VLEET Visserij nieuws bij de Voor gehandicapten: Kinderdagverblijf in de bollenstreek Nic. H. Hogervorst tot wethouder gekozen AGENT-BEZORGER Yan huiskamer tot ruim en modern bankgebouw Veertien nieuwe leden bij Noordwijkse school Tsjechische voetballers wilden de zee gaan zien NIEITVCE LEIDSE COUKANT 11 WOENSDAG 26 MEI 1965 Invaliden van Katwijk en Valkenburg op de Kagerplassen KATWIJK AAN ZEE GistermUl- dag om 2 uur i>ertrok met de Triton I en de Triton II een zestigtal inva liden uit Katwijk en Valkenburg voor een boottocht, aangeboden door de afdeling Katwijk van het Roode Kruis. Met prachtig zomerweer werd een tocht over de Kagerplassen ge maakt. Op de terugreis werd ge meerd bij restaurant Meerrust, waa een broodmaaltijd werd gebruikt. De heer Chr. Verplancke dankte al-' len, die deze tocht mogelijk hadden ge maakt, in het bijzonder de (heren Die penhorst d.ie hun plezierboten belan geloos beschikbaar stelden, en de eige naar van Meerrust die de consumpties eveneens gratis leverde. Als dank wer den hun oorkondes aangeboden. Onder de genodigden waren burge meester en mevrouw Van der Have van Valkenburg en wethouder en me vrouw Van der Plas van Katwijk. Omstreeks 7 uur kwamen de boten in het Prins Hendrikkanaal terug, waar een dertigtal personenauto's wachtte om de tevreden reizigers be langeloos naar huis te brengen. Leden van de Rode-Kruiscolonne en het Wel- farewerk hadden de verzorging van de opvarenden op zich genomen. Afscheid secretaris Ros in Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE, Eén van de oudste Katwijkse verenigingen Ia Draagt elkanders lasten''. Door zee lieden in 1902 opgericht met als doel hulpverlening aan Katwijkse vissers bij ziekte en zo nodig verstrekking van brandstof in koude winters, heeft de vereniging metterdaad haar naam hoog gehouden. Het ledental heeft al tijd geschommeld rond de zeshonderd. Er zijn nog leden zoals oud-schipper B. Dubbelaar. die zich al in het begin bij de vereniging aansloten. Dezer dagen kwam men ten huize van penningmeester-secretaris H. Ros bijeen om een plaatsvervanger voor hem te kiezen. De heer Ros achtte, na bijna 25 jaar. de tijd gekomen om uit zijn functie te treden. Hij heeft met zijn vrouw intrek genomen in het pas geopende bejaardencentrum „Salem". Voorzitter Arie van Duijn dankte de heer Ros hartelijk voor de wijze waar op hij de belangen van de vereniging heeft behartigd. ..Op nauwgezette wij ze hebt u de bezittingen beheerd, er was altijd nog een appeltje voor de dorst over", aldus de voorzitter, die voorts opmerkte dat er reden bestaat zich over het voortbestaan van de ver eniging te bezinnen nu de nieuwe Bij standswet in werking is getreden. In de plaats van de heer Ros werd voorlopig gekozen de heer Arie van der Plas Japanse avoncl in Voorschoten VOORSCHOTEN Japan is een land, dat eerst werd beïnvloed door China en dat daarna veel overnam van het Wes ten. Toch heeft Japan wel degelijk een eigen karakter, dat vooral in de woning bouw tot uitdrukking komt. Aldus me juffrouw W. M. Lunsingh Scheurleer gisteravond in het Cultureel Centrum te Volschoten in het kader van de ten- too■balling Toonschaal '65. De toehoorders, onder wie de wethou der van onderwijs, de heer G. Sohrama. kregen een goede indruk van het Japan van vroeger en nu. Hoewel in een we reldstad als Tokio betonnen flats zijn verrezen, ziet men nog op veel plaatsen in Japan uit hout opgetrokken huizen Hert voordeel van deze huizen is. dat zij beter bestand zijn tegen aardbevingen, één van de vele nadelen is echter, dat zij zeer tochtig zijn en vrijwel onver warmd. Japan is sterk religieus en voert dirt door in tal van handelingen en ge bruiken, zoals de zeer uitgebreide tihee- ceremonie. Hoofddoel bij de tiheecere- monie is de meditatie Het Japanse eten vertoont weinig variatie: driemaal per dag rijst met vis. Daar de rijstvelden alle grond opslokken, heeft Japan geen vee teelt: alle vlees moet worden ingevoerd. Landelijke wedstrijden voor padvinders in Voorschoten VOORSCHOTEN De padvinders van de N.P.V. hebben sedert 1924 hun jaarlijkse patrouillewedstrijden in Om men. Voor B.E.