ALS U EEN BOEK ZOEKT, KIJK EENS IN DE RAI Boekenweek geopend met twee mislukte pogingen Geen bolhoeden, maar wel tikkeltje Engels Aanrij dins; door drankgebruik: strenge straf SCHEEPVAARTBERICHTEN I NIEUWE LEroSE COURANT VRIJDAG 14 MEI 1965 idiensl Haarlem AMSTERDAM Laurens Janszoon Koster staat sinds gistermiddag voor de RAI. In standbeeld wel te verstaan en dan niet het echte, want dat staat nog steeds in Haarlem, maar dan toch een bedriegelijk echte en, wat meer zegt, omhangen met een lauwerkrans, want op de Nationale Boeken markt '65 mag de vader der boekdrukkunst (althans de Nederlandse vader) niet ontbreken. Achter zijn rug zal de onmetelijke ruimte van de RAI tien dagen lang gonzen van het boek. Een en tinder is u in een groot artikel reeds aangezegd, maar wat de werkelijkheid te zien geeft, nu de boe kenmarkt geopend is gaat werkelijk alle verbeelding te boven. Als Laurens Janszoon had kunnen vermoeden, wat zijn vernuftig lettersnijden uit de bomen van de Haarlemmer Hout nog eens zou aanrichten, wellicht had hij zich bedacht, want het is een onmetelijke boekenzee, die zich „zover het oog reikt" aan de bezoeker voordoet. Althans dat is de eerste indruk, maar als men zich wat ge-oriënteerd heeft, valt dat alles best mee, en blijkt de Boekenmarkt voor de liefhebber echt een Boeken feest te zijn. Trouwens dat hebben de inrichters er ook mee bedoeld en het is ze wer kelijk gelukt. „De Nationale Boeken markt '65 is geen spektakelstuk, al doen zich er spectaculaire dingen voor, - maar voor het eerste maal in de feschiedenis een prachtig overzicht van d« Nederlandse boekproduktie", zo formuleerde voorzitter Kok uit Kam pen van de 150-jarige Ver. ter Bevor dering van de Belangen des Boekhan dels in zijn begroetingswoord het ge neraal aspect van deze Boekenmarkt. Zjjn woorden werden door de voor- littcr van de werkcommissie voor deze Birkt. D. W. Bloemena, als volgt toe- plicht: „De Nationale Boekenmarkt feit drie aspecten: 1. feitelijke infor matie (een overzicht van wat er in «ze boekwinkels omgaat)2. de doel- itelling (vernietiging van de resten ran een oud statussymbool, als zou het boek er alleen maar zijn voor wat be- Toorrechten); en 3. een uiting van kots (een bewijs van een wezenlijke de mocratie, want zonder discriminatie en tonsuur zijn hier boeken bijeen van al le denkbaarmogelijke richtingen). Dat ie expositie in de RAI gehouden wordt kan onder de slagzin: van auto naar boek, beide zijn het gebruiksvoor werpen der gemeenschap geworden". De heer Bloemena bracht hierna uit voerig dank aan de velen, die geholpen bidden deze boekenmarkt tot iets wer kelijk unieks te maken. De minister van C.R. M.W., mr. H. Vrolijk, gedacht met vreugde hoe de schade die L. Jzn. K. in de Haar lemmer Hout had aangericht nu toch wel verkeerd was in een overgroot icordeel. In het bijzonder richtte de minister zijn gelukwensen tot de jubi lerende vereniging, die bij haar eeuw feest in 1915 de minister van „land bouw, handel en nijverheid" als feest beker had gehad, maar nu als het ware zicb richten kon tot een „eigen" departement, want het boek heeft to naken met cultuur, recreatie en is nor de maatschappij van onschatbare Weken is. Die vereniging, aldus de Mister, heeft zich 150 jaar achtereèn Itenmerkt d&W ..