Bevrijding, ruimtevaart en telecommunicatie Eisenhowers autobiografie en diverse andere Engelse boeken PUZZEL VAN DE WEEN De kinderen van het Boshuis graag naar ZONDAGSBLAD ZATERDAG 12 JUNI 1965 door G. J. Peelen De bevrijdingszegels of, zoals sommige landen (Rusland en Frankrijk) het noemen: 20ste verjaardag van de overwinning, blijven nog steeds uitkomen. Een mooie, zinvol gestyleerde Fran se zegel (afbeelding 1) plant de vlaggen der geallieerden: Frank rijk (ik, de Gaulle, voorop!), Amerika, Rusland en Engeland, in de brokstukken van het kapotgeslagen hakenkruis. Tegelijkertijd herdacht Frankrijk (afbeelding 2) het 50-jarig bestaan van het Croix de Guerre (oorlogskruis) van 1915. Ook afbeelding 3 is van Frank rijk: Eeuwfeest van de I.T.U. (In tern. telecommunicatie Unie, in het Frans U.I.T. genoemd (Union Intern. Telecomm.). Tussen de ve le saaie en uniforme voorstellingen der 124 landen, die een herden kingszegel aan dit jubileum wijd den. is dit een gunstige uitzonde- ring: een oude morse-seinsleutel, trokken is, door zijn ontvangst- en zendstation in Pleumeur Bodou, dat men afgebeeld ziet onder de telecommunicatiesatelliet. Ook Israël slaat (afbeelding 6) onder de ITU-zegels een goed fi guur met zijn frisse voorstelling, telefoonpaal en satelliet, begin en eindpunt in 100 jaar van „verte contact". Afbeelding 4 van West-Duitsland, Boekbespreking De ongelukkige levensbeschrij ving van een Amsterdammer, door hem zelf beschreven. Be werkt en ingeleid door Marius J. Dekker. Uitgave H. J. Paris, Amsterdam. Het gaat hier om een boek uit den jare 1775, waarvan de schrij ver niet precies bekend is, al hebben historici de neiging het toe te schrijven aan een zekere Her- manus Koning, die ook de eerste uitgever was. Het beschrijft op zakelijke, niettemin kleurrijk Oud hollandse wijze de zelfkant der samenleving, die in beginsel wei nig verschil vertoonde met die van thans. Omdat dit soort geschriften uit de oude doos schaars zijn, geven zij voor vaderlandse histori ci een nuttige aanvulling op het beeld dat zy zich reeds over de Nederlandse samenleving in de achttiende eeuw mochten hebben gevormd. Overigens zal dit voor de uitgever de voornaamste reden tot een heruitgave bepaald niet ge weest zijn. Als Jan Cremer hoogtij ■■MÉ dan deze „ongeluk- eert Adolf Kolping, die 100 jaar geleden stierf. Hij was een Duits priester (geboren 1813, Keulen), die aanvankelijk schoenmakers leerling was, en op latere leeftijd priester werd. In zijn kapelaans- maakten, ook in het buit-...»..-. Oostenrijk, Zwitserland en Neder land. Zijn naam is nog steeds ver bonden aan deze verenigingen en tehuizen. Hij yverde ook zeer voor goede, gezonde volkslectuur. Sinds 1926 is er in Rome zijn zaligver- kiaringsproces aanhangig. Wie de bekende roman .Advocaat van den duivel" las, zal als protestant begrijpen, waarom zoiets zo lang slepen kan. Het blokje van 4 zegels, met evenzovele spelmomenten is van Rood-China ter ere van de 28ste wereldkampioenschappen tafelten nis. Uno Ter gelegenheid van het 20-ja- rig bestaan van de UNO, heeft de ze wereldorganisatie het jaar van de internationale samenwerking uitgeschreven en een voorstel ge daan aan alle landen zegels, hier aan gewijd, uit te geven, wat ons weer zo'n omnibusuitgave bezorgt, naar het UNO-confectie ontwerp: een handdruk tussen lauwertakken. Gelukkig doen Nederland en de meeste Westeuropese landen niet Woschod vlucht, met Beljajew en Leonow (afb. 8) en de wandeling in de kosmos van Leanow (afb. 9). Om de Olympiadeverzamelaars nog eens wat extra's uit de zak te kloppen, gaf Hongarije ook nog