot belang is voor de versterking van het Neder landse verenigingsleven Ook in Leiden werden en worden vele verenigingen in staat gesteld door mid del van een bijdrage uit het Anjerfonds 'en moeilijk ogenblik in hun bestaan door te komen en hun voor de Leidse jevolking zo gewichtige werk voort te Op dit ogenblik hebben niet minder dan 21 Leidse verenigingen een aanvrage om financiële steun ingediend bij het An jerfonds. waaronder gymnastiekvereni gingen. toneelverenigingen, zangkoren er muziekgezelschappen Dit grote aantal Leidse aanvragers rechtvaardigt de stel ling, dat de zaak van het Anjerfonds Waar zoveel plaatselijk belang mee ls gemoeid, past een gulle bijdrage van een ieder: Om uw aandacht nog eens extra te vestigen op de Anjercollecte van 23 juni zullen de Leidse muziekvereni gingen dinsdag 22 juni om 19.30 uur in verschillende stadsdelen een muzikale rondwandeling houden. Ook dan zullen 2 collectanten niet ontbreken. Zorgt u •vocn% dat het hen niet aan geld on<t- -reekt. Waar en wanneer u de collectan ten ook tegenkomt, in de stad op 22 23 juni. ..geef. geeft, geeft" ..Tua res agitur" is de spreuk van het Anjerfond.: „Het gaat om uw zaak"! 1 Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN GEBOREN: Carmen dr v P J A Jansen en G J Verweij: Je roen zn v L F A Hoogeveen en M J G Buis: Cornelia Maria Elisabeth dr v A Groenendijk en W A J van Leersum; Michel Jósef Johannes zn v J A J Paulissen en J A M Broeders: Marianne dr v B van den Berg en T Spruijt"; Marja dr v J Bamhoorn en K van Rijn: Myrna dr v G Massaro en N Heijnes; Ronald Martinus Ma ria zn v B J van Abswoude en M M van Vliet; Robertus Leonardus Gerardus zn v B L van der Willik en W van der Roe;. Anton Richard zn v A R Tegelaar en C M Hazenoot. OVERLEDEN: A F M Peterse, 43 jaar, man; P van der Nagel, 68 jaar. vrouw: C J Lodder. 38 jaar, echtgen van H P Huffnagel; P M Kwestro. 89 'jaar, wed van H G de Ru; J C van Sluijs, 65 jaar, man. gemeente kunnen worden toegela ten. Het wijkkoor zal medewer king verlenen. Eind augustus wordt het Dereux- orgel van de Marekerk naar de Vredeskerk overgebracht. Dat zal op die avond dus bespeeld wor den. Ook zal, ter inleiding van de dienst, de klok worden geluid. De nieuwe luidklok, die op het ogenblik wordt gemaakt, is afge stemd op de klokken van de Pe- truskerk en van de Zuiderkerk. Hun klanken vormen dus een har monisch geheel. De zondag na de opening zal om 10 uur de eerste gewone dienst worden gehouden, waarin ook ds. Vossers hoopt voor te gaan. Het kerkkoor zal dan weer medewer king verlenen. zeer bijzondere afsluiting van zijn werk in Leiden. Volgende maand hoopt hij 65 jaar te worden en over enige maanden zal hij dus met emeritaat gaan. In oktober hoopt hij te gedenken, dat hij veertig jaar geleden predikant werd. Hij zal dan ook veertig jaar getrouwd zijn. Er is in zijn wijk- gemeente al een comité gevormd om ds. en mevrouw Vossers in ok tober een feestavond te bereiden. Het is niet de bedoeling van ds. Vossers, na zijn emeritaat in Lei den te blijven wonen. Het 's zijn wens. een Hervormde Gemeente in een andere functie, waartoe de Kerkorde van de Herv. Kerk de mogelijkheid biedt, te gaan dienen. Welke Gemeente dat zal zijn, is nog niet bekend, ofschoon ds. Vos sers ons wel meedeelde, dit wel licht binnenkort te kunnen berich ten. EIGEN FOTO Vier gewonden uit Voorschoten VOORSCHOTEN Het bejaardennitstapje heeft gistermiddag een ernstig ongeluk opgeleverd. In Hoofddorp werd één der auto's, bestuurd door de heer Ph. Hakker, door een vrachtauto aangereden. Vier