Bezwaarschrift van CBTB tegen bestemming van De Poel VLEET Spoedig een beslissing over plan Rietveld? NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 17 MEI 1% Woensdagavond raad Rijnsburg RIJNSBURG Het belangrijkste punt voor de raadsvergadering van woensdagavond is de behandeling van het bezwaarschrift van de plaatse lijke CBTB-afdeling n.a.v. het op 17 maart j.l. genomen voorbereidings- besluit over de gronden van „De Poel". Men zal zich herinneren dat de raad met algemene stemmen besloot voor het betrokken gebied een wijzi ging van het uitbreidingsplan te gaan voorbereiden, om daar vestigings mogelijkheden te scheppen voor ambachtelijke bedrijven. tot vaststelling van rooilijnen. De nieuwe rooilijnen maken het mogelijk enkele straten door te trekken en oude woningen te saneren om wegverbredmg te komen. Er zijn vijf bezwaarschriften ingediend. Twee zijn te laat ingediend, twee achten B. en W. ongegrond, aan het andere (van J. en C. B Kromhout) wil het college tegemoet komen door een geringe wij ziging. Onteigening Nu het begin van dit jaar voorlopig goedgekeurde onteigeningsplan „West II" 30 dagen ter inzage heeft gelegen en nie mand bezwaren heeft ingediend, stellen B. en W. voor tot definitieve vaststel ling over te gaan. Er schijnit weinig uit- zidht te zijn op een minnelijke schikking met eigenaar N. Zandbergen. Het huidige rioolgemaal aan de Evertsenstraat voldoet niet meer. B. en W. stellen voor een nieuwe pomp aan te schaffen. Burgemeester Koomans stelt voor het salaris voor de wethouders vast te stellen op f 3600,per jaar. De CBTB sprekend namens de be langhebbende kwekers maakt bezwaar tegen het feit, dat bij uitvoering van het plan vruchtbare tuingronden aan hun bestemming worden onttrokken en dat de uitbreiding van het k assenareaal wordt belemmerd. B. en W. stellen dat woningbouw nu eenmaal gronden opeist Het gemeente bestuur moet de belangen afwegen. B. en W. voorzien dat door de sane ring van het oude dorpsgedeelte tal van bedrijven in een ander deel van de ge meente moeten worden gevestigd met name de zg. ambachtelijke bedrijven. Kassenbouw Het college herinnert eraan bij her- haling te hebben toegezegd, dait kassen bouw voorzover deze de planologische plannen niet doorkruist zal worden toegestaan B. en W. stellen voor, het bezwaar schrift ongegrond te verklaren. Voor de oude dorpskern heeft de stede- bouwkundige een „verordening bebouwde kom centrum" ontworpen. Dat plan be staat enerzijds uit een regeling van de aaid der bebouwing en het gebruik van de gronden, anderzijds udt voorschriften HAZERSWOUDE In de raadsvergadering van september 1962 werd het ontsluitingsplan Rietveld vastgesteld. Het plan is reeds door G.S. goed gekeurd, doch hiertegen werd beroep ingesteld bjj de Kroon. De door de Kroon te nemen beslissing kan op korte termjjn worden verwacht. Het ontsluitingsplan werd vastge steld om het hele gebied dat door dit plan wordt omvat, geschikt te maken voor de boomkwekerij. Enerzijds speelde hierbij een rol de behoefte aan boomkwekerijgrond in het alge meen, anderzijds was ook de buitenge wone geschiktheid van de grond in het gebied een belangrijk element in de tot standkoming van dit plan. Door een kleine commissie is nage gaan of het plan mogelijkheden bevat tot realisering. Daarnaast zijn door de dienst gemeentewerken de eerste tech nische voorbereidingen getroffen. Het gebied omvat ongeveer 250 ha, waarvan momenteel 110 ha als boom kwekerijgrond wordt benut. Bij vol ledige uitvoering van het plan zou een vrij groot aantal nieuwe bedrijven kunnen worden gesticht, terwijl veel van deze bedrijven de mogelijkheid zouden bieden tot het stichten van een bedrijfswoning. Voor de boomkwekerij in het algemeen is dit noodzakelijk, doch voor de werkgelegenheid op lange termijn ter plaatse is dit van buitengewoon belang. De commissie Is met het college van B. cn W. van mening, dat de verdere voorbereiding en de realisering van Aanrijding op kruispunt Aarlanderveen AARLANDERVEEN Zaterdagavond is op het kruispunt in de Dorpsstraat een motorrijder uit Zwolle toen hij geen voorrang