KATWIJK ZOAL S HET WAS IK VLEET Visserij nieuws bij de Inbrekersbende gaat erg ruw te werk in Sheim EEN BEZORGER SPORT EN WEDSTRIJDEN Zeer matige resultaten van De Zijl en LZC MEI WE LEIDSE COUR ANT 9 ZATERDAG 12 JUNI 1963 KATWIJK AAN ZEE. Het badseizoen komt aardig op gang. Hoewel het weer de laatste da gen niet meewerkt, wordt er toch al druk gezwommen. Hoe dat vroeger in Katwijk ging. laat dit strand- tafereeltje uit de oude doos zien. Oudere Kat- wijkers zullen het zich nog wel herinneren. Wij kregen deze prent briefkaart van de heer A. Verkuyl, Papen gracht 17 te Leiden. IJMUIDEN De haringvisserij vertoonde een opleving. De schepen die van 58 naar 59 NB zijn gestoomd, behoeven van deze verhuizing geen spijt te hebben. Sommige vaartuigen brachten het tot een dagvangst van rond 150 kantjes, het hoogste totaal dat in dit nog prille seizoen kon worden geboekt. Men ving er tamelijk veel makreel bij. De schelvis liet zich niet zo gemakkelijk verschalken. De grote kotters tussen 56 en 57 NB haalden voornamelijk gul, kleine schelvis en wijting op. De loggers en kotters bij de Sylt gingen rustig hun gang en gaven gemiddelde dagvangsten door van 150 kilo tong en een mand of tien andere vis, hoofdzakelijk kleine schol. Quick Boys 2 speelt in Katwijk LEIDEN In tegenstelling tot het ver melde In het voetbalprogramma van vandaag speelt Quick Boys 2 de halve finale om de Bronzen Zwaluw tegen DOVO 2 op een der terreinen van sport park Nieuw-Zllld in Katwijk. De wed strijd begint om kwart over vier. Het elftal van Haarlem dat vanavond om half zeven op Nieuw-Zuid aantreedt tegen Quick Boys 1 is als volgt samen gesteld: d. Schil; a. Wenting en J. Smit; m. De Loose, Koster (ex-Cambuur), Argentine: v. A. Smit, J. van der Starp x-UVS), Couperus (ex-Cambuur), OMerrburg en Vreeken. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Zondag: hoog water 2.44 en 15.08 uur; laag water 10.51 en 23.11 uur. Maandag: hoog water 3.24 en 15.48 uur; laag water 11.31 en 23.50 uur. Geslaagde vissers te Katwijk-Zee KATWIJK AAN ZEE Bij de door de Rijkscommissie te 's-Gravenhage afge. nomen examens voor motordrijver bij de zeevisserij is geslaagd Maarten van Duijn Nzn. Bij de door de afdeling kust- en icheepstelegrafie der PTT te 's-Graven hage afgenomen examens radiotelefonis- ten is geslaagd Cornelis van Rijn. stuur man van de KW 186. Wist U dat kaas gemaakt in de maanden mei en september het hoogste vetgehalte heeft en zo doende de beste zijn van het ge hele jaar? DE LANDBOUWER Voorstraat 36 Tel. 2136 Ds. Eerliard aanyaarcltlpcIpqj dezooiiyiiun. (ie.ppo.Quraticho] predikambt veertig jaar geleden H'tLLEGOM Op 21 juni is het 40 jaar geleden, dat ds, J. P. E. C. Eerhard. emeritus-predikant van de Hervormde Gemeente te Bloemendaal, in het pre dikambt werd bevestigd. Johannes Pe trus Elizabertus Christiaan Eerhard werd op 18 juli 1805 te 's-Gravenhage gebo ren. Hij bezocht daar het christelijk gym nasium. om vervolgens theologie te stu deren aan de Rijksuniversiteit te Leiden waar hij zijn doctoraal examen aflegde. Nadat hij in 1922 door het provinciaal Kerkbestuur van Zuid-Holland werd toe gelaten tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk, deed hij op 21 juni israo intrede in zijn eerste gemeente te Kethel. sprekende over Hand. 338 en 39, na vooraf te zijn bevestigd door wylen dr. J. P. de Bie te Den Haag In 1930 vertrok hij naar Workum. om I 1933 intrede te doen te Hillegom, waar hij als ihtree'tekst Hand. 17 7c had gekozen. _Hien bleef hij werkzaam tot J mei 