B IBU 'bIuycks Gebruik Early Bird te duur wm Brick Bradford nieuwe hobby garantie- bankbiljetten SENATOR SIGAREN r-Toch is het zo!- «Jesje. en «Josje I DE STENEN ZONDE j 18 DONDERDAG 17 JUNI 1965 ETHERGOLVEN-EIHERGOIVEN-ETHERGOIVEN-EIHERGOLVEN fTHERGOlVEN-ETHERGOLVEN-ETHERGOLVEN-ETHERGOLVEN. NEE.' OH... IK DOCHT. D«T ZFOJS Hoezö^rWRnROEVoue ««WWJZIW- iGEK) ZOU KÜtJWEW CSeJEW.. T&T eTIZfikS PRW Hilversum I. 402 m. NCRV: 19.00 Nieuws «n weerpraatje: 19.10 Radiokrant: 19.30 Kinderkoor met orgelbegeleiding: Geestelijke liederen: 19.45 Klassieke kamermuziek (gr.): 20.00 Zomcrmozgïes: gevarieerd programma: 21.55 Kerkorgelconcert: klassieke muziek: 22.30 Nieuws en SOS-berichten; 22.40 Avond- overdenking: 22.55 Boekbespreking; 23.05 Platennieuws: 23.30 Vers In het gehoor: voordracht en muziek: 23.55-24.00 Nieuws. llilvrrMim II. ?9S m. AVRO: 18.00 Nieuws: 18.15 Aktualiteiten: 18.20 Uitzending van de Anti-Revolutionnaire Partij. Spreker: Mr. W. R. van der Sluis, Sekretaris van de Anti Revolutionaire Partij; 18.30 Licht programma en sportaktualiteiten: 20.00 Nieuws: 20.05 Zomeravondconcert: klassieke en moderne muziek. (20.40-21.10 Zelfportret van een schrijver, klankbeeld): 21.50 Orkestenparade; HILVERSUM Mr. A. B. Roosjen, voorzitter van de NCRV, zal op vrijdag 25 juni a.s. in de jaarvergade ring van de NCRV-verenigingsraad welke dan in Utrecht wordt gehou den, spreken over de „ingrijpende gebeurtenissen op omroep-politiek ge bied welke sedert het begin van dit jaar zijn gesignaleerd en op de recen te ontwikkeling met betrekking tot de regeling van het omroepbestel". VANAVOND TE ZIEN Ned. I KRO 7.35 uur Lucille Ball gaat vanavond eens in de politiek en dat wordt pas een dolle boel! 8.50 uur televisiespel „De grote Catharina" van Bernard Shaw. 10.00 uur allerlei in de kunstrubriek. Ned. 2 AVRO 8.01 uur gaat „de schone heks" weer aan de gang, nu zoekend naar een echtgenoot voor haar vriendin. 8.25 uur sport in Amerika en andere landen. 9.00 uur amusementsprogramma van de Duitse tv met operettefrag menten. VANAVOND TE HOREN Hilversum 1 NCRV 8.00 uur het nieuwe amusementsprogramma „Zomermozaïek, met muziek, zang, verhalen en wedstrijdjes. 9.55 uur orgelconcert, te geven door Rutger van Mazyk in de Grote Kerk te Dordrecht. 11.05 uur platennieuws en 11.30 uur „Vers in het gehoor", gewijd aan poëzie van de jong ge storven dichteres Ida Sipora. Hilversum II AVRO 8.05 uur gaat het Radio Kamerorkest concerteren. In de pauze om 8.40 uur een programma over Jean-Paul Sartre. 11.05 uur net als op de andere zender: platennieuws. SMOAnja B De Europese Radio Unie heeft de Europese televisiestations ge-' adviseerd geen gebruik te maken van de Amerikaanse kunstmaan Early Bird. De unie vindt, dat de Amerikanen te veel huur vragen voor het doorzenden van de tv- programma's via de satelliet. De Amerikanen rekenen voor de eerste dertig minuten tussen de 2400 en de 3825 dollar. Voor elke volgende periode van vijf minuten wordt 475 tot 710 dollar betaald. Voor het heen en weer zenden van programma's in kleuren wordt 50 pet. meer gevraagd. Uitzendingen via de kunstmaan naar andere werelddelen zijn nog duurder. De nieuwe tarieven zouden 28 juni ingaan. Op het ogenblik mag ieder een nog gratis gebruik maken van de kunstmaan. Doet U mee Spaar de 48 kleur rijke uit 13 landen U treft er een aan in elke doos Senator si garen als garantie voor de fijne kwaliteit! Binnenkort komt er 'n boeiend Senator bankbiljettenspel voor 't hele gezin. Hoe meer biljetten U dan hebt, hoe beter! de Koninklijke Mignot de Block n.v. tussen nog een ander protest inge diend. De Britse PTT ging namelijk plotseling 6700 dollar per uur vragen voor de dienstverlening bij het door