VLEET |h Feest van gouden „Harpc Davids" had goede start Dalende markt in Amerika brengt lager koersniveau Co-op vierde jubileum Waarschuwing tegen gevaren overspanning Haro Ran verschalkte arbiter en Rotterdam VISSCRIJNIEUWS BIJ DE Reders laken publikaties over groene haring Tegen 72-jarige drie maagden cel geëist GARAGE TE HUUR RIJNSBURG AGENT-BEZORGER NIEUWE LEIDSE COURANT 9 ZATERDAG 5 JUNI 196.' Met één aandeel 'Vereenigd Bezit van 1894' de voordelen van een uitgebreide aandelenportefeuille Financieel weekoverzicht D E< technische positie van de ef fectenbeurs is deze week moei lijk gebleven en onder invloed van een dalende markt in Amerika, zijn we hier op een lager koersniveau ge komen. De stroom van stille emis sies in de vorm van stockdividenden duürt voort, terwijl uitbreiding van kapitaal en opname van leningen via de publieke markt gestadig voort gang vindt. De meeste jaarversla gen zijn nu uitgekomen en het is te leurstellend te moeten constateren, dat de vele gunstige bedrijfsresulta ten niet in de koersvorming tot uit drukking zijn gekomen. Met betrek king tot de naaste toekomst kunnen we, mede met het oog op de hoge rentestand, bezwaarlijk, een snelle verbetdriïig van het beursklimaat verwachten. I|t Amerika zijn de indexcijfers op de New Yorkse beurs de laatste weken aan het teruglopen. De hoogste stand van industrie-aandelen was ruim 939, terwijl we nu weer onder de 900 zitten. Er zijn in de Ver. Staten waarschu wende stemmen opgegaan, die wijzen op de gevaren van een overspanning, waarbij in herinnering wordt geroepen de situatie vóór de beurscrisis in 1929. De prijsverhogingen in Amerika wor den verontrustend genoemd en men wijst op de hoge koersen van effecten, hoger dan ooit te voren. Nu zijn er van tijd tot tijd profeten opgestaan, die na een periode van een grote economische opgang, een depressie voorspellen. Gelukkig zijn he-t. naar tel ken^'weer gebleken is. profeten, die brood eten en wij vinden vooralsnog geen reden om de toestanden van van daag in Amerika te vergelijken met die van 1929. Geen alarm In ons land doen zich in economisch opdicht geen belangrijke aanwijzingen voor, die een alarm op dit ogenblik zouden wettigen. De betalingsbalans heeft zich tot dusver beter ontwikkeld clan men verwachtte en al zijn er in het bedrijfsleven zekere zwakke plek. ken te ontdekken, wil dat nog niet zeggen, dat over de hele linie een be langrijke terugtocht aanstaande is. Ongetwijfeld zijn er in ons land pro blemen aan de orde, waarvoor de op lossing niet is gevonden. De overspan nen arbeidsmarkt duurt onverminderd voort .en de investerin-gsbeperkino heeft tot dusver nóg weinig soulaas gebracht. De verkrapping van de kapi taalmarkt heeft een voortgaande uit werking op de rentestand en het ziet er niet naar uit, dat hiertoe spoedig een belangrijke wijziging zal komen. De stijging van de kosten, mede door de verdér gaande loonsverhogin gen, gaat vermoedelijk dit jaar diverse bedrijven parten spelen. De markt De technische positie van de aandelen markt blijft onder een en ander moeilijk. Men heeft te kampen met aanbod van internationals uit het buitenland en de opname van dit aanbod werkt door in de koersen van lokale fondsen. Men wordt geconfronteerd met een lawine van stockdividendenen herkapitalisaties, te vergelijken bij „stille" emissies, verder met- uitgiften van nieuwe aandelen door diverse ondernemingen, die door de kre dietbeperking naar de open kapitaal markt worden gedreven. Directeur geridderd Van onze