verleende door een personen auto uit de richting Nieuwkoop aange reden. Zijn duopassagiere, een vrouw uit Zevenhoven, kwam op een auto uit Al phen die daar juist even stil stond, te recht. Met een gebroken been is zij naar een ziekenhuis in Leiden vervoerd. D« bestuurder van de motor liep een ze nuwschok op. Avondvierdaagse Alplieu ALPHEN De achtste Avondvier daagse wordt deze week gehouden, van 19 tot en met 22 mei, waarbij het zater dag weer een middagwandeling wordt Omstreeks half vijf vangt dan de feeste lijke intocht aan De afstanden zijn 4 maal 10 km. voor kinderen tot en met 13 jaar en 3 maal 15 en 1 maal 20 km. voor 14 jaar en ouder De start is dagelijks tussen 6 en 7 uur zaterdagmiddag 1.30 tot 2 uur bij het IJs- clubgebouw Medaille voor Alpheuse kaashandelaar ALPHEN Kaashandelaar J. C. Geel heeft in Brussel de herinneringsmedaille van de Nederlandse Kamer van Koop handel voor België en Luxemburg ont vangen. Dit als blijk van waardering voor alles wat de heer Geel reeds meer d*n 25 jaar heeft gedaan in het belang van de Kamer. Woningbouwvereniging 17 huizen VOORHOUT De woningbouw vereniging „Voorhout" houdt woens dag om 8 uur in café Boerhave een jaarvergadering. Het bestuur stelt voor in de vacature van de heer A. de Bekker. die zoals bekend is benoemd tot burgemeester van Eemnes. te voor zien door de heer J. J. M. van Ruiten. Voorts stelt het voor van de ge meente zeventien aan te kopen, gelegen Steenlaan. Men moet hiervoor een geldlening van f 86-000 aangaan als grondvoorschot (voor 75 jaar) en een lening van f 320.000 voor 50 jaar als bouwvoorschot. Christenvrouwen Voorhout VOORHOUT - De Nederlandse Chris ten-Vrouwenbond, afdeling Voorhout, komt vrijdag voor het laatst in dit sei zoen bijeen in de christelijke schooj aaD de Jacoba van Beierenweg om 7.45 uur Er zal gelegenheid worden gegeven voor het spel „kienen" Men zal voorts het werkprogramma voor het seizoen 1965- "•6 bespreken. koopt het plan de moeste kans van slagen heeft wanneer deze wordt opgedragen aan een daarvoor speciaal in het leven te roepen stichting. Het bestuur van deze stichting kan worden samenge steld uit deskundigen en belangheb benden. Hoe K.D.C. speelde KATWIJK AAN DEN RIJN Twee vijftallen van de Katwijkse damclub KDC spelen wedstrijden, die uitgaan van de propagande-commissie van de LDDB. De uitslag van de wedstrijd KDC ILDC I was als volgt: J. Pas- sohier (KDC Ï)-J. van Sandijk (LDCI) 20; J. ZwaanA. van der Zwan 11; Ar van BeelenG. Oosterga 2—0; H. Klinkenberg—Verweij 0—2; J. van Duyvenbode—J. Dalleman 20. KDC I won deze wedstrijd met 7—3. De wedstrijd KDC I—RDC I eindigde in 55; J. Zwaan (KDC I)G. van Zuylen (RDC 1) 1—1; H. Klinkenberg—D. Kromhout 11; Ar van BeelenC. van den Bosch 11; J. SchoneveldW. Ce derhout 11; J. van DuyvenbodeP. in Egmond 11. KDC 2 speelde tegen WDG 2 en won met 7—3. T. van der Plas (KDC 2>— L. Knol (WDG 2) 2—0; J. Slootweg—G. Wegger 11; J. GodwaldtA. van Zan ten 20; C. van DuynJ. van der Schaft 2—0; Am van BeelenJ. van der Kroeft 0—2. KDC 2 speelde ook tegen LDC 3 en won met 9—1- T. v. d. Plas (KDC 2)— J. Dalleman (LDC 3) 20; C. van Duyn— van der Leek 20; J. GodwaldtJ. an der Leek Sr 20; Ab van Beelen J. van der Leek 1—1; Am van Beelen— van der Leek 2—0. Katwijkse prijzen niet gedrukt KATWIJK AAN DEN RIJN On danks het feit, dat de aanvoer van waspeen aanmerkelijk groter is dan vorig jaar, zijn de prijzen niet gedrukt; ze liggen zelfs hoger. In de afgelopen week waren ze lager dan de vorige week en dat terwijl de aanvoer is te ruggelopen. Was de dagaanvoer vori ge week 172.500 kg, in de afgelopen week -bedroeg deze 146.000 kg. Het warme weer was er zeker de oorzaak van, daar de A-peen, kleine peen, niet houdbaar was. De B-sorti menten, grove peen, kan er beter te gen. Deze waren dan ook stijver ge noteerd- All was goed gevraagd en daardoor lonend. Er was behoorlijke export naar Frankrijk, Zwitserland en Duitsland. Engeland kocht matig. Intussen moet rekening worden ge houden met toenemende aanvoer uit de zuidelijke landen. De industrieën kochten weinig. De noteringen waren: A extra ƒ9,70 tot 15,60, AI ƒ2.90 tot f 18, All ƒ2.40 tot 14,20, B extra 12,30 tot f 18,-, BI ƒ10,10 tot ƒ18,20, Bil ƒ2,20 tot 14,-, Cl ƒ4.