Binnen drie kwartier in Hoorn 326 lig geld Jfeusü'cf Brick Bradford —Tooh is het zo!- Nederland presenteert zich aan Amerikanen Jesje en Josje Senmoel De vrouw Alberdien JTf c«£v. ZATERDAG 1 MEI 19«5 ETHERGOlVEN-ETHERGOlVEN-nHEHGOlVEN-ETHERGOlVEN \/AJ7l/fSeAJ... T CWT C&CHT IK* AL \VE Z'JM <3fe- PfT ee-reKCMTjyVT WV4*S£HUWP. PRINWeS C^feL- I\MEEKT AAM 0RAP- I fTHERGOlVEN-ETHERGQlVEN-ETHERGOlVEN-ETHERGOlVEN- Gelukkig géén concurrentie-staartje omdat men in Van Hoorn rinkelen. I andere zijden kwamen betere en uitvoe- Toen de televisiemensen het pittoreske rige antwoorden binnen, waardoor het stadje aan het LJsselmeer allang de rug briefje met deze informatie vergeten wnnnM vette vleesbakken uitgestort. En-ook toen televisie kent en ook niet on HOORN ken vrachtwagen de opdracht was uitgevoerd, bleef het in Hoorn zo op zijn quivive met 326 kg geld reed gisteravond door Hoorn, waar het NCRV-tele- visiespel „Eén tegen Allen" de in woners even tot uitzinnigheid bracht. De „specie", die van één cent tot een rijksdaalder varieer de, werd onder bewaking naar het politiebureau gebracht en daar veilig opgeborgen. De korpschef droeg nog een aardig stapeltje bankpapier op zak, want ook dat werd geofferd door milde gevers. een toeristische attractie wordt gebruikt. Het gewicht van premier Cals (68 kg) en de beide vice-premiers Biesheuvel (100 kg) en Vondeling (84 kg) moest in geld worden opgebracht: 252 kg totaal dus. Nietmand verwachtte er veel van, temeer daar de inzamelingsactie slechts drie kwartier mocht dure.n Toch werd deze moeilijk uit te voeren stunt een groot succes. Hoewel men biina tot de laatste minuut toe in spanning bleef, of het gewicht zou worden ge- Bonbons voor mevr. Buskes (Van onze kerkredactie) Buskes een „vervelende oude knorrepot" genoemd „met zijn gezeur over een krenking, die hem n.b. veertig jaar gele den aangedaan is." Wij namen deze uitspraak uit het blad Sermo over en hij begon de dagbladen en kerkbladen door te wandelen. Een paar dagen later ontving dr. Buskes een pakje met een doos bonbons. Er was een brief bijgevoegd met een onleesbare ondertekening waarin stond: „Het is een grote schuld die op ons als kerk ligt, dat er zoveel gekapt is ten onrechte. Zelf ben ik gereformeerd. Moge dit klei ne geschenk voor uw vrouw bewijzen, dat er ook nog anders gedacht wordt." Tweede Koreaan naar Kampen KAMPEN Naar het zioh laat aan zien, zal binnenkort een tweede Ko reaanse predikant naar ons land komen om te gaan studeren aan de Theologi sche Hogeschool der Gereformeerde Kerken (vrijgemaakt). Een comité in Zwolle is bezig geld bij elkaar te bren gen voor de adoptie van ds. Soeng Dal Yang, die onder leiding van prof. G. Veenhof wil gaan studeren in de amb telijke vakken. Vorig jaar is een andere Koreaan, ds. Chah, geadopteerd door de gerefor meerde kerk (vrijgemaakt) van Bun schoten. Hij studeert Nieuwe Testament onder leiding van prof. dr. H. J. Jager. Beide predikanten zijn afkomstig van een presbyteriaans theologisch semi narie te Poesan. Het is de bedoeling, dat zij na afronding van hun studie in Kampen een leeropdracht aan het se minarie te Poesan zullen krijgen. Onlangs is in vrijgemaakt-gerefor- meerde kring een actie gevoerd tot versterking van de bibliotheek van dit seminarie, die achtduizend gulden op leverde. Nu wordt er een actie ge voerd, om de ruim negentig studenten aan meer eten te helpen. Zij zijn bijna allemaal zo arm, dat zij slechts twee maal per dag een kommetje rijst met een klein beetje groente ontvangen. het eerst sinds jaren helemaal door. Hetgroene tafel, achter werd 326 kg en omdat er zoveel grote ]scbe vragen na veel raad- en denkwerk muntstukken bijzaten, misschien wel een werden opgelost, bedrag van 5.000. 