Zal REM-eiland deze verdwijnen? zomer STOP'N TUGER IN UW TANK I E9 EU gj 3 W-23M£i M\ Berghui uis Zender kost per maand 50.000 onlden nieuwe hobby garantie- bankbiljetten SENATOR SIGAREN lOLANTHE: joyeus slot van driedaags bezoek mm if j Usso)^ Koningin bezoekt zeven gemeenten in het groene hart van Holland ZATERDAG 22 MEI 1965 U kunt kopen in Europa's grootste boekhandel 30.000 boeken onder één dak elf speciale stands over inte ressante onderwerpen immense pocket-supermarkt ontmoet uw favoriete auteurs 'n drukkerij in vol bedrijf morgen laatste dag Steeds meer kunstmatige eilanden DEN HAAG Voor gebruik in de Noordzee worden steeds meer kunst matige eilanden gemaakt. Grote oliemaatschappijen, of combinaties ervan, proberen elkaar de loef af te steken by het speuren naar de pas ontdekte bodemschatten. De „rush" naar olie en gas verplaatste zich langzamerhand naar dieper water, wat zwaardere en vooral duurdere installaties vereist. Bij de ondernemingen, welke bij de exploratie betrokken zijn, heerst grote geheimzinnigheid omtrent de opera tionele plannen. Uit zakelijke ove Kennissen: zij waren op feest Verdachten brandkastkraak V en D. vrijgesproken (Van onze Rotterdamse redactie) ROTTERDAM Na een zitting van vijf uren, die bijna geheel was gewijd aan het onderzoek van vaak uiterst verwarde en tegenstrijdige getuigenverklaringen, heeft de recht bank twee verdachten in de gerucht makende brandkastkraak in een (Vervolg van pagina 1) Wat betreft de visie op overheid, staat en maatschappij bestaan er tussen de a.r. en de socialisten fundamentele ver- ichillen van mening. Maar er zijn ook aken. ten aanzien waarvan de a.r. voor de realisering van hun program meer van de socialisten kunnen verwachten dan bijvoorbeeld van de WD. „Het gaat ons om onze eigen koers en wat wij daarvan jn de praktijk van de politiek kunnen waarmaken. En in die koers vormt naast het eigen gezag van de overheid enerzijds en de particuliere verantwoordelijkheid anderzijds een waar element het opkomen voor de wakkeren in de samenleving, notionaal en internationaal. Wanneer wij in de huidige omstan digheden iéts van onze doelstellingen ip/ilen waarmaken, zullen wij dit moeten doen in bereidheid tot een positieve samenwerking, o.m. met de PvdA". VVD stelde teleur Uit algemeen-politieke en algemeen- democratische overwegingen was dr. Berghuis in de VVD als regeringspart- teleurgesteld. „Men heeft daar ter wijl men samen met drie christelijke partijen in een kabinet zat, er iets door willen drukken wat er niet in zat. Men had moeten weten dat men daardoor een breuk forceerde". „Dat de liberalen het met het Ne derlandse organisatiebestel niet eens zjjn, is uiteraard hun goed recht. Dat zij de innerlijke waarde daarvan niet inzien, betreuren wij. Maar op de in nerlijke kracht daarvan hebben zij zich verkeken". In dit verband nam spr. het op voor de term „zuil", omdat daarin de dragende kracht tot uit drukking komt, die de uit het volks leven opgekomen organisaties op het gebied van de politiek en het sociale, maatschappelijke en culturele terrein hebben. Roolvink Sprekende over het feit. dat de heer Roolvink als fractieleider de heer Smal- lenbroek is opgevolgd, merkte dr Berg huis op. dat er rondom deze opvolging enige spanning is geweest. Nu deze spanning is opgeheven, wilde hij de ver zekering geven, dat partijleiding en fractieleiding ook in het nieuwe perso nele verband zich bewust zijn van hun gezamenlijke christelijke verantwoorde lijkheid t.o.v. het in de toekomst te voe- politieke beleid. Daarbij gaat het zowel om de koers als om de eenheid van de ARP. De koers staat voorop. Zij wordt o.m. gekenmerkt door haar sterke sociale gerichtheid. In zijn vorige conventsrede had dr Berghuis ge sproken van „sociaal-links". Er is veel over gediscussieerd. Daarom lichtte spr. deze uitlating thans als volgt toe: „Ik heb de term niet gebruikt om daarmee de onderscheiding links-rechts