Rijnsburg drie jaar zette kroon op volleybalwerk Leiden in zeer moeilijke financieringspositie Te kust en te keur Horlogediefstal binnen 24 uur al opgelost? BUSCHAUFFEUR 1EUWE LEIDSE COURANT 3 WOENSDAG 9 JUNI 1965 LEIDEN In een nota over de ge meentelijke financiën delen B. en W. mee, dat in de periode 1 mei 1965 tot 1 mei 1966 voor investeringen waartoe de gemeenteraad alsnog voorstellen kan tegemoet zien, globaal nog f 7.769.095 beschikbaar is. Het totale bedrag van de geschatte nieuwe investeringen is evenwel f 61.435.200, zodat de gemeen te zich in een bijzonder moeilijke fi nancieringspositie blijft bevinden. Een verbetering zal alleen mogelijk zijn door een zeer belangrijke verrui ming van het leningplafond van rege ringszijde. Een zekere verruiming is weliswaar te verwachten maar deze som zal niet ter vrije keuze aan de gemeenten wor den gegeven; hij is vooral bedoeld voor de omschakeling op aardgas en voor de verwerving van onroerend Woensdag Antonius-clubhuls, 8 u.: feestavond t.g.v. 25-jarig bestaan van Avond-mulo. Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 u.: Haagsche Comedie met „Candida". Den Haag: Goede-Vrijdagkerk, 8.15 u.: improvisatie-orgelconcert Jan v. d. Berg, Nico v. d. Hooven en Johan van Domme- le. Donderdag Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 u.: Haagsche Comedie met „Na de zondeval". Den Haag: Evang. Lutherse kerk, Luth. Burgwal, 8 u.: orgelconcert Feike Asma. Breestraat 19, 8 uur: spreekbeurt ds. J. A. Smink. Louise de Coligny-H.B.S., 7.45 u.: leer lingenuitvoering Leidse Muziekschool. Breestraat 19, 8 uur: alg. ledenverg. De Natuurvriend. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 u. Haagsche Comedie met „De methode Ri- Scheveningen: Kurhaus-paviljoen, 8 u.: einduitvoering balletklas Kon. Conserva- Zaterdag Sportpark Leidse Hout, 10 uur: Ned. atletiekkampioenschappen voor invali den. Oude Vest 13, 7.30 uur: CJ.V. De Valk. instuif. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 u.: Haagsche Comedie met „Candida". Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Tot Hulp der Menschheid, Hooi gracht 48, tel 21060. De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt even eens waargenomen door apotheek Tot Hulp dér Meraschheid. De Oegstgeester Apotheek en apotheek Voorschoten zijn geopend. Films Ctunera (2.30, 7 en 9.15 uur): Der Zi geunerbaron (alle leeftijden). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Kissin' Cousins (alle leeftijden). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Zet je zorgen op zij. (alle leeftijden) Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De drie Stooges in het wilde westen. (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Als de kater komt. (14 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Gold- finger. (18 jaar). Films van donderdag af Camera (2.30. 7 en 9.15 uur): Summer Place (18 jaar). Lido (2.30. 7 en 9.15 uur): Lieve, lieve John (18 jaar)). