Leiden in Holland Festival met een heel aantrekkelijk programma Toneel, poppenspel, beeldenexpositie en Hobe Messe Tijl Uilenspiegel komt op met klokgelui Te kust en te keur en eigw m,^aUn c ht! Vereniging Uitvaartverzorging wil rouweentrum in Leiden Eerste lammerenaanvoer was nog niet groot nieuwe leidse courant ZATERDAG 22 MEI 1965 Zaterdag Geref. Jeugdverband: voetbalwedstrijd (predikanten, ouderlingen, diakenen en jeugd). C.J.V. De Valk (Oude Vest 13): bui tenspel. Afd. Leiden Ned, Chr. Reisver.: naar de Leersumse Plassen en Huize Doorn. Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Candida" Den Haag: Diligentia, 8 uur: Haags instrumentaal jeugdensemble. Den Haag: Nieuwe Kerk. Spui, 8.15 u.: orgelconcert Graham Steed. Zondag Museum Volkenkunde, 3 uur: film „Matjemosh, een Asmat-houtsnijder", toelichting dr. A, A. Gerbrand». Maandag Stadhuis. 2.00 uur: gemeenteraadsver- Lakenhal. 8 uur: invitatieconcert Leids Toonkunstorkest. De Doelen, Rapenburg, 8 uur: amateur fotografen, werkgroep. Schouwburg, 8 uur: Haagsche Comedie met „Ardèle" van Anouilh (abonn.). Oegstgeest: Irene. 8 uur: afd. Christen- voruwenbond. J. Kroon over Die Schöp- lung. Dm Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Candida". Den Haag: Diligentia, 8 uur: kooruit- loering De Kleine Stem. Dinsdag Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouwfonds Xed. Gemeenten. Breestraat 19. 7 tot 8 uur: spreekuur Breestraat 19, 7 tot 9 uur: aanmelding an straatcollecte Rode Kruis. De Doelen, Rapenburg, 10.30 u deelhoudersvergadering Wernink. Kleine zaal Gehoorzaal, 2.30 uur: slot middag afd. Ned Ver. Huisvrouwen. Garenmarkt, 7.45 uur: vertrek K. .-excursie naar Nijmegen. Den Burcht, 8 uur: toneelavond Luctor et Emergo. Schouwburg. 8 uur: Haagsche Comedie met .Ardèle" van Anouilh (abonn.). Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 Ensemble met „Voerman Henschel". Den Haag: Diligentia, 8 uur: recital pianist Denver Oldham. Scheveningen: Kurhaus-paviljoen, 8 u. toneelgroep De Spelewaghe met „De muizenval". Chr. Emigratiecentrale. Woensdag Zoeterwoudseweg 1. 12 uur: aandeel houdersvergadering N.E.M Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 uur Ned. Comedie met „Drie stuivers Opera" Den Haag: openluohtheater Zuiderpark 2 uur: Leids Jeugdtoneel met „Bulletje en Bonestaak bij Rode Veder" Róndcrdag (Hemelvaartsdag) Valkenburg: herdenkingsbijeenkomsten voormalige 4 R, I., aanvang 9 uur. Den Haag: Kon Schouwburg. 2 uur: Haagsche Comedie met „Galante Listen". 8.15 u. Haagsche Comedie met ..Candida" Vrijdag Antoniusclubhuis, 7.30 uur: feestavond E.H.B.O. Academiegebouw, 4 uur: lnaugureh oratie prof. dr. P. Vinke. Gabr. Metzustr. 4. 3 uur. opening werk plaats Sticljting Leidse Werkplaatsen. Den Haag: Kon Schouwburg. 8.15 uur Haagsche Comedie met „Na de zondeval Den Haag: Diligentia. 8.15 uur: Haags Studentencabaret, laatste voorstelling „Opzitten en pootjes geven" Scheveningen: Kurzaal. 8 uur: concert Residentie-Kamerkoor, m.m.v. Rott. Philh Orkest en sopraan. Zaterdag Geref. Jeugdverband: slotavond. Den Haag: Kon. Schouwburg. 3.15 uur. Haagsche Comedie met „Galante Listen" Den Haag: Diligentia. 8 uur: uitvoering balletschool Tanja Vogel Apotheek Geopend: Zuiderapotheek. Lammen- schansweg 7. tel. 23553. ook voor dc apotheek Van Breest Smallenburg Leider dorp. Dc Oegstgeester apotheek is ge opend. De apotheek Voorschoten is zondag en op Hemelvaartsdag gesloten van 8 tot 22 uur. Films Camera (2.30. 