in de zin van vooruitstrevend-conservatief ter ver vanging van de onderscheiding niet- en wei-confessionele partijen onder ons in gang te doen vinden. Dat heb ik ook uitdrukkelijk gezegd. Het heeft ook niets met de PvdA maar wel met de inhoud van een christelijke politiek te maken. Ik heb het woord „sociaal-links" voor die keer wel opzettelijk gebruikt en wel om de sterke sociale gerichtheid van onze partij nog eens op een de aandacht trek kende wijze te accentueren en als het ware een ruk aan de bel te doen". Indien de koers is uitgezet, is het evenzeer noodzakelijk voor een politieke partij, dat haar aanhang zich daarom heen in een zo groot mogelijke eensge zindheid groepeert. „Juist op het punt van een fundamentele eenheid rondom een praktisch-politieke koers zal een christelijke partij zich ook tegenover tegenstanders van confessionele partij formatie geloofwaardig moeten maken en echte politiek ten dienste van de aardse samenleving moeten bedrijven". Tenslotte zei de ARP-voorzitter enige zorg te hebben over de organisatie. Tij dens de ledenwerfactie, die sinds het najaar aan de gang is, zijn 3500 nieuwe leden aangemeld door een kleine 300 kiesverenigingen. „Dit zal wel beteke nen. dat circa 700 kiesverenigingen niet of nauwelijks aan deze actie deelnamen. Wij moeten weer op pad, aldus dr Berg- filiaal van Vroom en Dreesmann vo rig jaar oktober vrijgesproken. Hiermede werden de verzoeken van 3e twee verdedigers, die om onmiddel lijke m'vrijheids3tellin>g hadden gevraagd, ingewilligd. Eerder in de middag had de officier van justitie, mr. J D. de Jong. tegen het tweetal drie jaar gevangenisstraf met aftrek gevorderd. Tegen de derde verdachte im het proces eiste de officier vrijspraak, een conclusie die door de reohtbarik werd overgenomen De drie verdachten, de 33-jarige Rot terdamse koopman M. de J., de 42-jarige timmerman J. M. van P. en de 40-jarige handelaar T. E., beiden uit Den Haag, werden op 1 maart door de politie ge arresteerd omdat zij ervan werden ver dacht schuldig te zijn aan de opzienba rende inbraak bij Vroom cn Dreesmann aan de Pleinweg. Hierbij werd uit brandkast ruim f 50.000 ontvreemd. Herkend Als belastende omstandigheid voerde de officier tegen M de J. en J. M van P. aan, dat zij in de bewuste naoht waren herkend door een voorbijganger, die hen "e buurt van het filiaal had zien rondhangen. Opmerkelijk vond hij het ook, dat M. de J. juist na de inbraak over bijzonder veel geld beschikte. De dag na het misdrijf loste hij enkele schulden met ruime toegift af bij een vriendin. De rechercheur ontdekte, dat hij na de inbraak voor ruim duizend gulden aaai taxiritten had uitgegeven. Belastend Zeer belastend achtte de officier het feit, dat M. die J. die blijkens zijn straf blad tot de vakmensen op het gebied de inbraken moet worden gerekend, enige tijd werkzaam was geweest bij Vroom en Dreesmann en uit hoofde van zijn ftmetie goed op de hoogte moest zijn geweest van die situatie. Vriendin De president, mr. A. R. Jolles con centreerde zijn verhoor voornamelijk op de vriendin van M de J.. de 23- jarige buffetjuffrouw Anja S. Zij had bij de rechter-commissaris zeven ver klaringen afgelegd en elke keer was er iets bijgekomen. „De rechtbank wil thans de gehele waarheid horen", zei mr. Jolles. Na de inbraak had zij van M. de J. geld gekregen. Op haar vraag waar het geld vandaan kwam zou M. de J. geantwoord hebben: „Dat gaat je niets aan.'' Haar huisbaas had opgemerkt, dat juist na de inbraak de linnenkast was gesloten, iets dat nooit voorkwam. Het onderzoek tij dens de zitting leverde ndets posi tiefs op. Vrijspraak Dait de rechtbank ten slotte in alle drie gevallen tot vrijspraak concludeerde, is voornamelijk geschied door de verkla ringen van kennissen van de Hagenaar die onder ede verklaarden de laatste M. de J. omstreeks het tijdstip van de inbraak te hebben ontmoet op een feest in Den Haag. Deze feiten gevoegd bij de