NLC - 20 jaar geleden „Bus- en taxichauffeurs rijden vaak te hard" Tc kust en t te keur Weg langs Vredeskerk Jong en Jolig op tournee" in het Leidse Antoniusclubhuis Echtpaar aan Herenstraat zestig jaar getrouwd ..Fluks" bouwt clubhuis MEtTWE LEIDSE COURANT DINSDAG 18 MEI 1965 o: u hielden Dinsdag Wijkgebouw Oude Vest 13, 8 uur: ge- ^rekskring „De Schakel", ds. C. A. vai 3»rten te Bodegraven over ,,Wat is ge nformeerde prediking?" Stadhuis. 7 tot 8 uur: Bouwfonds Ned. Gemeenten. Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Cbr. Emigratiecentrale. Station Leiden. 7.15 u. voorm.: afd. Lei- Jen Ned. Chr. Reisver., dagtocht naar Brabant (6.45 u. vertrek uit Noordwijk. I u. uit Rijnsburg). Antonius-clubhuis, 8 uur: Jong en Jolig ep Tournee. Kantine C. en L„ Derde Binnenvestgr. i.: ruilbeurs Philatelies. Old Dutch. Eerste Binnenvestgracht r: afd. Leiden Ned. Ver. ex-pol jevangenen uit de Bezettingstijd, bingo- ipel. Zaal Petrakerk. Surinamestraat. 8 uur. ifd Noord Christen-vrouwenbond, pre- lidentsverkiezing. de heer J. Eggink te Den Haag over kinderen in aohtergeble- gebieden. met lichtbeelden. Den Haag: Kon. Schouwburg, 7.30 uur- Nieuw Rott. Toneel met ..Rouw past Elektra". Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: Zuidh. Orkest, met Theo Olof, viool Woensdag Middelstegracht 91, 9—12 en 2—4 30 u.: doorlichting. Kerk Herengracht, 8 uur: zanguitvoe- Schouwburg, 8 uur: K. en O.-toneel. N'ed. Comedie met „Histroire de rire". Gereformeerd jeugdhuis, Breestraat 19. 19 tot 22 uur: ruilbeurs postzegelverza- nelaarevereniging Samen Sterk. Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 uur: N'ed. Comedie met „Drie stuivers Opera". Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: Colle- lium Musicum Judaicum. Joodse muziek. Den Haag: Triumfatorkerk, Laan van N.O.I., 3.30 en 8 uur: Evangelische Ma- •lën Schwestern, opvoering van het ver- I tondigingsspel ..De tijd is voorbij". Den Haag: Houtrustkerk. Beeklaan. '.15 uur: orgelconcert Aart Smink. met Iris Verhoog, bas. Den Haag: Openl. theater Zuiderpark. faur: Martin Vinjee's jeugdamusement Kt „De vlegeljaren van Dik Trom". Donderdag Klein Auditorium, Rapenburg 73. 8 uur: herdenking Albert Verwey. hoog leraar Ned. letterkunde te Leiden van 1924—1935 t.g.v. 100ste geboortedag, prof dr. K. Heerema en pro. dr. P- Minderaa Breestraat 19. 8 uur: spreekbeurt ds. J A. Smink van Den Haag. Middelstegracht 91. 9—12 en 2—4-30 u.: doorlichting. Beestenmarkt: politie-muziekfest-.val. Heempark Maredijk. 7.30 uur nam.' ex cursie afd. Leiden Kon. Ned. Natuurhist Schouwburg. 8 uur: herdenkingsbij eenkomst t.g.v. 20-jarig bestaan van K i O., prof. dr. C. W Mönnich over cul turele en geestelijke veranderingen die i de wereldoorlog hebben voorge- ïa de pauze cabaretgezelschap Pe pijn o.l.v. Paul van Vliet. Na afloop ont vangst in De Lakenhal Bovenzaal Bevrijdingskerk. 8 uur: afd Zuid-West Christen-vrouwenbond, ds. H Roest uit Soest over „De broederschap van Taizé", met dia's. Maranathakei k, 8 uur: Hervormde jeugdraad, avond voor alle medewerkers, vertoning van Japanse cinemascoopfilm „He* naakte eiland" Filmzaal Academiegebouw. 8 uur: fo rumavond Stichting Polemologische Bi- biblitheek over „Ontwapening, wat kom' Vrijdag Middelstegracht 91. 