- tot 10,50. CII ƒ0.80 tot ƒ5.70 Prei AI 33,- tot ƒ50,-, All ƒ14.- tot ƒ32,-, BI ƒ19,- tot ƒ38,-. Radijs daalde tot ƒ6,. tot 19,-, soepgroenten noteerden ongelijk: selderie ƒ6.- tol 21.-, peterselie f 4,- tot 19,-. Toma ten, enige export, ƒ4,50 tot ƒ9,-, an dijvie .grote aanvoer, goede notering: ƒ65,- tot ƒ112,-; spinazie ƒ42,- tol 78,-; bloemkool 97,-; rabarber 7.J tot 19,-; sla f 19,- tot f 29,-; raapste len 5,- tot 10.- Hoog eii laag water te Katwijk aan Zee en 13.08 uur. ALPHEN Bij de Koningin Julia- nabrug kwamen zaterdag twee auto's uit een file die voor de brug had staan wachten met elkaar in botsing. Beide auto's kregen zware schade. Nieuive wethouder In de plaats van wethouder Zandber gen is de heer P van der Kwaak, Petro- nella van Saxenstraat 74. benoembaar verklaard. Woensdagavond zal de ge loofsbrief worden onderzocht, waarna de heer Van der Kwaak in de volgende raadsvergadering zal worden geïnstal leerd. Peenaanvoer loopt terug in Rijnsburg RIJNSBURG Hoewel er regelmatig nog behoorlijk wat peen werd aange voerd, is de aanvoer toch duidelijk op zijn retour. Ook de prijs, vooral van AI. ont- ikkelde zich. onder Invloed van het arme weer, in dalende lijn AI werd in het begin van de week verhandeld voor prijzen tussen 76% tot 81 cent per kg. later tussen 43% en 62 cent en tegen het eind van de week va rieerde de prijs van 31 tot 40 cent. De prijsdaling bij BI was minder groot. In het begin van de week werd betaald tussen 82% en 87% cent. later tussen 42% en 65% en tegen het eind van de week liep de prijs weer op tussen 64% .69% cent Ook de prijs van de binnenlandse sor tering onderging een daling- Aanvanke lijk werd hiervoor besteed tussen 25% en 67% cent per kg, later tussen 23 en 39 cent Voor prei werd aanvankelijk besteed tussen 23 en 45 cent per kg, later daal de ook van dit artikel de prijs tot tus sen 23 en 32 cent aanvoer van keukengroenten Is nog wel niet groot maar neemt nog regel matig toe. Bosuitjes werden regelmatig verhan deld voor prijzen tussen 9 en 11 cent per boa Peterselie ging' aanvankelijk weg voor prijzen tussen 16 en 31 cent per bos. later tussen 7 en 18 cent De prijs van selderij schommelde tus sen 15 en 16 cent per bos. Radijs varieerde in prijs van 11 tot 18 cent per bos. Gevonden fietsen worden verkocht RIJNSBURG Op het groepsbureau van de rijkspolitie staat nog een aantal in 1964 gevonden fietsen. Tot 1 juni kun nen ze worden afgehaald. De fietsen waarvan de eigenaars zich dan nog niet hebben gemeld, worden door het ge- meenbestunr verkocht Verder zijn onlangs gevonden: heren polshorloge merk Rosemount, wit kin derschoentje, kinderrokje, damespolshor loge. lipssleutels 2 stuks, damesschoen. 1 lipssleutel'. 3 tkleine sleutels. 1 .zakmes, damesrijwiel, gehoorapparaat]e, riep. kin derfietsje, contactsleutels voor auto, por temonnee. Verloren: portemonnee met f 10, win terjas donker-blauw, bril donker mon tuur, portemonnee bruin, step, kranten tas, portefeuille met f40, step je. Waterschapslasten in Benthuizen omhoog BENTHUIZEN Ook de begroting van de Benthuizerpolder geeft aan dat de Palensteinse Polder de water schapslasten in 1965 moet verhogen. Bedroegen de omslagen over 1964 f 25 per heotare, voor het jaar 1965 wordt voorgesteld deze op f 55 te bepalen. In de vergadering van stemgerech tigde ingelanden, die donderdag 3 juni om 10 uur in .,De Zwaan" wordt ge houden. zal de rekening 1964 ter vast stelling worden aangeboden. Het ver loop is niet ongunstig geweest, want het batig saldo bedraagt f 26.506. De begroting 1965 vermeldt als in komsten en uitgaven (inclusief een ge raamd onvoorzien van f 762,02) een totaal van f 80.102. Uitgaande van 881.09.06 ha. wordt de totale omslag becijferd op f 48.459 (vorig jaar f 22.094- De bijdrage aan het water schap De Omringdijk van de droogge maakte Noordpias (Hazerswoude), die vorig jaar f 4401.89 bedroeg, moet thans op f 44 per hectare worden ge raamd (uitgaande van 884.65.36 ha.) f 38.924.76. Overigens wordt aan de ingelanden voorgesteld het bestuur te machtigen tot het doen van de vereiste af- en overschrijvingen op de posten der be groting 1965; tot onderhandse aanbe steding of uitvoering van werken in eigen beheer- BENTHUIZEN Ondertrouwd: A. van Leeuwen. 