1953. toen hem vervroegd emeri- '*»t werd verleend. Ds. Eerhard is medewerker geweest Van verscheidene bladen. Hij schreef ar- welen in het Theologisch Tijdschrift en Zondagsbede (Kerkblad van de Her vormde gemeenten in de ring Schiedam) Verder verzorgde hij te Workum „Ons kerkblad" en te Hillegom „De Kerk- RaacI Noordwijk NOORDWIJK - Dinsdagavond om negen uur vergadert de gemeenteraad De agenda: verzoek hervormde school vereniging om medewerking voor de bouw van een fietsenloods; wijziging be- heersverordening algemene begraafplaats: aankoop grond Zwarteweg: krediet uit breiding en reconstructie parkeerplaats Wantveld-Golfbaan. r Burgerlijke stand TER AAR Geboren: Marcel, z v M den Boer en C P van den Berg, Aardam. seweg 51. Ondertrouwd: N H M Bakekr, 24 jr. en E J Akerboom. 21 jr. Lang weg 222o J Oudshoorn, 33 jr. en J C Leune. 23 jr. Zevenhovenseweg 15; J J Zwaneveld. 27 jr. en M E Vis. 24 jr, Kerk weg 49. SASSENHEIM Over de serie inbraken, gepleegd in de nacht van don derdag op vrydag, kan nog het volgende worden gemeld. De eerste had reeds vroeg in de avond plaats, tussen --9 en uur,, in de houten bungalow van de heer J. Nieuwenhuyzen, aan de Rijksstraatweg. Hier verschaften de inbrekers zich toegang door een achterraam te forceren. Na het hele huis overhoop gehaald te hebben, eigenden zij zich sieraden en een gelds bedrag toe. Voor hun vertrek genoten ze van een verfrissende drank. Hierna werd de Wasbekerlaan tot operatieterrein gekozen. Van dé drijven werden er vier met een bezoek vereerd, voornamelijk aan de éne zijde van de laan. Hoogstwaaschijnlijk is be gonnen bij vleeswarenfabriek v. cL Mey, waar niets werd vermist. Via het platte dak van d'it bedrijf, is men door ingetrapte ruit bij machinefabriek Westend binnengekomen. In de kantoren van deze industrie werd uit geldkistjes geld meegenomen, in totaal f 250. Vandaar gingen zij naar het even der gelegen magazijn van de Handels onderneming Vihamij. Ook hier kwamen zij binnen door een ruit aan de achter zijde. Na het forceren van twee deuren, werd toegang verkregen tot de kantoren. Toen zij de kluis ontdekten, gingen zij terug naar Westend om gereedschap te halen, bestaande uit een voorhamer, twee elektrische handboren en een ijzer zaag. Het lukte hun echter niet de kluisdeur te openen. Na de nodige ravage aangericht te hebben, vertrokken zij met lege handen Hierna trokken de inbrekers met de gereedschappen op een transport wagentje naar „Bulbhorst" aan het begin van de Wasbekerlaan. Hier werd een raam geopend naast de brandkast. Toen zij naar binnen wil den klauterden, trad een alarmin stallatie in werking, aangebracht der, de heer Van Rijn. Hals óver kop vertrokken zij, met achterlating van de geleende gereedschappen. Opengebroken Verder werd in de loop van de nacfyt ingebroken bij de N.V A. Frijling Zonen op de Zandslootkade. Men ver schafte zich hier hoogstwaarschijnlijk toegang door het bovenraam kantoor waar de brandkast stond. Deze werd gekanteld en met behulp gereedschappen, geopend en bedrag van circa f 3000 ontdaan Via een schuifdeur opzij verlieten zij hét De wijze waarop bij Frijlink werd ge opereerd was identiek met die bij de, inbraak in de nacht van 29 op 30 april' jl. in het kantoor van de fa. K. Nieu- wenhuis Co, naast de bungalow gisternacht werd ingebroken. Op de zelfde ruwe manier werd toen denlkast vernield. De brandkast werd toen op een stegkwagen van het bedrijf naar buiten gereden, en op het land achter een rietschelf geforceerd. Daarna werd de brandkast