Tijdbom" onder Brits kabinet IT Neo-nazi's wilden algehele uitroeiing Zweedse Joden alles b kan m Vroegertje voor Navoministers 99 Gevolg van de belofte van Brown Krupp naar Roemenië? Verbijsterende onthullingen na arrestatie Binnenkort 2000 Filippijnse soldaten naar Vietnam 1000 Vietcongs bij Song Be omgekomen Ereveld voor Nederlandse gevallenen in Engeland Verklaring over Duitsland 50 doden bij wervelstorm in Pakistan Een dag „ingelopen" Jjt een dante Kij DONDERDAG 13 MEI 1965 Jc heb iet de ►en Ik rek, Hernationalisatie Britse staalindustrie hetgeen zij ons te zeggen hebben", en dat hij er later aan toevoegde: „Luis teren is het woord, zeer zeker, luiste- (Van onzer redacteuren- en itselüki i-enboni jaarver Revier! eest (i ligd tenbon, PREMIER WILSON van Groot-Britannië heeft reden zich zorgen te maken. Hy is er vorige week in geslaagd, een meerderheid van vier stemmen in het Lagerhuis te verkrijgen voor het witboek inzake natio nalisatie van de staalindustrie. De wqze waarop die meerder heid werd verkregen, heeft de Labourpartij evenwel in grote interne moeilijkheden gebracht. De belofte van de minister van economische zaken, George Brown, dat de regering bereid zou zijn te luisteren, als de in dustrie met nieuwe plannen voor de dag zou komen, dreigt te gaan werken als een tijd bom. Deze concessie aan de rechtervleugel van Labour heeft de toch al ontevreden lin kervleugel opnieuw in opstand gebracht. Een wet tot hernatio nalisering van de staalindustrie lijkt hoe zij ook uitvalt geen kans op aanvaarding meer te hebben. De meerderheid van de Labourpartij in het Lader- huis bedraagt slechts drie zetels, als alle fractieleden aanwezig kunnen zijn. Een nederlaag zou het uitschrijven van nieuwe verkiezingen noodzakelijk ma ken. En de gemeenteraadsver kiezingen van de afgelopen da gen zijn in dit opzicht voor de socialisten niet erg bemoe digend. Het ligt in de bedoeling van pre mier Wilson, de veertien grote staal- maatschappijen van Groot-Britannië tt nationaliseren. Deze concerns con troleren samen ongeveer 90 procent van de Britse staalproduktie en heb ben circa 70 procent van de industrie arbeiders in dienst. Zij krijgen wanneer de nationalisatie een feit zou rijn geworden een vergoeding in de vorm van staatsobligaties. Het beheer over de veertien maatschap pijen, die elk bijna een half miljoen ton ruwstaal per jaar produceren, zal dan in handen worden gelegd van de „National Steel Corporation", een aoort „holding"-maatschappij. De leden van het bestuur van deze onderneming worden door de regering aangewezen. Onder de veertien „slachtoffers" bevindt zich niet de op een na grootste staalmaatschappij, die van Richard Thomas en Baldwins. Deze is reeds in handen van de staat. Bij de denationalisatie van de staal industrie in 1953 werd dit concern, dat kort na de oorlog door Labour was genaast, door de Conservatieve regering uitgezonderd. Het ligt in de bedoeling van pre mier Wilson, de veertien ondernemin ten zo samen te bundelen, dat het denatlonalisatieproces zich niet kan herhalen als de Conservatieve partij opnieuw aan de macht zou komen. Te royaal De „National Steel Corporation" zal nagenoeg dezelfde opzet krijgen als de andere industrieën, die al gena tionaliseerd zijn, zoals de kolenmijn- bouwindustrie. Ongeveer 210 kleine staalondernemingen zullen in particu liere handen blijven. De grootste verrassing van het in het witboek omschreven regeringsplan is de scha deloosstelling, die aan de aandeelhou ders betaald zal worden: het totaal bedrag ligt 1200 miljoen gulden hoger dan de totaalwaarde Van de aandelen, toen de beurs 24 uur voor de bekend making van het witboek sloot. In sommige gevallen is de schadeloos stelling circa 50 procent hoger dan de marktwaarde van de aandelen bij het slot van de officiële beurshandel van 30 april, de dag voor de publikatie. Deze royale ..vergoedingen" zijn een doorn in het oog van de leden der linkervleugel van de Labourpartij En bet was begrijpelijk, dat