een serie uit, met de behaalde Olym pische medailles. Afb. 10: links de ..plak", rechts de sporttak waar voor hij verworven werd. Een slecht voorbeeld, dat inmiddels al weer door een paar Oosteuropese landen gevolgd is! Natuurlijk, dat brengt deviezen in het laatje! Rusland herdacht ten slotte, op afb. 11. op een sober, maar bijzon der verfijnd uitgevoerde zegel van 10 kopeken, hoe Lenin dit jaar 95 jaar geworden zou zün. Rood Chi- >mpt hetzelfc" i kindschap! ipondentie en oplossingen aan H. J. J. Slavekoorde, Goud- 125, Den Haag. De fijne puntjes Altijd weer gaat het in partijfrag menten, zoals ook in problemen en eindspelstudies, welke men ter oplos sing aanbiedt, om de fijne puntjes. Het is lang niei altijd noodzakelijk, dat deze in ieite gespeeld of gedemon streerd worden. Soms vindt men het mooiste van het spel in de analyse varianten, in de dingen welke de com battanten wèl zagen, doch die niet in werkelijkheid op het bord verschenen. Het is evenmin noodzakelijk, dat de aanwezigheid van een „fijn puntje" door de betrokken spelers vordt op gemerkt. Het is voor de oplossers toe reikend dat „iemand" meestal een schaakmeester met een snelle blik het fijne momentje aanwijst en er een „opgave" van smeedt. abcdefgh Wit heeft zojuist op f8 een ton artü SakharovCholmov tion Year) wordt beslist teveel van het goede, en een te grote belas ting van de verzamelaarsbeurzen. Israël doet wèl mee, maar heeft tenminste een eigen ontwerp: (af beelding 7) 3 schakels, en net als de UNO-zegels de tekst in de op UNO-zegels verplichte talen: Chi nees. Russisch, Frans, Engels en Spaans. Hongarije kwam met een sierlijk tweetal, nog gewijd aan de tweede In de Signet-pocketserie van The New American Library ver schijnen regelmatig uitgaven van wereldvermaardheid tegen een voor iedere belangstellende bereikbare prijs. Ex-president Eisenhowers autobiografische werk Mandate for Change is zo'n boek. Eisenhower onthult tot in de tails zijn rol tijdens de talrijke crises der vijftiger jaren: Suez, Iran, Formosa, Korea en Indo china en geeft bovendien een openhartig kijkje in het alle daagse leven van een president en zijn gezin op het Witte Huis. .America Tomorrow Is een spe ciale uitgave in boekvorm (Signet) ter gelegenheid van de vijftigste verjaardag van het tijdschrift The New Republic. Na het voorwoord van Walter Lippmann passeert in dit interessante boek een revue van wetenschapsmensen, die hun Ian Flemings creatie geheim agent 007 James Bond, de onover winnelijke superman, heeft in kor te tijd een rage ontketend. Er worden nu al James Bond-kleren in de handel gebracht en gedragen, de films over deze held-zonder- vrees trekken een miljoenenpu bliek en de boeken van Fleming worden verslonden. O. F. Snelling heeft een bewonderende biografie aan dit fenomeen gewijd en dat als 007 James Bond: A Report in de Signet-reeks uitgegeven. De Britse schrijver Arthur Swinson heeft het over een heel andere boeg gegooid. Hij schreef A Casebook of Medical Detection, cat door de Londense uitgeverij Peter Davies zeer verzorgd werd uitgegeven. Swinson heeft in dit boek veer tien detectiveverhalen van een speciale allure bijeengebracht. Zijn detectives zijn doktoren en andere wetenschapsmensen, die achter hun vijanden aanzitten. Die vijan- de zijn de microben, die in het menselijk lichaam ziekten veroor zaken. Hoe de geneeskunde er dag in dag uit aan werkt om die ziekten uit te bannen, vertelt Swinson in dit originele boek. Het is weliswaar geen zeldzaam heid, maar toch komt het niet zo vaak voor, dat een schrijver zijn moedertaal in dc steek laat en