Nieuwe Leidlse Courant Rode troepen in Zuid-Vietnam Pis --- UITGERUST! Cmta") „Spoorboekje" voor tram in Rotterdam India wil Afro-Aziatisch leger om grens te bewaken Amerika zal eventueel kernwapens gebruiken Grada M. ook vrijgesproken door Hof Pakistaanse troepen vallen Ine W, Bosch-na staatsgreep terug in Dom. republiek ia binnen Twee orders voor DAF Commentaren Politieman overrijdt jongen; zelf gewond CHRISTEIIJK-NATIONAAL DAGBLAD Kantoren Leiden - x Steenstraat 37* T,St*ntva*Hgh is ghablevw Maandag 26 april 1965, 46ste jaairgang Onvast weer De Bilt verwacht tot dinsdagavond: Half tot zwaar bewolkt met nu en dan buien, mogelijk met hagel of onweer. Matige tot krachtige noordwestelijke wind. in het noorden van het land wel licht tijdelijk veranderlijke wind. Aan houdend koud weer. (Opgemaakt te 11.15 uur). (AIGON/WASHINGTON Een Noordvietnamees bataljon bevindt zich p Zuidvietnamees grondgebied. Deze voor het eerst gesignaleerde geregel- e eenheid opereert in het gebied van Kontoem, op ongeveer 400 km ten oordwesten van Saigon, op de hoogvlakten van midden-Vietnam. Het nu het tweede van hel 101ste regiment van de 325ste Noordvietnamese evisie zijn. De aanwezigheid van het bataljon kon worden vastgesteld aar aanleiding van de gevangenneming op 25 maart van een Noordviet- lamese militair en op grond van andere gegevens, die uit veiligheidsover 'egingen nog niet gepubliceerd zouden kunnen worden. Het nieuws, dat por de regering van Zuid-Vietnam is verstrekt, wordt in Amerikaanse lelingelichte kringen bevestigd. 'Voor waarnemers in Saigon leuws sensationeel. Wel was enkele aanden geleden al een toenemend jntal infiltranten van Noordvietna- jese militairen waargenomen. De mwezigheid van een geregelde een- tid van het Noordvietnamese leger Zuidvietnam was echter volkomen euw. Het had al de aandacht ge- okken. dat sinds het begin van dit pr de druk van de Vietcong in het (bied van Kontoem veel groter was In voorheen. Kontoem ligt ongeveer 10 km ten zuiden van de belangrijke hierikaanse luchtmachtbasis Danang. Gesprek Intussen is in de verenigde Staten li gesprek op gang gekomen over de ogclijklieden van het gebruiken van irnwapens in de strüd om het behoud in Vietnam. Aangenomen wordt, dat tchts van deze wapens gebruik zal orden gemaakt bij massale Chinese of issische interventie. Het Is op zichzelf erigens niets bijzonders, dat kernwa- ns worden betrokken in de overwegin- n van de Amerikaanse militaire plan- nmakers. Wanneer de Verenigde Staten het rl- tl Pamthionmourd tHEN BOSCH, De 62-jarige Grada uit Goirle is door het gerechtshof (jgesproken van de haar ten laste iiociegde moord door middel van para- on op haar man W. van Nunen. Het |f heeft hiermee het vonnis van de 11 e (htbank van Breda bevestigd. !et Hof heeft zich bij de behande- op 12 april vooral bezig gehouden de bekentenis die de vrouw voor [politie heeft afgelegd. Zij verklaar- I toen parathion in de koffie van "V man te hebben gedaan. Echter it met de bedoeling hem te doden, lar om haar man. die zeer weinig door ziekte te dwingen een ije bij haar te blijven. Ie president van het Hof. mr. Van Jsendaal, toonde zich niet erg inge- nen met de tactiek van de rijkspolitie jde verhoren. De vrouw legde de be eltenis af nadat zij op een dag vijf ^durigc verhoren had ondergaan. Ervan de laatste tot drie uur in de ht duurde e advocaat-generaal, mr. Witsen- ks, achtte de tenlastelegging bewezen, fdzakelijk op grond van de door de uw afgelegde bekentenis. Dat zij de- jbekentenis zou hebben afgelegd om Ir dochter en schoonzoon te ontlasten kte hij uitgesloten, omdat zij al twee |en voor haar hechtenis wist. dat die ibei in vrijheid waren gesteld. Ie verdediger, mr. P. P. Lap, uit Ber- I op Zoom. wees op het rapport van gerechtelijk laboratorium, waaruit fk, dat de man wel tien slokken van koffie had moeten drinken in plaats I die ene om aan het vergif te