in de sloot gegooid. De buit bedroeg toen f 575 Onderscheiding voor trouwe werknemer SASSENHEIM Na het jaarlijkse uitstapje van het bloembollenbedrijf L< r. Reisen N.V. had in „Het bruine Paard", de huldiging plaats vai> de heer Th. v.d. Nöuland, die 40 jaar aan het bedrijf verbonden was. De heer v. Nouland is een veelzijdig man, van de oude stempel. Zo was hij timmer- an. metselaar, maar ook chef hyacin- n-exportafd. en pakchef. Als eerste voerde het woord burge meester baron J. van Knobelsdorf. Hij Sfeer in 'f gezin De „Nieuwe Le.idscheer in I De gezamenlijke Katwijkse taxiondernemingen MAKEN BEKEND Met ingang 1 bedragen. dat zij tot hun leedwezen op de laatstgehouden ver gadering hebben moeten besluiten de korting op het visserijvervoer naar IJmuiden te-verlagen tot 5, Een en ander houdt verband met dè steeds stijgen de exploitatiekosten, t.w. benzine, verzekering, motorrijtuigenbelasting enz. 14 juni '65 zal de prijs naar IJmuiden 25, Hoogachtend HET BESTUUR reikte de jubilaris de bronzen ere daille uit, behorende bij de orde Oranje Nassau. Daarna werd de jubi laris toegesproken door zijn directeur, de heer N. P. v. Reisen. Deze dankte hem voor zijn medewerking bij de uit groei van het bedrijf. Namens direct: en familie v. Reisen wenste hij hem ge luk waarna hij de bekende enveloppe overhandigde. Mevr. v.d. Nouland kreeg een prachtig bloemstuk ten geschenke. De heer H. L. Schrama. die het langst met de jubilaris heeft samenge werkt. sprak namens het personeel. Hierbij werden talrijke herinneringen opgehaald. De dag werd besloten, met een door de directie aangeboden diner. Nieuw bedrijfspand in Sassenheim SASSENHEIM Donderdagmiddag werd op de Industriekade het nieuwe be drijfspand geopend van de fa. H Boer Zn. Onder de vele aanwezigen waren burgemeester J. Baron van Kno- belsdorff, de directeur van gemeente werken. de heer G. Schram en de heer H. W. Vrolijk directeur van Leyland Tri umph Nederland. De officiële ingebruik neming geschiedde met behulp van grote Leyland. die een lint doorreed. Hierna sprak de heer de Boer. Hij dat de opening later plaats had, dan in de bedoeling lag, door het overlijden UttfP »K»lÏI|H icfetCT va*het'bedriif. Hij dankte het gemeentebestuur voor de me dewerking en architect v. Riet-en aanne SASSENHEIM De afgelopen week behaalden de volgende leerlingen va chr. ULO-sohool het diploma machine- schrijven: Frans Koning, Corn. Ruyper, Jan Möhlman, Anton v.d. Nagel, Arie Phillippo, Jan Pronk, Hermine Bergman, Geertje Breedijk, Willy Diederiks, Tru dy Heyl, Leny Vlugt. Anneke Voordouw. Leny v.d. Wees, Marja v.d. Kwaak, Chris Erbrink, Jaap Kupers, Wim Kuperus, Wim Krouwel, Dick Postma, Johan v.d. Voet, Leny Bijl, Coby v.d. Bout, Ria Knetsch, Hanny Snel. Rob Bakker ei Jaap van Vliet. SASSENHEIM De harddraverijver eniging „Sassenheim en Omstreken' houdt maandag haar jaarlijkse leden vergadering in „Het bruine Paard". Aanvang half negen. Burgerlijke stand van Sassenheim SASSENHEIM Geboren: Elisabeth P A. d v: H G J Leendertse en M J yan Vliet: Etienne Th M. z v: P C M Óomen en R A Ammerlaan; Ronald M. z v: B A van,der Willik en C F A van Dam; Nora E, d v: J A Geerts en E M Rotteveel. Ondertrouwd: C G Kersten. 22 jaar en P M A Braat. 23 jaar; B P Klootwijk. 21 jaar. Leiden en W S E Ie Mair. 18 jaar: J Th Kitselaar 24 jaar. Leiden J M Hogervorst. 24 jaar: N G J i Nobelen. 31 jaar en C M van der Hulst. 27 jaar. Gehuwd: C M L van der Hoorn, 30 jaar en C W A Duivenvoorden. 