VS moeten meer begrip opbrengen Bloembollen voor Moskou JANSEN UTILANUS CENT Ben Goerion in de contramine Franse piloten blijven in contact met regering Lessen van geschiedenis zijn Johnson vreemd H-bom binnen bereik van comm. China FELLE KRITIEK OP CONSUMENTENBOND Oppositie in de VAR VRIJDAG 21 MEI 1965 PvdA over internationale conflicten DEN HAAG Het bestuur van de Partij van de Arbeid heeft zidh onder meer beraden over de si tuatie in Zuidoost-Azië. Het partij bestuur sluit zich aan bij de motie- Ruygers over Vietnam, die de Tweede Kamer op 18 mei jongst- leden heeft aanvaard. Het doet dit mede in de overtuiging dat het conflict in Vietnam niet langs mi litaire weg tot een opossing kan worden gebracht. Het wenst daarbij echter tevens uit te spreken dat het opbouwen van een doeltreffend verzet tegen het opdringen de communisme in Zuidoost-Azië in hoge mate wordt belemmerd door het feit dat de sociale revolutie, welke zich thans in dat deel van de wereld voltrekt, op verzet stuit bij de kleine bevoorrechte groepen, die in enkele landen nog het politieke en maatschappelijke leven be heersen. Het partijbestuur is van mening dat het westen en met name de Verenig de Staten, meer begrip zal moeten tonen voor dit omwentelingsproces. Het door president Johnson voorgestel de economische hulpverleningsprogram ma voor Zuidoost-Azië. waaraan de Ne derlandse regering zich bereid heeft verklaard in ruime mate bij te dragen. (Van een medewerker) In Israël vergelijkt men Ade nauer met Ben Goerion. Beider naoorlogse politieke carriëre loopt voor een goeddeel gelijk. Beide mannen weten niet van ophouden. Is Adenauer de architect geweest van West-Duitsland, Ben Goerion is dat in niet mindere mate van Israël. Maar Adenauer werd op den duur gedwongen het schip van staat neer te leggen. Ben Goerion heeft dat besluit zelf genomen. Het is zijn grootste politieke fout geweest. De laatste maanden poogt hij steeds weer deze fout te her stellen. Het resultaat is echter dat hij steeds meer mensen van zich vervreemdt en zelfs het respect dat men hem toedraagt dreigt, te verliezen.. Twee jaar%geleden trad Ben Goe rion, die bijna onafgebroken sinds 1948 premier was, onverwacht af. Hij meende dat hij daardoor sterker kwam te staan. Want hij was afgetre den omdat een deel van zijn ministers openlijk Bonn laakte, dat geen maat regelen nam om de Duitse raketspe cialisten uit Cairo terug te roepen. Ben Goerion was echter van zo een openlijke veroordeling van Bonn niet gediend, omdat hij vreesde dat hier door de wapenleveranties die het gevolg waren van een geheime over eenkomst tussen hem en Adenauer in gevaar zouden komen. Hij trad af en wees tot ieders verrassing zijn slechts tien jaar jongere vriend en geestver want Levi Esjkol aan. Esjkol ver klaarde de politiek van Ben Goerion onveranderd te zullen voortzetten. Tegenvaller Esjkol had niet het gezag van een Ben Goerion zo scheen het. Hij zi spoedig onder de druk bezwijken zou men Ben Goerion (gelijk een keer voordien) verzoeken terug te keren. Het is anders gelopen. Want Esjkol bleek het gezag, dat hij niet bezat langzaam op te bouwen. Hij heeft dat gedaan door alleen met de mond dezelfde politiek van Ben Goerion voort te zetten En dezer dagen heeft juist hij met een enorme prestigewinst zowel in de bin nenlandse politiek met over enige maan den de verkiezingen voor de deur, als 11 de buitenlandse politiek door niet in tt gaan op uitdagingen inzake het Jordaan project van Arabische zijde en door zich niet bloot te geven bij de suggesties van Bourguiba tot het aanknopen van vredes besprekingen met de Arabische landen, de eerste twee jaar van zijn premier schap bekroond met het aanknopen van diplomatieke betrekkingen met Bonn. Dit is voor Ben Goerion. die zich voor deze betrekkingen vrijwel sinds de stichting van de joodse staat in 1948 heeft ingezet uiteraard een hard gelag Esjkol oogst