de leiders van deze vleugel helemaal op hun achterste benen gingen staan, toen minister Brown zonder blijkbaar de andere leden van het kabinet daarin tevoren te hebben gekend aijn geruchtmakende belofte deed. Deze kwam hierop neer dat „als de industrie en haar vrienden in de Torypartij naar ons toekomen en zeg gen, dat zij er mee akkoord gaan. dat de regering 1 et beheer overneemt, *ij natuurlijk zullen luisteren naar hetgeen zij ons te zeggen hebben". Het is nog steeds niet duidelijk, wat Brown heeft bedoeld met dit persoon lijke optreden tijdens het debat, dat aan de stemming over het witboek voorafging. D- mogelijkheid bestaat, dat hij slechts een handigheidje heeft willen uithalen om de twee rechtse „rebellen" Donnelly en Wyatt gelegen heid te geven voor te stemmen. Hij 'ou dat dan gedaan moeten hebben in de verwachting, dat de staalindustrie 'n de „Tories" (zoals de Conservatie ven Worden genoemd) toch niet met tegenvoorstellen voor de dag zullen *omen. Veelbetekenend kan ook zijn d't hij slechts heeft toegezegd: ..Wij wilen natuurlijk luisteren naar Mocht dit juist zijn en wordt bin nen afzienbare tijd een wet tot her nationalisatie van de staalindustrie in stemming gebracht, die volledig geba seerd is op de inhoud van het wit boek, dan vindt het Labourkabinet echter Donnelly en Wyatt tegenover zich. Het loopt dan het grote risico, een nederlaag te lijden. Het witboek werd met 310 tegen 306 stemmen aanvaard; vier socialisten en vier oppositieleder waren afwezig en een Conservatieve zetel was vakant. Deze zetel is inmiddels weer door een Tory bezet. Als Donnelly en Wyatt zouden tegenstemmen, zou dit het einde van het Labourkabinet betekenen. Het is echter niet uitgesloten dat Brown, die bekend staat als een geslepen politicus en ook tot de rechtervleugel van de Labourpartij gerekend kan worden, zelf de gele- tussen de regering en de industrie over de verdeling van het aande lenpakket, dan zou er in het geheel geen -et tot hernationali satie behoeven te worden inge diend. Er zou dan niet langer sprake zijn van een politieke kwestie en het stalen zwaard van Damocles zou niet langer het leven van het Labourkabinet be dreigen. Wat nu? Het zal in belangrijke mate van de reactie van de staalindustrie afhan gen, wat er verder gaat gebeuren. Het openen van besprekingen, die niet eens het karakter van onderhandelin gen behoeven te dragen, verplicht haar tot niets, doch kan op zichzelf reeds van belang zijn. Doet zij dit niet. dan kan de Labourpartij van Donnelly en Wyatt verwachten, dat zij te zijner tijd hun stem aan de her- nationalisatiewet geven. Voorts kan het voor de staalindus trie aantrekkelijker zijn, nu een com promis te aanvaarden, dat later (on der een Conservatief bewind) weer vrij eenvoudig ongedaan kan worden gemaakt, dan het op nationalisatie Ie laten aankomen, met alle gevolgen van dien. Niet van belang ontbloot is ook het feit, dat de president van de ondernemersorganisaties in de staal industrie, Judge, heeft verklaard, met belangstelling van de woorden van minister Brown te hebben kennis genomen. Hier komt nog bij, dat Labour geen enkele reden heeft, het onder de huidige omstandigheden op nieuwe verkiezingen te later aankomen. Her nationalisatie van de staalindustrie als inzet van de stembusstrijd zou tot bijna onvermijdelijke nederlaag leiden. De gemeenteraadsverkiezingen van deze week (hoewel geen zuivere graadmeter, omdat plaatselijke belan gen een rol spelen) geven een uitslag "en ,die wellicht als een eerste reactie mag worden beschouwd op de gebeurtenissen van de afgelopen we- BOEKAREST De communistische I i autoriteiten in Roemenië hebben gro- j te belangstelling voor een eventuele samenwerking met het Westdultse Krupp-concern. Volgens de berichten uit Boekarest worden er besprekingen i gevoerd over een soortgelijk project j als Krupp onlangs met Polen heeft opgezet. Krupp zal in Polen fabrieken bouwen en Inrichten en het leiding- gevens personeel leveren, terwijl