28 jaar. Noordwijkerhout; C W F Hofman, 27 jaar en M C A van Schle 26 jaar. Noordwijk: W A Sluijmer. 27 jaar en E Kerkhof 24 jaar. Hillegom. Benoeming te Alphen AC.PHEN Tot leraar aan de chr. technische school werd benoemd de heer J. P Kwakernaak te Nieuwerbrug aan Prijzen kleurwedstrijd in Leimuideii LEIMUIDEN De door de coöpera tieve boerenleenbank Leimuiden uitge schreven kleurwedsitrijd is voor driehon derd kinderen van de lagere scholen aan. leiding geweest eens extra hun best te doen Gistermiddag had in de hal van de bank de prijsuitreiking plaats door me- Visser, echtgenote van de voor zitter. Zij overhandigde de eerste prijs, een spaarbankboekje met een inleg van f40. Ineke Langeslag, en prijzen van f35 aan Lya Vink en Jan Kerkstra- De ove- •ige prijswinnaars waren: Erica van de Schrier, Nellie Eikelenboom, G W Rij- kelijkhuizen. Cootje van Graas. Lia Turk, Tineke de Graaf. Jannie Kalker, Rob bie Kroon, Nia van Veen, Chris Kem penaar, Cees van de Klauw. Piet Roos Marja Loos. AUTO FINANCIERING en AUTOVERZEKERING Kamperfoelieplein 1 KatwUk aa Een vlotte afwikkeling vs W. OUWEHANDS ASS. KANTOOR Zee Telefoon 3139 i uw schadeverzekeringen gegarandeerd Onder de Nederlandse kust gaven de resultaten evenmin reden tot klagen al moest men natuurlijk met iets geringere vangsten genoegen nemen dan in Sylt. De beste vangers brachten het tot een dagtotaal van 100 kilo tong en acht man den schol en wijting. Onder de 80 kilo tong kwam vrijwel geen schip. Wat er was Aan de IJmuider markt lagen 35 vaar tuigen. Zij zorgden voor een aanvoer 4160 kisten wijting, 160 kisten gul en kabelauw. 320 kisten kleine gul, 820 kis ten makreel, 40 kleine kisten makreel. 920 kisten schol, 20 kisten tarbot, 110 kisten diversen, 1020 stuks stijve kabel jauw en 18.000 kilo tong. Over het algemeen daalden de prijzen iaar zij konden toch niet slecht worden genoemd. De schol 1 noteerde bijvoor beeld f60en dan mag men toch echt niet mopperen. De tweetjes haalden bij de eerste afslag f46,Bij het scheiden van de markt was dat gedaald tot f 21,—. maar dat betrof slechtere kwaliteiten. De tong gaf een gevarieerd prijsbeeld zien. De enen zaten op twee cent zeven gulden, de grootmiddelde schomelde tussen de f4,78 en de f4,65. De markreel bleef weer ruimschoots boven het minimum en dat betekende voor de vismeelfabriek een werkeloos toezien. De schelvis hield zich behoorlijk staande. De pennen zetten zelfs op f65, in. Ook de grote en grootmiddel hadden met een gemiddelde notering van ruim vijftig gulden een stevige vinger in de prij zenpap. De gul moest enigszins wijken zonder nochtans helemaal in verval te geraken. De grote gul bereikte bij de eerste afslag nog f46,De kabeljauw was onder de honderd gulden niet te koop. Als top haalde men f 124,De zwarte koolvis liet zich niet verdringen en ging voor f 100,tot f 86.vlot van de hand. De wolf die dè laatste dagen wat minder ln de belangsteling stond herstelde zich fraai met een notering van f112,— f 96,— In Schevènlngen In Scheveningen werden aangevoerd 380 kisten schelvis; 190 kisten wijting, 220 kisten gul eh kabeljauw, 10 kisten koolvis. 