met vaardige pen in een andere taal overgaat. Zo'n auteur is de Chi leen Luis Harss, die dus van nature Spaans schrijft, maar wiens tweede regelrecht in het Engels geschreven roman intussen van de persen van Heinemann - Londen is gekomen. Harss beschrijft in The Little Men een familie, de vader als een patriarch en krachtfiguur over de „clan" heeft geheerst. Na diens dood zijn er de vertwijfeling en het verval. De grote man is verdwenen, de kleine mannetjes zijn gekomen om op hun manier te heersen. Harss is er in geslaagd van dit gegeven een uitermate kleurrijk en boeiend boek te maken. Van de boeken uit de Signet reeks van The New American Library, die wij ontvingen, noe men we nog The Great Treasury Raid, door Philip M. Stern, A Fine Madness, door Elliot Baker, The Eye of the Lion, door Lael Wer- tenbaker. The Wasted Americans, door Edgar May. The Bride, door Alex Austin, Conquering Horse, door Frederick Manfred. My Busi ness is Murder. Henry Kane, stuk voor stuk romans, die een groot lezerspubliek zullen bereiken. J. VAN H. Na 1Ta8 2. Kg7 Ta7t accepteer de zwart remise. Had hij meer kun nen bereiken de dubbele dreiging 4. Dg7 mat alledaagse mat 4. Lg7. 2. Uhlmann—Padevski. Wit speelde 1. e5 (Heel mooi. Omdat Lh4 „hangt" kan zwart niet met de da me nemen) 1. dxe5 2. De4 Lf6 (2Kh8 3. T2al met de drei ging 4. Txh4) 3. Dxg4t Lg7 4. Ta6 Dd7 5. Tah6 Dxd5t 6. Kgl en zwart gaf het op. Na 6Kf8 komt 7. f6 met mat of stukwinst. h6 gedekt te houden. Toch Dg5 3. Dxg5 hxg5 4. Tg6 beter voor zwart geweest) 3. De5 I a5 4. Te8 (Dreigt bovendien 5 a4) en zwart geeft het op. Het mat is niet mat. En wi BBB J I gaat het niet anders) 2. Tfl Te8 3. Lf8 Lf6 4. Txf6 (De toren offert zich ten tweede male) 4exf6 5. Dh6 Txf8 6. Dh7 mat. Kruiswoord - puzzel Horizontaal: 1. ovenkrabber, 4. kruipend dier. 8. meisjesnaam, 12. Europeaan, 13. diersoort in de Rode en Middell. zee, 14. stad in W. Afrika, 15. uitroep, 16. bekoorlijk gelegen. 17. staafje om een rad vast te zetten, 18. voorzetsel, 19. gem. in N. Brab., 21. smalle weg. 22. ligplaats voor schepen. 24. telwoord, 26. plant, 28. kweekgras (ZN>. 31. kleefmiddel. 33. zuster, 34. bereids, 36. boom, 38. bitter vocht. 40. gom. in Gelder!.. 41. gravure, 43. plaats in Zeeland. 44. groente. 45 stad in Bretagne. 47. mak. 49. bekende afkorting, 50. vervoermiddel. 51. turks bevelhebber. 53. vis, 55. eikenschors, 56, zandaal, 58. mens. 61. koor van zangers. 62. voorzetsel, 64. plomp. 66. waterstand (afk.). 68. fijngemalen eikenschors, 69. bedelaar, 70. voorzetsel. 71, vaartuig in de Ind. Archipel. 73. gem. in Z. Limb., 74. metaalsoort, 75. nu en dan, 76. soort, 77. gestolen buit (Bargoens). Vertikaal: 1. snoer om papieren aan te rijgen, 2. vogel, 3. bijwoord. 4. dunne buigzame houtreep, 5. stad in Engeland, 6. voorvoegsel. 7. staatsbedrijf (afk.). 8. laagvlakte, 9. pers. voornaamw.. 10. doorweekt. 11. oorlogsgod. 13. verlegen. 14. bedekking van een gebouw, 17. stronk je. 20. zelfkant. 22. boom. 23. plaats in N.H., 25 bijwoord, 27. aan een salaris toegevoegd bedrag, 28. vlies, vel, 29. nobele. 30. plaats in Lim burg. 32. plaats in N. Brab., 34. hebben sommige schepen, 35. grap penmaker. 37. kubieke meter. 39. lus, 40. voorvoegsel. 42. gem. in Friesland. 46. buiging. 48. masker, 51. vriend (Fr.), 52. offertafel, 54. bitter vocht, 56. vreemde munt, 57. pasgang van een paard, 59. begrip, 60. plaats in N. Brab.. 61. oneffen, 63. holte in een muur, 65. stad in België, 67 voor, 68. Europeaan. 69. oude benaming voor liter, 72. in het jaar der wereld (afk. Lat.). 