R'damse redactie) ROTTERDAM De vijftigjarige CO-OP Nederland heeft deze week zijn jubileum uitgebreid gevierd In een bui tengewone algemene vergadering van de Coöperatieve vereniging U.A. Centrale der Nederlandse verbruikscoöperaties, gehouden in de Rotterdamse Schouwburg, deelde staatssecretaris Bakker mede. dat de oudste directeur, drs. J. J. A. Charbo (ruim 27 jaar heeft hij deze functie al uitgeoefend) werd benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau Drs. Charbo, zei in een feestrede, dat de consument een bijzonder belangrijke plaats inneemt in de bedrijven, dat de coöperatie zal overgaan tot informatieve etikettering van artikelen (zoals was vorgesteld door de Co-op huisvrouwen raad) en dat,met krachtige steun van de overheid en onder degelijke leiding het vergelijkend warenonderzoek belangrijk zul worden uitgebreid Een vrij revolutionaire methode deed vervolgens de heer M Bonow. voorzitter van de Internationale coöperatieve bond. aan de hand. Hij schetste de mogelijk heid. dat bij de. huidige ontwikkeling van de bevolkingstoeneming en voedse-tpro- duktie. reeds in het begin van de jaren zeventig met een hongersnood in een groot deèl van de wereld ernstig rekening moet worden gehouden Door het be schikbaar1 stellen van coöperatie-deskun digen zou de minder ontwikkelde landen hulp kunnen worden geboden.. .De. eco- nomische planning van de regeringen in die landen zal moeten worden aangevuld met coöperatieve systemen, die de bevol king leren ook zichzelf te helpen, aldus de heer Bonow. Het Co-op fonds voor de gehand-icaDte huisvrouw, ontving van het Margaretha Meijboomhuis het hele kapitaal (het huis is sinds kort met zijn werk opgehouden), ten bedrage van f 37 000. van de geza menlijke deelgenoten f 35.000. van rela ties f J5.000 en van de directie f 10.000. Het totale kapitaal kwam daardoor, met dc f 35.000 die door verkoopacties bijeen- gehaalü waren, op f 132.000. (Van e i medewerker) De overheid en semi-overheidsinstel- lingen doen telkens een beroep op de beschikbare liquiditeiten. De Herstelbank is nu aan de markt met f 50 miljoen 5.75% obligaties a pari. Minister Vonde ling heeft aahgekondigd in zijn herziene begroting, dat de Staat nqg voor f 350 miljoen moet lenen. De onzekerheid, welke blijkt uit de koersbeweging der laatste maanden op de aandelenmarkt, drijft diverse beleg gers naar de voor ons land hoge rente voor obligaties, pandbrieven en hypo theken. Maar aan de andere kant zal men toch goed doen zich et rekenschap van te ge ven. dat de risico's va® een voortgaande vermindering der waarde van de gulden, er sedert dr Vondeling „aan het laatje" is komen zitten, niet minder op zijn ge worden. Geen animo Deze week was de handel ter beurze ongeanimeerd en de koerswinsten, die behaald werden, bleven klein in aantal. Een prachtige ontwikkeling kregen de aand. Van der Grinten. Deze maatschap pij heeft een herkapitalisatie toegepast van honderd procent, zodat op ieder aandeel een stuk cadeau wordt gedaan. Vorige week was de notering dezer aan delen 1595 pet, gisteren 919 pet. zodat de laatste koers verdubbeld moet worden om met het niveau van vorige week ver geleken te worden. Verder was het op de lokale markt meestal koersverlies. De aandelen Ver. Bedrijven Nederhorst werden opnieuw lager verhandeld, ondanks het mooie verslag en de goede vooruitzichten. De aankondiging van een belangrijke claim emissie had (schadelijke) invjoed op de koersvorming De notering liep terug van 638 tot 628 pet. Kwatta daalde