Coopvaett teveel kinderen -sterven op weg Kosygin schept nu orde in de economische chaos ni nieuws en RiDeskundigen beraadden zich Herdenking tien jaar Bandoeng-conferentie Bagdad keert zich al weer tegen Koerden EMIGRATIE BLIJFT BOEIEND Richard Burton en Li: JTaylor filmen komende JJ" week in Nederland Bulgarije ,zit' met een mislukte staatsgreep Jjt een &ojUe Kij, „Mensenhandel" door „firma" uit Nederland? ZATERDAG 24 APRIL 196S DOUWE EGBERTS bij 3097J Zachte geurige pijptabak Gevangen dominees I maken het goed HAVANA Twee vrouwen van baptistenpredikanten, die twee weken geleden gearresteeerd werden op be schuldiging van spionnage, hebben een bezoek mogen brengen aan hun echtgenoten. Zij verklaarden, dat hun toestand goed is. Ds. Herbert Caudill (61) en zijn schoonzoon ds. David Fite (31) wer den samen met 51 andere Cubaanse baptisten, waaronder 40 predikanten, op 8 april gearresteerd. De twee predikanten zeiden tegen hun vrou wen, dat zij goed behandeld worden, goed eten en een goede nachtrust krijgen. De zuidelijke baptisten, de Ameri kaanse kerk. die zendingswerk op Cuba verricht, hebben aanstaande zondag uitgeroepen als een speciale I biddag voor de gevangenen en ook alle andere Ghristenen opgeroepen om te bidden voor 'hun vrijlating, voor hun verwanten en alle Cubaanse christenen en ook voor een verzach ting van de harten van de machtheb bers op het eiland. In een speciale verklaring zeggen de zuidelijke baptisten, dat zij volle dig vertrouwen hébben in de integri teit van hun zendelingen en er zeker van zijn, dat zij hun activiteiten hebben beperkt tot de prediking van het evangelie en de versterking van het christelijk getuigenis op Cuba. kennen onvoldoende discipline. Niettemin was hij van mening dat ook kinderen beneden de leeftijd van zestien jaar bekeuringen moeten kunnen worden ge- geven, ook al zullen de ouders dat in hun portemonnaie merken. Uitbreiding Van een onzer verslaggevers) :ld ROTTERDAM De belangrijk- Strenger Mej. Nijkamp, inspectrice I verantwoordelijkheid voor de j-keersopvoeding van de kinde- iland maar weinig belangstelling bestaat i vd ligt bij de ouders. De ouders r schenen in de eerste plaats het „goe- voorbeeld" te geven. Vervolgens 1 het onderwijs er meer aan moe- doen. Het zou nuttig zijn be- plde vakken te miniseren en in ats daarvan verkeersonderwijs' geven Dit is ongeveer de con- sie uit het gesprek, dat een fo- van verkeers- en onderwijs- '"kkundigen op uitnodiging van de «erlandse Vereniging Bescher- ng Voetgangers en het Vrou- |n Initiatiefcomité voor Neder- id van het Wereldjaar van In- -nationale Samenwerking in Rot- jdam heeft gehouden. de zijde van de ouders ■erkeersonderwijs. Zij achtte het even wel eveneens noodzakelijk, dat de ouders van het kind de eerste kennis van het verkeer bijbrengen. Zij bepleitte boven dien een strenger optreden van de politie tegen ouders, die verkeersovertredingen begaan in aanwezigheid van kinderen. iErfenis De heer Van Raamsdonk geloofde dat de kinderen zijn belast met de erfenis I tijd het algemeen: zij gewisseld. 1 de Nederlanders i Dr. J. A J. Jousma zette uiteen, dat de mensheid de uitdaging van het verkeer zal moeten leren aanvaarden. Er zal sprake moeten zijn van wederzijdse verantwoordelijkheid. Hij was van me ning dat vooral de jeugd in de leeftijd van 10 tot 19 jaar de meeste gevaren op de weg veroorzaakt. In dit verband bepleitte hij vooral uitbreiding van het aantal lesuren van verkeersonderwijs, in de plaats van bijvoorbeeld aardrijkskun de en maatschappijleer Ook de heer Ter Mors en dr. ir. Kolkman legden de verantwoordelijkheid voor het elementaire verkeersonderwijs vooral bij de ouders. Mevrouw Van der Does gaf tenslotte een uiteenzetting van de doelstellingen van de Nederlandse Vereniging ter Be scherming van Voetgangers. Na het vertonen van een nieuwe film over de gevaren, die een kind in het •keer bedreigen, werd nog geruime dit onderwerp van gedachten !en staf van deskundigen werkte aan forum mee. Dr. J. A. J. Jousma deed als medewerker van het Onderwijs- idig Studiecentrum te Amsterdam, dr. H. J. Kolkman, directeur van de hting Psychologisch Instituut voor keersveilighcid, dr. M. Matzutt. een tse psychologe, J. H. ter Mors, Ie ijfdinspecteur van politie en secretaris de Centrale Politie Verkeerscommis- mej. W. M. Nijkamp. inspectrice van skleuterscholen, mevr. V.