73. votre excellence (afk.), 74. meis jesnaam. OPLOSSING VAN DE VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. bark, 5. wilg. 9. Breda. 14. opeen. 16. nors, 18. Perk. 19. Eemnes. 21. boer. 22. Noë. 23. RN. 24. telg. 26. en. 27. eden. 29. poëet. 31. tres. 32. hop, 34. tin, 35. peer. 37. merel. 39. storen. 41. k.o., 42. end. 43. Ede, 45. pol. 46 ale. 47. EK.. 48. ter ras. 50. Tiber. 52. Lena. 53. ate. 55. sem. 56. leis, 57. snert. 60. zeil, 61. li. 62. looc' 64. ba, 65. end, 66 soms, 68. soepel. 70. eden. 72. solo, 74. Niers, 75. pengö. 76. naar. 77. lege. Vertikaal: 1 boers. 2. apen. 3. rem. 4. Kent. 6 m. 7. lob. 8. Groet. 10. R.P.. 11. eender. 12. droes, 13. Aken, 15. neep. 17. sen. 20. slot. 25. geiser. 27. eren. 28. bord, 30. ent, 31. teelt, 32. Henk. 33. p.e., 35. pro, 36. toer. 37. meer. 38. Leens, 40. opstel, 41. klem, 44. dra, 46. Abel, 48. teil. 49. aan. 51. is. 52, Leiden, 54. Eros, 56. lende, 57. Simon. 58. toon. 59. valse. 60. zeep, 61. los. 63. Deil. 64. berg. 67. sla. 69. pee. 71. N.G 73. INZENDINGEN Inzendingen worden voor don derdag a.s. op ons bureau ver wacht. Oplossingen mogen uit sluitend op een briefkaart wor den geschreven. In de linker bovenhoek vermelden: „Puzzel oplossing". Er zijn drie prijzen: een van 5.en twee van f 2.50. Beste nichten en neven En, hebben jullie je van de week een beetje geamuseerd? Maandag heb je in ieder geval heerlijk kunnen zwemmen, want het was toen erg mooi weer. Verschillende meisjes stuurden een brief vanuit de plaats waar ze logeerden. Leuk dat jullie, ondanks dat je niet thuis was, toch naar de Brievenbus schreven. Want ja, als je met vakantie bent, zou je 't wel eens kunnen vergeten. Dan heb je zoveel te zien en te doen, dat tante Loes wel erg ver weg is. Maar jullie zijn fyne nichten en neven, hoor. Maandag zullen de meesten van jullie wel weer naar school moeten. Misschien op enkele boffers na die nog een paar dagen vrij hebben. Nu nog een klein rukje en dan is het grote vakantie. Even je beste beentje voorzetten en dan hoera, ik ben over! Tante I/Oes hoopt dat je het allemaal zult kunnen zeggen. Of: ik ben geslaagd, want er zjjn een paar nichten die examen moeten doen. door M. VAN NUIS-ZUIDEMA duurd voor je moeder beter was. Heeft ze al die tijd moeten zitten? Heb jij Tante Jos kreeg deze week heel mooie kaarten. Ze dankt jullie daar weer hartelijk voor. Ze gaat goed vooruit en 't zal nu niet zo lang meer duren of ze schrijft jullie zelf weer. Fijn hè. De briefschrijverfjes die volgende week jarig zijn worden door ons allemaal hartelijk gefeliciteerd en veel plezier: hiep. hiep. hoera!!! Meisjes en jongens, we gaan eens naar de puzzel kijken. Ook deze week was hij weer wat moeilijk, hè. Maar tante Loes heeft zulke knappe nichten en neven, die kt hooi oplossing? No. 1 wera maag: z. si roer; 4. duur: 5. geur; 6. b land; 8. muil en 9. bros. Wie_heeft de hoofdprijs thuisgestuurd Rotterdam en Johan Pijl, Der Haag. Nu krijgen de brieven een beurt Heb Jij mooie cijfers voor dc repetities. Miny de Laat, Picrshil? Is het erg moeilijk of valt het eer beetje mee? Wanneer is het korfbal- toernooi. Miny? Dat zal een leuke dag worden. Tante Loes komt ook eens bij je winkelen, hoor. Doe jc de groeten aan Nely en Nico? Teunl het Lam. Giesscnburg jammer dat je steeds te vroeg bem met de oplossing. Zal je goed naai J- jfilKrijg ik dan ook 1 briefje v i je? Was het ijsje lekke >g in zee geweest? Welke kleur ibben je nieuwe slippers. Ze staan ichool. hè en nog wel Addle gegaan? In de speeltuin heb i poosje geleden dat je K! En je krijgt nieuwe banken ook. Tsjonge. dan ga je voor je plezier naar