Po len voor de arbeiders zal zorgen. De president-directeur van Krupp, Bertold Beitz, heeft onlangs een be zoek aan Roemenië gebracht. Beitz heeft onder meer een gesprek gehad met eerste minister Georg Maurer. Hij werd als staatsgast behandeld. De Roemeense minister van handel haal de hem van het vliegveld af. Beitz wordt volgende week weer in Roeme- verwacht voor de bijwoning van grote Westduitse handelstentoon stelling, de eerste die West-Duitsland verzorgt in een communistisch land. De Japanse stad Osaka mag in 1970 een wereldtentoonstelling organiseren. Dit heeft het internationale bureau voor wereldtentoonstellingen woensdag in Pa rijs beslist. De laatste Expo was die van Brussel in 1958. welke 42 miljoen be zoekers trok. De volgende zal in 1967 in Montreal worden gehouden. De winter is voorbij: de Sint Gotthard-pas in Zwitserland is weer voor het rijverkeer opengesteld. Deze week heeft een sneeuwploeg de laatste hindernissen op deze belangrijke Noord-Zuidverbinding in de Alpen ver wijderd. De toeristenstroom kan nu weer komen. Het Kwartet In het Westen grootste prot.chr. dagbladpers De Kwartetkunlen lellen meer gerinnw» dan sommige provincies en zijn In trek om hun iigj doubluripirctnlage genheid heeft aangegrepen om de hele hernalionalisatiewet van de re geringstafel te vegen. Het is bekend, dat men in Engeland helemaal niet enthousiast heeft gereageerd op de nationalisatieplannen van Labour. Het tegendeel is het geval. Ook binnen de Labourpartij zijn er velen, die er geen enkele behoefte aan hebben. En het heeft er dan ook veel van weg, dat de „staalnaasting" slechts wordt doorgezet om de invloedrijke linker vleugel in het partijgareel te kunnen houden. Ms de staalindustrie op het aanbod van Brown zou reageren en onderhandelingen zou begin nen met vertegenwoordigers van het Labourkabinet, zou de indie ning van het betrokken wetsont werp (die omstreeks Pinksteren werd verwacht) belangrijk wor den vertraagd en misschien wel op de lange baan worden gescho ven. En mocht het mogelijk zijn, een akkoord tot stand te brengen Bij goedkeuring Senaat MANILLA Wanneer de Filippijnse Senaat het voorstel *n de Kamer van Afgevaardigden goedkeurt zullen binnenkort 2000 Filippijnse soldaten naar Vietnam vertrekken om daar tezamen met de Amerikanen en Zuidvietnime- zen te vechten tegen de Vietcong- rebellen, die de laatste tijd meer en meer gedurfde acties onder nemen. De Kamer van Afgevaar digden heeft het voorstel reeds Prins Bernhard bij opening MILL HILL Gistermiddag heb ben 253 Nederlanders, militairen er zeevarenden van de koopvaardij in de oorlogsdagen, hun definitieve rust- nlaats gekregen op het nieuwe Neder landse ereveld op de begraafplaats Mill Ilill, Westminister Londen. Tevens staan in steen gebeiteld naast het monument dat dit ereveld mar keert, de namen van de 180 andere Nederlanders die op andere begraaf plaatsen in Engeland begraven zijn te zamen met de Engelse bemanning van het vliertuie waarin zij sneuvelden en met wie de oorlogsgravenstichting hun uit piëteitsredenen te zamen wilde laten of omdat zij om andere meestal religieuze redenen niet herbegraven kunnen worden. Het ereveld op Mill Hill is daarmee de centrale begraafplaats geworden van hen die in de laatste wereldoor log in Engeland het leven lieten. De opening op deze zonnige voor jaarsdag was een aangrijpende cere monie die zeer grote belangstelling trok. Z.K.H. prins Bernhard was aan wezig en met hem de hertog van Gloucester in zijn functie van voorzit ter van The Commonwealth War Graves Commission en de Nederland se ministers van defensie en verkeer en waterstaat, de heren P. J. S. de Tong en J. G. Suurhoff. Familie Zeer in het bijzonder werd de plechtigheid gemarkeerd door de overkomst van 500 familieleden, na bestaanden van de gesneuvelden, die dank zij de oorlogsgravenstichting in staat waren gesteld naar Engeland over te steken en de plechtigheid bij te wonen. Voor velen van hen was dit de eerste keer dat zij het