7. En verder? ZjIGI Ikzee j gebeurt er aan het einde van dit jaar? Komt het massaspel, dat een groot succes is geweest, opnieuw op het Neder landse televisiescherm? Commentarieerde Dick van Bommel, hoofd gevarieerde programma's van de NCRV-televisie: „Wij zijn op interland uit voor het hele seizoen 1965/1966. Het gaat om Nederland en België en het ligt in de bedoeling regionale wedstrijden tegen elkaar te houden. Over de uitein delijke vorm zijn we nog met Brussel in onderhandeling, maar het principe: doe- vragen en weet-vragen, blijft gelijk. Zoals de zaken er nu voor staan, kan het voor de deelnemende partijen bijzonder moeilijk worden en voor de kijkers ongelooflijk spannend. Hilversum I 402 m. KRO 19.00 Ni 19.10 Actualiteiten. 19.30 Klassieke grammo-1 foonmuziek. 20.30 Rieleksen.amusements-1 programma. 21.35 Man en paard, actuele kroniek. 21.45 Roulette, muzikaal spelletje. 22.00 Liedjes uit Vlaanderen en Nederland. 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22 40] Epiloog. 22.45 Kruispunt: Gesprek over I Christen-zijn in kerk en wereld van van-I daag. 23.15 Nieuwe klassieke grammofoonpla- ten. 23.55—24.00 Nieuws. 18.20 Voor de teenagers: licl muziek. 19.10 Onbewoond: interview en frammofoonmuziek. 20.00 Nieuws. 20 05 Mei estival, gevarieerd muzikaal programma (opn. van het middagprogramma). 21.00 Dit is Uw leven. 22.00 Promenade orkest en zangsolisten: Operette-selectie. 22.30 Nieuws. Reportages van Meivieringen Behalve de inwoners van Hoorn had den ook die van Zierikzee het beste beentje voorgezet. Toen de geldvraag op het televisiescherm werd gesteld, begon men daar met man en macht aan het inzamelen om het zwoegende stadje te helpen. Zierikzee, dat enkele maanden geleden in „Eén tegen Allen" meespeel de, bracht het volgens de informatie, die wegisteravond ontvingen, tot 62 kg, eveneens binnen de recordtijd van drie kwartier. Andere plaatsen als Verüo en Hilversum boden nog him diensten aan, doch hiervan hoefde geen gebruik te worden gemaakt. Waar de specie, voor welker telling dagen zijn uitgetrokken, naar toegaat!" De Eenzame Vragensteller, de Belgisch* televisieman Nest Janshen, had het doel van tevoren aangegeven. Een project een ontwikkelingsgebied, aan te wijzen door koningin Juliana, die gisteren haar 56ste verjaardag vierde. Verschillende van de theoretische en praktische vragen, waarop het antwoord moest worden gevonden, stonden in het teken van deze voor Hoorn unieke Koninginnedag. Zo kwam het toneelstuk, dat de Koningin als prinses Juliana medeschreef („De vrouw van Blauw baard") voor het voetlicht, terwijl naar de fouten werd gevraagd, die door de ambtenaar van de burgerlijke stand werden gemaakt, toen prins Bernhard in het geboorteregister van Jena werd ingeschreven. (De tweede naam van de Prinh, Leopold, stond op de vierde plaats; als geboortedatum werd plaats van 29 juni ingevuld) Commentaar VARA: 20 20 De Rudi Carrell Show 23.10 De twaalf gezworenen (Twelve an{ men), TV-spel. NTS: 23.10—23.15 Journaal. Nederland II: NTS: 20.00 Nieuws in 1 