vaak tegenstrijdige verklaringen van de getuigen a charge, deden de ver dedigers tot het verzoek tot onmiddel lijke in> vrijheidsstelling komen Van industrie naar consument: Per jaar 2 miljoen ton levensmiddelen DEN HAAG De totale hoeveelheid kruidenierswaren die jaarlijks zijn weg vindt van industrie naar consument is ongeveer twee miljoen ton. De distribu tiekosten van dB pakket voor industrie en groothandel gezamenlijk zonder meeberekenlng van de kosten bjj de de tailhandel worden geschat op 250 mil joen gulden. Het aandeel van de loon kosten in dit bedrag is zestig procent of 50 miljoen gulden. Gezien deze bedragem is het niet verklaarbaar dait men zich gezet heeft aan de bestudering van het vraagstuk van een doelmatig intern en extern transport in de groothandel in levens middelen. Drie organisaties, namelijk de federatie van organisaties van groothan delsbedrijven in kruidenierswaren, de stichting „Het merkartikel" en de EVO (algemene verladers, en eigen ver ders organisatie) zijn nu met een geza menlijk rapport gekomen. In dit rapport (..Pallets voor de levens middelenbranche") komt men tot de con- clusie dat zonder „pallets" een econo mische bedrijfsvoering nauwelijks moge lijk is. Een volledig profijt van „pallets" wordt eerst getrokken wanneer het pal let zijn beide functies van transport- opslagmiddel kan vervullen. O (Van onze speciale verslaggever) gingen wil men voor elkaar niet we ten, waar men precies aan bezig is en welke de volgende stappen zullen zijn. Duidelijk is echter dat men het in capaciteitsvergroting zoekt en dat er in ijltempo wordt gewerkt aan het plaatsen van nieuwe platforms. Bjj de bouw van de eilanden is het Amerikaans-Nederlandse constructiebe drijf Brown Root-Heerema nauw be trokken. De Rotterdamsche Droogdok Mij bijvoorbeeld werkt, in opdracht van ge noemde firma, aan niet minder dan drie booreilanden, of althans aan belangrijke onderdelen ervan. Ook Verolme is op het gebied van booreilanden actief, Shell Voor de Koninklijke/Shell Groep zijn twee installaties in aanbouw. Eén ervan is al bijna klaar en zal nog deze zomer voor Shell en Esso in de Noordzee w den ingezet. Aan het eiland wondt Engeland de laatste har.d gelegd, nar lijk bij Smith's Dock in South Bank. M iddlesbo rough De tweede installatie, die door Furness Shipbuilding in het Engelse Billimgham wordt geconstrueerd, is nog maar pas in opdracht gegeven. Het wordt een drij vend booreiland en geldt als de grootste, op de wereld bestaat. De bouw kosten bedTagen zestien miljoen gulden, eens negen miljoen gulden bij komt voor het treffen van de eigenlijke bo orvoorz ieivi ngen Naar verluidt, kan dit zwaar kerde en geballaste gevaarte, het hoogste punt op meer dan tachtig meter boven de zeespiegel ligt. ook onder lechte weersomstandigheden bedrijf blijven (tot windkracht aoht bij golven, die tot acht meter hoog ko- zou in driehonderd meter diep water mee geboord kunnen worden tot zesduizend meter onder de zeebodem. De installatie, die op vier reusachtige drij rust cn die. als model, uitvoerig ii afgetest door het Scheepsbouwkundig Proefstation in Wageningen, zou bij uit stek geschikt zijn voor boorwerkzaam- heden voor de Schotse kust, waar he' water veel dieper is dan op het continen tale plateau, waar Nederland en Duits land de scepter achtduizend ton. De diameter bedraagt liefst 61 meter. Achter de aanvrager schijnt een grote groep Duitse zakenlieden te staan. Vermoed wordt dat de gigant niet voor het boren naar olie bestemd is, maar als recreatiecentrum, com pleet met casino, op zee. Ook zou er een enorm televisie en radiostation op kunnen worden gebouwd. De vraag is overigens, of dit reuzeneiland ooit zijn beslag zal krijgen Door de zware bevestigingsconstructies zou het ding bijna niet te betalen zijn. Geld Sleep Een derde booreiland van de Shell, de Orient Explorer, is van Borneo naar Engeland onderweg. Ook deze installatie krijgt een