-I. van der >s-Enthovcn. voorzitter Nederlandse leniging Bescherming Voetgangers en heer A. van Raamsdonk. directeur J het Instituut Wolters te Den Haag. 1o Duitse psychologe, dr. Matzutt. een fcialiste op het gebied van verkeerson- twijs voor kleuters, hield voorafgaande het forum een inleiding. Ouders tij stelde daarin dat met name het kind. dus die in de leeftijd van 1 ier jaar, lichamelijk en geestelijk geschikt is om alleen de weg in het te vinden. Dit kind zal daarom aan do hand van volwassenen (eten worden geleid. Kinderen in de (tijd van 4 tot 6 jaar zullen de weg pten leren vinden. Dit leren moet vooral thuis plaats hebben. Het zich leren onderwerpen aan de [keersregels. net zo goed als het moet n om zes uur te eten en om acht uur r bed te gaan. Het beste leermiddel is leningen met het kind op straat. niet genoeg geduld (Van een onzer redacteuren) de AA-conferentie in 1955 tot stand werd gebracht. Hij citeerde een ge deelte uit de speech, die president Soekarno ter gelegenheid van de opening van de conferentie had uitge sproken. Daarin werd de strijd ge schetst, die aan het verkrijgen van onafhankelijkheid was voorafgegaan. „De volken van Azië en Afrika willen hun plaats onder de zon, hun waar digheid, hun identiteit, hun zelfres pect en verantwoordelijkheid hei win nen". De ambassadeur constateerde, eigen meester geworden, baas in f''£Vi£'JSË£Z enkele eeuwen het geval was. ..Geen DEN HAAQ Een Belgisch blad noemde begin 1955 de Afro- Aziatische conferentie van Ban doeng een bijeenkomst van school kinderen zonder schoolmeesters. In zeker opzicht was dat ook zo. Want de daar vertegenwoordigde volkeren hadden zich van hun meesters ontdaan. Zij waren hun We zijn er langzamerhand aan gewend geraakt, dat met name in de Sowjetunie aan de bevolking koeien met gouden horens worden beloofd. Vooral in de Chroesjtsjef- periode was er reden, die beloften niet helemaal of helemaal niet serieus te nemen. Sinds de verwij dering van Nikita Sergevitsj op 15 oktober van het vorig jaar lijkt daarin verandering te zijn geko men. Nog maar enkele weken ge leden gaven de nieuwe leiders in het kapitalisme met econo1 middelen te verslaan, op een mis lukking was uitgelopen. Wellicht moeten we hierin een poging zien, de nieuwe machtheb bers in het Kremlin te bevrijden van de verplichtingen, die de altijd wat overmoedige Chroesjtsjef zijn land had opgelegd. Eenzelfde stre ven valt waar te nemen in de toespraak van premier Kosygin, die al op 19 maart werd gehouden, doch pas onlangs werd gepubli ceerd. Hierin oefende de premier scherpe kritiek op zijn voorganger wegens diens subjectieve benade ring van het probleem van de planning en diens besluiten, die Als Kosygin zijn zin krijgt, zal het in de straten van Moskou wel wat drukker gaan worden. gebaseerd waren op „onkunde be treffende de economie". Een van de ergste fouten van"Chroesjtsjef was volgens Kosygin diens beslis sing, dat mais verbouwd diende te worden in gebieden, die daar niet voor geschikt bleken te zijn. Dit besluit bracht de nationale econo mie een zware slag toe. Kosygin verklaarde voorts, dat meer aandacht zal worden besteed aan het. huisvestingsprobleem, dat „nog lang niet is opgelost in de Sowjetunie". Hij zei ook. dat de plannenmakers bij het opstellen van het nieuwe plan aandacht dienen te besteden aan de ver meerdering van de koopkracht