wat nij beeft gezaaid Ben Goerion laat zijn ontstemming duidelijk blijken. Hij doet dat op een wijze die voor een man van 78 jaar wellicht normaal is. maar voor een man met zijn staat van dienst eerder kinderachtig is te noemen. Ben Goerion is aan het vitten en mokken geslagen. Niet alleen op het gebied van de buitenlandse politiek vindt Esjkol Ben Goerion op zijn weg. Op het binnenlands politieke terrein is dat niet minder het geval. Met het oog op de komende parlementsverkiezingen heeft Esjkol tussen zijn socialistische Mapai en de links-socialistische '.chdoet Awoda tot grote ergernis van Ben Goerion een hechte samenwerking -Tzekerd. Dat zou nog te slikken zijn geweest als Esjkol niet tevens een van Ben Goerions ergste vijanden <de door deze op niet al te faire wijze gemuilkorfde en politiek afgemaak te oud-minister van defensie Pinchas La- von) het eerherstel had gegeven waarop deze volgens velen reeds lang recht had. Ben Goerion heeft daarvoor zelfs processen gedreigd, die door Esjkol zijn verboden omdat dan staatsgeheimen zou den worden geschonden. De Mapai stond hierin geheel achter Esjkol Daarom heeft Ben Goerion. -mlangs reeds zijr zetel in het Centrale Comité van d< Mapai opgegeven. Maar zijn woede ont laadt zich de laatste dagen op het hoofd van Levi Esjkol Zo zelfs, dat Ben Goerion in het openbaar zijn afkeuring over het door Esjkol gevoerde beleid uitsprak en daaraan toevoegde dat hij bereid was opnieuw als premier op te treden indien de Mapai dat zou willen. Maar de socialistische partij riep Ben Goerion ter verantwoording Vol woede verliet de grijze staatsman het partijbe stuur door slechts vier sympathisanten gevolgd omdat naar hij opmerkte Esjkol de Mapai had geïnfecteerd. Speelde dit zich nog allemaal af binnen en rondom de socialistische partij, bij de opening van het Nieuw Israël Museum in Jeruzalem gaf Ben Goerion ten overstaan tweeduizend binnen- en buitenlandse genodigden op niet mis te verstane wijze blijk van zijn gevoelens jegens Esjkol. Want terwijl ieder staande de premier ovatie bracht bleef zijn voorganger de armen stram over elkaar zitten. Enige dagen later zou Ben Goerion opnieuw zijn vijandschap laten blijken. Hij accepteerde de uitnodiging voor het bijwonen van de parade ter gelegenheid van Israëls onafhankelijkheidsdag niet. De invloed van Ben Goerion is met de 3g aan het tanen. Het respect dat men hem toedraagt dreigt hij te verliezen. Dat komt zelfs in kleinigheden tot uiting. In Sde Boker, de kibboets waarin ihij zich heeft teruggetrokken en dat begrijpelijk een eer er in stelde hem tot haar leden te kunnen rekenen, is een beslissing geno- die zeer tegen zijn plannen inging. Met Ben Goerion als groot voorstander wenste een protestantse Duitse groep i: Sde Boker een Duits-Israëlisch Vriend schapscentrum te vestigen. Maar hoe Ben Goerion ook pleitte de kibboets sprak zich uit tégen de Duitse vestiging. Intussen hebben de Israëlische minister an huisvesting Joseph Almogi en de onderminister van defensie Shimon Peres beiden aanhangers van Ben Goerion aan premier Esj'kol hun ontslag aangeboden. orige w^ek had de pr dat ministerjs die achter de kritiel gezegd Onderzoek inzake Delgado vordert BADAJOZ De Spaanse rechter van instructie die belast is met het onderzoek naar de moord op de Portugese oppositieleider generaal Humberto Delgado en diens Brazi liaanse secretaresse heeft de receptio nist van het hotel in Badajoz, waar ae generaal en zijn secretaresse de nacht van 12 op 13 februari hadden doorgebracht, in staat van beschuldi ging gesteld. De man zou hebben nagelaten, hun namen in het gasten boek te schrijven. Hoewel de Spaanse autoriteiten het stilzwijgen bewaren over het verloop van het onderzoek is vernomen, dat men de bewegingen van Delgado in de dagen die aan zijn dood voorafgin gen heeft kunnen nagaan. Hij kwam op 11 februari met zijn secretaresse uit Tetuan in Ceuta