-verkenners, gehandi capte padvinders, was dit niet moge lijk hieraan deel te nemen en daarom heeft de M'Hala Panzi Postgroep-W. 't initiatief genomen een speciale lande lijke wedstrijd te houden voor de ge handicapte jongen^, Een ideaal terrein werd gevonden in Het voormalig Mari ne-Opkomst-Centrum. Op 26 en 27 juni zullen de wedstrijden worden ge houden. IJMUIDEN In de Noord hebben de meeste schepen de koers verlegd naar 59 NB. Daar werd veel makreel aangetroffen. Maar de haring liet weer verstek gaan. evenals de kool- vis- Schelvis werd in ruimere mate gevangen dan op de voorgaande da gen. De tongvisserij benoorden de Wadden verliep naar wens. In de nachtelijke uren kwam men uit drie a vier trekken tot een totaal van 120 tot 150 kilo plus vijf i acht man den andere ris, voornamelijk schol en wijting. De IJM 28 Amsterdam, die volgens de meldingen met 2000 kisten uit de IJslandse wateren aan de dinsdagmarkt zou verschijnen, zal vandaag lossen. Maar het totaal bedraagt slechts 1080 kisten. Daar voor is men 24 dagen van huis ge- Laatste gang Velen hebben dinsdagmiddag de heer A. Molenaar, die vrijdag op 59-jarlge leeftijd in IJmuiden overleed, op zijn laatste gang begeleid. De met bloemen overdekte baar werd op de begraafplaats Westerveld in Driehuis gevolgd door een groot aantal visserij-autoriteiten uit binnen- en buitenland. De heer Molenaar was een var oprichters van de Nederlandse Zeevis- groothandelvereniging. Hij droeg na d€ tweede wereldoorlog veel bij tot de ont wikkeling van de visuitvoer, vooral wat de tong betreft. De heer P. Krab, voor zitter van de Zeevisgroothandelvereni- ging zei, dat de heer Molenaar een stille figuur was, die meer van handelen dan praten hield. Nafhens de uitgebreide vriendenkring sprak de heer W. Doeve- Nieuwe treller Ook Scheveningen heeft nu een hek- treiler. Vanuit IJmuiden maakte de SCH 23 Yke van de rederij Jaczon een ge slaagde technische proefvaart. Het schip zal volgende week woensdag naar de visgronden vertrekken. De Yke. die op de Amsterdamse werf Seymonsbergen werd gebouwd, is 48.25 meter lang, 8.54 meter breed en 3,92 me ter diep. Als hoofdmotor is een 1200 PK Deutz in de machinekamer geplaatst. Voor de opsporings- en navigatie-appa- ratuur heeft men gebruik gemaakt van de nieuwste snufjes op dit gebied. De Yke kan wel vismeel produceren, maar heeft geen diepvriesinstallatie aan boord. Het ruim heeft een capaciteit van 500 kantjes en 2000 kisten. Indien dit nodig is kan de ruimte voor de kantjes wor den vergroot. De Yke komt in de plaats van het gelijknamige schip, dat enige tijd geleden aan een Griekse rederij werd verkocht. Aan de IJmuider marKt verschenen 38 vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 9.930 kisten vis. waarvan 1850 kisten schelvis. 380 kisten radio, 980 kisten wijting, 450 kisten gul en kabeljauw. 620 kisten kleine gul, 5 kisten koolvis. 85 kisten haring, 4000 kisten makreel. 200 kleine kisten ma kreel 30 kisten roodbaars. 650 kisten schol. 50 kisten tarbot. 590 kisten di versen. 2250 stuks stijve kabeljauw en 12.500 kilo tong. Katwijkse kleuter ouder bromfiets KATWIJK AAN ZEE Gistermiddag om half één is de vierjarige Dirkje Geij- teman. Louwestraat 18a. bij het overste ken van het Andreasplein aangereden door een bromfiets. De kleuter liep een wond aan het achterhoofd, een buil op het voorhoofd en een beschadigde lip op. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee Vrijdag: hoog water 1.13 en 13.38; laag water 9.20 en 21.45 uur. KATWIJK Voor Simavl werd bij eengebracht 1934.38. A. G. de Jager, Waarneming de artsen: A. F. BEYDER- WELLEN. tel. 2182. Boulevard 28 en I. J. W. SCHONENBERG, tel. 2336. Voor straat 131 (vanaf 31-5). Tandarts D. J. Mast AFWEZIG TOT 5 JUNI Waarneming plaatselijke tandartsen. J. H. Reijnders, Tandarts Katwijk aan Zee Vrijdag 28 mei geen spreekuur. De prijzen lagen, een enkele uitzon dering daargelaten, een stuk lager. Voor al de schelvis moest aanzienlijke veren laten. Alle soorten moesten er aan ge loven en zakten tot f15. De gul volgde dit slechte voorbeeld en kon in hert gun stigste geval f44 halen. Maar veel va ker werd op minder dan f20 gemijnd. Zeker de helft van de makreelaanvoer belandde bij de vismeelfabriek. Verscheidene treilers Losten na. Deze schepen waren pas laat leeg en toen legde de handel nog minder belangstel ling voor de produkten aan de dag. De kabeljauw moest eveneens terrein prijs geven en, haalde slechts een gemiddelde van f75. Ook de andere grote rondris- soonten kwamen raet ver. Alleen de tong kan zich enigszins handhaven, maar moest over de hele linie toch met een iets lagere notering genoegen nemen. Er was alleen schol 2 en 3 De prijs liep uiteen van f 37 tot f 18. ook al veel lager dus. Veel schelvis en wijting werd niet afgenomen Het werd een prooi van de kattencentrale Vandaag aan de markt. Vandaag verschenen in IJmuiden onder meer aan de markt de SCH 171 Corne lls Vrolijk Fzn met 1105 kisten, de SCH 261 Onderneming I mart 670 kisten, de KW 32 Saikhva Martina met 725 kisten, de IJM 28 Amsterdam met 1080 kisten van IJsland en de IJM 211 met 425 kis- In Scheveningen. In Scheveningen werden aangevoerd 290 kisten schelvis, 60 kisten radio, 120 kisten wijting, 290 kisten gul en kabel jauw. 3500 kisten makreel. 35 kisten schol, 150 kisten divers-en, 300 stuks stijve ka beljauw en 600 kilo tong. ViseriJcommlssU De Noordoost-Atlantische Visserijcom missie heeft haar derde vergadering, dit maal in Moskou, beëindigd. Dertien lan den hadden vertegenwoordigers gezon den: België, Denemarken. West-Duito- land. Frankrijk. Ierland Nederland, Noor wegen, Polen. Rusland, Spanje. Engeland. IJsland en Zweden. Portugal ontbrak op het appèl. De Nederlandse delegatie werd geleid door ir. T J. Tienstra. directeur der visserij van het ministerie van land bouw en visserij. De Commissie besloot voor hert gebied ten zuiden van de 48?te breedtegraad met ingang van 1 januari 1966 voor drie jaar een mimmum-maaswijdte voor de netten van 60 mm vast te stellen, de minimum lengte van heek op 24 cm en die van tong op 21 cm. De Commissie kwam verder overeen de aangesloten toestem ming te geven binnen de grenzen van hun gebied vaartuigen afkomstig uit andere lidstaten te inspecteren- LISSE De villa „Veenenburg"naast café-restaurant De Nachtegaal op de hoek Heereweg-Zwartelaan, wordt een dagverblijf voor geestelijk gehandicapte kinderen. De Stichting Kinderdagverblijf heeft het pand ge kocht en architect H. Hallink te Sassenheim ontwerpt een plan om het voor het doel geschikt te maken. Men hoopt zo spoedig mogelijk de eerste klantjes te kunnen opnemen. Maximaal veertig gehandicapte kinderen zullen hun dagen erin kunnen doorbrengen. Om het contact van de kin deren met hun ouders zo lang mogelijk te bewaren, zullen de kinderen 's nachtsin de weekeinden en vakanties thuis zijn. Mat deze mogelijkheid is een voor de hele bollenstreek belangrijk initiatief genomen. Reeds eerder werd in de streek veel werk verricht door de afdelingen van de prot.