zenden van de voor de Early Bird bestemde programma's. Shaiiy op reis gaat niet door (Van onze radio- en tv-redactïe) HILVERSUM De.VARA-televisie moet haar plan voor uitzending van vier amusementsprogramma's „Shaffy op reis" laten vallen. Voor deze korte zomerreeksen had de VARA een con tract afgesloten met de heer J. Rosin- ga, manager van het gezelschap van Ramses Shaffy, dat onder de titel „Shaffy Chantant" in de Ver. Staten zou optreden. De vier programma's zouden aan deze reis zijn gewijd. Door moeilijk heden, inmiddels ontstaan tussen het gezelschap en zijn manager is opzet van de plannen teniet gei en dus moet de VARA tot haar spijt van de uitzendingen afzien. VPRO wist het ook al.... (Van onze radio- en tv-redactie) Commentaar Dat was nieuws Wat we gisteravond via de VARA kregen te zien in de laatste aflevering van de Duitse televisieserie over de Sowjetunie was 'voor vele Nederlandse kijkers nieuws. Want wie kreeg eerder zo'n verhelderende kijk op het we Siberië", dat beslist niet meei antwoordt aan de oude voorstelling van een onherbergzamealtijd door sneeuw en ijs vastgeketende straf kolonie? Het was bijzonder interessant, zulk een overzicht van toch nog maar kleine gedeelten van dit enorme stuk Aziatisch Rusland, waarin al 40 mil joen mensen modern wonen en wer ken en waar het óók vrolijk z< weer kan zijn. Werkelijk objectief was het com mentaar ook nu nog niet, maar de Duitse tendens was veel minder hin derlijk dan in de voorgaande afleve ringen. Misschien ook leek daardoor, dit laatste programmadeel het be langrijkste van de drie. .Achter het nieuws" bevatte o.m. een wat droge verhandeling over mo gelijke vervuiling van de afgedamde Oosterschelde plus een heel wat le vendiger reportage over scheepsbouw in Japan, welke de VARA samen met de BRT maakte. Leerzame voorlich ting voor degenen die over dit onder werp willen kunnen meepraten en misschien ook nog wel voor hen, die ermee te maken hebben. Piet Hack (KRO) overleden (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Tijdens een pers conferentie voor de Tour de France in Etten-Leur is gistermiddag de 38- jarige radiosportredacteur van de KRO, Piet Hack. overleden. Piet Hack, getrouwd en vader van drie kinderen, was sinds 1 maart j.l. bij de KRO in dienst, voor die tijd werkte hij als journalist in Limburg. T v-spel vanavond Ank van der Moer als Catharina de Grote (Van onze rad:o- en tv-redactie) BUSSUM Er is maar weinig kans, dat televisiekijkers het stuk van George Bernard Shaw dat de KRO vanavond op Ned. 1 uitzendt, al hebben gezien. „De grote Catharina" waarin scherp-satirisch de figuur van de Russische heerseres Catharina de Grote wordt voorgesteld'in haar hou ding jegens een zeer preutse, stijve jonge Engelsman die al evenmin aan Shaws ironische blik ontkomt, heeft nl. geen repertoire gehouden. Het is een grote eenacter, die 70 minuten duurt, merkwaardigerwijs met het stof van het verleden is bedekt ge weest en pas nu weer in de belang stelling komt. Toch dateert het stuk uit Shwas „grote tijd": het versoheen zelfs kort na Pygmalion, dat tot op de dag van heden niets aan populariteit heeft ingeboet. Voordat Catharina Tsarina werd was zij een eenvoudige Duitse prin ses, maar het feit dat zij heerseres werd over zulk een enorm land maakte alle hartstochten in haar zij was grof en ij del, bezat een grote gave voor humor die zij terdege aanwendde, zij had een helder ver stand en wist te regeren. Haar hof was een getrouwe afspiegeling het mondaine Franse Versailles in de tijd van de Zonnekoning, wuft en zorgeloos en niet al te sterk van Zo gezien is deze Catharina een verrukkelijke rol voor Ank van der Moer, die niets liever doet dan derge lijke