2—4.30 en 7—9.30 u.: doorlichting. Breestraat 19. 8 uur: Ver. voor uit vaartverzorging Leiden en Omstreken, jaarvergadering. Zaal Koningskerk (Noord). 7.30 uur: ruilbeurs voor verzamelaars Schouwburg, 8 uur: K en O.-toneel. Ned. Comedie met ..Histoire de rire" Wijkgebouw Rehoboth. Rapenburg 10. 8 uur: afd. Centrum Cristenvrouwenbond ledenvergadering met o.m. verkiezing nieuwe presidente. Den Haag: Diligentia. 8 uur: cabaret Fons Jansen, „De lachende Kerk" Zaterdag Gehoorzaal. 2.30 uur- K. en O.-feest voor invaliden, t.g.v 20-jarig bestaan Geref. Jeugdverband: voetbalwedstrijd (predikanten, ouderlingen diakenen en jeugd). C.J.V. De Valk (Oude Vest 13): bui tenspel. Afd. Leiden Ned. Chr Reisver.: naar de Leersumse Plassen en Huize Doorn. Jan van Houtkade. 7.30 uur voorm.: Oud-Leiden, vertrek voor excursie naar Zaltbommel Sportcomplex Montgomerystr&at. 10 uur voorm.: bedrijfs-korfbaltoernooi oir zilveren Wisselwals Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 Haagsche Comedie met .Candida" Den Haag: Diligentia. 8 uur: Haags instrumentaal jeugdensemble Den Haag: Nieuwe Kerk. Spui, 8.15 u. orgelconcert Graham Steed Apotheek Apotheek Herdingh en Blanken, HO' ge woerd 171, tel. 20502 (ook voor de apo theek Leiderdorp) apotheek Oegstgeest en apotheek Voorschoten (de laatste be halve op zondag 16 mei van 8 tot 22 uur) Films Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): Bonjour tristcsse (18 jaar) Lido (2.30. 7 en 9.15 uur): De onver- woestbare Molly (alle leeftijden) Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Het bezoek (U jaar) Voor de Leidse kantonrechter LEIDEN In de lange reeks van zaken, die alle betrekking hadden op min of meer ernstige verkeersovertredingen, waren er ook gisteren a enkele, die bijzonder op de voorgrond traden vanwege de ernst van feit en de gevolgen, die eruit voortvloeiden. Zo stond voor de kantonrech ter, mr. R. de Bruyn, een 36-jarige aannemer uit Leiden terecht, omdat deze op de Voorschotenseweg met zijn auto pardoes tegen een voor hem rijdende bakfiets was gereden. De berijder ervan werd, alvorens hij de weg werd opgeslingerd, enkele meters door de auto meegesleurd en der mate ernstig gewond, dat hij ruim 6 weken moest worden verpleegd. De officier merkte m zijn requisi toir voorts nog op: „Bus- en taxichauf feurs rijden maar al te vaak veel te hard". Dat verdachte bij een sneeuw jacht met een snelheid van 40 km/u het betrokken kruispunt was opgere den. vond hij een dermate zware over treding, dat hij een boete van f 75 subs 15 dagen eiste. „Ik wil d i timaal uw rijbevoegdheid nog niet in het geding brengen maar zal dit bij een volgende soortgelijke overtreding zeker doen", waarschuwde hij verdachte. Nadat verdachte om uiterste cle mentie had verzocht. Met de kanton rechter het ditmaal nog bij f 40 subs. kon als enig excuus aanvoeren: „Ik keek naar een bouw werk, dat langs de weg stond en lette dus heel even niet op". In een zeer scherp requisitoir, he kelde de officier, mr. H. J. F. ZarJd- huis, verdachtes nonchalance, die nu voor het slachtoffer nog betrekkelijk „gunstige gevolgen" had, doch even goed diens dood had kunnen veroor zaken. „Met een snelheid: van 80 