school, Nellie. Tante Jos goed vooruit, het zal nie meer duren of ze schrijft jullie, hoor. Leuk dat je toch ee chreef. Hanneke do Li Wee: tie irtelt de volgende keer maar eens wat je allemaal gedaan hebt. Heb je de „witte" weer geplaagd? Foei! **- ten Leune, St. Annaland, geweest donderdag? Was het fijn? Je bent in de dierentuin geweest, hè. Smaakte het eten lekker in het restaurant? Je zult il veel te vertellen hebben gehad, 'i Loes wil Jij hebt ook al zo'n mo gekregen. Nelllan Lultwiel Een horloge. Daar i op de kleuter- geweest. Meisjes en jon gens, we hebben hier een leuke puzzel. Zoals je wel ziet, zijn de beginletters al in gevuld. Erg ge makkelijk hoor! Op de plaats van het vraagteken wordt één letter ingevuld. Doen jullie maar goed je best en zendt de oplossing in vóór dinsdag 15 juni. >1 plezier vakantie. Corrie Meijering, Gorin- elk geval Of ga je school? Nu. dat is prettig, hè. Maar je hebt missel isje gespeeld. Dat :uk zijn als je vriendinnetjes? Heeft je fijne vakantie gehad? iperen? Mis schien mag jij latei •an je hoorden. Doe je nu iedere :eer mee als je mag schrijven? rante Jos is ziek. Atie. daarom doet ante Loes het nu zolang voor haar. Vat kan die hond van jou hoog Wat heb gehac t wel goed opletten alleen kan je doen. Dus als een briefje""'van* je*'J; nu wel druk hebben c ^de puzzel mee- ik opnieuw Je zult het >p school, vlak Vind je het leuk Vond Je de puzzel Leo Roobol, Vlaardingen? Maar je goed tegenhouden? irg belangrijk hè Addy woont je oma? Heb je het ieuk jij een gezellige dag;8chad? Heb Je dc baby sdag. Dite Oosterom,1 Dus i'J gaai straks na Tante Loes heeft ook 's houdschool. Gaan er nog vriendin- (Vervolg:) „Nee, maar luister eens!" Hen was wat dichterbij gekomen. „Dik is nog niet thuis geweest, we zijn zo ongerust, en nu ben ik gaan zoeken of hij hier soms .Wat zeg je? Wacht, ik kom Boudewijn trok vlug wat kle ren aan, en kwam weer bij het raam, imaarHen, er is echt brand", riep hij hard. „Brand?" Hen keek eens in het rond. maar kon niets ontdekken. „Je droomt hoor!" ,,'t Is heus waar, ik zie zo'n rode gloed, en ook rook." Even tuurde hij nog in de verte, ja, daar was beslist brand. Toen slingerde hij zijn benen naar buiten, en liet zich uit het raam glijden. Met een sprong kwam hij op een kleine uitbouw te recht. van hieraf kon hij gemak kelijk de grond bereiken. „Weet je zeker, dat er brand is?" vroeg Hen, zodra Boude wijn bij hem was. ,.Ja hoor, waar zou die gloed anders vandaan moeten komen!" „Fijn joh, laten we er gauw naar toe gaan. misschien is Dik er ook wel. Kom gauw, het kan best zijn, dat we hem zo hebben. Maar durf je zo maar weg te lopen?" „Welja, ze komen 's nachts nooit kijken, of ik in bed ben, hoor. 't Mag wel niet, maar nou Hen was al weer gerustgesteld, en samen gingen ze op weg. Maar weer in hèt bos, was er van vuur of rook niets meer te bekennen. „Hier het laantje door en dan naar de straatweg, in die richting was het," wees Boudewijn, die bij Hen achterop zat hem de weg. Al spoedig stonden ze op de straatweg. Alles was donker, jammer! Maar kijik eens, ja, 't leek net, of daar toch rook omhoog steeg. „Misschien, als we de bocht om zijn, als we dan nog niets zien, dan heb je gedroomd, „Nou. heb ik gedroomd?" Zo dra ze de hoek om waren, zagen ze in de verte al een groep mensen staan. De rook konden ze ook heel duidelijk op zien stij gen. D?f i (Volgende week verder) KHSIMI huis- Moordrecht. Tante Loes heeft ook 's I houdschool. Gaan er nog vriendin botsautootje gezeten. Dat I nen met -ie mee. Is het ver fietsen? gaat leuk. hè. En je bent bij de ITante J°s gaat goed