7 en 9.15 uur): Seks. moord en thrills in Beverley Hills (18 jaar) Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): De wraak van een veroordeelde (18 jaar» Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): De terug keer van Frankemstein (18 jaax) Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Zorro contra Samson (14 jaar). Studio (2.30. 7 en 915 uur): La a "envers (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Goldfin- ger (18 jaar). Tentoonstellingen ..Een LEIDEN Leiden doet mee aan het Holland Festival met een kooruitvoering, toneel, poppenspel en een beeldententoonstelling. Het toneelstuk (Tijl Uilenspiegel) is speciaal ter gelegenheid van het 78ste lustrum van de Leidse universiteit geschreven door Hugo Claus. Het wordt opgevoerd door het Leids Universitair Toneel Ak koord op het Pieterskerkplein van vrijdag 25 tot en met zondag 27 juni en op woensdag 30 juni 's avonds om half negen. Het poppenspel wordt gespeeld door het Staatspoppentheater van Sergei Obraztsov uit Moskou op dinsdagavond 22 juni om kwart over acht in de schouwburg. Russische poppen van l1/a meter Aan het Russische poppenspel werken 32 personen mee. onder wie acteurs, pop penspelers en musici. Waar nodig zal de verklarende en verbindende tekst in het Nederlands worden gesproken. Het betreft hier allerminst een gewone poppenkastvoorstelling. De poppen zijn anderhalve meter groot cn het grote ge heim van de Obraztsov-groep is haar virtuoze techniek. Welk programma zal worden uitgevoerd, is nog niet bekend. De specialiteit van Sergei Obraztsov (65). oprichter en artistiek leider van de groep, is de satire. Hij weet op sluwe, soms scherpe wiize te SDOtten met saaie waanwijsheid, burgerlijke deftigheid, vulgair zelfrespect, prententieuze ver lakkerij en onechte diepzinnigheid. Televisie Het toneelstuk Tijl Uilenspiegel duurt met de pauze meegerekend dr:e uur zal vermoedelijk door de V'.aamsi Nederlandse televisie worden uitgezon den. De Bezige Bij gaat het verhaal uit geven Op de tribune zullen duizend toe schouwers kunnen plaats nemen Bij het begin van elke voorstelling lui den de Leidse kerkklokken. De man nelijke spelers laten op het ogenblik allemaal hun baard groeien. Er doen gouden verlovingsringen Constant - Love - Anjer - Desiree Juwelier v. d. WATER heeft ze. Haarlemmerstraat 181 Zeer grote keuze. Op het graveren kunt u wachten en zonder kostenverhoging. Altijd voordelig. Eén van de levensgrote poppen uit het theater van de Obraztsov-groep. tachtig spelers en veertig technici De regie is in handen van Annemarie Prins. De rol van Tijl wordt vertolkt door Peter de Reuver, die van Lamme Goedzak door Felix Olthuis. Het bestuur van de Stichting Kunst manifestaties heeft besloten de genoemde voorstellingen in zijn programma op te nemen gezien het uitzonderlijke karakter ervan en de goede naam. die het Leids Universitair Toneel Akkoord on der de inventieve leiding van Annema- Prins met de voorstellingen van Peer Gynt en De getemde Feeks heeft weten te De beeldententoonstelling is van 18 juni tot 6 september in de Hortus Botanicus. Het motto van deze open luchtexpositie zal zijn „Tijdsbeeld '65". Evenals in 1960 is een aantal van de vooraanstaande Nederlandse beeldhouwers uitgenodigd hun wer ken ten toon te stellen in de unieke omgeving van de Hortus. In Oranjerie worden gelijktijdig kleine beelden geëxposeerd. De tentoonstelling geeft een beeld de verschillende stromingen en opvat tingen, die onze beeldhouwers bezighou den. Zij zal dagelijks geopend zijn var 10 tot 21 uur. Laatste kans voor doorlichting LEIDEN Hoewel het bevolkings onderzoek op tuberculose volgens de oorspronkelijke planning al werd be ëindigd, zijn er alsnog twee korte mogelijkheden voor onderzoek