verder van 338 tot 318 pet, als nawerking op het minder gunstig verslag. De aand. Magazijn De Bijenkorf werden opnieuw lager verhandeld we gens het naderen der emissie, met het risico van aanbod van claims, o.a. uit Amerika. Gisteren was de koers der eert. 675 pet ex 17 pet dividend. Internationaal Van de internationale aandelen is ook weinig prettigs te vertellen. Ovens daal den van 527 tot 517 pet, Unilever van f 143 tot ruim f 140, terwijl de andere grote fondsen ook wat zwakker gestemd Billiton Mij kwam met een verslag, waaruit een toegenomen betekenis van de bauxietwinning in Suriname bleek en de gunstige resultaten van de handels afdelingen. Er wordt een dividend van 17 pet (onv.) aangekondigd. Er worden nieuwe concessies in Suriname verwacht, die in de volgende jaren het winvermo- gen van dit uitgebreid concern kunnen versterken. Zoals men weet. heeft de Billiton Mij een titaandioxydefabriek. waarin voor 55 pet wordt geparticipeerd en die eerst verlies opleverde, maar nu beter gaat. In het aluminiumprojeot te Delfzijl wordt voor f 2 miljoen geparti cipeerd en de fabriek zal volgend jaar in bedrijf komen. De vooruitzichten wor den door het bestuur niet ongunstig be oordeeld en men verwacht dit jaar een winst, die eerder hoger dan lager zal zijn. De koers der aand. Billiton Mij was gisteren 445 pet. Scheepvaart Scheepvaartaandelen waren ongeani meerd gestemd. Holland Amerika Ljjn liep terug van, 133 tot 129. Van Ommeren van 231 tot 226 pet. Nievelt Goudriaan was gisteren 101 pet e* dividend en het geen op de jaarvergadering is medege deeld, klonk niet erg bemoedigend. Het opvallend goede verslag van de Kon. Java China Paketvaart Mij bleef zonder invloed op de koersvorming. De winst over 1964 nam toe van f 2.3 mil joen tot f 3.4 miljoèn. waarvan de aan - deelhouders 11 pet (v. j. 8 pet) dividend ontvangen. Wat betreft de vooruitzich ten merkt het verslag op. dat de uitkom sten over het eerste halfjaar 1965 waar schijnlijk beter zullen zijn dan over de zelfde periode van 1964. maar het bestuur waagt zich. begrijpelijk, niet aan een voorspelling over bet resultaat van het hele boekjaar. De obligaties Bank voor Ned. Gemeen ten. welke deze week officieel verhan deld werden (5.75 pet), deden gisteren 99>2 pet. dus hoger dan eerst in de niet- officiële1 handel. WA TERPOLOCOMPETITIE Beter spel bij De Sleutelstad (van onze waterpolo-medewerker) LEIDEN De overkomst van Ha ro Ran is voor de Leidsche Zwem- club niet zonder succes gebleven. Hij zorgde voor een grote, maar ge flatteerde 51 overwinning op Rot terdam. Al heeft hij dan veel aan snelheid ingeboet, zijn grote arse naal van foefjes is nog gaaf. Zelfs de arbiter liet zich soms misleiden. Ruim tweehonderd mensen waren er getuige van in De Zijl. De wedstrijd op zich viel bar te gen. Beide ploegen begonnen met zes spelers, omdat de zevende spe ler toch naar het zwembad ,,De Vliet" was gegaan. Hierdoor en door het koude water was niet alleen het spel statisch, maar was ook het bal spel zeer slecht. In de tweede periode kwam iets meer vaart in het spel. Ran pro beerde het met handige balletjes. Zijn mede-spelers begrepen hem vaak niet. Toen hij er eindelijk al leen doorheen was. verschalkte hij met een teruggehouden drukbal de keeper. Haro zorgde voor een twee de treffer. Heel beheerst scoorde hij ui zeker 12 meter. Rotterdam viel stevig aan. Mid- voor Chris v. d. Wiel verzette een berg aan werk, maar tegen Parrel en Koedooder kon hü niet veel uit richten, alleen een regen van vrye