markante figuren gestalte geven. Zij schept er vreugde in, vanavond de hooghartige, verleidelijke vorstin te spelen, de heerseres, die haar gunsten schenkt aan een op zedelijk gebied niet te vermurwen brave Engelsman kapitein Edstaston, gespeeld door Ar nold Gelderman, die tevergeefs tracht te ontvluchten naar zijn geliefde Clai re in Petersburg. Ook Claire komt het paleis van Catherina binnen en dan worden de spanningen van heerszucht en jaloezie steeds meer opgedreven. De geschiedenis speelt zich af in pompeuze decors welke de praal van de vorstenhoven >n die tijd moeten suggereren, de costuums zijn rijk en overdadig. Maar de werkelijke indruk wordt veroorzaakt door de spitse en levendige dialoog, waarin de humor dikwijls de boventoon voert en die de krakters doet leven. Over de historische juistheid van het erhaal moet men maar niet naden- Nederland I. NTS: 19.00 Nieuws in het ort: 19.01 Barend de Beer; 19.06 De errekijker. Internationaal jeugdjournaal; 19.15 Van gewest tot gewest, regionaal 'eekjournaal. KRO: 19.35 The Lucy Show Lucy goes into politics). TV-film. NTS: ).00 Journaal en weeroverzicht. KRO: 20.20 randpunt: 20.50 De grote Katarina. toneel spel: 22.00 Kijk op Kunst: 22.30 EoUbog. NTS: 22.35-22.40 Journaal. Nederland II. NTS: 20.00 Nieuws in het ort. AVRO: 20.01 De schone heks. TV-film; ).25 Wide world of sports, een kaleidoscoop "-'1-22.in Go.-:.iclnke re-kron.: 22.10 V.h. gezin: 22.4; dio: 15.30 Voor KRO: 7.00 Het j van de omroeporganisaties verneemt men week na week de resp. standpun ten aangaande de nota-Vrolijk betref fende aanwijzingen voor de ontwikke- I ling van het huidige bestel. In Vrije Geluiden deelt vandaag de voorzitter j van de VPRO dr. A. de Koning mee, jdat ook zijn omroeporganisatie een ontwikkeling in deze richting al had voorzien en gewenst. Leest de AVRO uit de voorstellen van minister Vrolijk de idee voor een „algemene omroep", erbij stellende, dat zij die gedachte al 40 jaren waar maakt, de VPRO ontdekt het streven j naar een „nationale omroep", afgeleid I uit het totale cultuurpatroon, er in. |En, zo zegt dr. De Koning, „hiernaar I gaat onze belangstelling al jaren uit". De VPRO-voorzitter constateert bijj «J het lezen van de nota „dat deze de leiding van de gehele omroep, derhal- j ve ook van de programmaverant- woordelijkheid, legt in handen vanl bestuurlijk brede colleges, waarin de I Hilversum 1. 402 m. omroeporganisaties de zeggenschap£even<teWoord: ^eeSilnt'"'""ti 'C moeten delen (voor 50 pet) met jgMm^^onm^zVek^iT^tM^o^Nieu' culturele organen en door de Kroon Overweging): 8.30 Nieuws: 8.40 Vooi aangewezen leden. Vervolgens dat zij het onder handhaving yan de zg. vrije omroeporganisaties als „uit gangspunt" een belangrijk geza menlijk programma moet worden ge realiseerd onder 2/3 zeggenschap van andere organisaties en tenslotte dat een doeltreffende coördinatie op grond van een reële samenwerking dient te worden gewaarborgd, opdat een bevredigend totaal kan ontstaan". Dr. De Koning voegt hier aan toe: „Dit zijn alle punten, welke verder reiken dan ooit enig voorstel van regeringswege heeft voorgestaan." Positieve uitvoering van deze plan nen door loyale medewerking van alle betrokkenen acht de V.P.R.O.