bijgc komen. Tijdens het onderzoek van bewo ners van bejaardentehuizen zal nog gelegenheid voor onderzoek worden gegeven aan ieder, die tot heden, door welke omstandigheid ook, niet in staat is geweest, te verschijnen. Ook zij, die, b.v. door recente vesti ging in Leiden, nimmer een oproep kaart hebben ontvangen, kunnen zich nog laten onderzoeken. Het is zelfs niet nodig een oproepkaart mee te brengen. Iedereen kan terecht. En wel: op dinsdag 25 mei van 9 tot 11.30 ir in huize „Rijn en Vliet", Aaltje Noordewierlaan 1, nabij de Churchill laan; op woensdag 26 mei van 9 tot 11.30 uur in huize „Groenhoven", Wit te Rozenstraat 21. met® géén ameritóan- GFF's9e „emelaas® van Pure' „„„rauwer. toch zaï GEMEENTE LEIDEN Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, dat de Gemeentelijke Sociale Dienst op m dag 24 mei a.s. vanaf 10 uur v.m. gesloten zal zijn. LEIDEN De Coöperatieve Vereniging voor Uitvaartverzorging U.A. „Leiden en Omstreken" heeft gisteravond in een der zalen van het Ge reformeerd Jeugdcentrum haar 13de algemene jaarvergadering gehouden. In zijn jaarrede wees voorzitter C. M. Middelkoop onder meer op het feit, dat de vereniging zich ook in het afgelopen boekjaar weer met succes had ingezet voor de nodige dienstbaarheid aan de gemeenschap en wel door zonder enig winstbejag de uitvaartverzorgingen van 82 leden te regelen op een wijze waarvoor vele loftuitingen binnenkwamen. 'Hóèwël 'hët aarotal ledën belangrijk'toe nam, betreurde gprefkér het m hoge mate. dat in Leiden en omstreken nog te wei nig gezinshoofden doordrongen zijn van de doelstelling van de vereniging mede waardoor ten opzidhte van het ledental der uitvaartverenigingen in andere grote steden, de Leidse coöperatieve vereniging nog ver achterblijft. Hierdoor was het al dus spreker, nog n-iet verantwoord, dat de vereniging (hoewel van gemeentewege de grond in principe al werd aangebo den en het schetsplan klaar ligt) overging tot de bouw van een roumcentrum. Hij wekte de leden op. anderen voor d'e ver eniging te winnen opdat 't rouweentrum tooh zal kunnen wonden gebouwd. In het jaarverslag van secretaris C. Ph. F. Zeiler kwam weer tot uitdrukking dat de coöpèra-tieve uitvaartgedachte ook in LeTden e.o. steedis meer- terrein wint. waardoor het ledbntal toenam met 260 en het bedroeg uiltimo 1964 ruim 3700. Het jaarverslag van penningmeester W. G. J. v. d. Linden gaf blijk va goed financieel beheer, waardoor een saldo aan het reserve-fonds vc bouw van genoemd rouwcentruir worden toegevoegd. De bestuursverkiezing veraiep vlot. daar de periodiek aftredende heren Middelkoop. Zeiler en W. F. v. d. Leek (alg. ajd.) bij acclamatie werden herko zen. De aftredende leden van de raad commissarissen, de heren J. Ent er W Monné werden eveneens herbe noemd, terwijl de heer J. J. Stikkelorum tot lid van deze raad werd gekozen als opvolger van wijlen de heer A. F. Wickel Leidse veemarkt LEIDEN Gisteren was er een redelijke aanvoer op vrijwel alle afde lingen. Het aantal runderen was iets kleiner. De varkensmarkt gaf een ruime aanvoer te zien. Wolvee was nog niet groot in aantal. De handelaren tasten de markten af; zq willen eerst kennismaken met het prijsverloop. Het lijkt erop, dat de lammeren iets goedkoper zullen worden dan vorig jaar. Het handelsverloop op alle sectoren, wordt nog sterk beïnvloed door het koude en natte weer. Gebruiksvee: Het handels- en prijsver loop was gisteren stug en duur; de aan was kleiner dan vorige week. Toch het moeilijk zaken doen. voor een deel te wijten aan het feit dat het lage land nog onbruikbaar is door waterover last. Er is wel