tg Lrids oorlogsdagboek J. H. Kasten (1 7) Op 17 febr. 1945: boot met Zweedse levensmiddelen NLC - 20 jaar geleden ESSO GAS VOOR MEER COMFORT Buurman van ex-president Truman zat ondergedoken bij Leidse fam. Riemens n Stormschade in Leiden Prijzenregen in Leiclercloqj nieuwe leidse courant MAANDAG 10 MEI 1965 l zien m per zoals zttend ij snel arcus, len zij tillen, iet de l gaan '.en zij ijfdui- naam. is een t zich e eten r onze loedig en uit Hevige bombardemen ten op bruggen aver Nieuwe Vaart en bij De Virik- ongeveer tien doden (6 februari) atwijk verga- school- willen graag Ons sdienst i, dat t 1 it het fspeelt 3 at er mhoo^ ;n dat rk engetv. ganger rv, al- (Exclusieve publikatie Nieuwe Leidse Courant) 23 januari 1945 Nog steeds razzia's. Vanmorgen hevig bom bardement en mitrailleurvuur op de spoorwegbrug over de Nieuwe Vaart. Onderweg heb ik in een woning geschuild. Vanmiddag herhaling op bescheidener schaal. Het blijft maar koud. Dik pak sneeuw en matige vorst. 24 januari Het heeft van nacht hard gevroren. Het scheep vaartverkeer ligt stil. Er wordt totaal niets meer aangevoerd. Het is hopeloos. En dan nog de men senjacht, die vandaag weer in al le hevigheid plaats had. Hele woonblokken worden afgezet en door Duitse soldaten doorzocht. 25 januari Als gisteren weer zwa re sneeuwval. Het heeft vannacht vijf tien graden gevroren. Weer de hele dag aan het houthakken geweest, als aanvulling om maar te kunnen blijven stoken. 60 cm sneeuw 27 -'anuari Vannacht weer zware sneeuwstorm. Het ligt ongeveer zestig centimeter hoog. Het broodrantsoen ii heden verlaagd tot 500 gram per per soon per week. Weer geen vlees, aard appelen. groenten, boter of vet. Totaal niets te krijgen. 28 januari Nadat gistermiddag de wind naar het westen was gelopen, kwam er weer zware sneeuwval. Van nacht werd de wind Dal oost en kregen wij stevige vorst die weer aanhoudt. Vandaag een paar vliegtuigen over. 29 januari Vannacht weer sneeuw gevallen. Daarna lichte vorst. Geen razzia's vandaag, maar het is nog niet veilig op straat. 30 januari Vannacht weer sneeuw gevallen- Het is ijzig koud. Het dooit 31 januari De dooi is ingetreden lot grote vreugde van de bevolking. Wij hopen dat er nu spoedig levens middelen per boot zullen aankomen. Vanmiddag naar Koudekerk gelopen om melk te halen. Was 2Vj uur on derweg. 1 februari In de afgelopen nacht en overdag veel V2's afgesloten. De dooi houdt aan. Sneeuw is bijna weg. 3 februari Hele dag jagers boven Leiden. Vanmiddag om half vyf weer aanval op de spoorbrug over de Nieuwe Vaart. Wij zagen de bommen allen. Hevig mitrailleur- en afweer- 4 februari Vannacht reed er nog een trein over de spoorbrug; die is dus nog niet geraakt. Om twee uur van middag weer een aanval op de brug. Deze week 400 gram brood extra op de bonnen verstrekt. Het wordt deze :wee weken totaal 1400 gram per per- Tien doden 6 februari Vanmorgen 22 bom menwerpers over. Om elf uur een hevig bombardement op de spoor bruggen aan de Nieuwe Vaart en bij de Vink. Herhaling om half twaalf en kwart over een. Kort luchtalarm. Het was een zwaar bombardement. Er zijn ongeveer tien doden. De brug over de Nieuwe Vaart is nu goed getroffen. Wij hebben dekking ge zocht in de kelder en de w.c. Het was ernstig. Heel veel ruiten, waar onder de grote spiegelruiten van het zoölogisch laboratorium, zijn gesneu veld. 9 februari Elke nacht enige V2'j over. Vannacht veel zware bommen werpers. Om drie uur vanmiddag zwa re explosie. Vanmiddag briefkaart van Willem uit Neu-Brandenburg ontvan gen. Eerste Kerstdag verzonden. 