worpen werd hem toebedeeld. Einde lijk in de derde periode gelukte net hem met een slingerbal te scoren. Haro Ran gaf met een haarzuiver schot LZC een grotere voorsprong. In het begin van de laatste periode leek het er even op. of het toch nog een echte wedstrijd zou worden. Parrel en Koedooder trokken nu goed mee naar voren. Een van deze aanvallen wist Koedooder goed af te maken. Haro Ran zorgde met een van ziin befaamde afstandschoten voor 51. Chris v. d. Wiel kreeg nogmaals een 4-meterworp toegewe zen en miste nu niet. waardoor ce eindstand op 52 kwam. Maar als kijkspel bleef deze wedstrijd ver on der de maat". Sleutelstad De wedstrijd SleutelstadAZ 70 was voor de toeschouwers lieel wat aantrekkelijker. Er werd van het begin af voor gevochten. Sleutelstad nam de leiding door Wim van Zijl. Direct daarop scoorde Rudy Kraay tegen. Ook in de tweede periode werd dit spel gecontinueerd. Beide teams moesten elk een speler missen. Het was Cock van der Wilk die de iets grotere snelheid van Sleutelstad m een doelpunt wist om te zetten. In het derde speelgedeelte kwam Sleutelstad vry goedkoop aan zyn derde treffer. Rudy Kraay was het water uitgestuurd. Johnny Bekering scoorde eindelijk,nadat veel kansen door gehaastheid waren verloren ge- gaan. In de laatste periode scoordeHans Hilkhuyzen nog eenmaal, zodat met die 41 stand Sleutelstad de eerste volle winst binnenhaalde. Ned. ploeg staakt Ronde Oostenrijk DEN HAAG De Ned. wielrcn- plocg. die deelneemt aan dc Ronde Oostenrijk is gisteren en bloc af gestapt en heeft van verdere deelne ming afgezien. De renners waren nog wel voor de zevende etappe gestart, doch hebben deze niet uitgereden. De reden van het staken is, dat de leider van ..hei algemeen klassement, dc Nederlandse renner Wim Schepers met nog enkele andere buitenlandse renners Is gedis kwalificeerd op beschuldiging van het gebruik van opwekkende middelen. Schepers ontkent dit. evenals de Ned. ploegleider. Burgerlijke stand LEIDERDORP GEBOREN: Martha Cornelia Maria, dr van W T Eik: Arjen Victor Willem zn van C V Reijs: Janijeke Cornelia dr van W Heijkoop; Pieter Jó- hannes Jan, zn van P van Laar; Eveline Johanna dr van W H Wijnands. ONDERTROUWD: J J Hölper. 21 j. Leiden en J M de Vogel. 19 j. GETROUWD: J A A v d Wolk, 22 j, en E M v d Berg. 20 j. Damtoernooi Hoogezand Tsjegolef won derde partij in suecessie HOOGEZAND In de derde ronde ;an het internationale damtoernooi i Hoogezand/Sappemeer verwijderde reldkampioen Tsjcgeicf zich vrijdag w eerder van zijn concurrenten. H(j zege- vierde met wit over Faneili. De overige i'Uf partijen eindigden alle in remise. De Nederlanders Sybrands (tegen Deslauriers) en Okrogelnik «tegen Baba Sy hadden goede winstkansen. Okrogen- lik durfde echter niet alles op alles zet- en bood remise aan. Sybrands miste tijdnood de beste voortzetting tegen Deslauriers. De uitslagen waren: Germain (Hait)— Nimbi «Kongo) 11, Deslauriers (Can) Sybrands (Ned.) 11, Tsjegolef (Rusl.) Faneili (It) 20, Okrogelnik (Ned.) Sy (Senegal) 11. Schotanus (Ned.) Hisard (Fr.) 11, Skretensky (Rusl.) Cazemir (Zwits.) 