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uiur): De dag na de invasie (14 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Wagen menners in de arena (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Als de ka ter komt (14 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Goldfin- ger (18 jaar). Tentoonstellingen Rapenburg 127, 4-6.30 u.: expositie rota- prints Jan Asselbergs (tot 15 juni). Te koop aangeboden LEIDEN Het winkel-woonhuis Vijfde Groenesteeg 96 is de gemeente te koop aangeboden; het staat in een saneringsgebied. Ook is de gemeente een perceel tuin land nabij de Haagweg aangeboden; dat is van belang met het oog op de toekomstige stadsuitbreiding. De dienst Gemeentewerken kan het terrein voor lopig gebruiken voor puinopslag. Het puinterrein aan de Haarlemmer trekvaart kan dan parkeerterrein wor den voor het regionale woonwagen kamp. Garage voor burgemeester kost f21.000 LEIDEN Het architectenbureau Van OerleSchramaBos heeft een plan ontworpen voor een garage bij de woning Witte Singel 41, die na ver bouwing door het burgemeestersgezin zal worden betrokken. De bouw kost f 21.000v goed ten behoeve van de volkshuisves ting. De moeilijkheden worden hier door dan ook geenszins opgelost. De hoop van B. en W. blijft nog ge vestigd op een verhoging van de zoge naamde kasgeldnorm. Een beslissing daarover wordt nu spoedig verwacht. Detailhandelsschool in Leiden LEIDEN Aan de alhier op te richten vierjarige dagschool voor de detailhandel bestaat zeker behoefte, zo menen B. en W. naar aanleiding van het verzoek van het bestuur van de Stichting Leidse scholen voor de Detailhandel om de oprichting en in standhouding van zo'n school nodig te verklaren. De school legt de grondslag voor de vorming van toekomstige zelf. standige ondernemers of leidinggeven de functionarissen voor de detailhan del. Jongens en meisjes kunnen wor den toegelaten die ten minste zes klas sen van de lagere school met goed ge volg hebben doorlopen en geschikt zijn voor voortgezet onderwijs. B. en W. verwachten dat de Leidse school voldoende levensvatbaarheid zal heb ben. Jeugd Oosterkwartier gaf uitvoering LEIDEN Met ballet en een op voering van de kinderoperette „De der tiende elf' heeft de jeugd van de speel tuinvereniging „Oosterkwartier" -zater dagavond de jaarlijkse uitvoering in de grote zaal van „Den Burcht" weer doen slagen en hiermede tevens het be wijs van haar nuttige vrijetijdsbesteding op overtuigende wijze geleverd. Het geheel was weer het prachtige resul- van samenwerking tussen leidsters leiders, die weer vele uren opoffer- aan het clubwerk van de Ooster- kwartierjeugd. een welkomstwoord tot de vele ouders en genodigden de zaal was vrijwel tot de laatste plaats bezet gaf de voorzitter, de heer J. v. d. Hoo ven, een korte uiteenzetting van de ve le moeilijkheden waarmede ook „Oos terkwartier" te kampen heeft bij net aantrekken van competente bestuurders leiders(sters) voor het jeugd- t-n clubwerk. Voor de pauze vermeldde het pro gramma het optreden van de junioren snioren -balletgroepen. De pianobe geleiding was bij Cora Veen in goede handen. t naar de opvoering van Wessels bekende kinderoperette „De dertiende elf' met grote belangstelling werd uit gezien behoeft nauwelijks betoog. Tot genoegen van de ouders hebben de jeugdige zangers en zangeressen hun publiek niet teleurgesteld. Orgelconcerten