-dhr vereniging Philadelphia en de r.k. oudervereniging Het Zorgen kind. doch eerst de nog niet zo lang geleden gevormde Stichting Kinderdag verblijf kon zich een concreet doel stel len de moeilijke taak van de ouders te verlichten en de persoonlijke belangen van het geestelijk gehandicapte kind te behartigen door de opening van een kinderdagverblijf. De gehele dag worden de kinderen door bekwame krachten verzorgd en gadegeslagen en men zal trachten het kind zo te vormen dat het geschikt wordt een plaats in de maatschappij in te ne men, hetzij door middel van b.l.o., hetzij op andere wijze. De stichting zal werk zaam zjjn voor alle gehandicapte kinde ren in de streek zonder onderscheid van geloofsovertuiging van de ouders. In het stichtingsbestuur hebben zitting rector K. Tervoorn (voorzitter, verbon den aan de stichting Sancta Maria te Noordwijkerhout), mejuffrouw H. Moe- Huisvrouwenkoor van Sassenheim zong liederen SASSENHEIM Gisteren is de slui tingsavond van de Vereniging van Huisvrouwen gehouden. De leiding be rustte bij mevrouw Vlaming-Etman. Mevrouw Baronnesse van Knobels- dorff had bericht van verhindering gezonden i.v.m. vakantie. Na de opening zong het koor oJ.v. mevr. Stenz liederen van Purcell. Rossini, Mozart en een compositie van de diri- gente. Het koor dat uit ruim 20 dames bestaat, werd op de piano begeleid door mevr. v.d. Zwart. Verder werd in schetsvorm de ver schillende activiteiten van de vereniging uitgebeeld. Hierbij had mevr. Senf de leiding. Geestig was de gymnastiek met o.a. gemaskerde dames in pyama. Hierbij had de heer Van Meyl de leiding. Bij de „Sassenheimse mode" viel ex centriek werk te bewonderen, zoals een japon van jute van mevr. Van Zonne veld. Bij de „Nachtclub" waren bijzonder aardige vondsten met lichteffecten. Ook veel bijval oogstte de komische éénacter van de toneelclub „de dolle proef', waar. van de regie in handen was van mevr. Jonkheer-Zwetsloot. Sassenheimse wedvlucht SASSENHEIM De postduivenlief- hebbersvereniging De Blauwband hield zaterdag een wedvlucht met oude duiven van Creil (360 km). In concours: 154 duiven. Deze werden gelost te 5 uur 30 min.: aankomst eerste duif 10-35-45. snelheid 1258 meter Der minuut: laatste duif 11-15-28. snelheid 1106 meter per minuut Uitslag: Uitslag: Gebr v. d. Krogt 1 2 3 5 7 12 13 23 33: J. Wowijs 4 6: A. Schrama 8 25: C. Vonk 9 39: L. Slikker veer 10, 17. 38: G. Ammerlaan 11. 32; P. Wolvers 14 19: L. de Ridder 15 27: L. J. Drost 16 21 29 30: C. Schrama 18; A. Ouwerkerk 20: P. Krom 22; H. Spaar garen 24; N. Koelewijn 26; W. v. Hars kamp 28, 34: W. F. Beundermun 31 37; H. J. Krom 35: S. Reewijk 36. Raad Noordwijkerhout NOORDWIJKERHOUT In dc tweede vrije stemming is de heer Nic. II. Hogervorst, sedert 1946 lid van dc gemeenteraad voor de KVP, met 9 van de 15 stemmen gekozen tot wethouder, in de vacature, ontstaan door het overladen van de heer C. Th. de Groot. De overige 6 stemmen gingen □aar de heer Th. A. A. Schaap van de groep Duivenvoorde. De heren Th. A. A. Schaap (fractie Duivenvoorde), Beekman, Th. C. de Jong (kvp) en C. P. J. Timmer (kvp) voerden nog het woord, onder meer om de heer Hogervorst met zijn benoe ming geluk te wensen. Mr. J. F. Beekman (pvda) slaakte de verzuchting, dat hij in de jaren van zijn raadslidmaatschap (2V4 jaar) had gemerkt hoe ingewikkeld de gemeente politiek is. Bij de eerste wethouders verkiezing had hij zich van stemming onthouden, omdat er toen geen overleg was gepleegd. Een overleg als nu had plaats gehad, wilde hij geen overleg noemen al