kort. NCRV: 20.01 Detectivebureau Lynx diplomatiek tjf f" 21.55—22,10 Attentie. België: Nederlands Geslaagd Een andere vraag betrof het klokgelui ter gelegenheid van de geboorte van koningin Juliana, dat in Oude BUdtzijl abrupt werd afgebroken. De klokkeluid- ster in het Friese dorp trok namelijk zó hard aan het touw dat het gevaerte in stukken brak. Koningin Wilhelmina schonk toendertijd een vorstelijk bedrag voor de aanschaf van een nieuwe klok (met inscriptie), die in de oorlog door de Duitsers werd weggeroofd en nooit is teruggevonden. Ingewikkeld De vraag over de zeesleepvaart wel heel ingewikkeld. In de studio Bussum vroeg Nest Janssen naar het grote Singapore-dok, dat, ondanks hevige protesten van Britse zijde, door acht sleepboten van Leen Smit van Engeland naar Malakka werd getrokken. Het gebeurde allemaal in 1928 en de sleepaf- stand bedroeg 8500 mijl. De felle concurrentie, die al tientallen jaren lang tussen Wijsmuller en Smit bestaat, dreigde gisteravond een giftig staartje te krijgen. De Raad der Wijzen, die onder voorzitterschap van burge meester mr. B. R. Canneman in de historische kapiteinskamer van het stad huis vergaderde, kreeg een telefoontje binnen van een zekere A. Wijsmuller in de zeesleepvaart kent men hem wel die alleen maar zei: „Mijn naam noe- AIs we ons niet vergissen is de zes de „Eén tegen allen" ook de, geslaagd- ste geweest; in elk geval voor de wijze waarop het spektakel voor de buis werd „vertaald". Vaktechnisch is men geheel ingeschoten. Bedenk voorts dat men een uiterst geschikte gemeenschap, ook qua omvang, voor het spel had uitgekozen, dat de vra gen door de „één", de Belg Nest Jans sen, die hetzelfde programma België heeft „gemaakt", uiterst des kundig waren samengesteld en men had alle voorwaarden spannend gebeuren van te kunnen maken. Dat is het ook geworden harde werken van Hoorn is bovendien beloond. Beter resultaat voor tionaal programma kan men zich moeilijk denken. Een goed idee voor de toekomst onthulde Dick van Ruler aan het einde; men gaat een soort competitie in ..Eén 'tegen allen"-ver- barld metBelgië aan. Dat kan inder daad wat worden en is een bijzonder aardige intègratïegedachte in EEG-, zo men wil Benelux-verband. Jammer, dat het bekende arsenaal- aan-het-slot (wat „allen" allemaal in petto hadden om te winnen) in de vorm van de zo langzamerhand tra ditioneel geworden optocht moest uit vallen. Kennelijk een concessie i.v.m. de overige punten van het .feestpro gramma. Nu ja, voor één keer Van het nationale t.v.-programma mag ook gerust extra vermeld worden de bijzondere leuke rondedans door Nederland, waarbij ballet en folklore grappige eenheid waren saam- gesmeed. Kort en goed: Nederland 1 had gisteravond goede ontspanning te bieden die volkomen in de nationaal- feestelijke sfeer paste. UTRECHT Met Engeland, Italië en Frankrijk zal Nederland zich maandag twee uur lang via de nieuwe communicatiesatelliet Early Bird presenteren aan het Amerikaanse volk. Dit gebeurt in de Today Show, een bekend Ame rikaans tv-programma, dat door alle Amerikaanse televisiekijkers kan worden ontvangen. Het wordt de eerste live-show via de Early Bird. VANAVOND TE ZIEN Nederland 1, VARA 7.30 uur voert Herman Wigbold een gesprek met dr. S. L. Mansholt over de betekenis var» de eerste mei. 8.20 uur komt de laatste Rudy Carrell show van dit seizoen op het scherm onder het motto „Overal, waar de meisjes zijn". 