in cle Pieterskerk LEIDEN Er komen weer orgel concerten in de Pieterskerk. Dank zij samenwerking tussen K. en O. en de kerkvoogdij van de Herv. Gemeente. Op donderdag 15 juli hoopt Anton Heiier uit Weenen te spelen, op vrij dag 30 juli Charles de Wolff, op vrij dag 13 aug. Simon C. Jansen, op vrij dag 27 aug. Adriaan Blankenstein en op donderdag 23 sept. Jiri Ropek uit Praag. Gevestigde en vertrokken personen In de week van 26 mei-2 juni Doorbraak Noordwijk NOORDWIJK, Na het slopen van een woonhuis in de Douzastraat is de weg vrij voor het maken van een recht streekse verbinding tussen het in aan bouw zijnde Beeklaankwartier en de oude dorpskern van Noordwijk-Binnen. Van de Van Limburg Stirumstraat uit heeft men via de Lindenhofstraat reeds een aardige doorkijk naar de Bocker- slootlaan, die precies in het verlengde ligt. In de verte ziet men de reeds be woonde flats aan de Beeklaan. De be woners daarvan behoeven binnenkort (de bestrating van de doorbraak is nog niet gereed) dus niet zo'n grote om weg meer te maken, willen zij in het winkelcentrum komen. Eigen foto ZOEKT U EEN SCHOORSTEEN- KLOK, WANDKLOK of WEKKER v. d. WATER heeft het. De beste merken. JUNGHANS. KIENZLE HAARLEMMERSTRAAT 181 Altijd voordelig Twee verkopers vannacht in Leids café aangehouden Politie kreeg gisteren tips LEIDEN Kort voor middernacht heeft de politie gisteren twe? personen aangehouden, die ervan worden verdacht juwelier Somerwil aan de Haarlem merstraat ongeveer 22 uur daarvoor een greep in de etalage-vol-sieraden te heb ben gedaan. Zoals wij gisteren meldden lagen de voorwerpen (merendeels ringen horloges ter waarde van enige dui zenden guldens) in de openlucht, nadat flinke steen de etalageruit had brjjzeld. Loterij-actie voor kerkbouw Vrijz. Leiden-Oegst geest LEIDEN De derde loterij-actie voor de kerkbouw van de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden te Leiden- Oegstgeest heeft ongeveer 1237,50 opgebracht. Dit werd bekend gemaakt op de geanimeerde feestavond, die gisteren in Rchoboth werd gehouden. De feestelijke bijeenkomst werd ge vuld met een optreden van het mario nettentheater „Miniatuur", bekendma king van de hoofdprijzen van de lo terij en een rad van avontuur. De be langstelling voor de feestavond was Het tweetal, van wie de straatma- ker geen onbekende van de politie is, had toen een aanzienlijk deel vain hun buit op zak. Vanmorgen was geen van beiden nog tot een bekentenis geko men. De politie neemt voorlopig aan, dat de twee mannen gezamenlijk de Van vierde naar eerste klas (Van onze sportredacteur) LEIDEN Volleyballend Rijnsburg vierde gister avond feest. Terecht, want met een uiterste krachts inspanning had het eerste team na een halve beslis singscompetitie met L.D. en Donar 2 beslag gelegd op de ene beschikbare plaats in de eerste klasse van de afdeling Leiden van de NeVoBo. De teleurstellingen over de geleden nederlagen tegen Kangeroes in de competitie waren op slag vergeten. De talrijke suppor ters, die de ploeg uit het bloemendorp naar het gym nasium hadden vergezeld en hun aanwezigheid luid ruchtig lieten blaken, dansten, sprongen en omhelsden de