gras. maar de algemene toestand is niet rooskleurig te noemen. Doch samengevat kan worden vastge steld. dat de melk- en varekoeien nog erg duur zijn en zeker niet lager in prijs dam vorige week. Notering: fokstiertjes 700/850/975, melkkoeien 1075/1350/1550, vare koeien 700/1000/1400. Ook slachtvee was er miinder (dè laatste weken is er op alle markten weinig aanvoer). De vraag is echter ook niet groot. Dë handel verliep stug en duur en de oude prijs kon gemiddeld •el gehandhaafd blijven. Notering: slachtdieren 4.4.30/4.60. vette koeien 3,60 4.40 4,70. Vette kalveren: aanmerkelijk meer aan gevoerd: mede daardoor een wat stroeve handel en iets lagere prijzen. Notering: 3.20/3.50/3,70. Nuchtere kalveren: aanvoer gelijk die van de vorige week, zowel voo slacht als de fok een redelijke handel en ruim prijshoudend. Notering: slacht 1,35/1.50/1,75, fok 1.20 160/190. Varkens: Op de slachtvarkensmarkt heerste een goede stemming. Over het algemeen was er een grotere opmerkelijk duurder, ondanks gang van zaken. Gisteren op de lichte varkens en big- gemmarkt een ruime aanvoer en een goede handel met een prijshoudend ver- loop- Vooral de biggen waren duurder. Notering: lichte varkens 95/100,110. biggen 64 68/74. Wolvee: ruime aanvoer van schapen, iaar nog weinig lammeren. Ook maan- ag waren op Texel zeer weinig lam- teren aangevoerd; mem wil kennelijk ,de „kaït uit de boom, kijken". Toitnu toe zijn d'e prijzen van de lammeren la ger dan vorig jaar. Dit schijnt een re den te zijn de dieren vast té houden. In de wolvee-sector was het handels verloop ongelijk. Vette schapen en vette lammeren kalm, fokschapen goed. zuig- lammeren duur, weidelammeren terug houdend Notering: vette schapen 100 125/135. vette lammeren 105/155/170, zuiglamme- ren 95 110/130, fokschapen 1 lam 150 200, fokschapen 2 lamm. 225/300. wei delammeren 70/100/120. Texelse lamme ren 90/115 125 (vorig jaar tot f140). Kaas-aanvoer: even ruimer; handel flauw. Goudse tot f 2J2. M.iv. volgende week (28 mei a.s.) wordt de kaasmarkt weer in de open lucht op het Kaasmarktterrein gehouden. Holie Messe Bachs Hohe Messe wordt uitgevoerd op dinsdag 29 juni 's avonds om kwart voor acht in de Pieterskerk door het Toonkunstkoor Leiden onder leiding van Iskar Aribo. Medewerking verlenen le den van het Concertgebouworkest en de solisten Nelly van der Spek. sopraan. Aafje Heynis. alt, George Maran, tenor, en David Hollestelle. bas De organist is van Mart Kempers) en de best verzorg de vijftig boeken van 1963 7mei7 Juni) Universiteitsbibliotheek: t.m. 31 mei Leidse drukken van de Officina Planti- Men schrijft ons: AOW-ers, vleesprijzen en haarknippen Met veel bewondering heb ik in uw blad gelezen, dat de rederij Harland f 150 reductie geeft op een rondvaart voor „AOW-ers". De slagers doen dat anders: 1 pond vlees kost f3 en het tweede kan men dan voor de halve prijs krijgen. Wat hebben de AOW-trek- kers daar aan? Er moet me nog wat van het hart: Volgens mij zijn herenkappers ver plicht een tarieflijst in hun winkel te hebben. Dezer dagen moest ik f 1,75 be talen voor knippen en als u weet, dat ik kort en weinig bewerkelijk haar heb. dan begrijpt u wel, dat ik dat aan de hoge kant vind. Leiden D. van Booren. Leliestraat 39. Jubileum bij belastingdienst LEIDEN Op 31 mei aanstaande hoopt mr. J. D. Ph. van Batenburg, hoofdinspecteur-titulair van 's Rijks belastingen. toegevoegd aan het hoofd van de Inspectie der directe belastingen te Leiden, 2e afdeling, te herdenken, dat hij 25 jaar geleden in overheidsdienst trad. NOORDWIJK Fors van postuur en joviaal van karakter is de mandie zeer binnenkort