10 februari De hele dag V2' lucht. Vanmiddag acht jagers boven Leiden. Een half uur luchtalarm. Zwaar afweervuur. Vandaag zijn de rantsoenen brood voor volgende week vastgesteld op 800 gram per persoon. In vijf weken geen aardappelen ver strekt. Vele mensen lijden nu honger. Langs de deur wordt gebedeld. 13 februari Om kwart voor een vanmiddag een zware explosie, moffen hebben de trambrug over de Vliet opgeblazen. Straf 16 februari Erg mistig weer. Wij moeten vanavond om zes uur binnen zijn en mogen er 's morgens niet voor zes uur uit. Dit als straf omdat de Vinkbrug beschadigd is. Door wie? Hoe lang zal dit spelletje weer duren? 17 februari Vandaag is er een boot met levensmiddelen aangekomen. Schenking van het Zweedse Roode Kruis voor de Leidse bevolking. Zij bevat rogge, tarwe, erwten, margarine enz. Het zal spoedig worden gedistri bueerd. Vandaag weer enige V2's. 22 februari Alle dagen V2's In de Onmiddellijk na de bevrij ding maakte onze fotograaf Nico van der Horst deze foto van een opgelucht viertal: v.l. n.r. mej. Korenhof, de Ameri kaanse Wing Commander Karl Hampton Gooch, mevrouw Rie- mens-Jagerman en de heer C. L. Riemens. Een van de onver- getelijkste attributen voor de Amerikaanse vlieger zal wel het fraaie noodkacheltje in het midden zijn. (Foto N. van der Horst) lucht. Vannacht massa's vliegtuigen over. Overdag veel jagers in de lucht en bombardementen in de omgeving van Leiden. Vanmiddag maakte een bommenwerper een noodlanding in Zoeterwoude. 23 februari Vanmorgen weer gro te aantallen bommenwerpers over. Vanavond weer. Briefkaart van Wil lem ontvangen. Verzonden uit Neu- Brandenburg op 15 oktober. Bonnen voor volgende week zijn voor één kg aardappelen, 100 gram kaas, 125 gram jam, 800 gram brood en 125 gram vlees per persoon. 27 februari De afgelopen dagen bombardementen in de omtrek. Van middag om vier uur jagers boven Lei den. Ze lieten weer bommen vallen. (Wordt voortgezet) Kippeti gestolen van Leidse volkstuin LEIDEN Uit een houten schuur óp een volkstuin achter de Willem de Zwij gerlaan werden vier kippen gestolen. Van een der dieren werden nabij de schuur kop en Veren teruggevonden. Jongens drukten Leids meisje door ruit LEIDEN' Zondagmiddag omstreeks half 5 viel een vijftal jongens van 15 tot 16 jaar op het Vyf-Meiplein twee meisjes van veertien jaar lastig. Doordat een dei meisjes hevig weerstand bood, resulteer de deze „stoeiparty" in een gebroken spiegelruit van 2,20 x 2,20 meter. Het meisje, dat door de ruit (van de Coöpe- ratie-groentezaak) werd gedrukt, liep geen letsel op. De jongens zullen de scha de, die in de honderden guldens loopt, moeten betalen. Drie jonge Leklenaars aangehouden LEIDEN De politie hield drie Jonge lieden van 20 jaar aan, die op -het Leven daal de spiegelruit van een snackbar had den vernield. Bij het verhoor bleek, dat hen zich bovendien had schuldig gemaakt aan het stelen van een zo goed lieuwe bromfiets, waarvan een ander het drietal onderdelen had gekregen. LEIDEN De storm, die In de nacht van zaterdag op zondag ons land teister de, heeft ook Leiden niet onberoerd ge laten. Bomen werden ontworteld op Heregracht en Levendaai, terwyl boom in de Cobetstraat zo schuin kwam ie staan, dat de brandweer voor de ver dere ontworteling moest zorgen ter wille van de veiligheid. Op het goeatreniaadstation van de N.S. aan de Herensingel moest de politie een op drift geraakte goederenwagon blok keren. Eveneens moest de politie ingry pen toen tijdens afwezigheid van de be woners een langs de Morskade gemeerde woonark op drift ging. In het water de Nieuwe Rijn ondergingen twee schuiten eenzelfde lok Aan de Oude Rijn waaiden van pand van Brill enige ruiten stuk. Aan de Morssingel waaiden dakpannen van het