Massale executies in San Domingo SPELDJES AKTIE Colombiaanse bandiet werd neergeschoten Pak sneeuw in Beierse Alpen Televisie moet boer en tuinder voorlichten Belgen willen verlaging Nederlandse aardgasprij s Wonderlijke gebeurtenissen te Kraljevo McDivitt en White nog steeds moe vP0PLA 1000 Niet genoeg eieren voor binnenlandse consumptie hi em &ojtte um 7 DONDERDAG 10 JUNI 1965 BOGOTA Een bandiet, die tijdens zijn langdurige terreurbewind op het platteland meer dan 100 men sen vermoord heeft, is gisteren in een gevecht, waarbij 500 soldaten en politiemannen betrokken waren, dood geschoten. In de buitenwijk van Bogota, waar de bandiet, Efain Gonzalez, zich schuil hield, werden bij dit gevecht 4 soldaten gedood en 10 gewond. De veldslag begon nadat het leger een tip ontvangen had dat Gonzalez en anderen zich daar schuil hielden. De inwoners van de omliggende huizen werden naar veiliger oorden over gebracht en daarop begonnen de sol daten en politiemannen hun actie met traangas, handgranaten, machine geweren, mortieren en veldgeschut. Een patrouille van het leger die de puinhopen binnendrong om de ban dieten te arresteren, liep in een fusillade van machinegeweervuur, waardoor twee soldaten sneuvelden. Enkele anderen werden gewond. Tegen het vallen van de avond had het leger het plan een tank in te zetten in de strijd tegen de bandieten. Gonzalez probeerde eohter naar de bergen te ontkomen en werd toen door soldaten doodgeschoten. MÜNCHEN Dat het weer in ge heel Europa van de kook is, blijkt uit het feit dat er woensdag een pak sneeuw is gevallen in de Beierse Al pen. De temperatuur zakte in het ge bied tot ruim zeven graden onder nul. In de rest van Beieren was het even eens bijzonder koud, terwijl het daar zwaar regende. Volgens vele weer kundigen zal het koude weer voors hands aanhouden. Onderzoek zou uitwijzen T egenstanders van Imbert SAN DOMINGO Volgens een geloofwaardige getuige die woensdagochtend verslag uit bracht aan V.N.-vertegenwoordi- gers in San Domingo, zijn sedert 22 mei meer dan honderd tegen standers van de rechtse generaal Imbert terechtgesteld op een plaats ongeveer vijftien km ten noorden van de Dominicaanse hoofdstad. IDe executies gebeurden in het alge meen 's nachts. De met kogels door zeefde lijken werden vroeg in de och tend begraven. Er zijn foto's van de terechtgestelden genomen nadat de militairen van Imbert waren vertrok ken. Het verslag van de ooggetuige werd doorgegeven aan V.N.-secreta ris-generaal Oe Thant. De plaats van de terechtstellingen ligt bij de Victoriagevangenis. Hier heen werden dagelijks in vracht auto's gevangenen overgebracht die afkomstig waren van het hoofdkwar tier der Dominicaanse politie in de door Imbert beheerste wijk van San Domingo. De voorzitter van de Interameri- kaanse commissie voor de rechten van de mens in de Dominicaanse re publiek, dr Manuel Bianchi, heeft gis teren een onderzoek ingesteld op de plaats waar de massa-executies zou den zijn verricht. Na terugkeer in San Domingo wilde hij slechts zeggen dat de inlichtingen die hij had gekre- gen „zeer ernstig" schenen. Van goedingelichte zijde werd ver nomen dat boeren en arbeiders de executies hadden bevestigd en dr Bi-' anchi en een VN-vertegenwoordiger die hem vergezelde begraafplaatsen I hadden getoond. Conclusie rapport KNBTB: Landbouwschap machteloos in EEGwerhand:. Overleg Pleidooi voor gezamenlijke energie-politiek BRUSSEL De gemengde con trole-commissie voor elektriciteit en gas in België heeft er in het gisteren gepubliceerd jaarverslag op aangedrongen, dat de aardgas- prijzen in België en Nederland ge lijk zullen zijn, zowel voor indu strieel als voor huishoudelijk ge bruik. De commissie heeft overigens de vraag gesteld of het in overeen stemming is met de Benelux-ver- dragen cn het verdrag van Rome, dat de prijs voor Nederlands aard- James McDivitt. links, en Ed