-voor zitter een hachelijke onzekerheid, vooral omdat de structurele waarborg voor een werkelijk vruchtbaar cultu reel beleid voor een goed totaal programma niet of zeer onvoldoende is verzekerd en men dus een uiterst zware wissel trekt op de werkelijke geest van bereidheid tot samenwer- Dc gedachte dat er nu „rust" zal komen in de omroep acht dr. De Koning een illusie, omdat wij in ons land pas aan het begin van de opbouw ener culturele democratie Documentaire van VPRO over de nazi s in DDR HILVERSUM De VPRO hoopt woensdagavond 23 juni om kwart over negen een documentaire uit te zenden, waaruit blijkt, dat ook in de DDR nazi's op hoge posten te vinden zijn. hoewel de communisten het doen voorkomen alsof dat alleen in de bondsrepubliek het geval is. De do cumentaire is samengesteld door Dick Verkijk en zal worden vertoond op het eerste net. Volgens de documen taire zijn er twee Oostduitse ministers en een staatssecretaris met een nazi verleden. terwijl voorts vele oud-SS- ers en SA-lieden een vooraanstaande positie bekleden. 1840) Er is veel gepuzzeld over de vraag, hoe do wespen die zich vaak op betrekkelijk grote afstand van hun nest ter jacht hebben begeven, de weg naar huis kunnen terugvinden. (Ook wij hebben dit probleem des tijds eens aangeroerd, uiteraard zon der ons aan een oplossing tc wagen.) Prof. Tinbergen en zijn medewerkers hebben bij hun onderzoekingen naar de gedragingen van de bijenwolf een sleutel voor dit probleem gevonden, een sleutel die dan wellicht niet op alle sloten zal blijken te passen, maar die voor de bijenwolf cn soortgenoten in ieder geval bruikbaar is. Als de bijenwolf op de manier van een jonge bond een hol in het zand heeft gegraven, veroorzaakt het weg- gekrabde zand een vlekje, dat tegen de onberoerde zandgrond afsteekt. Als de wesp wegvliegt, weet zij dit kleine vlekje terug te vinden. Gebeurt dit doordat zij bepaalde punten in het landschap en in de onmiddellijke omgeving van het nest herkent, of voltrekt de terugtocht naar het hol zich op andere wijze? Ziedaar enige vragen, waarvoor prof. Tinbergen zich gesteld zag. In de buurt van het nest lagen enige voorwerpen, zoals takjes, steen- Tekens voor bijenwolf tjes of bladeren, die als herkennings punten zouden kunnen dienen maar die het de onderzoekers tevens moge lijk maakten P». raden wat een wesp ongeveer ziet. en hoe ze het ziet. Door spar- en denneappels, stenen e.d. in de buurt van het hol van de bijenwolf te plaatsen, kon om te beginnen worden vastgesteld, dat de wesp dergelijke voorwerpen voor het vinden van haar hol inderdaad nodig heeft. Want werden die voorwerpen in dezelfde volgorde verplaatst, dan zocht de wesp op de plaats, waar haar nest zich ten opzichte van de ver plaatste voorwerpen had moeten be vinden. daarbij geen acht slaand op de plek waar het hol zich in werke lijkheid bevond. Voorts bleek, dat de bijenwolf bij voorkeur op de grond herkenningspunten kiest, die in de onmiddellijke nabijheid van het nest liggen en niet te vlak zijn. Het dier blijkt voorts een geheugen te hebben voor figuren. Tot deze gevolgtrekking kwam dr. Van Beusekom, toen hij een vierkant met één yan de punten in de richting van het wespennest liet wij zen. Nadat het vierkant 45 graden gedraaid was, zodat het ne9t langs een van de zijden van de figuur kwam te liggen, zocht de wesp haar hol na haar terugkeer bij een van de hoek punten! Vóór de wesp haar hol voor een vlucht verlaat, prent zij zich goed in. hoe de omgeving er uitziet, ten einde haar straks terug te kennen. Eén vlucht in het rond is hiervoor voldoende. Het herkennen van grotere uitgestrektheden geschiedt eveneens op deze manier, maar dan door middel van grotere objecten, zoals bomen e.d. (Nadruk verboden). H. Pétillon. Ja. ik kan mij voorstellen, meneer Maas. dat u die vos niet zo erg vriendelijk gezind bent," knikte Josje. „Maar wacht eens," ging hij verder, ,,nu wij hier zijn kunnen wij u misschien looi helpen om hem te vangen!" ..Doe niet zo duf. Jos!" zei Jesje. „Hoe kunnen wij dat dier nu vangen als meneer1 Maas er zelf nog niet in is geslaagd?" „Trouwens, als de vos zich hier in de buurt waagt, zijn jullie al weer lang vertrokken, denk ik," zei