plaats in de Noordzee en zal, evenals de beide andere, mede namens Esso gaan opereren. Een interessant object is een kunst matig eiland, dat bij Helgoland moet worden geplaatst, en waarop diverse Nederlandse scheepswerven hebben ingeschreven. Het moet de grootste installatie ter wereld worden met platformgewicht van meer dan Doet U mee Spaar de 48 kleur rijke uit 13 landen U treft er een aan in elke doos Senator si garen als garantie voor de fijne kwaliteit! Binnenkort komt er 'n boeiend Senator bankbiljettenspel voor 't hele gezin. Hoe meer biljetten U dan hebt, hoe beter! de Koninklijke Mignot de Block n.v. Door de tewaterlating van de kolossale kraanponton Atlas de vorige week bij de R.D.M, te Rotterdam is de aandaeht weer eens op het werkeloze, doch veel geld kostende REM-eiland voor Noord- wijk gevestigd. Bij Kloos te Kinderdijk wordt thans op het meer dan honderd meter lange vaartuig de zwaarste bok ter wereld geplaaitst Het hefvermogen bedraagt liefst negenhonderd ton. de hijghaalhoogte vijftig meter. In bevoegde kringen neemt men aan dat de Atlas, die in opdracht van Brown Root-Heerema is gebouwd en diie eind volgende maand bedrijfsklaar moet zijn, nog deze zomer aan het verwijderen van het REM-eiland zal beginnen. De poten zullen moeten worden afgezaagd: de zendmast zal moeten worden gedemon teerd. In twee halen ingewijden zeg gen zelfs éér, is het de ponton even tueel mogelijk het platfonm voor de Ne derlandse kust weg te halen. Bij de plaatsing van het REM-eiland. dat. officieel althans, in handen var» een Panamese maatschappij is overgegaan, heeft de firma Brown Root-Heerema eveneens een belangrijke rol gespeeld. Gezegd wordt dat de bezetting en het onderhoud van de het zwijgen opgelegde zender op zo'n vijftigduizend gulden per maand komt, zonder dat er iets aan inkomsten tegenover staat. Gisteravond is de 70-jarige J. Heili gers te Venlo met een straalkachel in aanraking gekomen, waarbij hij in brand raakte. Kort daarna is hij overleden Temperatuur hoger (Van onze weerkundige medewerker.) DE BILT Na enkele dagen met te koud weer en in het binnenland nacht vorst kwam er gisteren al een snelle verbetering waarbij de temperatuur tot 15 a 16 graden steeg. Vandaag en ook zondag zullen de maxima bij 18 tot 20 graaen liggen, zodat mei einde lijk weer wat aangenaam voorjaars weer brengt. Een hog edr uk gebied zorgt daarbij nog voor een zonnetje. In Enge land viel vanmorgen regen door een zwak oceaanfront dat dichterbij komt. Dit kan morgen iets meer bewolking brengen, maar er valt heel weinig of geen neerslag. De temperatuur blijft in ieder geval op een aangenaam niveau. ZON EN MAAN Zondag 23 mei: zon op 4.35, onder 20.39; maan op 2.14, onder 11.26. Maandag 24 meu: Zon op 4.34, onder 20.40: maa nop 2.3?, onder 12.37. Zondag 23 mei: laatste kwartiec HOOGWATER SCIIEVENINGEN 23 mei: 8.16 v.m.; 20.47 n.m. 24 mei: 9 19 v.m 21.53 n.m HET WEER EN EUROPA Rapporten hedenmorgen zeven uur -■2 i" Helsinki h. bw. Stockholm onbew. Oslo zw. bew Kopenhagen onbew Aberdeen h bew. Brussel h. bew. Luxemb onbew Parijs zw bew Wenen Innsbruck Belgrado Madrid Mallorca Lissabon Rijd met nóg meer activiteit, zuinigheid, zekerheid: tank nieuwe Esso Extra 1 Dat kunt u óveral in West-Europa. Sadler's Wells Opera AMSTERDAM Het driedaags bezoek van de Sadler's Wells Opera aan Amsterdam is gisteravond beslo ten met de opvoering van „Iolanthe", een van de befaamde Gilbert en Sul livan operettes. Een joyeuzer slot feest had men zich niet kunnen den ken en de stampvolle Stadsschouw burg daverde meermalen van scha terend lachen en enthousiast applaus bij open doekjes. Wie net programma, dat de Sadler's Wells Opera hier uitgevoerd heelt, uit- weten wij niet. Maar deze onbe- e verdient een groot compliment de keuze: een van de beste heden daagse operas van eigen» boaern, Brit- Peier Grimes, aan Strawinsky's ihe Rakes Progress, geïnspireerd op de typisch Engelse prenten