inzitten den werden gewond: het echtpaar Geitenbeek, mevrouw Boonstra en de chauffeur. Hef letsel van de bestuurder was van lichte aard, maar de drie DEN HAAG Afschuwelijke wildwesttaferelen hebben zich de laatste weken afgespeeld in het Haagse Bos. Een bende van dertien jongelui heeft het de late wandelaars daar lastig gemaakt. Er wedr geld afgeperst onder bedreiging en slachtoffers werden wreed mishandeld. De politie heeft de hele bende kunnen oprollen. Elf gevallen van openbare geweld pleging of afpersing zijn daarbij aan het licht gekomen. De officier van justitie, jhr. mr. W. L. M. v. d. Poll, zal ze allemaal in het huis van be waring laten opsluiten in afwachting van hun (snelle) vonnis, waarbij zeker een stevige straf zal vallen. Het begon allemaal op 9 juni. Dertien jongelui waren op de hoek van de Altingstraat en de Paliudstraat bijeen gekomen om in groepsverband vertier te zoeken Ze hadden al vaker samen ge opereerd Deze keer zouden ze de kermis op het Malieveld met een bezoek ver eren. Toen dit naar wens was verlopen werd omgekeken naar ander „vermaak"'. Iemand zei opeens „Kom we gaan naar het Haagse Bospesten". Bekend was, dat hier wel eens homofielen wandelen. Al geprobeerd? Doe het nul bejaarden moesten per ambulance n den gebracht. In het ziekenhuis constateerde men bij de dames een zware hersenschudding en dijbeenbreuken. De verwondingen van de heer Geijtenbeek, oud-jachtopziener van het landgoed Duivenvoorde waren minder ernstig. De aardigheid van het uitstapje was er natuurlijk meteen af. Men belde naar Voorschoten, dat de beide harmonie ver enigingen de reizigers ditmaal niet met muziek behoefden in te halen. In alle stilte réed men naar huis. Het was het dertigste uitstapje. Er na men 3Ó3 bejaarden aan deel. die in 106 auto's reisden. Gestart was 's morgens om tien uur. Men reed door het polder landschap en het Gooi naar Valkenveen. Daar zat men aan aan een koffiemaaltijd Onsportief bezoek LEIDEN Dinsdagavond tussen half acht en tien over negen hebben minder sportieve lieden een bezoek gebracht aan een der kleedlokalen van de voetbalvereniging LFC aan de Bos- huizerkade. Uit twee portemonnaies werd geld ontvreemd. Een derde por- temonnaie werd met de inhoud mee genomen. In totaal wordt een bedrag van tien gulden vermist. Geslaagden van Clir. Lyceum Leiden LEIDEN Van Christelijk Lyceum A Anita Beeftink lOegstgeest). Martie va« Bemmel (Voorhout). Bert Berkhof (Oegstgeest). Hilda Bouma (Wassenaar) Bijleveld (Rijnsburg), Ada Guyt (Kat vljk), Tineke Harmsen RUM I Geert Ho- vineh (Rijnsburg). Angeniet Klein (Oeg; geest). Martlen Kroon (Leiden). Christi Oudshoosn (Wassenaar). Arie van der Pias '«••Jtwijk). Edith Taekema (Katwijk). Caria •steeg (Leiderdorp). Anne Vlieger (Lei derdorp) AfgCA kandidaten De Voor HBS-A slaagden Hans Blanker (Hazerswoude). Kees Bogaards (Katwijk) Wiinand van Dam (Noordwijk) Arie Du- rieux (Kat»A-ijk). Nico Helmus (Lisse), Ma- rius v d Heuvel (Abbenes). Nanning de Jont (Leiden). Wim de Jong (Katwijk) Susar de Klerk Writers (Lelden). Jannie Krugei (Katwijk) Thijs van Leeuwen (Voorscho tel. MartienVan Sprang (Noordwijk., Kees Stieding (Leiden). Gerard Teekens (Zoe- terwoude). Gerard Timan (Noordwijk). Nel Tromp (Lisse). Afgewezen drie kandidaten J. v. Kesteren 25 jaar bij N.V. De Sleutels LEIDEN Vanmorgen is in de re creatiezaal van de meelfabriek n.v. De Sleutels de 56-jarige chef-proefbakker J. W. T. van Kesteren uit Leiderdorp gehuldigd. De heer Van Kesteren her dacht het feit, dat hij 25 jaar geleden bij de meelfabriek