3 kisten haring, 520 kisten makreel, 600 kisten schol, 150 kisten diver sen, 200 stuks stijve kabeljauw, 10 500 kilo tong, 450 kantjes haring Tentoonstelling De grote internationale visserij tentoon stelling die begin juni in Londen werd gehouden, trok veel belangstelling. Niet alleen van de zijde van het publiek maar van deskundigen uit vele Europese landen. De nadruk lag op de scheeps bouw en op een verantwoorde exploitatie in. het -visbestand. Op het laatste doelde de Britse minister in visserij Peart toen in in zijn openingstoespraak zei, dat de Europese landen op het vasteland met Engeland moeten proberen tot een matiging van dt jacht op het eiwitrijke produkt van d< zeeën te komen. Anders dreigt onher roepelijk een catastrofe Uiteraard waren op de expositie vele nieuwigheden te zien, onder meer vis- pomen die worden gebruikt om de sar dien op gemakkelijke wijze te vangen, Dergelijke installaties worden door de IJslandse vissers al gebruikt bij de haringvisserij. Duitsland Op de jaarvergadering van de West- duitse detailhandelaren in vis is uitvoerig gesproken over de opmars van het diep gevroren produkt. Algemeen was van oordeel dat dit niet ten koste mag gaan van het verse produkt, In de pro paganda van de groothandel wordt, meende men, de laatste tyd zoveel de nadruk gelegd op de uitstekende kwali- van de bevroren vis. Terecht, stelde de vergadering vast, maar men zal in deze reclame ook de verse vis moeten betrekken. Die maakt nog altijd het grootste deel van de omzet uit. Moeilijkheden heeft men ook op het gebied van de hygiëne. Dat er strenge voorschriften bestaan, juicht de vishandel Duitsland alleen maar toe, doch kan zich niet aan de indruk onttrekken men vis op een andere wijze dient te benaderen dan bijvoorbeeld fruit of Zilveren jubilaris bij Alpheus Van Oordl ALPHEN Op 7 juni was het 25 jaar geleden dat de heer J. D. Meeuwenberg bij dc dakpannenfabriek Van Oordt in dienst trad. Dit feit werd gistermor gen in intieme kring in het directie kantoor gevierd. De heer Meeuwenberg, vergezeld van zün vtouw en kinderen, werd toegesproken door één van de directeuren, de heer W. S. van de Meent. Hij memoreerde het feit. dat de jubi laris destijds door wijlen de heer Van Oordt uit Vianen naar Alphen was ge haald om als machinist-stoker een func tie in het bedrijf te vervullen. De heer Meeuwenberg heeft zich weten op te werken tot chef yan dc werkplaats. Dc heer Van de Meeat bood de jubilaris een dia-projector aan. Voor mevrouw Meeu- enberg was' ei een boekei bloemen Namens het personeel werd de jubilaris gefeliciteerd door de heer K. Von-k. on der aanbieding van een projectiescherm; de heer Wijdom bood namens het kan toorpersoneel en de bazen een projectie tafel aan. De heer Meeuwenberg. zichtbaar ver rast. dankite met enkele woorden. Hij merkte op dat hij destijds erg aan het bedrijf bad moeten wennen, doch dat hij later nimmer spijt van de stap had ge had. ALPHEN AAN DEN RIJN De Nieuwe Leidse Courant vraagt voor het gedeelte 's Molenaarsweg - Herenweg Ook geschikt voor scholier. Nadere inlichtingen de heer C. Deelstra. P. Floriszstraat 154. Alpben. Tel. 2339. groentenconserven. Die kunnen door hun samenstelling veel langer goed blijven. ishandel is zelf wijs genoeg de hygiëne op een vergaande wijze na tc komen, maar de bestaande voorschriften stevige belemmering voor vlot functioneren van het bedrijf. Ook dit jaar Tour dc V.N. en Tour de Frats LEIDEN Zoals bekend gaan van 26 tot en met 31 juli weer ongeveer 150 jongens van 13 tot en met 16 jaar een vakantiefietstocht maken. Zij gaan van Arnhem via Amsterdam, Rotterdam en Noordbrabant een groot deel van Ne derland door. De kleinere jongens (9 tot en met 12 jaar) rijden ditmaal (van 16 tot en met 21 augustus) niet door Gelderland, maar door Zuid-Holland. Veel jongens hebben zich voor deze „Tour de Verenigde Naties'' en de „Tour de Frats" al aangemeld. Er zijn ook uitnodigingen verstuurd naar bui tenlandse jongens. Uit