11. Stand: 1. Tsjegolef 6 pt.: 2/3 Germain i Schotanus beiden 4 pt.; 5 t.m. 8 Des lauriers, Baba Sy, Skretensky. Nimbi en Cazemir allen 3 pt. Landenwedstrijden Moderne Vijfkamp DEN HAAG Op 10, 11 en 12 juni il in Wenen een revanchewedstrijd mo derne Vijfkamp worden gehouden tus- cn Oostenrijk en Nederland voor de orig jaar in Eindhoven gehouden ont moeting, die de Nederlanders toen ver- Daar Oostenrijk niet over voldoende springpaarden beschikt is het onder deel paardrijden vervallen. De ploegen zullen elkaar nu alleen ontmoeten op de onderdelen scheripen. schieten, zwem men en veldloop. De Ned. ploeg be staat uit C. J. van Tol (Den Helder). Krediet (Den Helder), f. Klok (Amsterdam), D Ritmeester (Steenwij- kerwöld) en F. Stoker (Zwolle). Coach van de ploeg is de heer W. L. de Wijn te Rotterdam. Van 28 juni tm. 2 Juli heeft te Amersfoort een drlelandenwedstrijd plaats met Nederland. Denemarken en Frankrijk. Tegelijk met de Moderne Vijfkamp (schieten. degenschermen, paardrijden. ïmen en veldloop) worden te Amersfoort de jaarlijkse wedstrijden in de nationale vijfkamp gehouden met als verplichte onderdelen pistoolschie ten, schermen, zwemmen en veldloop, terwijl voor het vijfde onderdeel een keus kan worden gemaakt uit handgra- naatwerpen. motorterrein-rijden en paardrijden. Bestuurswisseling Moderne Vijfkamp DEN HAAG Sedert korte tijd heeft de Stichting Moderne Vijfkamp, een or ganisatie die zich ten doel stelt ie be- oefêhing. van de nloderne vijfkamp paardrijden, schermen, schieten, z'wem- nen en veldloop) ^in Nederland te. be-, vorderen, een nieuwe voorzitter, lt. gen. bd C. F. Pahud de Mortanges een van de oprichters van de stichting, heeft zijn functie overgedragen aan de vice- voorzitter gen. maj. der Mariniers J. G. M. Nass. De 54-jarige commandant van het Korps Mariniers is niet alleen een be oefenaar van diverse takken van sport 1960 slaagde hij voor de tweede maal voor het zware NSF-vaardigheids- diploma). doch tevens een krachtig pro motor van de sportbeoefening in zijn korps, dat vele all-round atleten en vijfkampers onder zijn leden telt. IJMUIDEN Voor de haringvissers was er nog steeds geen aanleiding om met verheugde gezichten over de dekken rond te lopen;.Hun gröte in spanningen bleven maar matig beloond. De' gelukkigste vaartuigen konden een dagtotaal van tegen de dertig kantjes bergen maar de meeste schepen moesten met veel minder genoegen nemen. Sommige treilers vingen zélfs niets. Daar er ook heel weinig andere vis aan boord kwam was de stem ming in mineur. De enkele vaartuigen die in de Noord in actie waren kon den evenmin tot imponerende prestaties komen. Nog steeds is de makreel daar de toonaangevende vissoort maar langzamerhand wordt het toch min der. Maar in ieder geval kon men toch een dagvangst van ongeveer 200 kisten bergen. De belangrijkste bijvls was de schelvis. De tongvisserij in de omgeving van de Sylt liet weinig of niets te wensen over. Vooral in de nachtelijke uren werd veel gevangen, voor enkele kotters kwam het totaal zelfs op 200 kilo. Andere vissoorten werden bijna niet verkend. voor deze vissoort 52,genoteerd. De dalende lijn viel ook te bespeuren bij de grotere rondvissoorten. De grote kabel jauw bijvoorbeeld zakte tot ƒ67,—. De tong handhaafde zich enigszins. Men moest slechts een paar centen per kilo prijsgeven. Maar nu de vangsten steeds ruimer worden zal men aan een fikse prijsdaling niet kunnen ontkomen. De scholaanvoer bestond uitsluitend tweetjes en drietjes. Hiervoor wa belangstelling niet al te groot. Bij de Onder de Nederlandse kust laat de tong zich ook steeds meer van zijn bete re kant kennen. Voor een groot aantal loggers en kotters was een dagtotaal weggelegd van rond honderd kilo plus mand of acht andere vis, voorname lijk kleine schol, die echter van prima kwaliteit was. Wat er was Aan de IJmuider markt verschenen vijftig vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 7.050 kisten vis, waarvan 1600 kisten schelvis. 