„actualiteit, .betrouw baarheid en snelheid", getuige in het (Wrste nummer van- het - N ïeuwsblad der vereniging in oktober 1815 de aan kondiging van het verschijnen van een boek over de maanbewoners en hoe daar te komen. „Prijs f 1.50", voegde minister er commercieel aan toe. De Nationale Boekenmarkt is een overvloedige maaltijd in negen gangen. Het boek is in opmars, de aanwas is niet by te houden, soms zou men wel wensen, dat de stroom gestuit zou wor den en de schrijvers eens 9 jaar hun manuscript onder zich moesten houden, dan kunnen de recensenten ook eens bykomen, maar toch opende minister Vrolijk met vreugde deze tentoonstel ling. Hij drukte op de knop, de deuren win de expositie-ruimte gingen open (oen barstte het los: 30.000 boektitels ngen de bezoekers vrolijk aan. Naar uw gading Voor deze overvloed, ik moet het u bekennen heb ik gauw het graag gezicht bedekt en me alleen r bezig gehouden met dat wat me in bijzonder interesseert. Mocht u in de RAI komen, neem goede raad dan aan en doe eve bekijk alleen wat u interesseert. Met grote benen boomde ik langs de belletrie met de tentoonstelling 150 jaar Nederlandse letterkunde. Indrukwek kend, maar er was meer Zo schoot ik langs Kunst en kunstenaar heen. langs Speurders-, misdaad, spionage romans: langs Kinder- en jeugdboeken: langs Mens en maatschappij; langs Reizen, toerisme en natuur: langs Huis «n gezin; langs Vrije tijdsbesteding, sport en spel: langs Techniek en gra fiek; langs de Pocketsupermarkt -Maar beste Grolle", hoor ik deze en gene al uitroepen, „wat heb je dan wél goed bekeken?" Schepping en herschepping U mag dat gerust weten: ja, ik brand zelfs van verlangen het u te zeggen: Mijn uiterste belangstelling hebben gehad de stands „Schepping Herschepping" en de kleine, maar ne expositie van het Ned. Bijbelge nootschap: „De Bijbel-Hét Boek", die door prof. dr. C. W. Mönnich geopend werd. Schepping en Herschepping is ontworpen naar ideeën van uitgever J. ten Have en mej. Gottmer (een protes- Nederlandse boeken op het gebied de der religie. Acht afdelingen worden markeerd door levensgrote foto's met elk zijn eigen Bijbeltekst: Israël (Jo dendom en O.T.), het Boek der boeken Bijbeluitgaven in allerlei uitvoering). Over de Bijbel (commentaren), Een menselijke wereld (huwelijk en gezin), Allen één (oecumene, zending en mis sie), Inkeer (meditatie), Kerk en kerk geschiedenis, Leer en leven (dogma tiek, etheek). Schepping en Herschepping staat er s een grote tent, een tabernakel der geestelijke verfrissing. Is het symbo lisch, dat deze tent in het hart van de Boekenmarkt staat? Voor mij wel. Ik "leb er mijn hart opgehaald. De Bijbel - Hét Boek In een ruimte apart heeft het Ned. Bijbelgenootschap zijn expositie „De Bijbel-Hét Boek". Het is een ruimte stilte op deze roezemoezige markt eerbiedwaardig staren oude teksten handschriften u aan: de Codex Si- naïticus. een boekrol van de Dode middeleeuwse handschriften, bij voorbeeld Jacob van Maerlants Rijm bijbel: eerste gedrukte Bybels, pdly- glotten, de eerste Statenvertaling: Bij beluitgaven in Aziatische, Afrikaanse, Amerikaanse en Westerse talen. Een prachtig geheel. Pratende over boeken, doet het goed te zien. dat Het Boek op dit grootse boekenfeest niet vergeten is. Maar, als uw interessen s naar andere boeken uitgaat, laat dan niet van een bezoek weerhou den, want de Nationale Boekenmarkt heeft het Zoekt u een boek? Zoek het eens in de RAI. Ev. Grolle. Bij de opening van de boeken markt in de RAI te Amsterdam heeft de minister van cultuur, re creatie en maatschappelijk werk, mr. M. Vrolijk, een krans gelegd bij het voor de RAI staande beeld van Laurens Jansz. Coster, één van de uitvinders van de boek drukkunst. AMSTERDAM Het 150-jarig bestaan van de „Vereniging ter be vordering van de belangen des boekhandels" valt samen met de 30e Boekenweek: redenen te over om aan dit alles een extra feestelijke viering te verbinden. Het nieuwe R.A.I.