in dienst trad als gediplomeerd bakkerij-leraar. De ju bilaris werd met zijn gezin allereerst in de directiekamer ontvangen waar hem een geschenk onder couvert werd overhandigd. Om half twaalf volgde de huldiging in de recreatiezaal, waar de heer Van Kesteren werd toegesproken door de directieleden, de heren H. J. de Koster en ir. F. K. T. Beukema toe Water. De heer De Koster reikte by die ge legenheid het vererend getuigschrift van de Ned. Maatschappij voor Nij verheid en Handel uit. Voorts sprak nog namens de personeelsvereniging de heer De Mattaar. Van het personeel kreeg de heer Van Kesteren ook een enveloppe, uiteraard met inhoud. ziekenhuis te Haarlem wor- Voorts werd een wandelingetje gemaakt de voormalige Zuiderzee. Om drie trok men via Hilversum naar Hille- gom, waar een vorstelijk diner wachtte. Tevoren werd afgesproken dat, als de politie erin gemengd werd de slachtof fers ten onrechte van handtastelijkheden beschuldigd zouden worden. De eerste wandelaars, wara de groep stuitte, werden uitgescholden. Er werd gedreigd: „Jongens, die sloten hier z(jn wel erg diep hè? Zouden ze kunnen emmen? We moesten ze er maar eens ingooien". Er werd geduwd, gestompt, „pootje-gehaakt" en ten slotte gespuwd. Ais dit niet meer voldeed, dan ging de groep om een wandelaar heenstaan. Door de duwen en trappen viel de man dar vroeg of laat wel op de grond, Twee jon. gens hielden hem meestal vast, terwijl de anderen hem trapten, waar ze hem maar raken konden, vaak tegen hoofd i maagstreek. Een der eerste slachtoffers wist te ontkomen en de politie te bellen. Deze arriveerde met enkele jeeps en kamde het Haagse Bos uit, echter zonder re sultaat. De agenten bleven waakzaam. moesten uiteraard doorgaan met hun surveillance. Een half uur later werd er weer gebeld Weer ging de politie er heen. Nu trof men een ge wonde man bij een telefooncel aan die vertelde: ..Ginds lopen er drie VOORSCHOTEN In de herv. kerk te Voorschoten gaf gisteravond hel Voorschotens Kamerorkest onder Lucius Voorhorst een concert dat het bestaan van dit orkest volkomen rechtvaardigt. Lucius Voorhorst heeft het niveau van dit orkest opgevoerd tot grote hoogte, zodanig zelfs dat men vergat met amateurs te doen te hebben. Griekse toonschalen konden wij Ra- Een Sinfonlca in F van Schwindl en een symfonie in D van Ign. Pleijel open den het concert. Twee specimen van muziek maken uit de 18e eeuw. Bij deze twee symfonische stukken willen wij alleen opmerken dat als de andantes iets sneller zouden zijn genomen, zij meer en beter tot hun recht waren ge komen. Het andante werd bijna largo. Een kleine ontsporing bij Pleijel zou dan waarschijnlijk zijn voorkomen. Het orkest word nl. bij te langzaam tempo wat afgeremd. Vervolegns hoorden wij een Concerto in C voor 2 hobo's, strijkers en cembalo. De hobo soli werden geblazen door de internationaal beroemde hoboïst Jaap Stotijn en zijn oud-leerling Rijkle van der Heide. Deze twee vormden een vol komen eenheid en het orkest sloot zich volkomen hierbij aan. Het was vreugde volle muziek en het publiek noopte de spelers het Allegro te herhalen. Uit „Watermusic" van Handel wer den drie delen gespeeld, waarvan voor al de Air. als heel bijzondere muzikale vondst, opviel, ook al door de zeer mooie vertolking. Na de pauze trad de dirigent op als fluitsolist met het voor fluit en strijkers geschreven ..Reigen seligen Geister" uit een opera van von Gluck. Lucius Voor horst bleek een fluitist te zijn met een heel mooie fluit, maar ook met een prachtige, zuivere en gevoelige toon. Jaap