km/u naar een bouwwerk te kijken in plaats van op de weg te letten, is toch wei het toppunt van nonchalance", wees hij verdachte de les. Hij vond een en ander dermate ernstig, dat hij zowel een geldboete van f 150 subs 30 dagen als voorwaar delijke intrekking van verdachtes rij bevoegdheid voor de tijd van drie maanden met een proeftijd van 2 jaar eiste. De "kantonrechter was het in elk opzicht met de mening van de officier :ns en vonniste dan ook conform. Gek gaspedaal „Ik had hem dezelfde dag voor f 400 gekocht en wel met de bedoeling er een en ander aan op te knappen. Ik wist echt niet. dat er zoveel aan man keerde", aldus voerde een 27-jarige orgeldraaier uit Leiden tot zijn ver dediging aan. Hij moest zich verant woorden. omdat de rweedehands be stelwagen, waarmede hij op de Boom- markt de aandacht van de politie trok, bij nader onderzoek rij technisch der mate slecht was. dat het voertuig een groot gevaar op de weg inhield. Tot de voornaamste gebreken behoorden: een stuurspeling van ruim 60 graden, to taal versleten banden, een defect elek trisch circuit en een defecte gasrege- iing. waardoor de snelheid vrijwel niet onder controle van de bestuurder stond. „Als u het gaspedaal los liet, bestond er volgens de politiedeskun dige steeds de kans dat de motor inog meer i.p.v. minder gas kreeg, met alle eventuele gevolgen van dien, zei de kan-tonrechter tot verdachte Gezien de ernst van het feit, eiste de officier in totaal f 200 boete subs. 40 dagen. Verdachte vond de geëiste boete rij kelijk hoog. temeer, daar hij voor het vehikel maar f 130 aan sloopwaarde had ontvangen. Gezien de financiële strop, die ver dachte al had geleden, vonniste de kantonrechter met in totaal f subs. 20 dagen. Foutief gepasseerd ,Toen ik die auto wilde inhalen, ging hij onverwachts rijden en ik moest dus naar links uitwijken om een botsing te voorkomen". Aldus de lezing van een 27-jarige machinist uit Leiden, die iai- de avond van de 28e februari jl. met zijn auto op de Haarlemmertrek- vaart bij het voorbijrijden van een stilstaande au-to od het linkerwegge deelte was gekomen en daar tegen een tegenligger was gereden. Zijn lezing sorteerde bij de magistraten geen effect daar niet minder dan 4 getui gen hadden verklaard, dat de inge- Sneeuwjacht Een 36-jarige buschauffeur uit Den Haag stor.d voor de balie omdat hy op 2 maart jl. met een door hem bestuurde bus op het kruis punt Haarlemmerstraat-Vrouwen- kerkkoorsteeg geen voorrang had ver leend aan een van rechts komende bestelwagen, hetgeen een fikse bot sing tot gevolg'had. „Het sneeuwde en vooral bij het kruispunt was het zicht bijzonder slecht', verklaarde de chauffeur. ..U reed circa 40 km/u en dat was gezien de omstandigheden en plaatse- fijke situatie dus vee! te hard", wees de kantonrechter hem terecht. Rex (2.30. 7.15 en 915 uur): Sandokan (14 jaar) Studio <2.30. 7 en 9.15 uur): De gele Rolls Royce (14 jaar) Trianon (2.30. 7 en 9.15 uur): Goldfin- ger (18 jaar) Tentoonstellingen De Lakennai: tentoonstelling ..Een boek wordt gemaakt' (typografisch werk vaD Marl Kempers) en de best verzorg de vijftig boeken van 1963 <7mei7 juni) Universiteitsbibliotheek: t.m. 31 mei Leidse drukken van de Offioina Plan tri - Advertentie) Zoekt U Gouden armband of collier voor 70.