White, de Amerikaanse astro- nauten, hoeven zich niet meer te voeden met een pil. Aan boord van de Wasp mogen ze zich weer te goed doen aan het „normale" eten. En reken maar dat het smaakte KRALJESVO (Joegoslavië» Het uiterlijk v&n de rivierstad Kraljevo, die 25.000 inwoners telt, is in één nacht ver anderd. Maandagnacht weerklonk een geluid als van een donderslag. Het hield slechts enkele seconden aan De volgen de morgen kwam men tot de ontdekking dat hele velden buiten de stad en tal van tuinen rondom stadshuizen weggezakt waren Hier en daar waren gaten van 10 meter diep in de grond gevallen. Ver der was er midden m de rivier de Ibar een nieuw eiland ontstaan. Een aardbeving is niet geregistreerd en daarom vermoeden de inwoners van Kraljevo. dat zich een ondergrondse •schuiving heeft voorgedaan, door de aarde op de oevers van de rivier weggezakt en de rivierbedding omhoog gekomen is. Het opmerkelijkste is wel. dat bij alle veranderingen niemand ook maar een haar gekrenkt is. De grond is eohter nog rust gekomen. Voortdurend doen I registratierecht, dat bij bedrijfsoverne- I mirtg bij leven van de ouders verschul- I digd is. verlaagd dienen te worden van 5 tot 2% procent. I# Onderzocht dient te worden hoe fis- zich nog verzakkingen dan wordt een onheil gehoord. T~kEN HAAG De televisie zal -L* in de naaste toekomst een be- langrijke rol moeten spelen bij de voorlichting aan boer en tuinder. Op het tweede en derde net zal in de komende jaren zeker een plaats voor een uitgesproken plat telandsvoorlichting moeten wor den ingeruimd. Aldus stelt de Ka tholieke Nederlandse Boeren- en Tuindersbond (KNBTB) in een rapport, dat uitgegeven is onder de titel „Land en tuinbouw in de onveranderende maatschappij". ïn zijn voorwoord schrijft voorzit ter C. G. .4. Mertens dat het rapport niet het karakter van een beleids programma draagt, maar zich be perkt tol beschouwingen omtrent een aantal sociaal-economische en organisatorische vraagstukken in de land- en tuinbouw". De KNBTB meent, dat hel Land bouwschap, met name op formele gron den, in EEG-verband niet kan optre den als het vertegenwoordigend be- drijfslichaam voor de Nederlandse land- en tuinbouw. „Dit behoeft ech ter geenszins te betekenen dat dit be- drijfslichaam voor de toekomst geen taak meer zou hebben. Naast enkele bijzondere taken zal de beïnvloeding van onze regeringsinstanties, die in Brussel de medeverantwoordelijkheid dragen voor de EEG-beslissingen, van grote betekenis blijven. Op nationaal mveau kan het Landbouwschap voor land- en tuinbouw blijven vervullen", aldus het rapport. Ten aanzien van de produktieschappen past volgens de KNBTB reserveerde houding. Deze worden steeds meer uitvoeringsbureaus EEG-beslissingen. Het bedrijfsleven zal in de toekomst de vraag moeten beant woorden of de produktschappen in de vorm van uitvoeringsbureaus, bestuurd ei gefinancierd door het bedrijfsleven, moeten blijven voortbestaan, of dat aan de regering de vraag dient te worden overgelaten of harerzijds prijs wordt ge steld op handhaving van advies- cq. uit voeringsinstanties in deze vorm. De fi nanciering zal dan ook een nader punt van overweging dienen te worden. Andere conclusies Er dient een orgaan te komen van erleg en samenwerking op het natio- le vlak lussen de centrale landbouw saties en de daarvoor in aanmer king komende centrale coöperaties. j Het aantal praktijkscholen voor tuin bouwtechniek moet worden uitgebreid, terwijl ook het stichten van praktijk scholen voor het gemengde bedrijf nood zakelijk is. Het tempo van de ruilverkaveling liet te laag: in de landbouwbegroting 1965 moet de post voor cultuurtechnische wer ken daarom weer aanzienlijk worden rhoogd. Tenslotte vraagt de KNBTB een drie tal wettelijke voorzieningen op het ge bied van de sociale zekerheid voor-zelf standigen: een waardevaste basisuitke ring in het geval van langdurige