zou hij thans niet blanco stemmen, maar zijn stem geven aan de zijns inziens beste man als wethou der. De kvp-fractievoorzitter, de heer Th. C. de Jong. zag geen reden voor de aanval van de heer Beekman, al was het overleg inderdaad niet ten volle geslaagd. Bij de eerste stemming kireeg de heer Hogervorst 7 stemmen, de heer Schaap 6 stemmen, terwijl op de heer C. P. J. Timmer één stem werd uitgebracht. De vijftiende stem was blanco. Burgerlijke stand van Noordwijkerhout NOORDWIJKERHOUT GEBOREN: Henricus N z v H P Wcijcrs cn E L Zoet: Jeroen M M z v C J Bakker en M E J van Berkel. ONDERTROUWD: F B A M Hooge- woonink en J C H van Kins. GETROUWD: ECG Pompe en M J M van der Ploeg; T J M Lansdaal en G C J M Warmerdam; T P M van Leeu wen en P G Ruigrok; P C T Kortekaas en J M Witteman: S Bouwmeester en M J H Goedmakers. OVERLEDEN: Petrus J M Schoon- derwoerd, 82 jaar. gehuwd met H H Schouten; Johannes W de Reuver, 83 jaar, wednr v M J van Vugt parkeerverbod aan één zijde van de Kerkstraat en voor het verkrijgen van een rentraal-antennesvsteem in de wijk St. Victor. De heer De Haas vroeg namens de bejaarden in het dorp om uitbreiding van de zitplaatsen op de bank bij het witte kerkje. Winkelpanden in plan Victor al te klein NOORDWIJKERHOUT De toch vrij ruime winkelpanden in het Victorplan langs de Kerkstraat zijn in enkele geval len. drie jaar na de opening, al te klein gebleken. Bij zijn textielbedrijf heeft de heer C. Noordermeer hoor het aanne mersbedrijf Gebr. Van der Togt een showruimte van bijna 50 m2 doen bou wen. waarin de afdeling woninginrichting beter tot haar recht kan komen Andere bedrijven volgen hem. Mevrouw J. Noot- dermeer-Van Velzen. de moeder van de jonge bedrijfsleider, opende dinsdagavond het nieuwe bedrijf en de voorzitter van de R. K. middenstandvereniging, de heer F. Groot, wijdde de verbeterde accom modatie met enkele woorden in. De bewoners van het Victorplan zien met welgevallen de verbetering van de koopmogelijkheden. En dit te meer, om dat nog steeds een uitbreiding van de winkels op de zandvlakte naast de vier winkelwoningen langs de Kerkstraat op zich laat wachten. kortte (secretaresse. Heereweg 245, Lisse), de heren C. P. Kleij (vice-voorzitrter, Heereweg 11. Lisse). en W. de Bruin penningmeester. Van der Veldstraat 79. Li99e). mevrouw G. M. Denks-Visser, Hillegom. mevrouw C. J. M. C van der Weijden-de Wert. Noordwijkerhout. en de heren J. H, Clement. L. van Grieken, C. Hogervorst. ir. A H. J. Paardekooper (Lisse). J. baron van Knobelsdorf (Sas senheim) en A. C Penning (Voorhout). De beslissing over het al of niet opne- ien van een kind berust bij het bestuur, dat rekening houdt met de richtlijnen de adviescommissie, waarin zitting hebben mevrouw M. P. W. Binnema- Otto te Voorhout (arts), drs. H. Kuyper te Noordwijk (psycholoog) en mejuffrouw S. Goor te Lisse (maatschappelijk werk ster Het stichtingsbestuur onderhoudt voorts contacten met de heer C. Steketee, geneesheer-directeur van de Dr. mr. W. van den Bergh-stichting te NoordwUk- Binnen, met de Provinciale Sociaal-Psy chiatrische dienst te Den Haag en met andere Instanties. Burgerlijke stand van Sassenheim SASSENHEIM GEBOREN: Francis- cus Th. z v G P J Jonkmam en J W Chr Vervaet. Israëlhove 5; Anna M L, d v P Rozenbroek en Th M v d Voort, Frank Boreelemstr 11; Adrianus M C, z v C P Beijk en M C Has9ing, Crocuasenstr 18; Erika. d v M A M Wolvers en H G Timmerman. Boschlaan 12. ONDERTROUWD^ Franx Hogewoning, 23 j. Zwanend reef 20, Lisse en Neeltje v Diest, 30 j. Hoofdstr 331; Wilhelmus H Allart. 32 j. Raadhuisstr 206. Alphen en Ellen J M Vlaming, 21 j, Willem War- naarlaan 30: Willem A Sluijmer. 