- en f 100.- of f 300.- en f 800.-. JUWELIER v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 heeft ze Grote keuze in alle prijzen ALTIJD VOORDELIG haalde auto absoluut niet had gereden. Zij waren bovendien unaniem van oordeel, dat verdachte nogal roekeloos had gemanoeuvreerd. Dit laatste onderstreepte de officier vandaar dat hij tot een eis van f 50 boete subs. 10 dagen kwam De kantonrechter vond dat het wel of niet rjjden van de betrokken au-to aan het feit niets afdeed. „U had in ieder geval achter die auto moeten blijven toen u die tegenligger zag naderen", luidde zijn conclusie waarna hij conform de eis vonniste. LEIDEN Met het oog op de vol tooiing van de Vredeskerk bij de Sit- terbrug moet op korte termijn ten oosten van de kerk een verbinding tot stand worden gebracht tussen de Burggravenlaan en de Van Vollenho- venkade. Deze weg zal later worden doorgetrokken als uitvalsweg naar het ten zuiden van het Rijn- en Schie- kanaal gelegen gebied. Voorlopig wil len B en W volstaan met een weg van zes meter breed. De kosten zijn f 62.000. EHBO-examens in Leiden LEIDEN De afgelopen wlntercursns tot opleiding voor het Eenheldsdiploma- EHBO, die werd gegeven onder auspiciën van de eerste Leidse EHBO-Brigade en die onder leiding stond van de docent dokter J. D. K. Munting, heeft een zeer succesvol verloop gehad. Voor het exa men. dat thans werd afgenomen door dokter W. G. Zelverder uit Leldschen- dam. slaagden 30 van de In totaal 33 kandidaten. De resultaten van de overige drie waren van dien aard. dat z(j bin nenkort herexamen mogen doen. Geslaagd zijn de dames: M. Zwart-Wis- sinik. M. v. d Zwan-Boon. J. C Righart- van Gelder. A. W. Noorduin-Mulder, A. M. Hoefsloot-Kerkhoven. B. Labordus, J. F van Amsterdam. M. Steenbergen. C. Janssen, I. den Hollander. A. Giesbert, A Janssen, P. v d. Berg, J. Scgaar, J. Stephanus en de heren: H. van Maanen. J Verlint. M Varkevisser. J. Schipper. J Th. Casftricum. P L. van Velzen. K J de Beet. W. Caspers, G. C. Ulje, P F. Sloot, M- Rozier. N. Kooimans. F. Schouten sr., F Schouten jr. en H. Dijk stra. De Comm. Mil. Gezag deelt mede, dat vanaf heden het verblijf in de open lucht van tot 4 uur is verboden. Gisteravond is in Leiden de beviijdingstaptoc gehouden. Tal van vereenigingen en organisaties liepen met vlaggen en vaandels mede. De kop werd gevormd door het personeel van de Ned. Spoorwegen en de N.Z.H. die een spandoek meedroegen met het opschrift „De Spoor wegstaking is goed verloopen, wij zijn dè moffen misgeloopen". Op het Stadhuis heeft het bestuur der 3-Oct.-vereeniging zijn opwachting ge maakt bij het gemeentebestuur.waarbij de burgemeester en de heer Van der Laan, voorzitter van de vereeniging, het woord voerden. Gisteravond werd in de Stadsgehoorzaal het eerste der bevrijdings feesten gehouden welke door Ned. Volksherstel voor de Leidsche jeugd van 15 tot 25 jaar worden georganiseerd. Truman en Churchill hebben de wenselijkheid uitgesproken van een ontmoeting met Stalin. „Wij zullen de Duitschers zelf de mijnen laten opruimen die zij hier hebben neergelegd", verklaarde een hooggeplaatste Britsche offi cier. ,,Het is nergens voor noodig dat wij voor dit