spelers. En te midden van dat rumoer zochten de ontmoedigde spelers van L. D. na hun tegenstanders te hebben gelukgewenst de kleedkamer op. Ze waren met de spelers van Donar 2 echter de eersten die erkenden, dat Rynsburg de be tere ploeg was. L.D. en Donar 2 bogen het hoofd Toch zag het er in het begin van de avond ook voor L.D. nog hoopvol uit. De jeugdige ploeg demonstreerde in de eerste wedstrijd tegen Donar 2 een be tere techniek. Dat de strijd toch nog aardig gelijk opging, werd veroorzaakt door de grotere routine van de over het algemeen iets oudere Donar-spelers. Er zat bij LJD. meer lijn in en met beetje meer" technische voorlichting schaven aan de set-ups zal het toch niet lang duren of ook L.D. komt in de eerste klasse. Donar 2 verloor de eerste wed strijd met 815, 815. Aanvankelijk kon Donar in de strijd tegen Rijnsburg de routine nog wel een woordje laten meespreken, geleidelijk aan werd toch duidelijk dat de jeugdige Rijnsburg-ploeg mee de mars had. In de tweede set ging bij Donar de vermoeidheid een woordje meespreken. Bovendien waren de Lei- denaars niet opgewassen tegen de felle en harde smashes van Passchier (15—6, 15—1). Goede coach dat er meer rust zat in de aanval. L.D. beschikte echter over een goed blok en dat bracht de Rijnsburgers enige malen flink van de kook. Weliswaar kwamen nu en dan daverende smashes Roel Passchier en Jaap Verhey. r het ritme raakte er bij de Rijnsburgers een beetje uit, vooral na de time-out bij 125. L.D. kwam terug, maar coach Kleingeld zag kans via een time-out de rust te laten weerkeren, waarna de ste set met 15—9 toch toah naar Rijns burg ging. In de tweede set ging het toen alle maal veel gemakkelijker bij de Rijns burgers. Coach Kleingeld deed fantas tisch goede dingen met de ploeg er geen moment is toen de zege meer in gevaar geweest. Listig Bij L.D. kwamen toen enkele ontstel lende tekortkomingen aan het licht. De Leidenaars die kennelijk niet over goede coach beschikken, vroegen te laat om time-outs en spelerswissel, waardoor bijv. v. d. Griend te lang met een bles sure in het veld bleef. Daardoor ontston den grote gaten in het defensievak. De Rijnsburgse aanval plaatste daar telkens heel listig boogballen in. Aanvoerder Passchier smaakte zelfs het genoegen het laatste listige tikje te mogen uitdelen. (15-5). Op tijd Gisteravond probeerden een 34-ja- rige straatmaker en een 51-jarige ma chinist, beiden uit Leiden, in een café de gestolen goederen van de hand te doen Met een deel van hun buit ge- Lukte dat. Er waren echter ook kopers, n de dagbladen het bericht vatn de brutale roof hadden' gelezen. Dat Leverde de politie een aantal tips op, waarop juist voor sluitingstijd de aan houding in een café kon worden ver- Ontkend Inbraak voor f 1 LEIDEN Gisteren is tussen 15 en {.40 uur ingebroken in een perceel aan de Fruimlaan, waartoe men zich toegang verschafte door het stukslaan van een ruitje in de voordeur. Het hele huis werd doorzocht. Uit de sporen is gebleken dat vrijwel uitsluitend naar geld is gezochit. Voorzover de bewo ners na hun terugkeer hebben kunnen nagaan, ontbreekt er slechts één gul diefstal hebben gepleegd. Of er nog meer