aan en vertrok nog diezelfde dag naar Algeciras, waar zij de nacht doorbrachten. De volgende dag waren zij per trein naar Badajoz gegaan waar ze hun intrek namen in een hotel. De 13de februari verdwenen ze spoorloos na zich tweemaal naar het station te hebben begeven. Ben Goerion op zijn beleid staan, de regering moesten verlaten. Ben Goerion heeft laten weten dat hij bereid is als lijsttrekker voor de Mapai op te treden voor de in november te houden verkiezingen. Dat zou zijn terug- keer als premier en minister van defen sie betekenen. Een volautomatische kleinbeeldcamera waarmee het fotograferen als-van-zelf gaat, is de Canonet Junior. De camera regelt zelf sluiter en diafragma en u stelt de afstand in op symbolen in de zoeker. Kan het eenvoudi ger en doeltreffender? £^anoriWl~ l üuniorH kan alleen zijn doeleinden bereiken wanneer het mede dient tot ondersteu ning van dit maatschappelijke vernieu wingsproces. feweld bedreigde burgers. De in 1963 oor een militaire staatsgreep verdreven president Juan Bosch was de leider van een democratische, niet-communistische. progressieve volksbeweging, die in 1962 in vrije verkiezingen het vertrouwen van het Dominicaane volk wist te verwer- Daarom dringt het partijbestuur er op aan dat deze volksbeweging in staat wordt gesteld om orde en Tust in het land te herstellen en nieuwe verkiezin gen voor te bereiden. Het partijbestuur spreekt voorts als zijn overtuiging uit dat de thans ontstane conflictsituatie in de Dominicaanse Republiek niet slechts een interne aangelegenheid is van de Organi satie van Amerikaanse Staten, doch te vens een vraagstuk van wereldpolitieke betekenis, vallende onder de competentie van de Verenigde Naties. MOSKOU Een delegatie van het centraal bloetnbollencomité, de fede ratie van de Nederlandse organisaties van bollenkwekers en -handelaren, heeft de stad Moskou 150.000 tulpe- bollen ten geschenke aangeboden. In de herfst zullen ze in het centrum en in de parken van Moskou worden geplant. Nederlandse tulpenvariëteiten als „Bolsjoi theater" en „Yuri Gagarin" zijn volgens Tass al erg populair in de Russische hoofdstad. De 4elegatie be zoekt de Sowjetunie op uitnodiging van het genootschap USSR-Nederland en de hortus botanicus van de akade- mie van wetenschappen in Moskou. Het centraal bloembollencomité, zo vernemen wij van Nederlandse zijde, wil trachten een grotere afzet van bollen op de Russische markt te bereiken. Bij het Russische publiek bestaat inderdaad wel belangstelling, maar toch is het op gang brengen van de handel niet zo eenvoudig. Dat komt ook doordat Rusland een gecon centreerde staatshandel heeft terwijl het Nederlandse aanbod juist nogal verdeeld is. Bombardementsdoelen al bekend PARIJS Anders dan by de Amerikanen zullen de bemannin gen van de met atoombommen uitgeruste Franse bommenwer pers tydens de vluchten naar vij andelijke doelen in contact bly- ven met hun regering, zo kregen journalisten te horen op het hoofdkwartier van de Franse kernstrydmacht te Mont-de Mar- san in Zuidwest-Frankryk. Het begin van vele klachten en kwalen kan verslapte zenuwen zijn Sanatogen geeft ze nieuwe veerkracht Sanatogen Felle aanval van Tass Canon-Camera's objectief bezien beter! IMP. N.V. BORSUMIJ-W WASHINGTON De Ameri kaanse commissie voor atoomener gie heeft gisteren bekendgemaakt dat de tweede Chinese atoombom op 14 mei bovengronds is ontploft, maar dat het niet aan te nemen is dat de bom „met behulp van een raket omhoog is gebracht." De kracht van de bom was iets groter dan van de eerste, ongeveer gelijk aan de bom waarmee Hirosjima werd verwoest. Onlangs verwekte de mededeling dat China beschikt over verrijkt uranium enige opschudding. Men maakt hier uit op dat China beschikt over om vangrijke fabrieken voor scheiding Rassen-clausule in WHO aanvaard GENEVE Voor het eerst in de geschiedenis der internationale orga nisaties kan een politiek van