als ambtenaar van de burgerlijke stand voor de 1500ste keer in het Noordwijkse raadhuis een huwe lijk zal voltrekken: rustend bak ker maar nog actief godsdienst onderwijzer E. L. de Witt (69), ridder in de orde van Oranje- Nassau. Vele malen heb ik in de afgelopen weken getracht tele fonisch een afspraak met hem te maken. Iedere keer kwam er van zijn kant weer wat tussen en het had er v'eel van weg, dat hij ge woon niet wilde. Ten slotte heb ik maar gezegd: over een half uurtje ben ik bij u. Wat niet te verwachten was. ge beurde: de vriendelijke gemoede lijkheid zelve deed me open in het vrij grote hoekhuis in de Schoolstraat. In de voorkamer zat zijn vrouw in een invalidenwa gentje. Ook een en al vriendelijk heid. Terwijl beiden hun kruis toch wel te dragen hebben. Of ik m'n verhaaltje alsjeblieft zo bescheiden mogelijk wilde hou den. Dat tekent zulke i Zeer binnenkort, waarschijnlijk al in de komende week, hoopt de Noordwijkse bakker annex godsdienstonderwijzer E. L. de Witt als ambtenaar van de burgerlijke stand voor de 1500ste koer twee mensen in dc echt te verbinden. Hij weet steeds wat bijzonders te maken van zo'n huwelijksvoltrekking. Velen van de drieduizend hij trouwde, kunnen dit beamen. Anderen hadden me al ver teld welk een verdienstelijk ge meenschapsmens de trouwlustige heer De Witt is. Waar haalde u als bakker de tijd vandaan om allemaal te doen wat u hebt ge daan?, informeerde ik. Sinds 1931 raadslid geweest, 12 jaar wethou der, sinds 1922 godsdienstonder wijzer en niet alleen in naam: wat dat betreft weten onder an deren de mensen in de Wieringer- meer wel beter. Ook was hij „heel r}AKKER De Witt, die pas zijn gewicht heeft teruggebracht van 278 tot 200 pond op zich zelf al een prestatie begon te lachen. „Ja, waar haalde ik de tijd vandaan? Dat weet ik zelf ook niet. Vroeger was ik altijd met de weekeinden weg naar Noordholland. Ik vertrok dan za terdag na een hele nacht werken, gaf daar catechisatie en preekte dan nog drie keer 's zondags Nu preek ik nog wel in de Haar lemmermeer bijvoorbeeld en in Katwijk. Maar wat dat trouwen betreft, kijk, dat heeft er eigenlijk wel wat mee te maken, 't Is voor mij niet altijd zo'n moeite, al is het steeds hetzelfde onderwerp. Er zijn altijd wel een paar zinnen, die je iedere keer gebruikt, maar verder tracht ik er wat persoon lijks van te maken. Daarbij komt, dat je hier vrijwel iedereen kent, dus ook dat geeft houvast. Nu was ik afgelopen maandag zelf 42 jaar getrouwd en toen moest ik juist drie paartjes trouwen. Toen kon ik dus inhaken op m'n eigen trouwdag. Vijf kinderen kregen we, vier meisjes en een jongen. Vier zijn er nog in leven en onze zoon, Piet-Hein zal ik maar zeg gen, zit nu in de bakkerij. In 1946 werd ik beëdigd als ambtenaar van de burgerlijke stand. Eerst ivas ik een paar keer invaller maar sinds 1952-1953 ben ik dit regelmatig gaan doen. Mooi werk. We kregen toen ook een toga, een lange parelgrijze met zwart afgezet. Er zijn er in 1952 twee gemaakt, één voor mij en één voor de maat van de burge meester ook meneer Vogelaar past die. Nou ik zo afgeslankt ben, is mijn toga lang zat en ik moet hem wel eens een beetje op houden. Zo'n toga geeft wat decorum aan het trouwen. Ik voor mij vind het kerkelijke huwelijk het voor naamste maar toch blijf ik er al tijd op wijzen, dat het huwelijk burgerlijk wordt voltrokken. Weet u, wat ik altijd zo pret tig vind? Als eerste het getrouw de paar gelukwensen te kunnen aanbieden. Over 't algemeen zijn het jonge mensen en het is zo'n fijn ogenblik in hun leven".

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 3