-gebouw te Am sterdam bergt aan de ene zijde de zeven kilometers boeken van de Nationale Boekenmarkt, en aan de andere zijde, in de R.A.I.-Schouwburg, deftig ge noemd Internationaal Congrescentrum R.A.I.-Amsterdam, werd gisteravond de Boekenweek ingeluid met een gala voorstelling en het Boekenbal. Konin gin Juliana en vele autoriteiten waren bij deze grote avond aanwezig en de voorzitter van de Commissie voor de Collectieve Propaganda van het Neder landse Boek de heer P. Brandt jr. sprak in zijn welkowistwoord zijn dank baarheid voor deze hoge belangstelling uit. Goed gek Bankopenmg in Rijnsburg RIJNSBURG Burgemeester B H Koomans opent dinsdagmiddag 25 mei om half 4 het nieuwe kantoorgebouw. Oegstgeesterweg 3G, van de Algemene Bank Nederland. Bezwaren tegen Euratom-lab in de duinen DEN HAAG Bezorgheid over het landschappelijk schoon in het duingebied van de gemeente Zijpe klinkt door in Khriftelijke vragen, die het Tweede- Kamerlid Vermooten (soc.) aan de mi nisters van economische zaken en van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening heeft gesteld. De vragen gaan over pian- nen, die Euratom zou koesteren om in de oostelijke duinvallei tussen de Zijper- Zeedijk en de duinrug een laboratorium k bouwen met een hoogte van 26 meter boven Amsterdams Peil. Het Kamerlid wil weten, of deze plannen inderdaad bestaan en vraagt de minsters, als zij dez« hoogbouw landschappelijk niet ver antwoord achten, geen goedkeuring te leven aan de bouwplannen. In de zaal ging het er deftig en stemmig toe, daarbuiten in de grote foyers had Metten Koornstra weer voor zijn befaam de versiering gezorgd. En het zag er alle maal goed gek uit wat hij had verzon nen: mannetjes met gekke toeten en in gekke situaties langs de muren (hetzelfde thema van het vorig jaar), een „schilde rijententoonstelling", het pop-art portret van Vondeling het portret in dada-stijl van een uitgever, terwijl aan de ingang twee aangeklede harmonium's zeurderig werden bespeeld door twee heren met „vadermoorders". Verder waren er weer de nodige papiermaché dames in topless- kledij. Bijna verloren Maar ach ln de grote ruimte van de nieuwe R.A.I. gingen deze amusante deco raties bijna verloren! Men had nu wel meer gelegenheid zich voort te bewegen dan in de kleinere Stadsschouwburg en het Concertgebouw, maar de drukke ge zelligheid met de grappenmakerijtjes over en weer was eigenlijk ook groten deels verdwenen. Er waren nog meer verloren zaken! Men moest nl. twee mislukte pogingen trachten te savoureren, nl. de speciale boekenfilm van Frans Weiss. ,.Een Zondag op het eiland van de Grande- Jatte", dat ternauwernood enig ap plaus haalde, en het stuk van Sybren Polet „De Koning komt voorbij", waarvoor de handen bij uitzondering op elkaar kwamen of waarvoor ter nauwernood een lachje overschoot. En men vraagt zich dan af. waarom nu toch werkelijk feest gevierd moet wor den met een stuk van een dergelijke negatieve,- weinig verheugende strek king en van een zo weinig toneel matig inzicht en bouw. Geldingsdrang Wat Sybren Polet heeft willen aan tonen, is de geldingsdrang van de mens. Ieder poogt in het gebied dat hij zich in het leven veroverd