27 j, Hein Baderstr 6 en Elisabeth Kerkhof. 24 j te Hillegom. OVERLEDEN: Rinze v d Werff. 38 j, Israëlhove 2; Jannetje Heemskerk-Ni- cola. 40 j, Westerrir 32. Marten Toonder Sr. overleden AMSTERDAM. In een ziekenhuis te Leiden is gisteren op 85-jarige leeftijd overleden de heer Marten Toon der Sr. De heer Toonder is kapitein op de grote vaart geweest en verwierf als auteur bekendheid met zijn levensbe schrijving „Klei en zout water". RIJNSBURG De NIEUWE LEIDSE COURANT vraagt voor haar agentschap Rijnsburg per 1 juli een enkele oudere kinderen Nadere inlichtingen bij de heer J. Heemskerk. Langevaart 15. Rijnsburg, Telef. 4764. Nieuwe Leidse Courant, Steenstraat 37, Leiden. Telef. 01710— 31441. Nieuw kantoor in RIJNSBURG RIJNSBURG De ruime hal van het nieuwe kantoorgebouw van de Algemene Bank Nederland was gistermiddag bij de openingsplechtigheid eigenlijk te klein om alle belangstellenden te herbergen. Met moeite raakte men binnen en eenmaal ergens beland, kwam men niet meer van zijn plaatsje af. Er werden vele vriendelijke woorden gesproken, vooral ook aan het adres van de nu tot directeur gepromoveerde plaatselijke kantoor houder W. J. Sierach, die te Rijnsburg in een kamertje van mevrouw J. de Monyé begonnen, voortaan de beschikking heeft over een schitterend kantoor met een mooie woning erboven. De heer Sierach speelde dus met veel genoegen voor gastheer. Het was een grote dag voor hem. Vele handen kreeg hij te drukken, onder meer van bijna alle Rijnsburgse notabelen en natuurlijk van zijn talrijke zakenrelaties. Een toespraak behoefde hij niet te houden. Daarvoor zorgde in eerste in stantie de heer H. Tjeertk Willink van het kantoor Leiden, die er zijn vreugde over uitsprak, dat het de bank was ge lukt zo'n mooie vestiging in het harr van Rijnsburg te bouwen. Hij had, veel lof voor het doorzettingsvermogen van de heer Sierach en voor architect A. C. Gathier uit Oegstgeest en het Voorecho- te nse aannemingsbedrijf gebroeders Stikvoort Aanwinst Burgemeester B. H. Koomans verricht te de officiële opening. Hij zei dat met veel vreugde te doen, omdat dit nic bankgebouw er eens te meer een bewijs van is, dat het goed gaat in RijnSburg. Het dorpsbeeld ondergaat grote veran deringen en er zijn nog tal van plannen ln de maak (onder meer voor een flat gebouw met restaurant en een beschei den hotelaccommodatie). De ni« bank betekent een aanwinst voor de dorpsgemeenschap, die door handelsgeest en noeste vlijt een welvarend beeld vei Ook de voorzitter van veiling vereniging Flora, de heer G. van Delft, vond het nieuwe bankge bouw een vooruitgang voor Rijns burg, waarbij hij er vooral zijn blijdschap over uitsprak, dat de kredietmogelijkheden voor be ginnende kwekers belangrijk zijn verbeterd. Onderdirecteur CoMee uil Amsterdam vertolkte de gevoelens van de hoofd. NOORDWIJK Onder leiding van de heer K. Passchier vergaderde in de school aan de Nieuwe Zeeweg de vereniging Een school met de Bijbel, te Noordwijk aan Zee. Secretaris ir. A. van der Niet bracht het jaarverslag uit. Hieraan ontlenen wij dat dit jaar in het teken stond van het consoli deren. Er kon een ledenwinst van 14 wor den geboekt. Namens de school werd tot bestuurslid van de Chr. Nijver heidsschool benoemd mevr A. Vaartjes Zantin.ge. penningmeester-administrateur, de heer S. A. van den Oever, gaf een overzicht van de financiële toestand. Hij zag met gematigd optimisme de toekomst tegemoet. De heer J. Barn- hoora rapporteerde namens de kas controlecommissie dat alles in de beste orde bevonden was. Tot nieuw lid van commissie werd gekozen de heer G. van der Niet. In de plaats van de heren B. D. Arenthorst en C. Houwaart, werden ot