boer Maas. „Zullen we eens buiten gaan kijken?" wendde hij zich tot oom Derk. „Dan kan ik jullie laten zien waar het beest onder mijn kippen heeft huisgehouden." Ze stapten met z'n allen de woning uit en liepen naar de lange rijen hokken en rennen, waar vele honderden kippen rondliepen of rustig in het zand zaten. „Wat een boel! riep Josje uit. „U kunt nog eens een zachtgekookt eitje eten als u daar trek in hebt, meneer ..Hebt u geen hond?" vroeg Jesje. „Als die hier 's nachts rondloopt, zal de vos misschien toch wel bang worden?" „Dat is het juist," sprak boer Maas. „Pasja, honze hond, is een paar weken geleden gestorven en we hebben nog geen nieuwe gekocht. Kijk," wees hij. „hier heeft de vos zich toegang weten tt verschaffen. Het is een uitgeslapen rak ker. hoor!" „Ik zou hem best eens willen zien!" riep Josje uit. „En jij, Jes? Ik heb nog nooit een vos in het wild gezien. Alleen maar eens een keer in de dierentuin. Denkt u dat hij vannacht weer terugko men zal. meneer Maas?" vroeg hij opgewonden. „Daar is een goede kans op." knikte de boer. „Als ik zo'n beest eenmaal aan het roven is geslagen, is hij meestal niet meer te houden." „Ik zou vannacht best eens mee op de loer willen liggen." sprak oom Derk." ,,0 ja. ik ook. oom!" schreeuwde Josje. „Ik ook! Doen we het? Blijven we hier om de vos te vangen?" lio: 10.05 In de Platei! na voor oudere luisteraars; 11.00 "Voor deken; 11.40 Licht instrumentaal enseml (opn.): 12.00 Angelus: 12.03 Amusementsrr >k <er I: 12.27 Mededelingen t.b.v. land- linbouw: 12.30 Nieuws: 12.40 Actualiteit grammofoonmuziek; 12 50 Lichte gramrr ion muziek 13.05 Walsmuzie' oor de vrouw; 13.45 Musife uzikaal programma; 14.25 I et orkestbegeleiding (gr.); 14.40 Pi; il (opn.): klassieke muziek; 15.00 Schoolra- iek (gr.); 13.35 pianospel 16.30 Lichte 8.10 Lichte grammofooi 9.00 Te land en te water, informatief programma voor weg- en waterweggebrui kers. VPRO: 9.40 Morgenwijding. VARA: 10.00 Schoolradio: 10.20 Lichte grammofoon muziek; 11.00 Nieuws; 11.02 Voor de kleu- .15 Voor de vrouw: 12.00 Orgelspel: 37 Ze schuift haar arm door de zijne, dat deed ze vroeger niet. Er is ook aan haar iets veranderd. Dat is niet de buitenlandse jurk die ze draagt, of de gesprekken die ze voert met Andres en met Bernt Vasse op 't Grobbenuus. Nanna zag het dadelijk toen Martine thuiskwam van haar reis. Andres wilde in de stad blijven wonen tot „De Rodde" gereed zou zijn om erin te trekken, maar Nanna drong erop aan dat ze bij haar zouden blijven. Dat hindert Martine wel wat. Op haar meisjeskamer heeft ze naar zich zelf gekeken op een schoolportret. Een verlegen kind met een donker gezicht en wijdopen ogen. Ze bemerkte "at ze met een sprong in het gedroomde leven •as terechtgekomen. En nu moeten die twee samengroeien, het kind uit 't Horst en Martine Maler. En dan is het weer of zij als derde tussen die twee instaat. Alleen Andres weet hoe zwaar ze het hebben kan, omdat ze nooit los kan raken van de wortels waarmee ook haar vader verbon- De berg is er nog, waar de kindertijd .ligt, de vriendschap met Rena Demmer, het huis met de diele en het haardvuur en de luisterende Lenter. Dries met zijn bewolkt voorhoofd en de dromen waarom ze werd uitgelachen. En er is ook het atelier in de stad. waar niet wordt gelachen als ze opnieuw tracht uit te spreken wat in haar leeft en zoekt. Altijd zal ze blijven vragen, of ze haar hand legt in die van Andres of vroeger in de- sterke warme greep van haar vader. Zo dicht is het één met het ander verweven en toch zo verschillend wat daarbuiten is dat ze niet ziet hoe de ogen van haar moeder gretig over beiden waken. Ze wil zeker weten dat het goed is en dat ze voor altijd met elkander