heeft, koning te zijn, zonder een ander od dit terrein te dulden. Dit thema wordt doorkruist met dat van de strüd tussen de oude en de jonge generatie om het „koningschap". Sybren Polet laat twee vrouwen en twee mannen in hun verschillende verhoudingen tot elkaar de drie stadia van hun leven doorlopen en stelt daartegenover de „zoon", die van stokoud naar jong, dus in omgekeerde volgorde, groeit Polet heeft in zijn kijk op de samenleving vele trekken scherp geobserveerd en zijn taal gebruik beweegt zich van realistische en ironische bewoordingen en scènes dichterlijke evocaties en „verbeeldingen". Maar het spel duurt te lang, komt op niets uit. Het is ook sterk verwant aar Beckett maar Beckett is een toneel schrijver! Overtuigd De toneelgroep „Studio" presenteerde het in de regie van Rudi van Vlaenderen, met de decors (open draaitoneel en enkele zetstukken) van Lou Steenbergen en met de voortreffelijk passende kostuums van Lisette van Meeteren. Wij konden niet vinden, dat alle spelers overtuigd waren van hun rol en met de vele woorden wisten ze soms ook geen raad. Maar wie kan ze dit kwalijk nemen! Het waren dan Frans Vorstman, Els Bouwman, Peter Oosthoek. Ingeborg Uyt den Bogaard, Jules Hamel en Dore Smit. Dra. H. E. Kokeevan den Berge. De Boekenweek 1965 Het .Geschenk' heet DE GEUZEN schreven door Harry Paape, verbon den aan het Rijksbureau voor Oor logsdocumentatie. Het telt 156 blad- ijden en bevat de geschiedenis van het verzet van het eerste uur in Nederland, bekend onder de naam De Geuzenactie. Bij aankoop tijdens de Boekenweek voor een bedrag van f 7,50 krijgt men het cadeau. Nadien zal het boekje f 4,50 kosten. De Geuzenactie leidde, zoals men weet, tot de executie van de acht tien (eigenlijk vijftien) verzetsmen- door Jan Campert bezongen in zo bekend geworden gedicht De Achttien Doden, welk vers op de ach terkant van de omslag staat afge drukt. Deze, meest eenvoudige men- hun gezinnen hebben een hoog leergeld betaald. Paape ver telt de geschiedenis van deze pril- u zo naïef voorkomende ver- zetactie uiteraard goed gedocumen teerd en op populaire toon, naar de smaak van uw recensent hier en daar te populair. De auteur zal ge meend hebben dat de toon van zijn relaas moest zijn afgestemd op de werkelijkheid van de mensen over hij vertelt, maar daarover kan men van mening verschillen. Het is ier van gericht schrijven die ik niet bewonder. Toch kan Paape fijne opmerkingen maken. De Geuzen actie vond haar oorsprong in een Vlaardingse wandelsportvereniging: welnu, op b.z 24 leest men: „Aan Duitse reacties en maatrege len denken ze nauwelijks. Zij zijn wandelaars, gewend hun eigen weg uit te stippelen en af te leggen. Ze zijn geen voetballers, die hun spel opbouwen al naar gelang de taktiek de sterkte van de tegenstander; zijn geen schakers, die geen zet doen zonder alle mogelijke reacties van de tegenstander te hebben afge tast". Het is een goede gedachte geweest in dit herdenkingsjaar de aandacht te vestigen op een stuk verzet dat lang niet algemeen in bijzonderhe den bekend is. Een stuk of 24 foto's verlevendigen Paapes verhaal. ONDERWEG Het jeugdgeschenk in de Boeken week van dit jaar heet Onderweg en bevat ruim dertig prozafragmen ten van oudere en (meest) jongere Nederlandse of Vlaamse schrijvers. Het boekje telt 126 bladzijden en kost f 1.25 De samensteller is Theo Ves- seur, die aan de prozastukjes, met of zonder kop of staart, een klets praatje als verantwoording laat voor