21 jr. en M. J. Ram 18 jr., Bleiswijk. Veilin go verzicht Ter Aar TER AAR In de afgelopen week heeft de andijvie, waarvan de aanvoer verder Is toegenomen, een veer moeten laten in de prijs. Dat was te begrijpen, amdat deze erg hoog was. Nu ligt de prijs zo rond de, 60 cent per kg. De handel was vlot. Ook de peulen uit de kassen moesten het met wat minder deen dan de vorige week. De aanvoer is groter geworden. De kwaliteit is erg verschillend. Snijbonen zijn stabiel in prijs gebleven. De aanvoer is nog niet gToot. De kwali teit is heel goed en de handel voor het binnenland is vlot. Postelein kon ook goed mee, al is de prijs wat omlaag gegaan. De aanvoer is niet groot, de kwaliteit vrij goed. Rabarber wist zich goed te verkopen tegen een goede prijs. De aanvoer van sla is minder gewor den. doordat de kassen leeg raken. De kwaliteit is goed. De prijs die aan het begin van de week zo rond de 20 cent lag. is opgelopen tot aan de 40 cent pier stuk Het warmere weer deed de vraag zo snel toenemen. Goede bloemkool brengt een hoge" prijs op. Radijs is er niet veel meer. De prijs is gedaald tot het peil van de volle- grondsoogst. Selderij was veel duurder dan de vorige week. Als de aarbeiden van goede kwaliteit zijn, wordt er een goede prijs voor be steed. Komkommers, waarvan de aanvoer behoorlijk groot was, wisten zich maar net in prijs te handhaven. De vraag van exportzijde was niet zo sterk en het binnenland moest goed mee doen. De kwaliteit is heel goed. Tomaten moesten het met wat minder doen. De handel was vlot en de kwaliteit prima. TER AAR Vanavond om 7.30 uur spreekt ds. L. Vroegindeweij uit Delft voor de afdeling van de Gereformeerde Bond in gebouw Jonathan. Raiffeisenbank in HAZERSWOUDE Blijde gezichten bij opening van nieuw bankgebouw HAZERSWOUDE Zaterdagmid dag hebben burgemeester Waverijn en burgemeester Van Dobben de Bruyn het nieuwe gebouw van de coöperatieve Raiffeisenbank Hazers woude-Koudekerk officieel geopend. In het gemeentehuis sprak voorzitter J. Th. Wesselingh een geestig welkoms woord. Hij zei onder meer, dat kassier L. M. de Boer nu de titel van direc teur heeft gekregen. De voorzitter van de raad van toe zicht, de heer H. van Driel sr.. ging nader in op de historie van de bank. Geschenken Tal van genodigden voerden het woord, waarbij vele geschenken wer den aangeboden. In optocht ging men vervolgens naar het bankgebouw, waar burgemeester Waverijn onder een hoe raatje de sleutel van de toegangsdeur uit de nachtkluis haalde en aan bur gemeester Van Dobben de Bruyn over handigde. die de deur opende. Het fraaie bankgebouw is gemaakt door aannemer J. Boers naar een ontwerp van architect J. Dekker. Directeur De Boer merkte nog op, dat hij een idee had gehad voor meer spectaculaire officiële opening. Zijn plan was een kabelbaantje aan te leggen van het balkon van het gemeentehuis naar dat van de nieu we bank. Daarmee zouden de geno digden dan zijn vervoerd. Technisch bleek deze opzet evenwel niet mogelijk. Maar de vreugde over het bereiken van de nieuwe mijlpaal in de geschiedenis van de bank was er niet minder om. Raadsagenda Hazerswoude Fa. Slootweg op stap HAZERSWOUDE Het personeel van de firma Slootweg heeft zaterdag het jaarlijkse uitstapje gemaakt. Al om 8 uur vertrok men in de richting Gelderland. De eerste pleisterplaats was Leusden, waar een koffietafel gereed stond- Via de noordhoek van de Veluwe bereikte men Epe, waar in De Ossenstal een broodmaaltijd werd gebruikt. De tocht voerde verder via Hoen- derloo en Otterloo naar Drievliet te Rijswijk, waar men dineerde Na een gezellig samenzijn keerde men naar Hazerswoude terug. Plattelands jongeren sloten seizoen HAZERSWOUDE De chr. platte landsjongeren, afdeling Hazerswoude- Koudekerk, heeft zaterdag het seizoen op originele manier in het Rietveld be sloten. Voor het samenstellen van programma was er