verbonden zijn. eer ze voorgoed zullen moeten sluiten. Joryt kent alleen het kind. Martine Maler staat voor hem op de achtergrond. Wat denk je? vraagt hij. Je moeder gaat t door DIGNATE ROBBEKTZ 5 (lUUtiUUfUtiiUliiilUUUiUliUiUiUAliUi» niet vooruit, 't Heeft maar tijdelijk geholpen wat die vreemde dokter haar gaf. Wat zal het worden? Ze voelt de spanning in hem, zoals een veel te strak gespannen snaar siddert tot brekens toe. Als hij de tuin inloopt, gaat ze mee. naar de bank achter de rozenhaag. Daar zat ze als kind het liefst. Vanaf die plek is de Oeler het mooist te zien met zijn velerlei begroeiing, de wisseling van kleuren en de blinkende Stenen Zonde. Nu is het een ijle witheid die al vervaalt in de aandrijvende avond. Joryt zit een beetje voorover, zijn handen hangen slap als grote dode blaren tussen zijn knieën. Als hij vertelde vroeger zat hij ook zo. alleen waren zijn handen dan bezig. Ze tekenden in het zand met een stok of ze vlochten lange grassen tot een krans, die hij, als het verhaal uit was, op haar hoofd legde. Over de jonge vossen vertelde hij dikwijls, die tot op 't Grobbenuus durfden komen om de hoenders te roven. Ante Borne had er eens twee tegelijk gevangen en ze weer laten lopen. Dat was onverstandig, maar Ante wilde geen dier doden. Er was ook een verhaal over de grote ever. die krijsend op Ante en haar vader afkwam, omdat hij dacht dat de mannen zijn jongen wilden hebben. De kleine zwartjes scharrelden knorrend en met elkander vechtend onder het eikehakhout. Ante en Joryt waren zo gauw als ze konden in een boom geklommen. De ever boorde zijn slagtanden zo diep in de boom van Ante dat die tot in de kruin beefde. En toen, vader? Toen zijn we heel stil blijven zitten tot de jonge ever* weggingen en de oude achter hen aan. We hebben gemaakt dat we thuiskwamen, Ante met zijn korte benen draafde achter me aan. Het kind zag alles gebeuren, het ging nog dichter bij de vader zitten en keek op in zijn rustig gezicht. Bang was ze nooit geweest, ze hoefde maar aan dat gezioh te denken. En als hij niets meer wilde vertellen, kwam de stem van moeder. Zachtjes als een ver neuriën van wind door het loofbos. Nanna zong dikwijls in de schemeravond als het buiten regende en waaide. Of als het zo stil was dat het leek of de tuin meeluisterde. Het is koud op de bank achter de rozenhaag, maar Martine voelt dat niet. De lange keten van veelkleurde koralen glijdt door haar vingers. Iedere kraal heeft zijn eigen waarde en aan het einde de éne grote kraal die het snoer afsluit. -—Je hebt toch wel gezien hoe ze vermindert? Ineens voelt ze de winterkou. O, vader! Nu moest ze haar armen weer om zijn hals kunnen slaan zoals vroeger voor hij haar naar bed bracht. Maar er is iets wat haar weerhoudt; zijn verdriet, zijn angst voor het afscheid dat komt en de leegte daarachter. Je ziet het te donker in, vader. Moeder kan misschien nog genezen. Als we in „De Rodde" gaan wonen, kan ze op het terras in de zon zitten. Je moeder zal „De Rodde" niet meer zien. Hij raakt even haar schouder aan voor hij opstaat. Ze hoort hem snikken, maar als hij weer spreekt, is zijn stem vast. Als een kind dat nog niet begrijpt waarover gesproken wordt, loopt z« met hem mee terug. De deur is open blijven staan. Ze zien het lichtje aan de muur branden en als ze over de drempel stappen, omvangt hen de warmte en de goedheid van thuis. Hij heeft zijn arm om haar schouder, een ogenblik maar, en dan weet ze ineens met verschrikkelijke zeker heid dat hij gelijk heeft. (Wordt vervolgd) ,';0 30 Qvi e larjdl üualitèi :iek; 12.55 Actualitèiten. AVRO: 13.00 schappij, lezing: 16.15 Stereo: Muzikale ffl&KE)

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 13