van de bevolking en de verhoging van het tempo van de produktie van verbruiksgoederen. Daarbij dient rekening te worden gehouden met het feit, dat een systematischer bevrediging van de behoeften der verbruikers noodzakelijk is. Kosygin keerde zich fel tegen het optreden van Chroesjtsjef, toen hij zei, dat er een eind dient te komen aan de onderschatting van de rol van de planners. De nadruk dient naar zijn mening gelegd te worden op het centrale plan, dat door de centrale overheid werd opgesteld, maar dat niet tot al te starre voorschriften voor de plaatselijke organen mag leiden. De premier stelde voorts een verhoging van de lonen voor, die in directe evenre digheid zou zijn met de toename van de industriële produktiviteit. Er worden plannen voorbereid voor een nieuwe „her-centralise ring" van de industrie en de uit voering van bouwwerken op minis terieel niveau. Kosygin laakte Chroesjtsjefs koppige starheid bij. zijn besluit, de produktie van auto's te beperken en stelde een verhoging van de prouktie van personenauto's voor. Ook de gewo ne man moet naar zijn mening in de gelegenheid worden gesteld een eigen auto te bezitten. Zelfs direc teuren van fabrieken mochten in het verleden geen auto hebben. Als zij voor zakelijke besprekingen ergens heen moesten, waren zij gedwongen van een vrachtwagen gebruik te maken. Dat wordt nu allemaal anders. Kosygin, de plan ner-van-huis-uit, gaat orde schep pen in de Russische economische chaos. Hij zet niet alles op een kaart om propaganda te kunnen bedrijven. Voor het eerst lijkt de Russische bevolking ook aan haar trekken te zullen komen. Barzani, de leider van de Koerden in Irak, die tegen een overmacht van regeringstroepen staande we ten te blijven. i dan lijkt het er op, dat sief begonnen de Koerden dat zij samen een formidabele macht afgelopen acht jaren Is dit ver vormen, die een ernstige bedrei- schillende malen vergeefs gepro- ging voor het beslaan van de staat beerd. De Koerden hebben steeds Israël vormt. Telkens blijkt echtergedreigd, een onafhankelijke dat zulks maar schijn is. Egypte Koerdenstaat te zullen uitroepen. heeft zijn handen vol aan Jemen. ajs zjj geen zelfbestuur krijgen. Dit waar de royalisten van geen wijken dreigement werd enkele weken weten. En Irak. dat het nauwst geleden blijkbaar herhaald door de met Egypte samenwerkt, moet al grote leider van de Koerden, Moel- zijn aandacht wijden aan de strijd ia Moestafi - tegen de Koerden, die een bedrei- ringsoffensi ging blijven vormen voor het be- bereiding. wind in Bagdad. De Iraakse regering doet net of er niets aan de hand is. Aanvanke lijk leek de strijd beperkt te zijn tot het aftasten van zwakke plek- vro-MBuaa,- Zijn elementen van ken d verdediging van de fï'T.f *££1- Koerden. Maar onlange is een al- eigen huis. Zo ongeveer luidde een deel van de toespraak, die dr. Sowdjarwo Tjon- dronegoro. ambassadeur van Indone sië in Den Haag, gistermiddag heeft gehouden op een bijeenkomst ter herdenking van het feit, dat tien jaar geleden de Afro-Aziatische conferen tie in Bandoeng werd gehouden De bijeenkomst was georganiseerd door de Indonesische studentenvereniging in Nederland. Ook de voorzitter van de studentenvereniging, de heer Ach- warizmi en de Liberiaanse ambassa deur in Nederland, de heer J. H. Graham, hielden een toespraak. De solidariteit zijn. als er geen vredee meeting werd gehouden in de Tuin- j geluk tussen deze landen onderling zaal van het gebouw van de Haagsebestaat. Onderlinge problemen moeten T_j(,door onderhandelingen worden opge lost. Hij liet de waarschuwing horen, macht ter wereld kan het opkomend getij' keren", zo zei hij. „De pessimis ten zien alles alleen maar somber, omdat zij met een donkere bril rond lopen". Onder elkaar Tevoren had ambassadeur Graham I van Liberia zijn voornamelijk uil studenten bestaand gehoor voorge houden, dat de