een commissie: Jan in Dorp, Dik Korts en mej. G. de Wit Om 7 uur had zich een veertigtal jon geren verzameld in Klein Giethoorn, vanwaaruit men vertrok naar de Riet- veldse molen. Molenaar C. Schellinger- hout liet hen de molen bezichtigen er legde hen de werking uit. De heer er •ouw Schellingerhout mochten si garen en bloemen in ontvangst nemea Vervolgens stond een roeitocht door het Rietveld op het programma. Het klein Venetië van Hazerswoude werd doorkruist en men genoot volop van het fraaie polderlandschap en de boomkwe kerijen. Na afloop verzamelde men zich in Klein Giethoorn, waar een gezellig samenzijn volgde. Aan het einde van de avond dankte voorzitter Jan Goedhart hen. die de goede gang van deze avond hadden zorg gedragen. VISS€RMNIEUWS BIJ D€ IJMUIDEN Voor de makreel was in de IJmuider vishallen in de vorige week weer de belangrijkste rol weggelegd. Met 14.000 kisten legde deze vissoort zonder enige concurrentie beslag op de eerste plaats. Helaas kon de handel niet de hele voorraad opnemen zodat grote hoeveelheden werden afgevoerd naar de vismeelfabriek die op sommige dagen op volle toeren moest draaien. Overigens bleek op het einde van de verslagweek dat de makreel door een kabeljauwinvasie op de terugtocht was, zodat men in de komende dagen met een geringere aanvoer rekening zal moeten hou den. Om de tweede plaats waren de schelvis en de schol in een nek-aan- nek-race verwikkeld. In de eindfase werd deze strijd in het voordeel van de schol beslist. Deze vissoort bracht het tot 5500 kisten, de schelvis tot 5400 kisten. Hieruit kan de conclusie worden getrokken dat de schelvis de noordelijke contreien van de Noordzee de snelle rug heeft toegekeerd. Nog niet zo lang geleden was deze vis soort in deze contreien voor het oprapen maar de laatste dagen moest men een kentering ten ongunste bespeuren. Een voordeel was dat door de geringere aan- de prijs een stijgende lijn ver toonde. Er was met 3200 kisten bijzonder veel wijting. Uiteraard was door deze grote aanvoer de belangstelling van de handel minimaal waardoor de kattencen- trale bijzonder goede zaken kon doen Met andere woorden: grote partijen kon den de minimumprijs niet halen. Ook de kabeljauw met als nevensoort de gul was met 250 kisten niet dun gezaaid. In het begin van de week liet de belangstelling rensen over doch op donderdag en vrijdag was de interesse veel groter. Voor het eerst sinds dagen kwam men wat de kabeljauw betreft weer boven de honderd gulden per kist. De haring en de koolvis waren bijzonder schaars Eerstgenoemde vissoort bracht het tot 260 kisten, de andere tot 250 kisten. Ondanks deze spaarzame aanvoer vielen de prij zen niet mee. Alleen de haring kon soms een behoorlijke prijs bedingen maar over het algemeen genomen was het hui. len met de pet op zoals een visser het uit drukte. Langzamerhand komt de tong- aanvoer weer op gang. Voor het eerst sinds maanden bereikte men een totaal van 100.000 kg. Weliswaar had men hier mee kort geleden op één dag minder moeite mee maar ten opzichte var slechte resultaten van de laatste m den mag van een opzienbarend si worden gesproken. Natuurlijk ging de prijs naar beneden doch de hoeveelhe den per schip waren van dien aard dat over de hele linie betere of zo men minder slechtere besommingen werden geboekt. Vandaag aan de markt Vandaag lagen aan de IJmuider markt de VL 142 Voorwaarts met 1265 kisten. kleine kisten makreel en 150 stuks stijve kabeljauw, de VD 73 met 20. de KW 193 Vrouw Pruna met' 93 kisten en 110 stuks stijve kabeljauw, de IJM 61 met 27. de KW 166 Vertrouwen met 70, de KW 26 Concordia met 73 kisten en 30 stuks stijve kabeljauw, de IJM 208 Wiron 5 met 63, de KW 88 Vrouw Immetje met 140 kisten en 50 stuks stijve kabeljauw, de KW 29 Ada met 94. de KW 143 Gijs- berta met 96. de IJM 45 De Hoop 1 met 90. de IJM 54 Swift met 77, de KW 93 met 121, de KW 194 met 66, de KW 53 Willem Henry met 86, de KW 108 Alida met 54, de KW 172 met 70, dc WR 58 Sytje met 50 kisten en 25 stuks stijve kabeljauw, de KW 148 Dirk van Beelen met 140, de IJM 9 Haarlem met 1210, de KW 213 Jana met 7, de KW 