dak. Gelijkstelling eigendom heemraadschap Rijnland LEIDEN Het Hoogheemraadschap van Rijnland besloot in een extra bij eenkomst van de verenigde vergade ring tot bevordering van een regle mentswijziging, volgens welke f 700 belastbare huurwaarde gebouwd eigen, dom wordt gelijkgesteld met één hec tare ongebouwd eigendom zonder de ongebouwde eigendommen met een heffing vooraf te belasten. De omvang van het onderscheidene bezit, vereist om de ambten van dijk graaf. hoogheemraad en hoofdinge land voor het gebouwde eigendom te kunnen bekleden, en het vraagstuk van de vertegenwoordiging in de Rijn landse bestuursorganen zullen nog na der worden besproken. De zorgwekkende kwaliteit van het boezemwater en de vervuiling, ver oorzaakt door het uitslagwater van polders e.d. kregen eveneens aandacht. Men besloot het mogelijk te maken dat van Rijnlandswege wordt ingegre pen als optreden van polderwege tegen watervervuiling uitblijft of tekort schiet. Ten slotte besloot men een bedrag te voteren voor het samen met het Groot waterschap van Woerden oprichten van een Rijnlands-Woerdens gedenk teken te Zwammerdam. Een daar te bouwen provinciale brug zal de plaats innemen van de brug over de Rijn in de dorpskom en de geschiedenis van dit door Rijnland en Woerden samen onderhouden object gaat achthonderd jaar terug. 't komt in steeds meer keukens... Wing Commander Hampton Gooch sprong boven Haarlemmermeer (Van i onzer redacteuren) LEIDEN Wing Commander Karl Hampton Gooch van een der vele Amerikaanse eskaders Flying Fortresses, die de industriecentra van Nazi-Duitsland ongenadig bombardeerden in de tweede we reldoorlog, had waarschijnlijk nog nooit van Leiden gehoord. In sep tember 1944 was hij op een goede (of kwade) dag met zijn beman ning opgestegen van de basis in Engeland. Er stond een vlucht naar de Hollandse stad Arnhem op het vliegprogramma. Het was zijn laatste strategische vlucht tegen Duitsland. De rest van de oorlog bracht hij door in de Leidse Was- straat, ondergedoken bij de zoon van dr. J. Riemens. Hoe hij daar kwam is een spannend verhaal. Boven \rnhem gekomen, waar de beruchte Slag was mislukt, moest Karl (Duitse voorouders) terugke ren naar Engeland. Boven de Haar lemmermeer kwam zijn toestel in moeilijkheden. Het stortte neer, maar de bemanning wist zich ge deeltelijk in veiligheid le springen. Enkele bemanningsleden verdron ken. maar Karl kwam in een bie tenveld terecht Wantrouwig bekeek «ij het was 's morgens de twee jongemannen, die in overall op hem toekwamen. La ter vertelde hij. dat hij hun uitspraak van het Engels wat te Duits vond. Hij deed geen mond open. De mannen. Harry en Kees Jagerman uit Leiden, die in de Haarlemmermeer waren on dergedoken, haalden hem over zijn vliegeruitrusting uit te doen en een van hun overalls aan te trekken. Toen zeiden ze: „Ga in het bietenveld lig gen en wacht tot wij je komen halen"- Niet ontdekt De bieten stonden in die september maand op hun hoogst en de intensief zoekende Duitse patrouilles vonden de Amerikaan niet, hoewel hij ze verscheidene malen vlak langs zich hoorde gaan. Tenslotte viel hij tus sen de bieten in slaap, door de ver moeidheid, de spanning en de terug slag van de stimulerende middelen die hij vóór de vlucht had ingeno men Toen 's avonds de bietenkusl veilig was. kwamen Kees en Harry terug. Zij zochten urer lang. maar vonden hem niet. Tenslotte hebben zij hem langdurig geroepen. Eindelijk kwam de Amerikaan tevoorschijn. De Leidse onderduikers namen de Wing Commander mee '..'