personen bij betrokken zijn ge weest, zal nog moeten blijken. Hooftlleitlster De Zandtaart LEIDEN B. en W. stellen de ge meenteraad voor, mej. R. Dutlhler te benoemen tot hoofdleidster van de openbare kleuterschool' De Zandtaart aan de Damlaan. Mej. Duthler werd in 1942 te Olst geboren en is nu hoofd leidster in BarneveLd He Leiden vestigden zich: F Wevers en fam, Anna van Burenhof 54; J Buis man en fam, Gerrit Kasteinstr 13; C H ten Bokkel en fam, Morsstraat 19; C le Febre en fam, woonwagen woonwagen kamp; F D Jansen en fam, Spaarnestr 70; J B M de Haas, Lange Zari-dstr 4; A P Hartsuijker, Witte Rozenstr 53; L Jonker. Rijnsburgerweg 120a; E Allemans, Rijns- burgerweg 120a; H M van Leeuwen-van der Kleij, Breestr 137; P Toutenhoofd, Hooigracht 39; W C de Jong, Zoeterwoud- sesingel 18; M van der Meij, Rijn en Schiekaide 24; M Schaefer, Marijkestr 28a; W T C van der Graft, Haarlemmerstr 113; J d eVree, Doezastr 43; H F Visser, Doezastr 43; M R Confurius, Druivenstr 42; J H A Kledjweg, Morsweg 47; M C Nagtegaal-Piek, Oppenlheimstr 63; A L Dirtkse, ab ws Zooeterwoudsesingel 11a; Uit Lelden vertrokken: G Kramer en fam, Lammensohansweg 1-12, Bodegraven, Oranjeplantsoen 17; D R M Wilkinson en fam. Du Rieustr 9, Groningen. Mozart- straat 32; C J N van den Meijdenbeng en fam, Soholtenstr 60, Voorhout, Rei gers laan 18; J G van Westbroeik en fam. Stieltjesstr 46, Oegstgeest, Kamperfoelie- Laan 32; T A van Dij-k en fam. Bachstr 304, Utrecht, TarmlhSuserdreef 286; E J W Peters en fam, Beehovenlaan 191. Canada W G Venkade en fam, Morsstr ld, Duits land; J A Wesseling en fam, Breestr 147, Alkemade, Beatrixlaan 24; D Jongewaard en fam, Plantsoen 85. Leidsdhendam, Bung Caen van Neck la an 530; H P Noote- boom en fam, Moddermanstr 51, Leider dorp, Schoutenstr 2: W F Beun-denman en Cam, Zoeterw.singel 59. Noorwegen; M E Wouters-v d Walle en faim. Abr Crijnssenstr 17. Amsterdam, Wiglbolt Ripperdastr 19; L J van Klink en fam. Lage Rijndijk 42. Oegstgeest, Dahlialaan 13; J A van Teijlingen en fam. Maurits- straat 52, Lisse, Komngstr. 7; A H Rein- ders en fam, Stationsplen 106, Eindhoven, Generaal van Drimbornpad 5; Jhr G L F van Kinschot en fam. Witte Singel 2L Rozendaal Gld, Kapellenberglaan 5; R Steenstra en fam. Burggravenlaan 128, Wassenaar, Burmanlaan 92; K J Nuis en fam, Scholtenstr 35, Leiderdorp, Schou tenstr 12; E E M Ferrier-Becking en fam. Morssingel 6, Nieuw-Lekikerland, Lelie- diijk 446; P J Molenaar en faim, Leeuwe- rikstr 41. Oegstgeest, Kamperfoelielaan 43; H H G Montfrooij en fam. Hoge Mors, weg 39, Sassenheim, Schooncorgseweg 1; A P de Gouw en fam, Lopsenstr 31a, Zalt- bommel, Waluwestr 20; H Akkerman en HEBT U EEN RIJBEWIJS? Dan hebben wij voor u dicht bij huis EEN GOEDE BAAN! In het werk van een zit veel meer dan U denkt! Het bezit van een gewoon rijbewijs BE is voldoende; voor de opleiding zorgen wij. STANDPLAATSEN: VOORBURG en LEIDEN. THANS OOK IN KATWIJK. Noord-Zuid-Hollandse Vervoermaatschappij N.V. HOOFDKANTOOR: Leidsevaart 396 HAARLEM Telefoon (02500)-18460 KIES EEN BOEIENDE BAAN BIJ EEN STERK BEDRIJF. KIES DE N.Z.H. Vervuiling V aard-gracht LEIDEN Aan het eind van de