afgaan. Ter verduidelijking van zijn bedoellirfptschrijf ik daaruit een vol zin ov/er. „Ik heb getracht aan dé7 hand van een beperkt aantal fragmenten iets te laten ervaren van mensen onderweg, letterlijk onderweg A naar B. en misschien C.R.) nóg letterlijk (!C.R.) onderweg geboorte naar sterven, van vreugd naar leed, van wanhoop n trouwen, gewoon onderweg als mens tussen mensen". De keus was nu dus wel heel ruim, namelijk de hele Nederland se literatuur. Ik vond het hele boek je een volstrekt onbevredigend geval en ik kan me niet voorstellen d?.t dit slordige geheel dienen kan om de jeugd warm te maken vo letterkunde. C.R. Taal en Teken In het Geschenk, De Geuzen, dat afzonderlijk wordt besprken, vindt zich een bon, die recht geeft op aankoop van een mooi uitgevoerd fotoboek-met-tekst (bestaat voor dii soort boeken al een bruikbare, duide lijke en korte naam?). Dat boek heetl Amsterdam viert Britse treek Prinses Margaret en echtgenoot bij opening (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM De charmante 23-jarige Heidi Joekes zegt: „Nee, 't is geen feest van bolhoeden en pa raplu's, maar een tikkeltje typisch Engels is het natuurlijk wel. Groot Brittannië wil zijn ware gezicht to nen in deze Britse, week in de hoofd stad. Met het gemak, dat interna tionale ervaring verraadt, helpt zij de gasten, die zonder ophouden haar voorlichtingscentrum aan de Amster damse Paulus Potterstraat binnen lopen. Scholieren, toevallige passan ten en talrijke winkeliers, die hun steentje willen bijdragen aan het welslagen van de feestweek. Want een feestweek wórdt het. is niet alléén te zien op het hoofd stedelijke Museumplein, waar verschei dene attractieve stands zijn ingericht, ten treffend én artistiek beeld geven het Engeland van vandaag. De hele stad draagt deze week een Brits stempel. Door de straten rijden de bekende Lon- dense dubbeldekkers, op de kruispunten regelen zes „Bobbics" en drie vrouwe lijke agenten uit Birmingham met hun spreekwoordelijke flegma het drukke verkeer en overal in de stad wappert de Union Jack. Vandaag is de week begonnen. En het aren prinses Margaret met haar echt genoot Lord Snowdon, die de feestelijke opening verrichtten. Vanmorgen arriveer den zij met het Koninklijke jacht Britan- de haven van Amsterdam, waar zij werden verwelkomd door enthousiast met Britse vlaggen zwaaiende toeschouwers. Een koninklijk welkom was er even la ter in het RAI-congreagebouw, waar ko ningin Juliana hen opwachtte en de week officieel werd geopend. was een opening met groot ver toon. Want buiten de RAI was het ook feest. In de haven was inmiddels een heel Brits vlooteskader binnengestoomd: de kruiser H. Ms Lion, een fregat en een achttal kustmijnenvegers. Ook de Ho vercraft, demonstreerde in de haven. winkeliers in de hoofdstad hebben een belangrijk aandeel in de feestweek. Taal en Teken en is tot stand ge komen onder redactie van C. Blok, van Haaren, H. van der Horst Chr. Leeflang. De tekst is geschre- i door Bert Schierbeek, de foto's zijn van Cas Oorthuys en de typo grafie is verzorgd door Mart Kem- pers. Het gaat over de menselijke com municatiemiddelen van de oudste tij den af tot heden. Door taal en te ken geeft de mens aan zijn wereld gestalte, een proces dat door eeuwen heen te volgen is. Dit kon niet beter gebeuren dan in een soort hymnisch-profetisch, poëtisch proza van meest korte regels, en aan nigen zou dit beter toevertrouwd ge weest zijn dan aan Bert