Sassenheim hebben zich al twee ploegen gemeld, uit Leiden eveneens. Er zijn drie adressen, waar belangstel lende knapen zich nog kunnen aanmel den: bij „ome Joop", Legerstee te Arn hem (alleen voor de Tour de V.N.); bij tourdirecteur Chr. Lindenhoff. stations rijwielstalling te Den Helder; en bij secretaris J. Vervoorn, stationsrijwiel- staMing te Rotterdam-Centraal. De route van de Tour de V.N. is. Ulft, Driebergen, Amsterdam, Rotter dam, Tilburg, Wychen. Arnhem; die van de Tour de Frats: Rotterdam. Naaldwijk, Sassenheim, Oudewater. Gorichem, Boskoop en Rotterdam Schaken in Hamburg Hans Ree boekte vol punt tegen Rus HAMBURG De jonge Nederlander Hans Ree kan zich er sinds vrijdag op beroemen de tweede speler te zijn, die de Russen bU het Eur. schaakkampioen schap voor teams een vol punt afhandig heeft gemaakt. Hans Ree brak donderdag in gunstige stand zijn partij af tegen Taimanof. De Russische grootmeester gaf zich vrij dagmorgen zonder verder spelen ge wonnen. Daardoor werd de eindstand de match NedeHand—Rusland 2Va —7%. Verder verloor West-Duitsland met 3 Va—6V2 van Zuid-Slavië en won Hon garije met 6%3Va~van Roemendeë. Halverwege het toernooi leidt Rusland met 34 pt voor Zuid-Sla vüL_(291,. Hon garije T*55 (20) en Dammen in Hogezand Baba Sv kon niet van J Sybrandts winnen Damtoernooi Hoogezand Varkevisser is beel goed in vorm HOOGEZAND Met een prachtige ore van 14 punten deelt de L.D.V.'er Varkevisser uit KatwUk dc eerste plaats met de oud-kampioen van Frankrijk R. Dclhom en G- Mostovoie, écn der sterk ste dammers van Parüs. HU boekte en kele prachtige overwinningen. Zo ver sloeg hü Guignard, die meermalen kam pioen was van Zwitserland. Ook gisteren was hij weer uitstekend i vorm. Tegen Bron. die als een der sterkste 'spelers van Groningen bekend staat, speelde hij zeer sterk. Toen. de Groninger een verkeerde voortzetting was het snel gebeurd en kon hij opgeven. Ook zijn d'ireote belager Delhom maakte geen fouten en versloeg Hoek stra. Vandaag ontmoeten de 2 koplopers el kaar en met nog 1 ronde te spelen zal de beslissing wel eens kunnen vallen. NED. ZWEMSTERS NAAR WUERZBURG DEN HAAG Aan de int. zwem wedstrijden die woensdag 16 juni in Wuerzburg worden gehouden, zullen de volgende Nederlandse zwemsters deel nemen: Cobi Buter (HZPC Heeren veen), Jos Veldhuyzen (Naarden) en Corrie Mulder (Merwede). De schoonspringer Ton van Oudheus- den zal van 17 tot 28 juni een trip maken door Rusland. Hij wordt bege leid door de oud-schooospringer Jan Mussert. Leiden United won van Rijnland F.C. VOORSCHOTEN Ook de op het Rouwkoop.terrein gespeelde wedstrijd tussen de jeugdteams van Lelden en de RÜnstreek heeft een zege opgeleverd voor de Sleutelstadbewoners. In het be gin zag het er niet naar uit want met het frisse aanvalsspel van de bezoekers hade de Leidse defensie haar handen vol- Langzaam slaagden de paars-witten er echter ln het middenveld in handen te krijgen en het duurde niet lang of de keeper van RUnland F.C. werd danig aan de tand gevoeld. Na 20 minuten echter zag Blom (L.F.C.) toch kans de goed keepende Stolk (Hazersw. Boys) te passeren met een hard schot Na de rust had Leiden United toch wel het beste van het spel. De actieve Roodenburg. spelend in de ge lijknamige club. maakte er 2—0. waarna Petitjean (A.S.C) na een prachtige aan val de eindstand op 30 bepaalde. Rijnland F.C. beproefde nog wel het hou/twerk maar tot doelpunten kwam men niet en ook de gevaarlijke linker vleugel bestaande uit spelers van Kou dekerk zag geen kans de eer te red-, den. Dinsdagavond wordt op het Wete- ringse- Boysterrein de laatste wedstrijd Rijnland F.C.V.V. Randstand gespeeld. Aanvang 7 uur- De stand is thans: 1. Leiden United 2 2 0 0 4 40 2. V.V. Randstand 1 0 0 1 0 01 Rijnland F.C. 1 0 0 1 0 03 HANDBAL Op, zaterdag 19 jupi zal in Apeldoorn d«?' haadbal-interlanS voor herenteams tussen Nederland rn West .