155 Fiducia met 81. de KW 214 Klaas Dubbelaar met 125, de IJM 25 Julie Streiff met 1045, de IJM 221 met 325 kisten en 250 stuks stijve kabeljauw, de KW 156 met 15, de WR 51 Stella Maris met 55 kisten en 50 stuks stijve kabel jauw. de WR 36 Kapitein Moelnaar met 98. de KW 33 Limanda met 84, de KW 226 Jacob Senior met 80, de KW 84 Neel- tje Johanna met 96, de WR 37 Sagitta met 10 kisten en 50 stuks stijve kabel jauw. de KW 100 Alpha met 64, de KW 146 Cornelis van Beelen met 46. de KW 28 Gijsbert Jan met 65, de KW 128 met leuntje met 86, dc KW 98 Arendje 65. de KW 14 Zephyr met 42. de KW Anna Jacob met 74, de KW 107 Jacoba met 25, de KW 200 Antje met 119 kisten en 25 stuks stijve kabeljauw, de KW 114 Avontuur met 85, de KW 187 Elly met 112 kisten en 23 stuks stijve kabeljauw, de WR 49 Internos met 87 kisten en 30 stuks stijve kabeljauw, de KW 197 Willem Se nior met 105. de KW 97 Cornelis met 105, de WR 32 Petra met 72, de KW 137 Maar- tje Jacoba met 98, de WR 25 Okko Bosker met 83, de KW 109 met 20, de KW 164 Helena met 41, de KW 90 met 52, de KW 136 Urania met 85, de IJM 207 Wiron 6 met 102, de KW 179 met 20. de IJM met 45, de KW 91 met 80, de IJM 67 Hans met 15. de KW 103 Prins Willem met 65. de KW 24 Cornelis met 61, de WR 7 Ma- ryanne met 45. de IJM 30 Adeodatus met 25. de KW 120 met 35. de WR 62 met 34, de KW 11 met 25, de KW 116 Vier Ge broeders met 102 kisten en 20 stuks stijve kabeljauw, de KW 162 met 74, de KW 179 met 42, de IJM 64 Ronny met 36, de KW 62 Willem van Beelen met 56, de IJM 65 Frank met 33. de KW 211 Geertruida met 35, de IJM 239 Nooitgedacht met 26, Stern met 4. de IJM 17 met 20. de KW 110 Ri- anne met 25. de IJM 81 met 33, de WR 57 Johanna Cornelia met 301, de WR 56 met 34. de KW 63 met 80. de KW 134 Dirk Taat met 7. de KW 94 Willem met 28, de SCH 51 Prinses Margriet met 20, de IJM 7 Zuiderkruis met 15. de KW 17 Corne lis Junior met 75, de KW 92 Adriana Catharine met 35, de KW 79 Zeearend met 56 kisten en 15 stuks stijve kabel jauw, deKW 113 Wilma met 36. de IJM 4 Dagerad met 10, de KW 21 met 32. de KW 210 En Avant met 41. de IJM 6 Adriana met 56. de KW 126 Agatha Arie met 33 de IJM 56 Willem Robert met 5. de WR 50 met 130. de KW 161 met 59 kisten en 30 stuks stijve kabeljauw, de KW 125 Maarten Senior met 105 kisten en stuks stijve kabeljauw, de KW 59 Floris met 60, de KW 180 Solea met 115, de KW 132 Jacoba Catharina met 98 kisten en 25 stuks stijve kabeljauw, de KW 212 Mar- lena met 59. de IJM 211 Wiron 2 met 270 kisten en 540 stuks stijve kabeljauw, de KW 124 Sursum Corda met 65. de WR Alie met 8. de KW 183 met 57. de KW Platessa met 73. de IJM 205 met 89. de KW 152 Soli Deo Gloria met 10. de KW 30 Ermine met 78, de IJM 210 Wiron 1 met 60. de WR 45 met 61. de WR 33 mei 90, de KW 225 Azimuth met 78. de KW 140 met 64. de SCH 153 Onderneming 4 met 1000 kisten en 50 stuks stijve kabel jauw en de KW 85 Rijnmond 4 met 1120 kisten en 600 stuks stijve kabeljauw. Volgens de opgaven van de schippers bedroeg de aanvoer 495 kisten wijting. 560 kisten schelvis, 130 kisten kabeljauw. 1265 kisten gul, 50 kisten koolvis, 125 kis ten haring, 2295 kisten makreel. 2135 kis ten schol, 995 kisten tong, 95 kisten tar bot, 1370 kisten diversen en 1825 stuks stijve kabeljauw. HAZERSWOUiDE De gemeenteraad komt donderdag in openbare vergadering bijeen om 7.30 uur in het raadhuis te Hazerswoude-dorp. Op de agenda: ver hoging van de deelneming in de Frau derisico Onderlinge van Gemeenten; aangaan van geldleningen; verzoek van Veren, voor Geref. onderwijs; van de Vereniging voor Hervormd Schoolon derwijs; krediet voor onderhoud van straatverlichting; verkoop grond in uit breidingsplan Rhynenburch; instelling „Stichting ontwikkeling boomkwekerij Hazerswoude"; subsidie voor restauratie van de molen in polder „Nieuw-Groe- nendijk". Postbesteller Vis aangereden AARLANDERVEEN Zaterdag morgen 8 uur is de heer Vis, postbe steller alhier, door een auto van de heer Verwoerd geschept doordat hij daaraan geen voorrang verleende. Met een gebroken onderbeen en een hoofd wond werd hij per ambulance naar d< Annakliniek in Leiden