rassen discriminatie leiden tot uitstoting of schorsing van een lid-staat. De alge mene vergadering van de Wereldge zondheidsorganisatie (WHO) heeft namelijk een wijziging van de WHO- slatuten goedgekeurd welke de moge lijkheid schept een staat die een dergelijke politiek volgt, uit te stoten of te schorsen. Het amendement op de statuten, dat door Ivoorkust was ingediend en vooral tegen Zuid-Afrika is gericht wegens de door dit land gevolgde politiek van apartheid, werd met 65 tegen 20 stemmen bij tien onthoudin gen (Latijns-Amerikaanse landen en enige andere staten) aanvaard, d.w.z. met de vereiste meerderheid van tweederden. MOSKOU Het Russische pers bureau Tass heeft gisteren in een scherpe verklaring een persoonlij ke aanval op de Amerikaanse presi dent Johnson gedaan en de be schuldiging geuit dat de lessen van de geschiedenis hem vreemd zijn gebleven. In een omvangrijk commentaar op :n toespraak van de president ter gelegenheid van de 20ste verjaardag van de overwinning op Duitsland zegt Tass. dat Johnson de Amerikaanse politiek van „herleving van het mili tarisme en revanchisme" in de Bonds republiek trachtte te rechtvaardigen. Hij had zich in feite aangesloten bij de eis der Westduitse revanchisten om de Duitse democratische republiek (Oost-Duitsland) te liquideren. Maar de grenzen van de DDR zijn even onaantastbaar als die van de Sowjet unie en alle andere socialistische landen, aldus Tass. De Amerikaanse president had ver der de politiek van de Sowjetunie en haar rol in de bevrijding van Europ; in diskrediet willen brengen en aan spraak gemaakt op een soort voogdij over de Westeuropese landen. Zijn opmerkingen over de betrek kingen van de VS met de landen Azië, Afrika en Latijns-Amerika ren door getrokken van een „geest van gasvormige isotopen, wat duidt op grotere technische kennis dan voordien aannam. Omdat de bom met uranium 235 als „slaghoedje" voor de waterstofbom dienst doet, meent dat de H-bom binnen het bereik van de Chinese mogelijkheden is gekomen, kolonialisme, onderdrukking der vol keren en het verlangen naar wereld heerschappij". Zijn toespraak was vervuld van vijandschap jegens de krachten van het socialisme en de nationale vrijheidsbewegingen en be vestigde dat de politiek van vergro ting der internationale spanning in toenemende mate in Washington de overhand krijgt. De Amerikaanse lei ders moeten echter de volledige ver antwoordelijkheid voor mogelijke consequenties van hun politiek aan vaarden, aldus het persbureau in zijn aanval op het Amerikaanse staats hoofd. Nieuwe Russische vliegtuigen MOSKOU Rusland zal volgend jaar twee nieuwe straalpassagiers- vliegtuigen in gebruik nemen die de motoren aan de achterkant hebben. Dat zullen dan de eerste Russische toestellen worden die de motoren niet in de vleugels hebben. De II.-62 is een intercontinentaal vliegtuig dat enigszins lijkt op de Britse VC-10 en de Tu-134 is een toestel voor de korte afstand dat veel weg heeft van de Amerikaanse DC-9 De beide toestellen zullen ook voor het buitenland te koop zijn. Op de luchtvaarttentoonstelling in Parijs die 11 juni begint, zullen de nieuwe toesnellen te zien zijn. Functionarissen daar vertelden, dat zich aan boord van de bewuste toe stellen twee personen zullen bevinden die weten hoe de atoombom afgewor pen kan worden. Deze moeten op ze kere afstand van het doel nog uit drukkelijke bevestiging van de op dracht vragen van het ondergrondse hoofdkwartier van de regering te Ta- ver ny by Parijs. Verder werd meegedeeld, dat super- sone Mirage-4 bommenwerpers die de Franse atoombom aan boord hebben al dag en nacht in de lucht zijn en dat de toestellen op de grond in nog geen vijf minuten kunnen vertrekken in dien dat nodig zou zijn. Alle handelin gen tijdens de vlucht behalve het op stijgen, landen en het innemen van brandstof in de lucht, kunnen automa tisch worden verricht door de elek tronische