Stotijn dirigeerde toen het or kest dat zich correct en bescheiden aan sloot aan zijn fluitende dirigent. Het hoogtepunt van dit concert was wel het slot: de „partita in mo di antichi" van Herm. Stategier (geb. 1912). Hoewel zeer modern aangekleed en gebaseerd op de oude Straks gebedsklok in Voorschoten VOORSCHOTEN In overleg met het actiecomité Voorschoten Carillon is in de Hervormde Gemeente een beseheiden actie gehouden om één van de klokken van het carillon, dat in dc dorpstoren zal komen te hangen, als luidklok te kunnen gebruiken. De Hervormde Gemeente zou het na melijk zeer waarderen, wanneer zo'n luidklokje zou kunnen worden gebruikt voor het begin van de kerkdiensten of tijdens de dienst der gebeden. De actie had tot naam: klepelactie voor gebeds- klok in de Dorpstoren Catechisanten der Hervormde Ge meente en een aantal leerlingen van de twee hervormde scholen hebben de actie tot een succes weten te maken. Het be nodigde bedrag, f 1-250.— is bijna vel en Debussy niet vergeten. Zelfs in het Allegretto Marcato hoorden wij in het aanvangsmotief de „Per zische Markt" van Ketelbeij. Toch had dit moderne en niet gemak kelijk te spelen werk grote bekoring. En dat Lucius Voorhorst dit werk aan durfde met een amateurs-orkest, stem pelt hem tot een bekwaam dirigent. In ieder geval werd het zodanig ten gehore gebracht dat het applaus tot groot enthousiasme aangroeide waar door herhaling van het „Allegretto Mar cato" noodzakelijk werd. Het was voor dirigent en orkest een avond van groot succes, met spontane reacties van de luisteraars. Theo ten Hooven Gouden medaille voor Noordwijkse kweker DEN HAAG Drie Nederlandse firma's hebben een Oostenrijkse onder scheid i rug gekregen voor hun deelneming aan de „Wiener Internationalen Garten- schau 1964" Een gouden medaille van het Oosten rijkse ministerie voor land. en bosbouw ontving de N.V. Konijnenburg en Mark (Noordwijk). een zilveren medaille voor de heer J. de Graaff (Blaricum) en de fa J. A. Ooyevaar (Beverwijk). Twee der medailles zijn reeds door de Oosten rijkse gezant uitgereikt. Aan de firma Ooyevaar zal dit i.v.m. de afwezigheid van de eigenaar later geschieden. Vracht stalen ramen treft arbeiders LEIDEN BU het lossen van een vracht stalen ramen ls de 17-Jarige H. Nellesteln gistermiddag vier uur van een vrachtauto in de Haarlemmerstraat ge vallen. De heer Nellesteln, afkomstig uit Nieuwerkerk a.d. IJsset, moest met een hersenschudding en hoofdwonden naar het A.Z. worden gebracht. Tevens werd de 53-Jarlge betonwerker A. Luijtcn uit Rotterdam gewond. Hij kreeg bloeduit stortingen aan de rechterschouder en het rechterbeen. Het ongeluk ontstond doordat de arbei der die de heer Nellestein hielp bij het lossen, opzij stapte om een auto te laten passeren. Hierdoor kantelden vijf stalen ramen. De heer Nellesteln probeerde de vracht tegen te houden om een ongeluk te voorkomen. De poging mislukte. Spreekbeurt LEIDEN Da. Mouw te Middelhamis spreetk vanavond om half 8 in het kerk gebouw Nieuwe Rijn 78 voor de Gere formeerde Gemeente. Motie-Blaisse c.s. z.h.s. aanvaard (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De Tweede Kamer heeft gistermiddag zonder hoofdelijke stemming de motie-Blaisse c.s. aanvaard, waarin de Kamercommissie voor buiten landse zaken vorige week heeft uitge sproken. dat van financiering van hei EEG-landbouwbeleid uit een eigen EEG-budget geen sprake kan zijn als niet tegelijk aan het Europees Parlement een doelstreffend begrotingsrecht wordt toegekend. Alleen de fractie van de Boerenpartij liet bij