graf van hun echtgenoot of zoon konden be. zoeken en met een bloemenhulde konden versieren. De Marinierskapel was eveneens overgekomen om de plechtigheid mu zikaal te omlijsten, alsmede deputa ties van de Kon. Marine, de Kon. Landmacht en de Kon. Luchtmacht en de koopvaardij ieder van 30 man om als dodenwacht te fungeren, terwijl bij de ingang van het ereveld twee marechaussees in ceremonieel tenue stonden opgesteld. Nadat hoofdlegeraalmoezenier P. G. M. Schoonebeek een korte predikatie had gehouden en legerpredikant ds. Swagerman voor was gegaan in het gebed legde prins Bernhard namens de Koningin en hemzelf een krans aan de voet van het monument ..De vallende krijger" van de beeldhouwer Cor van Kralingen uit Rhoon. een voorbeeld dat door talrijken werd gevolgd. gisteren met 53 tegen 18 stemmen by één onthouding aangenomen. MODERN CREMATORIUM UITGEKOZEN STOCKHOLM De Zweedse veiligheidspolitie heeft bij het doornemen van de in beslag ge nomen documenten van de dins dag opgerolde neo-nazi organisa tie, die zich Carl Ernfrid stich ting noemt, verbijsterende feiten ontdekt. Het voornaamste doel van de neo-nazisten was de alge hele vernietiging van de Zweedse Joden en daarnaast nog de omver werping van de regering. Het lag in de bedoeling de moderne vuil verbrandingsplaats in Loevstra en het eveneens moderne cremato rium voor dieren in Strömsholm te bestemmen voor de uitroeiing van de Joden. De beruchte Ab- spritz-methode van de Duitse nazi's zou worden gebruikt om e Joden ter dood te brengen. Volgens Amerikaanse officieren, die de tegenaanval der Zuidvietna- mese regeringstroepen heeft geleid tijdens de slag om provinciehoofd plaats Song Be, hebben de Viet congs daarbij tussen 600 en 1000 doden verloren. Aan regeringszijde Dit sinistere plan staat tot in de vielen 42 doden en 76 gewonden: fijnste details beschreven in de docu- terwijl onder de burgerbevolking 50 menten. De neo-nazisten zijn van doden en gewonden te betreuren mening, dat er maar een oplossing is waren. ivoor het Joodse vraagstuk. Het gebruik van geweld en uitroeiing Gisteren heeft de voormalige Zuid- Vietnamese staatshoofd generaal Doeong Van Minh een mislukte po ging gedaan, na een half jaar Bangkok in ballingschap te hebben geleefd, naar zijn land terug te keren. Er ontstond grote consternatie op het vliegveld van Saigon toen regerings functionarissen te wéten kwamen, dat .grote Minh". die nog altijd even populair is bij het volk. met een lijntoestel in aantocht was. Onmiddel lijk werd opdracht gegeven aan de controletoren de piloot van het vlieg tuig. waarin Minh zat. in kennis te stellen dat zijn toestel geen toestem ming kreeg om te landen. Het vlieg tuig keerde terug naar Bangkok. Toen het later op de dag terugkwam werd het vliegtuig door militairen omsin geld en legerofficieren begaven zich aan boord om vast te stellen of Minh inderdaad niet meer in het toestel zat. Later werd echter vernomen dat de generaal niet op eigen initiatief naar zijn land was teruggekeerd, maar op verzoek van de minister van buiten landse zaken, Trand Van Do in verband met de mogelijke benoeming van Minh tot ambassadeur in nationa listisch China. Franse uitgever „open brief' aan zichzelf publiceren. Het contract werd woensdag getekend. Vol gens de uitgever zal de brief een „bom' zijn. die door vijftien even dynamische geschriften zal worden gevolgd. Dali verklaarde in het Frans, Engels en Spaans dat hü „de minst slechte schilder van deze tijd" is. de juiste weg om de toekomstige generatie van de Joodse pest te bevrijden, aldus de stelregel van de beweging, die veel jonge Zweden telt. In een ander document, onderte kend door de gearresteerde leider van de organisatie. Björn Lundahl, wordt iets onthuld over de werkwijze en samenstelling van deze groep Joden- BONN De in het comité „Ondeel baar Duitsland" vertegenwoordigde partijen christen-democraten, so ciaal-democraten en vrije democraten en een aantal grote organisaties hebben gisteren in Bonn