uitrusting van de Mirage. Volgens genoemde functionarissen zijn de doelen voor de bommen al vast gesteld. Artsenakkoord in Engeland LONDEN De Britse huisartsen heb ben met het ministerie van volksgezond heid een compromis-overeenkomst be reikt over hun honoraria en werkom standigheden in het raam van de nationa le ziektekostenverzekering. Het akkoord zal op 23 juni aan een stemming onder de artsen worden onderworpen. Dan zal worden uitgemaakt of de 18.000 huisart sen al dan niet hun dreigement ten uitvoer zullen leggen om zich per 1 juli uit de nationale gezondheidsdienst terug te trekken. De minister van volksgezondheid, Ro binson, heeft zich bereid verklaard een organisatie in het leven te roepen, die de artsen moet helpen bij het kopen van nieuwe praktijkruimten. Ook wil het ministerie geld beschikbaar stellen voor iredische en administratieve assistenten. Voorts zijn regelingen getroffen voor een nieuwe wjjze van betalen van de honora ria en voor een beperking van de administratieve rompslomp voor de art- Rusland zal met een sterke ver tegenwoordiging deelnemen aan de grote Parijse luchtvaartten- toonstelling. De Sowjets zullen o.m. hun Ml-10 helicopter de monstreren, het grootste en krachtigste hefschroefvliegtuig ter wereld. Hoe sterk de MI-10 is, laat dit plaatje zien. Met ge mak werd een autobus van de grond gehesen en mee de lucht in gevoerd. Werkterrein in ons land Valsemunters in Italië gepakt MILAAN De Italiaanse politie heeft gisteravond bekendgemaakt dat zij een internationale bende heeft opgerold, die naar schatting honderd duizend pond sterling heeft geïnd op vervalste reizigerschèques en paspoor ten. Op een persconferentie werd be kendgemaakt, dat de bende werkte in Duitsland, Zwitserland, Neder land, Denemarken en andere Euro pese landen en zelfs in Afrika en Japan. Zeven personen zijn gearres teerd, onder wie de leider, een Argen- Rechercheurs die zich vermomd hadden als straatvegers namen deel aan de overval op de werkplaats van de bende in Bologna, waar de chèques en paspoorten werden gedrukt. De jacht werd vorige maand geopend nadat een vrouw was gearresteerd die vijftien paspoorten in bezit had. Scheuring in Canada WINNIPEG De voorganger van de Canadian Reformed Church van Winni peg. rev. C. de Haan die gelijk wij berichten geschorst is, omdat hij weiger de de belijdenis der kerk naar het Dordtse formulier voor de classis te ondertekenen, heeft met een diaken een Acte van Voortzetting aan de leden van de gemeente voorgelegd, waarmee de ondertekenaars het schorsingsbesluit ver werpen als strijdig met Gods Woord, de belijdenis en de kerkorde. Een deel van de gemeente heeft deze acte mede ondertekend, waarmee een scheur is getrokken in de kerk van Winnipeg. De kerk van Winnipeg (een vrijgemaakte emigrantenkerk) telt 240 zielen. Zeg het met... en... bestel tijdig! modem en modieus ondergoed is van een naam om te dragen! Voorzitter Chr. Middenstanders: (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Tijden Jjti eea doafce I De 34 jarige Zuidafri- kaanse neger Willie Thwani uit Randfontein heeft om een wedden schap te winnen in veer tig minuten tijds 48 hard gekookte eieren opgege ten. Na zijn prestatie klaagde Willie over een lichte buikpijn. Hiermee zou Thwani het oude wereldrecord van de Belg Georg Grogniet (44 eieren in 30 minuten) hebben gebroken. I De 63-jarige voormali ge stuntman Frank Gu shing lag elf april j.l. samen met zijn 20 jarige zoon rustig op een vlot te slapen in de buurt van een Amerikaanse basis op de Philippijnen. Toen vader en zoon wakker werden, had een storm het vlot losgeslagen en was de kust reeds lang uit het gezicht verdwe nen. Zij dobberden 37 dagen rond en hielden zich in leven door dolfij nen te vangen en regen water te drinken. Cu- shing sr. maakte een speer voor de visvangst. Hij bepaalde de koers van het vlot door zich op zon en sterren te richten. I