monde van de heer Koekoek weten, dat ze „ge«.cht wens? te worden tegen de motie te hebben gestemd". Vóór de stemming werden korte stem verklaringen afgelegd door de heer Kieft (a.r.) en KVP-fractieleider Schmelzer Zij beschouwden de motie als een steun in de rug van de onderhandelende Nederlandse ministers, maar wezen er tevens op. dat de regering ten eigen verantwoordelijkheid heeft. Daarom kan en mag de motie niet als een bindende instructie van het parlement aan de regering worden opgevat. ..Wij hebben het volste vertrouwen in de regering" aldus de heer Kieft. die eraan toevoegde, dat het internationale overleg enige speelruimte vraagt (Het leek wel of de Kamer enigszins geschrokken was van haar eigen motie, waarin de regering zo uitdrukkelijk en gedetailleerd werd voorgeschreven waaraan ze zich in Brus sel heeft te houden...). Aan het begin van de Kamervergade ring werd de heer W. J. Schuitemaker beëdigd als lid van de Kamer. Hij is de opvolger van dr. Vondeling en zal dus zitting hebben voor de PvdA. een bende van dertien die jullie moe ten hebben". Het trio kon gegrepen worden en werd overgebracht naar het bureau Prinses Beatrixlaan, waar ze stievig aan de tand gevoeld werden. Het verhaal ..lastig gevallen door homofielen" kan nie Hanig stand hou den. Weldra kwamen de verhalen los. Namen noemen De slager, verwarmingsmonteur en bromfietsmonteur gingen namen van medewerekrs noemen. Meer arrestaties volgden. Drie scholieren en een monteur belamudden ook in de arrestantencel, ter. wijl de eerste drie naar het huis va» bewaring werden overgebracht Ook de nieuwkomers gingen namen noemen Slachtoffers werden achterhaald. In elf gevallen werd aangifte gedaan. Steeds hefezlfde ritueel gevolgd. Schelden, duwen, op de grond werken en bedreigen. an kwam op de fiets aanrijden H(j werd staande gehouden, van de fiets gesleurd en bedreigd. Ook hU ging tegen de grond, werd getrapt en geslagen. Toen hU ten slotte geld voor zijn vrijheid bood (vijf briefjes van tien gulden) liet hem los. Toen hU overeind stond, kwam eei andere jeugdige gangsters op hem af met de mededeling, dat hi) ook geld wilde zien. „Ik heb nu toch betaald? Waarom moet je dan nog meer hebben?", antwoord van de benauwde man. Hij moest er echter nogmaals aan geloven. De aanvaller trapte hem keihard op zijn suède schoenen en draaide daarbU halve slag om. zodat zijn medegangsters de botten hoorden kraken. De zwaar mf handelde man gaf hem toen nog f2,! HU mocht verdwünen. Weer een ander slachtoffer, dat in zUn zenuwen vertelde: „Ik ben van de recher che", kreeg honend gelach ten antwoord. „Dat papier wat JU toont, hangt bU in de w.c.". Om hem geheel op de knieën te brengen haalden de jongens een truc uit: „We zullen de scheermessen erbU moeten halen" werd gezegd. Iemand deel de scheermessen uit. De groep ging in een kring om de man staan en uitte allerlei dreigementen. Ten slotte kon de heengaan, met de opdracht: „Bel r politie maar" Bende discipline De gearresteerde jongens, waaronder monteurs, leerling-monteurs, verwar mingsmonteurs, eindexamenkandidaten voor de mulo. hadden onderling de Uzer*n regel, dat wie naar huis wilde of ophou den met de gangsterpraktijken, evenals de slachtoffers afgetuigd zou worden. Enkelen hadden willen stoppen na de eerste avond, -«aar ze hadden voor ogen hoe het dan met hen af zou lopen. Een schoelier en een slager hadden de leiding stral' in handen. Toch kwamen tijdens de verhoren hun daden uit Soms hadden ze slachtoffers in een plas gesmeten en ge heel rondgedraaid, zodat ze geheel be- modderd waren. Enkele leden van de ben de stonden te boek bij de politie, wegens kraakjes van automaten, bromfietsdief stallen en andere vergrijpen. Enkelen wa ren nog nooit met de politie in aanraking geweest. VOOR VADERDAG GESCHENKEN NATUURLIJK NAAR: V. d. SPEK VALKENBURG (Z.