180 kisten radio, 320 kisten wijting. 250 kisten gul en kabel jauw, 780 kisten kleine gul, 100 kisten koolvis, 70 kisten haring. 120 kleine kis- haring. 1550 kisten makreel, 100 kist ten roodbaars, 50 kisten wolf, 40 kisten heilbot, 20 kisten tarbot, 1250 kisten schol, 220 kisten diversen, 850 stuks stijve kabeljauw en 30.000 kilo tong. Ook dit maal kon de schelvis geen goed doen. Hoewel op de kwaliteit niets viel aan te merken waren de prijzen zeer slecht. De grote schelvis noteerde even 30,— maar zakte spoedig naar ƒ18,—. De andere soorten lieten hetzelfde trieste beeld zien. De lachende derde was de kattencentrale die weep grote hoeveelheden kreeg toe- gewezert. Met de gul ging het eveneens de keerde kant op. Verder dan 37,kwam men niet doch in de meeste gevallen zat men nog lager met 15,als dieptepunt. De makreel noteerde weer veelvuldig de minimumprijs en dat betekende een herroepelijke afgang na?r de vismeel- fabriek. De haring stond er een stuk be ter op maar dat kwam natuurlijk door de veel geringer aanvoer. Als top werd Sociale Zaken heeft de beste schakers DEN HAAG Het eerste schaakzes tal van het departement vari Sociale Zaken is gisteravond tijdens de finale van het interdepartementale schaak toernooi kampioen geworden. De scha kers van Sociale Zaken versloegen met de overtuigende cijfers van 51 het eerste schaakzestal van het departe ment van Financiën- SCHAKEN De zesde partij van d« tweekamp voor het kandidatentoernooi om het wereldkampioenschap schaken tussen de Russen Spasski en Gelier is vrijdag na 42 zetten afgebroken. De stand is 3—2 in het voordeel van Spasski. Klank en kleur in Noordwijkerhout Duitse gasten en St. Jeanne d'Arc seven concerten O NOORDWIJKERHOUT Opge richt 25 september 1915" prijkt op het buna een halve eeuw oude vaan del van de chr. muziekvereniging „De Harpe Davids", dat geflankeerd „Illegaal kakeii beter controleren" (Van een onzer redacteuren) SCHEVENINGEN In het vis serijbedrijf wordt het als een schan daal gezien dat zowel het produkt- schap voor vis en visprodukten als het ministerie van landbouw en visserij gaan waarschuwen voor de kwaliteit van de nieuwe haring. Reders noemen het al erg genoeg als onverantwoordelijke elementen para siterend op de bona fide harin©handel verse haring aan de man weten te bren gen die aan de wal gezouten en gekaakt is. Zoals men weet wordt daardoor de ■olksgezondheid in gevaar gebracht. Het an' de wal zouten en kaken van verse haring is dan ook verboden. De deze week gepubliceerde waar schuwingen van officiële zijde betekenen volgens reders niet anders dan het er kennen van eigen zwakte ten aanzien van de controle op het illegaal aan de wal kaken van in ijs aangevoerde verse ha ring. Overheidsinstanties als de algemene inspectiedienst, het produktschap. de dienst der Nederlandse haringcontrole en de keuringsdienst van waren behoren op de naleving van het zoutverbod en kaakverbod toe te zien. Geen vrees Met een vouting van 10 kg zout per 100 kg haring, zoals voorgeschreven is. en waaraan reders en zeevissers zich stipt houden» is door het Visserijlabora torium bewezen dat er van deze haring geen enkele nadelige invloed kan uit gaan. Daarom wensen de reders-aan voerders van de Hollandse Nieuwe met nadruk vast te stellen dat de door de rederij op de markt gebrachte nieuwe haring uitsluitend op zee gekaakte ei gezouten en dus gezonde haring betreft. door het moderne en lichtere draag- vaandel het feestelijk met bloemen