.ar het kleine huisje dat zij bewoonden. Buiten begroeven zij het vliegeruni form en het enorme pistool. Het laatste iets buiten het terrein, want een bijzonder verbaasde buurman groef het wapen de volgende mor gen op Schijnwerper Nog diezelfde nacht bracht het twee tal de vlieger naar Leiden. Bootjes ..lenend", over sloten springend, dwars door weilanden heen leidde de gevaarlijke tocht. In de buurt van de Kaag werden zij plotseling in het zonnetje gezet door de schijnwerper van een politieboot Maar zij wisten te ontkomen. Het was nog heel vroeg toen de broers de volgende morgen voor zichtig steentjes tegen de ramen van de bovenwoning Wasstraat 50 in Leiden gooiden om hun oudste zus ter, die nog maar kort getrouwd was met de heer C. L. Riemens. Daar werd de vies uitziende en nog dikke Amerikaan ondergebracht. De hele hongerwinter heeft hy ondergedoken gezeten, soms wanhopig van een zaamheid en uitzichtloosheid. Maar de familie Riemens heeft hem er doorheen gesleept. Met medewer king van onderbuurvrouw mej. Ko renhof. Erg opgelucht voelde Karl Hamp ton Goooh zich, toen uitkwam dat de oudste broer van zijn gastvrouw. Joop Jagerman, eveneens in de Haarlemmermeer ondergedoken, de navigator van het verongelukt^ toe stel bleek te huisvesten. Ook andere bemanningsleden zijn goed terecht gekomen. M'n huurman Toen op het laatst van de oorlog president Roosevelt overleed en vice-president Harry Truman hem opvolgde, bracht dat in Leiden nog even groot plezier. Mevrouw Rie mens en Karl liepen op de Beesten markt, toen zij het nieuws hoorden. De Amerikaan riep opgewonden uit: „Dan is mijn naaste buurman pre sident geworden". Het bleek dat Truman de buurman van Karl was in Kansas City Een paar dagen na de bevrijding is Karl goed en wel afgeleverd bij het legerkamp van de Canadezen bij Oud-Poelgeest. Hij is korte tijd later met gejuich in Amerika ont vangen. Maar Leiden zal hij nooit meer vergeten. Evenmin als Zeist. Waarom nog langer u behelpen? Ook voor 0 is er Esso Gas I Om vlugger, beter, prettiger te koken. Ook voor is er 't grote gemak van een geyser, aangesloten op Esso Gas. De kosten? Minder dan u vermoedt. Elke Esso Gas-depothouder vertelt u graag meer over de vele voor delen van dit moderne comfort. Met Esso bent u beter uit! Afscheid P. de Jong van Ned. Drukkerij Bedrijf LEIDEN De heer P. M. de Jong heeft vrijdag, na er meer dan 25 jaar als machinezetter werkzaam te zijn geweest, afscheid genomen van het Nederlandsch Drukkerij Bedrijf aan de Oosterikerk- straat. De pensioengerechtigde werd, in aanwezigheid van echtgenote en kinde ren, toegesproken door de plaatsvervan gend president-directeur, de heer Sloos. Deze zei dat de heer De Jong veel jongeren opleidde, die thans een belang rijke plaats in het grafische bedrijf Namens de collega's zei de heer J. P. W. Weyermars dat de scheidende velen met raad en daad terzijde heeft gestaan. Van de directie en van de heer D. van der Leek (namens de jubileumcommis sie) ontving de heer De Jong geschenken onder couvert Feest Smit-Rëntgen LEIDEN In de tot vrywel de laatste plaat» bezette grote zaal van Den Burcht hebben de leden van de Smit-Röntgen Ontspanningsvereniging zaterdag genoten van een feestavond, die een geslaagd sluitstuk van het winterprogramma Het programma bestond uit een stop en variétéshow. Voor het voetlicht traden Frans v. Dusschoten met geestige conférences en imitaties van bekende radio- en tv-artiesten. het accordeonduo Les Estrellas". Herman Tennissen met zijn elektronisch orgel, het zangeresje Imca Marina, de muzikale kok Geraldini n het duo „De Mount'es". Het geheel werd besloten met dansfestijn. Bloemen voor ds. Groot LEIDEN Over het verloop van de ziekte van ds. J. Groot, die in het Dia- conesseirhuiis wordt verpleegd, is men niet ontevreden. De