roep om alleen niet voldoende is Afrikaanse en Aziatische landen. Er kan volgens de ambassadeur geen van de heer A. Warnaar Jzn., die Afscheid C jssen en Warnaar UTRECHT De Christelijke Dierentuin. De ambassadeur een overzicht van NOORDWIJK SCHIPHOL maatschappij Aer Lingus zijn ivergevlogen. te beproevi pectievelijk te installeren. Behalve Burton zullen 50 tot 75 Nederland se figuranten uit het vliegtuig stappen. De Nederlandse' acteur Henk Molenberg treedt als mare chaussee op en controleert de pa pieren en de bagage van Burton. Richard Burton en zijn even beroemde als mooie echtgenote Liz Taylor zullen volgende week in ons land opnamen ma ken voor de film „The spy, who came in from the cold". Van avond arriveert het filmecht- paar om ongeveer half zeven D5Amerikaa1.se regisseur Mar- 1 1 t,n R'tt hoopt op slecht weer, om- me. de dagboot van de Sloom- dat zonneschijn nu eenmaal niet vaart Maatschappij Zeeland in bij het karakter van een spionage- Hoek van Holland Per auto fi,m past. Indien nodig, zal de gaat het dan naar hotel Huis luchthavenbrandweer liet gedeelte f t-, -v- 11 van het platform tussen het vlieg- ter Duin in Noordwijk, waar zij tuig en aankomsthal nat spui- de komende week zullen loge- ten. Er zullen vele leden van de ren. ordedienst van Schiphol aanwezig zijn om de vele verwachte belang- Noordwijk en omgeving spelen stellenden op een afstand te hou- een vrij belangrijke rol in de ver- den. Speciale maatregelen zijn ge filming van de spionage-thriller troffen om het luchtverkeer onge- van de Engelse schrijver John le hinderd doorgang te doen vinden. Carré. De roman speelt zich voor Op het witte doek ziet men het grootste deel af bij de Berlijn- overigens alleen maar Burton uit se muür en in Londen, maar het vliegtuig stappen en naar de Schiphol en Noordwijk vormen controle lopen. De hele scène tussenschakels. Richard Burton, de duurt één minuut. In Noordwijk spion-die*geen-spion-is, stapt in de speelt zich een veel groter deel film op Schiphol uit het vliegtuig van het verhaal af: op het film en gaat dan naar Noordwijk. doek ongeveer een kwartier. De Maandagmorgen om acht uur be- hele volgende week met uitzon- glnt het filmspektakel op Schip- dering van maandag is voor de hol. Het hele weekeinde zijn de opnamen in Noordwijk en omge- Paramount-technici dan al bezig ving uitgetrokken. Men hoopt geweest alle camera's en andere maandag 3 mei klaar te zijn, zodat requisieten. die vandaag met een men dinsdag zal kunnen vertrek- speciaal vliegtuig van de Ierse ken. Kn6"'^4 Centrale heeft vanmid- in Utrecht afscheid genomen sinds 1928 voorzitter van de CEC is geweest, en van de heer T. Cnos- sen, CEC-secretaris sedert 1927. Dit gebeurde tijdens de openbare voor jaarsvergadering van de centrale, die onder anderen werd bijgewoond door de ministers van sociale za ken en volksgezondheid, dr. G M. J. Veldkamp en de commissaris der Koningin in Zuid-Holland en voor zitter van de Algemene Emigratie Centrale, mr. J. Klaasesz. de was niet in de voortuin te hangen, waar iedereen ze kan zien, maar in de achtertuin, waar alleen de gezinsleden er op kijken. Ook vroeg hij de studenten, niet met kritiek klaar te staan op de toestand in hun land. als ze daar na het volbrengen van hun studie terugkeren. In zijn afscheidsrede haalde de heer .AünrilüCht Warnaar talloze herinneringen op uit de 37 jaar waarin hij het voorzitter- De toespraak van ambassadeur schap bekleedde. Hij memoreerde, dat Graham was als het ware een ant-1 de CEC in de jaren tussen de twee woord op de roep om solidariteit er. wereldoorlogen een belangrijk deel de^felle aanklacht tegen het kolonia-; ran de vertrekkende emigranten In Bulgarije heeft men zomaar heel belangrijke burgerlijke en mi litaire leiders gearresteerd. Als we tenminste de officiële lezing mogen geloven van wat zich in de afgelo pen weken in dit