9.10 uur wordt een uitzending verzorgd van het tv-spel van Reginald Rose „Twaalf gezworenen", waarvan ook een zeer geslaagde 'ilmversie werd gemaakt. „Twelve angry men" zal niet nalaten indruk te maken. Nederland 2, NCRV 8.01 uur Detectivebureau Lynx op diplomatiek terrein, een Duitse „thriller", wordt gevolgd om 8.25 uur door een NTS-uitzending over een TEE-treinreis tussen München en Milaan. 9.10 uur wordt onder de titel „Acht plus de zee" een amusements programma op het scherm gebracht. VANAVOND TE HOREN Hilversum 1 KRO 8.30 uur is het weer tijd om met de KRO te „Rieleksen" en om 11.15 uur bespreekt en draait Manus Willemsen nieuwe klassieke grammofoonplaten Hilversum 2 VARA 8.05 uur een uitzending van het middagprogramma van het Meifeest van PvdA, VARA en NVV, waar vele amusementsidolen optreden. 11.10 uur Even naplaten met Mies Bouwman en Ge Gouwswaard. In elk van de vier landen worden op twee plaatsen camera's neergezet. In Nederland gebeurt dat in Maduro- dam en op Hotel Americain aan het Amsterdamse Leidseplein. Ieder land komt tijdens de uitzending verschil lende keren met korte en langere shots aan bod, hetgeen van de camera- lieden en commentatoren nogal wat im provisatietalent zal vergen. De Amerikaanse kijkers krijgen in Madu- rodam, waarvan het accent op de Ne derlandse jeugd wordt gelegd, onder andere drie jongens en drie meisjes in Volendams costuum te zien. Prinses Beatrix, burgemeesteresse van Madu- rodam, zal in verband met andere af spraken niet voldoen aan het verzoek zelf de Amerikanen iets over Maduro- dam te vertellen. Een belangrijk punt in het Italiaanse programmaonderdeel is een toespraak van de paus. In Engeland houdt pre mier Harold Wilson een speech, ter wijl de Fransen de modehuizen Fath en Dior op het scherm brengen. De camera's op het Leidscheplein zullen de Amerikanen een impressie geven van de sfeer in Amsterdam. De uitzending duurt van 12.00 tot 2.00 's middags (7.00 tot 9.00 's ochtends Amerikaanse tijd). klanken: 18.55 Zandmannetje. 19.00 R.K. uitz. 19.30 Gelegenheldsprogramma NTS/VARA t.g.v_l_mei. 2»00 Journ 20.20 Rudi Carrellshow (N.T.S.). 21 10 Boule- De Haagse Conventie verbiedt wel iswaar het wegvoeren van kunstwer ken uit vijandelijk gebied, maar deze in vredestijd opgestelde clausule blijkt zodra de nood aan de man komt, voor hebzuchtige volken van weinig waarde te zijn. Zodra de rijkdommen van het veroverde en bezette land binnen het bereik van hun grijpgrage handen ko men, wordt het papier het papier ge laten. Hiervan had de Volkenbond al een vaag vermoeden, toen in 1930 aan de orde werd gesteld, welk gevaar schilderijen in een moderne oorlog zouden lopen. Maar al deze bemoei ingen en overwegingen hebben niet kunnen verhinderen dat reeds 9 jaar later de Duitse benden het overwon nen Polen systematisch van zijn be langrijkste kunstschatten beroofden. Kerken, musea, kastelen en bibliothe ken werden volkomen leeggehaald en nog niet tevreden met deze to tale plundering werden ook spijker- vaste monumenten door de Germaan se kuituurbrengers omvergehaald en vernield. Oude kastelen en paleizen van vroegere koningen en edelen mochten het behang behouden, dat Is waar, maar vaak is het daarbij ge bleven. Het land werd zó volslagen uitgeschud, dat na afloop van rte Duit se kuituur-bemoeiingen een volstrekte leegte gaapte. In het westen zijn