een verkla ring uitgegeven over de grondslagen voor de hereniging van Duitsland. Hierin wordt gezegd dat de Duitse eenheid slechts met politieke middelen en zonder geweld tot stand mag worden gebracht. De deling van Duitsland en onthouding van het zelfbeschikkingsrecht zijn gevaarlijk voor vrede en veiligheid. Om over het dode punt in de Duitse kwestie te geraken kan ook gestreefd worden naar regelingen in etappen. De vier grote mogendheden blijven verant woordelijk voor geheel Duitsland. D( Duitsers zijn bereid tot een veiligheids stelsel dat alle buren in Oost cn West garanties biedt. De kwestie van Duits- lands oostelijke grenzen dient in een vredesverdrag te worden geregeld. Bij haters. Lundahl vertelt, dat de bewe ging zeven commandogroepen telt, alle grondig lichamelijk en militair getraind. „Wij hebben, aldus Lundahl, nu de mogelijkheid om de Zionisten in Zweden een zware slag toe te brengen. Maar eerst willen wij onze krachten bundelen en versterken voor de beslissende strijd en de uiteinde lijke oplossing van het Zionistische probleem". DOODVONNIS Het blad Expressen aan wie het te danken is dat de neo-nazistische groepering tijdig kon worden opge rold. publiceerde een kopie van het „doodvonnis" door de Carl Ernfrid Stichting, uitgesproken over een be kende Zweedse Jood en hoogleraar Bernhard Tarschys. In dit doodvonnis valt het volgende te lezen „Wegens uw Zionistische activiteit, uw relaties met Israël en het wereldzionisme, uw intriges, leu gens en oorlogspropaganda gericht tegen de VAR, uw verderfelijke en ondermijnende activiteit op het ter rein van de Zweedse cultuur en uw verraderlijke propaganda voor de „dubbele trouw", bent u hiermee ter dood veroordeeld. Het vonnis zal zo spoedig mogelijk worden uitgevoerd. Het is u niet toegestaan tegen dit vonnis in beroep te gaan". Dit vonnis werd ondertekend door Lundahl, die de ..leider van de wettige nationale regering van Zweden" wordt ge noemd. De bedding van de Eems zal tot 8% meter worden verdiept, waardoor sche pen van 42.000 ton de haven van Emden zullen kunnen bereiken. Dit jaar zal 8,8 miljoen kubieke meter zand worden gebaggerd, tegen zeven miljoen vorig jaar. DACCA Zeker 50 mensen wer den gedood en 200 gewond toen gisteren omstreeks het mid dernachtelijke uur een cycloon met een snelheid van 150 km/u door het zuiden van Oost-Paki- stan raasde. Bomen werden ontworteld, schepen zonken en tenminste 20.000 huizén werden beschadigd. In het gebied van Dacca zou de wervelstorm het hevigst zyn ge weest. In deze stad zijn 50 mensen omgekomen. De wegen zijn ver sperd door bomen en telegraafpalen, die door de storm zijn omgewaaid. In de haven van Choelna raakte een groot aantal vaartuigen op drift en verscheidene schepen zyn gezonken. Doordat de verbindingen met de dis tricten Barisal, Faridpoer, Noachali en Choelna zijn verbroken, is het nog niet mogelijk een balans van slachtoffers en verwoestingen op te maken. De cycloon raast met dezelfde snel heid in de richting van de Indiase staat Assam. De gemeenteraad van Milaan is tot de conclusie gekomen, dat de duiven van de stad een dusdani ge overlast vormen, dat 12.000 exemplaren ge vangen moeten worden, genomen. Zij zullen wor den geschonken aan de steden, die ze willen heb ben. Er komen herhaalde lijk klachen binnen, dat zoveel duiven bijeen- drommen op de gevels van architectonisch belang rijke gebouwen, dat de toeristen er in een grote boog omheenlopen. En dat wil de gemeenteraad van Milaan nu juist voorkomen. I Televisie gaat de gar derobe van Manneke-Pis beschermen. In het Ste delijk Museum in Brussel zal een gesloten tv-cir- cuit de taak gaan Over nemen van de zaalwach ters. De Brusselse ge meenteraad heeft hiertoe gisteren besloten om het hoofd te bieden aan het personeelstekort. De kos ten worden geraamd op een half miljoen Belgi sche frank, 36.000 gulden. In het museum bevinden zich onder meer de 200 kostuums van Manneke- Pis. I De telefoonabonnees in de Franse plaats Neuvic