land heeft afge speeld. Er is echter reden om aan te nemen, dat die lezing in strijd met de waarheid is en dat de duideljke ontkenning, als zou het hier om een verijdelde staatsgreep gaanslechts een doekje voor het bloeden is. Als is de leugen nog zu snel, de waarheid achterhaalt hem wel. De moeilijkheden in Bulgarije zijn al enkele weken geleden begonnen. Er werden talrijke arrestaties ver richt en vele voorvluchtigen wer den dagenlang achterna gezeten. De buurlanden van Bulgarije werd takoniek medegedeeld, dat de be volking in het grensgebied zich niet ongerust behoefde te maken, ils zij in Bulgarije hoorde schie ten. In Sofia werden de arrestaties n verband gebracht met een po ging van een pro-Chinese groepe ring, de macht in handen te ne men. Later bleek dat er eerder reden was om aan te nemen, dat nationalistische elementen hadden getracht, in Sofia een „democrati scher" bewind helpen. gemeen offensief begonnen, waar aan door 40.000 militairen zou worden deelgenomen. Vijf divisies zouden in opmars zijn door het gehele noordelijke deel van Irak, dat de rijke olievelden omsluit. De Koerden hebben zich in bergachtig gebied teruggetrokken, waar zij een veel grotere bewegingsvrijheid hebben dan de met tanks, pantser wagens en zware wapens opere rende regeringstroepen. Dohoek aan de voet van de bergen zou de macht te door bommen zijn getroffen. De Koerden zouden uit deze stad ver- Het was duidelijk, dat premier dreven zijn. partijleider Todor Zjifkof De campagne tegen de Koerden met de Koerden en de voorstan- danks ernstige pogingen, dit te ders van Nasser in de Iraakse verhinderen, meende men in Sofia hoofdstad zouden tegen de militai- te kunnen volstaan met het toege- re operaties zijn gekant. Indirect ven van enkele feiten, maar te hebben de Koerden al eerder mee doen alsof die geen enkele bete- gewerkt aan het ten val brengen kenis hebben. Pijnlijk voor de van de machthebbers in Bagdad. iders Ook generaal Kassem werd ten ïhei- slotte het slachtoffer van de grote het ontevredenheid onder de militai- complot heeft ontdekt. Hieruit ren, mede als gevolg van de demo- blijkt, dat het land zich nog altijd raliserende invloed, die de misluk- in de greep van de Sowjetunie te offensieven tegen de Koerden in jevindt. Tevens valt er echter uit de hand hadden gewerkt, op te maken, dat de positie van de Russen en hun volgelingen in Bul garije nu niet bepaald stevig is. Bulgarije was totdus ver trouwste bondgenoot van Moskou. Premier Zjifkof kon zich klok kan er niet meer worden de teruggezet. En in Moskou zal men :ou. dan ook met groter bezorgdheid zijn dan voorheen de ontwikkelingen land handhaven, omdat de leiders op de Balkan gadeslaan. Want i het Kremlin hem de hand boven Joegoslavië Albanië hebben lisme. het imperialisme kolonialisme, die de voorzitter van de studentenvereniging had laten horen. Reumatische pijnen TOGAL HELPT Griep Migraine Menstruatiepijn Verkouden Hoofdpijn Spit TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT heeft kunnen voorlichten, ondanks het feit dat haar ledental nog beperkt wasevenals het bedrag dat zij i jaarcontributie opbrachten. Na oorlog hadden de heren Warnaar Cnossen onder meer zitting in cle raad voor de emigratie en het emigratiebe- stuur, de twee organen heid en maatschappelijke organisaties samenwerken. Sprekende over de na-oorlogse pe riode, bracht de heer Warnaar hulde aan mr. ir. B. W. Haveman, de eerste regeringscommissaris voor de emigra tie. die sinds zijn benoeming in 1950 volgens de scheidende CEC-voorzitter meer gedaan heeft dan iemand anders voor de bredereontwikkeling van de gedachten over alle facetten van het emigratieprobleem. Dankbaar emigratie. Nederlandse bijdrage kunnen lev begint ie krijgen, dat de gevestigde kolonies van igranten, een belangrijke: lige besteding van de gelden voor d< ontwikkelingshulp. Als voorbeeld