bestuursleden gekozen de heren Jac. van der Niet en W. van Sprang. De administrateur van de kleuterschool van de vereniging, de heer J. N. Baai- bergen, bracht vervolgens verslag uit. De hoofdleidster mej. A. v. Leeuwen deelde mee, dat de school bloeit en momenteel 75 leeringen telt. Het hoofd van de school, de heer J. Vaartjes bracht verslag uit over het afgelopen jaar. Er werd een tweetai kijkavonden gehouden, die zeer goed bezocht werden. De heer Vaartjes toonde zich verheugd over de mede werking van de gemeente bij het schoolzwemmen en het verkeerson- derwijs. Een voorstel uit de vergadering om de contributie te verhogen tot f 2.50 zal door het bestuur worden overwo gen. Christenvrouwen Noordwijk over voetverzorging NOORDWIJK In het verenigings gebouw vergaderde de afdeling Noord wijk aan Zbe van de Christen Vrou wenbond onder leiding van mevrouw Duindamde Groot. De heer Van Holtz uit Bloemendaal hield een cau serie over voetverzorging volgens de methode Scholl. Vele nuttige wenken werden in deze causerie gegeven. Een groot aantal vragen werd door de heer Van Holtz beantwoord. Vervolgens werd de jaarlijkse reis besproken. Op donderdag 10 juni gaat de tocht naar Den Helder en omge ving, waar de marinebasis wordt be- 's Morgens om zeven uur vertrekt het gezelschap per bus van de chr kleuterschool in de Hoofdstraat. Hoe de duiven uit Voorschoten vlogen VOORSCHOTEN De postduiven vereniging ..De Zwaluw" hield een twee tal wedvluchten. Uitslag wedvlucht; van. af Ternier. afstand 286 km; gelost met z.w. wind. Aankomst eerste postduif 10.14.51. snelheid 1369.10 m.p.m.; Aan komst laatste 10.29.52. snelheid 1271,16 m.p.m. De prijzen voor de eerste 10 wer den als volgt behaald: H H J v Klaveren 1: D Brouwer 2; P J D'Haens 3: Gebr Belt 4-7-8; P N van Wissen 5; D Tuyl 6: C Zwaan 9; J J Heyne 10. Wedvlucht van St. Denis, afstand 386 km., gelost met z.o. wind. Aankomst eer. ste prijsduif 10.46.41, snelheid 1344.56 m.p.m.; aankomst laatste 11.37.39, snel heid 1139.23 m.p.m Prijzen D Brouwer 1-9: A de Graaf 2-6; P N van Wissen 3; H B Brandhof 4-8: D vd Maat 5; Joh Westenbrink 7; J J Heyne 10. directie. Met een zekere nostalgie haalde hij herinneringen op uit zijn jeugd in Rijnsburg. Inhakend op de toekomst plannen van de burgemeester vroeg hij in elk geval de Vliet de Vliet te laten. Waar zouden de Rijnsburgers na kerk tijd anders heen moeten?" En verder: „Natuurlijk hopen wij van deze vestiging zelf financieel ook wat wijzer te worden. Over winstbejag spre ken is met netjes meer tegenwoordig. Laten we het maar op een streven naar rentabiliteit houden Tegen de heer Sierach tenslotte: Jfoe men met de Rijnsburgers moet omgaan, behoef ik u niet te vertellen. Het recept bevat slechts twee woorden: Doe ge woon". Het bankgebouw aan de Oegstgeeeter- weg is uitstekend aangepast aan de plaatselijke situatie. Enerzijds modern en strak van vormgeving heeft architect Gathier anderzijds ervoor kunnen zor gen, dat het kantoor niet bij de omge ving uit de toon valt. Begin vorig jaar zijn de gebroe ders Stikvoort met de bouw begon nen. Het gebouw bevat een grote hal, een kantoorruimte, een kluiskamer, een knipkamer, een directeurskamer, een personeelsruimte, een keuken, een toiletgroep en een fietsenberg plaats. Op de bovenverdieping be vindt zich, zoals gezegd, het woon huis van de directeur. Zomercompetitie van Rijnsburgse schakers RIJNSBERG, Enkele weken te- leden begon de Rijnsburgse schaak club met de zomercompetitie, die een kleine twee maanden zal duren. Van de zeven ronden zijn er reeds twee afgewerkt. In groep I staat M. J. Goudriaan op kop met twee punten uit twee wed strijden. op de voet gevolgd door