van Hogartn en n het Engels geschreven, tot slot een •oorbeeld van de Engelse operette „Iolanthe". Wij menen, dat in ons land nog nooit een Gilbert en Suihvan ope rette opgevoerd is, of het moest de „Mikaoo zijn. De Duitse en in min dere mate de Frame operetten zijn nier meer bekend. Maar nu is aan deze lacune gevuld dank zij de „Britse »»eek en we kunnen slechts hopen, dat we heel gauw- nog eens een uer- gelijke Engelse produktie te zien urijgen. Want ze was zo ongelooflijk geestig, dat wij (en het gehele pu- oliek) oren en ogen te kort kwamen om de spitse grapjes in de tekst en in de regie allemaal op te nemen. Eigen stijl de zangers wisten er weg mee. Wij noe men dan Eric Shilling als de Lord Kan selier, die zo graag met zijn pupil Phyllis Elizabeth Robson) wil trouwen, zijl. nau- vrienden (Denis Dowling en Stanley Bevan), de herder Strephon (Julian Moyle), die ten slotte zijn Phyllis krijgt dank zij zijn feëen-moedcr Iolathe (Pa tricia Kern) en dan de Feëenkoningin met haar stoet levenslustige dienaressen. En daar werd gezongen en gesprongen, meeslepend en hartveroverend. Alexan der Faris dirigeerde deze voorstelling bekwaam en zeker alweer een vak man en het orkest speelde de melo- diëen uit „grootvaders tijd" dat het een lieve lust had. Wij zijn met de kennismaking van de Sadler's Wells Opera bijzonder ge lukkig geweest en wij hopen, dat dit operagezelschap snel terugkomt. Wel licht zou de nu iewat ongelukkig ver lopen organisatie dan beter geregeld kunnen worden. Dra. H. E. Kokee-van den Berge. EN REIS MET ESSO AUTOKAARTEN Wegwijzers met internationale faam. Rijk aan informaties. In voorraad bij honderden Esso dealers. Ook een speciale gids voor Europa van 62 pagina's I "H a Dit bord betekent óveral: welkom toerist. Wij zijn tot uw dienst! I TOURING j Eja service Volgende week dinsdag: Deze Engelse operettes hebben een geheel cn at eigen stijl: Arthur öuilivan, die in zijn tijd door de deftige muziek liefhebbers meer geëerd wera voor zijn „serieuze muziek" (die nu totaal ver geten is) dan voor zijn „lichte muziek", kwam in aanraking met W. S. Gilbert, een toen vermaard humorist, en zo ont stond de samenwerking tussen hen: unoert leverde de libretti, die hij met allerlei dwaze situaties, met puntige woordspelingen, met spotternij op de politiek van zijn fijd, lardeerde, terwijl Sullivan hierdoor geïnspireerd werd tot lichtvoetige muziek, tot pakkende me lodieën. soms zelfs tot een soort satire op de muzikale „heilige huisjes In „Iolanthe" nu worden de eer biedwaardige tradities van hei Hoger huis, die nog uit de feodale tjjd stómmen, op de hak genomen en deze worden met zo'n directheid be- iacnelijk gemaakt, dat de „peers" uit bij de première in 1««2 neiemaai niet piezieng vonden. En wat regisseur Frank riauser in de huidige voor stelling te zien gaf, was weer een „satire op een satire'. Hij ridiculiseerde op zijn Deurt door de handeling, de personages, allerlei detailleringen net iels te overtrekken: eén buiteling van gekkigheden, óók in de kostuums en decors van Desmond Heeley werd zodoende de geschiedenis van „Iolan the". Soepel en hecht Wat men in de realisatie opnieuw con stateerde, was het ongelooflijk soepele en hechte cnsemblewerk. De stemmen waren goed. soms wat minder goed. maar ze pasten alle bij de figuur en bij el- (Elizabeth Robson) wil trouwen, zijn nau- een bus. Er werd bovenal verstaanbaar gezongen en gesproken (de tekst is hier natuurlijk belangrijk), en hoe het tem po van de coupletten ook genomen werd, (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De zeven gemeen ten in het groene hart van randstad Holland, die Hare Majesteit Ko ningin Juliana de volgende week dinsdag met een bezoek vereert te weten Boskoop, Waddinxveen, Moerkapelle, Benthuizen, Zoeter- meer. Nootdorp en Pijnacker heb ben kosten noch moeiten gespaard om de vorstin een zo feestelijk mo gelijk onthaal te bieden. In de be trekkelijk korte