noem f1" h'i de Nederlandse kolonies in Brazi lië, die door voorlichting en onderwijs aan. samenwerking met en levering van fokvee aan de Brazilianen de ontwikke ling van de oorspronkelijke bevolking stimuleren. Zo blijft, aldus de heer Warnaar, de emigratie een boeiend bedrijf, ook al niet meer de massale omvang Na I Van het raadhuis van dt Duitse stad Blomberg zal op 30 april de Neder landse vlag wapperen. De raad van het in de deelstaat Lippe gelegen Blomberg besloot hiertoe, De omdat sinds kort een eenheid van het Neder landse leger in de om geving van de stad is ge- I De rechtbank van de Noorditaliaanse stad Car rara krijgt binnenkort een verzoek om ontrui ming te behandelen, dat is ingediend door de eigenaar van het gebouw waarin de rechtbank ze telt. Het huurcontract is afgelopen en de eigenaar wil de rechtbank eruit hebben. Stockholm wonen de Duitse schrijver Peter Weiss heeft de Lessing- prijs 1965 gekregen. Aan deze prijs is een bedrag verbonden van 20.000 mark. De 48-jarige Weiss is vooral bekend gewor den door een toneelstuk met de langste naam uit de geschiedenis. „Die Verfolgung und Ermor- dung Jean Paul Marats" is nog maar het begin van deze naam, die naar ver luidt, alleen Peter W'eiss heeft kunnen onthouden. I Het Amerikaanse ministe rie van defensie heeft be sloten het gebruik van leugenverklikkers te be perken. Eerst zal worden onderzocht, of de appa raten wel betrouwbaar en nauwkeurig zijn. Parle mentsleden hebben het gebruik van leugenver- klikkers veroordeeld en het vertrouwen van dc Amerikaanse defensie autoriteiten in de machi nes „een zwake scha kel in ons veiligheids systeem" genoemd. De Noorse robbenvaar- der Polarheimen is eer gisteren door Russische schepen opgebracht naar een Sowjet-haven, omdat het de territoriale wate ren van de Sowjetunie heeft geschonden. De Po larheimen heeft een be manning van twaalf kop pen. De Noorse autoritei ten weten van niets. Het bericht komt uit een in Noord-Noorwegen ver schijnend dagblad. I ii korti hield «Ir niëui doeiïna- hcer p C* Elfferich, un<«. ~ci zei, dal d< «vegen moeten worden gezocht en nieuwe mogelijkheden uitge buit. Hij verwacht een andere wijze van ...i van dc emigratie: het zijn niet meer zozeer de kinderrijke gezinnen als wel de jongere mensen die ruimte en ontplooiing zoeken. In de betekenis van de zogenaamde jongerenprogramma's zag de heer Elfferich in dit opzicht een lositieve aanwijzing. De heer Elfferich merkte nog op. dat hij het, gezien de bevolkingsdichtheid in Nederland, onbegrijpelijk vindt dat bij een belangrijk vraagstuk als de ruimte lijke ordening dat beleidsbeslissingen op korte termijn vraagt emigratie veelal buiten beschouwing wordt gela ten. rzitter, de ontdekt. Een Nederlandse firma heeft toespraak, volgens opgave van de leider van de J afdeling arbeidsbemiddeling. Ernst ^ein- rich Allmanritter in Bonn arbeiders voor 9 mark per uur per man aangeboden. In feite kregen de arbeiders 3,5 mark per uur uitbetaald. Door de waakzaamheid van de afdeling arbeidsbemiddeling is echter deze mensenhandel" verijdeld. In de zaak die in Bonn ontdekt werd zou de Nederlandse firma per dag rond 400 mark aan provisie verdiend hebben bij de bemiddeling. Daarbij is het volkomen onzeker gebleven of deze arbeiders voldoende verzekerd waren, ildus Allmanritter. werd opgericht o ma van het IMF genheden uit te breiden BELGRADO Het Zuidslavische parlement heeft gisteren de 44-jarige diplomaat Marko Nikezitsj benoemd tot minister van buitenlandse zaken ter vervanging van de 57-jarige Koca Popovitsj De laatste heeft sedert 1956 deze portefeuille in handen gehad. Onlangs is Propovitsj in het parle- het trainingsprogram-ter. ZIJn De nieuwe bewindsman monetaire aangele- j buitenlandse zaken is sinds -lijn 18de 'jaar lid van de communistische partij.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 13