of blij kende invaliditeit, de kosten van levens onderhoud van hen die invaliden zijn ■eworden voordat zii in het arbeidsnro- :es konden worden ingeschakeld, en de eneesknndiee behandeling van aandoe- lingcn die niet via nart'ciiUcre verzeke- aars kunnen worden gedekt. ieilspellend gekraak Gaf Tito opdracht tot aanslag op eigen consul? MÜNCHEN De aanslag op de Zuidslavische consul in Miinchen, Klaric. is naar de mening van Zuid slavische politieke vluchtelingen in de Beierse hoofdstad gebeurd op instiga tie van Tito. Het Zuidslavische staats hoofd zou een excuus nodig hebben om West-Duitsland te kunnen aanval len. Totnutoe is hij zowel tijdens zijn bezoek aan Tsjecho-Slowakije als in de DDR, Waar hij op dit moment verblijft, zeer voorzichtig geweest in zijn verklaringen oVer de Bondsrepu bliek. Consul Klaric. die gisteren werd jaen' neergeschoten, is thans buiten levens-1 Het is de tweede aanslag op een gevaar. Negen Zuidslavische banne-j Zuidslavische vertegenwoordiger in lingen in München zijn ondervraagd, de Bondsrepubliek in de laatste jaren, nadat de politie van het consulaat een Drie jaar geleden werd een medewer- lijst met mogelijke verdachten had ker van het Zuidslavische consulaat gekregen. De vrouw met wie Klaric'in Bonn vermoord. HOUSTON De ruimtevaar ders James McDivitt en Edward White zijn nog steeds moe. Dr. Berry, die dit aan boord van het vliegdekschip „Wasp" meedeelde, zei dat de vermoeidheid te wijten was aan hun ruimtevaart zowel als aan de voortdurende medische onderzoeken en psychologische keuringen waaraan zij sedert hun aankomst op de „Wasp" worden onderworpen. Hij maakte zich echter geen zorgen over de vermoeidheid van de ruimte vaarders en voegde er aan toe dat zij Eerst daohten de inwoners aan een versterking van hun huizen, maar thans spreken velen over een verhuizing. Leden van Ghanese parlement herkozen ACCRA De 198 leden van het Ghanese parlement zijn gisteren zonder tegenstand herkozen. Verwacht wordt dat op de heden te houden eerste zitting van het nieuwe parlement de benoeming van Nkroemah als president goedgekeurd zal worden. Vrijdag zal zijn beëdiging vol- Het oude parlement dat 114 leden telde werd op 26 mei door de president ontbonden. Slechts kandidaten van de volkspartij hadden zich aangemeld voor het nieuwe parlement. De andere partijen zijn 15 maanden geleden afgeschaft. Pi •ins Bernhard reikte zilveren stuurwiel uit Uit handen van prins Bernhard nam de heer A. C. Vogel voor de Rijkspolitie het Zilveren StuiLrwiel in ontvangst. Buiten stond de groep surveillance autosnelwegen aangetreden. De mannen van de witte Porsches kregen de onderscheiding. Lof toegezwaaid aan de SAS Amsterdam Prins Bernhard heeft gisteren in het Hiltonhotel te Amsterdam drie keer het „zil veren stuurwiel" uitgereikt, een in 1962 door de directeur van een accumulatorenfabriek ingestelde onderscheiding, die sindsdien jaar lijks wordt toegekend aan perso nen of groeperingen die zich op het gebied van het automobilis me in de meest uitgebreide bete kenis van het woord verdienste lijk hebben gemaakt. Advertentie Goed idee voor 't menu van morsen Tja. de aardappels kunnen het ook niet helpen, dat ze slecht, schaars en duur zijn. Zo is het nu eenmaal in deze tijd van het jaar. Gelukkig hoeft zich geen zorgen te maken. Want u kent toch de HONIG Macaroni of Spaghetti, die u juist nu dg gelegenheid biedt om extra lekkere gerechten als hoofdmaaltijd op tafel te brengen. Wat een heerlijke af wisseling van het dagelijkse menu En HONIG Macaroni of Spaghetti smaakt altijd anders; de variatie-mogelijkheden zijn bijna onbeperkt Macaroni en spaghet ti zijn een uitdaging aan uw keuken fantasie. Het nieuwe HONIG-recepten- boek met 120 mararoni. en spaghetti- recepten zal u graag helpen! Bestel zo het receptenboek ..Uit de HONIG keuken no. 1" 1 Plak op een briefkaart een plus-| merkje van een gezinspak Honig Ma caroni of Spaghetti 2 Frankeer 75 ct. aan postzegels extra. 