werk het leven van onze eigen mannen in de waagschaal stellen". Duitschlands westgrens is gesloten om ontvluchting van oorlogs misdadigers te beletten. B. en W. van Leiden hebben gisteren voor de eerste maal na de bevrijding vergaderd. Van de vroegere wethouders waren aanwezig de heeren M. G. Verweij en Jac. Wilbrink, die met burgemeester mr. A. van de Sande Bakhuyzen thans het bestuur der gemeente vormen. De Comm. van Politie maakt bekend dat bij zijn administratie nog berusten een aantal radiotoestellen, welke over de jaren 1943, 1944 en 1945 in beslag genomen werden door Politie, Landwacht of S.D Voor mogelijke teruggave kan men een formulier bij deze afdeling afhalen. Ter overname aangeboden: een prima schuilkelder. Voor velerlei EEN kille dag als vandaag mag dit tafereel dan even aan het oog hebben onttrokken, een feit is dat de wateren rond Leiden weer druk zijn bevolkt. Dat geldt zowel voor de meren zelf als voor de stromen die er heen leiden. Op tal van plaat sen zijn de voorzieningen voor de in onze streek intensief beoe fende watersport gemoderni seerd en uitgebreid. Deze foto toont een Rijn-gezicht ter hoogte van de Oudshoomse kerk in Alphen aan den Rijn. Maar de stemming kwam LEIDEN Onder de titel „Jong en Jolig op tournee" bracht Sempre Avanti zijn muzikanten en zangers op het toneel van het Anthoniusólub- huis. Deze keer was het beschikbare zaalvolume dus een heel stuk beschei dener dan anders. Koos Kukler, die het geheel weer had ontworpen, ver telde, dat men het nu eens intiemer had willen doen. ders verklede solisten en wat vrolijk beweeg nu en dan. was er bijna geen show bij. Maar één keer kwam Brug man als kermisexploitant met een zwerm gekleurde ballons de zaal in en liet ze overal heen vliegen en ont ploffen. Ondertussen speelde en zong men op het toneel vrolijk door. Twee heerlijke liedjes van om en bij 1900 daverden met aanstekelijke vrolijkheid op het publiek af. De „or gelman" was óók onweerstaanbaar. De zaal ging steeds meer meedoen Ze kunnen het, deze „Jong en Jolig".- muzikanten. En Kuklers regie werkte voortreffelijk. Joh. van Wolfswinkel Deze zaal is breed en vrij kort en dus overzichtelijk; het publiek, dat zonder veel reclame toch was geko men. kon zich nu écht thuis voelen- Maar volgend jaar. beloofde hij. het. als vanouds weer een grootse show worden. Van de genoemde voordelen laten we ons graag overtuigen. Maar het werd ons toch al spoedig duidelijk, dat Jong en Jolig, wil het zich in alle onderdelen kunnen ont plooien. een veel grotere ruimte nodig heeft. Ook de' microfoons werkten niet onder elke omstandigheid zo goed mogelijk mee. In 't begin hielden wel een tijdje ons hart vast. Zo'n schare muzikanten en zangers, mét de solisten, moeten zich ook in hun eigen activiteiten kunnen latan gelden. En dat gelukte niet altijd. De soli, hoe verdienstelijk ook ge bracht. hadden niet altijd het ver diende effect. Maar zodra het enthou siasme doorbrak en alles meezong meedeinde. dan vergat men, dat het met het geluid toch eigenlijk niet he lemaal in orde was. We pruttelen dus liever niet na. want Jong en Jolig, zo vaak op reis, hield nu in klein bestek een veel om vattende tournee. Nel de Vries, Lyda Spaans. Tiny Arnoldus, Jo