vervoerd. De bestuurder van de auto heeft nog ge tracht hem te ontwijken maar zijn wagen kwam ir. de zachte berm en op z'n kop in de sloot terecht. De be stuurder had de tegenwoordigheid van geest uit de auto te springen. Hij kwam met de schrik vrij. Woubrugse speeltuin Jeugdland heropend WOUBRGGE Toen de speeltuin Jeugdland zaterdagmiddag werd her opend, bestond daarvoor bij de jeugd dadelijk grote belangstelling. Het bestuur had de tuin opgeknapt het zal er tevens zorg voor dragen, dat de tuin voortaan weer op vaste r~ schooltijd en tijdens vrije dagen kanties openstaat voor de kinderen van de leden. Ook zullen enkele dames toe zicht gaan uitoefenen op de jeugd. Na de opening was er vrolijke muziek, terwijl de kinderen op ijs en koek wer den getrakteerd. Ds. Wiersma komt 25 mei met Oegstgeest kennismaken OEGSTGEEST Zoals wU reeds za terdag berichtten, heeft de Hervormde Gemeente in de aanstaande vacature van ds. G. F. Calienbach (wykgcmeente Poelgeesterwijk) toezegging van beroep gedaan aan ds. J. T. Wiersma van Was senaar. Deze hoopt op dinsdag 25 mei om 8 uur ir het koetshuis van kasteel Oud Poelgeest met de gemeente te komen kennismaken. Allen worden uitgenodigd voor deze ontmoetingsavond. Duizend gulden winst voor welfarewerk HILLEGOM Toen het comité voor het Welfarewerk de resultaten overzag van de tentoonstelling en verkoop van het afgelopen jaar gemaakte goede- in het winkelpand van de heer Van Zeist in de Hoofdstraat, kwam het tot de verrassende ontdekking dat er :n winst van ongeveer f 1000 was ge maakt. Er zijn bovendien nog voor werpen overgebleven, die 's maandags middags in het gebouwtje achter de Hervormde kerk kunnen worden ge kocht. Niet afgesloten auto in Hillegom geparkeerd HILLEGOM Een van comtaotsleutel, autopapieren, draagbare radio en por- ïonnee voorziene auto stond ergen6 Hillegom geparkeerd De wagen was •niet afgesloten. De politie rioot de auto m de bescheiden mee. Ruim twee dagen later kwam de eigenaar zijn papieren terughalen. Taf el voetbals tanden HILLEGOM De eindstand van de diistrictscompetitie tafelvoetbal (Noord- Holland) luidt: eerste klas: Amsterdam 6 5 0 1 10: Bussum 6 4 0 2 8; Bollen streek 6 2 1 3 5; Den Helder 60151; tweede klas: Bussum 4 4 0 0 8: Am sterdam (2) 4 2 1 1 5; Amsterdam (3) 4 2 0 2 4; Bollenstreek 41123; Den Helder 4 0 0 1 0. Uit Katwijk vertrokken KATWIJK Vertrokken: Ming Yih an v Princestraat n Amsterdam: H van den Brink v Boulevard 45 n Utrecht; M J van der Sluijs v Prins Alexander- laan 5 n Luxemburg; H Ros v Hoormes- Laan 545 n Rijnsburg: D Tavenier v Bui tensluisstraat 47 n Deift; H Ankone v Boulevard 133 n Wijchen; C van Vollen- hoven v Driep'assenweg 17 n Apeldoorn; A de Wit v r.rieplassenweg 17 n Rotter dam; H P Huffnagel v Andreaspleim n Leiden; T Ligtermoet v Andreasplein 1 Leiden; Marry van Eijk v Rijnmond 3 n Schiedam; A W Helderbos-Sinnige Boulevard 133 n Den Haag; K Besz- hold v Drieplassenweg 17 n Zwolle; M Spaans v Boslaan 15 n Maassluis; P Ronda v De Waal Malefijtstiraat 144 n Oegstgeest: M Snippe v Laan v Nieuw Zuid 58 n Den Haag: Joh. Hegeman v Laan v Nieuw Zuid 56 n Noordwijk. V erkeersongelukken in Alphen ALPHEN In de bocht Noordeit deVrijenhoef, onder Aarlandervee; kwam zaterdag de P.T T.-besteller G Vis, doordat hij met zijn bromfiei wat te ver naar links de hoek nac in botsing met een personenauto, fa stuurd door Th. N. S. uit Nieuwkooj De besteller kreeg een ernstige ben breuk en werd naar de Anna-Klinid te Leiden overgebracht. De bestuurder van de auto verity door dc botsing de macht over fa stuur, waardoor de auto in de slos terecht kwam. S. kreeg geen letsè. maar de auto liep zware schade op. Twaalf uur later was er opnieur een stevige aanrijding in het gème«r tedeel Aarlanderveen, nu op de fa. kende kruising DorpsstraatNieuw koopseweg. Een auto, bestuurd doe L. M. de W. uit Breukelen. reed ricfa ting Alphen en een auto uit Utrech; richting Nieuwkoop. De motorrijde: G. D. uit Zwolle kwam over de Dorp straat gereden en verzuimde op fa kruising voorrang te verlenen aai een der auto's. Een botsing ontstoni waarbij ook de tweede auto werd fa. trokken. Het 17-jarige meisje B. fa K. uit Zevenhoven, die op de duo vat de motor zat, liep een gebroken lfa. kerbeen en hoofdwonden op en werf naar het Acad. ziekenhuis te Leide: vervoerd. De motorrijder kreeg eet zenuwschok. Wedvluchten Lisse LISSE De postduivenverenigicj De Oude Blauwband" hield een wed. vlucht van Noyon, 317 km, met 110 dui ven, Gelost om 6 uur. aankomst eerste prijsduif 10.37 uur met een snelheid van 1147 meter per minuut, laatste prijsduif 11.07 uur met 1028 meter per minuut De uitslag was: J. Arrachart 1; Th, van der Ploeg Zn. 2, 11, 15. 