predikant mag evenwel nog geen bezoek ontvangen. De bloemengroet uit de Oosterkerk ging gistermorgen naar hem. den op woensdag 12 Nieuwe Leidse Courant, woensdag 9 en donderdag lü mei 1945 Gisteren zijn vele NSB'ers uit onze stad gearresteerd. Onder hen bevinden zich Mr. R. N. de Ruyter van Steveninck, den heer Pieck, directeur van „Winterhulp" en dr. Hans van der Hoeven. Dinsdag avond zijn de leden van de Landwacht door een colonne der NBS in hun kazerne aan de Nieuwsteeg gearresteerd. Zij werden onder strenge bewaking naar het hoofdkwartier der NBS overgebracht, waar verder over hun lot zou worden beslist. Enige honderden Lei- denaars waren van dit schouwspel getuigen en gaven op ondubbel zinnige wijze uiting van hun gevoelens over dezen daad der B.S. en het waren voor hen oogenblikken, welke niet spoedig zullen vergeten worden. Gisteren is een aanvang gemaakt met het verdeelen der levens middelen, welke door de Engelsche en Amerikaansche luchtmacht zijn uitgeworpen. De plaatselijke distributiediensten zullen hierover nadere bijzonderheden bekend maken. Dinsdag boden de Nederl. SS-troepen bij Wageningen nog steeds tegenstand tegen de Canadeesche legers, die het Westen des lands bezetten. Zij hadden zich temidden van de burgers verschanst, waardoor de krijgsverrichtingen werden belemmerd. Alleen met schriftelijke toestemming van den burgemeester mag men zich tusschen 21 en 4 uur op straat bevinden. Voor optoch ten en vergaderingen is eveneens schriftelijk toestemming noodig. Café's, bioscopen enz. zijn gesloten en alcoholhoudende dranken mo gen niet verkocht worden. LEIDERDORP In het Dorpshuis reikte burgemeester mr. R. M. Gallas de prijzen uit behaald by de vossen jacht, de autopuzzelrit en de fietspuz- zeliit De burgemeester bedanikte de samenstelilers der tochten, en aan het einde van de avond richtte hij zibh met woorden van waardering en dank tot het bestuur van de Oranjevereni- gling. Aan de vossenjacht werd deelge nomen door 93 kinderen; er waren slechts 15 geheel goede oplossingen. Uitslag:^ 1 André Bey, 2 Ben de Wit, 3 André v. d. Kwaak en 4 Gegus van Diggelen. Aan de fietspuzzeltocht werd door 12 jongens en meisjes deelgenomen. De prijzen: 1 Jacques Buitendijk, 2 Menken, 40 jaar, vergrootte bedrijf in Wassenaar WASSENAAR Het 40-Jarlg jubi leum van de melkinrichting Menken ging zaterdag gepaard met de opening door burgemeester Geertsema van het laatste uitbreidingsgedeelte van de fa briek aan de Rust en Vreugdlaan. Het weer weer werkte mee op die zaterdagochtend en het gehele terrein was een en al feestelijkheid. Temid den van enkele muziekkorpsen arri- eerden de heer en mevrouw Men- :en sr. in een glanzende oud-model Ad Menken, de oudste zoon, sprak zijn vader en moeder toe. Hij herin nerde zich nog goed, hoe hij als kleine jongen meereed met zijn vader als deze met paard en wagen naar de klanten ging. Om de tegenwoordige toestand te bereiken, moest er heel ïard gewerkt worden. Daarbij heeft ook mevrouw Menken getoond, dat zij wist wat aanpakken is. De heer Menken deelde mee, dat momenteel per dag 200.000 eenheden melkprodukten gereed komen en daar bij nog 40.000 eenheden frisdrank. Dc laatste verbouwing heeft in snel tem po plaatsghad. Men begon op 1 novem ber 1963. Zestien tot achttien uren werken was geen uitzondering- Toen betrad burgemeester Geertse- a het podium. Wassenaar, een woon- 1 recreatiegemeente, is nu eenmaal niet rijk aan bedrijven. Persoonlijk had de burgemeester in de tijd, toen hij gemeente-ambtenaar in Oegstgeest was kunnen waarnemen van hoeveel betekenis het bedrijf daar in dc oor logsjaren was. Vanzelfsprekend heb ben de wensen