Zuidema. Wim Brugman en Gerard Koolhaas voerden als solisten, in duetten en kwartetten hun medezangers, ook in de refreinen, aan en ze deden het weer best, al overtuigde het ene lied ons sterker dan het andere- Ook de tokkelaars, vedelaars, slag werkers, accordeonisten en pianiste speelden onder Koos Kuklers ver trouwde. muzikale Riding vaardig en welluidend. Afgezien van de telkens weer an- LEIDEN Het echtpaar H. Verhoe- yenJ. M. Verhoeven-Bouman, Heren, straat 59, viert zijn diamanten huwe lijksfeest. Vandaag is de bruidstijd gegaan en de trouwdag is op 31 mei. Op 29 mei recipieert het bruidspac huize De Wekker. Herengracht 100, van 35 uur. De heer en mevrouw Verhoeven, beiden in Leiden geboren, hebben eerst dertig jaar gewoond aan de Binnen- vestgracht achter het Plantsoen. De volgende drie tientallen jaren woonden aan de Herenstraat, waar ieder de- sympathieke, rustige mensen kent. Verhoeven, die lange tijd in de gieterij van de Grofsmederij werkzaam is weest hij heeft er nog een koninklijke onderscheiding voor gekregen) is 81 jaar; zijn vrouu) is twee jaar ouder. hoge leeftijden ziet men hen be slist niet aan. Toen wij hen gisteravond even be zochten, troffen wij in deze eenvoudige maar gezellige woning twee tevreden mensen aan die deze feestdagen met een gevoel van geluk en dankbaarheid hebben verbeid. Ziekte heeft ook dit huis menigmaal gekend, maar de vreugde over hun nog samen mogen leven is er nu dan ook des te inniger Mevrouw Oppenlieimer lector te Leiden LEIDEN Mevromv dr. A- Oppenhei- mer-Dekker, wetenschappelijk hoofd ambtenaar bij de anatomie, is benoemd tot gewoon lector im de faculteit der ge neeskunde om onderwijs te geven i anatomie en embryologie. Mevrouw Oppenheimer, die in 1926 tc Rotterdam is geboren, studeerde medi cijnen aan de Leidse universiteit, waar zij in 1952 het artsexamen aflegde. Van 1952 af is zij verbonden aan het anaito- misch-embryologisch laboratorium te Lel den en doorliep verscheidene weten schappelijke rangen In 1957 promoveerde de nieuwbenoem de lector, die In 1962 en 1963 voor stu diedoeleinden in de Verenigde Staten verbleef, tot doctor in de geneeskunde. Behalve haar proefschrift heeft mevrouw dr. A. Oppenheimer-Dekker zeer veel gepubliceerd in binnen- en buitenlandse vakbladen. Rode Kruis doet beroep op u LEIDEN De afdeling Lelden ei Omstreken van het Roode Kruis houdt in Leiden haar jaarlijkse grote Inza- melactie van 24 tot en met 29 mei. De huis-aan-huis-colleete is gedurende die gehele week, de grote straatcollec te op woensdag 26 mei. De actie wordt in de tot de Afdeling Leiden behoren de ..buitengemeenten" gevoerd van 24 mei tot en met 5 juni. Onder de instanties die in de eerste plaats de royale steun der gehele bur gerij nodig hebben en ook dubbel en dwars veniienen mag zeker het Rode Kruis worden gerekend, want het wenst geheel onafhankelijk te werken en wijst daarom subsidies e.d. af. Voor het in stand houden cn uit breiden van het wijdvertakte Rode Kruis-werk is veel geld nodig en het Rode Kruis mag dit vragen aan allen die daarvan de zegenrijke gevolgen reeds hebben ondervonden, of in de toekomst zouden kunnen ondervinden, met andere woorden aan de gehele burgerij. De afdeling heeft