hebben gisteren ge klaagd, dat zij niet kon den telefoneren en ook geen gesprekken door kregen. Een onderzoek werd ingesteld, waarbij bleek, dat het euvel te wijten was aan het feit, dat iemand even buiten de stad 700 meter tele foondraad had gesloopt en meegenomen. Otto, de grote inktvis in de dierentuin van Ber lijn, die in het nieuws kwam, doordat hij zich zelf opat, is kennelijk zijn depressie te boven. Niet alleen heeft hij zijn geleidelijke zelfvernieti ging gestaakt, maar hij eet thans ook weer zeer goed. LONDEN De ministers van buitenlandse zaken van de Navo hebben een vroegertje gekregen. De voorjaarsconferentie te 1 den, die drie dagen zou duren, eindigde gisteravond reeds, toen de tweede dag er pas op zat. Er kon nl. snel overeenstemming worden bereikt over het slotcom muniqué. Daar staan dan ook geen geruchtmakende dingen in. Men heeft de weg van de minste weerstand gekozen en een tekst op gesteld. die voor alle ledenstaten (ook voor de Fransen) aanvaardbaar was. Frankrijk heeft felle kritiek geleverd op de Amerikaanse politiek in Viet nam. Het kon echter zonder bezwaar zyn goedkeuring hechten aan de ver klaring. dat in het bijzonder aandacht is geschonken aan gebieden met span ning of gevaar als Maleisië, Vietnam, de Dom.-republiek en enkele landen in Afrika, waar grote gevaren zijn ont staan voor de internationale veiligheid Mr. Luns Mr. Luns zei het met de Amerikanen eens te zyn, dat gewelddadige inmen ging van andere landen in Zuid-Viet- nam niet duldbaar is. Hij zei te ver wachten dat de Amerikanen in Viet nam bij hun optreden de nodige be perkingen in acht zullen nemen in ver band met de explosieve toestand. Mi nister Spaak (België) drong er bij de ^r'uf?tatcn op aan' verder grondig inlichtingen te verschaffen over de toestand in en om de Dominicaanse re publiek. Dit verzoek vond instemming bij de andere ministers. In de kwestie Cyprus is toenadering geconstateerd, als resultaat van bilate rale gesprekken tussen de Griekse en Turkse ministers van buitenlandse za ken. Men staat nog een eind van een oplossing af, maar hoopt dat verdere gesprekken elders (op neutraal ter rein en onder neutrale leiding) uit zicht op een regeling zullen brengen. Ook de gemeenschappelijke verkla ring van de Westelijke Grote Drie in zake de Duitse kwestie heeft de in stemming van de ministerraad. Voortgang De ministers zjjn het er ook over eens, dat de grondoorzaken van da spanningen in de wereld nog bestaan. Zy hebben hun instemming betoond met de vooruitgang by de politieke consultatie in het bondgenootschap en in het bijzonder met het steeds meer toenemende gebruik, dat ministers en hoge ambtenaren uit de hoofdsteden van de Permanente raad te Parijs Koningin Elizabeth heeft de con ferentiegangers gisteravond een ban ket aangeboden. De tijd tussen hef eind van de conferentie en het banket was zo kort, dat secretaris-generaal Brosio geen gelegenheid had tot het houden van de gebruikelijke perscon ferentie. Die hield hy vandaag. OSLO In Noorwegen heeft zich een groep predikanten georganiseerd, die zich bezig willen houden met Schrift en belijdenis. In een uitvoerige verklaring hebben zij hun bezorgdheid uitgespro ken. dat het onbeperkt gebruik van de histonsch-krltlsche methode bij de bij belstuk het gezag van de bijbel zou ondermijnen. Met name de „Entmytholo- gisierung" van de bijbel wordt door hen •erworpen. Het voorwoord van de verklaring 'estigt de aandacht op de eed van trouw tan net Woord van God en de lutherse belijdenissen, die een predikant van de Noorse Kerk bij zijn bevestiging aflegt. Verder betogen de predikanten, dat een christen, die de bijbel ziet als het Woord van God. haar niet ..onbevooroordeeld" kan bestuderen De revolutionaire raad van Zanzibar heef: haar goedkeuring gehecht aan de nieuwe statuten van de Afro-Shirazipar- tij van het eiland, waarbij alle politieke macht in handt" ■"*- A--~ gelegd Alle m moeten dienen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 5