van de fa. Menken wel eens spanningen veroorzaakt. Dit is begrijpelijk als we bedenken dat Was senaar we', graag ziet dat directeuren van grote bedrijven zich in de gemeen te vestigen, maar dan zonder bedrijf. Er is een dik dossier van protesten en bezwaarschriften tegen de uitbrei dingen en het bedrijf is zelfs wel een Amerikaanse monsterfabriek genoemd Tegenover die feiten staat dan weer de medewerking, die de gehele direc tie van het bedrijf steeds heeft willen geven waar dat werd gevraagd. De burgemeester opende de nieuwe afdeling. De heer Menken sr. was. hoe kan het ook anders, onder de in druk van deze dag. Prettig vond hij het, onder de aanwezigen nog klanten te zien uit de tijd toen hy nog met de handwagen erop uittrok. De heer Menken sr. deelde ten slotte mee dat hy in zijn directeurschap nu overgaf aan zijn zoons. John Verbeek. 3 Boehe Haag, 4 Tom Boots en 5 Anmelies Serné. De puzzelrit voor auto's telde 67 deelnemers. Met 518 strafpunten was de poedelprijs voor de heer Van Mill uit Zoete nwoude. De best geklasseer de Leiderdorper was de heer G Brons, geest 170 s.p. Hij kreeg de wissellbeker der O.V. Uitslagen: 1 J. van Anrooy, Wasse naar 90 s.p.; 2 W. F. Meyer, Den Haag, 93 s.p.; 3 H. Zandbergen, Oegstgeest, 149 s.p.; 4 G. Bronsgeest, Leidrdorp, 170 s.p.;5 J. Reyneveld, Ter Aaar, 170 s.p.; 6 J. H. Paes, Leiden, 199 s.p.; 7 M. v. d. Meer, Leiderdorp, 206 s.p.; 8 G. Paes. Leiderdorp, 210 s.p.; 9 A. Spek, Nieuwveen, 215 s.p.; 10 H. Oechies, Leiderdorp, 223 s.p. Regen ook in L.dorp spelbreker LEIDERDORP Het was Jammer dat door de slechte weersomstandigheden het sportfeest op zaterdagmiddag op het RCL-terrein als afsluiting van de bevry- dingsfeesten slechts ten dele kon door gaan. De gymnastiekvereniging Sparta" vond het niet verantwoord in dit weer te turnen en van de Harmoniekapel was een zo gering aantal leden gekomen dat ze maar weer met stille trom vertrokken. RCL speelde een wedstrijd tegen Schoon hoven en de korfbalwedstrijd Velocitas- Fluks werd vlak na rust gestaakt In drie voorstellingen in het Dorpshuis hebben duizend kinderen gekeken naar het optreden van Swiebertje. Bromsnor en Saartje. Inbraakje in Oegstgeest OEGSTGEEST In de nacht van vrU- lag op zaterdag is ingebroken in banket bak kery Van Noort in De Kempenaer- straat. Er worden enige dozen snoep en wat geld vermist. Waarschijnlijk heeft men zich toegang verschaft door ge bruik te maken van een valse sleutel. Voorschotense jeugd zag Uylenspiegel VOORSCHOTEN Het Voorecho- tens Onderwyzerstoneel, bestaande uit onderwijzers van alle scholen, trad zaterdag driemaal op in het Cultureel Centrum voor de leerlingen van het derde t.m. het zesde leerjaar. Tijl Uylenspiegel werd op de plan ken gebracht. Tijl fopte de mensen, niet om hen te plagen, maar om hen lesje te geven. Hij leerde de men sen goed luisteren. Ruim duizend kinderen zaten ge spannen te kijken en leefden mee met ar, die zelfs de hertog van Lunen burg te glad af was. Het was voor de jeugd een leerza- le voorstelling I Huisvrouwen Voorscholen VOORSCHOTEN Morgenmiddag krijgen de leden van de Vereniging van Huisvrouwen voorlichting over zuivel- produkten. Aan de middag, die om 2 uur i het Cultureel Centrum begint, is on- ;r meer een prijsvraag verbonden. Landbouw vakantiebonnen inleveren le Warmond WARMOND Ten huize van de heer H. Walraven. Herenweg 68, wordt morgenavond van 7 tot 8 uur voor het laatst gelegenheid gegeven voor het In leveren van landbouwvakantiebonnen. Dc bonnen moeten op de daarvoor be stemde boekjes geplakt zijn. De uitbeta ling heeft op een later tijdstip plaats.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 3