vooruit. Addy ichoput geweest. Was het woensdag RRa alleen de oplossing Je hebt je tje gegeven, Hanny Oranje. R dam. Tante Loes kent zon "*5 kunt ze overal oph; eh H °°kh Cen sch°olreisj< j letter P in de ipje j volger Haag, zal je asturen als de krant staat? Schrijf je briefje bij Hou oud jarig? De album schrijven. J« Pinkstervakantie? keer kijk :al wel II erase «"PP'g. Jonan t-ijl, üen "aag. dat je een briefje voor je vader en moeder had geschreven op de ouderavond. Fijn dat ze alles zo mooi vonden van je. Wat voor verrassing zat er in je kastje? Ben je nog wezen zwemmen deze week'. Fielscn doe je ook graag, hè? Jullie hebben je wel geamuseerd op de verjaardag van je zusje, Ada Ridder. De Lier. Wat een leuke spelletjes hebben jullie gedaan. Wa ren er veel vriendinnen? Jij hebt fijn geheimpje met je leuke teke- gemaakt. Ik doorgeven. Dag Thea Roos. Den Haag, hoe is het met jou? Ben jc nog wegge- weest in de vakantie? Ga je wei eens naar zee of woon je daar nog ver vandaan? Heb je het zo druk. Thea? Het beste e Hoe het lag. Gerle k. ee,n mooi cadeau.""Heb°rj'egai meer boeken van Goud Elsje? Tante bljn, allemaal zen. Zijn je vriendinnetjes op je verjaardag geweest? 1 P 30 Willie van Poppel. Klundert. zal je goed opletten waanneer je aan de beurt bent? Probeer je de £h"S',SS'v«.,''L£ over school of thuis. Tonnie Put. Ridderkerk, je kunt I vriendinnetje, Ada. it*" oplossing insturen als e Jetter P in de krant staat. hoor. Doe dan weer mee? Me Unh "ig bent e of zusjes? Wat heb jij allemaal gedaan ln de vakantie. Rlta Roest. Plershil? Heb JIJ zo'n lief klein buurjongetje. Mag je er wel eens mee rijden? Heb jc orgelles of leer je 't zelf een beetje Is dat mooie vest voor jou wat je moeder gebreid heeft? Wil jij ook een nichtje worden. Jannie Rona, Giessen? Leuk hoor Roos, Den Haag? Wil j beterschap wensen van tante Tante Jos heeft jullie mooie ontvangen, heel hartelijk Plaag jij je papa wel eens, Je bent een grappenmakertje. Jij hebt een lief zusje. Rouw, Don Haag. Tante Loes heeft pas een nichtje er bij en dat is zo'n lief kindje. Zijn je kle neefjes nog bij jullie? Heb je fijn mee gespeeld? Je neefje en zusje zijn bijna even oud. hè. Het was zeker wel een beetje druk voor je moeder. Jij bent maandag fijn naar 't bos geweest, Hanny Rumpt. Den Haag. Was de patat lekker? Wat een grappig broertje heb jij. Hanny. Hij kan al leuk praten, hoor. Hartelijk dank voor je versje. Ilans v. d. Me*, Oegstgeest, als je weer de oplossing instuurt en dat kan alleen als je letter aan de beurt is. schrijf je dan 's wanneer je jarig bent en hoe oud je bent? Misschien weet Je nog wel iets meer te vertellen. Ja? Heb je cen gezellige weck gehad. Anja v. d. Meer, Zoeterwoude? Dat za] best wel. Jc bent al zo fijn uitgeweest naar de dierentuin, hè. I Tante Loes heeft wel eens een ijsbeer gezien, die almaar met z'n dc vaicaniie. d. kop stond te zwaaien. Je hebt leuk op scLool. Tot z geschreven, Anja. I tante Loes vindt nu te groot voor wordt om nog nichtje te zijn. Leuk dat je toch de stukjes wilt blijven lezen. Schrijf je boeken bon? Wordt Jij bent zeker verwend. Antje Nell, Wassenaar. Een fiets voor je verjaardag is een mooi cadeau, vind ik. Hij zal er wel prachtig uitzien. Jolande Passcliier, Noordwljk? Of s het dè'ar nog te koud voor. Ben lief geweest toen jc vader en eder weg waren? Leuk dat ze 1 t voor Jullie meebrachten. Dag Limburg? Was je daar bij - nilie? Jij houdt van «porten, lee.' ik wel. Heb je al een band van de ■«-? Tot de volgende keer! asjes en Jongens, alle brieve: Ik wee

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 16