en planten omrande podium siert. De gouden muziekvereniging begint de festiviteiten met een groots mu ziekfeest, waaraan vele verenigin gen medewerken. De feestelijke aanblik van de anders zo prozaïsche autógarage van Meeu wenoord is mede te danken aan de vlaggen en vaandels van de eerste gasten van deze avond, de zuster vereniging „St. Jeanne d'Arc" uit Noordwijkerhout en de Carnaval- verein Kleppergarde uit Mainz-Gon- senheim. Kleurig Een kleurig festijn met de lichte en donkerblauwe uniformen van de Noordwijkerhoutse korpsen en de dood-wit uitgedoste Duitse gasten met hun prachtige schellenboom en de echte Tanzmariechen. De heer A. Laros, voorzitter van Dc Harpe Davids opende dit muziek feest met een welkom aan de gasten, een dankzegging voor de velen die dit feest mogelijk maakten en een her innering aan hen. die vijftig jaar ge leden hun schouders onder De Harpe Davids hebben gezet. Een apart welkom was er voor de c.v. Kleppergarde, die nu te gast is in Noordwijkerhout en door welke De Harpe Davids vorig jaar zo bijzonder gastvry is ontvangen. Herr Godfried Klein, voorzitter van Kleppergarde feliciteerde en overhandigde geschen ken. Namens de burgemeester van Noordwijkerhout bood de heer P. F. W. van Buijtenen de bezoekende ver eniging een prachtige ets van het Wit te Kerkje in het centrum van het dorp En daarna werd gemusiceerd. Allereerst door de Duitse gasten met een optreden van de Tanzmariechen en daarna een uitgebreid concert van StJeanne d'Arc". eerste afslag haalden de tweetjes nog ƒ37,— maar later op de dag lag de no tering gemiddeld een tientje lager. De drietjes zakten zelfs naar 17, In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 50.kisten schelvis. 100 kisten wijting, 150 kisten gul en kabeljauw, 20 kisten ha ring. 60 kisten makreel. 600 kisten schol, 7000 kilo tong en 600 kantjes haring. West-Duitsland In de Westduitse treilervloot doen de hekschepen steeds meer hun intrede. Op het ogenblik hebben opdrachten tot nieuwbouw alleen nog maar betrekking op dit scheepstype. De grote treilervloot bestaat uit 147 eenheden waarvan veer tig met een hekgalg zijn uitgerust. Over het algemeen zijn het zeer grote treilers niet een lengte van meer dan zeventig meter. De bemanning bestaat uit dertig koppen zodat in ploegen gewerkt kan worden. Zij beoefenen voornamelijk de verre visserij onder Groenland, Labra dor, New Founland en IJsland. Laatstge noemd visgebied krijgt echter steeds min der betekenis door de uitbreiding van de territoriale wateren (Van onze rechtbankverslaggever) ROTTERDAM Teren fle 72.-jarige B. van S. uit Epe vorderde de ófficier van justitie, mr. J. Mf van Leeuwen, donderdag een gevangenisstraf van drie maanden en ontzegging van dc rijbevoegdheid voor vijf jaar. Bij het bepalen van deze straf hield hij reke ning met diens leeftijd. Van S. stond terecht, omdat hij lry maart op de Straatweg ter hoogte van Lommerijk, een 78-jange voetgangster mevrouw W. J. van l Duin, aanreed, tengevolge waarvan zijj kwam te over lijden. Bovendien werd hemi tenlaste gelegd, dat hij na de aanrijding was doorgere den. Verklaarde Vari S.'bij het verhoor van de politie, dat hij niet was gestopt voor de overstekende dame, omdat hij in de Wa terfeestprogram ma van Sassenheim SASSENHEIM. Voor hot water- feest op 19 juni heeft de zwemvereni ging Sassenhéim een programma sa mengesteld, waarop voorkomen: wed strijden voor jongens en meisjes, sprietlopen boven water, pantomime, hinderniszwemmen. ruiter te paard (kussengevecht), touwtrekken voor groepen, demonstratie wedstrijdzwem- men door LZC uit Leiden, prijsuit reiking en demonstratie waterpolo door LZC. Het feest begint om 2 uur precies het programma zal omstreeks. Jjalf zes afgewerkt zijn. De inschrijving sluit op dinsdag 8 juni. Zoals bekend mogen alle Sassenheimse jongeren (maximumleeftijd 18 jaar) aan het feest deelnemen. f Rode Kruis kreeg liulp van Warinonders WARMOND De collecte ten bate 'an het Rode Kruis, .is een succes ge worden. Het landelijke streefbedrag, waarbij voor Warmond werd gerekend op f 1 per gezin -(dus f 840 in totaal), is ruim overtroffen. Mén bracht namelijk f 1295 bijeen. Ook de inhoud van de lectuurbusseri is gestegen. Door deze uitingen van medeleven is' Warmond de 26ste naar de 15e plaats in de landelijke ranglijst opgeklommen. NOORDWIJK Te j JJtrecht slaagde- het examen lerares MO mej. A. van Rhijn alhier. APELDOORN Eje Generale, Synode der Christelijk Gereformeerde Kérken zal dinsdag 31 augustus te Apeldoorn worden geopend door_ds. A. Hilbers van Zwolle. Maandagavond 30 augustus zal bidstond worden gehouden in de Barnabaskerk. met als voorganger Öc de praeses van de vórige synode, ds. J. H. Velema, van Apeldoorn-centrum. De Generale Synode telt^ 52 leden. namelijk uit el'ke perli-Cuhere)synode zes predi kanten. zes ouderlingen en 1 diaken Van deze 52 komen er thans 27. die geen lid waren van de vorige Generale Sy- veronderstelling verkeerde haar nog wel te kunnen passeren, nu herriep hij dit relaas. Uit een bijzonder verwarde ver klaring moest de rechtbank nu opmaken, dat het gebeurde het gevolg was geweest van een misverstand. Hij had wel dege lijk gestopt', zo zei hij, maar was doorge reden, to< a de dame geen aanstalten maakte om over te steken. De botsing ontstond, doordat de vrouw toch over stak. Mr. Van Leeuwen hechtte weinig ge loof aan deze nieuwe verklaring. De eerste lezing werd bovendien bevestigd door tweè getuigen, «He de man met on verminderde snelheid de oversteekplaats hadden zien passeren. De raadsmana, betwijfelde dood door schuld. Hij achtte zijn cliënt, gezien zijn hoge leeftijd, sterk verminderd toereken baar. Zoeterwoudse middenstand voetbalt tegen ^emeentd ZOETERWOUDE Wocnsdagavohd half acht wordit op het terrein van S<TZ een voetbalwedstrijd gespeeld tussen epn elftal van het gomeentepersoneel en een team vari Zoeterwoudse middenstander*; De opbrengst van de entreegelden komt ten goede aan de uitgaansdag van de bejaarden. De opstellingen zijn: Midden stand: d. M. Berg; a. H. v. d. Hoeven en Gen£; "m. P. Krogt. J. v- Cromyolrt Bennekom. Gem. personeel: d. Th. Op dam; a. L. v. d. Ham en.H- Vervoonn; m. J. Hulsbos. J. v. Róssum. A. Öerg; v. A- Kleijweg. P. Duivenvoorde, M. Scot, G v. Leeuwen en W. ,Kalkers. J, Post. Hilversum; A J Uyterlinde, Amstel veen k^nd ex psychologie: m®J. H G Y Koksmn Ants'er! am w HootrenVioom. Den Haag; M O. A wiskunde» H W Talsma. Carillonbespeling in Rijnsburg RliNSBURG. Vanavond van 7 tot 8 uur bespeelt beiaardier J. van de Ende uit Schoonhoven het carillon van de to ren der Hervormde kerk. Voor Centrale Verwarming Vliet NZ 19-20 - Rijnsburg Grimbergen Noordermeer in de Collegiantenstraat 'Te bevragen Koestraat 55 Rijnsburg. ZONWERINGSBEDRIJF OUDSHOORN-VAN EGMOND haar agentschap Rijnsburg enkele oudere kinderen Nadere inlichtingen bij de heer J. Heerqskerk, Langevaart 15, Rijnsburg, Telei 4764. Nieuwe Leidse Courant. Steenstraat 37. Leiden. Telel. 01710— 31441.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 9