gemeenteraadsvergadering van vol gende week maandag zullen B. en W- antwoord geven op de vragen die het raadslid M. van Aken heeft gesteld over de vervuiling van de Waard- Zomerse pret Het is zomer, al zomert het nog niet elke dag, Maar met of zonder jas vermaken de schooljongens zich toch wel met zomerse pretjes als naar vis hengelen. Wat is ook fijner dan op een brug over het water te bengelen en in het sloot water een visje te verschalken. fam, Spieghelstr 5, Rotterdam. Maarland van Thuijl en fam, Bachstr 316, Lei derdorp, Schoutenstr 6; F A van der Putte en fam, Boshulzerkade 71, Zaan dam, Kaaajeskruidiweg 5; L M Blans. Noordeinde 2a, Rotterdam, ab HM Karei Doorman; W J van Bleijswij-k, Noordeinde 2a, Hilversum, Noodweg 37; H J Weber en fam, Diefsteeg 14a, Alphen a/d Rijn, Goudenregenplantsoen 32; W Pikaar. Nieuwe Rijn 49, 's-Gravenhage, van Beyerenetr 1^4; D C van der Tai^ en fam. Oude Rij-n 48, Oegstgeest, Maurits- laan 1; T P M Pieterse-Rosdorff, H de Vriesstr 33, Leusden, Dodeweg 15; F Aardema, Lammensohansweg 43, 's-Gra venhage, Benoordenihoutsewog 217; W Meijlinik, de Ridderstr 8, Koudekerk a/d Rijn, Pr Bernhardstr 32; E Barsties-van der Waals, v d S Bakhuyzenln 9, Duits land; M S L Sips-Heetveld, A van Saxen, straat 8, Brunssum, Doorvaartstr 13; A G M M Sips, Marnixstr 21, Brunssum, Doorvaartstr 13; A W G Hiddink, Rijns- burgersingel 22a, Wassenaar, Hofcamp- weg 43; A J van Vugt, Boerhavelaan 27, Waddinocveen, Jan Luykenstr 21; A M Monster, Houtlaan 55, Canada; W J B I van Ommen, Houtlaan 55, Katwijk, Voor straat 88; S Sahroten, Leeuwerikstr 5, Voorbuig, v d Palmstr 54; S G de Groot, Brederostr 23, Barradeel, Adelenstrjitte 1; P J Wijnnobel, Lopsenstr 15a, Gennep, Spoorstr 138; N W Stifelhagen, St Buy- singstr 39, Oegstgeest, Rhijngeesterstr weg 27; A F A T van Iterson, Bilderdijk- straat LI, Oegstgeest, Pr Irenelaan 25; P M Minnema, Haagweg 13, Haakerland, Torenstr 5; L J E Lub, Utr Jaagpad 101, Noorwegen; J K Ruiter, J va-n Goijen- kade 28, Zoetermeer, Dorpsstr 62; R Got- tenJbos, Sweelinoklaan 4, Wassenaar, v Zuylen v Nijeveltstr 150; Jhr J M de Jonge, Rerecht 5, Amersfoort, Maurits- laan 3; J H Molenaar, Hogewoerd 39, Veren St v N Amerika; W de Gunst- Dubbelaar, Levendaal 64, Delft, v Bleys- wijkstr 27; B O Rijnbeek, le Binnen- vestgrt 5a, Amsterdam, Koekoekspl. 13 hs; CAM Walraven-v d Meel. Oude Rijn 1-10, Groningen, Vondellaan 196; P M E Clavaux-Oomens, H de Vriesstr 16, 's-Gravenihage A Paulownastr 34; J van- Riemsdtijk, Moddermanstr 21, Oegstgeest, Wij-ttenibachiweg 44; H de Gumst, Pr Wil- helminastr 14, Delft, van Bleyswijckstr 27; J Rodriguez Manuel, J van Stolbeng- hof 55, 's-Gravenhage, de Gheijrastr 65; B de Groot, Pr Hendrikstr 16, Voorhout, Dr de Kuyperln 5a; J M A Aaron, Hout- laan 55, Amsterdam, Uithoornstr 30 hs; A Cuperus, Houtlaan 55. Oegstgeest, Wil- hekninapark 9; O Veldhuizen, Houtlaan 55, Utrecht, Beethovenlaan 37; T de Vos, Houtlaan 55, 's-Gravenhage, Bron-ovoln 5; G P E Klementkow, Joh de Wittstr 44, Rotterdain, Handdraverstr 88a; J M Be- zuijen, Merelstr 14, Vlissi-ngen, Koudk 78; A W Crajé, Rijnsburgerweg 10, Amsterdam, Deurloostr 14 II; E Schouten, Rijnsburgerweg 