wij er beter af gekomen, omdat hier nog) niet spra ke was van een totale inlijving, zoals bij Polen, zodat de methoden die hier werden toegepast wat omslachtiger waren en zo mogelijk de schijn van legaliteit moesten dragen. Ten aanzien van het Joodse bezit behoef de zelfs deze schfjn niet meer te wor den opgehouden, waardoor aan de Kunstschat in trek roofzucht toch enigermate kon wor den voldaan. Maar op andere wijze wist de bezetter toch ook wel een en ander weg te slepen, zowel uit Neder land en België, alsook uit Frank rijk en Itr.Iië. Van de bijna 2000 schil derijen die bij ons werden weggehaald, kon het merendeel gelukkig worden teruggevoerd, w.o. 14 van Rembrandt, 16 van Rubens, 20 van Ruysdael, 24 van Jan Steen, 4 van Frans Hals, 32 van Jan van Goyen, 17 van Nicolaas Maes en 6 van Gerard Terborgh. Van de bfjna 1 miljoen uit onze bibliothe ken geroofde boeken kon eveneens e belangrijk deel worden opgespoord. De roof uit Frankrijk, gereorganiseerd door een speciale staf van Rosenberg, was veel aanzienlijker. In september 1940, dus drie maanden na de Fran se kapitulatie, werd de waarde aan kunstvoorwerpen, geroofd van Joodse verzamelaars in Frankrijk, van de kastelen aan dc Loire of van expe diteurs in Franse kunststeden, op meer dan een half miljard mark ge schat. Wat hierna volgde, overtreft al le voorstellingsvermogen. In het pro ces te Neurenberg, waar deze geor ganiseerde roof uit de doeken werd gedaan, werden 39 portefeuilles ge toond, bevattende de reproducties van 2500 kunstwerken, alle door de organi satie Rosenberg gestolen en bestemd voor een verjaarscadeautje aan Hit- Ier. De Amerikaanse aanklager voeg de er aan toe. dat reproducties van alle weggesleepte kunstwerken die van betekenis waren, de inhoud van nog 400 andere portefeuilles zouden vergen ,want dat aantal moest zeker op 30.000 stuks worden geschal. We mogen dit hoofdstuk zeker niet besluiten zonder te spreken over wonder van de Salzberg. Nadruk verboden. lijk gebied 8.45 Inleiding op de vroegdienst. 9.00 Vroegdienst. 9 45 Nieuws en waterstan den. KRO: 10.00 Inleiding Hoogmis. 10.05 >lgens de Slavisch Byzantijnse Ritus. 11.45 Klassieke kamermuziek (gr.) 11.50 Moderne orkestwerken (gr.) 12.10 Boekbespreking, 12.20 Lichte HBui igen Musketiers, licht n licht instru- BH de kinderen. 14.00 Klein Radiokoor: Moderne gewijde muziek 14.10 Bariton en piano: klassieke liederen. 14.40 Moderne kamermuziek (gr.) 15.00 De hand aan de ploeg, lezing. 15.05 Lichte grammofoonmuziek en sport. 16.30 mmmtmCON- leestelijke en zang- ■■■■■■■■■■■I,_pn.) 18.4C Gesprek in de Pastorie. 19.00 Orgelconcert: semi-klassieke en moderne muziek (opn.) 19.15 De Voohiitgang der mensheid, lezing. VENT VAN KERKEN: 17 00—18.00 Gerefor- 19 30 -Samenzanggeestelijke liederen. 20.00 Nieuws. 2007 Reflex: een wekelijkse bespic- Jeling over leven en samenleven. KRO: 20.15 nternationale volksliederen. 20.40 Stemmen buiten de tijd: een bloemlezing uit oorlogs dagboeken. 21.30 Klassieke kamermuziek (opn.). 21.55 Fluit en harp: klassieke en moderne muziek. 22.05 Wissewassenlicht programma. 22 25 Boekbespreking. 22.30 Epiloog. 22.50 Lichte grammo- lilversum II 298 m.: VARA: 8.00 Nieuws, jrtmededelingen. postduivenberichten :ialistisch strijdlied. 8.18 Weer of geen er, gevarieerd programma. 9.45 Geestelijk en. toespraak. IKOR: 10.00 Klnderdi 10.30 Protestantse kerkdienst. 