Schierbeek, die in dit genre een eigen stijl en techniek ontwikkeld heeft. De hem ge geven opdracht bracht dit goede mee, dat hij algemeen verstaanbaar moest zijn en dat is hij hier dan ook. Cas Oorthuys, met zijn rijke erva ring als fotograaf, heeft prachtige dingen gedaan. Hij herhaalt zich gens en iedere foto is indrukwek kend. De merkwaardigste vind ik wel die tegenover bl. 34, waar men steil omhoog kijkt naar een mozaïek het koepeldak van een Bijzantynse kerk. Een indrukwekkende uitgave, f 6,90 kost, maar waarop met f 1.50 reductie kan krijgen bij inlevering van de bon uit het Geschenk. C.R. In vele etalages zijn rood-wit-blauw en Union Jack broederlijk naast elkaar ge- drappeerd en wordt aandacht besteed typisch Engelse produkten. Prinses Margaret en Lord Snowdon konden dat vanmiddag zélf zien. toen zij een rond gang maakten langs enkele hoofdstede lijke winkelcentra. Overigens is er deze week (tot 23 mei) nog veel méér te doen i Amsterdam. Wat er te doen is De Britse week zal worden opgeluis terd door culturele, sportieve en andere evenementen. Zo zal de Britse Prinses morgenochtend de expositie van de Raad Industriële Vormgeving in het cen trum van de raad aan het Damrak, ope- En kort daarna brengen zij en haar echtgenoot een bezoek aan de Dutch Gift-bentoonstelling en de expositie van Britse aquarellen in het Rijksmuseum. Zij zullen trouwens nog meer exposities gaan bezichtigen. Lezingen zijn er ook. Vanmiddag werd er een gehouden door de bekende Britse auteur, prof. C. N. Parkinson (ontdekker van de wet van Parkinson) op de nationale boeJcemarkt. Wat de sport betreft: hoogtepunten zijn de voetbalwedstrijd DWSTotten ham Hotspur (19 mei) en de rugbywed strijd tussen de Rugby Club van de Am sterdamse universiteit en de Britse Mari- Voorts zijn er om een greep uit het overladen programma te doen recep- modeshows (in Hilton), officiële lunches en de uitvoering van Strawins- ,,The Rake's Progress" door Sadler's Wells Opera in de stadsschouwburg en militaire taptoes in de RAI. Een deel van dit programma zal ook worden bijge woond door Londens burgemeester Sir James Miller, die op 19 med op het stad huis wordt ontvangen door burgemeester Van Hall. Konijnen- en pluimveesport Lii&se trekt nieuwe leden LISSE. Gisteravond werd in ..Sal- vatori" een ledenvergadering gehou den door de pluimvee- en konijnen sportvereniging „Lisse en omstreken". Voorzitter N. J. Dol droeg weer enige nieuwe leden voor. Hij gaf inlichtin gen over het keurmeesterscongres en zei dat een keurmeestersexamen wordt gehouden in Barneveld. Kandidaten kunnen zich aanmelden. Na de pauze werd ter afwisseling geen fokkerspraatje" gehouden, doch stelde de vergadering vragen aan de voorzitter. Besloten werd 10 juni de laatste vergadering van het seizoen te houden. Valken burgse bejaarden hadden boottocht Ik ben geboren in Zonnegloren" DEN HAAG.Een 49-jarige produ cer uit Leiderdorp heeft enige tijd geleden op de Rijndijk in Voorschoten een ernstige aanrijding veroonaakt, waarbij zijn auto totaal werd vernield. Niemand werd ernstig gewond. De po litie constateerde een alcoholpromil lage van 2,70. De Haagse politierechter vond dat 0,80 de grens is voor het be sturen van een auto Hij zag in het drankgebruik de oorzaak van de bot sing. Strafverzwarend achtten officier en rechter het feit, dat verdachte tijdens het verhoor bij de politie geen serieuze ant woorden had willen geven. Op de vraag waar hij was geboren, antwoordde hij „in Zonnegloren", en dergelijke dingen meer. De officier eiste tien dagen ge vangenisstraf en ontzegging van de rij bevoegdheid voor anderhalf jaar. Het vonnis luidde tien dagen, met ontzegging gedurende een jaar. met aftrek van de tijd, dat het rijbewijs reeds was inge trokken. Koninklijk brons bij jubilerend bedrijf LISSE, De heer G. Walraven is veertig jaar in dienst bij de firma Jac. Th. de Vroomen, voor welk feit hem de bronzen ere-medaille, behorende bij de Orde van Oranje-Nassau, werd toegekend. Burgemeester mr. De Graaf speldde hem.de onderscheiding op. Dit geschiedde gistermiddag in een bij eenkomst in De Nachtegaal, waar in intieme kring tevens het veertigjarig bestaan van de firma werd gevierd. De burgemeester herinnerde aan de inmiddels overleden oprichter, de heer Jac. Th. de Vroomen. wiens stuwende kracht het bedrijf deed ontwikkelen. Zyn drie zoons, die nu de directie voe ren, de heren H. de Vroomen, G. B. de Vroomen en Jac. Th. de Vroomen. zet ten in het voetspoor van hun vader het bedrijf voort. Ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan sprak de heer P- van der Veek namens het tuin- en schuurpersoneel en de heer J. van der Zee namens het kantoorpersoneel. Een gedenkbord met het embleem van de firma werd aan geboden. Het jubileum werd verder in beslo ten kring gevierd met een diner en een gezellig samenzijn in de wijnkelder van De Nachtegaal. Eerste Bjst T Coqnlovbo VOORSCHOTEN In dc nacht van woensdag op donderdag hebben onbe voegden zich toegang verschaft tot de St. Jozefschool aan de Elstlaan. Men kwam naar binnen door het forceren van de achterdeur. Vast staat, dat de buit minder groot is. dan „men" in het dorp vertelt. De schooljeugd kreeg een extra halve vrije dag. Wat de een niet lukt. kan de an der proberen moeten twee Hagenaars gedacht hebben, toen zij een bezoek brachten aan de koffie'.ent van Ome Niek aan de Veurseweg nabij Duiven voorde. Het was precies de 31ste maal binnen 20 jaar, dat de koffietent nach telijk bezoek kreeg. Ook ditmaal was de Rijkspolitie de grote winnaar. Net als vorige week toen ook twee Hage naars werden ingerekend, werden de twee Hagenaars gearresteerd. Kinderoperette Ilerv. school Voorschoten VOORSCHOTEN De ouders van de kinderen van de Ds. Fortgensschool kwamen in groten getale naar het Cul tureel Centrum. In de tot de laatste plaats bezette zaal voerden de leer lingen een operette op, zoals alleen kinderen kunnen doen die volkomen op hun gemak zijn. De operette „Goudhaartje en de troubadour" bracht circa tachtig kin deren op het toneel, zowel jongens als meisjes, onder leiding van de heer Henk Walvaart. Hy begeleidde de kin deren aan de piano en wist hun zelf vertrouwen te geven. Solozangertjes waren spoedig hun plankenkoorts kwijt. Aan het eind moeten alle ouders ge vonden hebben, dat deze avond alles zins was geslaagd. Een woord van welkom werd ge- V ALKEN BURG Ter afslui ting van het seizoen maakten ruim 50 trouwe bezoekers van de bejaardensociëteit gistermid dag een bijzonder geslaagde boottocht. Ook de echtgenote van de burgemeester, mevrouw K. M. van der Have-Boogert, maakte deze tocht mee. Via Lei den voer men naar het Kaag eiland, waar geruime tijd van af een terrasje de drukte op het water werd gadegeslagen. Mede door het mooie weer genoten de bejaarden naar hartelust. Om streeks half 7 waren ze weer thuis. Foto D. Kruyt. Willem OneoOm 10 TE UmuMer,

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 19