^Duitsland jworden -gespeeld. Als scheidsrechter fungeèrt de Zwitser 3ru- Freivogel. LEIDEN De resultaten van de twee Leidse topploegcn LZC cn Dc Zijl in de ontmoetingen van gisteravond zijn zeer matig geweest en zeker onver wacht. LZC geheel compleet met Haro Ran en Dick Timmermans werd van de allereerste minuut af door SVH naar een nederlaag gespeeld. De ZU1 haalde een gelukkig gelijk spel uit zyn ontmoe ting tegen HVGB. De nederlaag van LZC valt wel, het meest tegen. SVH had nl. met 9—2 ver loren van Rotterdam, hetzelfde Rotter- dam, waarvan vorige week zo glansrijk gewonen werd Haro Ran kon de grote faam, die van hem uit moest gaan. niet waar maken. Ofschoon hij veel in het spel werd betrokken, kon hij tegen de Rotterdamse spelers weinig uitrichten. Roelofs zorgde voor de openingstreffer met een tam schot, waarop de totaal verraste doelman Sittert volokmen mis greep. In de tweede periode kwam de grote klap voor de Leidenaren. SVH-er Bijl nam een vrije worp razend vlug. schoot hard in. Hugo Hóófd veranderde de bal van richting en LZC was down. LZC kon niet in zijn spel komen. SVH verdedigde stug en ging hard tegen elke aanival in. Toen Krik Parrel even de midachterplaats innam, kon Martin Bijl vrij gemakkelijk de derde treffer aan tekenen. In de derde periode werd deze stand gehandhaafd. In de vierde periode kwam SVH zelfs met 4—0 voor. De voor Cees Schoof in de plaats gekomen Nico van Sittert liet zijn tegenstander vrij. zodat -Dik van Brummelen gemakkelijk de bal achter Jan Heek kon deponeren. Vlak voor het einde kon Dick Timmermans de eer voor de Lydse ploeg redden. Zijden draad Het gelijke spel van De Zijl tegen dc jonge ,HVGB-ploeg heeft een periode lang aan een zijden draadje gehangen. Leo Stokhuyzen ging in de derde periode discussie aan met scheidsrechter Thom- en werd naar de kant verwezen De Zijl kwam via een strafworp aan de leiding. Kees v. d. Moolen werd binnen de 4-meter te zwaar aangevallen en kreeg geheel volgens het boekje die strafworp. 1 HVGB nivelleerde in dezelfde periode, toen Piet Kok van negen meter hard' en zuiver inschoot. Er werd vrij snel gezwommen, zodat de aanvallen over en weer gin gen. In de tweede periode nam De Zül wederom de leiding toen Loek v. Kampen zijn tegenstander van de bal afdrukte en vrij voor de keeper kwam. Weer kwam HVGB gclük. Hoogenboom scoorde uit ecu vrije worp. In de derde periode kwam de ommekeer.' Er werd vrij veel aan elkaar gehangen en toen Wim Berg man geheel volgens de regels naar de kant werd verwegen, vond Stok huyzen het nodig daarop aanmer kingen te maken met alle gevolgen van 'dien. Met twee spelers minder liet De Zijl HVGB de leiding nemen, om zodoende nog een kans op de gelijkmaker te krij gen. Die gelijkmaker is dan ook geko men, dankzij een grove blunder van de mïdaohter. HVGB speelde steeds positie spel. en "toen bij een aanval Van Kam pen ongedekt bleef, kwam hij na die aanval vrij voor de keeper 3—3. HOOGEZAND Dc elfde en voor laatste ronde van het InL damtoernooi in Hoogezand heeft een rustig verloop gekend. Wereldkampioen en lijstaan voerder Tsjegolcf en dc tweede Rus in het gezelschap, Skretensky, legden elkaar, zoals verwacht, niet veel in de weg en schoven remise. Baba Sy heeft op hardnekkige wijze geprobeerd de jonge Amsterdammer Sybrands te kloppen. Sybrands bouwde echter een te sterke stelling op om zich door de Senegalees te laten ver rassen. De enige wijziging van beteke nis in de stand was die van Germain. De man uit Haiti won knap van Hi- sard en deelt nu met Deslauriers en Baba Sy de tweede plaats. De uitslagen luiden: Nimbi (Kongo)- Fanelli (It.) 1—1. Sybrands (Ned.)