-H.) VALKENBURG Onder de aanwezigen bij het ereconcert van Val kenburgs Harmonie, gisteravond in het Dorpshuis, waren het burgemees tersechtpaar, de raadsleden S. Poot en Jac. van Leeuwen, een erecomité en bestuursleden van U.N.I. uit Katwijk aan Zee. Met „Gammatique" een mars van Gerard H. Boedijn voor blaasinstrumenten, zette het con cert, waarvoor jammer genoeg weinig belangstelling was, in. Zoals ge meld, gaf de harmonie deze uitvoering in verband met het behalen van de eerste prijs op het concours te Zaltbommel. De beschermheer van het muziek gezelschap, burgemeester M. A. van der Have. voerde het woord en de huldiging, die reeds spontaan had plaatsgehad bij terugkomst vaai de harmonie uit Zaltbommel. nog eens over te doen. Aangezien er reeds enige weken zijn venlopen, heeft men rustig de tijd gehad om te beoordelen hoe groot de prestatie op het concours wel is geweest. Nam men voonheen deel aan „wilde concoursen", ditmaal werd voor het eerst ingeschreven voor een concours van de Koninklijke Neder landse Federatie van Harmonie- en Fanfaregezelschappen- De jury, bestaande uit Gerard Boe dijn, Óscar van Hemel en P. Venmeve- ren, had het verplichte niummer be loond met 55 en het keuzenummee met 56 punten, waardoor men op een totaal van 111 punten kwam, genoeg voor de eerste prijs met lof van de jury. Om een eerste prijs te behalen, moet men 100 punten halen (110 punten om lof van de jury te krijgen). Dank zij dit succes promoveert Valkenburgs Har- Dank Burgemeester Van der Have betrok in zijn hulde aillereerst de bekwame dirigent W. F. de Zwart, aan wiens leiding dit succes in zeer grote mate is te dandten. De heer De Zwart kreeg als aandenken een piatenbon. Namens Valkenburgs erecomité en zichzelf bood de burgemeester voorzitter P. A. van der Wall twee muziekstukken aan. Mevrouw De Zwart, die door ziekte verhinderd was, kreeg via haar doch ter een bloemstuk aangeboden. Een aardige geste was de huldiging van de 75-jarige heer J. Rhijnsburger. beter bekend als „oom Henk", die door ophalen van oud-papier e.d. in de loop van de laatste jaren al een aardig „steentje heeft bijgedragen voor het in- strumentenfonds- De heer Rhijnsbur ger had namelijk rond Hemelsvaart dag juist de 10.000 volgemaakt en kreeg daarvoor behalve de welge meende dank van de Harmonie een fles met speeldoosgeestrijk vocht aangeboden. Mevrouw Rhijnsburger deelde in de hulde met een prachtig bloemstuk. Hierna werden het keuzenummer gespeeld van het concours, de ouver ture „Dans la Bruyère" van Govaert de Rooy, en het toegewezen nummer „Symphonie populaire" van J. Jour- quins geschreven voor blaasinstrumen ten. Met beide nummers werd weer veel eer ingelegd. Na de pauze volgde een optreden van de drumband, die tijdens hetzelfde concours een tweede prijs had behaald. De avond werd besloten met een twee de optreden van Valkenburgs Harmo nie met moderne en populaire num mers, waaronder drie Inventionen van Pi Scheffer. ideeën vandaan hebben, is niet geble ken. De ouders vertelden dat ze niet wisten wat hun zoons uitspookten. En kelen deelde mee zelfs nauwkeurig de kranteberichten over bendepraktijken te hebben gevolgd en te hebben ge hoopt dat hun zoon nooit iets derge lijks zou doen. (Ongecorrigeerd „Wij denken er niet