10, Alphen a/d Rijn, v Boetzelaerstr 93; A L Wallet, Rijnsbur gerweg 10, Noordwijk, Kerkstr 1; J Wolff, Rijnsburgerweg 140, 's-Graven hage, Laan v Meerdervoort 273a; G van Tol-Hillebramd, Calandstr 20, Oegstgeest. Surinamestr 28; E van Meurs, Morsweg 36, Voorbuig, Looierslaan 89; F H de Vries, Groenhovenstr 25, Duitsland; W Steemers, Klikspaan-weg 18, 's-Graven hage, v Aersscnstr 68; I Yildiz, Witte Rozenstr 54, Koudekerk a/d Rijn\ Bene- luxstr 6; L J Hoedemaker, Papengrt 236, Bergsahenhoek, Dorpsstr 3; H C Haan, Haarlemmerstr 236, België; A Poos, Hooi. gracht 90, Maassluis, Fenacoliuslaan 28; H J M van Rongen, Oude Rijn 43a, 's-Gra venhage, Geest 42; D Stigter, Oude Sin gel 162, Italië; J H Frederiks, v Bemme- lenstr 1, 's-Gravenhage, Rhododendron- straat 27; C P van der Knaap-Pool, v d Brandelcrkade 7, Rozen-buig, Weth van Heldenstr 12; J A A Prein, Hoge Rijndijk 126, Voorburg, van Heurnestr 3a; J H Kelderman, P J Blokstr 35, Oegstgeest, Duivenrvoordestr 32; J M van den Bosch van Veen.e P de la Courtstr 70, Epe, Emmastr 19; P Otten, Stieltjesstr 43, Ede Gld, Hoekelomse Brinkweg 1; F Kuipers, Haarlemmerweg 49c, Voorschoten, ab Veurseweg 215; B G Korpershoek, Java- straat 21, Mierlo, GoudSbloemstr 1; W van Ek-Lomeijer, Pr Frederikstr 10, Voorschoten, Fred Hendrikln 7; AA Bevelander, Houtlaan 55,e 's-Gravenhage, Soestdijksekade 513; A Tamsma, Lage Morsweg 67. Groningen, Heytnanslaan 48a; C M de Vries, Morsweg 22a, Nijkerk, van Reenenpark 15; A J Schouten, Mors weg 154a, Oegstgeest, v Assendelftstr 40; J L van der Ploeg, Tesselschadestr 10a, Bloemendaal, Brederodelaan 54; J C C de Groot, Akkerhof 33, Wassenaar, Schouwweg 45; P R Calbo, J van Goijen- kade 19, Voorhout, Reigerslaan 11; G L van den Broek, Kli-kspaanweg 10, Rot terdam, Dordtselaan 205; P C van- Deelen, Zooherstr 9, Gouda, Joubertstr 70, Slachthuisrechten omhoog LEIDEN, Gezien de kostenstij gingen in dit bedrijf stellen B. en W. de gemeenteraad voor, de slachthuis rechten met gemiddeld vijftien procent te verhogen. Ook wordt een aantal wij zigingen in de verordening op de slachthuisrechten voorgesteld. B. en W'. wensen de wijzigingen 1 september 1965 te laten ingaan. Helmondse verloor gevaarlijke groene tabletten LEIDEN Een inwoonster van Helmond heeft gisteren bij de politie in haar woonplaats aangifte gedaan van het verliezen van een zwartleren dameshandtas met metalen beu-gel. Zij heeft deze op 7 juni (tweede Pinkster dag) in Leiden verloren. Behalve een portemonnee met geld bevond zich in de tas ook een zakje lichtgroene ta bletjes. Bij onoordeelkundig gebruik vam deze medicinale tabletten kan ern stig gevaar voor de gezondheid optre den. Gerzon goed vooruit AMSTERDAM. Gebr. Gerzons Mode magazijnen heeft in het 31 januari ge- eindigde boekjaar voordeel getrokken van de conjunctuur. De omzet steeg bij nagenoeg alls vestigingen, grotendeels in de tweede helft. Goederenwinst, Inte rest, enz. steeg tot f 17,35 (vorig jaar 16,39) miljoen. De winst f 541.183 (544.884) Voorgesteld wordt 6.8 (6,8)*/» dividend op 6% cumulatief preferente en 14 (14)% op gewone aandelen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 3