J. P. Noort en D. Schoneveld. In groep II voert J. Schoneveld de lijst aan. samen met D. van der Vijver. Laatstgenoemde heeft echter een zwaarder programma dan Schoneveld, die favoriet W. Binnendijk verrassend klopte. De uitslagen zijn: eerste ronde groep It M. J. Goudriaan—R. Tij sterman 1—0; J, P. NoortG. Slingerland 10; A. Ra- vensbergen—D. Schoneveld 0—1; groep II: L. J. Goudriaan—C. van Starkenburg 1—0; T. Beekhuis—A. de Mooy O—1; W. SchoneveldD. v. d. Vijver 01; W. Bin nendijkJ. Schoneveld 01; tweede ron de groep I: D. SchoneveldJ. P. Noort ViVz\ A. Ravensbergen—M. J. Goudri aan 01; G. Slingerland—R. Tijsterman 0—1; groep II: J. Schoneveld—L. J. Gou driaan l—O; W. SchoneveldA. de Mooy 1—0; D. v. d. Vijver—T. Beekhuis 1—0; C. van StarkenburgW. Binnendijk 01# Spreekbeurt in Rijnsburg RUNSBURG Vrijdagavond om 8 uur hoopt ds. G. H van Kooten van Huizen in de zaal achter de Chr. Gerei, kerk een spreekbeurt te vervullen voor de Herv. Evangelisatie Morgen tegen Quick Boys (Van onze sportredacteur) NOORDWIJK De liefhebbers van goed voetbal In Katwijk kunnen gerust z|jn. Het voetbalelftal van Spartak Povarszka Bystrica is gister avond Iaat in kémphotel De Lichtboei te Noordwijk aangekomen. De Tsjechen waren tweeëneenhalf uur achter op het reisschema, zodat om ne gen uur gisteravond tal van angstige gezichten te zien waren. Om half twaalf kwamen ze aan en dat ontlokte een geestdriftig applaus, tot onge noegen van de reeds slapende hotelgasten. Het elftal van Spartak voor de wed strijd die morgen vier wordt gespeeld tegen Quick Boys konden we gister avond nog niet te weten komen. De lei ding van het elftal, dat wordt samenge steld uit zestien spelers, wilde eerst even de gevolgen van de tweeduizend kilo meter lange reis afwachten. Het gezel- schap bestaat uit 34 man. De voetballers hebben namelijk hun eigen band mee genomen, die de verschillende wedstrij den muzikaal zal opluisteren. De band gaat gekleed in Tsjechische klederdracht. Spartak Povarszka Bystrica is de sport club die op vele manieren steun ont vangt van de JAWA-motor. en rijwiel- fabrieken. De spelers van Spartak zijn „amateurs", maar werken in de fabriek en krijgen veel vrijheid voor training en beoefening van hun sport. De „fa- brieks"ploeg is naar Nederland geko men op uitnodiging van N V. Durijco te Sassenheim, de Nederlandse vestiging van de JAWA. Verleden jaar heeft een groep van mensen van deze vestiging, ook compleet met een voetbalelftal, een bezoek aan Tsjecho-Slowakije gebracht. De Tsjechen zullen hier wedstrij den spelen tegen het Utrechtse DOS, RCH (Heemstede) en Alkmaar. Op tweede Pinksterdag zullen zij hun va kantietrip in Nederland afsluiten met deelneming aan een voetbal toernooi van de vereniging Noordwijk. Tijdens de rust tfan de wedstrijd in Katwijk laat de Tsjechische ploeg een scooter verloten onder de bezoekers. Een politiefunctionaris zal de trekking ver richten van het nummer dat correspon deert met dat op één van de toegangsbe wijzen. Trainer van de Tsjechische ploeg is de oud-international Gögh, die vijf jaar geleden het Tsjechische elftal nog aan voerde. Spartak telt in zijn gelederen enkele spelers, die meermalen zijn uit gekomen voor vertegenwoordigende elf tallen. De ploeg is dit jaar als tweede ge ëindigd in de tweede liga. Maar ze deinst niet terug voor grote tegenstan ders. van 'wie dit jaar Dukla Praag en Vasas (Hongarijs) de kracht via een nederlaag hebben ondervonden. Behalve voetballen zullen de Tsjechen ook nog flinke strandwandelingen gaan maken, want nog geen hunner had ooit de zee gezien. Ze wilden vannacht al meteen gaan kijken.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 11