over" UTRECHT - De Nederlandse Spoor wegen weet niets van plannen voor een spoorlijn over een nog aan te leg gen dam n-ar Ameland, waarop vori ge week tijdens een door het provin ciaal bestuur van Friesland georgani seerde excursies naar het Wadden eiland is gezinspeeld. .,Wij denken er niet aan. omdat rentabiliteit in de verste verte niet is te verwachten", zo reageerde desgevraagd de voorlich tingschef van de N.S. Ir. D. Tuinstra, directeur van de pro vinciale planologische dienst in Fries land. verduidelykte, dat hij Ujdens de excursie slechts de bedoeling heeft ge had een ..wonderlijke gedachte" te lan ceren. Inderdaad staat nog niets con creet vast, maar wel meent hij, dat over wellicht veertig jaar met de mogelijk heid van de spoorlijn over de dUk naar Ameland rekening kan worden gehou den. Ondenkbaar is het volgens ir. Tuin stra beslist niet. Zijn dienst moet uiter aard op alle toekomstige mogelijkheden attent zijn. Daarom werd in de voorlo pige schets voor de twee dammen ook reeds een spoorlUn ontworpen. Klenes Sulkerwerkfabrieken boekten over 1964 (1963) f 307.135 (225.409) ex ploitatiesaldo en f 118.082 117.422) winst. Voorgesteld wordt 10 (10)% divi dend over f 962.000 (idem) kapitaal. Dit resultaat is te danken aan de investe ringen der laatste Jaren. De binnen landse omzet steeg bevredigend, de bui tenlandse was wat lager. De uitvoer bleef ln 1965 op peil en men verwacht behoorlijk resultaat. Ds. Vegter naar Oegstgeest OEGSTGEEST Ds. K. Vegter. geref predikant te Papendrecht, heeft het voor de tweede maal door de gereformeerde kerk van Oegstgeest uitgebrachte beroep aangenomen. Ds. Vegter werd in 1923 geboren en werd in 1950 predikant te Noord-Scharwoude. In 1960 vertrok hy naar zijn tegenwoordige gemeente Voor moord op Schotse ivasvrouw Zeeman werd tot 12 jaar veroordeeld DEN HAAG Het gerechtshof heeft gisteren een 30-jarige Rotterdamse zeeman wegens doodslag op een 30-jarige vrouw in Grangemouth (Schotland) ver oordeeld tot 12 jaar gevangenisstraf met aftrek van de tUd in voorarrest doorge bracht. In eerste instantie had de rechtbank ir Rotterdam hem tot vUftien jaar gevan genisstraf met aftrek van voorarrest ver oordeeld. In hoger beroep had de pro cureur-generaal bij het gerechtshof in Den Haag bevestiging van dit vonnis Verdachte zou in de avond van 26 april van het vorige jaar de wasvrouw Jessie Gibson, met wie hij uit was geweest, heb ben gewurgd. Haar lijk werd later in een put gevonden. Verdachte had beslist ont kend de vrouw te hebben vermoord. Wel gaf hy toe die avond met haar te zijn uit geweest, maar hU zou haar bU de bushalte hebben gebracht. Evenwel had hij die avond tegen de kapitein van zyn schip gezegd, dat hij iemand had ver moord en ook tegenover een collega op het schip had hij zich in eendere zin uitgelaten. Directeur Stokvis overleden ROTTERDAM Gisteren is op de leeftUd van 67 jaar na een kortstondige zieke te Ravello (Italië) de heer P. H. M. Dutoru, directeur van R. S. Stokvis en Zonen N.V., overleden. PROMOTIES IN LEIDEN LEIDEN De heer P H Fouwels, geboren le Vlaardlngen en thans wonende te Ree wijk. is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuurweten schappen op proefschrift getiteld ..Fysisch chemische en biologische eigenschappen j' A CohenT en thans wonende veerd tot doctor ln de faculteit der rechts geleerdheid op proefschrlf getiteld „Vrtj- ACADEM1SCHE EXAMENS LEIDEN 16 Juni Geslaagd- doet. ex Ned. recht-, de heren W J Thatè (Emmei- °trd>" 3 ?ree D Kranenburg

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 15