rlijden. Dat de vrouw onwaarneid jrt gesproken vond hij niet merk- (rdig onqdat iedereen bij een ver- politieverhoor wel eens onwaar- je eisen voor de rechtbank te Breda het gerechtshof waren beide jalf jaar met aftrek. slco willen aanvaarden van een open lijke botsing met China, moeten zij al het besluit hebben genomen, eventueel kernwapens in de strijd te gaan gooien. Bedoeling Het „uitlekken" van het kernwapen- overleg in Washington is waarschijnlijk bedoeld om de Sowjetunie er van te doordringen, dat het de Ver. Staten bit tere ernst is in zuidoost-Azië en dat men er in Moskou goed aan doet, geen enkel risico te nemen. Het is nog altijd de bedoeling van communistisch China, een kernoorlog uit te, lokken tussen de Ver. Staten en do Sowjetunie, In het Kremlin weet men dit en er is reden om aan te nemen, dat men er ook thans niets voor voelt terwille van de Chinese communis ten de eigen veiligheid op het spel te zetten. Inmiddels heeft de vroegere pre sident Eisenhouwer zich achter de Viet- nam-politiek van Johnson geschaard. 1 oorstellen Vermelden we nog. dat de Indische president. Radhakrisjnan gepleit heeft voor een Afrikaans-Aziatische politie macht. die de grens tussen Noord- en Zuid-Vietnam moet bewaken om te voorkomen dat het conflict in een oorlog op grote schaal verandert. De Japanse premier, Sato, heeft voorge steld liet plan uit te werken van president Johnson om zuid-oost Azië voor een bedrag van een miljard dol- j lar hulp te verlenen. HEERLEN Een zeventienjarige jongen uit Valkenburg is zaterdag avond met een van een toerist uit Apel doorn gestolen auto met zeer grote snelheid tegen een boom gereden en zeer ernstig gewond. De Jongen moest met breekijzers uit de wagen gehaald worden. Brokstukken lagen honderden meters over de weg verspreid. Door een verstopte kachelpijp ls de 89-jarige mejuffrouw H. Sol uit Ap- pingendam in de nacht van vrijdag op zaterdag aan kolendampvergiftiging overleden. De alleenwonende vrouw werd zaterdag door familieleden leven loos aangetroffen. Indische strijdkrachten paraat NEW DELHI/RAWALPINDI In dia en Pakistan verwijten elkaar aan tallen tc doen in het zuidelijke grens gebied van beide landen (op het kaar tje: ten noordwesten van de plaats Mandvi). Zaterdag hebben enkele duizenden Pakistaanse militairen Biar- bet aangevallen, dat op 10 kilometer van de grens in de Indische provincie Koetsj in gelegen. Zij werden teruggeslagen, maar zet ten vanochtend hun aanvallen voort. Van. Pakistaanse zijde wordt gezegd dat vergcldingsaanvallen plaatsvinden, nadat Pakistaanse stellingen door het leger van India onder vuur zijn ge nomen. De Indische minister van defensie Chavan. heeft de paraatheid voor de In dische strijdkrachten gelast. Alle ver loven zijn ingetrokken. De Indische be schuldiging. als zou in Pakistan een al gehele mobilisatie aan de gang zijn, wor- denin Rawalpindi, de hoofdstad van Pa kistan. tegengesproken. Inmiddels heeft het er veel van weg dat India zelf ook aan een algehele mo bilisatie bezig is. Bij de aanvallen van zaterdag en van- in een oogopslag Christendom en cultuur pag. 2 Applaus voor Beernink pag. 5 Zesduizend Zuidmoluk- rou'l ker. bij RMS-jubileum oni pas ,5 p Sport pag. 6-7-8-9 Uitgeslapen? néén... ODRAKACEL issrskss SAN DOMINGO Volgens een of ficiële bekendmaking van radio San Domingo, die zich in handen van op standelingen bevindt, heeft het drie manschap. dat onder leiding van Do nald Reid Cabral tot dusver de Do minicaanse republiek bestuurde, de macht overgedragen. In San Domingo doen geruchten de ronde dat de opstandelingen ex-pre sident Juan Bosch hebben verzocht te rug te keren. President Bosch vlucht te bij een staatsgreep in september 1963 naar het buitenland. De machts overdracht zou tijdens een bijeen komst van het driemanschap met een aantal militaire leiders hebben plaats gehad. Chaos Andere radiostations in het laud ver