3 Vermeld duidelijk naam en adres. Zend de karat aan: HONIG keuken, postbus 45 D. Koog a'd Zaan 4 Per Briefkaart slechts één boekje 1 aanvragen. Thans ontvingen uit handen van de Prins een „zilveren stuurwiel" de heren J. dc Rijk te Den Haag en A. R. Slotemaker te Zandvoort en de groep Surveillance Autosnelwegen van de sectie bijzondere verkeerstaken van het korps rijkspolitie in Den Haag, waarvoor de heer A. C. Vogel, officier der rijkspolitie eerste klasse van deze sectie de onderscheiding in ontvangst nam. Alle surveillerende auto's van deze groep waren via hun mobilofoon „hoorgetulge" van het deel van de plechtigheid dat op de groep sloeg. De Prins las zelf de motiveringen die tot de toekenning van de onderschei dingen hebben geleid. Ten aanzien van de ®r°ep Surveillance Autosnelweg i (SAS ui de wandeling i luidt die: ..Aan deze groep moet een bijzondere waarde worden gehecht, njet alleen vanwege de preventieve werking die van haar optre den uitgaat, maar veeleer nog vanwege ^nadruk, welke zij legt op baar erkeer De I opvoedende taak overtuigd, dat hun taak meer omvat dan teM bet uitdelen van ..bonnetjes". Met het ..halt politie" alleen bereikt men niets. Het waarom van het ..halt politie" is belangrijk. Een als het ware vaderlijk vermaan en het uiteen zetten van de begane overtredingen zullen er meer toe eiden. dat een eens gemaakte fout niet licht weer wordt gemaakt. Dit is dan ook wel het opbouwende element in het optreden van deze groep langs dc auto snelwegen De actie ..zwarte zes" biervan een duidelijk voorbeeld" De heer J. Rijk werd onderscheiden omdat hij. aldus de motivering, „in de loop der jaren een begrip is geworden voor invaliden door het bouwen invalidewagens en het bestuurbaar ken van auto's voor invaliden, die het gebruik van een hand. een been of beide benen missen. in uitstekende conditie verkeren en zeer opgewekt zijn. Ook de hartslag van McDivitt en White was nog wel wat snel, maar deze toont de neiging weer normaal te worden. Gisteren ontvingen de ruimtevaar ders een gelukstelegram van de Rus sische ruimtevaarder Gagarin, dat door twee officieren van de „Wasp" vrij werd vertaald. De cabine waarmee McDivitt en White hun ruimtereis hebben ge maakt, verkeert in zeer goede staat. „McDonnel Aircraft", waar de cabine is gemaakt, heeft verklaard dat zij nogmaals te gebruiken zou zijn, maar dan bij voorkeur zonder bemanning. Waarschuwing AA-landen MOSKOU De Sowjetunie heeft een waarschuwing tot de Aziatische en Afrikaanse landen gericht, dat een! uitsluiting van de Russen aan de AA- eonferentic, die 29 juni in Algiers begint, „groot nadeel voor de nationa le bevrijdingsbewegingen" tot gevolg kan hebben. Izwestia, het Russische partijblad, schrijft, dat deelname van de Sowjetunie de conferentie „veel vloedrijker" zou maken. In het artikel worden de AA-landen herinnerd aan de steun, die Rusland hen in het verleden heeft gegeven en die thans aan Noord-Vietnam wordt verleend. De beslissing over de deel- nante van de Sowjetunie zal worden genomen op de conferentie van de ministers van buitenlandse zaken, die 24 juni in Algiers begint. China beschouwt de Sowjetunie niet als een Aziatisch land. Een woordvoerder van de Algerijn se ambassade in Parijs heeft ver klaard, dat waarschijnlijk Zuid-Korea en Zuid-Vietnam geen van beide zullen worden uitgenodigd voor de AA-confe- UTRECHT De eerste van de groep Hongaarse vluchtelingen, die in Utrecht met steun van het Utrechtse asylfonds heeft gestudccrcL is vanmiddag aan de rijksuniversiteit in de domstad gepromo veerd tot doctor in de wiskunde en na tuurwetenschappen. Het is de 32-jarige in Bekes geboren H. Tóth die sinds 1960 als hydrogeoloog bij de Alberta Research Council in de Canadese plaats Edmonton De hele groep Hongaarse vluchtelingen, die in