18; G. Dieswijk 3, 4, 6, 12, 22, 26; H. Duijvenbode 5, 17; F. Koster 7, 24; G. Jansen 8: J. de Borst 8; P. Vonk 10, 27; M. v. Stein 13; C. Zuidhoek 14, 19, 21; G. de Bruin 20 T. de Gans 25; G. Doeswljk had met duiven 6 prijzen, een mooie uitslag. De postduivenvereniging ,,De Lucht- klievers" hield een wedvlucht van St Ghislain met 245 vogels. Afstand 209 km. Gelost om 7 uur. aankomst eerste prijs duif 9.34 uur. snelheid 1354 meter po minuut; laatste prijsduif 9-53 uur met een snelheid van 1203 meter per minuut De uitslag: M. de Vreugd, 1, 7, 19, 20, 29, 34; G. Mens 2, 21, 32, 43; H. v. Died 3, 12, 27. 39: De Haas-Schoone 4; H. 't Hort 5, 8, 40; Jac. van Es 6, 23, 24, 28 G. Krabbers 9, 14, 30, 37, 47; H. van Kesteren 10, 77, 26; C. van der Poll 11, 42; J. Duivenvoorden 13. 41; Rooden- burg/Doeswijk 15, 36, 38, 44; G. 't Hort 16; P. J. Bersee 18; B. Rijgersberg 22, 31, 33; H- Meijer 25; D. van Ruiten 35 48. 49; G. Koot 45; J. van Diest 46. Biesheuvel krijgt zijn zin Invoerrechten op aardappelen opgeschort BRUSSEL Nederland mag de in voerrechten op aardappelen tijdelijk opschorten om de invoer te bevorde ren. Dit heeft de ministerraad van de EEG gisteren besloten. Minister Bies heuvel had de raad hierom verzocht met het oog op het huidige tekort in ons land- Nederland had gevraagd aardappelen douanevrij te mogen invoeren tot 15 juli. De ministerraad van de EEG stond termijn toe van 15 mei tot 1 juni Indien na deze datum het tekort i derland nog aanwezig is, kan on lenging worden gevraagd. Het gaat bier ii aardappelen van de oude oogst. Het ministerie van landbouw is tussen niet ontevreden over de laatste ontwikkeling. Er zijn aanwijzingen v matiging van de prijsstijging en i verbeterd perspectief voor de aanvi mede als gevolg van de schorsing i oerrechten. Censuur op boeken in Indonesië DJAKARTA De minister van c dinatie der voorlichting, Roeslan Ab- doelgani, heeft opdracht gegeven „impe rialistische en kolonialistische literatuur", in het bijzonder betreffende pedagogie, sociale en politieke wetenschappen, 1 •ijderen uit het pedagogische- e vormingsinstituut voor Indonesische or derwijzers te Bandoeng, aldus meldt An- tara. Abdoelgani is onlangs rector /an instituut geworden. Gevecht op Borneo KOETSJING Bij schermutselingen op de grens tussen Maleisië en Indonesië is volgens een militaire woordvoerder een Maleisische militair gesneuveld. Verscheidene Indonesiërs zijn als slacht offers gevallen. De zuivering gaat voort. De militairen waren met helikopters aangevoerd nadat dorpelingen hadden gewaarschuwd dat zeventig Indonesiërs de grens overschreden hadden. Maleisië steunfonds BUSSUM Opgericht is de stichting .Maleisië Steunfonds (Malaysia Fund)" met de humanitaire doelstelling steunverlening aan burgers van Malei sië, die materiële schade of lichamelijk letsel hebben geleden tengevolge van Indonesische militaire handelingen". De ze doelstellingen zijn opgegeven aai Internationale Rode Kruis en eveneens aan president Johnson. De stichting houdt nauw contact met de Maleisische regering. Oprichter en hoofdbestuurder is de heer A. F. C. Wiesinger, inspecteur van financiën in Nieuw- Guinea. NOORDWIJK AAN ZEE De NIEUWE LEIDSE COURANT vraagt voor zo spoedig mogelijk EEN AGENT-BEZORGER voor het gedeelte Noordwij k-Noord Goede bijverdienste. Nadere inlichtingen de heer J. Plug. Alb. Verweystraat 38a, Tel. 4276. Abon nementen afd. Nieuwe Leidsc Courant. Steenstraat 37, Leiden. Telef. 01710

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 4