dwenen gisteren uit de ether en het blad Prensa Libre sloot zijn kantoren. Vol gens üi Buenos Aires ontvangen berich ten hadden betogers de redactielokalen van dit blad in brand gestoken, patrouil leerden marinetoestellen van de lucht macht onafgebroken boven de stad Doden De staatsgreep begon zaterdag toen rebellerende officieren het legerhoofd- kwartier en het radiostation in San Do mingo bezetten. Gisteren zouden twee doden z(jn gevallen, toen een kolonel een opstandeling neerschoot en vervolgens zelf werd vermoord. Onvolledige in Washington ontvangen berichten wilden dat de staatsgreep werd geleid door de Dominicaanse revolutio naire partij iPRD)v an Juan Bosch. Deze verbleef in Porto Rico. Aan het hoofd van de opstandige beweging Rafael Molina Urina staan, die tijdens het bewind van Bosch voorzitter va Kamer van afgevaardigden was. Donald Reid Cabral (41) had geen deel in de staatsgreep waarbij in Juan Bosch werd afgezet. Hij had geen politieke bindingen en wist de macht het leger te breken door een systeem van roulerende bevelhebbers. Reis was, naast voorzitter van het driemanschap, minister van buitenlandse zaken. De Do minicaanse republiek, een Spaans spre kende staat met ongeveer drie miljoen inwoners, deelt het eiland Hispaniol met de negerrepubliek Haiti. Ex-president Juan Bosch heeft giste- in in de Porturuaanse hoofdstad San Juan verklaard, dat hij hoopte nog de zelfde dag naar San Domingo te kunnen terugkeren, om daar de teugels van het bewind weer in handen te nemen. Hij wilde per vliegtuig naar de Dominicaan republiek vertrekken, om zich aldaar verbinding te stellen' met de voorlo pige president Urena. Er heerst thans de grootst mogelijke irwarring in San Domingo, waar leger, oot en luchtmacht verdeeld schijnen te zün. Een 28 km buiten San Domingo ge legen kamp van de opstandelingen is uit de lucht gebombardeerd. Er is voorts geschoten op het presi dentiële paleis, waarin de voorlopige president Urena de eed moet afleggen en waarin zich afgevaardigden en senatoren hebben verzameld. daag heeft Pakistan gebruik gemaakt v tanks. Drft was voor het eerst sedert het conflict tussen India en Pakistan in 1948 ontstond. Drie tanks van het Pakistaanse leger werden volgens een Indische of ficiële woordvoerder vernietigd. Op drie punten langs de grens doen zich hevige schermutselingen voor. Koetsj is een dunbevolkt gebied, waar voor nooit veel belangstelling heeft be staan, totdat bekend werd dat er wel licht olie in de grond zit Sindsdien heeft het er op geleken dat Pakistan van plan is, alle gebieden ten noorden van de 24ste breedtegraad in het grensgebied van Koetsj te bezetten. Soekarno stelt alle vreemde bedrijven onder beheer DJAKARTA Soekarno heeft een be sluit ondertekend, waarbij hij alle bui tenlandse bedrijven onder beheer stelt zonder enig onderscheid, aldu^ meldt Antara. Het besluit zal 49 nog niet on der toezicht geplaatste landbouwonder nemingen treffen, die nog concessie: hadden voor tien tot vijftien jaar, na melijk 26 Belgische. 12 Franse, vijl Zwitserse, twee Italiaanse, twee com- munistisch-Chinese, een Indiase en een Stewart erkent: Miinchen-verdrag „afschuwelijk" LONDEN De Britse minister van buitenlandse zaken Stewart is gisteren teruggekeerd van zijn reis naar Zuid- Slavië en Tsjecho-Slowakije. Hij vertel de dat bij tweezijdige handels- en cul turele aangelegenheden vorderingen deze twee landen zijn gemaakt. Ook op het gebied vJh internationale kwesties was men nader tot elkaar gekomen. Volgens het Tjsechische persbureau CTK stemde minister Stewart in eer gezamenlijk communiqué in met de ver oordeling van het verdrag van Mün- chen. Tsjecho-Slowakije vraagt al sinds jaren om dit verdrag als n-iet gesloten te beschouwen in verband met even tuele aanspraken van West-Duitsland op enkele delen van Tsjecho-Slowakije. Stewart zou het verdrag „afschuwelijk, onrechtvaardig, gevaarlijk