ogenblikken tijd, die de Koningin in elke plaats kan ver blijven, wordt getracht een zo volle dig mogelijk beeld te geven van het wel en wee van de betrokken ge meenten. Een onvermijdelijk gevolg daarvan is, dat het totale program ma er wel wat overladen uitziet. Stuk voor stuk verheugen de ge meenten zich overigens zeer op het vorstelijke bezoek, dat voor de meeste plaatsen een eerste persoonlijke ken nismaking met de Koningin betekent. De langste tijd verblijft de Koningin in Zoetermeer. Zij zal daar met haai gevolg en vele gasten de lunch gebrut- en tevens uitgebreid worden ge ïnformeerd over de drastische uitbrei dingsplannen van dit dorp tot een nieuwe stad van 100.000 inwoners Voorts wacht de Koningin in verschil lende plaatsen prettige verrassingen. Boskoop Dinsdagmorgen om tien H.M. de Koningin In Boskoop. Na te zijn verwelkomd door de burgemeester, de heer G. W. baron van Dedem wordt bezoek gebracht aan dc proeftuin van de boomkwekerij aan de Valkenburgerlaan. Ir. C. Dorsman zal een uiteenzetting geven de betekenis van Boskoop als tecltcentrum. Na afloop hiervan maakt de hoge gaste een boottocht en een rondgang door de gemeente, waarbij het bejaardentehuis „Irene" niet zal worden vergeten. Waddinxveen Vervolgens begeeft het gezelschap zich naar Waddinxveen, waar het om kwart voor elf zal arriveren. Eerst heeft een rondrit door de gemeente plaats. Schoolkinderen zullen een groet brengen. Het accent van dit bezoek ligt op een expositie van plaatselijke in dustrieën. De heren Hk. en Ht. Kemp- kes, beiden directeur van de gelijk namige N.V. worden aan Hare Majes teit voorgesteld. Moerkapelle Om twintig voor twaalf komt de Konin. in met haar gevolg daarna in Moer kapelle aan. Na de begroeting zal eer wandeling door het dorp worden ge maakt. Vertegenwoordigers van de onge- veertig plaatselijke verenigingen verzorgen een défilé bij het raadhuis. Benthuizen In Benthuizen, waar dc Koningin vijf over twaalf arriveert, wordt rondrit gemaakt en een wandeling door het Beelaertspark. Zij wordt daarbij be- geleid door burgemeester I. J. P. Kcijzer, die ook burgemeester van Moerkapelle is. Ook zal de vorstin in Benthuizen het Zoetermeer Op de grens van Zoetermeer zal de Koningin om half een worden verwel komd door burgemeester H. G. I. baron Tuyll van Serooskerken Na een uit gebreide tocht door de gemeente arri veert het gezelschap in de Nutriciafa- briek. Daar zal de lunch worden gebruikt Vervolgens gaat men naar het vereni gingsgebouw ,,'t Trefpunt", waar toelich tingen zullen worden gegeven op het structuurplan door de werkgroep Ontwik keling Zoetermeer. Nootdorp In Nootdorp, waar de Koningin om 4 uur aankomt, wordt een grote demon stratie verzorgd, onder het motto „De ontwikkeling van de drafsport vanaf de 16e eeuw". Het korte programma vermeldt talrijke interessante num- ners van bekende en minder bekende paarden. Pijnacker Het koninklijke bezoek wordt besloten i Pijnacker. Na de verwelkoming door burgemeester J. Vader jr. om kwart voor vijf op het Raadhuisplein maakt de Koningin een tocht door het dorp. School kinderen en bejaarden zullen haar onder weg hulde brengen. Vervolgens zal de Koningin een tableau van de plaatselijke tuinbouw- produkten en bloemen op de westzijde van het Raadhuisplein bezichtigen. Door een erehaag van jeugdige gym nasten en padvinders wandelt de vor stin vervolgens naar het Raadhuis, waar de burgemeester een toespraak zal houden. Aan het einde van het be zoek zal de Koningin vanaf het balkon van het gemeentehuis de hulde van een groot aantal gymnasten in ont vangst nemen. Het spreekt ten slotte vanzelf dat er hard is gewerkt aan de entourage van het feest. Verschillende muziekkorpsen, waar onder het fanfarekorps van de Genie, zul len het geheel in de verschillende plaat sen luister bijzetten. En uiteraard worden de dorpen feestelijk versierd met vlag-

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 11