Ahla, de vermaarde bavianen - geitenhoedster, i s getrouwd. Het dier was twee maander weg en men nam aan, dat zij ten offer was gevallen aan luipaarden, wilde honden of andere bavia nen. Een dezer dagen dook zij echter plotseling weer op bij het huis var. haar bazin, mevrouw Hedwig Aston uit het Zuidafrikaanse plaatsje Okahandja. Ahla hielp zichzelf aan een schaal melk en ging toen weer naar haar echtgenoo* en de hun vergezellende ba vianen-kudde. De ba viaan hoedde een kudde van tachtig geiten. Elke morgen bracht zij ze naar hun weiden en 's avonds bracht zij ze vei lig terug. Met de kreet „Ho-ho-ho" haalde ze afgedwaalde dieren op. Pasgeborenen zocht ze op en droeg ze naar Waarschijnlijk heeft een lekkerbek, die van kikkerbilletjes houdt, de kansen van Zuid-Afrika in de Internationale Springolympiade voor Kikkers lelijk bedorven. Een ploeg van drie bui tengewoon goede sprin gers is op een Zuidafri kaans vliegveld ont voerd. Men had moeite plaatsvervangers te vin den. Het is op het ogen blik winter in Zuid-Afri ka en de kikkers houden hun winterslaap. Maar uiteindelijk zijn toch drie springers gevonden, die op het ogenblik wor den getraind. dc jaarvergadering van de vereniging van de Christelijke Middenstand te Rotterdam, heeft de landelijke voorzitter, de heer H. de Mooj te jRynsburg, felle kritiek uitgeoefend Jop de Consumentenbond. Hy noem de de organisatie een kleurloze groep, die nog niets heeft gepres seerd en alleen maar ellende heeft veroorzaakt. De bond. aldus de jheer De Mooy, let uitsluitend op [het beperkte belang van de con- sument en verliest daarbij het al gemeen belang uit het oog. Hij deelde de mening van het bedrijfs leven. dat de bond onverantwoordelijk werkt en onjuiste conclusies trekt. ..Bovendien schijnt de Consumenten bond zich met allerlei, zaken te moeten bemoeien, die een allesbehalve gemakke lijk te overziene achtergrond hebben," zo meende hij. Hij dacht in dit verband aan de Winkelsluitingswet en de Vestigings wet. Onder het motto „je moet altijd maar klaar staan voor de consument" vindt de bond de winkelsluitingswet overbodig. Hij herinnerde verder aan de mislukte actie van de kopersstaking, die de Bond gevoerd had ten tijde van de opheffing van de verticale prijsbinding raad, waarin overheid, bedrijfsleven, consument en vakcentrales zouden zijn vertegenwoordigd, kennelijk heb ben verlaten. Dat ondernemer en consument tegen over elkaar zijn komen te staan, vindt naar de mening van de heer De Mooy zijn oorzaak in een vertrouwenscrisis. De winkelier was vroeger de adviseur van het publiek en bekleedde als vaste leverancier een vertrouwenspositie. Het komt tegenwoordig echter niet veel meer voor. dat de klant zijn leverancier kiest voor het leven: hij is alleen nog maar uit op koopjes. De belangen van de consument en de ondernemer behoeven niet tegenstrijdig aan elkaar te zijn, vond de heer De Mooy. .,Het is een natuurlijke zaak, dat de ondernemer dan pas zijn zaak goed A-a** -i- ui i de belangen KAIRO President Nasser zelf heeft gewag gemaakt van een klandes- tiene „reactionaire oppositie", die goed georganiseerd zou zijn (be ter dan zijn eigen Arabische socialis tische unie) en die op weg is een gedeelte van de werkende massa onder haar invloed te krijgen. Dat de vakbonden op het ogenblik Nasser zei dit in een lange rede tot aansluiting overwegen met de Consu iet parlement. De president verweet, mentenbond achtte hij een zeer ern de socialistische unie gebrek aan stige zaak. De vakbond is immers organisatie. Overigens is hij een ver nauw betrokken bij het bedrijfsleven, woed tegenstander van het toelaten Hij betreurde het. dat de vakbonden (van twee partijen, „zolang de reactio- de door minister Andriessen geopper- jnaire krachten nog op de loer liggen de gedachte aan een consumenten- 'om beide partijen te verslinden".

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 7