en dood" ge noemd hebben. Zoals bekend beijvert vooral de West- duitse minister Seebohm zich voor de gebieden die na de oorlog weer aan Tsjecho-Slowakije zijn teruggegeven. ia e „We spelen Indiaantje. Later zet ten we de scaips er weer op met mm." Een schrijnend beeld van de oor. log in Vietnam. In de omgeving t Cong Son, een klein dorpje bij Da Nang, trachten een boer zijn vrouw hun kinderen te beschermen tegen een kogel regen van de Vietcong. Op de achtergrond Amerikaanse mari- rsdie tijdens een patrouille in een hinderlaag liepen. Gereformeerden voorlopig het CIO-M uit AMERSFOORT Het deputaatschap dat namens dc gereformeerde kerken vertegenwoordigd is in het contact in overheidszaken-militair (CIO-M) heeft besloten de samenwerking in dit orgaan op te schorten tot de Generale Synode. Het heeft zich tevens tot de Generale Synode gericht met het verzoek van hun opdracht ontheven te mogen worden- Op een zaterdag gehouden vergadering van deze deputaten voor de geestelijke verzorging van zee-, land- en luchtmacht kwamen zij tot de conclusie dat zij door de jongste beslissingen van het CIO het CIO-M onmogelijk hun opdracht verder naar eer en geweten kunnen De Generale Synode .komt op 11 bijeen. Dan zal een moderamen gekozen worden en zullen de commissies pre-advies worden benoemd die de derwerpen van de agenda zullen v bereiden. Pas- op 30 augustus komt dc Synode bijeen op het conferentieoord De Blije Werelt te Lunteren. Het is ech ter niet uitgesloten, dat de Synode het besluit van deputaten wegens het urgent karakter reeds in mei zal bespreken Het deputaatschap wordt gevormd door dr. W Bakker te Den Haag, Tj. Biesma tc Breda. ds. M. Boukema te Den Haag. B Groenendijk te Den Haag. H Veld kamp te Rijswijk, H. W Vermeulen te .Amsterdam en ds K. v d Wel te Assen. Voorzitter van het deputaatschap is dr. B Rietveld. Vanmiddag zouden de chris- telijke-gereformeerde deputaten de jongste ontwikkelingen in het CIO-M bespreken. Vandaag zijn 21 nieuwe legerpredt- kanten opgekomen. Van hen zijn dertien gereformeerd, vier gereformeerd (vrijge maakt), twee hervormd, een christelijk- gereformeerd en een .vrij-evangelisch. De Gereformeerde kerken (vrijgemaakt) zijn niet in het CIO-M vertegenwoordigd. Restaurant stort in 5 doden, 16 gewonden tijd ens bruiloft OPORTO Vijf mensen vonden de dood en zestien werden gewond toen gisteravond in de Portugese havenstad Oporto een muur van een in afbraak zijnd huis omviel en terecht kwam op een restaurant, waar juist een bruiloft werd gevierd. Dc bruid en bruidegom verden gewond. In het restaurant be- onden zich 45 mensen toen het onge luk gebeurde. Het dak van het gebouw stortte onder het geweld van de om vallende muur in. EINDHOVEN De Indonesische nationale oliemaatschappij Pertamin heeft bij de DAF-fabrieken een order geplaatst voor 25 tankwagencombina ties. De financiering wordt door de oliemaatschappij zelf geregeld. Op levering midden juli 1965. DAF kreeg ook een binnenlandse order. Het Am sterdamse gemeentelijke vervoerbe drijf bestelde 20 stuks stadsbuschas- sis van een nieuw door DAF ontwik keld type. Bij het ontwerp is nauw overleg gepleegd met de commissie standaar disering autobusmaterieel, die wordt gevormd door deskundigen uit Am sterdam, Rotterdam en Den Haag. Tsjechen doen stap naar meer vrijheid PRAAG In Tsjechoslowakije zijn wijzigingen - gebracht ln de leiding van party en regering. Westerse waarnemers zien deze maatregel als een kleine stap op weg naar meer vryheid. Zij hechten waarde aan de benoeming van Hendrych tot voorzitter van de commissie voor ideologische aangelegenheden. Hendrych staat bekend om zyn vrije opvattingen. Hendrych komt in de plaats van Koucky, die nu vice-voorzitter van de commissie wordt. Koucky, die sinds 1962 voorzitter is geweest, heeft zich op ideo logisch gebied altijd rechtlijnig uitge laten. Hij is ook hoofdredacteur van de Rude