Utrecht studeerde, is nu afge studeerd. ze hebben allen betrekkingen in Nederland of Noord-Amerika gevon den. De heer Tóth publiceerde reeds ve le artikelen in vaktijdschriften Zijn pro motor was prof. dr. ir. R. W. van Bem- De commissie, bestaande uit ver tegenwoordigers van dè regering, de industrie en de werknemers, is voorts van mening dat het gebruik van het uit Nederland afkomstige aardgas in beginsel moet worden geplaatst in het raamtoerfc van een gemeenschappe lijke energie-politiek in de zes landen van de Europese gemeenschap. Vastgesteld is, dat de iets hogere prijs voor België van het gas in ver gelijking met Nederland overeenkomt met de extrakosten. die voortvloeien uit de afstand. Zonder zich te willen uitspreken over deze wijzo van be rekening zou toch volgens de commis sie het overleg met Nederland moeten leiden tot een verlaging van de voor België aan de grens berekende prijs. In België zijn reeds eerder bezwa ren gemaakt tegen het verschil in de prijs van het aardgas met die in Nederland. Terwijl dit verschil voor huishoudelijk gebruik vry gering zou zijn moet nu de Belgische industrie 51* cent per kubieke meter betalen tegenover 4\fe cent in Nederland. Niet alleen worden de straffen i onbevoegd uitoefenen van de genees kunst, de tandheelkunde en de farmacie aanzienlijk verzwaard, maar ook wordt het voortaan strafbaar propaganda te maken, waardoor kwakzalverij in welke vorm dan ook zou kunnen worden bevorderd. BIJ ELKE 2 PAKKEN P0PLA 1000 DAT FIJNE MODERNE TOILET PAPIER een gratis speldje Op vrij ruime schaal dienen subsidie- te worden verleend ter stimulering van nieuwe vormen van samenwerking tus sen exploitanten, gericht op het behoud en de versterking van hct^elfstandig bedrijf, en ter vergemakkeling van in vesteringen waartoe exploitanten met het oog op dc ontwikkeling van hun be drijf via een ingrijpende wijziging van bedrijfsstructuur en produktiepatroon moeten overgaan. Bovendien staat de KNBTB een rente subsidieregeling voor bij overneming en aanzienlijke vergroting van het bedrijf. Dit omdat de boer over geleend geld een rente moet betalen die aanzienlijk hoger ligt dan het normale rendement van landbouwgronden, dat gemiddeld l niet hoger komt dan 1 a P? procent. Het overnemen van bedrijven, met name tussen ouders en kinderen, moet worden vergemakkelijkt door het tref fen van fiscale maatregelen Zo zou het I Woensdagavond 16 juni zal de ruïne van Bredc- rode in Santpoort ver licht worden, zodat de temidden van prachtig geboomte gelegen kas- teelruïne deze zomer een prachtig gezicht zal ople veren. Tijdens dc uren waaarop de ruïne is ver licht. zal een geluidsband ten gehore worden ge bracht, waarop (dertig minuten lang) gedichten en muziek van vroege en nu te beluisteren zijn. De avondbezoekers van het verlichte Brederodc zullen deze muziek en de gedichten tijdens hun rondwandeling horen. I Dc chirurg, die de Sia mese tweeling in Turijn gescheiden beeft, heeft gisteren verklaard, dat ze thans in staat zijn om te lopen. De zesjarige Santine en Giuseppina Foglia werden vorige maand gescheiden. Ze zaten met de ruggegraal aan elkaar vast. Ze zijn nu in staat om enkele stappen te doen, maar voorlopig zal dat nog niet gebeuren. Elizabeth Banks, een Britse fysio therapeute, die in Turijn werkt, zal de twee eers. verder behandelen. I Twee jonge IJslandse zeelieden hebben dc vlag van hun land geplant op een nieuw vulkanisch eiland, dat zich zaterdag hij de 'kust van IJsland begon te vormen. Het nieuwe deel van IJsland is 170 meter lang, terwijl het hoogste pont zestien meter boven de zeespie gel uitsteekt. Het planten van de vlag op het nop sterk vulkanisch r eiland, waar het puim steen regent en wolken stoom omhoog rijzen, werd van een vaartuig af gadegeslagen door IJs- lands eerste minister Bcnediktson. Het Pekingse Volks dagblad heeft gisteren in het kort melding