11.30 Vraag 71 Er werd opnieuw op de deur ge klopt en nadat de commissaris ..Bin nen!" had geroepen traden Barend en Berend het vertrek binnen Barend sa lueerde keurig voor de commissaris en Jesje riep verheugd: „Dag Barend! Dag Berend! Wat ge zellig dat jullie er ook zijn!" De commissaris belde en liet koffie voor de volwassenen komen en limonade voor Jesje en Josje Nadat ze die had den opgedronken en even een beetje had den zitten praten, nam de politiechef het woord. „Meneer en mevrouw Joppers," begon hij. „Barend en Berend, Jesje en Josje. We hebben u allen hier laten komen, om dat ik er behoefte aan voel u persoon lijk dank te zeggen voor wat u gedaan hebt in de zaak van de verdwenen hor loges. Ik zou niet graag willen bewe- gearresteerd. als u ons niet zo steun was geweest, maar u hebt de af wikkeling van deze zaak stellig belang rijk bespoedigd en wij zijn u daar dan ook zeer dankbaar voor. Zo mogelijk nog dankbaarder is u vanzelfsprekend me- Wekkers. die ernstig gedupeerd was door het verlies van zoveel kostbare ar tikelen en daarom wil meneer Wekkers u ook nog eens even persoonlijk dank zeggen. Gaat uw gang, meneer Wek kers." De juwelier, die inmiddels enkele klei- pakjes uit zijn tas had gehaald en or zich neergelegd, schraapte zijn keel sprak: „Jesje en Josje. misschien mag ik me eerst even tot jullie wenden, a want ik-bfib vernomen dat jullie het zijn geweest, die vanaf het begin het oög op de dieven hebt laten vallen en dank zij jullie vasthoudendheid heeft de politie de twee mannen zo snel kunnen arresteren. Als tastbaar bewijs van mijn erkentelijk heid voor wat jullie gedaan hebben wil ik jullie daarom een blijvend aandenken overhandigen: ik hoop, dat jullie er heel lang en in goede gezondheid plezier van zullen mogen hebben." En hij overhandigde zowel Jesje als Josje een van dc kleine pakjes die voor hem lagen. het hedendaags doen 12.30 Lichte orkestmuziek en zaïujMjusic. 13.00 Nieuws. 13.07 De toestand in de wereld, lezing. 13 17 Mededelingen of grammofoon muziek. 13.20 Carrousel, een programma dat alle kanten opgaat. 14.10 Residentie-orkest sportuitslagen. 18 05 Sportjournaal. 18.30 Ste-. Walsorkest. 19.00 Bij nader inzien, 1 19.40 Jazzmuziek. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Lichte orkestmuziek (opn.), 20.45 Operamuziek (gr.) 21.30 De man! Waldemar. hoorspel. 22.05 Lichte orkestmu- (opn). 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten sportuitslagen 2e klas voetbal. 2300 Concertgebouw-orkest (gr.) klassieke ziek. 23.55—24.00 Nieuws. Televisie maandag Belglc: Nederlands progr. kan. 2 en 10 14 05—15.15 Schooltelevisie. EEU GEVECUT VAVJ MAM TESEU MAU ZAL W UUU VOOPOEEL E1MPIGEM. MAAS ALS WE MET PAPYRUS BOOT JEEPS AALMkLLEM, r.' SRUPj GAAVJ balk. Toen eindelijk weer opstond, kon ze alleen maar in haar kooi kruipen. Daar lag ze machteloos met zware hoofdpijn. De volgende avond meerden ze af in Huil. De reis was ruw geweest, maar vlot volbracht. Toen ze vast lagen, kwam Ties beneden om de kaarten op te bergen. Alberdien schonk een kop koffie voor hem in. Haar hoofdpijn was weer over. ,,'t Is goed gegaan, kapitein", zei ze opgewekt. „Gelukkig wel", zei Ties met een zucht van verlichting. „Maar ik heb wat verloren." „Wat?" vroeg ze, naar de kaarten kijkend. „M'n kapiteinse", lachte hij- „Dat is geen ramp!" „Ik heb ook wat gewonnen", ging hij olijk door. „En wat is dat" door K. NOREL „Een goëie, echte, lieve vrouw!" In een opwelling pakte hij haar om de hals. Zij keek verschrikt naar de kinderkooien en naar de koekoek. Maar Gosse en Berendientje sliepen vast en het bovenlicht was dicht. Niemand zag hen. Toen streefde ze niet tegen. „Ik heb m'n zwaarste reis gehad", bekende zij. „Jij?" vroeg hij met verbazing. ..Ik moest mezelf overwinnen. Dat is moeilijker dan vechten tegen elementen en piraten." „Je hebt het er bést afgebracht!" prees hij. „Ik kon het niet alleen", zei zij zacht. „Ik ben geholpen." Hij zag haar aan begreep ..Dit is een nieuw begin, Alberdien. niet enkel wat het schip betreft, ook „Vind je het een goed begin?" vroeg zij. „Een best!" „Ik wil zo graag je vrouw zijn. Ties. Ik hoop dat ik nooit weer kapiteinse word." „Behalve als 't nijpt. Alberdien." „Dan nog geen kapiteinse; dan nog je hulp. je vrouw. Ties." Hij drukte haar tegen zich aan. „Jij bent mijn lieve vrouw. De vrouw Alberdien!" EINDE .12.30 H. Mis te Overloon. NTS: 18.00 Verbinding, schakel- "irogramma in samenwerking met de Amerl- de satelliet Early Bird, Kunstgrepen. NTS: 22 3022.35 journaal Nederland II: NTS: 19.30 Voor de jeugd 20.00 Journaal. 20.05 Melne Frau Susanne, TV- film. 20.30 Bijna alles is te koop. TV-film 21.20 Ole Torero. Joegoslavisch tekenfilmpje.: 21.25 't Is maar een woord, quizprogramma 22.00—22.15 Sport in Beeld. België: Nederland» progr kan 2 en 10 16.00 De Flintstones. 16.25 Kapitein Zeppo: 17.05 Ens. Roger Eggermont. 1835 Klei klein kleutertje. 18.55 O.K. Sheriff, film vo de jeugd. 19.40 0.70. filmschets voor f jeugd. 20.00 Nws. 20.15 Sportweekend 20 Jo Leemans-show. 2125 Londen bij nao politiefUrn. 22.25 Nws. Hilversum I. 402 m.: NCRV: 7 00 Dagope- ng. 7 10 Klassieke kamermuziek (gr.) 7.20 •"ortultslagen van zaterdag. 7.30 Nieuws en >S-berichten. 7 40 Radiokrant. 7.55 Lichte immofoonmuzlek. 8.10 NCRV-lled en ge- de muziek 8 30 Nieuws. 8.40 Lichte vr.mofoonmuziek 9.00 Verzoekprogramma >or de zieken 9 35 Waterstanden. 9.40 Voor e huisvrouw. 10.10 Semi-klasslek pianospel mofoonmuzick 12.00 taal kwintet 12 22 Voor boe 12.27 Mededelingen t.b.v land- iziek. 13.30 instrumen- •nade-o kest (opn.): amusementsmuziek. 14.05 Schoolradio. 14 35 Moderne kamermuziek (opn.) 15.00 Als de kat van huis is... (herhaling steravondwedstrljd van donder dag 22 april J.l.) 15.30 Klassiek pianoconcert (gr.) J6 00 Rondom dood en bevrijding, godsdienstige uitzending. 16 30 Voorjaarslie deren (gr 17 00 Voor de kleuters. 17.15 Voor da Jeugd. 17.30 Lichte grammofoonmuziek moderne muziek. 18.20 elljk Historische -- door MR. H. K. J Beerntnk, Voorzitter van de C.H.U-fraktie in de Tweede Kamer. 18.30 Lichte grammo foonmuziek. gr.) 8 50 Ochtendgymnastiek. an. 9.05 Klassieke grammo- Morgenwijding. 9.55 Kerk- orgclmuziek. 10.0( 10 50 Voor de kl( Voor de vrouw, 12 00 Lichte 12 27 Mededelingi 12.30 Voor Instrumentaal ensemble Joodse liederen. 13.00 Nieuws 13.10 Medede- land- en platteland 12 37 ngsolisti llngen, eventueel actueel of grammofoc ziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Dansorkest en zangsolisten. 14.00 Stereo: Klassieke orkestmuziek (opn). 15.30 Voordracht 15.45 Lichte orkestmuziek (gr.) 16 00 Nieuws. 16 02 Stereo: Instrumentaal ensemble: klas sieke en moderne kamermuziek. 16.30 Lichta grammofoonmuziek. 17.00 Voor de padvin ders. 17.05 Jazz r

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 9