Pravo het dagblad der Tsjechische communistische partij. Rood China wil nieuwe bond van volken DJAKARTA Premier Tsjoe En Lai heeft zaterdag te Djakarta gezegd, dat China de oprichting van een nieu we volkerenorganisatie overweegt, zo meldt het Indonesische persbureau An tara. China zal er niet langer op blij ven aandringen dat het wordt toegela ten tot de Verenigde Naties nu Indo nesië uit de organisatie is getreden. In plaats daarvan overwegen we nu de oprichting van een nieuwe wereldinstel ling, die progressief en revolutionair van aard is, zo had Tsjoe En Lai ge zegd. De Chinese premier zei voorts, dat het aantal landen buiten de VN niet klein is wat betreft het aantal in woners. Hij wees hierbij op de 900 mil joen inwoners van China. Indonesië, Noord-Korea, Noord-Vietnam en Oost- Duitsland. Tsjoe En Lai zeide' nog, dat hij voor dat hij de tweede Afrikaans-Aziatische in Algiers zal bijwonen, vijf dagen in Cairo zal verblijven voor gesprekken met Nasser W.-Duitsland: Westen verantwoordelijk voor hereniging Bonn West-Duitsland blijft by de opvatting dat de Verenigde Staten, de Sowjetunie. Groot-Brltannië en Frank rijk verantwoordelijk blijven voor de hereniging van Oost- en West-Duitsland. Een regeringswoordvoerder in Bonn gaf hiermee zaterdag commentaar op een bericht in het Hamburgse blad Die Welt. waarin stond dat de westelij ke landen begin volgende maand een verklaring zullen afleggen die het de buurlanden van West-Duitsland mogelijk zal maken mee te werken aan de op lossing van de Duitse kwestie. De woordvoerder zei dat de Westduit- regering het niet juist zou achten, ts aan de vast verankerde toestand te veranderen. Naar uit Washington is vernomen zou de verklaring van de Westelijke mo gendheden die waarschijniyk op 5 mei bekend wordt gemaakt, de kwestie van de Duitse hereniging een „Europese zaak" noemen. De Franse vertegen woordiger zou in Washington met na druk hebben gewezen op de opvatting generaal De Gaulle dat het Duit- raagstuk zo ingewikkeld is dat dit alleen door Europeanen kan worden opgelost. TN binnenlands-politiek opzicht zijn we een belangrijke week inge gaan. Morgenmiddag zal het nieuwe ka binet zich aan de Tweede Kamer presenteren en in de regeringsver klaring uiteenzetten welk beleid het in de komende twee jaar denkt te voeren. Dan zullen wij er een indruk van hebben, of het nieuwe minis tersteam slechts wat accenten in het beleid wil verschuiven of dat het zoals dr Vondeling heeft aangekon digd op wezenlijke punten een volstrekt ander beleid wil gaan voe- Het laatste kan men zich moeilijker voorstellen naarmate men ervan uitgaat, dat de kopstukken van KVP en ARP naar hun overtuiging heb ben gesproken, toen zij het beleid van het kabinet-Marijnen niet in de laatste plaats het sociaal-econo misch beleid prezen. Een recent 'verleden laat zich niet gemakkelijk verloochenen. Zouden de PvdA-bewindslieden de kans krijgen om het regeringsbeleid een socialistisch stempel op te druk ken, dan kan de KVP- en ARP-aan- hang zich terecht bedrogen voelen. Wij voor ons, werkzaam aan een on afhankelijk christelijke krant, wach ten op de daden van regering en volksvei 4egenwoordiging en zullen deze op eigen merites, zonder voor oordelen, naar vermogen beoorde len. /^VNDANKS haar gouvernementele instelling heeft de overgrote meerderheid van de CHU er vrede mee. dat de heer Beernink en de zijnen in de oppositie zijn geraakt. Op de toogdag te Zwolle is wel ge bleken, dat het vertrouwen in de Unie (fractie)-voorzitter slechts bij weinigen geschokt is. Wanneer overmorgen zoals wordt verwacht van verschillende zij den de aanval op Beerninks houding in de formatieonderhandelingen wordt ingezet, zal hij de Unie achter zich mogen weten. Het daverend ap plaus. gecombineerd met voetge- trappel. dat hem in de Overijsselse hoofdstad ten deel viel, sprak boek delen met belangstelling tegemoet, omdat er interessante