ge maakt van de lancering van de Gemini-4. De Chinese pers publiceert zelden iets over Ameri kaanse ruimteproeven. Dit keer werd door het Volksdagblad zelfs zij liet >n het kort nader ingegaan op het ruimte- uitstapje van Edward White. De heer A. R. Slotemaker ten slotte i <in autosportkringen is hij beter bekend als Rob Slotemaker) kreeg de onder- scheiding omdat hij nu al acht iaar lang zijn anti-slip cursussen geeft, ook de I zogenaamde „hogere rijopleiding" groep SAS doceert, daarnaast een oe- 1 langrijk aandeel heeft in de autosport er. bovendien als instructeur optreedt voor buitenlandse automobielclubs. In een toespraak zei de prins dat het -erkeer van vandaag al onze aandacht nodig heeft. De sterke toename van het aantal automobielen en daarnaast het achterblijven van de in verband hierme- de noodzakelijke aanpassing en uitbrei- l ding van het wegennet vormen een probleem. Een spoedige oplossing hiervan I is moeilijk te verwachten. Het zal een i intensieve studie vergen, wat veel tijd kost, en dc verwezenlijking van de gevonden oplossing zal opnieuw tijd vragen. En intussen wordt het leven voor de weggebruiker steeds moeilijker. Hij 7.al zien daardoor meer dan ooit ervan bewust moeten zijn dat hij meespeelt in een moeilijk spel. Het zal hoofdzakelijk van hemzelf afhangen of dit spel zonder brokken gespeeld kan worden en dit eist een uiterste inspanning, een grote con centratie en een volmaakte beheersing van de spelregels. BEIROET De Verenigde Staten zullen een vrij groot aantal jagers en bommenwerpers aan Saoedi-Arabië leveren, zo werd gisteren In Saocdi- Arabische kringen gezegd. De overeenkomst met Washington was in overeenstemming met de be sluiten van de Arabische topconferen tie gesloten en gericht „op de verster king van het Arabische front tegen het zionisme", aldus deze kringen. De j toestellen zouden binnen een periode van 2Vz jaar geleverd worden. UTRECHT Van juli 1964 tot en met april 1965 zijn voor de legrassen 37,2 miljoen broedeieren ingelegd, 15.3 miljoen minder dan in dezelfde perio de een jaar daarvoor en 27,4 miljoen minder dan in het seizoen 1962/1963. De inleg van mei 1965 wordt voorlo pig geraamd op 1 miljoen stuks. De totale inleg zal dil broedscizoen waar schijnlijk slechts 75 procent uitmaken Speel nooit bij auto's. Uk/65-speldjes a lOct.bij: EüZQgg levensmiddelen-bedrijven van die van een jaar geleden cn dat IA niet genoeg voor de normale voor ziening in de binnenlandse behoeft* aan consumptie-eieren. Deze voor een land als Nederland dat lange tijd een groot eierexporteur is geweest wel bijzonder sombere gelui den liet de voorzitter van het Produkl- schap voor pluimvee en eieren, de heer H. H. Garrelds, gistermiddag horen op de op-nbare vergaderig van het Produkt- schap in Utrecht. De verwachting is, dat de eierproduktie in het eerste halfjaar van 1965 ongeveer 500 miljoen stuks onder die van de eerste zes maanden van 1964 zal blijven. De totale produktie zal dit jaar waarschijnlijk niet boven de vier miljard komen (1964: 5-95 miljard). Voor de export zijn de vooruitzichten al evenmin erg gunstig die zal dit jaar namelijk naar het zich laat aanzien de 900 miljoen stuks niet overschrijden. LundaliJ weer op vrije voeten STOCKHOLM Een rechtbank in de Zweedse hoofdstad heeft gisteren de dertigjarige Björn Lundahl, die de leider is van een neo-nazi-organisatie in Zweden, uit voorlopige hechtenis ontslagen. Lundahl zal echter zijn pas poort, hangende het verdere onderzoek naar de beschuldigingen inzake hoog verraad moeten inleveren. De open bare aanklager had gevraagd de ter mijn van voorlopige hechtenis te ver lengen. Vanaf de Amenkaar» luchtmachtba sis Vandcnberg in Califorttic is gisteren met behulp van oen ..Tl.or-Agena"-raket oen satelliet gelanceerd. Over de lan ceringen werden geen bijzonderheden

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 7