— Baba Sy (Senegal) 1—1, Germain (Hai ti)—Hisard (Fr.) 20. Deslauriers (Can.)Cazemier (Zwits.) 11. Tsje- golef (Rusl.)—Skretensky (Rusl.) 1—1, 2—0. Stand: 1. Tsjegolef 14 pt„ 2. Baba Sy, Deslauriers en Germain, elk 12 pt„ 5. Sybrands en Skretensky beiden 11 pt.. 7. Cazemier en Hisard beiden 10 pt„ 9. Okrogelnik en Schotanus bei den 9 pt., 11. Nimbi 8 pt., 12. Fanel- 11 2 pt. Jury probleem Chr. Turnkring opgelost DEN HAAG Voorshand» heeft de Haagse Chr. Turnkring geen gebrek meer aan juryleden. Gisteravond kre gen 24 dames en heren het officiële jurydiploma van het Kon. Ned. Chr. Gymnastiekverbond bij de diploma-uit reiking, die volgde op het die avond in de school aan de Withuysstraat af gelegde examen. Enkele avonden had de heer H. Been de kandidaten voor het jurylidmaat schap terdege onder handen genomen tijdens een cursus, die voor de eerste maal door de Haagse Chr. Turnkring was georganiseerd. Hij boekte daarme de veel succes want van de 25 geëxa mineerde kandidaten, konden 24 het diploma in ontvangst nemen. De kan didaten kwamen uit vijf verschillende bij de Chr. Turnkring aangesloten ver enigingen. De examen-commissie bestaande uit de docent, de heer H. Been en de gecom- miteerden van het KNGGV. de heren H. H. Dolleman en H. N A. Evers waren best tevreden. Toen de diploma's waren uitgereikt, richtte de voorzitter van de Chr. Turnkring, de heer C. H. van Es zich tot de geslaagden, die hij namens de kring gelukwenste, waarna hij de hoop uitsprak dat de gediplo meerden hun kunnen ook daadwerke lijk in dienst van het verbond zouden stellen. Geslaagd zijn met lof de heren P. Passchier en E. den Heijer, beiden van Hercules uit Scheveningen. Voorts zijn geslaagd voor jurylid alle graden de. dames M. Sleijster, A. -F. de Wild, J?" Roskérri-Sfchouten, M. A". van dei Hulst.- I. Letsch. E. Korsen-Holleman. C. W. Krónw K-'Hollemai* R* C. KooU haas. L. Oosterom, R. Vols, F. Kool haas, E. Maat-Van Gelder. A. Remeeus 1. Dijk, alsmede de heren T.- Pot, M. Mouw. Chr. van Elk en B. van Wijk. Geslaagd voor het jurydiploma derde graad zijn de heren L. Keus, W. Nihot en .P F. Dewingaerden. Gewichtheffen. Te Sofia is de Russische gewichtheffer Alexander Ky- daef vrijdag Europees kampioen in het halfzwaargewicht geworden net een totaal van 467,5 kg voor de drie Olympische oefeningen. Kyadef drukte 150 kg. trok 140 kg en stootte 177,5 kg. De Tsjech Hans Sdrazila werd tweede met 460 kg (137,5 - 142.5 - 180) en de Pool Norbert Ozimek derde met 445 kg (140 - 135 - 170). Gevraagd nette WINKELJUFFROUW Per 12 juli of 2 augustus. Levensm.bedrijf G. POSTMA Brouwerstraat 138 Rynsburg Voor Centrale Verwarming Vliet N Z 19-20 - Rijnsburg Grimbergen Noordermeer RUNSBURG De Nieuwe Léidse Courapt Vraagt voor haar agentschap Rijnsburg EEN OF TWEE BEZORGERS Ook geschikt vóór oudere scholier. Goede bijverdienste. Leidse Courant, Steen- ZONWERINGSBEDRIJF OUDSHOORN-VAN EGMOND WIJ SPAREN ALLEMAAL BIJ DE Coöp. Raiffeisenbank „RIJNSBURG" Rente naar spaarvorm

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 9