vragen aan de orde komen. Zal men van de kant van de „rege ringsfracties" toegeven, dat alleen een verschil van mening over de te volgen procedure tot een breuk met de CHU heeft geleid? Of zal men (willen) bewijzen, dat andere fac toren maar welke dan? van veel meer betekenis zijn geweest? Zal men van die kant overtuigend kunnen aantonen, dat het uit de boot vallen van fractieleider Beer nink bij de behandeling van de rtv- voorstellen onder geen beding kon worden aanvaard? Zo zouden we kunnen doorgaan. Wanneer we dat niet doen, heeft dit zijn reden. Nakaarten kan nuttig zijn, maar men moet er wel tijdig een punt achter zetten. De CHU is in de oppositie en men doet er ver standig aan deze realiteit niet al leen te aanvaarden, maar ook posi tief te benaderen. Onze parlementai re democratie ls gediend met een krachtige oppositie. Daarom ligt er in de nieuwe situatie voor de CHU een uitdaging opgesloten. Wij zijn ervan overtuigd, dat de CH-fractic op constructieve wijze de vrijheid zal gebruiken, die haar door de gang van zaken ten deel is gevallen en die de CHU meer dan elke partij waar deert- Voor een verscherping van de ver houding ARP-CHU moet men toch niet al te bevreesd zijn. Zou het voor de AR, .lie niet allemaal enthousiast zijn voor een kabinet met socialis ten. niet heilzaam kunnen zijn de CHU in de oppositie te weten? En zou het voor de CHU die allemaal enthousias1 zijn voor een oppositie met liberalen niet heilzaam zijn de ARP in de regering te weten? Misschien biedt de huidige situatie nog wel meer mogelijkheden voor een wederzijdse beïnvloeding. In elk geval valt van een oppositie, die bidt voor het nieuwe kabinet zoals mr Beernink in Zwolle deed iets goeds te verwachten. OEGSTGEEST De enorme bol- lendrukte heeft gistermiddag op (ra- gische wijze een 7-jarige Valken- burgse jon ;en, Hendrik Ravensbergen het leven gekost, terwijl zijn broertje en een Leidse politieman zw den gewond. ROTTERDAM. De Rotterdamse Elektrische Tram staat klaar op korte termijn al.e tram- en bushalten in Rotterdam van een dienstregeling te voor zien. Vandaag zijn op alle haltepalen metalen kastjes bevestigd die alle ge gevens bevatten over vertrek en rijtijden op de lijnen die dc betreffende haltes aandoen. Overwogen wordt alle dienstregelingen later samen te brengen m een boekje dat ongeveer te vergelijken zal zijn met het spoorboekje vaii de Nederlandse Spoorwegen. De bezetting van bussen en trams laat vooral in de avonduren vaak zeer te wensen over. Teveel zeer matig gevulde wagens leveren te grote verliezen op. L>e frequenties kunnen alleen dat wat beter aan het vervoersaanbod worden aangepast als het publiek meer dan tot dusver in de gelegenheid wordt gesteld dc vertrektijden, aldus de directie van de RET. kennis te nemen i Het ongeluk gebeurde toen een 54- Jarlge wachtmeester eerste klas van de verkeersgroep Leiden der Rijkspolitie op ryksweg 4 nabij de Haagse Schouw met zijn motor wegstoof langs een kilo meters lange file om het verkeei te re gelen. Plotseling stak een vijftal spe lende kinderen de weg over. De poli tieman kon twee kinderen van dit groep je niet meer ontwijken, met het ver melde gevolg. Zelf liep hij een zware hersenschudding en een sleutelbeen fractuur op doordat hij met zijn motor over de kop vloog. De drukte was gisteren tljdeiyk niet meer in goede banen te leiden. Dit in tegenstelling tot zaterdag toen er ter gelegenheid van het bollencorso 500 po litiemannen in actie waren, die het ver keer voortreffelijk In de hand wisten te houden. Er waren toen slechts zeer incidentele opstoppingen. Zondag liep het echter helemaal mis. Het zonnige weer had zoveel automobi listen naar de bollenvelden en Keuken hof gelokt, dat het verkeer op vele plaatsen geheel vastliep. Op rijksweg 4 reikten de files van de Haagse Schouw tot aan de Uiver...

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 1