dringend mede werksters en medewerkers nodig, in het bijzonder voor de straatcollecte op woensdag 26 mei. U kunt zich mel den en een collectebus in ontvangst nemen op dinsdag 25 mei van 7 uur tot 9 uur 's avonds en op woensdag 26 mei de gehele dag bij de campagne centrale, Breestraat 19. door. De twee kinderen (een in Lei den en een in Eindhovenvoelen dat met hun ouders goed mee. Het echtpaar heeft twee kleinkinderen en ook twee achterkleinkinderen. Het is nogal stil geworden rond deze oude mensen. Het gezichtsvermogen van mevrouw Verhoeven is achteruit gegaan en haar man begint het lopen wat moeilijk te vallen (di* jaar heeft hij voor het eerst in deze zestig huwelijksjaren laten b ehangen!) maar ze zijn^ gelukkig met hun nog Subsidie voor verlichting van torenuurwerken LEIDEN B en W zyn in principe bereid financiële medewerking te verlenen voor wijzerplaatverlichtmg aan een torenuurwerk. Zij beschou wen dit ais een extra dienstbetoon aan de burgerij. Geacht wordt aan de helft van de uitvoeringskosten en aan een maximum van f:3000. In de riohiflynen van B. en W. staat dat het torenuurwerk het algemeen belang in bijzondere mate moet dienen, wil de gemeentelijke bijdrage worden toege- Verhoging markt en staan tarief LEIDEN. Gezien de financiële positie van de gemeente achten B. en W. aanpassing van de markt- en staangelden aan het tegenwoordige kostenpeil noodzakelijk. De tarieven zijn voor het laatst in 1960 herzien. Ze moeten met 50 procent worden verhoogd. Dat betekent voor de ge meentekas een hogere opbrengst van f 50.000 per jaar. De verhoging zou op 1 januari 1966 moeten ingaan. Forum in Leiden over ontwapening LEIDEN Donderdagavond om acht uur wordt in dc filmzaal van het acade miegebouw. Rapenburg 73, een forum ge houden over de ontwapening. Voorzitter van het forum is ds. J. A- Eekhof, her vormd studentenpredikant te Leiden. Ver der hebben er zitting in prof. dr. S. Klecrekoper .emeritus hoogleraar van de Gemeentelijke Universiteit van Am sterdam: dr C A van der Klaauw. van het ministerie van Buitenlandse Za ken. drs. B. J. Th. ter Veer. var het Polemologisch Instituut te Groningen en drs. G J. de Bruyn, gemeenteraadslid Leiden en ontwapen ingsdeskundige m de PSP. Zij zullen hun mening over het ont wapeningsprobleem en over de huidige stand van zaken hierin geven. Zij zullen eerst hun standpunt in het kort uiteenzetten en daarna antwoorden op vragen, die van de zaal uit gesteld wor- De bedoeling van deze bijeenkomst it by te dragen tot een grotere bekendheid van de omschreven problematiek en een discussie hierover in wijde kring te be vorderen. Het forum wordt gehouden onder aus piciën van de Stichting Polemologische Bibliotheek. Benoemingen universiteit LEIDEN Curatoren der rijksuniver siteit hebben benoemd: J. Verhoeven, arts, wetenschappelijk hoofdambtenaar in tij delijke dienst bij de Radiologie, met in gang van 1 februari 1965 tn vaste dienst: A E. van Voorthuizen, arts, wetenschap pelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de Radiologie, met Ingang van 1 maart 1965 m vaste dienst Ontslag voor de heer Diebels LEIDEN De gemeenteraad zal maandag besluiten, aan de heer W. J. Diebels alhier met ingang i 15 mei eervol ontslag te verlenen uit zijn functie van ambtenaar van de burgerlijke stand. De heer Diebels heeft hierom verzocht. B. en W. zijn hem zeer erkentelijk voor alles wat hij gedurende lange tijd in deze kwaliteit -oor de gemeente heeft gedaan. Witte Singel 86 gemeentewoning LEIDEN. Het huis Witte Singel 6 is de gemeente voor f 125.000 te koop aangeboden. Het is de bedoeling de woning na aankoop te verhuren aan ir. H. H. Vos, directeur van ge meentewerken. Het huis bevindt zich een zeer behoorlyke staat van on derhoud. Geslaagde handenarbeid LEIDEN Elf kandidaten die in een irsus van de Stichting Leidse Jeugd- Actie. o.l.v. de heer R. Kop. waren op geleid, hebben examen handenarbeid B gedaan. Zij slaagden allen en maakten hun diploma „creatieve handvaardigheid voor jeugdleiding" hierdoor compleet. De geslaagden zijn: mevrouw A. C. M. Epskamp, mej. L. J. M. de Waal, mej. v. d. Berg cn dc heron J. VoSkuil, J. an Zonneveld en M. A. de Korte mevw A. G. Vervoort, mevr. S. Berhuis. levr. B. v. d. Ploeg, mevr. M. Bruyn 3 mevr. S. de Water. „De Zijl*' naar de Sportstichting LEIDEN. De gemeentelijke zwem- richting „De Zijl" wordt sinds 1925 beheerd door de Leidse zwem- en polovereniging „De Zijl." Hoewel B. en W. het beheer bij deze vereniging goede handen achlen, vinden zy alleen een verantwoord beleid (oju. met betrekking tot de gehele perso neelsbezetting van de baden) kan worden bevorderd als beheer en ex ploitatie van alle gemeentelijke zwembaden bij deze stichting berus ten. Als het nieuwe bad „De Vlief." kjaar is, zal ook dat worden overge- LEIDEN. B. en W. stellen de ge meenteraad voor, aan de korfbal club „Fluks" een geldlening tot f 15.000 te verstrekken voor de bouw inrichting van een clubgebouw op het terrein aan de Zoeterwoudsesin- gel. Door zelfwerkzaamheid van de leden en vermindering van de mate- riaalprijzen bespaarde „Fluks" f 22000 waardoor de kosten konden worden teruggebracht tot f 30.000. Men is in staat uit eigen middelen de helft te bekostigen. Woningbouw nabij Hoge Morsweg LEIDEN De N V. Nat. Grondbe- t te Den Haag heeft het voornemen op grond nabij de Hoge Morsweg 36 woningen en 18 garages te bouwen. Met de bouw van 2 blokken (elk van al een begin gemaakt. De grond prijs is f293.160. B. en W. stellen da raad alsnog voor deze terreinen voor dit doel tc verkopen. Leidse judoka's weerden zieh uitstekend LEIDEN De judka's van „Een dracht" hebben een druk wedstrijd pro gramma achter de rug. Wensdag streden zij tegen tien heren en vijf dames van judoclug Hong Tsui uit Haarlem, van wie onncn. De jeugd van „Eendracht" nam deel aan de nationale kampioen schappen van de N.A.J.A. De uitslagen hiervan zijn: pupillen: Eendracht—tu Gia Jen 31, EendrachtKen Am Ju 0—2, Sendracht—Guan Tsui 1—3; junioren B: Eend r ach t^-Ken Am Ju 32. EendrachtVoorburg 31, Een dracht—'Ta-Lin 3—2, Eendracht—Onhujo 1—2. eindstand: Onhujo 1, Eendracht 2; junioren A: Eendracht—Ku Komugi 3—0, Eendracht—Onhujo 2—0. Eendracht —Ken Am Ju 3—2. Eendracht—Lu Gia Jen 03, eindstand: Lu Gia Jen 1, Een dracht 2. LEIDEN In ac gemeenteraadsver gadering van maandag zal mej. M. C. J. van Buel (K.V.P.) als raadslid worden beëdigd en geïnstalleerd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 3